Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razvezan dostop

planer
31.01.2007, 12:34
Storž & co. a je že kaj znano kako se bo - če se bo letos (2007) nadaljevala nadgradnja central ,ki bi omogočile razvezan dostop do SIOL storitev.Konkretno me zanima za centralo Podgorje pri SG 2381.

warga
01.02.2007, 10:21
Enako tule. Nihce na Siolu ali Telekomu nic ne ve. Ker sem hotel menjati paket in se hkrati znebit ISDN-a, zdaj ocitno iz tega ne bo nic.

Me pa pravtako zanima za centralo v Podnartu.

falotXP
01.02.2007, 10:42
Na Telekomu in SIOL-u so vsi zgubljeni.... sploh ne vejo kaj bodo delali, kdo bo delal, kdo bo glaven, kdaj in zakaj... vsa ta vprašanja jim ostajajo... ne vem, kaj si bodo zdaj zmislili, zakaj razvezan dostop ni mogoč... pri nas imamo IP BAN torej ADSL2+, ampak razvezan dostop ni mogoč(zaradi Telekoma).... mogoče pa iščejo kaki novi konkreten izgovor, zakaj pa zdaj ni možen razvezan dostop... nihče nič ne odgovarja, vsi samo govorijo.. nimamo informacij, počakajte nekaj časa...bla bla bla.

miran74
01.02.2007, 10:43
Do 01.04.2007 naj bi bila združitev Siola in Telekoma končana takrat pa bodo morali ponudit razvezan dostop saj bo po tem datomu to eno podjetje in zdi se mi glupo da bi potem enemu ponudniku v tem primeru Telekomu plačevali dva telefonska priključka.
Jaz sem prikjučen na centralo v Markovcih pri Ptuju, ker še prav tako ni možen razvezan dostop upam, da bo združitev rešila ta problem ali pa tudi ne pri Siolu in Telekomu se nikdar ne ve.

falotXP
01.02.2007, 10:52
Pravim, da zdaj ko molčijo, spet iščejo neke kmečke finte, da nas uporabnike prinesejo okoli... isto kot je bil ISDN... nekaj bodo že iznašli v teh 2 mesecih...

miran74
01.02.2007, 11:01
Zdaj takole je tako kot sem napisal bi moralo bit mi pa ne vemo kakšno muzejsko tehnologijo ima telekom po skladiščih in je možno, da si bodo res izmislili kakšnega hudiča de se te opreme rešijo mi uporabniki pa bomo seveda to lepo veselo plačevali.

M.T.
01.02.2007, 11:46
Sm slišal da bo ISDN predpogoj za optiko...baje da zato, ker letos niso dovolj paketov z ISDN prodal...:rolling:

T-a-d-e-j
01.02.2007, 20:45
Če bo Telekom razvezan dostop omogočil Siolu oz. sebi bo ga moral omogočiti tudi drugim operaterjem, v kar pa močno dvomim, saj bi to gotovo oklestilo miljardne dobičke Telekoma, obenem pa razvrednotilo vlaganja različnih operaterjev v nakup oz. najem kolokacij.

Senitel
01.02.2007, 20:49
In kaj ima razvezan dostop z kolokacijami?

T-a-d-e-j
05.02.2007, 18:20
In kaj ima razvezan dostop z kolokacijami?

Razvezan dostop je možen le, če ma operater zakupljeno kolokacijo oz. prostor na centrali - ergo se debelo plača Telekomu in splača le, če ima operater veliko naročnikov.