Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Resnica ni cilj

shem_me_zion
01.02.2007, 08:47
Mozgani uravnavajo obnasanje po principu maksimalne reprodukcijske sposonodti (evolucijska "dogma" adaptivnosti). Oziroma, bolj lokalno, mozgni poskusajo ohraniti konstantnost predmeta opazanja, npr, barve predmeta v vidnem polju, neglede na dejansko barvo (t.j. valovne dolzine). Jasno je, da je konstantnost zaznave boljsa adaptacija, kot realna zaznava (v tem primeru valovnih dolzin).

Si drzne kdo razsiriti ta fenomen na zaznavanje bolj abstraktnih objektov (od politicnih konceptov naprej)?? Skratka, percepcija (in senzacija) ni nujo pogojena z realnostjo predmeta.

Lipovnik
01.02.2007, 10:25
To čisto drži.
Človeški možgani si močno po svoje predstavljajo stvari in težijo k ohranjanju percepcije.
Ko se otroški možgani nehajo razvijati se začno vedno manj adaptirati. Zato tudi starejši ljudje težje spreminjajo svoje mnenje. Najlažje je otrokom, ki imajo najbolj prilagodljive sive celice.

Najlažje je torej otroku "oprati možgane" v otroštvu in če ti uspe, da ti verjame do zrelosti možgan, je tvoj. (Zdaj sem za primer uporabil metodo, ki jo uporablja RKC).
To velja tako za versko, politično prepričanje, kot tudi za to kakšen okus ima banana in katera barva je zelena.

kopron
01.02.2007, 18:35
Torej je cilj potemtakem Laž ?

mizarstvo.lorencak
01.02.2007, 18:44
Torej je cilj potemtakem Laž ?

Saj veš, komu je cilj laž.

kopron
01.02.2007, 18:50
Saj veš, komu je cilj laž.
Vem , ampak ravno zato sem pa to vseeno še vprašal še tele mojstre na tej strani . In, se zahvaljujem za odgovor , ( čim prej ) , hvala . Boštjan, Minkendorf

slehernik
01.02.2007, 19:05
Si drzne kdo razsiriti ta fenomen na zaznavanje bolj abstraktnih objektov (od politicnih konceptov naprej)?? Skratka, percepcija (in senzacija) ni nujo pogojena z realnostjo predmeta.'Realnost' spoznavnih predmetov? Morda pred Kantom ...

Glej, ne morem verjeti, res je tu, nemogoče, čisto prava, pristna, resnična, popolnoma dokazana in ravnokar odkrita topla voda. Še nikoli je niso oplazile človeške oči! :2thumbs:

slehernik
01.02.2007, 19:21
Torej je cilj potemtakem Laž ?Ja, vera.

shem_me_zion
02.02.2007, 07:36
'Realnost' spoznavnih predmetov? Morda pred Kantom ...

Kantov "predmet" je produkt cloveka in "zunanje realnosti". Realnost je po Kantu delno produkt zaznave. To NI moja poanta! Jaz predpostavljam eksterno realnost. Tridim, da ni doprinosno (v cisto bioloskem/psiholoskem smislu) maksimizirati realne podobe sveta - t.j. laz obstaja na zelo osnovnem levelu zaznave v tvojo korist.

paradox
02.02.2007, 08:05
...most would probably agree that truth is neither error, nor self-contradictory, nor deception.

...but for instance, in order to achieve a goal we need a belief in capabilities of the achiever...and belief can be self-deception...but does that make any goal once achieved any less true...

shem_me_zion
02.02.2007, 08:34
No, but the "self-deception" by definition does.

kopron
02.02.2007, 09:38
Ja, vera.

No, torej, kaj bo cilj : resnica, ali vera, ali laž ?

slehernik
02.02.2007, 10:08
No, torej, kaj bo cilj : resnica, ali vera, ali laž ?Google (http://www.google.com/search?hl=sl&q=%22sloven%C5%A1%C4%8Dina+za+tujce%22&btnG=Iskanje)

kopron
02.02.2007, 10:33
Se izmikaš in obenem tako še provociraš a ne ?

slehernik
02.02.2007, 11:15
Se izmikaš in obenem tako še provociraš a ne ?Ja, se izmikam ponavljanju tistega, kar je bilo že jasno napisano. Če nisi v prvo razumel, ne vidim, kako lahko ponavljanje pomaga.
Mimogrede, iz trditve, da resnica ni cilj, ne izhaja, da je cilj laž ... To so zgolj praosnove logike, vendar če bi jih obvladal, ne bi pisal, kar pišeš, mar ne?

kopron
02.02.2007, 15:01
Hmm, ne vem, če to vseeno nebi pisal, četudi bi razumel kar pišeš ... Torej, resnica, vera, laž , ali google ?:dontknow: