Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Duša dvojčica

Nodika
01.02.2007, 07:38
Ideja, da moramo v življenju iskati in najti svoj dušni par, že v sami osnovi kliče k razočaranju?!

Kako vi gledate na to?

La-di-da
01.02.2007, 07:43
Kakšna je sploh definicija duše dvojčice? Ali je ta da je popolnoma enaka kot jaz in bi se podpirali v mišlenju, ker bi pač enako misli, ali popolnoma nasprotna kot jaz, da bi se dopolnjevali pri pomanjkljivostih?

dvojčica
01.02.2007, 07:46
Ja Nodika, si me klicala?:D :kisses:

chicken
01.02.2007, 07:46
torej duša dvojčica kar pač ti hočš.ni nekih kriterijev:)
js sm našla tazga,ki mi širi obzorja,hkrati pa imava tudi veliko skupnega.
sej sm mogla pogledat sam v radiju 200km:rolling: :rolling: :rolling:

Nodika
01.02.2007, 07:47
Definicija?

Jst pod pojmom duša dvojčica dojemam osebo, ki mi da občutek take nore bližine, domačnosti in takojšnjega prepoznavanja, občutek kot da se poznava že cel lajf.

Nodika
01.02.2007, 07:49
Ja Nodika, si me klicala?:D :kisses:

yo:cool:

Aldebaran
01.02.2007, 07:56
IMHO je imela v mislih ''sorodno dušo'' ... Kaj naj bi to bilo??? Jah tkole. to je oseba v kateri prepoznaš samega sebe... Imata toliko skupnih točk, da včasih dobiš občutek, kot da bi se pogovarjal sam s seboj... Točno veš kaj se ji v danem trenutku plete po glavi, dovolj je samo pogled in takoj veš kaj dogaja...

Pa še obširna definicija: Soulmate (http://http://en.wikipedia.org/wiki/Soulmate)

...v osnovi to NE kliče k razočaranju... Razočaranje lahko pride le v primeru, da se ne potrudiš dovolj, da bi ''sorodno dušo'' obdržal ... Po domače: se obnašaš, kot da je vse samoumevno in da sedaj, ko jo imaš ni potrebno nič več vlagati v odnos... Na tem mestu ponavadi pride do razočaranj... In ko kasneje spoznaš, da si napravil napako... se tolčeš po glavi... Je pa tako, da če sta si dve duši usojeni se neglede na takšne in drugačne prepkreke spet najdeta... in ko se spet srečata je vse kot v raju...

seveda pa se lahko tudi motim...

Kira
01.02.2007, 08:03
Mislim da poznam svojo sorodno duso. To je oseba, ki mi zna v mislih brat, jaz pa njemu... vem kdaj se oglasi, preden Mail odprem, vem kdaj se srecava, brez da sva zmenjena... cutim kadar name misli...
Sva si tudi nasplosno zelo podobna... je tudi neverjeten obcutek, kadar sva skupaj.
Vse to se nisem od druge osebe poznala... in verjetno tudi ne bom...:rolling:

La-di-da
01.02.2007, 08:06
Mislim da poznam svojo sorodno duso. To je oseba, ki mi zna v mislih brat, jaz pa njemu... vem kdaj se oglasi, preden Mail odprem, vem kdaj se srecava, brez da sva zmenjena... cutim kadar name misli...
Sva si tudi nasplosno zelo podobna... je tudi neverjeten obcutek, kadar sva skupaj.
Vse to se nisem od druge osebe poznala... in verjetno tudi ne bom...:rolling:

Lucky you...:(

lady_lucifer
01.02.2007, 08:08
kako brezvezna trditev.

Nodika
01.02.2007, 08:09
Jst mislim, vsaj z mano je tako...da imamo lahko več duš dvojčic. :approve:

Nodika
01.02.2007, 08:17
kako brezvezna trditev.

kera?

lady_lucifer
01.02.2007, 08:19
preberi prvi post.

Kira
01.02.2007, 09:20
Lucky you...:(

Na zalost ne... je "samo" se prijatelj... leta nazaj je bilo vec... za kratek trenutek...
Ampak kako pravijo... "ne zaluj ker se je koncalo... bodi vesela da se je zgodilo" :D
Popolnoma srecna bi samo bila, ce bi bila se kar skupaj... pa to ne gre vec...

sadie_007
01.02.2007, 10:21
to je oseba v kateri prepoznaš samega sebe...

:shy:

no, pol si jst nikol v lajfu ne želim spoznat svoje sorodne duše ... ker to bi mogu bit pa en zelo premaknjen dečko :clown:

lana
01.02.2007, 15:44
pomoje da so, ampak to so prijatelji, poročit se s svojim špeglom (ogledalom, zrcalom usw... ) ne morš, ker bi umrl boleče in počasne smrti zarad dolgočasja. :nonono:

Lencka
01.02.2007, 15:47
Duša dvojčica se sicer zelo lepo sliši... mislim pa, da pojem prej omejuje kot kaj drugega. Najprej da vtis, kot da obstaja le ena taka oseba na svetu. In ker se to potem (ker obstaja prevelika možnost, da osebe nikoli ne srečam) ne sklada z moji optimističnim pogledom, to zavračam. :D Potem da vtis, da je to nekdo, ki ti je enak... dolgčas! Sej sem super (:blush:) ampak še ene take osebe ne bi prenesla. Ali pa, da ti je popolnoma nasproten... saj se je lepo dopolnjevati, ampak popolno nasprotje - ne, tega tudi ne bi, hvala.

Ampak vseeno - ja, verjamem v duše dvojčiče, če jim tako rečeš. To je vsaka duša, s katero se v danem trenutku povežeš v nekakšno celoto, občutek enosti v določenem pogledu. In se lahko čez čas (lahko celo kmalu) tudi razideš, vendar zaradi nje zrasteš. :approve:

(Še najraje pa imam seveda take duše dvojčiče, ki se od mene razlikujejo v spolu telesa, znotraj katerega se skrivajo. :rolling:)

sati
02.02.2007, 07:33
Ideja, da moramo v življenju iskati in najti svoj dušni par, že v sami osnovi kliče k razočaranju?!

Kako vi gledate na to?

Ta ideja kliče k razočaranju edino, če stvar preresno vzamemo. Jaz verjamem, da ima vsakdo v življenju veliko duš- dvojčic, to so osebe, ki te avtomatsko pritegnejo in jih imaš rajši kot druge. Lahko se pojavijo v našem življenju kot partner, prijatelji, duhovni vodniki, celo kot hišni ljubljenček, ki ga imaš izjemno rad. :)