Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SiOL TV na PC prenehal funkcionirati

majk
02.02.2007, 19:24
Pozdrav!

Zgodila se mi je zanimiva (neprijetna) stvar pri raziskovanju zmoznosti gledanja iptv na racunalniku. Vceraj ko sem kupil switch in vso zadevo zacel preizkusati sem lahko gledal sliko kanala ki je tudi na Aminotu, ce sem zahteval drugi kanal sta bili obe sliki slabi saj sta se signala zacela prekrivati. To je bilo vse vredu. Ce sem Amino odklopil, sem lahko gledal na racunalniku vse kanale normalno.

Potem se je zgodilo. Naenkrat je prekinilo TV (pravkar sem gledal CNN), slika je zamrznila. Tudi preklop na druge kanale ni deloval, zato sem si mislil da sem z intenzivnim preklapljanjem kablov ipd sesul modem. Sel sem v klet in modem Sagem izklopil iz elektrike in nazaj noter. Po tem mi na racunalniku deluje samo se kanal ki ga nastavim na Aminotu, ce grem na druge kanale se oba nic vec ne motita, samo na racunalniku ni slike (tudi crne ne, VLC se samo zmanjsa kot da slike ni nikjer).
Ce Aminota izkljucim, slike sploh ne dobim. Ko ga vkljucim slika spet je.

Izgleda kot da je nekaj blokiralo moj racunalnik in ne pusti vec zahtevkov. Kako je to mozno?

Preizkusil sem tudi spreminjati IP racunalnika na veliko moznih kombinacij (tako 10.x.x.x kot ostali ipji npr. 192.168.x.x), na vseh ista zgodba - kanal na prizganem Aminotu lahko gledam, drugega pa ne.

Kaksne ideje?

P.S.: Danes sem podal zahtevek za dva TV prikljucka in se cakam odgovor. Je mozno da se je to zgodilo zaradi tega? Sliko je prekinilo kaksno uro po tem ko sem oddal zahtevek za 2 TVja.

Sese12
02.02.2007, 19:57
Preveri požarni zid.

Sem imel podobne težave in je bil kriv požarni zid winsow ne pa SiOL ali modem.

Pa ko ti omogočijo signal za drugi TV bo pa še bolše.

majk
02.02.2007, 20:41
Preveri požarni zid.

Sem imel podobne težave in je bil kriv požarni zid winsow ne pa SiOL ali modem.

Pa ko ti omogočijo signal za drugi TV bo pa še bolše.

Nope, ne uporabljam softwareskih pozarnih zidov. Preko hardwareskega pa paketi za SiOL TV ne potujejo.

Darth Revan
03.02.2007, 12:41
Meni tud ne dela več na PC. Pa tudi prek aminota danes ne dela več vredu. Do včeraj je še vse vredu delalo in imam omogočeno povezavo (13.824) za 2 tv sprejemnika.

devil03
03.02.2007, 23:48
Meni tudi ne dela več SiOL TV na PC-ju. Spremljal sem ga preko Aditeya TV. Vse je delalo normalno do včeraj, zdej pa ne dela več. Preko aminota pa lahko normalno spremljam vse programe. Sumim da je nekaj na strani SiOL-a narobe. Kdo kaj več ve?

Kaya
04.02.2007, 00:18
Meni dela OK.

Death Paladin
04.02.2007, 07:06
Eeee.. danes pa deluje. Cudno, zakaj 2 dni ni delalo

majk
04.02.2007, 11:35
Jup, danes tudi meni spet dela... Cudno, ampak super.

devil03
04.02.2007, 21:55
Men tud danes spet dela. Hvala bogu :-)

Death Paladin
05.02.2007, 07:47
Spet ne dela :mad:

Darth Revan
05.02.2007, 08:42
Je še kak tak nesrečnik, ker men spet ne dela, pa kolegu tud ne. NEKI SE IGRAJO; PA NAM NIČ NE POVEJO!!! Naj nas vsaj obvestijo, če mislijo kako zaščito dat, da na PC ne bo več delalo, ne pa da se igrajo, da enkrat dela enkrat ne. Pa par programov tud na aminotu ne dela, MTV Adria pa je večni problem, in je ne morjo zrihtat da bi delala normalno. Če kak admin bere sploh še tole, naj ve da nas je veliko s temi problemi, in prosim da poskusijo odstranit te probleme.

miro74
05.02.2007, 09:03
Problem z Adrio se vleče že od samega začetka odkar mam SiolTV. Kake pol leta že gnjavim pa ne uredijo. Pač reklamiram račune. Ne razumem pa al je res to tak nemogoče porihtat al kaj.

majk
05.02.2007, 09:41
Da, ne deluje...
To je pa ze cudno?!

devil03
05.02.2007, 19:21
Tud men spet ne dela. Tole je pa že TOO MUCH. Kaj se greste na SiOL-u? A bi lahko vsaj zvedli v čem je problem ?!?

japke
05.02.2007, 22:09
isto meni!!!

dela samo program, ki je prižgan na aminu...

no, siol, dejmo tole uredit.
pri meni so se začele težave v petek zvečer

rock
06.02.2007, 05:22
Prever, če so morda IP zamenjal.

Death Paladin
06.02.2007, 07:07
Aha, dans je spet sodi dan torej deluje.

Zdi se, da ni vec administratorjev na tem forumu, ki bi odgovarjali na vprasanja namenjena njim.

majk
06.02.2007, 16:15
Hihi, sodi dan ;-)

HroSCeK
06.02.2007, 17:19
Hja.. Meni je delovalo včeraj in mi deluje tudi danes! Ne vem pa če sploh lahko preprečijo gledanje z računalnikom! Osebno imam v sobi samo računalo in ne vidim smisla da bi za začetek kupil STB in še TVtuner in s tem izgubil kvaliteto s pretvorbo iz digitalnega v analogni in nazaj v digitalni signal! Če pa se to res dogaja pa lahko rečem samo sramota za SiOL! A je lahko še kaj bolj pohlepen denarja?

devil03
06.02.2007, 20:32
Ja očitno bomo lahko samo vsak drugi dan gledali TV na računalniku. Danes spet dela... Svašta !!!

HroSCeK
07.02.2007, 05:43
Ok.. tudi danes dela! Torej 3 zaporedne dni, od tega sta 2 taka ko vam ni delal, men pa skos dela! A je to sigurno zaščita al je kej drucga?

Death Paladin
07.02.2007, 09:35
Ok.. tudi danes dela! Torej 3 zaporedne dni, od tega sta 2 taka ko vam ni delal, men pa skos dela! A je to sigurno zaščita al je kej drucga?

Nisva samo 2, nas je kr veliko, ki smo na tem forumu, ki nam ni delovalo. Vsekakor pa ni krivda na strani na uporabnikov. Vse kar je potrebno siolu nardit, da nas zaj*** je, da nam Flashne modeme, ki zaznajo, ali je sprejemna naprava Amino/Sagem STB ali mrezna kartica. Ali pa druga varianta, da paketke namenjene za TV signal zakodirajo, ki jih samo Amino/Sagem STB lahko odkodira. Torej se en razlog vec, zakaj mi ni vsec, da nimam polnega dostopa do Modema, ki je MOJA last. Tako bi preprecil te "zlonamerne" upgrade s strani Siola :mad:

majk
08.02.2007, 01:04
Pa spet ne dela.

SK8
08.02.2007, 06:44
Samo toliko da povem, da uporabljam VLC in do sedaj nisem zapazil, da bi zadeva ne bi delovala .

HroSCeK
08.02.2007, 08:05
Samo toliko da povem, da uporabljam VLC in do sedaj nisem zapazil, da bi zadeva ne bi delovala .

Jap, tudi jaz! Osebno mi aditeya ne diši kaj preveč tako da uporabljam samo VLC! In deluje 24/7..

majk
08.02.2007, 13:18
Mimogrede, Aditeya == VLC.

HroSCeK
08.02.2007, 15:22
Aditeya = plugin za VLC! In mi dela brez useh pluginou in tega sranja brez problemou!