Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : TS in optika

Strani : [1] 2 3

Veron
29.01.2007, 12:14
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=15307012912210784&cid=112&pgn=1

read that :) :2thumbs:

manc
29.01.2007, 12:32
Običajna analogna kabelska televizija mi tule najbolj diši.
Ali bo po hiši treba tudi kable menjat?

ELEKTROLJUB
29.01.2007, 12:47
Prej so 5 let lenarili zdaj pa hitijo.
No če ne bi bilo T-2 bi še naprej lenarili.

missClause
29.01.2007, 12:52
ja pravijo da bo blokih bo potrebno menjat kable.. za hiše trenutno ne vem ...

wishmaster
29.01.2007, 13:00
Prej so 5 let lenarili zdaj pa hitijo.
No če ne bi bilo T-2 bi še naprej lenarili.

Oni bodo prej imel optiko po mestih kot Gratel. Upajmo samo, da bomo tudi kakšni kraji deležni tega, čez kako leto.

falotXP
29.01.2007, 13:03
A obstaja kakšna informacija kdaj in kje naj bi to začelo delovati?

missClause
29.01.2007, 13:12
to vam žal ne morem povedat...zaradi konkurence. bo pa v parih mesecih že prišlo na trg. prehod iz ADSL in ADSL+2 za Siolove naročnike v VDSL2+ bo brezplačen kot tudi menjava modemov:2thumbs:

falotXP
29.01.2007, 13:20
A bo to že v bližnji prihodnost (za 2-3 mesece) in ali bodo na začetku le večja mesta ali pa bodo v to tudi na začetku že vključeni bližnji kraji poleg večjih mest?

missClause
29.01.2007, 13:26
"Optiko bomo pričeli tržiti s prvim aprilom, od konca februarja pa bo že znano na katerih področjih jo bomo najprej zagotovili."

" V načrtu imamo najprej pokriti mestna središča oz. Novo Gorico, Ljubljano, Maribor, Novo mesto, Mursko Soboto, Celje, Kranj, Koper in Domžale."

M.T.
29.01.2007, 13:27
@MissClause: govor je o FTTH in ne o VDSL2...še manj pa o VDSL2+ ( WIKIPEDIA (http://en.wikipedia.org/wiki/Special:Search?search=vdsl2%2B&go=Go) )

missClause
29.01.2007, 13:51
No page with that title exists.

:rolling: :rolling:

sr@nje
29.01.2007, 14:02
A je že obrazec za prijavo :-) .

wishmaster
29.01.2007, 14:05
Na 24 ur sem prebral naslednje: . Poleg tega bodo lahko naročniki izbirali najrazličnejše storitve vsako posebej ali v kombinaciji z drugimi. Če se bodo tako odločili, bodo lahko optična vlakna na primer uporabljali samo za telefonijo, lahko pa v kombinaciji s kabelsko televizijo ali IP-televizijo ali obema hkrati.

A to slučajno pomeni, da boš imel lahko IP-TV od Siola in potem še obično kabelsko, preko optike ?

wishmaster
29.01.2007, 14:07
to vam žal ne morem povedat...zaradi konkurence. bo pa v parih mesecih že prišlo na trg. prehod iz ADSL in ADSL+2 za Siolove naročnike v VDSL2+ bo brezplačen kot tudi menjava modemov:2thumbs:

Kaj pa vezava ?

M.T.
29.01.2007, 14:23
No page with that title exists.

:rolling: :rolling:

Thats the point...search je bil nastavljen na VDSL2+ :veryevil:

missClause
29.01.2007, 14:26
govori se o vezavi na 12 mesecev... bomo videli kaj bodo sestavili... :D

falotXP
29.01.2007, 14:31
Čakaj malo.... kaj bo zdaj prej začel tržiti Telekom oz. SIOL VDSL2 ali pa FTTH ali pa oboje hkrati ali pa eno tu eno tam...?

kitl
29.01.2007, 14:38
Verjetno tam, kjer še ne bo optike bo VDSL2 ostalo pa FTTH.

wishmaster
29.01.2007, 14:41
... optika bo pa tak postopoma vsepovsod, ker so le ugotovili, da se ne splača več za*ebavat z bakrom.

falotXP
29.01.2007, 14:42
Se pravi, da bodo 1.4.07 začeli tržiti oboje hkrati ali kako?
Po članku sodeč, naj bi lahko brezplačno prešli iz ADSL, ADSL2+ in VDSL2 na optiko, torej bi po logiki morali VDSL2 tržiti prej kot FTTH...ali?

Vsemogočni
29.01.2007, 14:44
Mislim, da je potrebno gledati bolj optimistično. Premaknilo se je, pričelo se bo delati. Zakaj ve vsak in to sploh ni bistvo. Bistvo je, da bomo presedlali na optiko in koristili nove, boljše usluge. Če ne bomo že jutri imeli možnost uporabe Siolove optike, jo bomo pa imeli možnost proti koncu leta. Nekaj nas je sigurno, ki bomo počakali in se nato naročili na nove storitve ponudnika Siol. :2thumbs:

Sam bi se bolj obregnil v naše TV ponudnike Radio televizija Ljubljana, POP-TV, Paprika itd., ki še danes ne premorejo ponuditi TV slike v 16:9. Posebej še RTV SLO, kateri plačujemo posebej vsakomesečno naročnino in ne naredi za svoje gledalce čisto nič. :nonono:

janezpesec1
29.01.2007, 17:18
missClause torej sem imel prav da vas je T-2 prebudil iz zimskega spanja ? ;)

rda
29.01.2007, 18:43
missClause torej sem imel prav da vas je T-2 prebudil iz zimskega spanja ? ;)

Dolga in huda je bila tale zima :blush:

howrude
29.01.2007, 21:11
jaoj v mojem velecitiju (2000 prebivalcev) so v zadnjem letu prekopavali na dolgo in siroko, upam da se je kdo spomnil notr vrzt tudi optiko, ker ce jo niso, potem se ziher se 10 let ne bo na novo prekopaval

Veron
29.01.2007, 21:51
Če so cevi položil, potem je optika notr hitr :)

wishmaster
29.01.2007, 22:30
Veron, kolikor vem so skor v večini primerov položene cevi in v teh ceveh kabli.

howrude
29.01.2007, 22:41
Če so cevi položil, potem je optika notr hitr :)

mas prav :D

missClause
30.01.2007, 11:58
i quote :rolling:

"Dosedanji Siolovi naročniki bodo tako lahko s tehnologij ADSL, ADSL2+ in VDSL2 in svojimi paketi na optiko prešli brezplačno, pri čemer se jim bo povečala zagotovljena hitrost prenosa podatkov v obe smeri. Pri tem v Telekomu poudarjajo, da bodo hitrosti na optiki simetrične. Poleg tega bodo lahko naročniki izbirali najrazličnejše storitve vsako posebej ali v kombinaciji z drugimi. Če se bodo tako odločili, bodo lahko optična vlakna na primer uporabljali samo za telefonijo, lahko pa v kombinaciji s kabelsko televizijo ali IP-televizijo ali obema hkrati."

Veron
30.01.2007, 12:21
Sam ta demokarcija je katastrofalna....

"kdor ma že zdej velko izbiro, kaj naročit (kablski tv, siol tv, t-2 tv, amis tv, volja tv..) te bojo mel še preko optike možnost tv, ostali kateri že zdej nimamo nič na voljo izbrat, niti kablske in nobenga ip tvja, tud ne bo nč nouga... :mad: "

ostane samo še setelitske, katera je predraga (kartice za odklep kanalov, kot tudi oprema)

rda
30.01.2007, 13:14
i quote :rolling:

"Dosedanji Siolovi naročniki bodo tako lahko s tehnologij ADSL, ADSL2+ in VDSL2 in svojimi paketi na optiko prešli brezplačno, pri čemer se jim bo povečala zagotovljena hitrost prenosa podatkov v obe smeri. Pri tem v Telekomu poudarjajo, da bodo hitrosti na optiki simetrične. Poleg tega bodo lahko naročniki izbirali najrazličnejše storitve vsako posebej ali v kombinaciji z drugimi. Če se bodo tako odločili, bodo lahko optična vlakna na primer uporabljali samo za telefonijo, lahko pa v kombinaciji s kabelsko televizijo ali IP-televizijo ali obema hkrati."

Verjetno bo zopet telefon vsiljen zraven (podobno kot sedaj pri ADSL2+: če hočeš imet TV potem moraš vzet tudi telefonijo...in če imaš še večjo srečo ne moreš vzet PRD -> 2x brezveze telefon)

Sicer pa pri nas še tako ali tako nekaj let ne bo optike (1 skrb manj :) )

In še eno vprašanje zate: glede na to, da veliko veš me zanima, če se misli še kaj širit obseg central s polno razvezanim dostopom ?

Sawyer
30.01.2007, 13:16
Zgoraj je en napisal da bo potrebno menjat kable po blokih po hisah pa neve. Ja to pa je res jaka intelegenca potrebna za tako ugotovitev oz vsej svinjska in glede na to da misli da v hisah nebo potrebno :rolling:

Anyway meni bi bol sedela optika do naselj dalje pa po bakru ker v blokah bo mega problem z sosedi in podpisi spet. Ze zdaj z T2 muckajo in reje kuhajo na drva kot pa sprejemejo boljo, hitrejso in cenejso tehnologijo. Potem ti pa pride telekom ko zagotovi samo da bodo ostale cene enake... Ce ze prej ne dobijo podpisov ko se oblubla ceneje resno mislijo da bodo zdaj ko oblublajo nic sprememb dobili al kaj? Jaz osebno mislim da se je telekom malo za***al pa prepozno zacel zadevo vsej kako leto ali dve.

Sawyer
30.01.2007, 13:19
Se pravi, da bodo 1.4.07 začeli tržiti oboje hkrati ali kako?
Po članku sodeč, naj bi lahko brezplačno prešli iz ADSL, ADSL2+ in VDSL2 na optiko, torej bi po logiki morali VDSL2 tržiti prej kot FTTH...ali?

Ne ker VDSL2 funkcionira tudi na optiki. :blush:
To je vbistvu ta optika ko jo bos dobo ce bos mel sreco z sosedi v kolikor si v kakem za***anem bloku :D

kitl
30.01.2007, 14:33
Lol na optiki ni ne ADSL-ja ne VDSL-ja na optiki je edino FTTH. Te oznake VDSL ADSL se uporabljajo zgolj za bakreno parico..

missClause
30.01.2007, 17:30
ne pravzaprav ne, ampak si bodo lahko stranke lahko same izbirale kaj bodo imele v paketih. Ali bo to res ker to je bilo samo slišati, moramo ravno počakat na pakete, ki bodo izšli....

za nadgradnjo polno razvezanega dostopa, še ni vse jasno ker za letos še ni liste central ki se bodo nadgradile oz. postavile....

rock
30.01.2007, 17:37
Kaj pa "združitev" Tečekoma in Siola? Če se podjetji formalno spavita pod eno streho ne bo več razloga za nezmožnost polne razveze - lastništvo opreme?

rda
30.01.2007, 18:46
za nadgradnjo polno razvezanega dostopa, še ni vse jasno ker za letos še ni liste central ki se bodo nadgradile oz. postavile....

Glede na to, da je mesec januar pri koncu me zanima, kdaj okvirno bo ta plan za tekoče leto ?

Ker....če letos ne bo nič iz tega se mi splača prehod ISDN -> PTSN. Drugač pa brezveze plačat 48,10€ za prehod.

Tommy Kebab
30.01.2007, 19:46
ja pravijo da bo blokih bo potrebno menjat kable.. za hiše trenutno ne vem ...

Če se vleče optično vlakno do telefonske omarice, ki je na hiši. Naprej od omarice pa parica potem je to vse skupaj brezveze

Sawyer
31.01.2007, 13:20
Ni to brezveze. To je edina prava resitev ker vecinoma tak nebojo dobli podpisov za izgradnjo v blokih sploh pa tam ko se je ze T2 mantro! Sevedno lahko mas kamot 10/10 z tako konfiguracijo in vec. Zakaj zavraga se telekom sploh mantra z FTTH ker prvo so meli optiko da naselj kvazi ulic v planu. Tisto je dosti cenejsa in hitrejsa varianta in ni problemov z podpisi zbiranjem, vsej teoreticno ne.
Jaz sem cirka 1600 metrov zracne razdalje in net ne deluje hitreje kot maximalnih 8/756. Tak da ce bi mi do bloka pripelali optiko dalje pa po bakru kot so prvo meli nacrte bi blo najhitreje in najlazje. Sej vsak bi reje mel cistokrvno optiko samo kaj moras ce ni variante za v blokah nej drugo opcijo zberejo vsej tam ko so problemi z podpisi.

kitl
31.01.2007, 13:28
Sawyer tista varianta ni kaj dosti cenejša od sedanje. Pa moraš pogledati za kake 2-5 let naprej ko bo HDTV nekaj povsem normalnega takrat bi tista prva varianta bila zopet slaba izbira. Edino prav, da so se tako odločil in da enkrat naredijo omrežje, ki bo zopet vzdržalo vsaj 20 let. Poglej pravi HDTV kanal zasede nekje 25 Mbits se pravi imaš hišo s 4 TV-ji in že potrebuješ minimalno bandwitha 100Mbit, kje je potem še internet in telefonija.

Ps
Vsi kanali kot so POP Tv in SLO morajo do leta 2012 preiti na HDTV tehnologijo.

bobi
31.01.2007, 13:35
V časopisu se hvalite da boste napeljali optiko FTTP, sedaj pa se že govori da bo samo do omarice :clown:, to ni FTTH dragi moji, ker to zahteva da je optika do modema in ne tam nekje približno.
Če imaš vmes še 30 do 40 metrov UTP kabla, lahko kar pozabiš na 10mbit uplouda!!
Stolpnice in bloki bodo pa imeli še krepko večjo razdaljo. Škoda, ker je to delo napol, imate pa priliko in voljo da poštimate omrežje.

Sawyer
31.01.2007, 13:46
jah ze samo ce ti pravim da za T2 nismo dobli podpisov dovol. za telekom garantirano 100% nebodo dobli niti polovico od teh ko so za T2 dali. Kaj ostaje opcija ce bi seveda bila in jaz bi bil cisto zadovolni z to opcijo.

T2 ko je bla zenska za podpise tukaj jo je celo ena soseda baje z bloka ***nila. Potem pa je hisnik dalje pobiral pa tudi ni dobo komaj neko slabo tretino. Zdaj pa razlozi ti neki stari spre***ani omi zakaj je optika bolsa od bakra ce se argumenti od T2ja niso prisli skoz ki so trdili da bo ceneje...
Kaj te briga staro babo ki bo tak hin nasledni tedn :D

bobi
31.01.2007, 13:51
jah ze samo ce ti pravim da za T2 nismo dobli podpisov dovol. za telekom garantirano 100% nebodo dobli niti polovico od teh ko so za T2 dali. Kaj ostaje opcija ce bi seveda bila in jaz bi bil cisto zadovolni z to opcijo.

V tem primeru je to edina rešitev in možnost!
Ne bi bil rad na tvojem mestu

hartiganus
31.01.2007, 15:06
Sawyer tista varianta ni kaj dosti cenejša od sedanje. Pa moraš pogledati za kake 2-5 let naprej ko bo HDTV nekaj povsem normalnega takrat bi tista prva varianta bila zopet slaba izbira. Edino prav, da so se tako odločil in da enkrat naredijo omrežje, ki bo zopet vzdržalo vsaj 20 let. Poglej pravi HDTV kanal zasede nekje 25 Mbits se pravi imaš hišo s 4 TV-ji in že potrebuješ minimalno bandwitha 100Mbit, kje je potem še internet in telefonija.

Ps
Vsi kanali kot so POP Tv in SLO morajo do leta 2012 preiti na HDTV tehnologijo.

Od kje ti informacije o obveznem prehodu na hdtv?

Kolikor je meni znano bo do takrat konec navadnega analognega oddajanja ter prehod na
dvb-t/mpeg4 (to pa še ne pomen, da bodo morali kanali bit hdtv).

kitl
31.01.2007, 15:33
Ne da bo obvezno ampak vsi tile programi bodo do takrat začeli oddajati v HDTV.

Ps
bobi kaj je pa tebe zdele zaneslo. Pri nas na šihtu imamo na 80m UTP-ja 100MBit za šalo uplaoda in je optika samo do omarice.
Drugače pa tista, da niti 10Mbit ne bo šlo je malo kruta. A danes na navadnem bakru in starem telefonskem dvožilnem kablu pa gre 10 Mbit uplaoda za šalo.

bobi
31.01.2007, 15:45
Ne da bo obvezno ampak vsi tile programi bodo do takrat začeli oddajati v HDTV.

Ps
bobi kaj je pa tebe zdele zaneslo. Pri nas na šihtu imamo na 80m UTP-ja 100MBit za šalo uplaoda in je optika samo do omarice.
Drugače pa tista, da niti 10Mbit ne bo šlo je malo kruta. A danes na navadnem bakru in starem telefonskem dvožilnem kablu pa gre 10 Mbit uplaoda za šalo.

Če je utp kabel v enem kosu in da je dober verjamem da gre, ko pa pomisliš kako je štukano po stolpnicah, imam pa občutek da bo težka! Zato sem napisal da je velika razlika če je optika do modema, kakor pa samo do omarice.

kitl
31.01.2007, 15:55
bobi po moje če bodo FTTH spravili do omaric bodo verjetno vlekli tudi po stanovanjih, kdor se bo naročil samo najverjetneje bodo takšen piklop zaračunavali. Sicer je pa do aprila še nekaj dni in počakajmo, da vidimo kaj se bo v resnici sploh naredilo in kaj so bile samo lepe besede zavite v celofan. Jaz še vedno trdim, da je pri TK za vsako stvar, ki ji postavi datum potrebno prišteti najman +6 mesev. Jaz pravim, da bodo prvi uporabniki na optiki nekje konece septembra.

bobi
31.01.2007, 16:28
Poznam vrlino in brzino GVO-a, tako da bo tole priklaplanje trajalo še dalje kot pri Gratelu. Vprašanje je tudi koga bodo prvo priklapljali, verjetno podjetja, potem pa še ostale!
Če bo letos bo dobro, važno pa je da se premika naprej :2thumbs:

Ps: ti pa zavidam na tisti tvoji dodatni lučki !!
Danes zvečer bom mlatiu modem toliko časa da se prižge, da bom tudi jaz imal dsl+

rda
31.01.2007, 17:40
Kaj pa Wimax?....rečeno je bilo kjer ne bo optike bo wimax...

Se že kaj dela na tem ?

wishmaster
31.01.2007, 18:24
Nekateri nekaj "doktorirate" z soglasji. Gratel rabi soglasja. Telekom jih ne rabi, ker bo po obstoječih jaških vlekel optiko.

Zlatan_
31.01.2007, 18:55

T2 ko je bla zenska za podpise tukaj jo je celo ena soseda baje z bloka ***nila. Potem pa je hisnik dalje pobiral pa tudi ni dobo komaj neko slabo tretino. Zdaj pa razlozi ti neki stari spre***ani omi zakaj je optika bolsa od bakra ce se argumenti od T2ja niso prisli skoz ki so trdili da bo ceneje...
Kaj te briga staro babo ki bo tak hin nasledni tedn :D

Nevem kje si ti pobiral podpise in kako si jih pobiral da jih nisi dobil.Ampak podpisi sploh niso proble.Lani sm z dvema kolegoma zbiru podpise za gratel in smo pol šiške(bloke) pozitivno zaključil in pa Brodarjev trg na fužinah(bloki) tudi praktično vse pozitivno.Problem je le v tem da so kable (v fužinah vem zagotovo) že postavl niso pa še dal nobene ponudbe stanovalcem.

Veron
31.01.2007, 19:52
Nekateri nekaj "doktorirate" z soglasji. Gratel rabi soglasja. Telekom jih ne rabi, ker bo po obstoječih jaških vlekel optiko.
Končno je enmu kapnl zakaj bo TS tudi lahko hitreje polagal optiko :)

wishmaster
31.01.2007, 21:10
Veron, to že vrabci zunaj čivkajo :veryevil:

rock
31.01.2007, 21:31
Končno je enmu kapnl zakaj bo TS tudi lahko hitreje polagal optiko :)
Pišuka! Le kako? ko so pa pred 8. leti v blato kable zmetal??:nonono::nonono:
Žal je pri nas realnost taka.

falotXP
01.02.2007, 10:47
Počakaj kakih 5 let pa bo Telekom problem, kjer nimajo kanalov in kjer potekajo žice v zraku tudi rešen... za kakih 5 let... mogoče ugotovijo, da je boljše, ko enkrat polagaš kabel, da ga daš v plastično cev, da ga vedno lahko brez problemov menjaš, zamenjaš ali kaj drugega.... Vsaka šola stane nekaj denarja... aja... saj to je tehnologija.. tega pred leti ni bilo oz. je bilo neizvedljivo, ker gledajo samo 1 leto v prihodnjost...točno...

Sawyer
01.02.2007, 14:25
Nevem kje si ti pobiral podpise in kako si jih pobiral da jih nisi dobil.Ampak podpisi sploh niso proble.Lani sm z dvema kolegoma zbiru podpise za gratel in smo pol šiške(bloke) pozitivno zaključil in pa Brodarjev trg na fužinah(bloki) tudi praktično vse pozitivno.Problem je le v tem da so kable (v fužinah vem zagotovo) že postavl niso pa še dal nobene ponudbe stanovalcem.

Jaz nisem nikjer pobiral :rolling: . Neka gospodicna je pobirala pa ko je prisla do mene ni mela vec kot 5 podpisov menda. Potem pa je nasledni dan zacel hisnik pobirat pa mi je reko da je tista gospodicna dala hisniku ker ona ni dobla prakticno nic podpisov in da jo je celo ena soseda vun ***nila z bloka ?!?!
No potem je hisnik zacel pa ko je priso do mene je reko da slabo kaze da nic ne dobiva in da eni sploh niso lastniki stanovanj tak da od njih tak nevelja podpis etc. No slabo kaze pac... Zato b i jaz dosti reje mel optiko do soseske in dalje po bakru ker druge variante nebo za dobit.
Pa verjami mi Hisnik se je res trudo ker je ze prej htel meti VDSL od T2 in vso opremo je ze mel doma pa ni delalo in je mogo vrnit. Tak da on se verjetno bol hoce optiko ko jaz pa mu ni ospelo so go figure.

missClause
01.02.2007, 15:20
@bobi

zdaj greš po taktiki žena rekla, žena slišala....:rolling: (to velja za tvoje..."govori se...")

bobi
01.02.2007, 15:36
@bobi

zdaj greš po taktiki žena rekla, žena slišala....:rolling: (to velja za tvoje..."govori se...")

Na kaj si to mislila?
Ti si ženska in mi lahko potem poveš :D.

wishmaster
01.02.2007, 15:50
Mene zanima glede Telekomove optike naslednja stvar. Ali bo imel vsak svoje optično vlakno od centrale oz. kakšnega jaška ? Ali bo zadeva podobna kot pri kabelskih operaterjih?

fix
01.02.2007, 16:44
Kaj bo potem dejansko? VDSL2 al FTTH direktno do userja?

kitl
01.02.2007, 16:54
@wishmaster v tisti novici je pisalo, da bosta do naročnika prišli dve optični vlakni. FTTH pomeni optika od centrale do naročnika seveda po jaških oziroma po telekomunikacijski kanalizaciji (omrežje pod zemljo)

@fix kolikor je razumeti iz novice bo tam, kjer bo optika bo itak FTTH saj drugega ne more biti v krajih, kjer pa ne bo še moč izgraditi optike pa prišel v upoštev VDSL2, ki deluje na navadni bakreni parici.

Sawyer
01.02.2007, 22:25
VDSL2 na baker si lahko v rit ftaknem. Ze zdaj na ADSL2+ negre preko 8Mbit756 in VDSL2 temu prav nic nebo pomagalo povisat na vsej teh 10Mbit ki placujem nazalost. Edino mogoce bi malenkost lahko upload dvignilo samo tudi vprasljivo.

falotXP
02.02.2007, 04:38
http://shrani.si/thumbs/ftthscl2.jpg (http://shrani.si/?ftthscl2.jpg)

Ql... se je že začelo....

samo nažalost ne pri nas....

pinky964
03.02.2007, 00:12

"kdor ma že zdej velko izbiro, kaj naročit (kablski tv, siol tv, t-2 tv, amis tv, volja tv..) te bojo mel še preko optike možnost tv, ostali kateri že zdej nimamo nič na voljo izbrat, niti kablske in nobenga ip tvja, tud ne bo nč nouga... :mad: "

ostane samo še setelitske, katera je predraga (kartice za odklep kanalov, kot tudi oprema)

..pa še res je...mi na deželi pa smo en ****...nobene izbire...od mene je centrala 5km...baje sem jaz kriv da živim bogu za hrbtom...telekom mi je rekel da se jim ne splača vlagat na podeželju...shit...demokracija pa taka...

pinky964
03.02.2007, 00:14
mam vsaj adsl ki sem čakal dve leti...nimam kabelske nimam nič...ja pardon...mam mariborski vodovod in asfalt so pred kratkim naredili...pa še kandidata za predsednika so nam bek spravili...ode veza...

alex1
03.02.2007, 09:47
Stanovalci blokovskega naselja v Ljubljani, pa imajo v stanovanju že možnost izbire T2 ( optika ali baker), SIOL ( baker, optika pred vrati ), UPC Telemach (kabelska in kabeski internet ) in vse ostale ponudnike, ki delajo na telekomovih omrežjih. Imajo pa drug problem, kaj izbrati !

Sawyer
03.02.2007, 10:04
ljublanski kabel ze tudi optiko ponuja sem reklamo vido. Jaz tukaj pa socialni ADSL2 lih da vlece :Q

falotXP
03.02.2007, 10:59
No, take letake mečejo v nabiralnik in potem slikajo nabiralnike in hišne številke z digitalcem (zakaj? ali je to dovoljeno?)...
je pa res, da bo optika za "začetek" (pa mogoče tudi konec) samo tam, kjer imajo že obstoječe kanale, tako, da kabel samo speljejo po teh kanalih...tam, kjer so žice še v zraku, pa bodo verjetno začeli delati tako "kanalno" omrežje, ko obstoječi bakreni kabli v zraku razpadejo.... bleh...
tako je v demokraciji..kdor ima že zdaj dosti, bo imel še več... čisti kapitalizem!

AntiFriz
03.02.2007, 12:09
Pa a se vi zavedate da se samo ****ite? Kar koli ze imaš ni dobro ker ima drug več. Tolko o slovenski nevoščljivosti... Premisli: a bi ti šu tok denarja vložit za izgradnjo ene centrale, ker bi imel eden ali trije internet? Nacionalni operater mora zagotovi telefon vsakemu državljanu RS ne pa tudi interneta (če ne drugače dial-up dela povsod).
Saj so tudi v mestih imeli prej elektriko, kanalizacijo, vodovod, .... Uglavnem, namesto da bi bili veseli da se nekaj premika ****ite cez vsako stvar ki jo kdo naredi. Pa naj bo to TS, T2, SiOL in ostala družba.

falotXP
03.02.2007, 12:35
@AntiFriz... pa saj je to razumljivo.... samo zakaj enkrat nekdo ne naredi izjeme pa reče... ker imajo v mestu bla, bla, bla..te pa te ponudnike in ker imamo toliko in toliko strank, pa še nekaj naredimo, da jih dobimo več na podeželju oz. vaseh... sploh me ne moti kaka pogodbena vezava za par let (verjamem, da je postavitev omrežja in opreme za to drago..pa naj s temi "zagotovljenimi" vezavami dobijo vsaj nekaj denarja, tako ali tako, se jim pa to povrne, če se nebi, tega nebi počeli..ali?), samo če bodo storitve OK, pa cene konkurenčne.
Problem je pa tudi v tem, da vedno rečejo: pri vas je pa premalo zaintresiranih za to(od kod jim ti podatki, saj nihče nikogar nič ne vpraša ali bi imel optiko, ADSL, VDSL..)..., kar pa sploh ni res, krivi so ponudniki, saj jih moraš sam dobesedno prositi, če želiš kako njihovo storitev...pa naj si vzamejo čas in povprašajo prebivalce vasi ali bi imeli to pa to, ki nudi to pa ono in stane toliko, zadosti bi bilo, da bi informirali ljudi..pri vas bo ob zadostni zainteresiranosti zgrajeno omrežje... pa bi potem lahko rekli pri vas pa nebomo gradili omrežja, ker ni zadosti zainteresiranih... seveda pa morejo vedeti tudi to, da na vasi ne bodo dobili nekaj 10.000 strank, če jih pa tam živi samo 1500... ampak % je važen....sicer pa vsi gledajo na stvari iz tega vidika: MALO VLOŽITI V NEKAJ, PA VELIKO DOBITI IZ TEGA;kar se pa vedno na koncu ne izide...

kitl
03.02.2007, 13:02
falotXP imate pa vsaj svež zrak katerega mi nimamo. pa se mi zdi to večja vrednota kot optika.

Schime
03.02.2007, 13:59
Ma brezveze se je kregat okol tega. Jasno kot beli dan je, da bo telekom šel najprej delat v velika mesta ne pa v hribe al pa majne vasi. To je mensezdi logično.
Sam AntiFriz ti pa mrzl sirješ. Sam en k ma vsega dost lahko napiše " če ne drugače dial-up dela povsod". Jst bi dal tebe na dial-up pol pa govor take. Mensezdi se boš pa ja strinjal, da bi lahko v zdajšnjih časih, ko vam v mestih trka optika na vrata neki nardil telekom tudi za ljudi, ki še ADSL nimajo možnosti (mogoče tud še ISDN ne). Tehnologija, ki bi to omogočala je na voljo a kdaj bo prešla v uporabo je pa drugo vprašnje.
Pa ne nisem nevoščljiv in sam imam trio, ki mi dokaj zadovoljivo deluje (kot je za telekom in siol možno :D ) ampak jaz privoščim vsem, ki še nimajo interneta, da le tega dobijo prej kot pa ostalim, ki imajo dovoljj izbire optiko.

Je pa vsekakor lepo, da se nekaj dogaja in mi to daje upanje, da bom sodobno tehnologijo v bližnji prihodnosti tudi sam lahko s pridom uporabljal.

bobi
03.02.2007, 14:18
Meni tudi net po bakru deluje v redu, od danes naprej pa ima naša ulica še optično povezavo :2thumbs:

kitl
03.02.2007, 18:59
Naša pa bo kmalu imela :D

siolsux
03.02.2007, 21:28

sat tv da je draga????? jaz bi reko da je najcenejša od vseh treh možnosti (sat, kabel, iptv).kot prvo nimaš nobenih mesečnih stroškov, kot drugo pa tud oprema za gledanje na črno ni tko zelo draga. odvisno kaj vzameš : ali sprejemnik z EMU ali pa modul. če vzameš ta prvo ne rabiš nobenega modula ker prek sprejemnika vse gledaš. plus tega je treba na kabelski za glasbene kanale še dodatno plačat.

Veron
03.02.2007, 23:02
sej še kakih 100€ bom moru odštet za T-rex modul (imam pa trenutno QS1080IRCI HD Satellite Receiver kateri me je stal kar lep kup denarja + ostala šara). Potem pa bo malo bolje s kanali... ker še po 200-300€ letno za določen paket kanalov je kriza...:nonono:

Sawyer
06.02.2007, 19:52
Tukaj pri nas ze risejo po betonu edino kaj je nevem al so T2 al TS lol.

wishmaster
10.02.2007, 17:56
Sej kolikor sem izvedel jaz od enega Telekomovca, da bo optika v mestih. Iz druge strani, pa se hvalijo kako bo optika nadomestila baker. Sam če bo šlo po takem tempu, kot pri bakru, bomo nekateri 20 let čakal na optiko.

Veron
10.02.2007, 20:27
Eni je ne bomo dočakal. Posebi tisti, kateri imamo baker po zraku do hiš. ;)

bobi
10.02.2007, 21:57
Eni je ne bomo dočakal. Posebi tisti, kateri imamo baker po zraku do hiš. ;)

Se strinjam in take primere najdeš tudi po Ljubljani :clown:
Moja je že ena od takih, "visečih" :veryevil:

Abronsius
10.02.2007, 22:23
Da "predmestja" Ljubljane ne omenjam.... vse gre lepo po zraku. :nonono:

Senitel
10.02.2007, 22:31
Ah... Nekateri še bakra nimamo... :)

fazan
11.02.2007, 08:12
Ah... Nekateri še bakra nimamo... :)

Baker je v vsakem kablu ne glede ali je v zemlji ali v zraku vendar optika pa uporablja optična vlakna kako pa zgleda tak kabel pa ne vem.tako da tisti ,ki že imajo kabel z optičnimi vlakni menda nimajo bakra imajo pa boljšo in hitrejšo povezavo.

Senitel
11.02.2007, 08:29
Pa kaj misliš da sem z lune padu? Pravim da nekateri nimamo/nimajo še sploh kabla (baker, optika who cares) do hiš!
Drgač pa optičen kabel zgleda praktično isto kot bakren, samo da je zadeva bistveno bistveno tanša obenem pa še hitrejša.

moglasi
11.02.2007, 19:13
Očitno Telekom zelo izgublja stranke tam kjer je optika (t-2) že napeljana. Tudi telemach.
Sedaj pa se hvalijo z tehnologijo, katero nekateri imamo že nekaj časa.
Obljubljajo "brezplačen" prehod..
Jaz telekomu dovoljenja za napeljavo optike ne bom dal.! Naj mi telekom plača!

Schime
11.02.2007, 19:28
Mislim, da te nobeden ne bo silil. Sicer če pa že maš to tehnologijo (optiko), ki naj bi jo telekom šele začel tržiti pa sploh ne vidim problema. Nekateri se razburjate zaradi stvari, ki nimajo nobenega smisla. Ne vem kaj te sploh telekom in SIOL mučita, če pa si že sedaj na bolši tehnologiji.

moglasi
11.02.2007, 19:33
Mislim, da te nobeden ne bo silil. Sicer če pa že maš to tehnologijo (optiko), ki naj bi jo telekom šele začel tržiti pa sploh ne vidim problema.

Imam t-2 optiko, sem pač šel na t2 potem ko sem kar nekaj mesecev SIOL prosil da mi dajo signal kakršnega sem plačeval. In seveda to se ni zgodilo. Sedaj imam t-2 tv, ki deluje bolje od SIOL tv ja. Mnogo boljše.. Mnogo mnogo boljše. Intern
et in telefon imam še SIOL, a ker se tudi telefon slabo obnaša.. bom verjetno že jutri storniral pogodbo, ki je zaradi nekvalitetne usluge s strani SIOLA itak neveljavna.. ITAK... hahahahaha

wishmaster
13.02.2007, 12:36
Najhujše, je to da Telekom ne ve ali je ponekod bil položen kabel po kanalu ali pa brez kanala (kot pri Butalcih). Do takih podatkov, sploh ne morš pridit, če te zanima.

MODRI_ZOB
13.02.2007, 16:33
Očitno Telekom zelo izgublja stranke tam kjer je optika (t-2) že napeljana. Tudi telemach.
Sedaj pa se hvalijo z tehnologijo, katero nekateri imamo že nekaj časa.
Obljubljajo "brezplačen" prehod..
Jaz telekomu dovoljenja za napeljavo optike ne bom dal.! Naj mi telekom plača!

http://gallery.brawl-hall.com/data/media782245/5/idea.jpg

Ipod
13.02.2007, 16:56
Men je važen, da mi nekdo napelje optiko pa čist vseen kdo ;)

krkdo
13.02.2007, 18:07
Takole izgleda zaviranje konkurence
Takšen pa je bil odgovor MOLa pri nas na Novih Poljanah glede gradnje optike ( gradil naj bi jo Gratel)

Citiram:
Na omenjenem področju že obstaja telekomunikacijsko omrežje, ki je v celoti v cevni kanalizaciji. Na tem področju sta že postavljeni dve omrežji in sicer Telekoma Slovenije in UPC Telemacha.

Ker je po pridobljenih informacijah s strani UPC Telemach mogoča nadgradnja obstoječega telekomunikacijskega omrežja po obstoječi TK cevni kanalizaciji brez dodatnega razkopavanja cest in pločnikov, vam ponovno sporočamo, da vam zaprošenega soglasja ne bomo izdali.

Vse skupaj je laž in zavajanje, Telemach nudi optiko samo pravnim osebam in še to za gromozanske vsote.
Le kdo stoji za vsem tem .:dontknow:
Svojega besa sploh nemorem opisati.:mad:

Senitel
13.02.2007, 18:41
Potem jih pa vprašaj kdaj imajo v planu (datum) nadgradit to v z optičnim omrežjem. Če bo datum oddaljen več kot leto ali dve, pa jih vprašaš zakaj omejujejo konkurenco, če sami ne planirajo ničesar.
Od kje si sploh dobil ta odgovor?

moglasi
13.02.2007, 21:56
spelji se moglasi debil stevilka 1. Zaviranje napaljevae optike je zelo pametna poteza 1A budalo.

spoštovani Sawyer, hvala za Vaš odgovor. Lepo je videti kako lahko mala "provokacija" pripravi nekoga , da pokaže svoj pravi Jaz.
Mogoče malo samoanalize nebi škodilo. Namreč, če nekdo tako odreagira je "ponavadi" pri njem ali z njim nekaj zelo narobe.

pa lep pozdrav..

sr@nje
16.02.2007, 14:23
Jest mislim da bodo dela kar hitro stekla, saj je država dala odobritev za najem posojila Telekom-u, katerega misli vložit v posodobitev in širitev infrastrukture.

Upam da so se končno začeli zavedati , da pregovor >>kdor prej pride prej melje<< tudi danes še kako drži.

SIcer so T2 pravi mečkači, v Šentvidu je optika pložena (vsaj kopali so) , pa ne vem če ima že kdo priklopljeno.Imam sodelavko od tam, pa vem da še nima optike.

wishmaster
23.02.2007, 11:57
Kdaj bo pa kaj znano, kje vse bo optika ?

kitl
23.02.2007, 12:00
Saj je bilo objavljeno, da bo najprej v večjih mesti šele na to bo drugod. Jaz sem slišal, da bo pri nas operativna šele nekje konec leta 2008 ali začetek 2009 pa smo bili na spisku večjih mest. Se pravi ostala mesta pa bodo čakala še malo dlje.

wishmaster
23.02.2007, 12:37
Saj je bilo objavljeno, da bo najprej v večjih mesti šele na to bo drugod. Jaz sem slišal, da bo pri nas operativna šele nekje konec leta 2008 ali začetek 2009 pa smo bili na spisku večjih mest. Se pravi ostala mesta pa bodo čakala še malo dlje.

To vem. Samo kaj pa katere ulice bodo pokrite npr v Ljubljani ?

bobi
23.02.2007, 13:01
To vem. Samo kaj pa katere ulice bodo pokrite npr v Ljubljani ?

Tam kjer so kanali sigurno vse, za ostale brez kanalov je pa vprašljivo, če ni že Gratelov kabel v zemlji in če je potem še smoterno da se še enkrat prekopava :dontknow:

Jaz sem za obe varianti, da imam speljano mimo hiše optiko od obeh ponudnikov !!

sr@nje
23.02.2007, 14:10

Kje si ta spisek videl?
Obstaja kakšen link?

kitl
23.02.2007, 14:43
Tuki maš sej je staro že več kot mese dni.
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=15307012912210784&cid=112&pgn=1

janezpesec1
23.02.2007, 17:53
missClause alias Medica je napovedovala da bo vec znanega konec februarja. Pustimo se presenetiti. :rolling:
Se povezava: http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1138138#post1138138

bobi
23.02.2007, 18:30
missClause alias Medica je napovedovala da bo vec znanega konec februarja. Pustimo se presenetiti. :rolling:
Se povezava: http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1138138#post1138138

Nisi čisto na tekočem :nonono:, vse je prestavljeno na 1.Marec, v naprej se bomo pa še dogovorili :clown:

wishmaster
28.03.2007, 09:00
Ali je že kaj novega glede optike ?. Marca je že skoraj konec.

SloCop
28.03.2007, 17:33
Ni ga še konec ker govorimo o 1.3. 7002 :=)

wishmaster
28.03.2007, 18:24
Ni ga še konec ker govorimo o 1.3. 7002 :=)

To sem pa čist spregledal:veryevil:

mihies
29.03.2007, 12:56
Jaz imam kabel napeljan do vrat (pred dvema tednoma). Na 080 1000 so rekli, da začenjo priključevat v aprilu, je pa malo hecno, da ni še nobenega cenika.:dontknow:

QDX
29.03.2007, 14:28
To je to. Porinili ti bodo pogodbo pod nos, da se moraš vezati za n^n let, potem ti bodo pa pokazali cenik. :rolling:

missClause
29.03.2007, 18:52
pustite se presenetiti...:P

gremlin
29.03.2007, 18:59

Nategniti:censored:

rock
29.03.2007, 19:07
Eno velko presenečenje bo VDSL2 DSLAM do 300 m od hiše. Optika do bivališča dvomim da je realna za precejšen delež prebivalstva v naslednji 10 letih.

janezpesec1
29.03.2007, 19:15

Tako kot z MPEG4 za TV ? :rolling:

Senitel
30.03.2007, 10:01
Eno velko presenečenje bo VDSL2 DSLAM do 300 m od hiše. Optika do bivališča dvomim da je realna za precejšen delež prebivalstva v naslednji 10 letih.
Ja če imaš še ene 20 sosedov ki bodo pol vzel xDSL potem ja. Še zmerom pa ne vem zakaj bi bila to rešitev za redkeje poseljene predele Slovenije...

mihies
30.03.2007, 17:02
To je to. Porinili ti bodo pogodbo pod nos, da se moraš vezati za n^n let, potem ti bodo pa pokazali cenik. :rolling:

Ja, sej vem :censored: in se strinjam z vsemi komentarji na moj post. Edinole me tolaži, da hkrati postavljata optiko Telekom in Gratel (po soglasje so prišli v istem tednu), torej se ne bodo mogli delat (pretirano) norca.
Glede storitev Siola pa itak vsi tlele vemo kako je z njimi. Morda velja izpostaviti vrhunec nesposobnosti z osebnim snemalnikom: namesto (če bi jim bilo kaj do svojih strank) da bi ponudili STB z diskom (in/ali vsaj podporo za snemanje na PC) in bi vsak lahko snemal kar bi hotel, imamo en neuporaben drek od storitve. Pa še plačali naj bi jo.:censored: Po malem sem že obupal na IPtv in resno premišljujem, da bi se vrnil na kabelsko.

MODRI_ZOB
30.03.2007, 19:06
Ja, sej vem :censored: in se strinjam z vsemi komentarji na moj post. Edinole me tolaži, da hkrati postavljata optiko Telekom in Gratel (po soglasje so prišli v istem tednu), torej se ne bodo mogli delat (pretirano) norca.
Glede storitev Siola pa itak vsi tlele vemo kako je z njimi. Morda velja izpostaviti vrhunec nesposobnosti z osebnim snemalnikom: namesto (če bi jim bilo kaj do svojih strank) da bi ponudili STB z diskom (in/ali vsaj podporo za snemanje na PC) in bi vsak lahko snemal kar bi hotel, imamo en neuporaben drek od storitve. Pa še plačali naj bi jo.:censored: Po malem sem že obupal na IPtv in resno premišljujem, da bi se vrnil na kabelsko.
:D:D:D

anarchy
31.03.2007, 18:10
Ja za prvi april bodo mogoce ponudili optiko na dom 10/10 za 1 evro na mesec.

sebek
07.04.2007, 15:27
Nekaj so skakali v petek po mariboru...in vlekli neke kable....
Upam da bodo še meni prišli ulico razrovat...ker dvomim da je kaj položeno do sem.

Fiber to the home....nikoli in nikdar ne bo,,,

missClause
07.04.2007, 21:09
Trenutno bo optika samo v Ljubljani in v Novi Gorici... če/ko bo v drugih mestih boste pravi čas izvedeli :)

sss
08.04.2007, 06:10
Kako lepo je videti kaj takega v bloku:

http://shrani.si/thumbs/dsc00065xixn8k.jpg (http://shrani.si/?dsc00065xixn8k.jpg) :approve:

Naslednji tedn začnejo vlečt do posameznih stanovanj... Se morda komu sanja kolk cajta bodo rabil od polaganja pa do priključitve?

janezpesec1
08.04.2007, 17:39
Trenutno bo optika samo v Ljubljani in v Novi Gorici... če/ko bo v drugih mestih boste pravi čas izvedeli :)
Ljubljana je velika, lahko kaj bolj natacno poves ?

sebek
11.04.2007, 22:03
Zaenkrat optika samo v LJ in Novi Gorici. To razumem...ok drugje je pač treba se kable potegnit.

Vendar ne razumem pa zakaj VDSL2 ni možen na razdalji malo manj kot 1800m. Tehnologija nese nekje 5km.

Če je neka centrala po siolovih podatkih vdsl2 ready, zakaj ne sprejema uporabnikov ki so dalje kot 1km ??

shyama
12.04.2007, 07:20
sebek ker so dlje kot 1km ;)

wishmaster
12.04.2007, 07:29

A v ostalih mestih pa GVO za T-2 polaga optiko ?

shyama
12.04.2007, 07:37
Z vključevanjem bodo začeli v Lj in NG, drugje jo pa polaga GVO za TS ;)

T-a-d-e-j
07.06.2007, 18:31
Verjeli ali ne, povsem možno se tudi meni na vasi obeta telekomova optika. Polagajo kabel za centralo in pravijo, da bi na trasi polaganja hiše dobile FTTH. Upam da to drži. Gre pa za Lenart.

faca5
08.06.2007, 17:21
Ali kdo že ima?

Boy2380
12.07.2007, 10:26
Jaz sem nekaj slišal od enih delavcev GVO-ja, da se pospešeno polaga optika
tudi v Slovenj Gradcu. Potem sem klical na Telekom in so mi rekli, da optika res
pride do konca tega leta ali pa naslednje. Skozi center sem osebno opazil delavce,
da polagajo optiko in tudi oni so mi to potrdili. Slišal pa sem tudi, da po ostalih ulicah
tudi polagajo, saj se veliko ulic v Slovenj Gradcu prenavlja (nov vodovod, plin, pa
pravijo tudi optika).
Če kdo kaj več ve, prosim naj me obvesti!

sg23
14.07.2007, 09:35
a mogoče kdo kaj ve, če se na Vrhniki dogaja kaj z optiko

wishmaster
14.07.2007, 10:35
Tega ne boš nikoli izvedel uradno. Kar lahko narediš, da greš do delavcev pa vprašaš. Pa še ta ne sme nič povedat, ker to je poslovna tajna.

Veron
14.07.2007, 16:43
a mogoče kdo kaj ve, če se na Vrhniki dogaja kaj z optiko
Na Vrhniki ne bo nič, dokler bo trenutni župan, ki ga niti malo ne zanimajo telekomunikacije.
Njegov odgovor je, da ima lokalni kabelski oparater namen, da se širi po občini Vrhniki.. to pa nam itq oblublajo že nevem kok časa, pa še vedno brez kabelske....

Tolko o Vrhniki in njeni optiki.

wishmaster
14.07.2007, 16:54
Kaj pa Celje z okolico ? :D

sss
14.07.2007, 20:45
Tega ne boš nikoli izvedel uradno. Kar lahko narediš, da greš do delavcev pa vprašaš. Pa še ta ne sme nič povedat, ker to je poslovna tajna.

A zato nben od delavcev ni bil preveč zgovoren :)

Forenzik
15.07.2007, 12:18
Ali kdo ve kdaj bo optika na Brdu pri Ljubljani (območje centrale Ljubljana Brdo) ?

Krapica
15.07.2007, 13:55
Kaj pa optika v Radovljici in njeni okolici? Upam, da bo k nam prišel Telekom.

Vsemogočni
22.07.2007, 20:37
Samo v vednost, glede omejitev oddaljenosti od central ....

http://www.finance.si/187090 :2thumbs:

Ipod
24.07.2007, 11:18
Jst ne mislm čakt do 75ga leta na optiko :d

Tommy Kebab
24.07.2007, 11:50
A v ostalih mestih pa GVO za T-2 polaga optiko ?

Za T-2 polaga Gratel optiko.

jegrcek
25.07.2007, 08:41
Iskratel in Telekom Slovenije skupaj za optični dostop

Kranjsko telekomunikacijsko podjetje Iskratel in Telekom Slovenije sta napovedala sodelovanje v prvem evropskem vsedržavnem projektu komercialnega značaja za povezovanje domačih uporabnikov prek optičnega omrežnega dostopa. Cilj projekta je zagotoviti optično povezavo okrog 100.000 uporabnikom v naslednjih dveh letih, do leta 2015 pa naj bi bilo z optičnim priključkom opremljenih blizu 70% slovenskih gospodinjstev.

Telekom Slovenije je za gradnjo optičnega dostopovnega omrežja izbral tehnologijo aktivnega medtočkovnega povezovanja, ki bo vsem uporabnikom omogočila rabo najzahtevnejših multimedijskih telekomunikacijskih storitev brez zmogljivostnih omejitev, poznanih s trenutno široko uporabljanih DSL povezav. Izbrani način povezovanja je najprimernejši zaradi možnosti rabe standardizirane in na trgu široko dostopne omrežne opreme .

V projektu uporabljen model gradnje omrežja nadaljuje dosedanji način oblikovanja dostopovnega omrežja Telekoma Slovenije. To je osnovano na Iskratelovi družini izdelkov SI3000 MSAP, omogoča pa ponujanje vseh vrst sodobnih multimedijskih, podatkovnih in glasovnih storitev končnim uporabnikom. Na novo nameščeni omrežni elementi so grajeni na enaki platformi kakor SI3000 DSL Access, v Telekomovem omrežju pogosto uporabljano dostopovno vozlišče.

Enotna, na protokolu IP temelječa infrastruktura za omrežni dostop prek FTTH (optičnega), VDSL2 in ADSL2, in s priporočilom TR-069 DSL Foruma skladni optični uporabniški prehodi močno znižujejo kapitalske in obratovalne stroške. Operater z njimi ohranja pretekle investicije v infrastrukturo in model delovanja omrežja.

Iskratelova omežna rešitev zagotavlja v tem trenutku tako na operaterjevi kakor uporabnikov strani najprimernejši napredni način ponujanja trojčka storitev (Triple Play). Dodatna prednost rešitve je možnost spremljanja programov kabelske televizije prek Iskratelovega optičnega domačega prehoda Prospero.

"Projekt je za Iskratel izjemno pomembna priložnost, saj z njo dokazuje primernost svoje tehnološke vizije. Medtočkovno (point-to-point) optično povezovanje je vsekakor najprimernejši način za reševanje izzivov rastočega povpraševanja po naprednih telekomunikacijskih storitvah", pravi Franc Dolenc, direktor področja Produkti in rešitve podjetja Iskratel.

"Telekom Slovenije se je odločil za intenzivno investiranje v optično infrastrukturo, ki bo v naslednjih desetletjih zagotavljala komunikacijsko preskrbljenost uporabnikov. Skupno prizadevanje z Iskratelom bo slovensko telekomunikacijsko omrežje poneslo za novo performančno raven", dodaja Željko Puljić, tehnični direktor Telekoma Slovenije.

Izjemno hitro rastoče število slovenskih gospodinjstev, opremljenih z optično povezavo, kaže na dejstvo, da so postale visoko zmogljive uporabniške omrežne povezave že standard. Srednjeročne napovedi kažejo, da bo v naslednjih letih že okrog 300.000 uporabnikov priključenih na omrežje prek optične opreme, ki sta jo zagotovila Iskratel in Telekom Slovenije.

vir :
http://www.racunalniske-novice.com

Upajmo da bo tole prineslo kaj dobrega. Sploh za tiste ki živimo v bljižini Iskratel-a.

Dmaster
30.07.2007, 20:30
Danes je TS pobiral soglasja za FTTH v ''mestu burje''. Zgleda, da bodo tudi manjša mesta kmalu na vrsti. :)

XORO
31.07.2007, 21:21
kaj se pa polaga pri kraju majšperk???

sg23
01.08.2007, 07:58
ali mogoče kdo kaj ve

kdaj optika na VRHNIKI ???

marhyo
01.08.2007, 11:54
Kaka butasta vprašanja kdaj bo kje kaj. Ko bo bo. Telekomovce itak ni briga za nas uporabnike. Sam da majo plačo, mi bomo pa čakal dokler ne bomo osivel.

Veron
01.08.2007, 15:12
ali mogoče kdo kaj ve

kdaj optika na VRHNIKI ???
optika na Vrhniki ne bo, dokler bo župan Marjan Rihar.

X-wrt
01.08.2007, 17:50
Kaj ima župan veze z optiko ?

Senitel
01.08.2007, 17:56
Kot da ima kaj veze, če si župan prizadeva in kliče na Telekom namesto da to delajo samo občani... Če pač Telekomu župan preveč najeda bo odgovor: "dokler bo xy župan, ne bomo tam postavli tega ali onega", in tudi če je župan naklonjen Telekomu nikjer ne piše da se bo kaj premaknilo.

Veron
01.08.2007, 19:08
politika povsod meša svoj drek ;)

Senitel
01.08.2007, 20:42
Seveda politika povsod meša svoj drek... Tako lahko župan/občina nateguje Telekom ali katerega drugega ponudnika, kot lahko Telekom nateguje župana/obično. Na žalost smo priče predvsem tistemu drugemu nategovanju. Morda je pač župan Vrhnike samo ocenil, da je bolje staviti na kabelskega ponudnika kot pa se klečeplaziti za Telekomom? Glede na izkušnje ene sosednje občine čisto nič presenetljivega. :nonono:
Pač važno da lahko folk sprašuje kdaj bo prišla optika na njihovo dvorišče.

Veron
01.08.2007, 21:05
Glede na to, da je že nevem kok let nazaj bilo obljubljeno, da bo tudi do naših hiš prišla kableska lokalnega oparterja, pa od tega še sedaj nič, tako da slabo karto igra, in v primeru Vrhnike si lahko prepričan da je 1. nateg pravi.

rock
01.08.2007, 21:16
Sedaj, ko se bo pri TS krčmar zamenjal je popolnoma nemogoče napovedat (šlogat) s kakšnim tempom se bodo zadeve na terenu premikale.Ne le optika.

Senitel
01.08.2007, 21:49
In Veron veš za ziher, da ima Telekom interes še v tem mandatu vlečt optiko po Vrhniki? ;)

Katrin
02.08.2007, 20:26
Jaz imam pa optiko in super ultra hitro povezavo... :p :approve:

Tommy Kebab
02.08.2007, 20:39
Jaz imam pa optiko in super ultra hitro povezavo... :p :approve:

Telekom Slovenije?

Veron
02.08.2007, 20:51
In Veron veš za ziher, da ima Telekom interes še v tem mandatu vlečt optiko po Vrhniki? ;)
Za izgradnjo takega projekta je potreben internes z obeh strani, na vrhniki pa ena stran manka ;)

Tommy Kebab
02.08.2007, 20:54
Sam nekaj me zanima a je kakšen seznam glede TS optike?

Katrin
02.08.2007, 22:06
Telekom Slovenije?

T 2 :approve:

Tommy Kebab
02.08.2007, 22:10
T 2 :approve:

Potem sva na istem.

Katrin
02.08.2007, 22:45
Jaz sem se prišla samo mal hvalit :)
A je kak problem?
Sem že ugotovila, da si lahko poštne predale nekam vtaknejo...

XORO
05.08.2007, 09:07
Kako je pa z optiko v Slovenski Bitrici??? cevi je ze polozil T2

TS misli kaj???

upam da bo odgovor na to!!!

wishmaster
05.08.2007, 09:37
Kako je pa z optiko v Slovenski Bitrici??? cevi je ze polozil T2

TS misli kaj???

upam da bo odgovor na to!!!

Brez skrbi bodi, da ne boš dobil odgovora :veryevil: . Nismo vredni toliko za Telekom.

Brootalen
06.08.2007, 06:46
Sam nekaj me zanima a je kakšen seznam glede TS optike?

če hočeš videt seznam od telekoma, se moraš obrnit na gratel.... Upam, da si me razumel :veryevil:

wishmaster
06.08.2007, 06:50
Je*eš Gratel.:2thumbs:

Ipod
06.08.2007, 11:46
Telekom ma cevi že položene :)

XORO
06.08.2007, 20:21
kjer gratel polaga cevi so po vecinoma prazne....pa se bojo en cas...
kjer pa telekom...pa mislim da kr pridno sproti vpihava optiko

T-a-d-e-j
08.08.2007, 20:58
Pri nas so cevi še vedno prazne, pa teče že drugi mesec... Da ne omenjam da v bližnjem kraju centrale še vedno ni.

Sawyer
09.08.2007, 18:48
Kaj je z mariborom? Kdaj bo zagledalo optiko od Telekoma?

Boy2380
11.08.2007, 02:19
A kdo ve kaj več o optiki v Slovenj Gradcu!?

Vsi govorijo da bo, pač ker se veliko ulic prenavlja,
vsi pravijo da se tudi optika polaga. Toda nobenih
resnih informacij ni.

Če kdo kaj ve, naj napiše, prosim!

Veron
11.08.2007, 21:29
zanimivo:
Zanimivo, sicer danes čisto po nesreči gledu cenike, pa vidim:
t-2 5 // Megabitov / sek. simetrično 6.470 SIT 27 €

t1 // 6 / 6 Mbit/s ... 1eur doplačila = pomeni 27eur

torej telekom ponudi za isti denar 1mbit več

Ipod
11.08.2007, 21:46
dam tut 30 evrov sam, da mi en napelje ze to optiko :)

wishmaster
11.08.2007, 22:05
Pa kaj se seklrate za to optiko. Jaz sem se že sprijaznil, da jo bomo imeli mogoče, ko bom v penziji :D

T-a-d-e-j
11.08.2007, 23:47
zanimivo:

Problem je da nima telekom vmesnih paketov, 6/6 za 27 evrov sicer ni dosti, a če tega ne potrebujem je vseeno nepotreben strošek. K temu dodaš še telefonijo in TV in na koncu znesek niti ni tako nizek.

Ipod
12.08.2007, 13:15
Sej maš na voljo 1/1

Senitel
12.08.2007, 17:16
zanimivo:

LAHKO ponudi... Namreč najdi mi nekoga, ki že ima tako povezavo by Telekom. :veryevil: Od T2 se jih je že kar nekaj našlo tule v tej temi...

080 Urban
12.08.2007, 18:02
Priklopljenih je že več uporabnikov v Ljubljani in Novi Gorici. V omenjenih mestih se to šele širi. Ostala še pridejo na vrsto.

Lp

Boy2380
12.08.2007, 18:53
Fajn!
Toda potem povej, katera mesta še pridejo na vrsto!?

Senitel
12.08.2007, 21:04
Do konca stoletja vsa! :veryevil: Za tiste prej pa poglej, če je že T2 prisoten, potem bo tudi Telekom kmalu.

black vomit
12.08.2007, 23:22
Priklopljenih je že več uporabnikov v Ljubljani in Novi Gorici. V omenjenih mestih se to šele širi. Ostala še pridejo na vrsto.

Lp

Katera oprema se uporablja? Mogoče kakšna slika ?

T-a-d-e-j
13.08.2007, 08:23
Telekom je z informacijami glede gradnje omrežja zelo skop...

janezpesec1
13.08.2007, 17:47
Katera oprema se uporablja? Mogoče kakšna slika ?

Iskratel prospero 632, sliko najdes v http://www.iskratel.si/NR/rdonlyres/97D5834E-8D05-4624-B0E6-A79E9C29270A/0/SI3000FiberAccess.pdf

gostMR
14.08.2007, 10:24
Telekom je z informacijami glede gradnje omrežja zelo skop...

Saj so vsi.
Ko pa se lahko mimogrede kaj zaplete, potem pa vsi v jok.
Saj je vsak dan verjetno 100 novih interesentov za internet, telefon... tako kot vcasih za fiksni telefon.
Tesko je cakati tistim ki gredo iz 1 M na 4 M, najtezje tistim, ki nimajo interneta in tudi realnih izgledov, da ga kdaj dobijo.

tumbo
20.08.2007, 08:22
Pri nas v Dragomerju je Telekom potegnil optiko že do stanovanjskih hiš, ampak ko vprašaš na Siol info, o tem nimajo nobenih informacij... :dontknow:

Vsaj okvirno, če kdo od adminov ve, kdaj se lahko nadejamo priklopa (teden, dva tedna, mesec)? :)

cc-kola
20.08.2007, 17:06
Pri nas v Dragomerju je Telekom potegnil optiko že do stanovanjskih hiš, ampak ko vprašaš na Siol info, o tem nimajo nobenih informacij... :dontknow:

Vsaj okvirno, če kdo od adminov ve, kdaj se lahko nadejamo priklopa (teden, dva tedna, mesec)? :)
to si ti neki za j*
še po lublani nimajo, niti brezovci, zakaj bi šli na dragomer kopat? Pa tud nisem nikol še vidu nobenga tm

si slučajno dobil v podpis kako soglasje??

black vomit
20.08.2007, 17:23
Tudi jaz nisem nič opazil na Dragomerju, pa sem iz sosednjega Loga. Čeprav bi bilo fino da bi TS vsaj centralo postavil sedaj na Logu, ko pa imamo že tako fletno novo pošto! :rolling: :p

jakob.murko
20.08.2007, 19:01
Pri nas na Ptuju smo danes podpisali soglasja za napeljavo optičnih kablov. Komaj čakam na FTTH internet!
:-)

tumbo
20.08.2007, 19:35
to si ti neki za j*
še po lublani nimajo, niti brezovci, zakaj bi šli na dragomer kopat? Pa tud nisem nikol še vidu nobenga tm

si slučajno dobil v podpis kako soglasje??

Jah glavn, da ti nisi videl tam nobenga, potem ziher ne drži ane. A si vsak dan v Dragomerju slučajn? :p

Pri nas je bila s strani Telekoma vsa infrastruktura (s kanali) + nova centrala narejena že pred parimi leti, tako da sedaj ni bilo potrebnega nobenega kopanja. Optiko imamo v Dragomerju položeno ali pa smo imeli vsi privide in prisluhe (razen če so to bili neki fake Telekomovci, ki so nas nategnil). Sej ne da bi jih kdo slučajn vprašal kaj počnejo, ne kje pa. Soglasja (še) nismo dobili v podpis, ker so zemeljski vodi in omarce postavljene že par let in so tako ali tako last Telekoma. Ne verjamem, da je Brezovica glede infrastrukture na taki stopnji kot Dragomer, za Log pa ne vem (po moje isto kot pri nas, tako da je samo vprašanje cajta).

cc-kola
20.08.2007, 19:45
skoraj vsak dan ;) pa še kolega tam živi, tako da bi vedu, če bi bilo kar koli...

glih ta soglasja, ki jih dajejo so soglasja, da ti napeljejo optiko do gospodinjstva. Tista optika ki je potegnena je optika do centrale, del hrbtenice, ki pa ni namenjeno končnim uporabnikom ;)

Vrjami, FTTH (torej do gospodinjstva) na dregomerju še lep cajt ne bo, prej pojo pokliri večja mesta ;)

tumbo
20.08.2007, 20:41
skoraj vsak dan ;) pa še kolega tam živi, tako da bi vedu, če bi bilo kar koli...

glih ta soglasja, ki jih dajejo so soglasja, da ti napeljejo optiko do gospodinjstva. Tista optika ki je potegnena je optika do centrale, del hrbtenice, ki pa ni namenjeno končnim uporabnikom ;)

Vrjami, FTTH (torej do gospodinjstva) na dregomerju še lep cajt ne bo, prej pojo pokliri večja mesta ;)

No kar vpraši kolega še enkrat, sploh pa ne vem zakaj se ti tolk sekiraš okol tega, če bo ali ne bo. V glavnem, kdaj bo možen priklop ne vem in o špekulacijah sploh nisem govoril, zato tudi sprašujem. Ampak to še ne pomeni da optični kabel ni speljan do naših hišnih omaric, ker je. Ne morš ti zdej mene prepričevat da ni, optika do centrale, lol dej kakšnega druzga laika si najt. :d

cc-kola
20.08.2007, 21:08
preden ti napeljejo optiko v omarico rabjo soglasja ;)

tumbo
20.08.2007, 21:32
Definiraj soglasje?

Vsa zemeljska napeljava kot hišne omarice so že last Telekoma. Soglasje jest razumem kot dovoljenje, da ti rijejo po zemljišču in zabetonirajo omarico v fasado bajte. Kaj jim bo soglasje, če je to že vse narejeno.

cc-kola
20.08.2007, 22:01
Ah tolaži se, da je optika že v omarci, čudno da noben nič neve, samo ti :angel:

black vomit
21.08.2007, 13:01
@Tumbo

Poskušaj razumeti da smo zelo skeptični glede te optike na Dragomerju, ker še večina večjih mest ni (v celoti) pokrita. Vseeno raje vidim da se motim! :) Vem da so nekaj prenavljali infrastrukturo na našem koncu par let nazaj, tako da z optiko nebi imeli večjih težav. Maš mogoče kašno slikovno gradivo?:rolling: :p

black vomit
28.08.2007, 13:12
In vse tiho je bilo....

Pričakovano.

Mowgli
28.08.2007, 13:32
No, mi imamo že nekaj časa kanalčke po bajti. Očitno Tele čaka novo tehnologijo, da bodo šli podatki kar brez kabla skozi njih...

tumbo
28.08.2007, 17:11
In vse tiho je bilo....

Pričakovano.

lol, a ti misliš da imam album telekomovcev pri delu al kaj, oz. kaj si pričakoval da bom udrl v omarco samo zate in slikal? sploh pa ne vem, kaj imam jest tebi za dokazovat, o ničemer te nisem spraševal, spraševal sem samo siol admine.

eto zdele rinejo kable na dragomerški (ob 18h ko sem šel iz službe), pa si pejt pogledat.

Ipod
28.08.2007, 17:21
V Dragomlju je res optika imam enga znanca, ki so mu jo priklopli prejšn tedn.
Drugač pa je logično, da se plan skriva pred konkurenco.

DzaroG
28.08.2007, 17:27
Kaj kdo ve kako je z Celjem?

tumbo
28.08.2007, 17:28
dragomelj <> dragomer :veryevil:

kable vlečejo že vse povsod, koliko ljudi pa je dejansko že priklopljenih pa je vprašanje

wishmaster
28.08.2007, 17:48
Kaj kdo ve kako je z Celjem?

Iz centrale Golovec se baje vleče optika na vse strani. Malo pojdi na Telekom v Celju in povprašaj gospo Senico. Prej moraš pa priti mimo tečnega varnostnika :veryevil: .

Ipod
28.08.2007, 18:48
Njemu das za pivo ;)

wishmaster
28.08.2007, 19:42
Za moje pojme brezveze sploh kaj spraševat. Ker tak nimamo pravice nič vedeti. Še o obstoječem bakrenem omrežju in kakšni novi centrali ne dobiš nobenih informaciji. Pozablja se pa kdo je financiral omrežje.

wishmaster
28.08.2007, 20:51
Klikneš na spdnji link in vneseš podatke. To je hkrati poizvedba in v naslednjih korakih lahko naročiš vse skupaj

https://moj.siol.net/Creawf2asp/pagespublic/WebFormPhoneNumber.aspx

wishmaster
28.08.2007, 21:36
Nisem čisto prepričan. Meni se zdi, da je sedaj tako, da če se vežeš za 12 mesecev imaš tiste 4 mesece zastonj, če se pa ne (plačaš priključnino) pa nimaš 4 mesecov zastonj.

T-a-d-e-j
29.08.2007, 09:05
Najprej moraš prekiniti pogodbo in potem skleniti novo kot nov naročnik. Kako to storiti najlažje in najhitreje? Poslati dopis da odstopaš od pogodbe s tem in tem datumom, potem pa novo pogodbo takoj sklene en izmed tvojih bližnjih - (sestra, mama, žena, brat).

tumbo
29.08.2007, 16:16
eto, ekskluzivno samo za tečnobi black vomita in cc-kolo. ni slika je pa odgovor občinske uprave na forumu občinske strani Log-Dragomer. samo da si ne bosta zdej zmislila, da sem celotno stran naredil sam in priredil odgovor z namenom zavajanja javnosti. :veryevil:

Na Logu in Lukovicije se je pred dvemi leti ves sistem pokabliral z bakrenimi kabli. Do nadaljnega tako tudi ostane. Omrežje omogoča najrazličnejše aranžmaje priklopov. Dragomer ni bil kabliran, ker je bližina centrale, ki je v Dragomerju že doslej omogočala naročnikom iz Dragomerja praktično vse storitve preko različnih ponudnikov TK storitev. Kljub temu se je Telekom odločil Dragomer opremiti z optičnimi kabli, ki se kot je videti pospešeno montirajo. To je prvo Telekomovo optično omrežje v Sloveniji. V kratkem bi naj bili možni priklopi naročnikov storitev. Z natančnejšo informacijo nas bo v ustrezni obliki seznanil Telekom.
Dodati je potrebno, da so nekatere novejše hiše na Logu brez kabelske kanalizacije oz omrežja. Zadeve lahko rešujejo le investitorji oz. lastniki teh objektov v dogovoru z operaterji.

http://www.log-dragomer.si/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=40&func=view&id=13&catid=4

kdaj bo Log v planu pa bog ve... :clown:

black vomit
29.08.2007, 18:54
Ziher si to stran postavil da bi zavajal javnost in priredil odgovor! :veryevil:

Probaj razumeti da nam je bilo težko pričakovati optiko na Dragomerju, še posebej zato ker se ve kakše buče včasih stresa Telekom.

Hvala za razjasnitev, upam tudi na optiko na Logu vendar sodeč po odgovoru le-te nebomo hmalu videli...:(

Brez zamere zaradi dvoma vate! Posipam se s pepelom! :d

stayby
31.08.2007, 14:09
Torej, ne morem verjet!! Optika je praktično že v vsaki vasi po Sloveniji, ampak v centru stare Ljubljane si pa še vedno lahko privoščiš povezavo 4M / 512 (brez televizije) in po enaki ceni kot 20M / 10M preko optike v nekem naselju v Šmartnem ob Paki, recimo. Res neverjetno!!
Ne vem kaj se tako bojijo centra!! Ali ima kdo kak podatek ali mislijo do leta 2015 vstopiti v center Ljubljane z optiko ali bo Snake Plissken prej ušel iz Ljubljane???

LP

:veryevil:

Veron
31.08.2007, 18:30
20/10mbps na optiki ne obstaja ;)
1/1 ali 6/6 ali 12/12 ali 20/20 ali 60/60 ali 100/100 ali 1000/1000 :2thumbs:

sss
01.09.2007, 20:51
Torej, ne morem verjet!! Optika je praktično že v vsaki vasi po Sloveniji, ampak v centru stare Ljubljane si pa še vedno lahko privoščiš povezavo 4M / 512 (brez televizije) in po enaki ceni kot 20M / 10M preko optike v nekem naselju v Šmartnem ob Paki, recimo. Res neverjetno!!
Ne vem kaj se tako bojijo centra!! Ali ima kdo kak podatek ali mislijo do leta 2015 vstopiti v center Ljubljane z optiko ali bo Snake Plissken prej ušel iz Ljubljane???

LP

:veryevil:

Pridobivanje morebitnih soglasij zaradi kakšnih spomeniško zaščitenih objektov in podobna birokracija?

johnyy
17.09.2007, 14:59
Nam tukaj v okolici Domžal so nam potegnil optiko kakšne 14 dni nazaj. FTTH kabel mam potegnen do računalnika. Kolikor sem izvedu od majstrov k so prišli polagat vse skupaj vse skupaj ne bo operativno najmanj do novega leta:cry: No vsaj premika se vse čeprav počasi :rolling:

missClause
01.10.2007, 12:10
v Domžalah je optika v testni fazi in bo kmalu pripravljena na priklop. Zdaj se lahko naročite tisti, ki so v Fužinah in imajo napeljano optiko po blokih:2thumbs:

missClause
02.10.2007, 11:42
v Fužinah ste v igri za optiko (ulice):

- Archinetova ulica 15,17,19
-Rusjanov trg 1,2,4,5,6, 3,8,9,10
- Chengdujska cesta 2,4,6,8,10, 12,14,16,18,20,22,24,26,32,34
-Preglov trg: 1, 2,10

mtic
02.10.2007, 14:01
v Domžalah je optika v testni fazi in bo kmalu pripravljena na priklop...

Lahko kej več poveš o tem? ker v naši ulici še niso vlekli fibrov, pa me zanima, kdaj se bo to zgodilo:d ?

missClause
02.10.2007, 16:45
so že pobirali soglasja na vaši lokaciji?

black vomit
02.10.2007, 18:21
Nočem biti nesramen, vendar ogromno je že komentarjev v stilu : optiko bom imel hmalu priklopljeno, optični kabel imam potegnjen do računalnika, optika je v testni fazi.. ipd. Probajte poročati ko bo kaj dejansko priklopljeno in delujoče.

missClause
02.10.2007, 22:58
če pogledaš prejšnjo stran, sem objavila ulice na katerih se zdaj optika priklaplja...ko dobimo nove informacije, bodo ulice tukaj tudi objavljene....

Maj
03.10.2007, 00:58
Najprej moraš prekiniti pogodbo in potem skleniti novo kot nov naročnik. Kako to storiti najlažje in najhitreje? Poslati dopis da odstopaš od pogodbe s tem in tem datumom, potem pa novo pogodbo takoj sklene en izmed tvojih bližnjih - (sestra, mama, žena, brat).

Pozanimal sem se in, če naredim to kar si napisal kot najhitrejši postopek odjave in ponovne prijave kot nov naročnik.

1. Najmanj en mesec bom brez interneta, ker prej ne moreš podpisati(niti kdo od tvojih) nove pogoodbe, dokler si še priključen na internet.
Ko te pa odklopijo pa traja ponoven priklop okrog enega meseca.

2. Izvedel sem, da mojo parico takoj ko se odjavim lahko dajo drugemu naročniku in potem jaz celo ostanem povsem brez interneta.

Skratka jaz ne vidim druge rešitve, kot, da grem k Amisu ali pa Tušu, žal pa sta oba še dražja(ker ne ponujata nobenih popustov) pa še kar dvoletno vezavo moraš podpisati, kar me niti malo ne zanima.

Upam, da bo konec meseca ob začetku delovanja Tušmobila-Tuš ponudil kakšen res ugoden paket tudi za internet preko Telekomovega omrežja.

Lp

sss
03.10.2007, 07:33
v Fužinah ste v igri za optiko (ulice):

- Archinetova ulica 15,17,19
-Rusjanov trg 1,2,4,5,6, 3,8,9,10
- Chengdujska cesta 2,4,6,8,10, 12,14,16,18,20,22,24,26,32,34
-Preglov trg: 1, 2,10

nice :2thumbs:

mtic
03.10.2007, 08:45
so že pobirali soglasja na vaši lokaciji?

Ne. Ali morajo pobirati soglasja za to? So pobirali soglasja lani, ko so gradili kanalizacijo, kar je logično, za kable potegnt pa ne vem, če kej dodatno sprašujejo. Vem da za baker, ko so ga potegnil po kanalih, (prej je bil po zraku), niso pobirali nobenih soglasij... je pa to naselje stanovanjskih hiš, niso bloki.

missClause
03.10.2007, 09:10
Lokacije optike v MB(ulice):

- Ljubljanska ulica 86A, 86B, 88A, 88B, 88C, 94A, 94B, 94C
- Borova vas 1,2,3,4,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31

missClause
03.10.2007, 09:17
Ne. Ali morajo pobirati soglasja za to? So pobirali soglasja lani, ko so gradili kanalizacijo, kar je logično, za kable potegnt pa ne vem, če kej dodatno sprašujejo. Vem da za baker, ko so ga potegnil po kanalih, (prej je bil po zraku), niso pobirali nobenih soglasij... je pa to naselje stanovanjskih hiš, niso bloki.

v vsakem primeru je potrebno soglasja pobrati, ker to bo šlo vse do tvoje hiše/stanovanja, potem pa je optika pripravljena na priklop...monterji včasih pustijo znotraj hiše/stanovanja eno škatlico, ki je pripravljena na priklop optike....to je pa že posredovanje v hišo, kjer pa potrebujemo soglasje ( in jih moramo dobiti več kot 51%) v Domžalah je vse urejeno, ampak za zdaj je še v testni fazi... ko bo tam pripravljena optika sporočim

Karthum
03.10.2007, 14:02
missClause, daj še prosim napiši če je kaj predvideno v kratkem v Slovenski Bistrici, ker so pred kratkim pobirali soglasja.
Hvala

alexx_
03.10.2007, 16:52
Lokacije optike v MB(ulice):
- Borova vas 1,2,3,4,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31

sem doma v eni izmed teh stevilk. kdaj lahko pricakujem kaj vec?? konkretno, priklop??

missClause
03.10.2007, 17:12
konkretno priklop je v enem mesecu.

alexx_
03.10.2007, 17:13
hja, to ze poslusam od avgusta =)
lahko das se kaj vec podrobnosti?

missClause
03.10.2007, 17:14
Optika je zdaj možna še na LJ-Prule:

-Privoz 11a,11b,11c,3a,6,6a, 7a
- Prijateljeva ulica 10,11a,12,14,28,30,32
-Praprotnikova ulica 7
-Tesarska ulica 18

Domžale:

-Vir, Količevo, Podrečje

Dol:
-Dolsko,Kamnica,Petelinje

missClause
03.10.2007, 17:15
hja, to ze poslusam od avgusta =)
lahko das se kaj vec podrobnosti?

si že naročil?

alexx_
03.10.2007, 17:19
ja, ne se... ce pa se ni nic prslo...razn monterjev, ki so nardili kanale po bloku, pa dali noter opticne kable. telekom se ni nic sporocil, da bi lahko kaj zaceli narocevati...

missClause
03.10.2007, 17:24
sporoči mi kontaktno številko na ZS pa te pokličem in bova izpolnila naročilo

grmek
03.10.2007, 19:57
missClause, se morda že ve, kdaj prideta na vrsto za priklope na optiko Glinškova in Bratovševa ploščad (bežigrad)?

hvala!

missClause
03.10.2007, 20:36
missClause, se morda že ve, kdaj prideta na vrsto za priklope na optiko Glinškova in Bratovševa ploščad (bežigrad)?

hvala!

Takoj ko bo možno sporočim :2thumbs:

missClause
03.10.2007, 22:24
Lokacije za optiko v Izoli:

-Ulica IX. Korpusa 1,7,9,14,20,30
-Ulica Emilia Driolia 1,2
-Ulica Alojza Valenčiča 4
-Ulica Ferda Bidovca 5

Še nekaj za ulic za Ljubljano:

-DRAGOMELJ 150, 151, 151A, 152, 153, 153A, 153B, 153D, 154, 154A, 154B, 154C, 157, 158
-NA JAMI 14, 16, 18, 20
-PEGAMOVA 10, 12,
-DERČEVA 1A, 1B
-GLONARJEVA 2, 4, 6, 8
-GLAVARJEVA 14
-MAŠERA-SPASIĆEVA 7

diolen
04.10.2007, 06:32
Ali je že možen priklop v Murski Soboti, ker mi po novem javlja na servisnih straneh , da se podatki ne ujemajo. Optični kabel imam že speljan v hišo.

missClause
04.10.2007, 12:32
Ali je že možen priklop v Murski Soboti, ker mi po novem javlja na servisnih straneh , da se podatki ne ujemajo. Optični kabel imam že speljan v hišo.

sporoči mi uporabniško ime na ZS pa bomo videli zakaj se podatki ne ujemajo

missClause
04.10.2007, 14:16
Lokacije za optiko v NM:

-Ulica Slavka Gruma
-Šegova Ulica
-Mestne Njive

izt0k
04.10.2007, 19:33
Pozdravljeni!

Ravnokar so nam pobrali soglasje (ze drugic??), in mi je prijazna gospodicna povedala, da naj bi se dela zacela v kratkem.

Koliko naj jo resno jemljem?

missClause
04.10.2007, 20:34
Pozdravljeni!

Ravnokar so nam pobrali soglasje (ze drugic??), in mi je prijazna gospodicna povedala, da naj bi se dela zacela v kratkem.

Koliko naj jo resno jemljem?

Že drugič? si prepričan da je obakrat šlo za Telekomovo optiko? Ker tudi ostali ponudniki morajo soglasja pobirati, in če ne zberejo dovolj soglasij, gredo seveda drugam.

Dokler lokacije niso pripravljene na priklop, ali četudi bi radi vedeli ali so zbrali dovolj soglasij in kdaj v bodoče bo pri vas optika, teh podatkov ne boste dobili zaradi zaupnosti podatkov in konkurence. To imajo čez investicije in vam tudi agenti na 080 številki vam ne morejo kaj dosti pomagat, saj ne vemo. Ponavadi ČE zberejo dovolj soglasij, ponavadi pride do del oz. gradnje optičnega omrežja na tistem delu v parih mesecih. Kdaj točno bo to, vam spet ne more noben 100% zagotovit, ker spet ni odvisno od nas, odvisno koliko daleč je testiranje optike, kako je z omrežjem, kakšen je plan, etc.

zpz
05.10.2007, 07:16
Že drugič? si prepričan da je obakrat šlo za Telekomovo optiko? Ker tudi ostali ponudniki morajo soglasja pobirati, in če ne zberejo dovolj soglasij, gredo seveda drugam.

Dokler lokacije niso pripravljene na priklop, ali četudi bi radi vedeli ali so zbrali dovolj soglasij in kdaj v bodoče bo pri vas optika, teh podatkov ne boste dobili zaradi zaupnosti podatkov in konkurence. To imajo čez investicije in vam tudi agenti na 080 številki vam ne morejo kaj dosti pomagat, saj ne vemo. Ponavadi ČE zberejo dovolj soglasij, ponavadi pride do del oz. gradnje optičnega omrežja na tistem delu v parih mesecih. Kdaj točno bo to, vam spet ne more noben 100% zagotovit, ker spet ni odvisno od nas, odvisno koliko daleč je testiranje optike, kako je z omrežjem, kakšen je plan, etc.

Živjo

Imam dve vprašanji:
Ali pred pobiranjem soglasij obvestite upravnika stavbe?
Ali pred pobiranjem soglasij obvestite koordinatorja in upravni odbor stavbe?

Kolikor sem seznanjen s tem, je pobiranje soglasij nezakonito, če s tem ni seznanjen upravnik stavbe oz. posamezna soglasja niso veljavna v tem primeru.

Pri nas se je tudi oglasila simpatična gospodična, ki je pobirala soglasja.
Ko sem jo vprašal, ali je upravnik obveščen, mi je zatrdila, da je. Ko sem klical upravnika in koordinatorja, o tem nobeden ni vedel nič.

Nič nimam proti temu, da se napelje optika, nasprotno, je zaželjeno, vsaj z moje strani. Ampak dejmo to narest po "regelcih", da je hiša kot celota (upravni odbor in z njim lastniki) seznanjena s tem. Ne pa da se mamce, ki podpišejo tudi prazen list, samo da slišijo, da bo nekaj zastonj, nadleguje s tem.

Bi prosil, če se da dobiti kakšno telefonsko številko, da se pozanimam(o) o podrobnostih. Ker konec koncev, če soglasje ne dobite od upravnega odbora, ki prej dobi soglasje lastnikov (vsaj 50%), na hiši ne smete delati nič. Predvsem pa ne na skupnih delih hiše...

LP
zpz

T-a-d-e-j
05.10.2007, 10:39
Od kod ti informacija, da mora biti upravnik stavbe s tem seznanjen? Kolikor jaz vem je edini kriterij 50% + 1 lastnik za tovrstne posege v stavbi. Saj tudi za prodajo krompirja, medu ipd. nihče ne vpraša za dovoljenje upravnika. Le-ta ni nič drugega kot najeta firma s strani lastnikov zato ne vem kako vlogo bi pri tem igral.
Bom pa vesel če mi dokažeš nasprotno s citiranjem kakega člena :) .

zpz
05.10.2007, 11:14
Od kod ti informacija, da mora biti upravnik stavbe s tem seznanjen? Kolikor jaz vem je edini kriterij 50% + 1 lastnik za tovrstne posege v stavbi. Saj tudi za prodajo krompirja, medu ipd. nihče ne vpraša za dovoljenje upravnika. Le-ta ni nič drugega kot najeta firma s strani lastnikov zato ne vem kako vlogo bi pri tem igral.
Bom pa vesel če mi dokažeš nasprotno s citiranjem kakega člena :) .

Heh, tole bo bolj po pameti, ampak enkrat sem celo prebral stanovanjski zakon...

Členi 25-31 se mi zdi...

----------------------------------------------

Dela v večstanovanjski stavbi spadajo v upravljanje stavbe.

Redno upravljanje se določi s sklepi na zboru lastnikov za leto ali dve naprej, redna vzdrževalna dela pa je treba opravljati po zakonu (menjava žarnic kot primer in vse ostalo za normalno življenje v stavbi).

Dodatna dela, kamor spada tudi izgradnja optičnih instalacij po skupnih prostorih, je potrebno odobriti s sklepom. Sklep se sprejme le na podlagi več kot 50% podpisov lastnikov.
Torej lahko podpise o tem lahko zbira le nadzorni odbor stavbe. Ko/če zbere dovolj podpisov, se lahko sprejme sklep.
Neka gospodična s Telekoma lahko to zbira le z vednostjo (kar pokaže z nekim papirjem) upravnika oziroma nadzornega odbora.

-----------------------------------------------

Kar se pa tiče prodajanja krompirja in medu, pa je enkrat malo manjkalo, da nisem klical policije.
Tipček je zvonil po zvoncih, budil otroke pri popoldanskem spanju itd. Je našga zbudil in sem čist znorel, kaj da misli da je .... uuuufff... če bi mu pa rekel, da mi lahko prinese 1 kg krompirja gor, bi se pa pobunil, da lahko sam celo gajbo kupim... Sam po tem mojem izpadu pa ni več zvonil... :)

LP
zpz

missClause
05.10.2007, 11:42
Ko se zbirajo soglasja se zbirajo samo od lastnikov stanovanj, in ne od takšnih in drugačnih najemnikov. Če pa bi rad podrobno raziskal tole, priporočam da se z svojim sporočilom obrneš na info@telekom.si

zpz
05.10.2007, 11:52
Ko se zbirajo soglasja se zbirajo samo od lastnikov stanovanj, in ne od takšnih in drugačnih najemnikov. Če pa bi rad podrobno raziskal tole, priporočam da se z svojim sporočilom obrneš na info@telekom.si

Konec koncev lahko to izpade tudi kot motenje posesti.

Če nadzorni odbor zbere 50% + 1 podpis, se izda sklep, na podlagi katerega lahko izbrani "ponudnik" (Telekom) dela, kar je bilo dogovorjeno. Tukaj se lastniki, ki niso dali soglasja, ne morejo upreti, saj je "hiša" dala soglasje.
Če pa da 50% + 1 lastnik podpis Telekomu, pa gre potem njegov kabel mimo mojih vrat, se bom pa jaz "pobunil", saj to moti moj del skupnih prostorov. Ok, ni čisto tako, ker stena okrog mojih vhodnih vrat ni (samo) moja, ampak nekako tako pa je.

Še vedno sem mnenja, da je tukaj potrebno priodobiti soglasje "hiše" in ne posameznih lastnikov.
Če dobite le soglasje posameznih lastnikov, lahko njim po luftu skozi okno pripeljete optiko.

LP
zpz

P.S.: nobeden ni govoril o najemnikih...

izt0k
06.10.2007, 08:16

Zagotovo drugic, in to Telekom. Gospodicna je rekla, da smo stvar sicer ze podpisali, ampak je prisla se enkrat po soglasja, zato da bo novejsi datum na papirjih. Zakaj in kako, ne vem, lahko da prvic ni slo skoz pa so probal se enkrat.

Sigurno smo pa popdisal 2x, in to od Telekoma.

Matija
08.10.2007, 11:54
Mene pa zanima kdaj pride na vrsto v Izoli (Livade) ulica Alojza Valenčiča št 6.

Lp

Kotnik
09.10.2007, 17:37
Lep pozdrav Miss Clause mene pa zanima kaj se dogaja s Telekomvo optiko na poodočju zaplane..bolje me zanima spodnji konec naselje Strmica.
Do hiš so nam že napeljali "optiko", mene pa zanima kdaj bojo možni priklopi in komu moramo povedati če kaj želimo..namreč tu okoli noben ne ve za kaj se gre..se gre res o optiki ali je tu kaj drugega vmes?

Poleg tega me zanima katero ponudbo moram gledati za to da bom pol imel preko optike, bom lahko vzel tudi tv in ostale stvari, bo delovalo kakor mora? so kakšne omejitve?

najlepša hvala za odgovor

Martin
09.10.2007, 20:00
Pozdravljeni,

to glede optike na Zaplani tudi mene zanima. Zadnjič, ko so tudi nam kable potegnili do hiše, sem delavce posebej vprašal, ali bo res optika. Zatrdili so da ni šans, da bi dali noter baker. Saj tudi sam ne vidim smisla da bi dajali baker, če je že sedaj vsaj po nekaterih hišah možen navaden ADSL in tudi SIOL TV (kabli po zraku).

Martin

missClause
11.10.2007, 15:32
Da odgovorim vsem naenkrat: Kdaj bo optika v vašem kraju ne vem, ker je to vse odvisno od investicij in je poslovna skrivnost, dokler ne pride v prodajo. Vse kar lahko naredite da oddate prednaročilo, in tako čakate na optiko, ko bo pripravljena na priklop tiste naročnike najprej kontaktirajo.

V vsakem primeru pa bo optične parice sčasoma zamenjale bakrene, in bodo naročniki sčasoma samo na optiki...

missClause
11.10.2007, 15:39
Zagotovo drugic, in to Telekom. Gospodicna je rekla, da smo stvar sicer ze podpisali, ampak je prisla se enkrat po soglasja, zato da bo novejsi datum na papirjih. Zakaj in kako, ne vem, lahko da prvic ni slo skoz pa so probal se enkrat.

Sigurno smo pa popdisal 2x, in to od Telekoma.

Hm... res ne vem zakaj so dvakrat pobirali? Možno da je prišlo do kakšne napake, ali pa da so dobili še par interesentov in so šli še pobirati? Ne vem ker tukaj tudi jaz ugibam. Mogoče pa se gradnja malo zavlekla pa izvajalci hočejo sveža soglasja?

missClause
12.10.2007, 15:22
Saj vem da bi radi srčno zvedeli ali so pobrali dovolj soglasij ali ne... samo jaz teh podatkov žal nimam dokler ni optika pripravljena na priklop:dontknow: žal fantje:nonono:

DzaroG
12.10.2007, 21:15
Da odgovorim vsem naenkrat: Kdaj bo optika v vašem kraju ne vem, ker je to vse odvisno od investicij in je poslovna skrivnost, dokler ne pride v prodajo. Vse kar lahko naredite da oddate prednaročilo, in tako čakate na optiko, ko bo pripravljena na priklop tiste naročnike najprej kontaktirajo.

V vsakem primeru pa bo optične parice sčasoma zamenjale bakrene, in bodo naročniki sčasoma samo na optiki...

in kje se prijaviš?

ChaoS
16.10.2007, 02:32
Citat:
Objavil-a missClause Prikaži sporočila

in kje se prijaviš?

Najprej me zanima omenjeno.

Zanima me še, kdaj se bodo začeli prvi priklopi v Sežani? (Cesta na Lenivec 4a), soglasja so nam pobrali enkrat v aprilu?, kot drugo me pa zanima, če optika uporablja tudi protokol PPPoE za priklop? ali tako kot t-2 (auto ali DHCP - brez up.i./gesla)?

Hvala
LP

bobi
16.10.2007, 08:02
Uporablja se PPPoE za priklop.

shyama
17.10.2007, 16:18
Najprej me zanima omenjeno.

Zanima me še, kdaj se bodo začeli prvi priklopi v Sežani? (Cesta na Lenivec 4a), soglasja so nam pobrali enkrat v aprilu?, kot drugo me pa zanima, če optika uporablja tudi protokol PPPoE za priklop? ali tako kot t-2 (auto ali DHCP - brez up.i./gesla)?

Hvala
LP
je poslovna skrivnost, dokler ne pride v prodajo ;)

izt0k
17.10.2007, 17:58
Kakšen je postopek za nadgraditev isdn/adsl povezave na opticno? Koga poklicat oz. a je kaksen obrazec na internetu, ipd.