Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : vaše mnenje

ksenci
02.02.2007, 17:43
Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje o naslednjem problemu.
Z učenci (2.r) smo bili tri dni na naravoslovnem taboru. Imeli smo se lepo, dejavnosti so bile zanje zanimive, otroci so bili polni vtisov. Ko smo učiteljice naslednji dan prišle v šolo pa pravi naval s strani staršev. Nekateri otroci naj bi doma govorili, da jim ni bilo nič všeč, da ne bodo na tabor nikoli več šli. Problem je bil tudi pri drugih stvareh, npr. eden od otrok ni našel v potovalki svoje posteljnine in smo si v domu posteljnino sposodili. Učiteljice smo potovalko pregledale, pa je res nismo našle in smo smatrale, da mu jo je mama pozabila pripraviti. Potem pa se je izkazalo, da so otroci pri razpakiranju malce pomešali stvari in se je posteljnina znašla v potovalki drugega otroka. Na to res nismo pomislile in nismo pregledovale otrokovih potovalk.
Najhujši problem pa je izpostavila mama, ki meni, da smo kršili osnovna higienska načela. Namreč, tuširali smo se samo en dan. Na taboru smo prespali dve noči. Prvi dan nismo imeli športnih aktivnosti in menile smo, da se otrokom ni potrebno stuširati, saj so od doma prišli najbrž čisti. Umili so si zobe in noge, Drugi dan pa smo bili športno dejavni in se tudi preznojili, zato so se otroci tudi tuširali. To naj bi bil problem.
Učiteljice smo se kar malo zamislile. Nam se zdi kot da starši iščejo le napake. Nihče ni videl, da smo prišli dobre volje, z veliko novimi informacijami, predvsem pa celi in zdravi. Kaj pravite vi? Hvala za vsako mnenje.

Lencka
02.02.2007, 18:29
Čestitam za izvedbo tabora z drugošolčki! Od komentarjev staršev se pa učite, sprejmite konstruktivne predloge, ne pa padat v depresijo :clown:

Sicer pa takole
1. Nekaterim otrokom nikoli ne bo všeč. Vedno se bo našel kdo, ki bo rekel, da več ne gre. :nonono:
2. Verjetno je otrok preživel kljub sposojeni posteljnini... ali pa doma uporabljajo poseben mehčalec :dontknow: ?
3. O higieni pa - jaz sem za tuširanje vsak dan, če je le možno, pa tudi, če prav nič ne športam... verjetno res ni ravno vzor higiene, kar ste storili...

Ampak tole:
Učiteljice smo se kar malo zamislile. Nam se zdi kot da starši iščejo le napake. Nihče ni videl, da smo prišli dobre volje, z veliko novimi informacijami, predvsem pa celi in zdravi.
Brez zamere, ampak - to je realnost. Če se s tem še niste prijaznile, se dajte čimprej. Starši lahko dajejo marsikatere konstruktivne predloge, vendar pa smo danes v časih, ko (šola je super primer) je vsak strokovnjak za vse, in če ste se tokrat prvič soočile s tem fenomenom, potem ste lahko še zadovoljne.
In prav gotovo nisto vsi starši kritični, samo tisti, ki so, so toliko bolj glasni.

nofear2009
03.02.2007, 00:15
Meni se zdi reakcija nekaterih starsev, kakor ste pravili, cez plot. To, da se niso tusirali prvi dan, ni nic kaj takega in ne bo konec sveta...in tudi niso bilo prevec sportno obremenjeni, tako da res ni bilo nuje za to. Lencka tud jaz se tusiram vsak dan pa se vseeno mislim, da se v situacijiah kot so naprimer solski tabori, temu lahko izognes in "simply pass" ;). Res je tud, da se nekateri starsi prevec razburjajo in tudi morda prevec pricakujejo od uciteljev, kar ni nic novega, na zalost. Samo en nasvet vam lahko dam, bodite hrabri in pozrite par besed, ker karkoli recete bodo ti starsi zanikal ali pa nasli kak drug razlog proti vam ali temu kar ste storili. :D

ozayrus
03.02.2007, 07:45
Meni se zdi reakcija nekaterih starsev, kakor ste pravili, cez plot. To, da se niso tusirali prvi dan, ni nic kaj takega in ne bo konec sveta...in tudi niso bilo prevec sportno obremenjeni, tako da res ni bilo nuje za to. Lencka tud jaz se tusiram vsak dan pa se vseeno mislim, da se v situacijiah kot so naprimer solski tabori, temu lahko izognes in "simply pass" ;). Res je tud, da se nekateri starsi prevec razburjajo in tudi morda prevec pricakujejo od uciteljev, kar ni nic novega, na zalost. Samo en nasvet vam lahko dam, bodite hrabri in pozrite par besed, ker karkoli recete bodo ti starsi zanikal ali pa nasli kak drug razlog proti vam ali temu kar ste storili. :D

Se strinajm z temle.

To sploh to tuširanju se mi zdi absurdno, da so vas skritiziral

Lencka
03.02.2007, 13:38
Lencka tud jaz se tusiram vsak dan pa se vseeno mislim, da se v situacijiah kot so naprimer solski tabori, temu lahko izognes in "simply pass" ;).
:) se strinjam, hotela sem samo rec, da bi glede tega se razumela kako pripombo, sicer pa neko skakanje v luft ni ravno primerna reakcija, seveda.

Wistaria
04.02.2007, 14:21
Pozdravljeni!

Z učenci (2.r) smo bili tri dni na naravoslovnem taboru. Imeli smo se lepo, dejavnosti so bile zanje zanimive, otroci so bili polni vtisov. Ko smo učiteljice naslednji dan prišle v šolo pa pravi naval s strani staršev. Nekateri otroci naj bi doma govorili, da jim ni bilo nič všeč, da ne bodo na tabor nikoli več šli. Problem je bil tudi pri drugih stvareh, npr. eden od otrok ni našel v potovalki svoje posteljnine in smo si v domu posteljnino sposodili. Učiteljice smo potovalko pregledale, pa je res nismo našle in smo smatrale, da mu jo je mama pozabila pripraviti. Potem pa se je izkazalo, da so otroci pri razpakiranju malce pomešali stvari in se je posteljnina znašla v potovalki drugega otroka. Na to res nismo pomislile in nismo pregledovale otrokovih potovalk.
Najhujši problem pa je izpostavila mama, ki meni, da smo kršili osnovna higienska načela. Namreč, tuširali smo se samo en dan. Na taboru smo prespali dve noči. Prvi dan nismo imeli športnih aktivnosti in menile smo, da se otrokom ni potrebno stuširati, saj so od doma prišli najbrž čisti. Umili so si zobe in noge, Drugi dan pa smo bili športno dejavni in se tudi preznojili, zato so se otroci tudi tuširali. To naj bi bil problem.
Učiteljice smo se kar malo zamislile. Nam se zdi kot da starši iščejo le napake. Nihče ni videl, da smo prišli dobre volje, z veliko novimi informacijami, predvsem pa celi in zdravi. Kaj pravite vi? Hvala za vsako mnenje.

:rolling: :rolling: OMG
ok, res da so otroci, treba je skrbet zanje, ker sami še ne znajo presojat, sam ... če se ni delalo kej posebnega je čist ok da so si umil sam roke pa zobe...
vsakodnevno tuširanje tko al tko ni priporočljivo, ker izsušuje kožo (če izključimo športnike al pa neznosno vroča poletja ko kar silimo pod hladen tuš)... potem si pa vtiramo razne kemične izdelke za vlaženje ... jau, to je zdravo...

starši pa nekateri tko al tko pretiravajo....
če sami mislite (celotna skupina učiteljev) da ste ravnali prav, bo to že res.... kot sem dejala, otroci te starosti še ne znajo sami presojat in skrbet zase.... da jim je blo dolgčas.... mi smo tud vedno prišli vsi nasmejani z izletov, pa smo znali tok kritizirat kaj nam ni blo všeč.... pa to sploh ni blo res....:dontknow:

kapara
06.02.2007, 22:02
Pozdravljeni!

Povem lahko samo toliko, da so starši in posledično tudi otroci preveč razvajeni.
Prišli smo pa že tako daleč, da so te generacije staršev do skrajnosti nemogoči in razvajeni otročički.

misswho
21.02.2007, 10:14
to se men zdi čist grozljivo, kaj danes starši delajo iz svojih otrok. tako al tako jih tretirajo kot svoje življenjske projekte in se vse vrti okoli ubogih otročičkov. s tem izvajajo pritisk na otroke sam s svojimi velikimi pričakovanji, pa še na ves svet okoli sebe. sicer zdej govorim malo na pamet, ker svojim še nimam, ampak sam upam in res upam, da kdaj ne bom zganjala takega cirkusa okol svoje mularije ... :) mislim halooo, problem, če se ne dan ne tuširaš? kake mehkužce bomo to meli? drage učiteljice, ne se pustit, drugač jes ne bom poslala svojih otrok v slovenske šole ... :2thumbs: (no, čez par let, hehe)

Irina
21.02.2007, 23:15
Pozdravljeni,
v kolikor tabor ni v obveznem delu programa šole, ga drugič pripravite in nanj povabite samo tiste otroke čigar starši so bili zadovoljni. Nezadovoljni naj gedo po svoje. V kolikor pa je tabor sesavni del učnega načrta, so ti pa lepo povedali, čim prej se navadi na večne nezadovoljneže. Še Bog ne more vztreči vsem, kamoli mi navadni zemljani.

mrjerry
22.02.2007, 06:08
Naslednje leto lahko ponudite tudi moznost prenocevanja otrok s hotelom s petimi zvezdicami, seveda, ce so starsi to pripravljeni placati. Naj se potem skopuhi ne bunijo. Obenem naj vas ne bo sram od hotelov zahtevati kancek provizije, ker ste jim zrihtale toliko in toliko gostov.

spartan
22.02.2007, 06:44
Pozdravljeni!

mislim da ene mame znajo zelo pretiravati, kar se tiče skrbi za njihovega otroka....takšna skrb je prej škodljiva kot pa koristna.

Vsekakor pa nikoli ne moreš zadovoljiti vseh....en del populacije je na takšen ali drugačen način nezadovoljen, ampak.....to je že njihov problem. S tem se ti ni treba obremenjevati.