Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : "Svinganje" (z ali brez alkohola...)

Lencka
28.01.2007, 19:38
Ocitno se bom morala sprijaznit z oznako, ki sem jo dobila (moralna, nacelna pa se kaj)... :) me je nekaj namrec kar malo presenetilo.

Z bratkom sem se oni dan odpravila ven, takole ene par spilckov bi odigrala, malo popila in lepo nazaj domov, ko naju bi vrgli ven (v nasih krajih se vse zgodaj zapira :nonono:). Pa sva naletela na en par mojih let, turista. Pustimo vse ostalo (da ohranim "svetniski", zgoraj navedeni status :angel:I have a reputation to keep) , ampak najbolj trapasto sem se pocutila, ko sem (ocitno najbolj trezna) njemu skusala dat vedet, da meni ni kul, ce me skusa zalizovat, ko je njegova punca 2m stran... tip me gleda kot tele v nova vrata, in ko sem se obrnila, mi je bilo jasno zakaj... ker je ona ta cas obdelovala brata. Vprasanje, ali je bilo na sreco ali na nesreco, da sta v tistem padla v fontano :rolling: ocitno je bilo strastno.

V glavnem: kaj vi mislite? Ste za tako svinganje?
Kaj pa treznost vs. alkoholiziranost? Recimo, da (na primer, ta par) tega ne bi pocela trezna. Pijan res naredis marsikaj (ali pa tudi ne), ampak je alkohol opravicilo? Ne samo do drugih, do sebe, recimo?

Da mi ne bo treba se komu pojasnit (glede na #2):nonono: : "svingala" bi/ne bi onadva. Mogoce je svinganje malo neustrezen izraz, ampak kolikor sem seznanjena, to ne pomeni nujno dveh parov, ki se "zamenjata", ampak tudi na primer tako menjavanje, o katerem pisem jaz - par gre skupaj ven in vsak najde drugega.

summer
28.01.2007, 20:29
svinganje z alkoholom, brez alkohola, pod alkoholom na alkoholu zame ne pride v poštev.....:D..sicer pa...me nekaj drugega zanima....kako zgleda svinganje z bratom:D:D:Domg Lenčka...(you dont have a reputation anymore):D

Lencka
28.01.2007, 20:31
Ah ne, tole z bratom ne gre tako, jezus! :nonono: on je bil tisti, s katerim sem sla ven, "svingala" bi/ne bi onadva.
Prosim, tole pri meni pa niti za salo ni primerno! :) Madona, no!

summer
28.01.2007, 20:35
kaj je pa brat rekel na tnastalo situacijo?

Lencka
28.01.2007, 20:38
Mislim, da se ga je fontana streznila... en mal je bil sokiran, branil se pa ni, kolikor sem videla. Je pa rekel, naj ne recem nic, ko je ves moker prisel iz fontane. Pa nisem, ni moja stvar, hahaha.

summer
28.01.2007, 20:40
aha:D....no men osebno ne sede ta zadeva...ampak vsakmu svoje....tule blizu mene sta dva para svingala kakšne dve leti....en zakon je šel zarad tega narazen:D....očitno se niso vredu zmenili prej...naj delajo kar hočejo, zame ni no:)

MsExtra
28.01.2007, 20:44
Tole je znal bit pa zelo zanimivo, če pa ne že to, potem pa noro smešno :D . Da bi se meni to z mojo sestro zgodl bi umrl od smeha. Ne ne, al bi se ga pa rajši, kar sam ubil (z alkoholom mislm), pa bi samo z distance opazoval, da se še meni ne bi kaj zgodlo...:)

Lencka
28.01.2007, 20:46
Ce je sel en zakon, je se ok. :-)

Lencka
28.01.2007, 20:49
Tole je znal bit pa zelo zanimivo, če pa ne že to, potem pa noro smešno :D . Da bi se meni to z mojo sestro zgodl bi umrl od smeha. Ne ne, al bi se ga pa rajši, kar sam ubil (z alkoholom mislm), pa bi samo z distance opazoval, da se še meni ne bi kaj zgodlo...:)
Ej... kaj naj bi z distance opazovala... jst sem pa mladcu ob/.../ meni neki tezila, da ni ok... :dontknow: al sem mona :rolling:
Mislim, meni je blo to, kaj brat dela, cist "naj, kar ce, polnoleten je", ampak onadva sta me mal sokirala... sej pravim, da me je najbolj vrglo, ko sem vidla, zakaj mene tisti tip tko gleda, kot da sem malo nora... :rolling: jaz sem se sla pa neko "ne naredi drugi punci tega, kar noces, da bi katera naredila tebi" :angel:

mrjerry
29.01.2007, 09:14
Jaz sem racionalna dusa in se ne morem znebit obcutka, da svingerji vzamejo partnerja ven za vsak slucaj, ce pac nicesar ne dobijo. Hoditi ven s clovekom ki je ze v naprej obsojen, da je `the worst that can happen this night' se mi zdi pa neapetitlih, se manj pa tudi sam biti tak clovek. Zato zase v tem ne vidim nikakrsne zabave.

lila5
29.01.2007, 10:20
Ocitno se bom morala sprijaznit z oznako, ki sem jo dobila (moralna, nacelna pa se kaj)... :) me je nekaj namrec kar malo presenetilo.

Z bratkom sem se oni dan odpravila ven, takole ene par spilckov bi odigrala, malo popila in lepo nazaj domov, ko naju bi vrgli ven (v nasih krajih se vse zgodaj zapira :nonono:). Pa sva naletela na en par mojih let, turista. Pustimo vse ostalo (da ohranim "svetniski", zgoraj navedeni status :angel:I have a reputation to keep) , ampak najbolj trapasto sem se pocutila, ko sem (ocitno najbolj trezna) njemu skusala dat vedet, da meni ni kul, ce me skusa zalizovat, ko je njegova punca 2m stran... tip me gleda kot tele v nova vrata, in ko sem se obrnila, mi je bilo jasno zakaj... ker je ona ta cas obdelovala brata. Vprasanje, ali je bilo na sreco ali na nesreco, da sta v tistem padla v fontano :rolling: ocitno je bilo strastno.

Kaj pa treznost vs. alkoholiziranost? Recimo, da (na primer, ta par) tega ne bi pocela trezna. Pijan res naredis marsikaj (ali pa tudi ne), ampak je alkohol opravicilo? Ne samo do drugih, do sebe, recimo?

Da mi ne bo treba se komu pojasnit (glede na #2):nonono: : "svingala" bi/ne bi onadva. Mogoce je svinganje malo neustrezen izraz, ampak kolikor sem seznanjena, to ne pomeni nujno dveh parov, ki se "zamenjata", ampak tudi na primer tako menjavanje, o katerem pisem jaz - par gre skupaj ven in vsak najde drugega.

A je kaj narobe z oznako, da si moralna in načelna in se je potrebno s tem tako zelo težko sprijazniti.......?:dontknow:

Iskanje opravičil v alkoholu za določena dejanja je pomoje nesmiselno.....določena mera alkohola ti ponavadi pomaga le "spustiti" tiste zavore, ki te treznega omejujejo, da ne bi določenih stvarih počel.......problem pa je, če se po taki "alkoholni avanturi" pojavi na drugi dan pri človeku občutek krivde......če se ne, je itak vredu......če je torej bratu ustrezalo "obdelovanje v fontani" je pa ok.....

Lencka
29.01.2007, 11:30
A je kaj narobe z oznako, da si moralna in načelna in se je potrebno s tem tako zelo težko sprijazniti.......?:dontknow:

Iskanje opravičil v alkoholu za določena dejanja je pomoje nesmiselno.....določena mera alkohola ti ponavadi pomaga le "spustiti" tiste zavore, ki te treznega omejujejo, da ne bi določenih stvarih počel.......problem pa je, če se po taki "alkoholni avanturi" pojavi na drugi dan pri človeku občutek krivde......če se ne, je itak vredu......če je torej bratu ustrezalo "obdelovanje v fontani" je pa ok.....
Tisto s sprijaznjenjem sem se hecala.

Se strinjam glede alkohola. Ampak (pac v tem rpimeru ne vem, ker ju ne poznam in sta sedaj ze itak v tujini ;)) sem ze veckrat slisala taka opravicila, pa se tudi meni zdijo trapasta.

Nodika
30.01.2007, 08:16
Jst pa sm za svinganje. :approve:

Sam pod določenimi pogoji, seveda. Kar je pa zlo težko spelat pri svinganju. Si predstavljate, da uletite v svingerski klub in zagledate pred sabo kopico zamaščenih dedcev in babnic, celih zaslinjenih in potrebnih.:nonono:

Jst bi se šla recmo takele igrce z Angelino in Bradom. BREZ POMISLEKA. Jaaa..:blush: V tem primeru bi bla oba z mojim zelo zadovoljna. Uuu, kako lepo bi nam blo. :P

:D

Smaug
30.01.2007, 08:24
Brad in Angelina delata te stvari samo s tipi in bejbami, ki se lahko spravijo v bodije, ce smo ze pri kopici zamascenih dedcev in babnic ;)

Aldebaran
30.01.2007, 12:39
No dejmo se teme držat!!!

IMHO je svinganje totalna bedarija... Pa naj se to dogaja pod vplivom alkohola ali pa brez le-tega....

Nodika
30.01.2007, 12:56
No dejmo se teme držat!!!

IMHO je svinganje totalna bedarija... Pa naj se to dogaja pod vplivom alkohola ali pa brez le-tega....

Zato k še nisi probu!:D :D

Aldebaran
30.01.2007, 13:19
Zato k še nisi probu!:D :D

Lej če si ti čist zagreta za svinganje, še ne pomeni, da paše tudi drugim... meni osebno to ni kul in se tega pač ne grem... Ker če pogledamo iz druge perspektive, potem svinganje ni nič drugega kot neke vrste ''odprto varanje'', za katerega veljajo pač določena pravila... Pa da zaključim : Hvala, ampak me ne zanima!!!!!!

provokatorka:mad:

mrjerry
30.01.2007, 13:26
Zdaj si povedal, da je tebi seks z nekom, ki ni tvoj partner, varanje. Po mojem je to nonsense, ker odprtega varanja ni, to je paradoks. Strinjam pa se s tem, da najbolje shaja tisti, ki si sam postavi odnos do svinganja (oz. stvari v svetu na sploh) in je sposoben za svojo odlocitvijo stati. Prepricevati ljudi z nasprotnega brega z napol argumenti sigurno ne more pripeljati vecjega napredka.

summer
30.01.2007, 13:32
ČAKTE SAM MAL....kakšna je definicija svinganja sploh?....glede na oddajo, ki sem jo gledala o svinger klubih v Nemčiji, lahko vanj stopijo samo pari, in tam pač počenjo z drugimi ljudi, kar pač jim je...s tem,da imajo določeni celo neka pravila(kao brez poljubljanja itd...:Dcrkneš od smeha)...
sicer pa....nikol nem vedla kako je, tak da je itak vseeno....

mrjerry
30.01.2007, 13:51
Svingerji so skupina ljudi, ki se med seboj sporazumno dogovorijo, da bodo prosto seksali. Vse ostalo je stvar individualnih dogovorov posameznih skupin. Recimo, prepoved poljubljanja, itd. Ne mors pa eni skupini, ki se med seboj parijo rect, da niso svingerji samo zato, ker je pri njih recimo dovoljeno poljubljanje.

Je pa normalno, da morajo dolocena pravila v grupi obstajat, ker bi se drgac vse skupaj prelevilo v isto situacijo, kot v vsakem povprecnem slovenskem lokalu - velik potrebnih oci pa zlo mal akcije.

summer
30.01.2007, 13:53
Skupina Parov

Aldebaran
30.01.2007, 13:56
Svingerji so skupina ljudi, ki se med seboj sporazumno dogovorijo, da bodo prosto seksali. Vse ostalo je stvar individualnih dogovorov posameznih skupin. Recimo, prepoved poljubljanja, itd. Ne mors pa eni skupini, ki se med seboj parijo rect, da niso svingerji samo zato, ker je pri njih recimo dovoljeno poljubljanje.

Je pa normalno, da morajo dolocena pravila v grupi obstajat, ker bi se drgac vse skupaj prelevilo v isto situacijo, kot v vsakem povprecnem slovenskem lokalu - velik potrebnih oci pa zlo mal akcije.

No in če na to pogledaš iz druge perspektive... je moja opazka o varanju na mestu. Mišljena je bila v tem kontekstu.

mrjerry
30.01.2007, 16:16
Skupina Parov

Najbrz imas prav. Brez tega bi bili cisto navadni hipiji :clown:

summer
30.01.2007, 20:32
Najbrz imas prav. Brez tega bi bili cisto navadni hipiji :clown:
ja sej...
sam pari gor ali dol..zame ne pride v poštev:approve:

Lencka
31.01.2007, 09:12
Ok, kaj pa alkohol kot opravičilo? Za... hm, dejanja, ki jih (morda) trezni ne bi storili?

summer
31.01.2007, 09:35
Ok, kaj pa alkohol kot opravičilo? Za... hm, dejanja, ki jih (morda) trezni ne bi storili?
NE...............in tega nikoli nisem razumela....:nonono: kako lahko nekdo to reče....
sem človek in stojim za svojimi dejanji...(poleg tega se ga napit,da obležiš, in padeš v nezavest, ni moj šport)

alkohol je samo izgovor:approve: za ljudi, ki ne stojijo za svojimi dejanji.....slabiči

kapara
02.02.2007, 17:02
NE...............in tega nikoli nisem razumela....:nonono: kako lahko nekdo to reče....
sem človek in stojim za svojimi dejanji...(poleg tega se ga napit,da obležiš, in padeš v nezavest, ni moj šport)

alkohol je samo izgovor:approve: za ljudi, ki ne stojijo za svojimi dejanji.....slabiči
To si pa pravilno povedala, čestitam :2thumbs:

Dancefreak
08.02.2007, 05:36

haha lep evening, no mene ne boš videla tega počet, swinganje zame isto pomeni kot odprta zveza:sva skp samo lahko si z drugimi, no go for me ;)

človek
15.02.2007, 12:47
Ne vem kako bi bilo, če bi bilo?...

Ampak včasih me zanima kako bi to delala z drugim.....

Pa ja verjetno bi bil bolj za, če bi bil drug partner v bistvu partnerica!!
....ker si želim iz sebe spustiti zver, ki pa je moji ne privoščim (ker ji nebi bilo všeč - poznam njene želje)!

domine
15.02.2007, 14:39
ma, alkohol je najbolj beden izgovor k ga lahko daš, sej sam veš kdaj je dost pa do kam boš šu...pač to pa dela osebnost:D

edoex
19.01.2008, 17:49
Da smo si najasnem :pri svinganju lahko vsak zavrne povabilo, tako da tudi tukaj obstajajo določena pravila. Da neboste mislili(moški), da tam ni lepih in erotičnih deklet in žen.

Polona84
20.01.2008, 08:45
aaa jz sm pa misnla da na ples mislite.... ;)
to je zdej modern al kako? mah jz sm še zmeri staromodna...
če pa komu paše pa kr-pa mislm da je bolj brez alkohola da se pol spomneš ka vse si počel!!!! ;)

Romul
06.02.2008, 19:30
včasih je boljš da se ne...

srša
01.11.2008, 22:41
Malo sem prebirala vaša mnenja, apsolutno je moje mnenje, da alkohol in svinganje, nikakor za moje pojme ne gresta skupaj. Glede svinganja pa tole, če si z nekom v vezi, mu zaupaš, ampak so tvoje in njegove seksualne želje pač takšne, da si želita še to delit s kom drugim, se mi to zdi čisto OK. Lahko to vezo dveh ljudi, ki se imata rada celo ojača. Apsolutno pa morajo bit to želje obeh.
To je samo moje mnenje.

Snif
02.11.2008, 10:59
Nekateri pač uživajo, da se ubijejo z alkoholom in pol z mehkim prosijo za seks... to mora ziher za žensko pomenit izpolnitev njenih sanj. Seveda pa je tudi zanj izpolnitev želja, ko napol prišteven in opotekajoč išče žensko, ker je trezen ni sposoben najti. ... What a man!

Sicer pa je za žensko to ok, ker ima vsaj copato pri hiši...

Glede svinganja pa: meni je vseeno, če jim zveza deluje. Pač vsak ima svoje fantazije in če je to, da spiš s sosedovo ženo, ker rada svinga... ok njihova odločitev.

gigimon
16.12.2008, 19:27
Tudi jaz jem polento.

toma17
24.12.2008, 06:11
Yah. Po moje alkohol že tako ali tako ni primeren za seks v nobeni varianti. Tisto o svigerjih pa po moje tud ne špila v paru drugač kot takrat ko se oba med sabo rajcata z besedami pa to prav pride. Sam probat je pa pogreb po moje !

jestinuc
24.01.2009, 21:32
Jz ne bi nč od tega...ne swinganje, ne alkohol!! Rajš bi lepo z eno!

PoisonIvy
28.01.2009, 17:32
še rajš bi pa z eno lepo a?:d