Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : torte vseh oblik in barv

unicorn
02.02.2007, 09:20
Kakšne torte pečete?

Tale je za hčerin rojstni dan.

eisenhower
02.02.2007, 09:41
o uni :kmet:,

a si še živa:O

jst tort ne pečem, pa tut jem jih zlo redko, če pa že jem, pa imam najraje jagodno ali višnjevo, sam tulko v informacijo, če ti bo kdaj kaka ostala:veryevil::rolling::rolling:

torta je pa fantastična, ti bi morala slaščičarno ofnat ;)

unicorn
02.02.2007, 09:49
o uni :kmet:,

a si še živa:O

jst tort ne pečem, pa tut jem jih zlo redko, če pa že jem, pa imam najraje jagodno ali višnjevo, sam tulko v informacijo, če ti bo kdaj kaka ostala:veryevil::rolling::rolling:

torta je pa fantastična, ti bi morala slaščičarno ofnat ;)

Še migam, ja. :angel:

Torte mi pa ponavadi ne ostajajo, kvečjemu če kaj skrijem. :D

Tale torta mi je vzela pa toliko časa, da ne vem, kolk bo jo sploh računala. :rolling:

mrjerry
02.02.2007, 10:15
OMG :shock: :shock:

Jaz samo upam, da bo hci uglajena gospodicna in ne razmazano izbircno dete, kakrsni se preradi postanejo, ce se jih v mladosti pita s tronadstropnimi gradovi in pere mozgane z belo pepelkino kocijo :shy:

Glede same torte pa svaka ti cast :kisses:

soncnica
02.02.2007, 10:19
ou maj gad...sicr tort ne pecem, sam mislm, da bi mi ze kasna "navadna" torta delala tezave...kaj sele tale umetnina...bravo!

Lencka
02.02.2007, 10:19
Vau, bravo za torto, kapo dol in priklon...

Jaz jih rada jem in pečem, pa priznam, da še nisem 2× enake naredila... Pa tudi še nikoli nisem probala česa takega, kot je tale grad... ne delat ne jest :D

unicorn
02.02.2007, 10:31
OMG :shock: :shock:

Jaz samo upam, da bo hci uglajena gospodicna in ne razmazano izbircno dete, kakrsni se preradi postanejo, ce se jih v mladosti pita s tronadstropnimi gradovi in pere mozgane z belo pepelkino kocijo :shy:

Glede same torte pa svaka ti cast :kisses:

Štirinadstropnimi gradovi :rolling: . Bela pepelkina kočija pa je tudi lastni izdelek in povsem užitna. :approve:

No, zdaj pa resno. Ne verjamem, da bi tako majhni otroci, ki imajo realnostno predstavo še vedno v svetu pravljic lahko odnesli kakršnekoli hude posledice od tega, če jim mamica speče za rojstni dan grad iz najljubše pravljice. ;)

Pa hvala tebi in vsem za komplimente, jaz bi rada, da še kdo kajobjavi za kakšno idejo. :kisses:

mrjerry
02.02.2007, 10:47
Štirinadstropnimi gradovi :rolling: . Bela pepelkina kočija pa je tudi lastni izdelek in povsem užitna. :approve:

No, zdaj pa resno. Ne verjamem, da bi tako majhni otroci, ki imajo realnostno predstavo še vedno v svetu pravljic lahko odnesli kakršnekoli hude posledice od tega, če jim mamica speče za rojstni dan grad iz najljubše pravljice. ;)

Pa hvala tebi in vsem za komplimente, jaz bi rada, da še kdo kajobjavi za kakšno idejo. :kisses:

V Evropi je tronadstropna, ker pritlicje ne steje :angel:

VR3
02.02.2007, 11:42
..., jaz bi rada, da še kdo kajobjavi za kakšno idejo. :kisses:

mislim, da ne bo noben upu - glede na "otvoritveno" sliko....

lady_lucifer
02.02.2007, 11:45
uni, ti nis normalna!!:O:O kera torta!! :clapping::clapping::clapping:
waw!!

summer
02.02.2007, 11:56
jz bi tule sm unicorn čestitala.:approve:
proud of you

summer
02.02.2007, 12:24
DAJ:APPROVE:..............zaj se pa že hvališ:)..........in prav je tako.........ker si dobra:aprrove:

unicorn
02.02.2007, 12:27
Itak :blush: :rolling: :rolling: . Bo zdaj kdo kaj objavil pliz? :shy:

VR3
02.02.2007, 12:40
kakšen okus pa ima grad? čokoladen? saden? mešan?
iz česa so narjeni konji s kočijo in kake papirje moraš met da si sposoben kej tacga narest?

lady_lucifer
02.02.2007, 12:47
ves kaj, uni:D:D
nase torte so najbrz cist navadne, stiroglate pocarije, kjer estetika ne spila velike vloge, ker na konc tko al tko vsega zmanjka....in jih zato sploh ne slikamo:D:D
sam ti si pa mojstica :shy::approve:

3nity
02.02.2007, 12:54
uni, ful lepe torte :clapping:

3nity
02.02.2007, 12:55
Itak :blush: :rolling: :rolling: . Bo zdaj kdo kaj objavil pliz? :shy:

jst ne pečem tort :shy:

unicorn
02.02.2007, 13:05
kakšen okus pa ima grad? čokoladen? saden? mešan?
iz česa so narjeni konji s kočijo in kake papirje moraš met da si sposoben kej tacga narest?

Spodnja torta je creme ganache, se pravi čokolada s 70% kakava brez dodanega sladkorja.
Srednja je ananasova torta.
Zgornji dve sta burbonska vanilija, najvišja kombinirana z borovničevim moussom.
Stolpi so navadne rolade z marmelado.

Konji in kočija so narejeni iz royal icinga, samo kočija je zvezana skupaj z maso tičino. Vzorec se brizga z nastavkom 1 (za krašenje tort) na peki papir.

unicorn
02.02.2007, 13:08
Lady, Trini :kisses: :kisses: :kisses: :kisses: :kisses: .

p.s.- pa vem, da slikate.:angel:

VR3
02.02.2007, 13:17
Spodnja torta je creme ganache, se pravi čokolada s 70% kakava brez dodanega sladkorja.
Srednja je ananasova torta.
Zgornji dve sta burbonska vanilija, najvišja kombinirana z borovničevim moussom.
Stolpi so navadne rolade z marmelado.

:P

Konji in kočija so narejeni iz royal icinga, samo kočija je zvezana skupaj z maso tičino. Vzorec se brizga z nastavkom 1 (za krašenje tort) na peki papir.

ne razumem sploh.:blush:

3nity
02.02.2007, 13:43
Lady, Trini :kisses: :kisses: :kisses: :kisses: :kisses: .

p.s.- pa vem, da slikate.:angel:

uni :kisses:

jst res ne slikam, ker ne pečem :dontknow:

Lencka
02.02.2007, 15:34
Sej si nora, če misliš, da bo po takih slikah še kdo kaj skušal pristavit... to bi bil tortni samomor! :D

Daj samo povej - koliko časa si porabila za grad?

clea
02.02.2007, 16:30
Unicorn a po naročilu tud kej delaš? Ker tale torta je lepša od vseh, ki jih lahko naredijo v slaščičarnah:2thumbs: :2thumbs:

unicorn
02.02.2007, 17:35
Sej si nora, če misliš, da bo po takih slikah še kdo kaj skušal pristavit... to bi bil tortni samomor! :D

Daj samo povej - koliko časa si porabila za grad?

Cele tri dni, ampak res od jutra do večera.

unicorn
02.02.2007, 17:37
Unicorn a po naročilu tud kej delaš? Ker tale torta je lepša od vseh, ki jih lahko naredijo v slaščičarnah:2thumbs: :2thumbs:

Večkrat me kdo prosi, ampak problem je, da takšnole torto težko komu računaš, ker je vsega preveč - materiala, časa, dela, ... Takšne nikoli ne bi šla delati po naročilu, sem pa že delala manjše za prijatelje in znance.

Lencka
03.02.2007, 13:54
Cele tri dni, ampak res od jutra do večera.
Se mi je zdelo... Ti si nora :nonono: To je kompliment :blush:
Škoda pojest potem... :P

unicorn
18.02.2007, 09:51
Torta "moj mali poni" za prijateljevo 4-letnico, dokončana včeraj:

nattka
18.02.2007, 12:44
se pridružujem čestitkam ...:2thumbs: :2thumbs:

sem čisto brez besed ... če bi jaz dobila tako, je ne bi dovolila jesti ...:) :)

unicorn
18.02.2007, 17:59
Hvala, ampak meni je bila znotraj boljša kot zunaj. ;) :)

mungo
18.02.2007, 18:32
OMG, unicorni za popapcat !!! :rolling: :clapping: :rolling: :clapping: :rolling:

Meni se bo zmešalo.... :angel: :clown:

LP! :veryevil:

unicorn
19.02.2007, 06:59
Ooooooooooooo, koga vidim! :O :O :O :O :O Očarljiv kot vedno. :angel: :clown:

Niso unicorni, ker nimajo rogov (šmrc,...:( ), za popapcat so pa vseeno. :P :rolling:

p.s. - Malčk te pa le pogrešam, recimo...:veryevil:

mungo
19.02.2007, 08:33
Kako, da nimajo? :O Drugič v testo raje vmešaj še malo Viagre, da tista špičasta stvar na njihovi glavi ne bo tako "omahljiva". :dontknow:

unicorn
19.02.2007, 09:17
Aja, to verjetno leti na tvoje osebne prioritete? :dontknow: :rolling:

Kar povej približno dozo, pa drugič dobiš testo po izbiri. :angel: :approve:

mungo
19.02.2007, 10:34
Ne morem zdajle, ker moram skrbno preračunati, da me od vseh teh poživil slučajno ne zadane kap, če upoštevamo še vpliv tistega kofija, ki mi ga dolguješ. :clown: Mungo ne pozabi! :veryevil:

Zato že zdaj razmisli, kaj boš odgovorila, ko ti bo kdo na kaki razvojni konferenci rekel: "Esku vu vudrije boar kelkešoz, madam?". :approve:

p.s. A si kdaj razmišljala o posvojitvi? :angel:

unicorn
19.02.2007, 12:39
Mungič, kava pade v sekundi, ko se boš čutil pripravljenega. :approve: Obljuba dela dolg! :veryevil: :rolling:

Alors, bien sur, Monsieur.

Da biposvojila jaz tebe ali obratno? :angel: :rolling:

paradox
23.02.2007, 03:46
Torta "moj mali poni" za prijateljevo 4-letnico, dokončana včeraj:

http://shrani.si/files/1tots.jpg...:2thumbs: ...'skriti' talenti ...ce delas take umetnije tud iz crne cokolade te bi se jst posvojila :P :D

unicorn
23.02.2007, 09:16
Znotraj je torta lahko kakršnakoli se zmisliš, torej me kar posvoji, pliz¨!:P :angel:

Arabella
24.02.2007, 17:34
Takele:

http://shrani.si/files/gusarskalau8li.jpg

http://shrani.si/files/mojaprvatou8le.jpg

http://shrani.si/files/zametko17lu8n7.jpg

Unicorn, a delaš okraske iz marcipana? Če jih, me zanima, ga kupuješ ali sama narediš? Se mi zdi, da se zadnje čase kupljen sploh ne da več fajn gladit, je bolj robat...pred leti sem bila z njim bolj zadovoljna.

paradox
25.02.2007, 09:31
Znotraj je torta lahko kakršnakoli se zmisliš, torej me kar posvoji, pliz¨!:P :angel:...ne, ne tko poceni jo pa ne bos odnesla :D ...tista bela 'kupola' bi morala bit tud iz temne cokolade, pa posuta z marcipanovimi zvezdicami :P :clown:
...ej, resno una kocija ti je pa tudi dobro ratala;) ...kolk casa si jo pa 'rolala':shy:

unicorn
26.02.2007, 07:29
Ej, Arabella, fuuuuuuul lepe torte!!!:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Mene je ravnokar bratrančeva žena prosila za piratsko ladjo nekje konec marca, pa še razmišljam, kako se jo bom lotila. Si torto obrezala, ali spekla ploščo, pa nato rezala obliko po šabloni?

Okraske delam pa iz mase tilino, iz marcipana redkeje, ker je bolj mehek.

unicorn
26.02.2007, 07:30
...ne, ne tko poceni jo pa ne bos odnesla :D ...tista bela 'kupola' bi morala bit tud iz temne cokolade, pa posuta z marcipanovimi zvezdicami :P :clown:
...ej, resno una kocija ti je pa tudi dobro ratala;) ...kolk casa si jo pa 'rolala':shy:

Vse se da, če se hoče. :D ;)

Kočija je pa nabrizgana, ne rolana.:angel:

paradox
27.02.2007, 06:04
Kočija je pa nabrizgana, ne rolana.:angel:...a v taksno tinny sablonco :O :clown: :D

unicorn
27.02.2007, 07:22
Ne šablonco, čez slikico. :blush: :rolling:

paradox
27.02.2007, 07:26
Ne šablonco, čez slikico. :blush: :rolling:...:rolling: o, reliefek :hammer:

unicorn
27.02.2007, 10:52
Jp, neki tacga. :rolling: ;)

freya
24.03.2007, 05:40
Kakšne torte pečete?

Tale je za hčerin rojstni dan.

kje pa je?
:(

Arabella
04.04.2007, 11:48
Unicorn, hvala in oprosti, ker tako dolgo nisem odgovorila, težave vsepovsod zato me dolgo ni bilo na forumu.
Drugače pa sem spekla eno ploščo in izrezala obliko ladje, ta je bila čokoladna, otok sem naredila v skledici, je bil sadni in prav tako morje je bilo sadno.
Za tilino pa še nisem slišala, se ob treba malo pozanimat ;).
Lp

Irina
19.06.2007, 23:51
Nekdo je želel tortico iz črne čokolade. Ni tako lepa kakor hišica je pa dobra.

http://shrani.si/?dsc0001412ahe.jpg

cliena
25.06.2007, 09:14
sicer tole zdej bo malo nevmesno sam ok..takole torto bo mela moja sestra na poroki :) je pa od slaščičarne Kraljevi Mignon
http://www4.slikomat.com/07/0625/2506107tuo.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/1304833.htm)
P.S. tronadstropna bo sam oblika bo takale ;)

mrjerry
26.06.2007, 07:50
Lepa. Skoda ker ne bo dvonadstropna, se mi zdi ze kicasto... Zgolj estetsko gledano.

cliena
26.06.2007, 09:20
Lepa. Skoda ker ne bo dvonadstropna, se mi zdi ze kicasto... Zgolj estetsko gledano.

sej nau mela unih rožic pa unega traka :) nje se to tut zdi kičasto...tko da bo mela čist navadno torto. Tronadstropna pa more bit k bo 130 svatov :)

mrjerry
26.06.2007, 13:04
Meni trak ni kicast - brez njega torta nima konteksta. Roze so delno kicaste, sploh zato ker traku ponavadi ne zavezes cez njih.

Verjamem da rabi vec stukov, ker bo na maso, je pa skoda ker bi izgubila svojo lepoto. Ker torta je lepa zaradi oblike, barv, odlicno narejene glazure in obrobe, na ohceti bo pa izpadla lepa zgolj ker je v tri stuke...

cliena
26.06.2007, 15:34
Meni trak ni kicast - brez njega torta nima konteksta. Roze so delno kicaste, sploh zato ker traku ponavadi ne zavezes cez njih.

Verjamem da rabi vec stukov, ker bo na maso, je pa skoda ker bi izgubila svojo lepoto. Ker torta je lepa zaradi oblike, barv, odlicno narejene glazure in obrobe, na ohceti bo pa izpadla lepa zgolj ker je v tri stuke...

:) ubistvu se ne bom delala pametne kaj bo imela in kaj ne bo imela...ker ne vem natanko...vem pa da bo 4kotne oblike...

nattka
27.06.2007, 09:23
poročne torte pa morajo biti malo kičaste nooo ...:blush:

cliena
27.06.2007, 10:39
poročne torte pa morajo biti malo kičaste nooo ...:blush:

pa ne preveč :clown:

Irina
28.06.2007, 23:39
Cliena, meni je pa torta na sliki všeč. Ponavadi so poročne torte "okrašene s figuricami", ta s trakom in vrtnicami v barvi šampanjca je čedna. Torta naj bo izvirna v obliki in končni izdelavi, ne v višini.

nattka
29.06.2007, 08:34
Cliena, meni je pa torta na sliki všeč. Ponavadi so poročne torte "okrašene s figuricami", ta s trakom in vrtnicami v barvi šampanjca je čedna. Torta naj bo izvirna v obliki in končni izdelavi, ne v višini.

moram priznati, da je tudi meni dotična torta všeč ... da odstopa od znanih "belo kič" umetnin, ki jih ponavadi vidiš na porokah ...
če je več ljudi, se pač naredi več tort, "ta glavna" poročna pa mora biti nekaj posebnega ...
ko čez 20 let gledaš slike v bistvu opaziš samo, kako je bila nevesta vitka :blush: , kako je imel ženin še lase;) in kako lepa je bila torta :p ...

Irina
29.06.2007, 10:18
ko čez 20 let gledaš slike v bistvu opaziš samo, kako je bila nevesta vitka :blush: , kako je imel ženin še lase;) in kako lepa je bila torta :p ...

Ali se samo meni zdi, da iz zapisa veje nekaj nostalgije........

cliena
24.07.2007, 17:35
pravkar sem se spomnila na prijateljico ki je imela torte, razdeljene po pladnjih (na poroki) in so bile okrašene z roza in zeleno smetano. na vrhu vsake torte pa je imela figurici neveste in ženina (vsakič v drugem položaju - enkrat plešeta, enkrat se objema...itd itd...:) katastrofa!

naša poroka oz. poroka moje sestre je izvrstno uspela in tudi torta je bila odlična :) če bom našla sliko na kateri je torta jo bom z vselejem prilepila..;)

Irina
24.07.2007, 18:18
Bilo bi zaželjeno, da vidimo kakšena je bila končna odločitev.

cliena
25.07.2007, 13:16
hehe torta je bila taka kot na prejšnji sliki le da je bila tronadstropna :) čim najdem sliko, jo prilepim ;)

s@ma_j@ma
25.07.2007, 13:54
cliena:

Tudi jaz komaj čakam, da vidim sestrino poročno torto, veš ?
Nas ne boš neučakancev razočarala ?
Že včeraj si obljubila, veš ?
Prosim !

cliena
25.07.2007, 14:57
:d nekak ne najdem slike kjer bi bla totra gor cela =D očitno je biu vs folk če do daske nasekan...=P obljubim da bom našla pa če bom morala iti iskat med 800 slik ki jih je posneu fotograf ;)

Irina
17.09.2007, 00:20
Poročna torta malo drugače.

http://shrani.si/f/H/Fb/4OSS9k5X/15907165.jpg

lana
17.09.2007, 05:51
tristo hudičev... zeeeelo vredu. tale tičino masa je pa res pomagala nardit preobrat v estetiki :d