Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : "Čez 5 let se bomo smejali TV"

d28
28.01.2007, 19:53
"Gates: Internet bo v 5 letih popolnoma spremenil TV

Davos - Internet bo v petih letih radikalno spremenil televizijo, trdi šef Microsofta Bill Gates. Sprememba se bo zgodila zaradi eksplozije spletnih video vsebin in združevanja televizijskih sprejemnikov in osebnih računalnikov."

Vir: Siol

Sicer tako pameten človek izjavi nekaj tako nepremišljenega, ker četudi bi bilo to res, po mojem mnenju ni niti promila možnosti, da bi se to zgodilo v 5-ih letih.

Kaj pa vsi, ki radi gledajo DVD filme na veliki TV in domačem kinu? :dontknow:

Smaug
28.01.2007, 21:32
Poba je to izjavil iz preprostega razloga, ker se zeli Microsoft razvijati v tej smeri (ravno letos na CES-u uradno predstavili svojo vizijo medijskega doma). Realno gledano bo TV ostala medij srednjega sloja se kar lepo stevilo let.
Sicer pa DVD-ji nimajo popolnoma nobene veze s TV-jem. Dober lcd je dandanes drazji od dobrega projektorja, ko smo ze pri tem. Sam ga ne gledam od oka ze kaksnih 4-5 let ( z redkimi izjemami), imam pa projektor, ki mi je v tem casu prelepo sluzil. Njegova ideja se tako za ciljni krog v biti ze pocasi uresnicuje.

Je pa res absurd in nepremisljeno, da je to novico objavil SIOL, ki je svoj tv izpopolnil do perfekcije :D

d28
29.01.2007, 16:18
Poba je to izjavil iz preprostega razloga, ker se zeli Microsoft razvijati v tej smeri (ravno letos na CES-u uradno predstavili svojo vizijo medijskega doma). Realno gledano bo TV ostala medij srednjega sloja se kar lepo stevilo let.
Sicer pa DVD-ji nimajo popolnoma nobene veze s TV-jem. Dober lcd je dandanes drazji od dobrega projektorja, ko smo ze pri tem. Sam ga ne gledam od oka ze kaksnih 4-5 let ( z redkimi izjemami), imam pa projektor, ki mi je v tem casu prelepo sluzil. Njegova ideja se tako za ciljni krog v biti ze pocasi uresnicuje.

Je pa res absurd in nepremisljeno, da je to novico objavil SIOL, ki je svoj tv izpopolnil do perfekcije :D

:2thumbs:

Gates je itak premeten osebek ampak takšna izjava je vseeno nepremišljena.

Pa še neki, jaz sem filmofil in ne menjam TV-ja in domačega kina za noben projektor ali računalnik. Vsaj še dolgo, dolgo časa ne. ;)

Smaug
29.01.2007, 16:43
Domac kino ne more biti kino brez projektorja (eventualno 132+ cm lcd diagonale) in preplacanih zvocnikov ;)
Drugace se pa strinjam, da vcasih pase buljiti v klasicne prenasalce video signala (osebno se vedno obozujem crt monitorje).

d28
29.01.2007, 17:06
Domac kino ne more biti kino brez projektorja (eventualno 132+ cm lcd diagonale) in preplacanih zvocnikov ;)
Drugace se pa strinjam, da vcasih pase buljiti v klasicne prenasalce video signala (osebno se vedno obozujem crt monitorje).

Ne strinjam se s tabo.

Sam imam 82cm LCD in 5 zvočnikov ter subwoofer in mi je učinek še boljši kot v kinu, ker moraš upoštevati razmerje velikost zaslona:velikost prostora.

Prav tako je zvok vrhunski. In če dam recimo na višjo glasnost je zvok tako močan, da dobim še zastonj masažo na kavču. :D

Da o ostalih udobnostih gledanja filmov na ta način niti ne začnem. V katerem aspektu je potem navadni kino ali projektor boljši od tega, kar sem napisal?

CRT monitorji? Vsakomur svoje ampak jaz se nikoli ne bi več vrnil nazaj. ;)

Smaug
29.01.2007, 17:21
Ni da se hvalim, ampak s 4-imi kvadrati video povrsine, Logitechovimi Z-5500 in bodocim kavcem sem definitivno na boljsem. Slika cez celo steno enostavno da poseben obcutek pri gledanju in mislim, da se bodo s tem strinjali vsi, ki so si kdaj lastili/sposodili projektor.

Kar se pa crt-jev tice, mi imajo se vedno boljso sliko od vecine lcd-jev. Jeebes monitor, ki ga lahko sam dvignes :D
Je pa to bolj moja muha, kot kaj drugega ;)
Pac stvar navade...

evil the greatest
29.01.2007, 18:48
jst se pa strinjam...
edin mal kasneje bo...

anarchy
30.01.2007, 01:59
"Gates: Internet bo v 5 letih popolnoma spremenil TV

Davos - Internet bo v petih letih radikalno spremenil televizijo, trdi šef Microsofta Bill Gates. Sprememba se bo zgodila zaradi eksplozije spletnih video vsebin in združevanja televizijskih sprejemnikov in osebnih računalnikov."

Vir: Siol

Sicer tako pameten človek izjavi nekaj tako nepremišljenega, ker četudi bi bilo to res, po mojem mnenju ni niti promila možnosti, da bi se to zgodilo v 5-ih letih.

Kaj pa vsi, ki radi gledajo DVD filme na veliki TV in domačem kinu? :dontknow:

Jaz se semejem ze dosti let tv, ceprav na zalost nimam dobrega nadomestka, toda racunalnik in monitor ali TV, so res glavni, saj dvd raje gledam preko racunalnika, TV tak ali drugacen je samo zaslon, ki prikazuje neko vsebino, toda vecina vsebine zdaj je na voljo preko racunalnika in interneta, tv je res zelooo omejena in je skoda uporabiti TV ekran za prikazovanje samo tv signala nizke locljivosti, itd...., ko ga lahko priklopimo na internet in pc.

anarchy
30.01.2007, 02:03
Samo problem velikih in visokolocljivostnih monitorjih-plazmah ali projektorjih je to, da ni se zadosti primerne vsebine, za prikazovati na njih, saj nizka resolucija in kompresirana, pride zelo grdo prikazana na teh stvarcah.

d28
30.01.2007, 08:46
Jaz se semejem ze dosti let tv, ceprav na zalost nimam dobrega nadomestka, toda racunalnik in monitor ali TV, so res glavni, saj dvd raje gledam preko racunalnika, TV tak ali drugacen je samo zaslon, ki prikazuje neko vsebino, toda vecina vsebine zdaj je na voljo preko racunalnika in interneta, tv je res zelooo omejena in je skoda uporabiti TV ekran za prikazovanje samo tv signala nizke locljivosti, itd...., ko ga lahko priklopimo na internet in pc.

Ljudje smo si različni ampak takšnih kot sem jaz je še kar nekaj. ;)

Jaz ne gledam nobenega filma, serije ipd. preko PC-ja.

Meni se projektor ne more primerjat z recimo eno veliko HD LCD TV, vrhunskimi kabli in vrhunskim domačim kinom. :D

Sicer pa je debata CRT vs. LCD TV/Plazma že velikokrat obdelana in je ne bi pogreval.

Teo
30.01.2007, 09:06
gates je ciljal na TV kot na programe kot so rtvslo, pop...... ne pa kot na škatlo za gledanje!
programov kot jih poznamo zdaj ne bo več, ker bo vse na zahtevo. gledal boš natančno tisto, kar boš hotel.

v bistvu ima prav. jaz že zdaj skoraj ne gledam več naših programov.

Grey
30.01.2007, 13:58
Gates je najbrž res rekel to, kar je rekel Teo. Takšni ponudniki (On Demand) so v Ameriki v velikem zagonu in ni vrag da konvencionalnih TV programov čez 5 let mogoče res ne bo več. O taki opciji sem tudi sam razmišljal saj bi me prišlo veliko ceneje če bi bil naročen na samo določen program in pa določene TV serije. Vse skupaj zakodirano v HDTV...in voila. Konvencionalnih programov ni več.

Neuromancer
30.01.2007, 21:30
Ni da se hvalim, ampak s 4-imi kvadrati video povrsine, Logitechovimi Z-5500 in bodocim kavcem sem definitivno na boljsem. Slika cez celo steno enostavno da poseben obcutek pri gledanju in mislim, da se bodo s tem strinjali vsi, ki so si kdaj lastili/sposodili projektor.

Kar se pa crt-jev tice, mi imajo se vedno boljso sliko od vecine lcd-jev. Jeebes monitor, ki ga lahko sam dvignes :D
Je pa to bolj moja muha, kot kaj drugega ;)
Pac stvar navade...

Če želiš, pridi iskat mojega starega Sonyja F520. 21", kao najboljši med neprofesionalnimi CRT-ji. Mislim, da je nekaj narobe z napajalnikom, zihr si ga boš znal popravit ;)
Pa ne boš ga mogu sam dvignt po moje.

Smaug
30.01.2007, 22:01
Imam identicnega doma, ampak mi je postal prevelik in neprakticen. Sem ga bil prisiljen pred pol leta zvleci na podstresje. Dosezek, ti pravim. Sem bil se cel dan totalno ponosen sam nase :D

Teo
30.01.2007, 22:04
pussiji, jst sm si pa kak tedn nazaj 19" crt samsunga omislu. če komu ostaja delujoča 21" in mi jo šenka, nej se javi. pridem iskat!

Smaug
30.01.2007, 22:09
Pred parimi meseci sem senkal dva, ker mi je zmanjkovalo placa v firmi. Po 10 minutah prepricevanja je clovek ugotovil, da to mora imeti ali pa umreti :)

Zaenkrat bom se prisparal svojega, ceprav vem, da ga najverjetneje nikoli vec ne bom vstekal...Vulva, hujsi k starci iz doma sem ratal :D

Teo
30.01.2007, 22:11
***omast... no če vidiš kje kako 19 alpa 21+ :P povej

anarchy
30.01.2007, 22:45
Gates je najbrž res rekel to, kar je rekel Teo. Takšni ponudniki (On Demand) so v Ameriki v velikem zagonu in ni vrag da konvencionalnih TV programov čez 5 let mogoče res ne bo več. O taki opciji sem tudi sam razmišljal saj bi me prišlo veliko ceneje če bi bil naročen na samo določen program in pa določene TV serije. Vse skupaj zakodirano v HDTV...in voila. Konvencionalnih programov ni več.

Ja tv kot za gledat samo televizijo in to v nizki resoluciji je res neuporabna in draga zadeva, ce pa ima visoko resolucijo in priklopljen na pc, g alahko uporabis za kar zelis, za gledat tv, brskat po netu, igrat igrice, ali celo kot delovni monitor, saj une velike plazme majo zelo dobro resolucijo in prihajajo celo quad HDTV, saj v bistvu resolucija bo nekoc tako velika, da ko bos gledal tv, ne bos vedu, ali je to res tv ali okno v svet.

Bo bilo tako realno res, resolucia 10.000*5000, itd....

Landon89
30.01.2007, 23:26
Pa še neki, jaz sem filmofil in ne menjam TV-ja in domačega kina za noben projektor ali računalnik. Vsaj še dolgo, dolgo časa ne. ;)

ti mogoce ne, kaj pa ostali.

Kot bi primerjal dva casopisa,kvalitetno Delo, ki je tudi slovnicno popolnoma pravilno napisano, po nekih pravilih o skladnji in sestavi besedil, kjer so informacije preverjene, itd, itd. na drugi strani imas pa Novice, nek sit od casopia, neke rumors neumnosti, slovnica na psu+ se in se...kdo ima visjo naklado??:). Seveda Novice.

Internet je na vseh podrocjih povozil ostale medije, vse ostalo je totalno out. vsaj za mladino, ki bo cez 5 let na sceni.

d28
31.01.2007, 09:04
ti mogoce ne, kaj pa ostali.

Kot bi primerjal dva casopisa,kvalitetno Delo, ki je tudi slovnicno popolnoma pravilno napisano, po nekih pravilih o skladnji in sestavi besedil, kjer so informacije preverjene, itd, itd. na drugi strani imas pa Novice, nek sit od casopia, neke rumors neumnosti, slovnica na psu+ se in se...kdo ima visjo naklado??:). Seveda Novice.

Internet je na vseh podrocjih povozil ostale medije, vse ostalo je totalno out. vsaj za mladino, ki bo cez 5 let na sceni.

KVALITETNO DELO???!!! :veryfunny: :veryfunny: :veryfunny:

Že prej si izgubil kredibilnost s svojim pisanjem ampak s tem pa vsa čast! Sam sem odpovedal naročnino na Delo takoj, ko je prišel nesposobnež od Slivnika za šefa in, ko je Delo pričelo toniti še globlje v svojo intelektualno in duhovno praznino.

Včasih je pa bilo Delo nekaj povsem drugega ampak teh časov je že zdavnaj konec. Pa format bi tudi morali že zdavnaj spremeniti, ker jih je čas povozil.

In to, kar si napisal je eno navadno nakladanje brez enega samega argumenta. Internet je povozil vse medije, bla, bla, bla...ZAKAJ IN KAKO? In odloči se ali ga je že povozil ali ga bo šele čez 5 let. :D

Jaz sem navedel zakaj zame TV ne bo še dolgo časa prevzel primata za gledanje filmov, serij ipd. in takšnih kot sem jaz je kar nekaj.

BTW pa primerjati Delo in Novice s TV-jem in internetom je totalno zgrešeno, sploh na podlagi nekih kvazi argumentov.

Smaug
31.01.2007, 13:49
Se podpisem pod talele post, raven Dela je podporazna :approve:

Scudder
20.02.2007, 14:39
d28 ti si popolnoma zgresil bistvo Gatesovega govora. Tako kot je rekel Teo ze prej. Nihce ne govori o smrti TVja kot skatle v dnevni sobi katero gledamo, ampak o tradicionalnem broadcastu in TV programih.

TVji bodo ostali takšni kot so oziroma pac postali bolj napredni. Program pa bo tekel preko interneta. Nihce ne misli da bo treba sedaj gledat stvari preko monitorjev. Ti bos se naprej lahko gledal stvari na svojem fancy TVju, le da ne bos vec gledal PopTVja in ostalih programov, ker bodo pocasi (mogoce ne ravno v 5ih letih) umrli oziroma se korenito spremenili.

mrjerry
23.02.2007, 15:23
kaj ste zabiti?

gates je ciljal na TV kot na programe kot so rtvslo, pop...... ne pa kot na škatlo za gledanje!
programov kot jih poznamo zdaj ne bo več, ker bo vse na zahtevo. gledal boš natančno tisto, kar boš hotel.

v bistvu ima prav. jaz že zdaj skoraj ne gledam več naših programov.

A potem jih pa bos? :clown:

mrjerry
23.02.2007, 15:25
Se podpisem pod talele post, raven Dela je podporazna :approve:

Ej, cist mi je utrnilo... Kako je z resolucijo na projektorju? :shy:

rok100
20.04.2007, 20:45
Men se pa zdi, da bo tipičen program tudi obstal, ...meni recimo je dostikrat nekako lažje gledati televizijo kot srfati po internetu.
Televizijski program se dela sam oz. ga delajo drugi,...za internetni on demand 'program' pa se moraš dokaj aktivno truditi, kar se mi včasih ne da. :),...dostikrt raje samo gledam, kar mi drugi servirajo,....daljinec pa je toliko enostaven, da se lahko neutrujajoče izogibam oddajam, ki me ne zanimajo.

Tudi radio recimo raje poslušam, kjer mi DJ servira aktualne in manj aktualne hite, ..kot da jih sam zbiram, iščem po internetu in prelagam sem ter tja po računalniku in raznih playerjih.
Je pa res, da se mi zdijo kakšne v naprej kvalitetne pripravljene playliste v Itunes, privlačna zadeva.

Torej, hočem reči, da obstajamo tudi bolj leni uporabniki, ki imamo raje, da za nas drugi zbirajo in predvajajo vsebine, po moje nas ni tako malo,....zaradi takih, bi znalo programsko ponujanje vsebin nekje ostati,...je pa res, da so on demand zadeve kul in da bodo verjetno prevladale, saj so nekako bolj liberalne in delno zmanjšujejo manipulacijo s strani medijev.
Čeprav, se mi zdi, da bi on demand zadeve hkrati lahko povzročale omejenost ljudi, saj se bodo težje seznanjali s potencialno zanimivimi vsebinami, na katere na navadni programski televiziji lahko naletiš in ti mogoče razširijo obzorje.

sakic12
24.04.2007, 14:57
:2thumbs:

Gates je itak premeten osebek ampak takšna izjava je vseeno nepremišljena.

Tako, sdobro podjetje ima pa še vedno bi rad dobival miljarde...

prelude
22.05.2007, 21:44
Ne strinjam se s tabo.

Sam imam 82cm LCD in 5 zvočnikov ter subwoofer in mi je učinek še boljši kot v kinu, ker moraš upoštevati razmerje velikost zaslona:velikost prostora.

Prav tako je zvok vrhunski. In če dam recimo na višjo glasnost je zvok tako močan, da dobim še zastonj masažo na kavču. :D

Da o ostalih udobnostih gledanja filmov na ta način niti ne začnem. V katerem aspektu je potem navadni kino ali projektor boljši od tega, kar sem napisal?

CRT monitorji? Vsakomur svoje ampak jaz se nikoli ne bi več vrnil nazaj. ;)

Ja res doma te masira k v kinu ne.Drgač sem šel gledat jamesa bonda v 3do pol pa še doma tam je blo podn od podna doma sem pa zares užival.

prelude
22.05.2007, 21:48
Ej, cist mi je utrnilo... Kako je z resolucijo na projektorju? :shy:

V kinu ni bla še nikol dobra slika tko da tut doma ni dobra Zato je najbolj recima enih vsaj 40 col in dvd še bolš pa hdtv

anarchy
23.05.2007, 19:08
HDTV je kr neki, sej je malo bolje od navadne tv, samo komaj cakam naslednjika, torej quadHDTV, uno bo pa ze malo bolje.

prelude
23.05.2007, 21:18
HDTV je kr neki, sej je malo bolje od navadne tv, samo komaj cakam naslednjika, torej quadHDTV, uno bo pa ze malo bolje.

Ni kr neki recimo 50 col lcd ali vsaj 40 je kar velika razlika od navadnega signala

rok100
24.05.2007, 07:29
Še najbolj revolucionarna zadeva zadnje čase se mi zdi OLED,..samo če jim bo ratalo bakterije oz. organizme dovolj časa ohranjat pri življenju,...namreč veliki OLED zasloni imajo bojda zato prekratek rok trajanja.

Še boljša bo pa tista varianta,...ko boš kar s posebno tekočino premazal zid in,.... uala televizor s super sliko bo deloval,...seveda v brezžični povezavi s kakšnim receiverjem ali računalnikom.

anarchy
25.05.2007, 16:06
Ni kr neki recimo 50 col lcd ali vsaj 40 je kar velika razlika od navadnega signala

Ne govorim o velikosti TV ampak v resoluciji, ceprav tudi velikost zaslona mora biti primerna, vecji kot je zaslon tudi vecja resolucija mora biti, da ne vidis prevelikih pik, ker cene z samo velikostjo ne pridobis kaj dosti.

prelude
25.05.2007, 21:21
Sej to mislim če maš 40 col pa naprej moraš met zelo dober signal,navadni zemeljsi je zanič.

reziser
17.06.2007, 16:38
K še kej druzga obstaja k internet? Ah no mogoče je mal pretiranu ,da je reku v petih letih mogoče 10 letih ,kje bojo pa pol upokojenci poročila gledal.