Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hu v Afriki

Landon89
02.02.2007, 17:43
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=2&c_id=132841

Knapek je bil nekaj pameten, da ima Kitajska kaksne drugacne nacrte tam u afriki, manj kapitalistične:veryevil:

Lipovnik
02.02.2007, 18:44
Mogoče je pa to boljša strategija kot neka mirovna pogajanja.
Če država gospodarsko zacveti in imajo od tega vsi prebivalci korist, je več možnosti za mir.

Čisto hitro nepremišljeno mnenje, but mnenje nevertheless.

1knap
02.02.2007, 22:20
Knapek je bil nekaj pameten, da ima Kitajska kaksne drugacne nacrte tam u afriki, manj kapitalistične:veryevil:

Se mi zdi, da sem kar nekajkrat napisal, da si Kitajska v Afriki pridobiva nova tržišča in surovinsko bazo...
Tu ni razlike... razlika je samo v pristopu in odnosu.
Kitajska Afriki ponuja partnerski odnos... "zahod" vidi Afriko kot nerazvito kolonijo.

Landon89
02.02.2007, 22:40
ma kakšno partnerstvo neki...ti afriški diktatorji, voditelji bojo zgolj sklenili posle v svojo korist, za ljudi se ne bo spremenilo nič. Ne vem zakaj je zate Hu takšen Angel.

1knap
03.02.2007, 15:57
Očitno imajo raje Huja kot Buša...
In kaj sedaj?
Je že kaj rose na očeh?

Landon89
03.02.2007, 17:22
kdo ga ima raje? tisti črnski provokatorji? ubistvu je stvar taka, da kitajci pridobivajo tržišče tm, medtem, ko ga američani že imajo, res nevem, zakaj lahko po tem sklepaš koga imajo rajši.

1knap
05.02.2007, 19:14
Nekako mi tvoja trditev ne odseva realnosti...
Zaradi Kitajskega vdora na "črno celino" Amerika in bivši kolonialisti izgubljajo Afriko.

Zakaj imajo koga raje?
Kitajcev ne zanimajo notranje razmere v neki državi, se ne vmešavajo v njihove medsebojne odnose in jim ne pridigajo kako in kaj.
Do režimov se obnašajo nekonfliktno.
Edina stvar, ki Kitajce zanima je trgovanje in nič več :)

Landon89
05.02.2007, 19:21
če želiš obdaržati trg, ne glede na izide ovlitev v regiji, se ti ne zdi, da je vmešavanje v notranjepolitično dogajanje pogoj?