Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : materina znamenja

soncnica
02.02.2007, 10:09
imate ksne izkusnje z odstranjevanjem materinih pikic?z napotnico na plastično.., kako gre ta postopek?
me mal informativno zanima..
:)

Aldebaran
02.02.2007, 10:25
greš k svojemu zdravniku, le-ta napiše napotnico za plastično kirurgijo in voila... Pa seveda nekaj preiskav ....
več o tem (http://www.24ur.com/bin/experts.php?esection_id=28&expert=metkaa&category_id=88)
Lp

sadie_007
02.02.2007, 10:36
jst sem šla najprej z napotnico do dr. Bartenjeva (ma tud svojo ordinacijo privat), da je povedal, katera so za odstranit, potem pa z drugo napotnico k plastičnemu kirurgu (dr. Leskošek), ki me je rezal

glih zdej grem v kratkem spet ... že tretjič

Lencka
02.02.2007, 10:40
Hm, ko je ravno ta tema, še jaz nekaj vprašam: rodila sem se z enim velikim materinim znamenjem na licu, v bistvu je bilo videt kot temno rdeč flek... pigmentna lisa. Ko sem bla majhna, so me vodil k zdravniku, potem pa je začelo bledet in me niso več. Samo zdaj imam pa že 2 meseca ful probleme, ne temni sicer (je komaj opazna lisa), ampak imam stalno vneto... kot mozolček na enem mestu sredi te lise, ki se nikakor noče posušit oz. se vedno znova odpre, pa kri teče... itak da mi ni za it k zdravniku - zanima me, če ima kdo izkušnje s takim znamenjem.

TuNina
02.02.2007, 10:45
bi rekla, da se s takimi stvarmi ni za hecat.. sploh, če se pojavijo kake spremembe.
(skoraj) nihče ne gre rad k zdravniku, AMPAK...

n...
02.02.2007, 21:23
jest sem sla tudi z napotnico. in sicer najprej do dr. bartenjeva ki mi je bil bljak fuj ful nesimpaticen. no na koncu sem sla k dr.leskovsku in bila z "operacijo" fertik v 15min. nic posebnega.

soncnica
03.02.2007, 09:33
preden ti odstranjo znamenje, preverjo ce se ga sploh lahko...k se mi zdi da "kr vseh" se ne sme odstrant...je tko ne?

lenca
03.02.2007, 19:21
Hm, ko je ravno ta tema, še jaz nekaj vprašam: rodila sem se z enim velikim materinim znamenjem na licu, v bistvu je bilo videt kot temno rdeč flek... pigmentna lisa. Ko sem bla majhna, so me vodil k zdravniku, potem pa je začelo bledet in me niso več. Samo zdaj imam pa že 2 meseca ful probleme, ne temni sicer (je komaj opazna lisa), ampak imam stalno vneto... kot mozolček na enem mestu sredi te lise, ki se nikakor noče posušit oz. se vedno znova odpre, pa kri teče... itak da mi ni za it k zdravniku - zanima me, če ima kdo izkušnje s takim znamenjem.

Nekoliko poznam tovrstne zadeve in mislim, da s kakršnokoli spremembo v barvi ali izgledu mat.znamenj, pig.lis ipd je potrebno it ČIMPREJ k zdravniku. Če boš šla zastonj super, če pa ne pa je pomembno, da greš čimprej.

soncnica
15.02.2007, 11:04
ok, čakalne vrste so...ogromne(6 mesecev), samoplačniško pa še en mesec več:O
ve kdo za ksnega dermatologa, privat, plačniško...?

ponga
16.02.2007, 20:54
Jst hodim k dermatologu dr.Kralju v Murglah.
Me vzame na napotnico, ker sem stalna stranka, sicer pa nove paciente z napotnico jemlje le občasno.

ponga
16.02.2007, 20:56
Kar se tiče plastike pa je bil moj oče spomladi 2006 tam na pregledu (poliklinika) in je dobil datum za (nenujno) operacijo jeseni 2007!!! Torej leto in pol!!!

ponga
16.02.2007, 21:00
Aja, še to - lenčka, ti pa ne oklevaj in TAKOJ do zdravnika.
Nočem te strašiti in upam, da ne gre za nič hujšega. Je pa treba vsako spremembo znamenja pokazati zdravniku. Takole sem dve leti nazaj prepričevala očeta - k sreči se je pustil dokaj hitro prepričati, ker njegova diagnoza je bila maligni melanom. Ampak upam, da dovolj zgodaj postavljena. Zaenkrat dobro kaže!

Zato lenčka, res ne oklevaj! Seveda upam, da gre pri tebi za nedolžno spremembo. Ampak naj ti to pove zdravnik! Srečno!

chicken
18.02.2007, 15:26
torej ker je ta tema že odprta bi pa še nekaj js vprašala na to temo...em v zadnjih 2h letih so se mi začele na novo delati materina znamenja in ena kr ne nehajo rasti....pa me samo zanima če je to lahko v kateremkoli pogledu pogledu nevarno in kako dam to preverit....:dontknow:

ponga
18.02.2007, 15:51
Meni dermatolog pravi, da nova znamenja lahko nastajajo celo življenje, pa ni zato nič narobe.
Če te skrbi, pa pojdi enkrat do dermatologa, da ti jih pogleda, pa pove svoje mnenje.

Irina
18.02.2007, 16:58

Pozdravljena,
kakor so ti že predhodnce/ki svetovali, kar pogum in stopi k dermatologu. Najprej bo znamenje pogledal s posebno svetilko/povečevalom. Če bo ugotovil, da ni nič resnega ti ga bo odstranil, nič ne boli. Če pa ne bo čisto prepričan bo vzorček poslal na preiskavo, vse gre hitro. Poglej z obiskom dermatologa se boš znebila strahu, če pa je zadeva bolj resna, je pravočasno odkrita sprememba in ukrepanje zelo pomembno. Kožni rak je veliko bolj zahrbten, kakor si lahko predsavljamo in sploh pomislimo. Izkušnje z dermatologi so različne, jaz sem bila pri dr. Bertenjevu in sem bila zadovoljna. Sploh ni pomembno h komu boš šla, (samo ne k mazaču) glej, da bo strokovnjak-dermatolog. Lahko pa se telefonsko informiraš, kako je s temi pregledi na Onkološkem inštitutu - tel.01/587-91-63. Srečno.

Lencka
18.02.2007, 19:00
Hvala vsem za dogovore... morda nisem dobro pojasnila - ne gre za materino znamenje v stilu "muhice" (temna izbolkina), ampak sem, ko sem bila majhna, imela okoli 2,5 cm2 veliko zelo zelo temno rdečo liso (nič izbokline), ki je do sedaj še skoraj izginila - zbledela (vidimo jo jaz, ki vem, kje je, drugače se praktično več ne opazi). Pozabila sem že, kako se temu reče... predvidevam torej, da se tega ne da odstranit, pa tudi ne vem, zakaj bi bilo potrebno :dontknow:
Sicer pa se mi je že skoraj povsem zacelilo, očitno se je vnela pora, bulica pod kožo je povsem izginila in koža se je na tistem mestu že skoraj povsem obnovila, v parih dneh sploh ne bo več vidno.

clea
18.02.2007, 19:04
Za vsak slučaj pejt raj do dermatologa Lenčka.
Men so vsa znamenja odstranil že v osnovni šoli, ker nej bi bla zlo nevarna.

ponga
18.02.2007, 19:17
Lencka, tista znamenja, ki so izbočena, so ponavadi najmanj nevarna. Meni dermatolog vedno razlaga, da iz izbočenih znamenj se skoraj nikoli nič ne razvije. Da najbolj nevarna so znamenja na površini kože, večja od pol cm, zlasti če so črne barve. Znamenje pri mojem očetu, ki je bilo maligno, pa je bilo svetlo rajve barve, na njegovi površini pa so bile temnejše lise.
Jaz bi na tvojem mestu šla do zdravnika, da bi bolj mirno spala.