Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skrbimo za čisto okolje

Vsemogočni
05.02.2007, 16:56
Da te kap. Lansko leto sva kupila nekaj novih kosov pohištva. Ker nisem take sorte, da bi karton vrgel kar h kontejnerjem in s tem onesaževal okolico, ( skozi tiste male špranje v kontejnerje za papir pa pri tanajboljši volji ne moreš zmetat za dva osebna avta polno, embalaže) sem zložil ves karton v avto in ga 2x zapeljal kakih 500m daleč v Surovino. Seveda, če bi hotel zaslužiti, bi se odrekel prevažanju papirja na odpad, ker pa nočem pacati po naši okolici na katero že tko veliko stanovalcev ne zanima in svinjajo, ko prase v svinjaku, sam ne morem in nočem biti enak nekaterim pujsom.

Toda, lejga vraga ministrskega, kaj mi je za mojo skrb za okolje s tem zakuhal. Danes sem dobil od Surovine dopis, v katerem je lepo razloženo:

Vrsta dohodka: dosežen s posameznim poslom,
Dohodek: 480 SIT
Normirani stroški: 48 SIT
Akontacija dohodnine: 108 SIT
Prispevki za soc. varnost: nič

Bravo VLADA in minister. Res je blo pošteno, da je dobil evropsko priznanje. Le tako naprej, pohvale vreden moj zaslužek, ki ga je potrebno obdavčit do fula. Naslednjič bom naredil rajši tako kot ostali, zabrisal bom vso embalažo na dvorišče ali v gmajno, če pa bo kdo kaj rekel, jih bo pa še fasal. Vsekakor saj za dohodnino ne bom dobil.

BRAVO VLADA IN FINANC MINISTER. Treba je je,ba,t narod. Bolj je pošten, bolj je neumen :2thumbs: vlada verjetno želi, da bi bili vsi enaki njej in ostalim politikom. BRAVO!! :2thumbs:

yamamoto
05.02.2007, 18:17
Sam si si kriv, kaj pa ne premisliš, preden si narediš stroške. :)
Če bi tiste kartone podaril Karitasu za brezdomce, bi lahko uveljavljal dohodninsko olajšavo. :angel:

mertseger
05.02.2007, 18:39
:rolling: :rolling: :rolling:

rikec
05.02.2007, 19:06
Ja take kozlarije dela (jo). Jaz bi jih tudi peljal na Surovino, samo kaj ko te tam opalijo. Tudi taka zadeva bi lahko šla v dohodninsko olajšavo, pa ne gre, ker država rabi denar... :censored: :censored: :censored:
In potem na takih zadevah država "varčuje", da jih ni sram!!!!!!:censored: :censored: :censored:

strašljivka
06.02.2007, 08:00
jp. mogoče bi v takih primerih medsebojno medsosedsko sodelovanje kaj premaknilo. osebno - ker živim na vasi, mi ni problem začasne deponije doma in tisti 1x letni komunalni horuk z pobiranjem kosovca. deponijo pak mam 20km stran...

Vsemogočni
06.02.2007, 14:23
Pri kleti velikosti 1 m x 2 m res ne moreš skladiščiti ničesar, kar imaš odveč. Vsekakor pa če se že enkrat gremo ločevanje odpadkov, predvsem pa zaradi ohranjanja čistoče okolice, ki je že tko nasvinjana od brezvestnih ljudi, človek po svoji moči in želji želi imeti vsaj kolikor toliko vzdrževano in prijetno za oko. :2thumbs:

biz
06.02.2007, 14:53
Kot lahko vidimo iz sprejetih zakonov vlade okolje ni problem ki se bi ga morala lotiti ta vlada ampak nekaj kar bomo prepustili drugim da jih bomo lahko potem obmetavali z drekom. Ločevanje le zakaj in kako, posledica pa bo da bomo vsi spet smeti kurli za hišo, pa naj bo še 100 krat prepovedano, saj pa drugače ne gre več

1313
07.02.2007, 08:11
Pred časom sem se pogovarjal z nekim kolegom iz Ljubljane, rekel je,da je tudi sam nekoč peljal kar precej takih in drugačnih odpadkov osebno na center za ločevanje (ne vem kje je to, tako je rekel). Vse je imel lepo sortirano, tam pa so vse skupaj zmetali na en kup in "nikome ništa". A je to možno? Ne bi se čudil če je temu res tako.

Kajtimar
07.02.2007, 10:01
Če prav razumem Vsemogočni, si ti na Surovini za tisti karton pokasiral 480 SIT oz. 2€. Dobil si plačilo za dostavljeno odpadno surovino a ne? Ta 2€ sta tvoj dohodek v "poslu", ki si ga imel s Surovino. Si se denarju (dohodku) na Surovini odpovedal ali si ga sprejel? V čem je zdaj problem? :dontknow:

Lep dan vsem skupaj... :)

lila5
07.02.2007, 15:04
Ja take kozlarije dela (jo). Jaz bi jih tudi peljal na Surovino, samo kaj ko te tam opalijo. Tudi taka zadeva bi lahko šla v dohodninsko olajšavo, pa ne gre, ker država rabi denar... :censored: :censored: :censored:
In potem na takih zadevah država "varčuje", da jih ni sram!!!!!!:censored: :censored: :censored:

V kako dohodninsko olajšavo pa naj bi šla ta zadeva......? :dontknow: Saj ni on plačal 480 SIT ampak je 480 SIT on prejel od Surovine.....torej je dosegel nek dohodek, ki je pa obdavčljiv.......

yamamoto
07.02.2007, 16:45
Pri vsem skupaj gre za to, da finančno ministrstvo pljuva na prizadevanja okoljskega ministrstva iste vlade. :nonono:
Če ločevanju in urejenemu oddajanju odpadkov pravi pridobitna dejavnost, bi morala potem priznavati tudi stroške, kot so delovne ure in stroški uporabe vozila. Če seveda odmislimo hvaležnost takim ljudem, da skrbijo za čisto okolje. :angel:
Mogoče jim je pa nerodno, ker ne znajo pobrati davka od tistih, ki zbirajo in prodajajo bakrene žlebove z mrliških vežic in še od kod. :veryevil:

strašljivka
07.02.2007, 19:05
jp. partizani us sodelavci okupatorja... večni boj za argentinske zrezke...
30 eurov/kg presss (push)

lila5
08.02.2007, 10:29
Pri vsem skupaj gre za to, da finančno ministrstvo pljuva na prizadevanja okoljskega ministrstva iste vlade. :nonono:
Če ločevanju in urejenemu oddajanju odpadkov pravi pridobitna dejavnost, bi morala potem priznavati tudi stroške, kot so delovne ure in stroški uporabe vozila. Če seveda odmislimo hvaležnost takim ljudem, da skrbijo za čisto okolje. :angel:
Mogoče jim je pa nerodno, ker ne znajo pobrati davka od tistih, ki zbirajo in prodajajo bakrene žlebove z mrliških vežic in še od kod. :veryevil:

A od skrbi za čisto okolje pa ljudje nimamo čisto nič......? A skrbimo za čisto okolje zaradi države ali pa zaradi tega, da se sami ne bomo valjali v dreku......? In zato, ker smeti odvržem v smetnjak namesto, da bi jih puščala pred svojimi vrati me naj država še nagradi? :dontknow:

strašljivka
08.02.2007, 10:39
A od skrbi za čisto okolje pa ljudje nimamo čisto nič......? A skrbimo za čisto okolje zaradi države ali pa zaradi tega, da se sami ne bomo valjali v dreku......? In zato, ker smeti odvržem v smetnjak namesto, da bi jih puščala pred svojimi vrati me naj država še nagradi? :dontknow:

jp. zaenkrat razvite države posledice svinjarije koštajo kaka 2% BDP (prikrito pod zdravstvo, sanacija, energenti,...). gre pa po eksponentni krivulji navzgor (posledica in škoda zarad neurij, izpadov energentov, poplav, zopet zdravje,...)

lila5
08.02.2007, 10:47
jp. zaenkrat razvite države posledice svinjarije koštajo kaka 2% BDP (prikrito pod zdravstvo, sanacija, energenti,...). gre pa po eksponentni krivulji navzgor (posledica in škoda zarad neurij, izpadov energentov, poplav, zopet zdravje,...)

Torej bi mene morala država, ker sem prenehala kaditi, zdaj nagraditi.......;)

Sem namreč nekoliko zmanjšala emisijo dima v zrak.....in zdravstvenemu sistemu oz. državi prihranila nekaj tisoč EUR, ker bom za rakom zbolela verjetno 10 let kasneje.....

yamamoto
08.02.2007, 11:52

Sem namreč nekoliko zmanjšala emisijo dima v zrak.....in zdravstvenemu sistemu oz. državi prihranila nekaj tisoč EUR, ker bom za rakom zbolela verjetno 10 let kasneje.....

Uporabila si malo neroden primer. Jaz govorim o pozitivnih stimulacijah, ti pa o kaznih. :)
Kar priznaj, da si nehala kaditi zato, ker ti je država za kazen uvedla oderuške trošarine. :D

Jaz pa vseeno trdim, da je tisti, ki je sam odpeljal smeti na deponijo, prihranil komunali in s tem državi denar za odvoz in poskrbel za čistejše okolje. Še vedno trdim, da je treba tako ravnanje stimulirati in ne kaznovati. :approve:

Katrin
08.02.2007, 14:29

:2thumbs: :2thumbs:

buba
08.02.2007, 14:32

Sem namreč nekoliko zmanjšala emisijo dima v zrak.....in zdravstvenemu sistemu oz. državi prihranila nekaj tisoč EUR, ker bom za rakom zbolela verjetno 10 let kasneje.....--- ce te ze ne nagradi -- potem, naj te vsaj ne ovira...:nonono:

lila5
08.02.2007, 16:28
Uporabila si malo neroden primer. Jaz govorim o pozitivnih stimulacijah, ti pa o kaznih. :)
Kar priznaj, da si nehala kaditi zato, ker ti je država za kazen uvedla oderuške trošarine. :D

Jaz pa vseeno trdim, da je tisti, ki je sam odpeljal smeti na deponijo, prihranil komunali in s tem državi denar za odvoz in poskrbel za čistejše okolje. Še vedno trdim, da je treba tako ravnanje stimulirati in ne kaznovati. :approve:

Ne vem, če je primer ravno neroden.....ker potem je potrebno vse, ki se odločijo, da ne bodo onesnaževali okolja nagraditi oz. pozitivno stimulirati.....okolje pa onesnažujemo vsi, eni bolj eni manj.....

Trošarine pa niso bile vzrok, da sem prenehala kaditi.......;)

Tisti, ki je odpeljal karton na deponijo je dobil zato plačilo 480.- SIT......problem vidite edino v tem, da se mora to plačilo vnesti v dohodninsko napoved.....mimogrede, kateri zaslužek (razen tistega "na črno") pa ne vnašamo v dohodninsko napoved......?

Vsemogočni
10.02.2007, 13:54
Ne vem, če je primer ravno neroden.....ker potem je potrebno vse, ki se odločijo, da ne bodo onesnaževali okolja nagraditi oz. pozitivno stimulirati.....okolje pa onesnažujemo vsi, eni bolj eni manj.....

Trošarine pa niso bile vzrok, da sem prenehala kaditi.......;)

Tisti, ki je odpeljal karton na deponijo je dobil zato plačilo 480.- SIT......problem vidite edino v tem, da se mora to plačilo vnesti v dohodninsko napoved.....mimogrede, kateri zaslužek (razen tistega "na črno") pa ne vnašamo v dohodninsko napoved......?

Kar preprosto pomeni, da bi morali vsi ki kaj prodajo na netu (Bolha itd,) dobiti obvestilo o dohodninski napovedi.
Nikakor in ne morem se strinjati s teboj. Če sem že toliko, da počistim za seboj, kar je sicer dolžnost vsakega, pa večina tega ne dela, ter si zaradi tega naredim še stroške (poraba bencina), ne vozim pa na odpad materiala zato, da bi s tem lahko preživel ali obogatel, bi bili lahko ljudje, ki si izmišljujejo take zakonske neumnosti, da bi do določene vsote ne bi obremenjevali z dohodninsko napovedjo. Že sama izvedba, da skrbim za čisto okolje in sebi naredim stroške je vredna več, kot tistih par tolarčkov, ki jih bo država pokasirala. In pokasirala bi jih tako in tako, ker mora Surovina odvesti davek, jaz sem pa ta davek že plačal pri nakupu pohištva, ker sem plačal tudi davek na embalažo. Poleg tega, ko sem porabil bencin in avto, sem plačal že davek državi. Za bencin sproti, za avto pri nakupu.
Se pravi nihče ne bi smel dobiti subvencije, ki jo država tako radodarno deli tudi tistim, ki imajo polne riti in jo nikakor ne bi potrebovali! Za vzpodbudo za zavest, da ohranjamo čisto okolje, jo pa dobimo še po žepu. Kar je noro dejanje države, glede na delitev subvecije, katero nikomur ni potrebno vpisovati v dohodninsko napoved, kljub temu pa jo še potem odlično proda naprej. kajti še za nikogar, ki je prejel subvencijo, nisem slišal, da bi potem dolčen pridelek, prodal za pridobljeno subvencijsko vsoto zmanjšano ceno.:angel:

lila5
11.02.2007, 15:41
Kar preprosto pomeni, da bi morali vsi ki kaj prodajo na netu (Bolha itd,) dobiti obvestilo o dohodninski napovedi.
Nikakor in ne morem se strinjati s teboj. Če sem že toliko, da počistim za seboj, kar je sicer dolžnost vsakega, pa večina tega ne dela, ter si zaradi tega naredim še stroške (poraba bencina), ne vozim pa na odpad materiala zato, da bi s tem lahko preživel ali obogatel, bi bili lahko ljudje, ki si izmišljujejo take zakonske neumnosti, da bi do določene vsote ne bi obremenjevali z dohodninsko napovedjo. Že sama izvedba, da skrbim za čisto okolje in sebi naredim stroške je vredna več, kot tistih par tolarčkov, ki jih bo država pokasirala. In pokasirala bi jih tako in tako, ker mora Surovina odvesti davek, jaz sem pa ta davek že plačal pri nakupu pohištva, ker sem plačal tudi davek na embalažo. Poleg tega, ko sem porabil bencin in avto, sem plačal že davek državi. Za bencin sproti, za avto pri nakupu.
Se pravi nihče ne bi smel dobiti subvencije, ki jo država tako radodarno deli tudi tistim, ki imajo polne riti in jo nikakor ne bi potrebovali! Za vzpodbudo za zavest, da ohranjamo čisto okolje, jo pa dobimo še po žepu. Kar je noro dejanje države, glede na delitev subvecije, katero nikomur ni potrebno vpisovati v dohodninsko napoved, kljub temu pa jo še potem odlično proda naprej. kajti še za nikogar, ki je prejel subvencijo, nisem slišal, da bi potem dolčen pridelek, prodal za pridobljeno subvencijsko vsoto zmanjšano ceno.:angel:

Bolha je le posrednik med tabo in kupcem.........in če boš na bolhi prodal karton Surovini boš verjetno od Surovine dobil enako obvestilo kot si ga že......če boš kupil na bolhi od kake trgovine kak stroj boš plačal DDV.......če pa boš prodal en DVD za 2 EURA meni pa verjetno ne boš plačal nič (mali oglas).......če boš na bolhi našel kupca za svoj rabljen avto ali hišo, ki jo prodajaš boš tudi plačal vse davščine, ki gredo iz tega posla.........

Saj pravim, da vidiš problem v 108 SIT dohodnine, v 480 SIT oz. v 372 SIT zaslužka ga pa ne vidiš.......;) in se zaradi 108 SIT dohodnine vidiš kaznovanega s strani države, ker te ni opravičila plačila teh 108 SIT, ker si skrbel za čisto okolje.....čeprav ti je nekdo za to tvojo skrb za okolje vseeno plačal........

namgyal
12.02.2007, 14:01
Jaz mam še eno veliko vprašanje: koliko papirja bi prišparala država in delovala ekološko, če ne bi zahtevala, da se pošilja toliko in toliko izpiskov za 480 SIT zaslužka? Ali sem edini, ki se mu to zdi absurdno?

lila5
12.02.2007, 14:30
Tiste gostince, ki se pa obnašajo ekološko in ne izstavljajo računov za kavo pa grajamo.....:dontknow: