Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vinilke in CD-ji

Lencka
07.02.2007, 15:01
LP-jev je doma kar nekaj, gramofona pa je že pred časom (spet) šel v večna lovišča... zanima me
a) ali se jih splača spravit na CD - kako kakovostno je lahko "čisčenje" zvoka - seveda so vinilke že zelo zelo v letih in en malo šumijo;
b) ali poznate koga, ki bi to naredil in koliko bi me prišlo na ploščo.

Pa še nekaj: sita sem zapravljanja toliko denarja za CD-je, recite, kar hočete, meni so (večinoma) občutno predragi in potem samo sline cedim pa poslušam tišino :clown:. Zato me zanima, ali obstaja kaka trgovina z, recimo, CD-ji iz druge roke ali kaj podobnega...

Smaug
07.02.2007, 16:08
Najlazje bo, ce si kupis gramofon. Najprej je treba omeniti, da je car LP-jev ravno v "hrapavem" zvoku, ki tako idilicno prasketa v ozadju. Vsakrsno presnemavanje in korigiranje te bo prislo toliko, da bi lahko kupila vse obstojece verzije in sla se na kaksne skampe.
CD-ji so sicer res postali nehumano dragi, ampak "na sreco" (pri nas) ne mores vec kupiti kaksne pametne stvari, pri uporabi kartic preko interneta se pa zaenkrat se lahko brzdamo :shy:

Lencka
07.02.2007, 16:21
Ja, hvaaaalaaaa no za tak leeeep odgovor. Madona, se ne mores bolj potrudit? Nekoc, ko bom velika, bom ze imela gramofon, zaenkrat pa ga nima kam vtaknit.
Ne strinjam se, da se pri nas ne da dobiti nič pametnega - samo to je stvar okusa. In pa tistega "vec" iz tvojega zapisa - pri meni še marsikaj manjka do tam, tako da...

temp64
07.02.2007, 16:58
vinilk se ne splača presnemavati na cedeje, ker je:
prvič - škoda časa
drugič-izguba kvalitete zvoka
tretjič-čez 20 let ti bo gotovo žal za vinilnim zvokom
petič-prodam gramofon
šestič-danes itak vse dobiš na cedejih

temp64
07.02.2007, 16:59
........no v "hrapavem" zvoku, ki tako idilicno prasketa v ozadju.........

:kmet:.....tist je kamin

SloCop
07.02.2007, 17:28
Naredi si seznam vinilk, potem vse komade ki so gor pretoči z interneta..... hitro, kvalitetno in poceni pa še legalno

Lencka
07.02.2007, 18:26
Ok, glede vinilk... pol pa nič, bom skušala preživet. :( :) (SloCop, niso vsi komadi na netu... kolikor sem iskala vsaj. Pa tudi kvalitetno ni, ker imam obcutljiv predvajalnik in "doma spečenih" dostikrat ne mara. Izdajalec.)

Kaj pa za CD-je? Ziher kdo ve... Plosim. :blush:

pinky
07.02.2007, 18:36
včasih so mel rabljene CDje v tisti ulici med čopovo in nazorjevo (mim mestnega gledališča)

pa mislim da ponavadi jeseni (novembra?) je vsako leto na gospodarskem razstavšču sejem rabljenih CDjev in vinilk .... pridejo tudi iz tujine in je tega tam kar velik

ampak cene še vseen niso "skor zastonj" ... recimo polovične (ali tudi več) so

Lencka
07.02.2007, 18:45
Ojej... pol ni dosti upanja?
Pinky, a se spomniš imena trgovine?

pinky
07.02.2007, 18:46
pojma nimam - ampak sej tista ulica je čist kratka

pinky
07.02.2007, 18:47
aja - pa v kakih večjih trgovinah majo ponavad razprodaje CD-jev, ki jih že kako leto niso prodali - npr Big beng ma stalno kako košaro takih

Lencka
07.02.2007, 19:43
Ja, za te razprodaje vem, redno premetavam tiste škatle... bo že.
Sicer sem (če to še koga zanima) na spletu našla tole iz LJ http://www.spinvinyl.si/index.php?lng=sl (samo kolikor sem na hitro pogledala, nimajo kataloga), pa v Zagrebu http://www.cdshop-roxy.com/
Ampak jaz itak raje brskam pa prijemam v roke pa poslušam pa cincam... :D

Pikado
07.02.2007, 20:09
VOM....ampak imajo preveč nabutan in je iskanje prava mora...

http://www.mladina.si/tednik/200132/clanek/vinilke/img/singelca3_display.jpg

Lencka
07.02.2007, 20:13
In to je kje?

Smaug
07.02.2007, 20:17
To je v podhodu pri AGRFT-ju, ne? Tam imajo skoraj sam scis, poleg tega so cene cd-jev ogabno visoke, odkupne pa sramotno nizke (ta drugi del sem slisal od prijateljev, sam jih ne prodajam in jih nikoli ne bom. Ce mi je ze odvec, ga posodim :D).
Dokaj fajn trgovinica je poleg Sustarskega moste, poleg vsem ljubega antikvariata :)
Odlicno ohranjeni primerki, tako LP-jev kot cd-jev, poba, ki prodaja, je jako fajn, da se narociti in dobiti dokaj veliko kolicino stvari, poleg tega ima urejene zbirke. Ce kaj dobim, dobim pri njemu.

Pikado
07.02.2007, 20:27
Če si imel čas, predvsem pa voljo, se je dalo najti marsikaj...za ceno se je dalo pogajat, vsaj s starim prodajalcem...prodajat pa raje ne...če si luštna primorka imaš pri šefu dobre možnosti za ugodno ceno...

Lencka
07.02.2007, 20:52
Jezus, spet bom morala z zemljevidom po LJ :rolling:

Ne, ne - hvala za info. Zdej čakam dohodke. :2thumbs:

tolstoyed
07.02.2007, 21:50
se strinjam, da poskusi najt komade na netu v mp3jih..če ni kakšna 40 let stara slovenska obskuriteta skor gotovo najdes na netu..a lahko daš primer česa ne moreš najt?

drugače ti pa to lahko nardi vsak z malo boljšim gramofonom..po vsej verjetnosti pa ti bo najprej zripal v mp3 in potem zapekel audio cd..tko da velik lažje in hitreje je če kr mp3je potankaš, pa mogoče dobiš še celo take ki ne bodo pokal..

če pa ti zvok kot je na vinilu kaj pomeni, potem pa verjetno da najboljš da zadevo pretvoriš v flac format in potem audio zapečeš..čeprou to je že kr pikolovsko..

massive
12.02.2007, 23:34
LP-jev je doma kar nekaj, gramofona pa je že pred časom (spet) šel v večna lovišča... zanima me
a) ali se jih splača spravit na CD - kako kakovostno je lahko "čisčenje" zvoka - seveda so vinilke že zelo zelo v letih in en malo šumijo;
b) ali poznate koga, ki bi to naredil in koliko bi me prišlo na ploščo.

Pa še nekaj: sita sem zapravljanja toliko denarja za CD-je, recite, kar hočete, meni so (večinoma) občutno predragi in potem samo sline cedim pa poslušam tišino :clown:. Zato me zanima, ali obstaja kaka trgovina z, recimo, CD-ji iz druge roke ali kaj podobnega...

seveda se jih splača spravit na cd. z mal boljšo opremo bo zvok precej boljši kot na večini originalnih cdjev izdanih pred letom devetdeset. čiščenja ne priporočam, razen mogoče v primerih ko plata močno poka. tisto šumenje v podlagi pa je del vinila in vsako čiščenje gre na račun kakovosti zvoka. obstajajo sicer programi a nisem še nobenega preizkusil.

jaz ti jih presnamem. sem se precej specializiral za to in ti naredim res vrhunsko kopijo. če so vinili vsebinsko tud meni zanimivi ti jo naredim zastonj oziroma daš prazen cd, če me muska ne zanima ti jo pa naredim za 2 eur po plati. sam ne skrbi ker me itak praktično vse zanima. podrobnosti prek osebnega sporočila.