Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Japonski filmi

Knez
27.01.2007, 22:50
Poznate kaj japonske filme in če da, kateri so vam najbolj všeč.:)

Moj izbor:

1.Kumonosu Jo (Krvavi prestol)
2.Shichinin no samurai (Sedem samurajev)
3.Kaidan (Kwaidan)
4.Rashomon
5.Seppuku

Kot je razvidno, imam najraje samurajsko tematiko.:D

castor
27.01.2007, 23:46
Poznamo nekaj, vedno premalo!

Najraje imam Kurosawo in pa kak simpatični đapanski horror...

ozayrus
28.01.2007, 07:51
Poznate kaj japonske filme in če da, kateri so vam najbolj všeč.:)

Moj izbor:

1.Kumonosu Jo (Krvavi prestol)
2.Shichinin no samurai (Sedem samurajev)
3.Kaidan (Kwaidan)
4.Rashomon
5.Seppuku

Kot je razvidno, imam najraje samurajsko tematiko.:D

Če ti je sodobna tehnika snemanja všeč (wire tehnika, ...) si oglej Azumi, Versus, Princes Blade, Aragami,...

strašljivka
28.01.2007, 09:15
ma ja. klub čb....
Raan, Ring, Onibaba,...

grantica
28.01.2007, 09:39
jst pa obožujem filme z daljnega vzhoda... drugače pa skoraj bolj kot sam japan prisegam na recimo taiwan ali korejo... mislim da je v zadnjih letih koreja izredno pridobila tako na kvaliteti filmov kot zgodb in imajo nekaj neverjetnih režiserjev in temu posledično filmov... kim ki duk, chan wook park al pa jim woon kim....
japan pa je svoje "moči" v zadnjih letih bolj usmeril v animacijo... kjer so čista avantgarda pred svetom... sam svoj svet ;)

WRC555
28.01.2007, 16:30
Odkar sem pogledal kakih 15 Kurosawinih filmov, se mi je odprl nov svet :approve: Obstaja se kak tak ustvarjalen reziser?

Smaug
28.01.2007, 18:08
Razen Teshigahare, Seijuna, Masumure, Kobayashija, Mizoguchija, Ozuja, Ichikawe, Oshiija, Takashija, Miyazakija, Sonoja, ***asakuja, Annoja, Otoma, Ishiija, Oshime, Imamure, Masakija bolj slabo, zakaj vprasas? Kot ze omenjeno, kosooki supki niso sposobni nic razen srat po svetu s svojo blesavo tehnologijo. Pa se mejhni so. Pa tecni. Pa nben nima posluha. Bedniku uglaunm.

Knez
28.01.2007, 18:34
Odkar sem pogledal kakih 15 Kurosawinih filmov, se mi je odprl nov svet :approve: Obstaja se kak tak ustvarjalen reziser?

Kobayashi npr.

Recimo že omenjeni Seppuku (znan tudi pod imenom Harakiri, ampak originalen naslov je Seppuku).

Ali pa Kaidan, tudi njegov.

Japončki imajo cel kup filmov, a v Evropi slabo znanih.

strašljivka
28.01.2007, 19:32
majo majhne zato so pa obseden s sek_s_om... jigoku, red guts, sex and fury, lady snowbload, muzan e, gate of flesh, cat soup, marebito, female convict scorpion, snake of june, female jakuza, mpd psycho, freeze me, blind beast,...

Smaug
28.01.2007, 21:20
No, definitivno prvo mesto pripada Flowers of flesh and blood. Pa ne vem, kako si lahko izpustil Ai no corrido. Huh, pa Visitor Q :D

EDIT: Drugace pa Mojuu in Snake of June trgata :approve:

kronos
28.01.2007, 23:11
Poznate kaj japonske filme in če da, kateri so vam najbolj všeč. :)

Seveda spremljamo :2thumbs:

Odličen je Toshiro Mifune! :2thumbs: Yojimbo (The bodyguard) pa Kakushi-toride no san-akunin (Hidden Fortress)... Je kdo gledal?

A je kakšen fan Gojira (Godzilla) serije filmov? :P

Smaug
28.01.2007, 23:14
Tle so samo fani Supaidamana...

Kyrra
22.02.2007, 18:01
Jaz sem bolj na animejih. Imam že lepo zbirkico.

Travnik
20.03.2007, 01:00
No, definitivno prvo mesto pripada Flowers of flesh and blood. Pa ne vem, kako si lahko izpustil Ai no corrido. Huh, pa Visitor Q :D

EDIT: Drugace pa Mojuu in Snake of June trgata :approve:

to je pa definitivno največja bolnica, kar sm jo u lajfu vidu, te japonci so bolani, to morte prevert :veryevil:

drgač pa itak: guinea pig series to pa lah sam japonci nardijo!