Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zakaj je po vašem mnenju branje tako pomembno

čudežni
29.01.2007, 09:33
So v knjigah res skrite modrosti, ključi, spoznanja, odkritja...., ki človeku omogočajo širjenje razuma, ugotavljanje določenih zakonitosti, spoznavanje ali približek spoznavanju resnice?Kaj pa, če so knjige ( tudi )namenjene temu ,da nam izkrivljajo resnico, da nam zameglijo um.
Zakaj je po vašem mnenju torej "pametno, priporočeno branje knjig "oziroma zakaj so tisti, ki jih berejo ( zraven seveda tudi razmišljajo, tuhtajo itd...) - požirajo in imajo pohlep po znanju naprednješ/pametnejšihi od tistih, ki jih ne ali jih malo? Kaj je v knjigah, kaj so knjige....So to priročniki za naše boljše življenje?

Upam,da ste razumeli bistvo tega vprašanja.:D

Lencka
29.01.2007, 09:57
Mislim, da branje spodbuja drugacen nacin razmisljanja. V bistvu zahteva koncentracijo (otrokom danes, recimo, se mi zdi tega zelo manjka, saj se ne morejo za dalj casa osredotociti na doloceno dejavnost), spodbuja domisljijo, razmisljanje, pogosto spodbuja razmisljenje v stilu "kaj če", kar lahko pomaga pri inovativnejsem iskanju resitev. S tem mislim branje na splosno.
Ce pa imas v mislih branje različnih "navodil za življenje", potem pa mislim, da lahko ponujajo širjenje obzorij, spoznavanje idej (za katere ni nujno, da jih sprejmeš kot zveličavne) - tako kot s skoraj vsem je tako, da je odvisno od "konzumenta" - lahko je to pranje možganov, lahko pa ponuja dober vpogled vase, druge in svet. Do določene meje, seveda, osebno sem precej skeptična do poplav takih priročnikov.
Sicer pa se tudi iz (dovolj kakovostnega) leposlovja lahko naučiš marsikaj, ravno s tem, ko razmišljaš o prebranem, premlevaš itd. - lahko je čista fikcija, vendar, če se vsaj deloma najdeš v vsebini, ti nekaj pusti. Čeravno se zdi smešno (danes smo do vsega čedalje bolj ravnodušni), določena literatura še vedno lahko vodi tudi do katarze. S tem ne mislim, da je edino branje "kanonske" literature dobro branje. Če bereš, sčasoma tako ali tako začneš ločevati med zares slabo literaturo in drugo - ni nujno, da so nobelovi nagrajenci, glavno, da ti nekaj pusti.
Poleg tega pa je lepo, če se lahko pogovarjaš z nekom, katerega besedni zaklad ni povsem prazen.

d28
29.01.2007, 11:05
Knjiga vsakomur nudi drugačno izkušnjo. Ker ni slikovnega materiala (vsaj v zahtevnejšem čtivu ne) toliko bolj dela domišljija in ostali predeli možganov, ki tako ali drugače zapolnjujejo vrzeli.

Poleg tega knjige obstajajo že zelo dolgo časa in v njih so zapisane marsikatere modrosti, ki so jih poznali že naši predniki, čeprav se ljudje danes obnašamo arogantno misleč, da smo popili vso pamet sveta in da se od prejšnjih generacij in civilizacij ne moremo nič naučiti.

Meni pa knjiga poleg napisanega ponuja tudi intimen čas zase, ki ga nobena tehnologija ne more. Tudi knjiga sama je že po svoji naravi bolj intimna, nekatere več, druge manj.

summer
29.01.2007, 11:52
poleg tega, da širi obzorja na popolnoma drugačen način kot današnji mediji, je zame en pobeg v tuj svet.........čisti odklop od realnosti in stanja okoli mene...dajanje proste poti moji domišljiji in ustvarjanje nekega sveta, ki ga ne poznam....(to kar se tiče knjig za sprostitev)...

Lencka
29.01.2007, 11:53
Meni pa knjiga poleg napisanega ponuja tudi intimen čas zase, ki ga nobena tehnologija ne more. Tudi knjiga sama je že po svoji naravi bolj intimna, nekatere več, druge manj.

Ja, po drugi strani pa je lahko dober vir debate. Vez.

lady_lucifer
29.01.2007, 12:29
z branjem si razsiris besedni zaklad in pa naucis nekega pravilnega izrazanja ter formuliranja vec kot samo enostavnih enot v govornem ali pisnem sporocanju. marskikomu to se kako manjka (pa ne mislm zdej pisanje po forumu, to je druga scena:D).

anarchy
30.01.2007, 01:45
So v knjigah res skrite modrosti, ključi, spoznanja, odkritja...., ki človeku omogočajo širjenje razuma, ugotavljanje določenih zakonitosti, spoznavanje ali približek spoznavanju resnice?Kaj pa, če so knjige ( tudi )namenjene temu ,da nam izkrivljajo resnico, da nam zameglijo um.
Zakaj je po vašem mnenju torej "pametno, priporočeno branje knjig "oziroma zakaj so tisti, ki jih berejo ( zraven seveda tudi razmišljajo, tuhtajo itd...) - požirajo in imajo pohlep po znanju naprednješ/pametnejšihi od tistih, ki jih ne ali jih malo? Kaj je v knjigah, kaj so knjige....So to priročniki za naše boljše življenje?

Upam,da ste razumeli bistvo tega vprašanja.:D

Sej ni vazno, da beres samo knjige, lahko tudi revije ali po internetu preberes kaj. Ko beres uporabljas pac nekoliko vec mozganov, za prepoznati hitro besede in si ustvarjati namisljene prizore, kar pri gledanju filma ni potrebno, saj tam je treba samo gledati, ter neki malega poslusati. Glede branja gre dosti casa v nic, mogoce to cloveka bolj zasuznji, da postane odvisnik branja, itd...., tako, da mu potem niti ni toliko tezko se uciti, ker ostalim je zelo dolgcas, ko berejo ali se ucijo, se jim zdi pac nepotrebno.

anarchy
30.01.2007, 01:48
Knjiga vsakomur nudi drugačno izkušnjo. Ker ni slikovnega materiala (vsaj v zahtevnejšem čtivu ne) toliko bolj dela domišljija in ostali predeli možganov, ki tako ali drugače zapolnjujejo vrzeli.

Poleg tega knjige obstajajo že zelo dolgo časa in v njih so zapisane marsikatere modrosti, ki so jih poznali že naši predniki, čeprav se ljudje danes obnašamo arogantno misleč, da smo popili vso pamet sveta in da se od prejšnjih generacij in civilizacij ne moremo nič naučiti.

Danes dobis na internetu vse zivo, na cdju ali dvdju lahko mas na tisoce ali desettisoce knjig v elektronski obliki, torej informacija na zahtevo in iskalniki so zelo pametni, kar nam skrajsa cas z aiskanje podatkov. Racunalnik nam je zelo olajsal zivljenje.

ozayrus
30.01.2007, 10:00
Mislim, da spodbuja razmišljanje na sploh, kar nikoli ni slabo.

Mowgli
30.01.2007, 10:14
...je nabiranje tujih izkušenj in beg v lastne sanje, spoznavanje sebe in drugih, pa tudi čisto uporabne vsakdanje informacije in koristno kratkočasenje. Del življenja pač, ki je lahko zabaven in koristen. Odvisno pa je od posameznika ali gre pri dojemanju prebranega za suho zlato ali je potrebno natančno ločevanje plev od semena.

ComfortabyNumb
30.01.2007, 15:42
Danes dobis na internetu vse zivo, na cdju ali dvdju lahko mas na tisoce ali desettisoce knjig v elektronski obliki, torej informacija na zahtevo in iskalniki so zelo pametni, kar nam skrajsa cas z aiskanje podatkov. Racunalnik nam je zelo olajsal zivljenje.
S popolnoma strinjam, kar se tiče glede lažje dostopnosti do informaicij. Vendar, ker si že omenil vlogo interneta v povezavi s klasično knjigo, bi rada poudarla tudi, da se da razmišljat, kakšen vpliv ima medmrežje na uporabo samih knjig (torej v fizični obliki) in filtriranje samo vrednosti besedila.
Meni knjiga predstavlja posebno doživetje.. s seboj jo vzamem tudi kdaj, kadar grem spomladi v naravo, pozimi na čaj itd. Tega pa žal elektronska oblika knjige ne ponuja.

Teo
30.01.2007, 16:03
z branjem si razsiris besedni zaklad in pa naucis nekega pravilnega izrazanja ter formuliranja vec kot samo enostavnih enot v govornem ali pisnem sporocanju. marskikomu to se kako manjka (pa ne mislm zdej pisanje po forumu, to je druga scena:D).

khmm... kle se javla en ku je prebru lajk celo knjižnico, pa je še zmjri nesposoben sestavit eno poved, ki ma glavo in rep. da ne govorimo o slovnici, ki mu je španska vas.

Pikado
30.01.2007, 19:10
Kaj je bilo prej razum ali branje...če branje vpliva na razum je moralo biti prej branje in šele potem razum...
Branje ne vpliva na razum, pač pa razum vpliva na branje...ti pač moraš imeti nekaj predrazuma da se lotiš branja, oz prilagodiš svoj razum branju in če ne gre dlje od kakšnih slovenskih novic, pač ne gre...
Tudi izkušnje z branjem ne pridobiš...glede na goro pripomočnikov za vse in za nič, bi morali danes ljudje pokati od izkušenj...
Znanje pridobljeno z branjem je omejeno samo na teorijo, to pa je v praksi ponavadi prej ovira kot ne...da ne govorimo o znanju na pamet, pridobljenem iz branja...

Teo
30.01.2007, 19:57
tako

ima pa po mojem vpliv na domišljijo.

zanemarljivega pa na splošno razgledanost:))

lady_lucifer
30.01.2007, 21:10
khmm... kle se javla en ku je prebru lajk celo knjižnico, pa je še zmjri nesposoben sestavit eno poved, ki ma glavo in rep. da ne govorimo o slovnici, ki mu je španska vas.

kdo?:D:D

čudežni
30.01.2007, 21:49
Kaj je bilo prej razum ali branje...če branje vpliva na razum je moralo biti prej branje in šele potem razum...
Branje ne vpliva na razum, pač pa razum vpliva na branje...ti pač moraš imeti nekaj predrazuma da se lotiš branja, oz prilagodiš svoj razum branju in če ne gre dlje od kakšnih slovenskih novic, pač ne gre...
Tudi izkušnje z branjem ne pridobiš...glede na goro pripomočnikov za vse in za nič, bi morali danes ljudje pokati od izkušenj...
Znanje pridobljeno z branjem je omejeno samo na teorijo, to pa je v praksi ponavadi prej ovira kot ne...da ne govorimo o znanju na pamet, pridobljenem iz branja...

Pikado, hočeš reči, da je bolje, da ljudje ne berejo, ker zna to biti " škodljivo"?
Nisem prepričan, da sem te razumel. Napisal si:
"Kaj je bilo prej razum ali branje...če branje vpliva na razum je moralo biti prej branje in šele potem razum..."
Želiš tudi s tem povedati to,da je malo ali peščico tistih, ki so prišli do nekih ugotovitev oz. kateri imajo razum, drugi pa tega nimajo in ga skušajo doseči z branjem? Teoretično se lahko zgodi, da nekdo ima razum, pa ne ve, da ga ima.Tega ugotovi šele z branjem, saj je to samo potrditev tega razuma.

Teo
30.01.2007, 21:53
kdo?:D:D

a ni očitno?

ti me še nis vidla poskust kej napist a:D

Smaug
30.01.2007, 22:44
U, u, u, u, koncno tema o mojem hobiju (edina, odkar so temo "masturbiranje" brisali iz sklopa Ljubezen in Spoznavanje svojega telesa) :D

Moje mnenje je, da da (ne)brano ctivo zelo dober vpogled v clovekovo razmisljanje in dojemanje zivljenja. Vsekakor mocno vpliva na razgledanost posameznika in pri dolocenih osebkih tudi da dobrsen poudarek na domisljijski ravni. Prav tako siri besedni zaklad in omogoca obilico zabave pri tvorevinah novi verbalnih kerefek.
Kar se tice relevantnosti prebranega gre prakticno pri vsaki knjigi za neko vrsto pranja sive celice; ne poznam niti ene knjige, ki se ne bi trudila podajati dolocenih spoznanj. Torej so ta spoznanja lahko podajanje razumevanja in razmisljanja dolocene osebe, ali pa gre za razlago nekih splosno znanih dejstev v trenutnem casu in prostoru, ki se bodo cez X let najverjetneje spremenila. Leposlovje kot druga veja je spet posredno le podajanje subjektivnega mnenja skozi fiktivno zgodbo.
Druga stvar je pak nasa lastna interpretacija doticne spisarije. Subjektivizem na subjektivizem, spljoh pa v danasnjem informacijsko nafilanem vsakdanu, redko lahko rodi kaj drugega, kot trop narcisoidnih kretenov, ki so prepricani v "svoj" prav. Tako ali tako vedno najdemo skupek podobno mislecih ljudi, ki so "vedo znanje". Vsak drugacen pogled je jasno dobrodosel, vendar je dojet na ze vnaprej predeterminiran nacin.

To sem prepisal iz Playboy-a :blush:

Pikado, pravis, da se iz teorije na da nauciti izkusenj; ze res, teorija in praksa sta dva popolnoma locena pojma, ampak tukaj lezi levji delez prav v nasi egocentricni naravi. Zgodovina kot pojem je bila recimo prakticirana predvsem iz tega razloga, da bi se lahko ucili na tujih napakah (kot vse stvari, se je hitro izrodila in opustila svojo paradnost manipulaciji). In vendar kljub vsemu, kar nam se vedno nudi, se iz enonov tujih izkusenj, dosezkov, tegob nismo naucili skoraj nicesar.
Sam si imel v mislih nekaj drugega, pa vendar se je dobro prej dotakniti vzrocnosti ;)

Lencka
31.01.2007, 09:04
To, kaj/če kaj potegneš iz čtiva, ni stvar čtiva, temveč bralca.

Glede teoretičnega znanja - nemogoče je, da bi vse, kar vemo, prodobili iz praktičnih izkušenj, se ti ne zdi? Določena znanja morajo vedno ostajati na ravni teorije.

Pikado
31.01.2007, 18:25
Pikado, hočeš reči, da je bolje, da ljudje ne berejo, ker zna to biti " škodljivo"?
Nisem prepričan, da sem te razumel. Napisal si:

Želiš tudi s tem povedati to,da je malo ali peščico tistih, ki so prišli do nekih ugotovitev oz. kateri imajo razum, drugi pa tega nimajo in ga skušajo doseči z branjem? Teoretično se lahko zgodi, da nekdo ima razum, pa ne ve, da ga ima.Tega ugotovi šele z branjem, saj je to samo potrditev tega razuma.
Ne, nočem reči da je branje škodljivo ( čeprav je lahko tudi škodljivo, recimo za oči...:clown: ) ...tega nisem nikjer trdil, pa si to vseeno prebral...torej, kaj ti pomaga branje mojega posta, če ga nisi razumel...branje ni škodljivo, vendar samoposebi ni dovolj, kot v tvojem primeru...
Branje je podobno glasbi...če ne znaš igrat nobenega glasbila, poslušane glasbe ne moreš zaigrat, vendar jo lahko poslušaš...večina ljudi "posluša" knjige...
Povezava med branjem in razumom je napačno definirana, kot je recimo napačno mnenje o povezavi športa in zdravja...
..napačna je trditev: če se ukvarjaš s športom, postaneš zdrav....
..pravilno je : če si zdrav, se lahko ukvarjaš s športom...

čudežni
31.01.2007, 18:29
Ne, nočem reči da je branje škodljivo ( čeprav je lahko tudi škodljivo, recimo za oči...:clown: ) ...tega nisem nikjer trdil, pa si to vseeno prebral...torej, kaj ti pomaga branje mojega posta, če ga nisi razumel...branje ni škodljivo, vendar samoposebi ni dovolj, kot v tvojem primeru...
Branje je podobno glasbi...če ne znaš igrat nobenega glasbila, poslušane glasbe ne moreš zaigrat, vendar jo lahko poslušaš...večina ljudi "posluša" knjige...
Povezava med branjem in razumom je napačno definirana, kot je recimo napačno mnenje o povezavi športa in zdravja...
..napačna je trditev: če se ukvarjaš s športom, postaneš zdrav....
..pravilno je : če si zdrav, se lahko ukvarjaš s športom...

Ok, vse razumem. :angel:
Pikado, kljub temu....Meniš, da ni "narava" ustvarila tako, da je večina - množica podrejena manjšini?

Pikado
31.01.2007, 18:38
.....

Pikado, pravis, da se iz teorije na da nauciti izkusenj; ze res, teorija in praksa sta dva popolnoma locena pojma, ampak tukaj lezi levji delez prav v nasi egocentricni naravi. Zgodovina kot pojem je bila recimo prakticirana predvsem iz tega razloga, da bi se lahko ucili na tujih napakah (kot vse stvari, se je hitro izrodila in opustila svojo paradnost manipulaciji). In vendar kljub vsemu, kar nam se vedno nudi, se iz enonov tujih izkusenj, dosezkov, tegob nismo naucili skoraj nicesar.
Sam si imel v mislih nekaj drugega, pa vendar se je dobro prej dotakniti vzrocnosti ;)
Že za samo možnost branja potrebuješ predznanje...ali lahko damo nekomu, ki ne zna brat, knjigo v roke in se bo naučil brati samo s pomočjo knjige...ni šans...
Lahko nekdo prebere barvo...recimo barvno slep in bo s pomočjo prebranega stavka: "banana je rumena" takoj vedel kakšna je rumena, čeprav je nikoli ni videl...

Pikado
31.01.2007, 18:44
To, kaj/če kaj potegneš iz čtiva, ni stvar čtiva, temveč bralca.

Glede teoretičnega znanja - nemogoče je, da bi vse, kar vemo, prodobili iz praktičnih izkušenj, se ti ne zdi? Določena znanja morajo vedno ostajati na ravni teorije.
Teorija pa ne nastane iz nič...tudi za samo teorijo moraš znat igrat inštrument...lahko nekdo postane fizik izključno z branjem...

Pikado
31.01.2007, 18:49
Ok, vse razumem. :angel:
Pikado, kljub temu....Meniš, da ni "narava" ustvarila tako, da je večina - množica podrejena manjšini?
Narava je samo posledica...ustvarja jo kaos...in v kaosu so množica in manjšina samo majhen delček...

mrjerry
01.02.2007, 11:36
Mislim, da branje spodbuja drugacen nacin razmisljanja. V bistvu zahteva koncentracijo (otrokom danes, recimo, se mi zdi tega zelo manjka, saj se ne morejo za dalj casa osredotociti na doloceno dejavnost), spodbuja domisljijo, razmisljanje, pogosto spodbuja razmisljenje v stilu "kaj če", kar lahko pomaga pri inovativnejsem iskanju resitev. S tem mislim branje na splosno.
Ce pa imas v mislih branje različnih "navodil za življenje", potem pa mislim, da lahko ponujajo širjenje obzorij, spoznavanje idej (za katere ni nujno, da jih sprejmeš kot zveličavne) - tako kot s skoraj vsem je tako, da je odvisno od "konzumenta" - lahko je to pranje možganov, lahko pa ponuja dober vpogled vase, druge in svet. Do določene meje, seveda, osebno sem precej skeptična do poplav takih priročnikov.
Sicer pa se tudi iz (dovolj kakovostnega) leposlovja lahko naučiš marsikaj, ravno s tem, ko razmišljaš o prebranem, premlevaš itd. - lahko je čista fikcija, vendar, če se vsaj deloma najdeš v vsebini, ti nekaj pusti. Čeravno se zdi smešno (danes smo do vsega čedalje bolj ravnodušni), določena literatura še vedno lahko vodi tudi do katarze. S tem ne mislim, da je edino branje "kanonske" literature dobro branje. Če bereš, sčasoma tako ali tako začneš ločevati med zares slabo literaturo in drugo - ni nujno, da so nobelovi nagrajenci, glavno, da ti nekaj pusti.
Poleg tega pa je lepo, če se lahko pogovarjaš z nekom, katerega besedni zaklad ni povsem prazen.

:approve: :approve: :approve:

n...
02.02.2007, 20:58
evo se moje prvo mnenje na forumu:)

Branje nam siri besedni zaklad, spodbuja domisljijo ter spodbuja razmisljanje o stvareh ki jih pac preberes.

lp

desiree
03.02.2007, 16:22
Ko beremo"dobro" knjigo, se iz nje veliko naučimo, hkrati si širimo besedni zaklad, ki nam pomaga pri komunikaciji z različnimi sloji ljudi-ljudi, ki prihajajo iz različnih življenjskih okolij. Poleg tega je pri našem "branju" pomembna stopnja empatije, ki nas, bolj ko se z glavnim junakom ali neko vsebino zlijemo, nekako popelje v povsem nove svetove. Lahko je pobeg iz realnosti. Nešteto možnosti. Se pa strinjam, da je eno knjigo brati in drugo"razumeti" brano.
Knjiga mene briga!

pk
03.02.2007, 17:38
Knjiga vsakomur nudi drugačno izkušnjo. ...

podpišem.:approve:

rok100
20.04.2007, 21:57
Branje je v redu, po drugi strani pa verjamem, da je 90% vsega napisanega bullshit.
Kot je 90% vse muske in filmov bullshit.

V glavnem razna berila so pač mediji in nič drugega, kot pa vemo, ne smemo vsemu verjeti kar je objavljeno v medijih in ni vse kvalitetno,..večina je šrota,...so pa tudi izjemna in neverjetna dela, vredna vse pozornosti.

Moje sporočilo je torej: beri, seveda beri, vendar izbiraj kvalitetno čtivo

Je pa branje po eni strani počivanje,...tisti, ki veliko berejo so zame enostavno lenuhi. :)

Whitezero
20.04.2007, 22:04
Branje knjig je zelo pomembno za človeka, saj si s tem razširi svoj besedni zaklad, poveča koncentracijo, razširi domišljijo(vizualna predstavitev okolja, ki ga prebiraš) in podobno.

Žal pa danes mladi ne marajo veliko prebirat knjige, raje visijo na internetu in nabijajo msn, irc in igre ter govorijo spakendraščino in imajo omejen besedni zaklad. Hkrati pa premalo prevajajo sci-fi žanr knjig, najbrž ker se slabo prodaja. Ta žanr(vsaj meni se zdi) ima pravo sušo saj je zelo malo knjig. veliko pa je knjig o sexu, kuhinji, beli tehniki, take knjige pa ne razširijo nobenega obzorja, ampak ga zožajo - vsaj meni se tako zdi.

anarchy
21.04.2007, 21:24
no sej tudi na forumih se bere, pa ko si pisejo preko irca, itd...., tko, da berejo tako in tako, samo drugacne besedne.

Gostoljub
05.01.2008, 13:23
Za širjenje besednega zaklada je res zelo pomembno branje knjig. Žanr le teh za to ni tako pomemben. Dejstvo je, da je (vsaka) knjiga lektorirana, kar pomeni, da ni pravopisnih in slovničnih napak, zelo redko se pojavljajo na novo izzumljene besede, sleng in tujke (česar za forume in spletne članke res ne moremo trditi).
Tukaj so še posebej na udaru otroci, pri katerih je v zadnjih letih, s povečano rabo interneta, moč zaslediti upad besednega zaklada in na drugi strani povečano rabo tujk.

Knjige v slovenskem jeziku so zelo pomembne za ohranitev naše kulture. Prevečkrat segamo po gradivih v tujem jeziku, čeprav obstaja prevod v slovenščino. Kot razlog navajamo slab prevod, učenje tujega jezika... pozabljamo pa, da če ne bo interesa za slovensko knjigo, bo prevodov manj in manj...

Lahko bi se strinjal, da včasih dokaj spodobno izpadejo tudi članki v revijah, vendar pa je žalostno to, da te pišejo članke izključno s tako temo, stilom in vsebino, ki bo dvignil branost. Če recimo Playboy objavi članek, ki nekako namiguje, da branje ni v modi, je to tipičen odraz naše družbe. Napisali so namreč prav to, kar bo povprečni bralec dotične revije potreboval, da se bo z njo glasno strinjal in v objavljenem našel uteho.

Zdi se mi, da vse preveč ljudi bere leposlovne knjige, premalo pa knjige, ki podajajo mnenje o kulturi, zgodovini, politiki, religiji, ekonomiji... Te knjige so mnogo težje berljive, saj ponavadi terjajo poznavanje ozadja tematike, niso razdeljene v lepo sledljive sklope in poglavja. Vendar pa nam le knijge s tako tematiko zares lahko razširijo obzorje v pravem smislu. Pri tem moramo seveda v zakup vzeti že omenjeno dejstvo, da vsaka knjiga poskuša "vsiliti" svoje mnenje, zato moramo z vsakega področja (naprimer: islam, enotna davčna stopnja...) prebrati vsaj 2 knjigi avtorjev z različnih polov, preden lahko ustvarimo kakovostno lastno mnenje.

Moja končna ocena je torej: Internet ne bo nikoli (povsem) izrinil klasične knjige. Verjetno prav zato, ker se njegova vsebina spreminja zelo hitro in le stežka na njem dobimo prečiščene informacije o zgodovini, ki se, kot vemo, vedno ponavlja.
Internet pa je seveda nenadomestljiv na področju aktualnih dnevnih informacij.

Knez
14.01.2008, 19:41
Koristno je branje dobrih stvari, ne pa šunda.Na ta način bogatiš besedni zaklad, širiš obzorja..."Dobre stvari" v tem kontekstu so: kvalitetna strokovna literatura(ki te zanima), ali pa dobra beletristika, to pomeni recimo klasiki in kvalitetni sodobniki.

Če pa nekdo bere Victorio Holt, pa samo trati dragoceni čas, naj gre raje špageti vesterne gledat.Tisto je vsaj zanimivo.

mrjerry
22.01.2008, 14:08
V bistvu je branje samo polovica zgodbe.
Druga polovica je pa razmisljanje o tem, kaj si prebral. To ti potem pomaga pri kriticni oceni (dobra vaja za mozgane in zelo uporabno sicer v zivljenju) in pa izbiri naslednje knjige (ki ti da nov material za razmisljanje).

Velja v bistvu za kakrsnokoli zlivanje informacij vase. Gledanje TVja, muzike, filmi, tisk, internet... Gola absorbcija ti nic ne pomaga, pa ce beres vrhunsko literaturo ali najnizji pofl.

Smaug
23.01.2008, 09:10
Berjo sm spegwasti kreteni pa grbste babe!! :p:veryevil::2thumbs::clown::blush: :angel::angel::dontknow::dontknow: :censored::shy: :o:(:zaspan::hov: :xmary::zelje::bouq::sorry: :Cheer::disco:

Polona84
23.01.2008, 11:20
:) jz sm včas brala sam tisto kar sem mogla za šolo....zdj mi pa tko kr paše kdaj kako kriminalko prebrat-ja sej vem da je vseen al pogledaš film, sam je knjiga veliko boljš, pa bolj notr padeš, pa bolj napeto je vse skp...mislim da je dobr da mal na ta način razgibamo možgane...;)