Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pralni Stroj- Boben

bokajretep
28.01.2007, 18:44
:dontknow:
Z punco sva prala perilo v pralnem stroju, pa sva naletela na ne vsakdanjo težavo!!
Ena nogavica nama je zašla v notranjost bobna!
Ko sem se lotil tega problema sem ugotovil, da je to res ena velika težava, kajti luknjica za v bobe je zelo mala!
Kako naj zdaj rešim BOBEN!
Zdaj ga nekaj, pri vrtenju, ovira!

Se je komu že to naredilo???
HVALA!

bobi
28.01.2007, 19:08
V večini ti lahko manjši kos perila uide v medprostor pri gumi na vratih. Probaj jo malo odstranit da lahko ven vzameš nogavico. Če ne bo šlo se obrni na servis.
Pa na nogavico pozabi da je še cela :veryevil:

Lencka
28.01.2007, 19:19
Nasvet za v prihodnje: manjse kose dajta v mrezico ali pa (najenostavnejsa varianta) v kako staro, sprano prevleko za vzglavnik, ki jo zavezes. Sicer se lahko to dogaja kar redno.

kekez
28.01.2007, 20:05
Se je zgodilo že dostikrat. Zadaj odstraniš grelec, potegneš ven, vrneš grelec. :)

bokajretep
28.01.2007, 20:59
kako pa zgleda grelec?

Drgač pa najlepša hvala

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Vsemogočni
02.02.2007, 16:14
Če ti leži tako delo, odstraniš sprednje tesnilo, kar bo moral narediti tudi serviser. Kajti nogavica ali podobne zadeve uidejo v boben ob tesnilu, nikakor pa ne skozi male luknjice. Je pa dokaj zafrknjeno dat nazaj tesnilo, če tega nisi vešč.

Druga, boljša varianta je, da odstraniš črpalko, ki izčrpava vodo - rebrasto gumi cev, ki je pritrjena na boben- in skozi luknjo potegneš nogavico ven ali s tršo žičko, katero ukriviš in dosežeš nogavico. Rebrasto gumi cev pri novejših pralnih strojih (sam imam Gorenje in sem enkrat tako vlekel ven kovance za 5 SIT, ker niso šli skozi gumi tesnilo ven), lahko pritrdiš nazaj brez bojazni, da bi kaj puščalo. Le pozoren bodi, da tesnilo pred privitjem objemke pravilno nastaviš. Starejši stroji tega ne dopuščajo, ker so imeli tesnila na bobnu lepljena.

Toda POZOR: predno se spraviš k delu, obvezno IZTAKNI VTIKAČ IZ ELEKTRIČNE VTIČNICE in zavaruj stroj tako, da ne bo padel na tebe oziroma na tvoje roke. Stroj nima 10 g, da bi jo odnesel bez posledice, lahko tudi kakšne zelo krute.

Dokler tega ne rešiš (ali serviser) ti odsvetujem nadljno uporabo stroja, če že sedaj ugotovaljaš, da stroj ne deluje normalno.

bokajretep
02.02.2007, 22:26
Hvala ! Najlepša hvala!

Nekdo je rekel, da se učimo celo življenje.
Po tvojem navodilu sem odstranil nogavico!
Edini problem je nastal, ker je začel pralni stroj, potem puščati, vendar ni problema, saj sedaj vem kje pušča.
Mu bom še enkrat nastavil gumo!

Še enkrat Najlepša hvala!!!!

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Vsemogočni
03.02.2007, 00:43
Ni problema, vsi se učimo celo življenje.
Preberi pa le zapis Lencke, ki je zelo dober (manjše kose daš v .....)