Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Avtoradiji - oldtimerji iz 70ih ter 80ih let

Karl
28.01.2007, 11:57
Iščejo se trije old-timerji (1 iz konca 70ih ter 2 iz 80ih let). Eden je narisan po spominu izpred 15ih let, zato so možne tudi napake, vendar je bistvo zajeto.

Kamosonic hamburg stereo, 2x7W, tuner s skalo, kasetar z auto-stop sistemom, nastavitev tona, balance. Če ga je kdo pripravljen odstopiti za simbolično ceno, sem interesent. Lahko je tudi v okvari (cena temu primerna).

http://img207.imageshack.us/img207/1062/kamosonichamburgstereouh8.jpg

Tukaj pa je po spominu izpred 15ih let narisan oldtimer, po moji oceni iz druge polovice 70ih let.
Vsebuje tuner, podobne nastavitve kot Kamosonic, famozne "prstane", s katerimi nastavljamo bass/treble ter balance. Ima pa tudi zanimivo izveden kasetni mehanizem, v katerega moramo najprej vstaviti kaseto, potem pa jo s pomočjo dveh jezičkov premakniti dol. Gumbov za eject, mono itd. se ne spomnim dovolj dobro, da bi jih lahko narisal, zagotovo pa jih avtoradio ima. Zanimata me predvsem znamka in model in pa morda info, kje bi ga lahko dobil (sploh, če ga morda kak bralec najde v garaži in bi se ga rad znebil). Ne izključujem možnosti, da gre za Aroso, vendar je malo verjetno. Pozna kdo kako stran z oldtimerji iz tistih časov, na kateri bi ga bilo vredno iskati po samem videzu?

Za povečavo kliknite na sliko (thumbnail):
http://img259.imageshack.us/img259/4020/avtoradiooldtimerjd2.th.png (http://img259.imageshack.us/my.php?image=avtoradiooldtimerjd2.png)

Išče pa se tudi YOKO avtoradio (druga polovica 80ih), z LCD displayem zelene barve, 6 spominskimi mesti za radijske postaje, auto-reverse kasetofonom ter nastavitvami za base, treble, balance.

Najditeljem se priporočam, da me kontaktirajo preko OS ali pa odgovorijo tu na forumu. Dobrodošlo pa je tudi nadaljnje objavljanje oldtimerjev, bodisi zaradi iskanja ali pa zgolj zaradi nostalgije.

Medved Pu
30.01.2007, 19:18
Težka bo...
Obe firmi sta bili no name, zelo cheap, malodane, da ju nisi dobil zraven pralnega praška, zato domnevam, da so vsi primerki hitro romali v smeti...
Iskat moraš Blaupunkte ali Beckerje iz istega obdobja, teh folk ni metu preč kr tko.
Lahk ti dam Blaupunkta s kasetarjem in dvema osvetlitvama z začetka devedesetih, ma pa že digitaln tuner, tko de to verjetn ne bo to.

Medved Pu
30.01.2007, 19:21
Mogran pa je bil, se mi zdi celo poljski, nekoč sem imel enega mono, ki je mel UKV naštiman za vzhodni blok(da ni lovil kaj prepovedanega:) ) in mi je lovil samo študenta in nič drugega...
Na bolšjaku mogoče?

Karl
30.01.2007, 20:07
Težka bo...
Obe firmi sta bili no name, zelo cheap, malodane, da ju nisi dobil zraven pralnega praška, zato domnevam, da so vsi primerki hitro romali v smeti...
Iskat moraš Blaupunkte ali Beckerje iz istega obdobja, teh folk ni metu preč kr tko.
Lahk ti dam Blaupunkta s kasetarjem in dvema osvetlitvama z začetka devedesetih, ma pa že digitaln tuner, tko de to verjetn ne bo to.

Hvala za ponudbo, vendar ne bo šlo. Gre namreč za sentimentalno vrednost oziroma za navezanost na točno te primerke. Tale Kamosonic avtoradio morda res ni bil mercedez, je bil pa vzdržljiv in je zadostoval takratnim potrebam. Spomnim se tudi stolpa Kamosonic, ki ravno tako ni bil slab (po nekaj letih je odpovedal "le" display), vendar so bili to začetki 80ih. Yoko pa je dejansko po nekaj letih začel "nagajati", pri čemer sicer ni šlo za odpoved elementov, pač pa za slabe (hladne) lote oziroma če povzamem - nevzdržljivost pri tresljajih, ki so prisotni v avtomobilih - vse to zaradi slabše (cenene) izdelave. Zoprno je, ko ti začne levi ali desni kanal med poslušanjem kasete brumeti.

Z Blaupunktovim modelom iz začetka 90ih sem se že srečal. Lahko si vzel ven cel radio, vendar je bilo ob ponovni vstavitvi potrebno vpisati kodo. Display pa je imel poleg oranžne tudi možnost zelene barve. Delal pa je kolikor se spomnim še dolgo (morda deluje še danes).

Z750
30.01.2007, 22:27
ali so jih vgrajevali v kakšne avte serijsko, oz so jih forsirali h kakšni znamki avtov?:dontknow: se ne spomnim:clown:

za drugi radio se mi pa mogoče malo svita, da bi bil lahko blaupunkt ali becker, slednje so montirali v benze

Medved Pu
05.02.2007, 23:41
Hvala za ponudbo, vendar ne bo šlo. Gre namreč za sentimentalno vrednost oziroma za navezanost na točno te primerke. Tale Kamosonic avtoradio morda res ni bil mercedez, je bil pa vzdržljiv in je zadostoval takratnim potrebam. Spomnim se tudi stolpa Kamosonic, ki ravno tako ni bil slab (po nekaj letih je odpovedal "le" display), vendar so bili to začetki 80ih. Yoko pa je dejansko po nekaj letih začel "nagajati", pri čemer sicer ni šlo za odpoved elementov, pač pa za slabe (hladne) lote oziroma če povzamem - nevzdržljivost pri tresljajih, ki so prisotni v avtomobilih - vse to zaradi slabše (cenene) izdelave. Zoprno je, ko ti začne levi ali desni kanal med poslušanjem kasete brumeti.

Z Blaupunktovim modelom iz začetka 90ih sem se že srečal. Lahko si vzel ven cel radio, vendar je bilo ob ponovni vstavitvi potrebno vpisati kodo. Display pa je imel poleg oranžne tudi možnost zelene barve. Delal pa je kolikor se spomnim še dolgo (morda deluje še danes).Mel si izbiro, da si kodo izklopil, jaz sem jo. Čaka te v nadlcu, če se boš premislil..;)

Medved Pu
05.02.2007, 23:44

Z Blaupunktovim modelom iz začetka 90ih sem se že srečal. Lahko si vzel ven cel radio, vendar je bilo ob ponovni vstavitvi potrebno vpisati kodo. Display pa je imel poleg oranžne tudi možnost zelene barve. Delal pa je kolikor se spomnim še dolgo (morda deluje še danes).
Js mam na jobu Kamacrown radio in Benytone zvočnike že 15 let.
Radio je nekdo zabrisal proč že tedaj, pa mrcina še kar dela, edino kasetarja sem odšraufal ven.;) :D