Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kolosej in banda vs pobiranje filmov z neta

grantica
29.01.2007, 09:40
Ker nočem spamat teme o oskrajih sem se odločila da napišem par besed tukilele :rolling:

1. jst tudi takrat ko ni bilo "alternativnih" virov ogledov filmov nisem šla več kot 2x na mesec, enostavno se mi je zdelo veliko denarja, pa pestrost in izbor je na obali slab!... še vedno hodim do 2x na mesec v kinu... pri meni se ni nič spremenilo.... še vedno si sposojam dvdje.. tako da se NITI NAJMANJ NE POČUTIM KRIVO, ko poberem z neta kak film... ker ga bi gledala mogoče na tv mogoče kje drugje... krepko dvomim pa da bi se kje FINANČNO to komu poznalo
2. danes hodim tja kjer vrtijo film ki ga v nekem momentu želim videt (navadno grem 2x v ts) izbor filmov in tempizem je še vedno slabši od tržaškega in zato mi je popolnoma vseeno kje gledam filme....
3. recimo da bi si moj prijatelj XY ki je policaj in v nekem tednu dela nočno oziroma par dni pred tem je mel nekje stražo hoče it v koprski kolosej gledat children of men... vrtel se je natanko 7 dni, v katerih je ta prijatelj delal... kam naj ga gre zdaj gledat, če si želi videt ta film ????? pri nas ga ni več, čez mejo se je odvrtel, v ljb nima časa it... no????? takih primerov ni malo... tudi meni je zmanjkal čas it gledat pri nas en film in ga potem nisem mela več priložnost tukaj videt...
4. kolosej ljb ima 12 dvoran...zakaj nista 2 vsaj ta mali dvorani namenjeni avtorskemu filmu, festivalskim filmom????? sej ne rabi bit v sleherni dvorani risanka, al komedija al pa karkoli nosi že dnar tej ustanovi!!!! malo pestrost pa bi lahko že pokazali...
5. takrat ko bo v sloveniji na dvd oziroma na tv filmi: wilderjev big carnival, tarrov satantango, jamesov hoop dreams, langova velika vročica al pa m, fellinijeve noči v cabiriji ipd, bom nehala pobirat stvari z neta!!! do takrat pa pst... ker ni vse v nočeh v muzejih, oskrajevskih fimih, boratu in avtomobilčkih!!!!! :censored:

Kolosej in ostali delajo slabo, ker delajo za ciljno skupino, ki mora prašat doma starše če če it kino, navadno si ga ne služijo sami... in je logično da ni zmeraj dnarja za kino!!! raje počakajo da si kak prijatelj ki pa ma dnar pobere film in ga pogleda!!!!!
če ne znajo pritegnit drugih ljubiteljev filmov (tle na forumu je kar nekaj takih) za kar pa si je kolosej sam kriv, ker jim ne nudi tisto kar oni želijo... velecentri so dokazali da tega ne znajo! :censored:

iri
29.01.2007, 10:54
Sicer sem že malo sita te teme, ker smo jo že dostikrat obdelali, ampak se strinjam s tvojim stališčem.

Jaz sem iz LJ in moj primer je tak, da čisto vsak četrtek pogledam, kateri filmi so prišli na spored v Komuno in Vič, seznanjena sem tudi s sporedom Kinoteke in Kinodvora. V Kolosej se pač ne premaknem, nimam avta in nimam volje za odhod na obrobje mesta, kjer dam lušten kupčič denarja zato, da mi potem čez cel film neki otroci divjajo gdovekje v dovari, da lahko 15 minut najprej zapravim za gledanje reklam (o temu, da jih s karto očitno plačam jaz, naročnik pa tudi, kar je evidentno super dvojno kasiranje, sem že večkrat bentila), da ne omenjam nekulture žderočega in srkajočega folka, ki v kino očitno hodi na večerjo in klepet (tudi po telefonu), ne na film.

V ljubljanskih mestnih kinih je situacija kar za spoznanje boljša - reklam na začetku je manj, kokic ne prodajajo, otrok praktično nikoli ne vidim (vsaj nevzgojenih ne) in ljude je tako lepo malo, da je placa kolikor hočeš. Ampak kaj, ko v mestne dvorane redkokdaj sploh pridejo zadeve, ki jih hočem videti. Komuna je kao rezervirana za filmske uspešnice, ki so ponavadi po definiciji zadeve, ki se mi jih ne ljubi gledati, še manj pa se mi za ta privilegij da plačati 5 evorv, v Viču pa mečejo pesek v oči z neko kao art sceno, ki to sploh ni. Če imaš srečo, bodo tam do onemoglosti vrteli kakšnega Altmana, seveda ob treh predstavah na dan ene dva tedna itak ne bo ne vem koliko ljudi pritegnil.

Z veseljem pa ****im tudi čez kvaliteto posnetkov, ki nam jih predvajajo v kinu, ker se bolj redko zgodi, da bi bila kopija neoporečna, ampak okej, v tem primeru se da zatežiti Koloseju in dobiti keš nazaj - sem že probala :D sori, ampak če dam jurja+ (sedaj 5 evorv - kinoponudba se je pač tako zelo poboljšala, da morajo tudi ceno zvišat, a ne? :rolleyes:), potem hočem neoporečno kopijo in hočem mir pri gledanju. Kar tudi pomeni, da ljudi, ki zamudijo več kot 10 minut, nimajo kaj spuščati več v dvorano, ker motijo vse naokoli.

Drugega izgovora za piratiziranje tako razen asocialnosti, lenobe in škrtosti (ter nujnosti, da vidim vse oskarjevske filme pred oskarji), nimam. And yes, that was sarcastic in ja, komaj čakam, da pride prerok in odgovarja na način, s katerim se mi še najmanj ljubi operirati (seciranje stavkov in odgovarjanje na vsak delčič posebej). Tako da upam, da se bom uspela vzdržat nadaljnjega razglabljanja, ker se mi resno ne ljubi več o tem.

Ne vem kdo se je že obregnil ob anketo na koloseju, ampak res je bizarno, da sprašujejo po tem, za kateri film mislimo, da bo zmagal, če jih pa sami niti ne ponujajo vseh na ogled, niti jih ne bodo ponudili do 25.2.

iri
29.01.2007, 11:23
Sedaj sem si spet malo bolje pogledala spored za prihodnji mesec in upam, da bom imela čas (večina študijskih in delovnih obveznosti se mi pač odvija v popoldnevih) pogledati The Queen v Viču, ki jo bo kasneje zamenjalo par relativno neznanih evropskih filmov (norveški Uro (http://www.imdb.com/title/tt0497539/) in malo bolj obetavni nemški Knallhart (http://www.imdb.com/title/tt0475317/)), ki bi jih raje videla v Kinodvoru (v Viču pa - sploh v tem času - npr. Last King of Scotland in Little Children, ki zaradi svoje neblockbusterskovsti sigurno ne bosta prišla v Komuno, medtem ko pri The Pursuit of Happyness in Flags of our Fathers še obstaja neko upanje na Komuno).

tolstoyed
29.01.2007, 12:45
zakaj nista 2 vsaj ta mali dvorani namenjeni avtorskemu filmu, festivalskim filmom?

ker tak film ni rentabilen.

grantica
29.01.2007, 15:18
ker tak film ni rentabilen.

tudi lastminute potovanja niso ;)... za tak film mal plačaš za dobit pravice predvajanja in že z enodnevnim pokriješ strošek, ki ga povzroči ;) pri tem pa pridobiš na pestorsti, pridejo ljudje ki sicer ne bi prišli (se pravi novi potencialni gledalci), in dvorane so tako ali tako (ta male) prazne tudi ob uspešnicah, ki stanejo veliko več ;)
sama sem v svojem poklicu uspešna, mislim, da mi ne bi bil noben problem povečat gledanost v koloseju za 10 procentov... NOBEN.. zaslužek pa mogoče za kak odsotek manj ;) v enem letu... s pravilnimi ukrepi se to vse da rešit ;)

Iri sem želela v bistvu odgovarjat preroku na oskarjevcih ki je valda spet moraliziral nad številom oskarjevih filmov, ki si jo je posameznik pogledal... tudi sama sem že tega sita...
v bistvu pa se v ts dogaja ista situcaija kot v ljb... v centru imajo tri kinodvorane, ki vrtijo različne uspešnice, v 2 imajo essejske filme (avtorske) in v še dveh vrtijo stare uspešnice (tipo the departed ipd..) italijani imajo za take filme izraz "drugi ogledi"... poleg tega pa je na obrobju večji kinocenter... vse je bolj al manj prazno, ker je konstitucija mesta neugodna (nizko število mladih prebivalcev)

castor
29.01.2007, 17:48
uuuu, trenutno se mi ne da brati! :D

jst grem z veseljem v kino, ampak res na ogled specifičnega filma (nazadnje Apocalypto in... The Departed), da bi pa v kinih videl vse kar me zanima... ee finančno ne bi šlo skozi :clown: Dvdteke!? Ha! V Kr hudo porazna ponudba. Le novejši šmorn in nič drugega. :sleepy: Na svete čase kupim kakega priloženca v časopisju (Marcel dej boljše filme, no!), na tvju ni nikoli nič pametnega... Kaj ostane filmofilom!? Kinoteka in... :P

Knez
01.02.2007, 08:31
Filmov, ki mene zanimajo, večinoma v Koloseju sploh ni, zato sem obsojen na vlečenje z neta (kjer najdem praktično vse), včasih pa si naročim tudi originalen DVD,če me film res živalsko pretegne.

Kino samo izjemoma, npr. Apocalypto sem šel gledat..

tolstoyed
03.02.2007, 01:53
jest sm skor prepričan da noben 'normalen' ljubitelj filma ne bo šel v kolosej..pa če tudi bi blo zastonj..madona, to je isto kot da bi šel tonya conrada v global poslušat.

plague
05.02.2007, 13:48
jst sm "obsojen" da si vlečem filme dol ker te filme, ki imam mislm da je nekatere težko dobit v trgovini ali pa jih sploh ni pri nas. kar se pa tiče novih filmov jih pa itak ne gledam ker so eno navadno sr***je.
kar se pa tiče da ciljajo na eno publiko je pa jasno, važno da je dobiček, danes se ne sprašuje kaj bi imel važn da je denar

prerok
10.02.2007, 23:59
grantica

te popolnoma razumem, ampak:

1) če je nekaj nelegalno je pač nelegalno. Dela se na tem da se to naredi legalno, ne pa da se krši zakone z neko pozo v kateri se ne počutiš kriva.
Misliš da bi se jaz počutil krivega če bi se vselil v šesto stanovanje nekega tranzicijskega bogatuna ki je dejansko nakradel težke denarje. Ne bi, ker moram plačevati težke denarje za kredo in jo bom praktično do konca življenja. In kaj zdaj? Vzamem stanovanje, ker ta tip tega stanovanja itak ne rabi niti si ga ne zasluži?
Vem, zakoni so včasih tečni, ampak so še vedno zakoni.
(Vzamem ga pa ne zato ker bi me aretirali, pri dl pa zaenkrat še ne)

2) če ti ne vidiš razlike pri svojem trošenju ga pač vidi industrija. Poleg tebe je izjemno veliko ljudi, ki so popolnoma nehali hodit v kino in samo še vlečejo filme. Če bi vsi ki vlečejo hodili v kino dvakrat na mesec, se nihče ne bi obregnil čez pirate. Še več, ponudba bi se povečala za vsaj dvakrat, koper bi pokal od filmov in prav tako ostala manjša mesta. Tako se pač zaradi rentabilnosti predvaja filme za tiste, ki še hodijo. Žalostno, a tako pač je. Na netu bo Queen ali Dreamgirls pogledalo vsaj 5 krat več ljudi kot v kinu, pa bosta oba na sporedu pred oskarji.

3) štekam glede slabe ponudbe. Ampak kolosej ne bo nikol namenil manjših dvoran za neke festivalske filme. Računica se namreč ne vleče čez 30 filmov, ampak na vsakega posebej, pa ne pri koloseju, ampak pri distributerju. Če moraš za licenco plačat recimo 20k dolarjev, pa potem organizirat vse od kopij, do reklam in tako naprej ne moreš preživeti če ti film naredi 50 gledalcev. Niti če jih naredi 2000 ne.
To distributerji naredijo s kakšnim filmom tu in tam, ki so verjetno bolj usluge komu, nikakor pa to ne more biti praksa.
Če bi država kaj subvencionirala za kulturo, potem naj subvencionira tako distribucijo in ne neke filme, za katere potem distributerji ožemajo keš za fiktivne bshit distribucije.
Po eni strani te moti ker je Children of Men igral samo en teden v kopru, po drugi strani je narobe ker nek kino vrti nek film po tri predstve na dan cel teden. Če je bil Children samo en teden je to zato, ker je pač premalo gledalcev da bi se vrtel dlje.

4) v centru LJ se naj bi zgradil drugi kolosej, vse kaže da bo še 8 dvoran v city parku 2 v šiški
ob takem številu dvoran je neizogibno, da se bodo predvajali tudi starejši in manjši filmi. Taki ki sicer nikoli ne bi prišli na spored

5) glede tvojga frenda, v igro prihaja video on demand. počasi bo vse več filmov na voljo preko legalnega downloada in upam da potem več ne bo razlogov za slabo vest. Razen če obveljala filozofija da je tudi 10 tolarjev preveč ker je sicer na torrentu zastonj.

IRI

Tud men gre na k... nekdo ki mi pridiga o zdravi prehrani in omejevanju piškotov in ostalih sladkarij.
Ampak to še ne pomeni, da nima prav.

S plexom v centru boš dobila vse filme, ki so do sedaj prihajali samo v kolosej. Morda bo to en razlog manj za dl. Čeprav bi se upal trditi, da če bo v centru vsaj 8 dvoran se zna zgodit da bo v btcju manj mularije. (upam)

glede oskar filmov. videla si spored, si dl-jala samo oskar filme ki bodo prišli na spored po oskarjih ali pač vse kar se je dobil? predvidevam da slednje

splošno gledano, verjamem da obstaja cel kup razlogov za dl.
ampak če je že to tema debate, katere storitve bi prav tako dl-jali če bi se dalo? Samo filme ker vam gre kolosej na jetra ali vse po vrsti?

tudi tiste za katere vas plačuje vaša firma?

prerok
11.02.2007, 00:09
glede koloseja pa raje zase post

strinjam se s kritiko koloseja. Iz LJ voditi kina v Kranju in Kopru ali kjerkoli drugje je pač brezupno.

kolikor poznam to sceno bi se upal trditi, da bo tuš najel drugačne ljudi v kopru
in kljub nekemu centralnemu vodenju dal več pozornosti lokalnim posebnostim

glede kranja še nisem tako optimističen ker je na voljo premalo informacij

ampak, stvari grejo naprej

sicer pa, če moraš downloadat pač downloadaj.
vsi vemo da to ni zakonito, zato se mi zdi popolnoma brezpredmedno iskati opravičila
in krivit vse ostale razen sebe

iri
11.02.2007, 14:37
Moram še malo bentit čez program od Koloseja... V Kino Komuna so ta teden dali Benignija in Kratke stike?! a res prav nočejo imeti gledalcev v mestih kinih?!

prerok
11.02.2007, 15:02
Moram še malo bentit čez program od Koloseja... V Kino Komuna so ta teden dali Benignija in Kratke stike?! a res prav nočejo imeti gledalcev v mestih kinih?!

če te prav razumem bi rada v komuni najbolj komercialne filme iz Koloseja?

na teden štartajo trije filmi, eni hočejo v komuni ne-hwoodske filme, drugi spet vso komercialo

se mi zdi da je za to ena dvorana premalo

grantica
11.02.2007, 15:04
1) če je nekaj nelegalno je pač nelegalno. Dela se na tem da se to naredi legalno, ne pa da se krši zakone z neko pozo v kateri se ne počutiš kriva.

briga me če je nelegalno... tudi it mimo bolnice ali šole ob 3eh zjutraj 80/h je ilegalno/nezakonito/kaznivo dejanje INNNNNN???? tudi it prestopit cesto kjer ni prehoda, in kaj... ma sam ne govori da ne delaš sam isto...

2) če ti ne vidiš razlike pri svojem trošenju ga pač vidi industrija.

funkcionalno branje: -1, pred "izumom downloadanja sem hodla povprečno 10x na leto v kino, tako kot zdej!!!!!! v videocentre ne zahajam in nikoli nisem, torej kje je ta računica negativna??? imam pa več originalnih dvdjev....

INDUSTRIJA je pa sama kriva da je kot je... ne pa downloadanje... dokler bojo razmišljali o "nas" ki pobiramo z neta filme kot o nekomu ki bi sicer šel dotični film gledat v kinu, pomeni da so slabi in da niso razumeli ne problema, ne gledalcev, ne nič... problem je ta da tudi če zapreš vse možne sredstva za pobiranje z neta, jst noči v muzeju, in drugih monad ne bom šla gledat v kinu, bi jih počakala da pridejo na tv... KJE BI TI NA MENI S FILMI ZASLUŽU VEČ? nikjer, no potem?????? dokler se ne vidi bistva bo stanje takšno kot je!!!

3) štekam glede slabe ponudbe. Ampak kolosej ne bo nikol namenil manjših dvoran za neke festivalske filme. Računica se namreč ne vleče čez 30 filmov, ampak na vsakega posebej, pa ne pri koloseju, ampak pri distributerju. Če moraš za licenco plačat recimo 20k dolarjev, pa potem organizirat vse od kopij, do reklam in tako naprej ne moreš preživeti če ti film naredi 50 gledalcev. Niti če jih naredi 2000 ne.
To distributerji naredijo s kakšnim filmom tu in tam, ki so verjetno bolj usluge komu, nikakor pa to ne more biti praksa.

tvoja računica enostavno velja samo za filme ki se trenutno predvajajo v kinocentrih ne pa o tistem o čemur jst govorim... tam so stvari krepko drugačne ;) in seveda obstaja nešteto možnosti ki jih nekdo kot uspešen meneđer in "prodajalec" lahko naredi.... samo je treba znat... naše utečene poti marketinga so smešne in ne bojo nikoli pripeljale niti enega gledalca več... nasportno izgubljale jih bojo....

Če bi država kaj subvencionirala za kulturo,

bog ne daj da začne državat pomagat kakšnim "kolosejem"... osebno grem protestirat pred parlement.. naj dajo raje danar sposobnejšim!!!

neizogibno, da se bodo predvajali tudi starejši in manjši filmi. Taki ki sicer nikoli ne bi prišli na spored

pa nehaj s tem že enkrat... to je blo rečeno že prvič ko se je kolosej gradil in valda se je, tako kot vse kar je kolosej do danes naredil, izkazalo za laž...

5) glede tvojga frenda, v igro prihaja video on demand. počasi bo vse več filmov na voljo preko legalnega downloada in upam da potem več ne bo razlogov za slabo vest. Razen če obveljala filozofija da je tudi 10 tolarjev preveč ker je sicer na torrentu zastonj.

dokaz kako je šlo miljone in miljone ko je začelo downloadanje v luft... zakaj???? ker niso bli hitri.. si nabavili hekerje in v štartu rešili zadevo... ne, je lepše krast denar in ga ne investirat.... ;) bra vo!
zdej pa bojo še pričakovali da bomo spreminjali anvade... meni če ukinejo možnost downloadanja enostvnao ne bom vidla filma... IN KAJ ;) briga me...ga bom vidla itak slejkoprej na tv... pa sej nismo deca da moramo met vse takoj ;)

glede oskar filmov. videla si spored, si dl-jala samo oskar filme ki bodo prišli na spored po oskarjih ali pač vse kar se je dobil? predvidevam da slednje

v kinu sem vidla: volver, babel, children of men, blood diamond in the departed (razen zadnjih dveh vse jasno v italiji)

splošno gledano, verjamem da obstaja cel kup razlogov za dl.
ampak če je že to tema debate, katere storitve bi prav tako dl-jali če bi se dalo? Samo filme ker vam gre kolosej na jetra ali vse po vrsti?

zdej ko berem tebe me mika da bi kar vse pobirala z neta... pravi antireklama za vse kinocentre si, ker ne dajaš odgovorov ampak iščeš izgovore, in ne ponujaš nobenih rešitev...

tudi tiste za katere vas plačuje vaša firma?
to je nemogoče pri nas.... ker sem del velikega stroja ki se kliče transport ;) pri nas je dejansko treba delat ne pa sedet in čakat da se stvari zglihajo... AJA pa nezakonitost (podkupovanje carinikov in državnikov v nekaterih državah, brez tega sploh ne gre;)))

iri
11.02.2007, 16:32
če te prav razumem bi rada v komuni najbolj komercialne filme iz Koloseja?

na teden štartajo trije filmi, eni hočejo v komuni ne-hwoodske filme, drugi spet vso komercialo

se mi zdi da je za to ena dvorana premalo a ni KinoVič namenjen ne-hollywoodskim blockbusterjem? Ne gre za to, kaj jst hočem v Komuni, ampak kako oni ponavadi promovirajo Komuno - kot da so tam na voljo "filmske uspešnice". Vsaj na začetku, ko so KinuVič namenili neko kvazi artish sceno, so Komuno označili kot kino, kjer bodo na voljo uspešnice.

In še enkrat - ne gre za to, kaj jst hočem v Komuni, ampak za to, da v mestu dejansko dajejo na voljo filme, ki jih hodi gledati peščica ljudi. Mogoče je bil pa njihov cilj doseči 0 gledalcev, da bi lahko prej zaprli, kar se jim je (ali se jim bo) v tem tednu, ko vrtijo Kratke stike in Benignija, zagotovo zgodilo.

prerok
11.02.2007, 20:33
a ni KinoVič namenjen ne-hollywoodskim blockbusterjem? Ne gre za to, kaj jst hočem v Komuni, ampak kako oni ponavadi promovirajo Komuno - kot da so tam na voljo "filmske uspešnice". Mogoče je bil pa njihov cilj doseči 0 gledalcev, da bi lahko prej zaprli, kar se jim je (ali se jim bo) v tem tednu, ko vrtijo Kratke stike in Benignija, zagotovo zgodilo.

kino vič naj bi imel predvsem "žlahtne" filme, če sem prav razumel politiko (ki se jasno itak ves čas menja)
komuna naj bi bil pač mestni kino, začasna rešitev predvajanja splošnih filmov preden se zgradi šumi

je pa res da tu ne leži vse na koloseju. precej tu odločajo tudi distributerji in ker komuna redko naredi spodobne rezultate verjetno večina beži iz centra. morda je bilo včasih lažje ko ni bilo novega mesta in tuša v mariboru

zdaj pa se pogosto zgodi da kak film igra na samo treh lokacijah

glede prihodnosti bi pa rekel takole
če bo pleks v šiški, bojo skoraj vsi filmi igrali tam in v btcju

redko kateri pa bojo igral ob omenjenih dveh še v šumiju

te odločitve bodo kar zanimive za spremljat.

iri
11.02.2007, 20:36
zakaj bi bil pleks v šiški? misliš od Tuša, a še kej načrtujejo tam odkar jim niso dal dovoljenja?

prerok
11.02.2007, 21:04
grantica

tu si nisem nadel svetniški sij. nikomur nisem rekel naj ne dlja. Se mi zdi pa smiselno nagovorit problem z neke fer točke in ne sesut neko branžo za to bo lažje opravičit dl.
Sam mimo bolnic res ne pritisnem 80. Je pa res da stisnem včasih 50 namesto 30. Ja, nezakonito, ampak se zavedam da bom za to tudi plačal če me ujame radar.

Pričakuješ ti isto za dolvleko? Vem da ne, zato pa si lahko rečeš da ti je vseeno če je nelegalno.
Ampak, vsega lepega je enkrat konec in vse je ciklično. Uživaj dokler lahko.

glede ekonomike.
rekla si da hodiš dvakrat na mesec v kino. ponavljam, če bi to počeli vsi, ki downloadajo filme, nihče ne omenjal piratstva. Sicer pa je problem downloadanja najbolj viden pri videotekah, ki se zapirajo ena za drugo, ostale pa na robu rentabilnosti.
Sicer pa pri funkcionalnosti svojega razmišljanja upoštevaj da:
kino je za tiste, ki so pripravljeni plačat premium ceno, da vidijo film v času kino distribucije
video je za tiste, ki lahko na film počakajo od 3 do 6 mesecov
tv filmi so za tiste, ki jim je vseeno kdaj vidijo film

s tvojo ekonomiko preskakuješ dva plačljiva procesa (ne gre samo zate, ampak za vse ki so nehali plačevat za filme ker jih dobijo na netu zastonj)
ob tem pa zaradi downloadanih filmov tudi na tv pogleda te filme manj ljudi, manjši ratingi, manj denarja od reklam
(na popu so se direktno pritoževali, ko so ugotovili kako veliko ljudi je že gledalo serijo lost preko neta in je bila posledično nižja gledanost pri nas - jah, tko je, zato pa se odpirajo potem razne škatle in podobne neumnosti)

sorry, ampak tak je transport filma
krivit industrijo za download je pa smešno. Zagotovo bi lahko veliko stvai naredili bolje (in deljao na tem), ampak prevzemi vsaj nekaj odgovornosti za svoje premišljeno in ne spontano dejanje.

glede računic tvojih posebnih filmov
ne razumem zakaj ob tolikšnem gnusu in ob takem številu podjetnikov nihče ne odpre svoje dvorane v mestu
filmi so na voljo v kinotekah. za ostale filme se pa prav gotovo da zment s tujci, saj vsaj enega "sposobnega" managerja pa menda imamo v sloveniji.

glede subvencioniranja sem bil sarkastičen. zagotovo ne bi rad videl davkoplačevalski denar v rokah koloseja. sicer si si pa že sama odgovorila na vprašanje. greš 10 krat na leto v kino ne glede...
torej tudi taki posebni kini ne bi vplivali na tvoj obisk, zakaj bi vplivali na ostale.

če nismo otroc in nam ni treba gledat filme preden pridejo na tv... zakaj jih potem dljaš?
saj bojo na tv in otrok nisi, ergo?

in če te vprašam katere storitve bi prav tako zastonj dolvlekla če bi se dalo je to zate anti-reklama
za kino centre? Veliko preveč jeze in zanikanja, da bi to vzel resno.
Ne gane me če sem zate anti-reklama za kino. O tem se boš odločala sama. Če hočeš potegnit vse kar se da, izvoli.
Ampak naj ti ne zamegli primerjavo realnost, da se neko informacijo da pretočit, neko drugo storitev pa ne in je zaradi tega kredibilno taka cena in kvaliteta kot je (ker pač ni alternative)

lepo da delaš v transportu. Ampak upam da se zavedaš, da se v vseh branžah, ki imajo konkurenco, DELA. Si lahko predstavljaš? Tudi izven transportne branže ljudje delajo in ne sanjarijo. To spada pod nekatere državne in občinske službe, ne pa privat firme.
Ne vem, morda bi spremenila mnjenje če bi se lahko nelegalno downloadalo predmete (kot namigujejo 3D faks mašine) in bi bil transport nepotreben

kino pri nas ni idealen. smo pač majhen trg in podobna situacija je v veliko branžah. tako agresivno iskat krivca za download posvsod razen pri sebi je pa komično

prerok
11.02.2007, 21:11
zakaj bi bil pleks v šiški? misliš od Tuša, a še kej načrtujejo tam odkar jim niso dal dovoljenja?

tuš brez ljubljane ne more resno konkurirat koloseju v sloveniji
in zato so ves čas mrzlično iskal lokacijo (varianta so bile tudi Domžale)

ko pride v ljubljano se celotna kino scena postavi na glavo
(prej bo itak prišel v koper in kranj)

kakor se govori, naj bi v šiški zdaj vendarle zgradili city park, kjer naj bi bil tudi multikino
V prvi verziji je bil not tuš, ne vem pa če bo zdaj
sicer pa je dejansko popolnoma vseeno kdo pride, v primeru da ni kolosej

lahko je tudi kak tujec. ne vem, bi bilo potrebno vprašat špar al pa zokija :)

iri
11.02.2007, 21:27
oh, dej nehi me rajcat... jst sem bila takrat tako zelo ZA tisto lokacijo pri Litostroju...

prerok
11.02.2007, 21:41
oh, dej nehi me rajcat... jst sem bila takrat tako zelo ZA tisto lokacijo pri Litostroju...

ma, celoten posel se pri nas nekako lomi na ljubljani
malce neumno pa je to, da je vprašanje koliko se bo na bolje izboljšala ponudba/storitev
če se postavi nov pleks v šiški

ker

okolje v šiški je morda malce boljše kot zaledje z jaršami in fužinami (vem, rasist in vse to...)
po drugi strani je pa na celovški ogromno avtobusov, precej več kot do btcja
torej posledično več mularije

toliko o gledalcih

storitev:
konkurenca je vedno odlična stvar. akcij in oglaševanja bo več (več posla marketingarje)
ljudje bodo bolje obveščeni o ponudbi filmov, torej tu bi se moral dvignit posel

center
če se odpre šiška, postane rentabilnost šumija vprašanje
za razširitev ponudbe pa je ravno šumi ključen

z drugim konkurenčnim centrom v šiški bomo dobili zgolj konkurenta koloseju
občasno bo verjetno nekaj zanimivih večerov, a preveč ne pričakujem

iri
12.02.2007, 18:14
Ni čist v kontekstu naslova teme, a vseeno... Spet sem dala luštne novce za kinopredstavo, ki je imela obupen prevod (raba tožilnika namesto rodilnika me res spravlja iz tira), vmes je enkrat zvoka z manjkalo in enkrat je bila ena črta čez sliko. A je res preveč za prosit, da bi vsaj enkrat videla eno neoporečno tip top kopijo od filma?

prerok
12.02.2007, 18:18
Ni čist v kontekstu naslova teme, a vseeno... Spet sem dala luštne novce za kinopredstavo, ki je imela obupen prevod (raba tožilnika namesto rodilnika me res spravlja iz tira), vmes je enkrat zvoka z manjkalo in enkrat je bila ena črta čez sliko. A je res preveč za prosit, da bi vsaj enkrat videla eno neoporečno tip top kopijo od filma?

kje maš pa tako smolo, v komuni?

in kateri film?

grantica
13.02.2007, 14:57
bom kratka, ker se moram žal ponavljat:
večino filmov ki downloadam je takih, ki se jih ne da dobit na dvdjih pri nas ali v kinu (teh je velika večina)... druga kategorija filmov ki jih dloadam so filmi, ki jih sicer ne bi nikoli gledala v kinu, ampak že ki mam možnost zadevo pobrem z neta (takih primerov je izredno malo sicer od lanskih prek 200 videnih flimov, je takih mogoče 2-3)... nismo otroci: filme si poberem ker lahko, ne ker nimam izbire al pa ker jih nočem plačat... če jih ne bi mogla jih pač ne bi vidla nikjer... omejevala pa se ne bom... že tako me omejujejo legalna ponudba..
ne primerjam ljubljane z obalo, ker je razlika abisalna...
marketing v sloveniji dela slabo, reklamne akcije so na večini področij sto let za bogom in prav nič me ne čudi da so dvorane prazne, karte koncertov neprodane... promocja se vrši in še to slabo samo za ljubljano in za ljubljančane... dokler bo vse centralizirano (ljb država zase, kot da ostale slovenije ni) potem bo stanje še naprej tako porazno kot je.... dokler se ne vidi problema se ga tudi ne more rešit
nikje nisem rekla da je industrija kriva za nastanek downloadov... je pa sama kriva če je postalo tako popularno... že pri prvem zdonwloadanem filmu je morala ukrepat... pa ni.... sami krivi...

prerok
13.02.2007, 16:56
če bo z novim pleksom na obali v kino hodilo vsaj toliko ljudi v kino kot v veliko manjšem celju
potem verjetno ne bo problem s ponudbo

verjetno se vi pri transportu ne ni prilagajali stranki ki ima letno 2-3 pošiljke tako kot
nekomu ki jih ima 2-3 na dan

se mi pa zdi da si končno povedala točno tako kot je:
downloadaš zato ker lahko.
izgovori so popolnoma nepotrebni, krivit druge pa še manj.

grantica
13.02.2007, 21:35
ta zadnji stavke govori sebi ;) jst ne krivim... jst se ne izgovarjam, ker se ne počutim krivo niti da delam karkoli narobe... stvari ki jih pobiram itak ne morem nikjer dobit pri nas tako da je vse skupaj brezpredmetno... tvoje primerjave so pač neumesne... zato se jst ne morem strinjat nikoli s tabo...

haha... seveda bomo hodli v izolski kino... ker ko bojo delali reklamo v ljb za nov film bomo vsi mi res meli kej od tega :))))))))))))))))) al pa na slovenski tv, ki je tle ne gleda nihče... še posebno če bo programska shema taka kot je danes v koloseju... ko ni oskarjev lahko vidiš grozljivko, film za mularijo in romantično komedijo...

tako kot danes ne bo nihče hodu v izolski kino (če ga bojo sploh naredili), ker sem ti že zdavnej razložila, da so dinamike, navade, kultura, ipd popolnoma drugačne... dvomim da bo potencialni tuš prišel in prinesel kak bolj zanimiv film več... tisto kar ma kolosej mogoče enkrat 1 dan prej drugič dan kasneje... ke neumnost :))))

no comment... tak kot si ti bi pri nas dobil odpoved za tako izjavo... vsi so enako pomembni... uni ki ma 2-3 pošiljke na leto je včasih bolj pomemben od tistega ki jih ima 2-3 na dan ;) verjemi mi, ker enron je propadel v 1 dnevu... in pol ti ostanejo ta majhni ;) ke smeh... koliko slabih ekonomistov je proizvedla eko fakulteta.... grozno... SEJ TUKAJ NOČEMO KOLOSEJA, niti malih žabarjev poleti ampak žal so ti neizbežni...

prerok
13.02.2007, 22:14
>jst ne krivim... jst se ne izgovarjam, ker se ne počutim krivo niti da delam karkoli narobe...

potem ne bi toliko omenjala koloseja kot krivca za download. poglej naslov (tvoje) teme
poanta prodaje nečesa je, da ni ista stvar na voljo zastonj
ti lahko govoriš, da od tebe ne bi zaslužili ničesar, ker ne bi šla v kino
ampak v resnici bi, če ne bi bilo downloada. se ne strinjava, ampak tako je v vseh branžah.
posledica marketinga

>no comment... tak kot si ti bi pri nas dobil odpoved za tako izjavo... vsi so enako pomembni... uni ki ma 2-3 pošiljke na leto je včasih bolj pomemben od tistega ki jih ima 2-3 na dan ;)

Vodje imajo vedno dva govora. En je za delavce drug je za računovodjo in nadzorni svet.
Ker predvidevam da nisi v slednjem si dobila PR izjavo.

>verjemi mi, ker enron je propadel v 1 dnevu... in pol ti ostanejo ta majhni ;) ke smeh...

ja , če imaš lahko namesto ene stotke sto enic.

kaj pa če imaš 2 stotke in 10 enic?

>SEJ TUKAJ NOČEMO KOLOSEJA, niti malih žabarjev poleti ampak žal so ti neizbežni.

malih žabarjev? poskus žaljivke na toliko nivojih da je res komično
ampak če že... tud tle so turisti (beri delavci, z vprašljivim znanjem vožnje vozijo na delo v LJ) neizbežni in nam ne uničujejo prometa samo 2 meseca na leto, ampak kaj čmo. Ob njih je še cel kup študentov z obale, ki se po študiju tja nočejo vrnit. Res ne vem kaj vidijo v tem leglu Kolosejeve bande...

amaze646
13.02.2007, 22:34
V kino grem samo, če je res kak izjemen film pa se to ne vedno. Prej je nekdo omenil dejavnike, ki me zelo odvračajo od kinodvoran. Prokleta mularija hudiceva cvekajoca, pa ko kdo noge da na stol pa miga, ko mu bi jih polomil in podobne scene pac. Filmoteke....pha, sem student in so zame mal predrag sport, ker ravno trenutno ne serjem denarja vseeno pa rad gledam filme :D (find me guilty, I dont give a **** :D), torej se vecinoma posluzujem ilegalnih kanalov. Kupovanje dvdjev je pa se ekstra drag sport pr nas.

strašljivka
14.02.2007, 06:53
kot da downlowdanje, spoh starejših filmov, ne bi blo legalno....in zastonj....sem dal že prevečkrat gor te naslove in zakaj je tako z zastaranjem avtorskih pravic tako da dečki in deklce, pobrskajte mal po starih temah (če ni siol zbrisu), al pa se bom spet potrudu pa napopal, mr. kino manager Prerok...

http://websearch.about.com/od/freedownloads/qt/freemovies2.htm
http://www.publicdomaintorrents.com/nshowmovie.html?movieid=16
http://www.archive.org/details/feature_films

grantica
14.02.2007, 12:27
zelo bom kratka ker se ne dotikam več teme:

.... na (tvojo) žalost sem v slednjem..... (ko boš dobil 3 nove stranke, zaradi 1 male stranke, boš razumel) tudi zate bo prišel dan ko se boš moral srečat z realnim svetom ;)
....žabar je žaljivka za tistega ki se počuti žabarja, to je ja le beseda, in jo uporabljamo samo takrat ko mislimo na smeti od ljudi ne na ljubljančane...žabar is a state of mind :rolling: ...... ker jasno ena iri kot civiliziran človek se ne more počutit užaljeno, ker nanjo te stvari ne letijo, ker ve kako se obnašat na dopustih ;)
....kaj za novo leto je bla ljubljana precej zasvinjana od petard in flaš ob 5ih zjutraj?.... predstavljaj si da je tako vsako soboto in nedeljo zjutraj na plaži kamor prihajajo PRAVI (tisti ki pustijo kej dnarja) turisti. VSAKO JUTRO!!! ... spet si primerjal NEPRIMERLJIVO.... tudi v koper prihaja delat cela obala z zaledjem (in osrednje slovenije) tudi mi imam zdej študente in kaj? in vsi tovornjaki ki dnevno pripeljejo v luko???? to kar je vidim jst v ljubljani kjer sem bivala je isto kot na obali, no malček manj imate gor.... ;) kdaj pa je blo sploh govora o avtih???? :dontknow: govorim o obnašanju....

uporabljaš žal argumente o katerih malo veš,

TEMA:
poleg tega pa ti moram 3x eno in isto napisat: KO NI BLO DOWNLADANJA NISEM HODLA NIČ VEČ NIČ MANJ V KINO, TO SE JE ŽE ZGODILO... ZAKAJ BI SE TO MORALO SPREMENIT JUTRI, ČE TO UKINEJO???? :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
res si preberi naslov teme... ker ne piše da je kolosej kriv za downloadanje... ampak da je eno konkurenca drugemu ;) oziroma prednosti in slabosti enega in drugega... funkcionalno branje: - - - 1 :angel:

HVALA STRAŠLJIVKA

iri
14.02.2007, 14:44
kje maš pa tako smolo, v komuni?

in kateri film?

Nope, KinoVič, Volver, Liffe po Liffu.

prerok
18.02.2007, 09:18
kot da downlowdanje, spoh starejših filmov, ne bi blo legalno....in zastonj....

v to verjetno ne spadajo filmi, ki so trenutno nominirani za oskarje?
verjetno tudi ne produkcija zadnjih petih let?
20?

misliš, da se kdo obremenjuje zaradi downloada črnobelih filmov in celotne žnj produkcije?

popolnoma neustrezen komentar

prerok
18.02.2007, 09:31
....žabar je žaljivka za tistega ki se počuti žabarja,

in zato sem napisal "poskus žaljivke"
in to omenjam, ker sama ves čas omenjaš funkcionalnost branja, po drugi strani pa...

....kaj za novo leto je bla ljubljana precej zasvinjana od petard in flaš ob 5ih zjutraj?

ob šestih pa čista ker, pazi to, imamo službe, ki to očistijo
morda bi morali tudi pri vas spomniti kaj tako genialnega

.... predstavljaj si da je tako vsako soboto in nedeljo zjutraj na plaži kamor prihajajo PRAVI (tisti ki pustijo kej dnarja) turisti. VSAKO JUTRO!!! ...

aja, pol bi moral delat vsako jutro. uh, pri toliko turistih in tistih 10 kvadratih obale, ki jo je treba počistiti, je res preveč dela. Imaš prav, ležanje na soncu je bolj smiselno

spet si primerjal NEPRIMERLJIVO.... kdaj pa je blo sploh govora o avtih???? :dontknow: govorim o obnašanju....

spet smo pri funkcionalnosti...
obnašanje človeka se najbolj izraža ravno v ... wait for it, avtu
ker je ravno tam človek najbolj robusten in vse njegove osebne lastnosti in sposobnosti pridejo na dan
vožnja človeka je povsem enaka njegovemu karakterju

uporabljaš žal argumente o katerih malo veš,

ko bi le brala natančneje

TEMA:
res si preberi naslov teme... ker ne piše da je kolosej kriv za downloadanje... ampak da je eno konkurenca drugemu ;) oziroma prednosti in slabosti enega in drugega... funkcionalno branje: - - - 1 :angel:

spet smo pri funkcionalnosti. Kaj če bi nehala obtoževat druge kar pri tebi najbolj peša. večkrat ti moram v enem samem postu pokazat kje mim tolčeš
preberi svoj uvodni tekst še enkrat. točke 4 in pet in kar sledi. Direktno obsojaš Kolosej, da ne zadovolji potreb. Ko jih bo, boš nehala downloadat (kar prav tako vemo da ni res).
Kolosej dela slabo, odganja gledalce in bla bla.

tu ni govora o konkurenci, o paralelni ponudbi, ampak predvsem o tem, kaj napeljuje ljudi k downloadu

prosim izpusti besedo funkcionalnost iz bodočih postov

prerok
18.02.2007, 09:41
Nope, KinoVič, Volver, Liffe po Liffu.

uh, kdo ve
za nekaj teh problemov je morda kriva znucana kopija

prevajalci imajo pa tudi velikokrat probleme ko prevajajo filme preden vidijo film
in po dialog listah, ki so vse prej kot pregledne

čeprav bi tu bolj verjel, da gre za manj izkušenega prevajalca (beri cenejšega)
kot da bi nekdo delal tako napako sistematično

sem pa prepričan, da je noč v muzeju imela pravilen prevod :D

iri
21.02.2007, 19:16
A je s kinom Vič nekaj resno narobe? spet so mel tehnične težave :evil:

Ampak moram enkrat za spremembo vseeno pohvalit Koloseja in bando, ker bodo še pred premiero (ki je 1.3.) predvajali Letters from Iwo Jima v Komuni. :approve: Če bi to še kej prej obelodanili, kot v sredo popoldne, da bi si človek cajt vzel še pred oskarji... :evil: No ja, vsaj potrudili so se. Ampak mi gre pa res na živce, da ne morejo sporeda za četrtek (in cel teden, pač, ko se zamenja spored), dati prej gor kot v sredo popoldne. Za Kolosej že, za Komuno in Vič pa to očitno ni možno.

Kyrra
22.02.2007, 17:57
ZAdnji art film, ki sem ga gledala je bil v Filmskem gledališčiu v Kranju. Če pa mi kaj dopade, pa sedaj bolj ali manj povlečem z neta.

DrOnyx
27.02.2007, 13:36
Vem sicer, da velike filmske produkcije kot je hollywood, ne marajo razpečevanja filmov po P2P omrežjih, ker jim odžirajo milijone USD zaslužka.

Na drugi strani pa obstaja cela vrsta filmov neodvisne produkcije iz tako imenovanih tretjih držav, kot smo tudi recimo mi, ki so lahko zelo kvalitetni, a do njih ne moreš nikakor priti, ker na DVD-ju ali ne obstajajo, v kinematografe izven matičnih držav nikdar ne pridejo, v videotekah jih seveda ni in na spored TV pa pridejo tudi poredko.

Morda ne bi bila slaba ideja, da bi nekdo naredil povsem legalen spletni portal, kjer bi bili taki filmi dostopni z recimo angleškimi podnapisi v divx formatu. Seveda v primeru, če bi se lastniki avtorskih pravic s tem strinjali.

Plačilo za filme bi lahko bilo v stilu "daj šta daš" prek paypal ali česa podbnega.

prerok
02.03.2007, 07:55
Vem sicer, da velike filmske produkcije kot je hollywood, ne marajo razpečevanja filmov po P2P omrežjih, ker jim odžirajo milijone USD zaslužka.

Na drugi strani pa obstaja cela vrsta filmov neodvisne produkcije iz tako imenovanih tretjih držav, kot smo tudi recimo mi, ki so lahko zelo kvalitetni, a do njih ne moreš nikakor priti,

ta stavek je morda najpogostejši pri vseh download debatah
in je res komičen

ker:

1) praktično nihče ti ne bo težil če boš vlekel norveške, perujske ali armenijske filme
2) vsi ki omenjajo, da se le tako pride do takih redkih filmov navadno najbolj downloadajo filme ki so ravnokar v kinu
3) kakšno je tvoje razmerjev pri downloadu med redkimi in alternativnimi naslovi in main stream filmi?

predvsem je bolj pošteno do sebe, da se prizna, da se downloada VSE kar se dobi in najraje tisto, kar je najbolj propagirano

ja, včasih se potegne kaj kar ni sicer na voljo nikjer, ampak če bi to blo vse, potem ne bi bilo te debate

ne vem kdo bi me jemal resno če bi vsak dan iz štacune pokradel za 10 vozičkov robe in ko bi mi kdo to vrgel naprej, bi rekel da so tiste žemlje in mleko v vozičku ker sem pač lačen

grantica
02.03.2007, 09:44
1) praktično nihče ti ne bo težil če boš vlekel norveške, perujske ali armenijske filme

.... :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:

kaj pa delaš ti?

še veš ne kaj dl ne koliko, ne nič..tudi kot ti povemo da dl mongolski film ne verjameš... na koncu pa vsakemu izmed nas pametuješ :rolling: :rolling: svašta! razmerje... 10% je filmov ki bi jih mirno lahko šla gledat v kino!... vse ostalo so stari filmi (cat on hot tin roof, apokalipsa, deer hunter, all about eve, sunset blvd, 81/2, la strada, salo, rashomon, godard na splošno ....), redkosti (satantango, ace in the hole, bin jip, indigenes, itd)....... ti filmi predstavljajo 90%... včasih, ko so oskarjevski filmi prikazani tudi poleti (primer: volver, departed, united 93 ali dahlia) oziroma čez celo leto, je tistih 10% še manj...
pa da boš res končno vsaj nekaterim od nas dal mir: jst mam najraje korejske, taiwanske, japonske, italijanske, španske, latinskoameriške in tudi kakšne francoske filme ter "nigrske" ki jih pri nas ni (atl, soul food, love jones)... v moji kolekciji je teh preko 70%... zdej pa res pejdi trobit na nek najstniški forum, tle smo prestari za noči v muzeju, clicke in druge blockbusterje, tudi če bi jih nam dali že zdownloadane ne bi izgubljali cajt z gledanjem;) to mislim, da povem v imenu marsikoga tukaj, ker sem že dovolj dolgo na teh forumih... slednje lahko preveriš v temi: nazadnje sem gledala...

prerok
02.03.2007, 09:56
še veš ne kaj dl ne koliko, ne nič..tudi kot ti povemo da dl mongolski film ne verjameš...

ti govoriš o posameznikih, jaz govorim o povprečju

če nekdo pove kaj je sam gledal in kaj sam dol vleče je ena stvar
ko začne nekdo pametovati da je torrent v bistvu kul, ker folk itak vleče samo redko dostopne stvari,
mi pa stvar postane smešna, ker je povsem jasno čemu so torrenti namenjeni v resnici

tako da si enkrat zapomni, da jaz verjamem, da mnogo ljudi potegne precej sicer nedostopnih
materialov, ampak če govorimo na splošno, se stvar povsem spremeni

> ker sem že dovolj dolgo na teh forumih... slednje lahko preveriš v temi: nazadnje sem gledala...

vmes so pa praktično vsi pogledal vse oskarje, kar je razvidno iz drugih postov, kajne?
ampak moraš priznati da je Step Up odlično produciran za mongolsko produkcijo ;)

grantica
02.03.2007, 10:06
ti govoriš o posameznikih, jaz govorim o povprečju

vmes so pa praktično vsi pogledal vse oskarje, kar je razvidno iz drugih postov, kajne?
ampak moraš priznati da je Step Up odlično produciran za mongolsko produkcijo ;)

seveda... ker predstavlja POVPREČEN film, ki si ga jst pogledam... :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: ... aja.. pa sej ga nisem downloadala... še dobro... ker bi mi bilo žal!... so ga drugi zame...
ps: ne bom te quotala, ker še sam pobiraš z neta... določeni komentarji o določenih filmih so nemogoči če ne vidiš filma prej... dreamgirls, ne?

zarečenega kruha se največ poje :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

prerok
02.03.2007, 10:11
določeni komentarji o določenih filmih so nemogoči če ne vidiš filma prej... dreamgirls, ne?

kaj pa če vidim kakšne filme še preden so na netu?

glede dl pa bodi pozorna kaj v resnici govorim
nobenmu ne težim da kaj ne sme. vsak zase odgovarja pri teh stvareh
ampak če je že debata v smeri kako je neki kul, vmes se pa odsanja neke razloge
res ne vidim nič spornega če tu in tam malce prižgem žarnico in odprem okna

grantica
02.03.2007, 11:33
kaj pa če vidim kakšne filme še preden so na netu?

zakaj bi pa morali mi tebi karkoli verjet če ti nam ne...

sporno je to da očitaš in obtožuješ posameznike in ne povprečja... to delaš z dejanji tukaj.... beri svoje poste ;)

prerok
02.03.2007, 11:47
zakaj bi pa morali mi tebi karkoli verjet če ti nam ne...
sporno je to da očitaš in obtožuješ posameznike in ne povprečja... to delaš z dejanji tukaj.... beri svoje poste ;)

kadar posamezniki govorijo o splošnih stvareh, naj argumentirajo te "splošne" stvari

verjameš lahko kolikor ti ustreza

ampak v skrajnem primeru je pa vprašanje kdo bi lahko kaj lažje dokazal
tvoj "library doma" ali history clickov fajlov v windowsih ali kje jaz pogledam filme ;)

DrOnyx
06.03.2007, 15:31
Film kot je recimo THE DEPARTED, ki je pobral oskarje, lahko posname nekdo tudi izven Hollywooda in bo stal bistveno manj kot mega USD. Hollywood dela drage filme zato, ker so HW igralci nezaslišano dragi. Plačati nekomu 40 mega USD za vlogo je škandal. Razumem, da je draga izdelava filma kot je Vojna zvezd, ali kakšne animirane zadeve, samo filmi kot so THE DEPARTED ....

Ideja o legalnem divx portalu je zlasti v tem, da bi bili nehollywood filmi lepo pregledno razvrščeni z podnapisi, morda kakšno spremno besedo ... Jaz prek kakšnega normalnega sistema plačevanja z veseljem nakažem evro ali dva za film, ki ga snamem iz interneta, če bi imel enostaven sistem za plačilo. In veliko zelo dobrih filmov je posnetih za drobiž napram hollywood produkciji. Sam se poklicno ukvarjam z informatiko, pa so mi torrenti in bitlordi ne ravno trivialni za uporabo in iskanje in si tudi sam ne bi upal imeti na resnem domačem PC sistema, ko mi lahko kdorkoli pobere karkoli iz diska, če samo obvlada zadevo in pozna ranljivost teh programov za P2P izmenjavo.

Film KOCKA - THE CUBE je bil mislim posnet za nekja tisoč USD. Pa po ideji in izvedbi poseka večino HW produkcje. In takih, nam neznanih filmov, je še veliko. Mnogi producenti iz nam "tretjih držav" pa bi bili tudi veseli, če nekaj denarja pade tudi prek interneta po tistem, ko film prikažejo doma v kinodvoranah.

prerok
06.03.2007, 16:07
Film kot je recimo THE DEPARTED, ki je pobral oskarje, lahko posname nekdo tudi izven Hollywooda in bo stal bistveno manj kot mega USD.

po mojem bi ga kakšni korejci naredil velik cenej in še bolje ;)

>Ideja o legalnem divx portalu je zlasti v tem, da bi bili nehollywood filmi lepo pregledno razvrščeni z podnapisi, morda kakšno spremno besedo ...

imaš na Siolu in na T2 legalni video on demand
cena - kot si si zaželel: 2 evra

grantica
07.03.2007, 10:37
>Ideja o legalnem divx portalu je zlasti v tem, da bi bili nehollywood filmi lepo pregledno razvrščeni z podnapisi, morda kakšno spremno besedo ...

imaš na Siolu in na T2 legalni video on demand
cena - kot si si zaželel: 2 evra

in kateri filmi so na izbiro? a veš kdaj se bo dalo dobit na izbiro gabbeh al pa symphaty for lady vengeance, kaj pa satantango?:dontknow:

prerok
07.03.2007, 16:15
in kateri filmi so na izbiro? a veš kdaj se bo dalo dobit na izbiro gabbeh al pa symphaty for lady vengeance, kaj pa satantango?:dontknow:

nope
VOD je tako ali tako proces, ki se bo nezadržno širil

nekateri taki naslovi bodo morda na voljo še prej kot veliki filmi, a dokler je to komaj
v povojih, je težko pričakovat, da se bodo ponudniki kaj resno stegnili za nakup
nekih pravic, ki se niti slučajno ne pokrijejo

nedvomno pa je, da bo čez nekaj let dostopno praktično 80-90% svetovne
produkcije

moomoo
23.03.2007, 08:49
po mojem bi ga kakšni korejci naredil velik cenej in še bolje ;)

So ga naredili že v Hong Kongu in sicer 3 leta pred HW. Pa precej boljši je in ne verjemi ameriškim kritikom, Andy Lau in Tony Leung pojesta one US paglavce hitrej kot chow mein ob 7 zjutri.

prerok
23.03.2007, 17:55
So ga naredili že v Hong Kongu in sicer 3 leta pred HW. Pa precej boljši je in ne verjemi ameriškim kritikom, Andy Lau in Tony Leung pojesta one US paglavce hitrej kot chow mein ob 7 zjutri.

eh, s takim postom ubiješ sarkazem mojega posta
ts ts ts

Knez
02.08.2007, 17:49
V Celju Kolosej zapira vrata.Tuš ga je uničil.

V Mariboru ga kmalu čaka podobna usoda.Meni s eje že zgodilo, da sem bil sam v dvorani.

chaser
02.08.2007, 17:54
Meni s eje že zgodilo, da sem bil sam v dvorani.
O madona. To se pa meni še v kinoteki ni naredil.:rolling:

monster
02.08.2007, 18:00
Knez, pa so vrteli film samo zate? Ker včasih je obstajal standard, da morata dva kupiti vstopnico :), drugače niso vrteli filma ...

chaser
02.08.2007, 18:04
So vsaj imeli nekoga, kateremu so lahko zavrteli film.;)

Knez
02.08.2007, 18:06
Knez, pa so vrteli film samo zate? Ker včasih je obstajal standard, da morata dva kupiti vstopnico :), drugače niso vrteli filma ...

So so.:)

monster
02.08.2007, 18:07
kaki dve leti nazaj sva prišla v kinoklub Vič in sta prišla samo še dva ...in smo bili štirje :) ...to je moj rekord minimalus ...

Drugače pa naj tole ne zveni kot pametovanje nekega generala po bitki ... že ob odprtju celjskega Koloseja smo se nekateri čudili: na Tušovem terenu ga poskušat takole nategnit ...naka, ne bo šlo.

Knez
02.08.2007, 18:13
Mislim, da so na dolgi rok vsa multi kina obsojena na smrt.

Piratstvo, emule...vsak ima doma že kučno kinoteko, kjer lahko gleda, kaj hoče.

Eventuelno lahko preživijo mala mestna kina, kjer bi recimo občano vrteli art filme.Za nas, ki še gledamo filme za dušo.To bi bila oblika druženja.

Kolosej in Tuš imata 95% programa za mularijo, mularija pa raje špara keš in si Hollywood z neta potegne.

monster
02.08.2007, 18:16
Če bi pri šla tvoja varianta skoz - kino kot oblika druženja ob art filmih, dam za piačo al pa dve, tri ;)

v Lj je Kolosej kar poln mularije, tudi zato, ker je razvajena deca polna keška od svojih tastarih, ki se jih želijo znebiti. pridejo povisevat tja, se nažret v Maca, pol pa kupijo kar neke karte, se mal obmetavajo s kokicami in klepetajo, grejo ven iz dvorane .. :o ...

smrt je prehuda zadeva ...takšnega screena kot kino ne boš imel nikoli doma in ostaja čar tega, da svojo izvoljenko popeljše v kino ...sem pač nostalgik

solsikke
02.08.2007, 18:35
Ne vem, v Celju je Tuš zelo obiskan, vsaj kolikor sem uspela zaznat. Je pa res, da je v istem kompleksu vse, od otroškega vrtca, če hočejo starši v kino, pa nimajo varstva, do biljarda, bowlinga, kupa barčkov, ni da ni, vedno polno.
Kolosej na drugi strani je bil pa vedno hiša duhov. Še dobro, da ga bodo zaprli, ker je bil spooky že po lokaciji in notranjem videzu.

iri
02.08.2007, 19:29
kaki dve leti nazaj sva prišla v kinoklub Vič in sta prišla samo še dva ...in smo bili štirje :) ...to je moj rekord minimalus ...
. Moj rekord je bil dva obiskovalca - jaz in moj prijatelj :) Bilo je čudovito, na glas sva se pogovarjala, ko me je krč zagrabil sem mirno vstala ... ah, čudovito je bilo, res. :approve:

Aja, ko smo že pri tej temi - Kolosej zlorabljal monopol na trgu (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=4&article_id=1407080210575740&cid=103&pgn=1)

clea
22.09.2007, 16:00
A kdo ve ,na podlagi česa se v Koloseju odločajo , kolk časa bojo predvajal kakšen film?
ker Inland Empire so mel na sporedu mogoče 2 tedna (pa nisem ziher, če ni bil sam en teden ),
kakšno brezvezno komedijo pa znajo po cel mesec in več predvajat.

Aldebaran
22.09.2007, 16:50
če se ne motim na podlagi zanimanja za film... koliko folka ga pride pogledat in to... Pa naj me kdo popravi, v kolikor se motim...

prerok
22.09.2007, 17:57
A kdo ve ,na podlagi česa se v Koloseju odločajo , kolk časa bojo predvajal kakšen film?
ker Inland Empire so mel na sporedu mogoče 2 tedna (pa nisem ziher, če ni bil sam en teden ),
kakšno brezvezno komedijo pa znajo po cel mesec in več predvajat.

kako bi pa po tvojem morali menjavati filme, glede na to, da so skoraj vsak teden trije novi?

iri
23.09.2007, 12:45
Skoraj vsak teden so trije novi, ampak dva tedna (ali tri?) nazaj so v Komuni vseeno en teden vrteli sinhroniziranega Shreka in Ocean's 13, ki sta imela oba premiero pred tremi meseci in bila že poprej na sporedu v Komuni.

Človek bi pri tem nefleksibilnem programu res mislil, da filajo luknje s tistim, kar imajo ...

prerok
23.09.2007, 14:56
Skoraj vsak teden so trije novi, ampak dva tedna (ali tri?) nazaj so v Komuni vseeno en teden vrteli sinhroniziranega Shreka in Ocean's 13, ki sta imela oba premiero pred tremi meseci in bila že poprej na sporedu v Komuni.

Človek bi pri tem nefleksibilnem programu res mislil, da filajo luknje s tistim, kar imajo ...

noben noče zapravljat filma z igranjem v komuni, ker se je pokazalo, da tudi kadar je film tam v startu, ga ne pride praktično noben pogledat

tako da je vse skupaj res bolj filanje lukenj

Tommy Kebab
23.09.2007, 15:20
Filmov, ki mene zanimajo, večinoma v Koloseju sploh ni, zato sem obsojen na vlečenje z neta.

Isto je pri meni.

iri
23.09.2007, 16:56
noben noče zapravljat filma z igranjem v komuni, ker se je pokazalo, da tudi kadar je film tam v startu, ga ne pride praktično noben pogledat

tako da je vse skupaj res bolj filanje lukenj potem pa hvala bogu, da jih filajo, ker brez tega bi bila pa res cela suša na mojem področju gledanja filmov v kinu ... and that would be a shame.

sej se počasi navajam na misel, da bom imela samo še Kinodvor in Kinoteko, v sili razmer pa bodoči pleks na območju Šumija. :(

prerok
23.09.2007, 17:30
Isto je pri meni.

bogi
pol vlečeš dol samo filme, ki jih ni v koloseju
ajej

Luka2k
23.09.2007, 17:37
čestitke k zdravi logiki!

iri
26.09.2007, 08:56
perok se je res izkazal za preroškega in moja melankost se že veseli slinjenja nad Bournom v Komuni :approve:
jst sem tako izi, ta nov kinospored mi je čist polepšal jutro :blush:

iri
01.10.2007, 23:26
ej prerok, v četrtek bo pa zihr Stardust v Komuni, a ne? :shy:

prerok
02.10.2007, 06:26
ej prerok, v četrtek bo pa zihr Stardust v Komuni, a ne? :shy:

žal ne bo. tud ne vem če bo kaj prišel v center
ampak za ta film se pa lahko sprehodiš do koloseja
adventure filme res nima smisla gledat na pecejih

iri
02.10.2007, 07:40
eh, škoda. potem ga pa pač ne bom videla.

spartan
02.10.2007, 11:13
Sicer sem že malo sita te teme, ker smo jo že dostikrat obdelali, ampak se strinjam s tvojim stališčem.

Jaz sem iz LJ in moj primer je tak, da čisto vsak četrtek pogledam, kateri filmi so prišli na spored v Komuno in Vič, seznanjena sem tudi s sporedom Kinoteke in Kinodvora. V Kolosej se pač ne premaknem, nimam avta in nimam volje za odhod na obrobje mesta, kjer dam lušten kupčič denarja zato, da mi potem čez cel film neki otroci divjajo gdovekje v dovari, da lahko 15 minut najprej zapravim za gledanje reklam (o temu, da jih s karto očitno plačam jaz, naročnik pa tudi, kar je evidentno super dvojno kasiranje, sem že večkrat bentila), da ne omenjam nekulture žderočega in srkajočega folka, ki v kino očitno hodi na večerjo in klepet (tudi po telefonu), ne na film.

V ljubljanskih mestnih kinih je situacija kar za spoznanje boljša - reklam na začetku je manj, kokic ne prodajajo, otrok praktično nikoli ne vidim (vsaj nevzgojenih ne) in ljude je tako lepo malo, da je placa kolikor hočeš. Ampak kaj, ko v mestne dvorane redkokdaj sploh pridejo zadeve, ki jih hočem videti. Komuna je kao rezervirana za filmske uspešnice, ki so ponavadi po definiciji zadeve, ki se mi jih ne ljubi gledati, še manj pa se mi za ta privilegij da plačati 5 evorv, v Viču pa mečejo pesek v oči z neko kao art sceno, ki to sploh ni. Če imaš srečo, bodo tam do onemoglosti vrteli kakšnega Altmana, seveda ob treh predstavah na dan ene dva tedna itak ne bo ne vem koliko ljudi pritegnil.

Z veseljem pa ****im tudi čez kvaliteto posnetkov, ki nam jih predvajajo v kinu, ker se bolj redko zgodi, da bi bila kopija neoporečna, ampak okej, v tem primeru se da zatežiti Koloseju in dobiti keš nazaj - sem že probala :D sori, ampak če dam jurja+ (sedaj 5 evorv - kinoponudba se je pač tako zelo poboljšala, da morajo tudi ceno zvišat, a ne? :rolleyes:), potem hočem neoporečno kopijo in hočem mir pri gledanju. Kar tudi pomeni, da ljudi, ki zamudijo več kot 10 minut, nimajo kaj spuščati več v dvorano, ker motijo vse naokoli.

Drugega izgovora za piratiziranje tako razen asocialnosti, lenobe in škrtosti (ter nujnosti, da vidim vse oskarjevske filme pred oskarji), nimam. And yes, that was sarcastic in ja, komaj čakam, da pride prerok in odgovarja na način, s katerim se mi še najmanj ljubi operirati (seciranje stavkov in odgovarjanje na vsak delčič posebej). Tako da upam, da se bom uspela vzdržat nadaljnjega razglabljanja, ker se mi resno ne ljubi več o tem.

Ne vem kdo se je že obregnil ob anketo na koloseju, ampak res je bizarno, da sprašujejo po tem, za kateri film mislimo, da bo zmagal, če jih pa sami niti ne ponujajo vseh na ogled, niti jih ne bodo ponudili do 25.2.

Mislim, da ima Kolosej ceno za vstopnico tam okoli 2.30 "ojra", če vzameš tisto kartico imenovano Joker.

prerok
02.10.2007, 16:08
Mislim, da ima Kolosej ceno za vstopnico tam okoli 2.30 "ojra", če vzameš tisto kartico imenovano Joker.

samo v mariboru?

spartan
02.10.2007, 20:29
samo v mariboru?

v MB ziher...;)

odvisno tudi od tega kako si polniš....če napolniš za max. znesek, jih dobiš kar nekaj kot poklon, je pa res, da ti denarna sredstva ležijo na kartici.

prerok
02.10.2007, 21:29
v MB ziher...;)

odvisno tudi od tega kako si polniš....če napolniš za max. znesek, jih dobiš kar nekaj kot poklon, je pa res, da ti denarna sredstva ležijo na kartici.

ja, vidm na netu
če daš čez 95€ maš 4 karte gratis kot bonus
ob tem so ti dal pa itak zdaj še karte po 2.3€

tako si recimio za 96,6€ dobil 42 vstopnic plus 4 gratis
torej 46 kart po povprečni ceni 2,1€

in pol se folk razburja, da je karta predraga
v ljubljani je že malo pivo dražje...

da ne omenjam mleka in kruha...

Andreea
02.10.2007, 22:23
in kaj za vraga naj človek dela s 46 kartami, če si ravno ne gre ogladat čisto vsega sranja, ki ga vrtijo?

js si od celotnega "repertoarja" zaželim it gledat mogoče 5 filmov na leto, ali pa še to ne...

zame so karte predrage... in dokler bodo po taki ceni (v ljubljani), bom tudi hodila vsaki 2 leti na en film :nonono: če :mad:

spartan
03.10.2007, 07:57
...pa si naložiš manj denarja....samo za par vstopnic, pa je.

Simpl;)

prerok
03.10.2007, 09:05
in kaj za vraga naj človek dela s 46 kartami, če si ravno ne gre ogladat čisto vsega sranja, ki ga vrtijo?

js si od celotnega "repertoarja" zaželim it gledat mogoče 5 filmov na leto, ali pa še to ne...

zame so karte predrage... in dokler bodo po taki ceni (v ljubljani), bom tudi hodila vsaki 2 leti na en film :nonono: če :mad:

46 kart?
to je zame 6 kratni obisk s kolegi. najkasneje v treh mescih karte zginejo

karte predrage?

karta je 5€, ob torkih več kot evro manj
zdaj pa primerjaj to z neko drugo storitvijo ali artiklom

oziroma, povej mi kateri primerljiv artikel je poceni

če je stanovanje trikrat dražje v ljubljani kot v mariboru, karta pa zgolj evro več
ne vem kdo plačuje drage karte

je pa res, da če lahko nekaj neopaženo nelegalno dl-jaš, je težko potem razmišljati, da bi isto stvar plačal

kino je pač zabava. skupinska izkušnja
oziroma osebna, če greš v kino med tednom

iri
03.10.2007, 09:25
kino je pač zabava. skupinska izkušnja
in točno to je en izmed razlogov, da me Kolosej ne vidi.

Andreea
03.10.2007, 11:18
in točno to je en izmed razlogov, da me Kolosej ne vidi.

zame tudi :nonono: ni mi čisto jasno, kako bi mi kolegi lahko pomagali ali koristili pri gledanju filma... če odštejemo očitne možnosti, ki spadajo v zadnjo vrsto :rolling: :blush: :p
s kolegi se dobivam na piru :approve: (pa ne zdej jadat, kolk stane pir :veryevil: po njem vsaj žejna nisem več)

5 ojrov za šumenje s čipsom, glasno srkanje kokakole čez slamico in idiotske pripombe zaostalih tepcev v dvorani? ne hvala :nonono:

osebno bi še vedno veliko raje hodila v kino, kot da bi gledala film doma, ampak zame je to pač predrago :dontknow: če seštejem stroške za žeton za bus (nimam mesečne, ker se ful malo vozim z njim in se mi ne bi splačalo), karto, kokice in kokakolo (če jih kupim tam), me za en film pride od oka 10€ :rolling: doma pridem pri malo manjšem ekranu, veliko več miru, eni toni doma narjenih kokic (k so, BTW, bolj fine kot kupljene :approve: ) in tamali kokakoli skozi z manj kot dvemi euri.:sleepy:

prerok
03.10.2007, 13:10
doma pridem pri malo manjšem ekranu, veliko več miru, eni toni doma narjenih kokic (k so, BTW, bolj fine kot kupljene :approve: ) in tamali kokakoli skozi z manj kot dvemi euri.:sleepy:

legalno?

Andreea
03.10.2007, 15:51
legalno?

ja :veryevil: sej plačujem "davek" za prazne diske :veryevil:

Retorično vprašanje pod črto: je tvoja programska oprema v celoti ORIGINAL? Vsi programi do zadnjega kupljeni? Si kdaj plonkal v šoli? Hodiš vedno pravilno čez cesto in se voziš po kolesarski v pravo smer? :sleepy:

prerok
03.10.2007, 16:03
>sej plačujem "davek" za prazne diske

ampak ti niso za plačilo piratstva, ampak za izdelavo kopij tvojih legalnih kopij

>Retorično vprašanje pod črto: je tvoja programska oprema v celoti ORIGINAL? Vsi programi do zadnjega kupljeni?

ah, izi. windowsi plačani (ja, drago), ostalo itak open source podpira in ne potrebuješ nobenih posebnih
plačljivih programov
v službi mora pa itak bit vse legalno

>Si kdaj plonkal v šoli? Hodiš vedno pravilno čez cesto in se voziš po kolesarski v pravo smer?

plonkanju sem se izogibal, ker se mi ni dal plonkov delat
kolesa ne vozim, bi pa fentu vsaj polovico voznikov, ki ne znajo odreagirat na cesti

čez cesto pa ne hodim vedno pravilno. tudi vozim prehitro in podobno

ampak to ni kraja privat lastnine. to so pravila obnašanja znotraj družbe, ki jih večina umsko manj sposobnih potrebuje kot zaščito za svoje pomanjkljivosti
to so zgolj skupni imenovalci, ki naj bi omogočali čim boljšo kombinacijo varnosti in funkcionalnosti skupnega bivanja

Andreea
03.10.2007, 16:05
a retorično vprašanje tudi ne veš, kaj je? :sleepy:

...
ampak to ni kraja privat lastnine. to so pravila...

koga pa briga, kako se temu reče :sleepy: vse to je ZAKON, in v obeh primerih ga kršiš.

prerok
03.10.2007, 16:25
koga pa briga, kako se temu reče :sleepy: vse to je ZAKON, in v obeh primerih ga kršiš.

kul, pol pa lahko tudi jaz kaj pri tebi ukradem
itak dovoliš...

čeprav zgolj retorično

Andreea
03.10.2007, 16:27
:rolling: :rolling: :rolling: komot:veryevil: kar sm prid

sss
03.10.2007, 20:58
Sicer sem ta odgovor na moj rant glede cenejših vstopnic kupljenih preko neta v MB dobil že pred mesecem pa vseeno:

Najprej sprejmite opravičilo za pozen odgovor. Pozdravljeni!

Povsem razumljivo je, da si vsakdo želi čim nižjo ceno za storitve oziroma izdelke, ki jih kupuje.

V Koloseju cene po regijah določamo glede na ponudbo in povpraševanje ter seveda glede na ostale gospodarske kazalce za posamezne regije. Pri regijskem oblikovanju cen nismo nikakršna izjema - razlike med cenami so tudi pri drugih izdelkih in storitvah.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

sTaFF.
29.11.2007, 12:48
btw obstaja stran k se prijavš pa plačaš 15 evrov za pol leta in si vlečeš dol katerekol filme hočš. klikneš na strani, ti prenese na emule pučakaš par dni pa je to to :)

mrjerry
29.11.2007, 13:28
a retorično vprašanje tudi ne veš, kaj je? :sleepy:

Ja ampak se vedno imas zelo slabo podlago za utemeljevanje.
Ker si necesa pac ne morem privosciti, ukradem. Sicer ni takega uzitka ker se stalno motam okrog po stranskih ulicah in v javnosti nosim smucarsko masko z luknjami za oci, a kaj cmo. :nonono:

prerok
29.11.2007, 13:45
btw obstaja stran k se prijavš pa plačaš 15 evrov za pol leta in si vlečeš dol katerekol filme hočš. klikneš na strani, ti prenese na emule pučakaš par dni pa je to to :)

torej to negira tiste, ki pravijo da piratstvo ne krade nikomu

to je približno tako, kot da bi ti ukradel tovornjak cigaret, potem pa bi jih prodajal
v stranskih ulicah

btw, smešno se sliši, da ti nekdo pobere 15€ za pol leta za to, da ti pove da je film na emule
kjer ga itak najdeš in povlečeš ne da bi plačal tej strani

ah, kje so cajti, ko so bili na internetu vsaj povprečno inteligentni