Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Forex

Mirko7
19.11.2006, 14:35
Živjo, vidim, da se na tem forumu spoznate na finance. Mene pa zanima, če kdo ve kaj je to devizna borza in kako poteka ali deluje. Za vse informacije se vam že naprej zahvaljujem.

doli
20.11.2006, 14:01
Živjo, vidim, da se na tem forumu spoznate na finance. Mene pa zanima, če kdo ve kaj je to devizna borza in kako poteka ali deluje. Za vse informacije se vam že naprej zahvaljujem.
Ali misliš forex, kjer se trguje z valutnimi razmerji ?

Mirko7
20.11.2006, 16:01
Ali misliš forex, kjer se trguje z valutnimi razmerji ?

Ja mislim, da je točno to. Trgovalo pa naj bi se z dolarji ali pa funti.

doli
21.11.2006, 10:04
Ja mislim, da je točno to. Trgovalo pa naj bi se z dolarji ali pa funti.
Pogooglaj, išči forex, je preveč stvari za razlagat, glede na to da ne vem kaj konkretno te zanima. Osnove sicer poznam, se pa s forexom ne ukvarjam.

Mirko7
21.11.2006, 12:43
Pogooglaj, išči forex, je preveč stvari za razlagat, glede na to da ne vem kaj konkretno te zanima. Osnove sicer poznam, se pa s forexom ne ukvarjam.

Hvala ti za informacijo. Sem mal pobrskal po internetu, mi je mal jasno kaj je to.

pirseb24
07.02.2007, 15:21
Zdravo !

Zanima me ali ima morda kdo kakšno informacijo o delu ali programu ki se imenuje FOREX. Nekaj časa nazaj sem dobil ponudbo da začnem s tem delov vendar ker o tem ne vem veliko pravzaprav skoraj nič in vložki niso ravno majhni ( 2.000, 3.000, 5.000, 10.000 $ ) vas prosim če ima kdo kakšno informacijo okrog tega naj mi jo posreduje drugače pa laho vseeno poveste svoje mnenje o tem.

Hvala
Lp

oanda
18.02.2007, 11:02
Zdravo !

Zanima me ali ima morda kdo kakšno informacijo o delu ali programu ki se imenuje FOREX. Nekaj časa nazaj sem dobil ponudbo da začnem s tem delov vendar ker o tem ne vem veliko pravzaprav skoraj nič in vložki niso ravno majhni ( 2.000, 3.000, 5.000, 10.000 $ ) vas prosim če ima kdo kakšno informacijo okrog tega naj mi jo posreduje drugače pa laho vseeno poveste svoje mnenje o tem.

Hvala
Lp

Forex je trgovanje z valutami, ni program. Res obstajajo programi za delo na Forexu, toda to je druga stvar. Sam delam na Forexu ze nekaj casa in je kar zahtevno, tako kot vsak posel. Veliko informacij dobis na www.fxstreet.com. Vlozki so lahko taki kot si navedel, lahko pa so veliko manjs, odvisno preko katerga brokerja delas. Kot vem je oanda eden boljsih. Tam lahko zacnes trgovati ze z 1$ in max.laverege je 1:50, kar pomeni ,da z 1$ lahko odpres pozicijo vredno 50$. Za vso razlago tu skoraj ni prostora, toda ce se resno zanimas za stvar mi poslji sporocilo.

lp

Davor
18.02.2007, 12:43
Forex je trgovanje z valutami, ni program. Res obstajajo programi za delo na Forexu, toda to je druga stvar. Sam delam na Forexu ze nekaj casa in je kar zahtevno, tako kot vsak posel. Veliko informacij dobis na www.fxstreet.com. Vlozki so lahko taki kot si navedel, lahko pa so veliko manjs, odvisno preko katerga brokerja delas. Kot vem je oanda eden boljsih. Tam lahko zacnes trgovati ze z 1$ in max.laverege je 1:50, kar pomeni ,da z 1$ lahko odpres pozicijo vredno 50$. Za vso razlago tu skoraj ni prostora, toda ce se resno zanimas za stvar mi poslji sporocilo.

lp

In kaj imaš ti od tega če se bo pri tebi oglasil? Ti boš vlekel še eno provizijo nejga boš pa ocuril? Piramidno sranje kajne.

Fantje ne ga srat s takimi brezvezniki.

V Sloveniji obstoja zelo lahek dostop za trgovanje na forexu preko Potezinega tradeporta, kjer lahko trgujete s preko 120 valutnimi križi. In to s 100 kratnim vzvodom če ste že gemblerji...

http://www.poteza.si/si/tradeport.cp2?cid=6552D6C4-68D9-516A-477D-D3859FC13B17&linkid=40

do konca tedan se lahko prijavite tudi na tekmovanje World TopInvestor, kar pomeni da boste lahko že z manjšim nakazilom dobili VIP trgovalni paket....
http://www.finance-on.net/wti.php

Osebno sicer svetujem, da čim dlje stran od forexa saj začetniki v 70 do 90% izgubijo celoten vložek! Foreksa se zato še nisem pritaknil, ne izključujem pa možnosti, da bom v bližnji prihodnosti zavaroval pozicije proti valutnemu tveganju na forexu.

Davor
18.02.2007, 19:41
Brezveznik si ti, ki zalis ljudi o katerih nimas pojma. Kaksno piramidno sranje. A sploh ves kaj govoris. Gre samo za to, da tukaj na forumu razlagati na dolgo in siroko o Forexu ni moj namen. Dal sem link zgoraj, kjer si vsak lahko vse prebere, lahko tudi Google ponucate.. Ti ki si tako razgledan gotovo ves, da obstaja ogromno online brookerjev kjer trgujes brez VIP paketov itd, ni ti treba placat nic, pa se obrestujejo ti odprte pozicije in tvoj denar na racunu.. Ni provizij itd, najbolj likviden in odprt trg na svetu.
Ce te je strah izgub, kaj pa potem delas na borzi. Tam pa ne mores nic izgubit. Popolni raj, kjer vsi samo dobivajo. Vse financne igrice od borze do Forexa so tveganje, kjer eni dobijo, drugi zgubijo, ce ne vedo kaj delajo. Dobiti je pac potrebno cim vec informacij in zaceti na malo. Sam sem navedel www.oanda.com, kjer zacnes s parimi $ in to res ni ne vem kako hudo. Vsekakor manj, kot pa kupovati INO po 3000 kun, kjer res rabis denar in veliko vec reskiras.
Za ljudi, ki bi radi sigurnost, so pa varcevanja v bankah, pa se to ni 100% varno.

Začniva z osnovami.

Forex je v bistvu igra z ničelno vsoto (če ne upoštevaš provizij) oz. igra z negativno vsoto če upoštevaš stroške trgovanja. Borza pa je igra s pozitivno vsoto. Torej, če se strinjaš s tem dvema predpostavkama, potem veš da si tveganje napačno opredelil.

Po domače, na forexu nekdo zasluži, kar nekdo izgubi in od tega dobička se odšteje še provizija trgovanja. Zato je to igra z ničelno oz. negativno vsoto. Na borzi pa je situacija malo drugačna, namreč, svetovna gospodarstva na dolgi rok rastejo in v povprečju so letni dnosi na ravni okoli 5-7% (realno), torej iz tega lahko sklepaš, da je to igra s poitivno vsoto in potemtakem tudi manj tvegana.

Tradeport sem izpostavil zato, ker je po mojem mnenju za začetnike uporabnejši, ker support nudijo Slovenci in je lažje razrešit morebitne težave.

Pa se opravičujem, če ne gre za mrežno zadevo, ampak trenutno se foreks prodaja po Sloveniji kot Amway ipd. sploh sem pa povedal, da po navedbahh razsikav od 70-90% začetnikov v celoti izgubi prvi vložek, ker pač velike ribe pojedo male in zato menim, da je forex....khm...za take kot si ti:shy:

oanda
19.02.2007, 13:09
Začniva z osnovami.

Forex je v bistvu igra z ničelno vsoto (če ne upoštevaš provizij) oz. igra z negativno vsoto če upoštevaš stroške trgovanja. Borza pa je igra s pozitivno vsoto. Torej, če se strinjaš s tem dvema predpostavkama, potem veš da si tveganje napačno opredelil.

Po domače, na forexu nekdo zasluži, kar nekdo izgubi in od tega dobička se odšteje še provizija trgovanja. Zato je to igra z ničelno oz. negativno vsoto. Na borzi pa je situacija malo drugačna, namreč, svetovna gospodarstva na dolgi rok rastejo in v povprečju so letni dnosi na ravni okoli 5-7% (realno), torej iz tega lahko sklepaš, da je to igra s poitivno vsoto in potemtakem tudi manj tvegana.

Tradeport sem izpostavil zato, ker je po mojem mnenju za začetnike uporabnejši, ker support nudijo Slovenci in je lažje razrešit morebitne težave.

Pa se opravičujem, če ne gre za mrežno zadevo, ampak trenutno se foreks prodaja po Sloveniji kot Amway ipd. sploh sem pa povedal, da po navedbahh razsikav od 70-90% začetnikov v celoti izgubi prvi vložek, ker pač velike ribe pojedo male in zato menim, da je forex....khm...za take kot si ti:shy:

V grobem ti dam prav. Vse je igra, kjer nekdo dobi, nekdo izgubi. Forex je globalen, najvecji trg, ki ga res lahko oznacis za igro z nicelno vsoto. Provizij na Forexu ne placujes, razen, ce mislis na spread, ki je razlicen glede na valute in brookerje.
Borza ni veliko drugacna, se posebej ne male borze kot je Ljubljanska. Gospodarstva se ze gibljejo v ciklusih, enako tudi valute. V fundamentih je oboje podobno. Le na borzah igrajo veliko vlogo se insajderji, ki lupijo bolj slabo obvescene in sebi kujejo ogromne profite.
Donosi na dolgi rok so ponavadi povsod pozitivni le ce se prevec ns izpostavljas in trenutnih nihanj v tecajih ne mores zdrzati. Polomov delnic na raznih borzah je bilo ogromno, pa tudi zlomov celotnega trga.
Spomni se samo Dadasa, pa Argentine, Japonske, Rusije itd.
Na trenutna stanja v Sloveniji se ne spoznam najbolje, saj sem ze nekaj let v tujini. Pohlep je pa ze marsikoga pokopal, tako na Forexu ali pa na Borzah. Forex ti omogoca ogromen laverage, tudi 1:400,kar je unicujoce, ce si v napacni poziciji(kot prvijo ovca se pocasi strize). Najvecja umetnost v vsakem poslu je pa money managment. Ko to obvladas si na konju (Forex ali Borza).
Na forexu velke ribe ne morejo nacrtno zreti manjsih, saj je trg ooogromen in prelikviden. Se centralne banke ne posredujejo vec, saj je to metanje denarja skozi okno, pa se po posredovanjih je trg hitro tam kjer je bil prej (mislim na Japonska posredovanja pred leti). Forex ima tudi to prednost, da ni treba placati davka na dobicek( no za Slovenijo ne vem).
Trgovalne postaje pa uporabljajo le pravi profiji, full time traderji. To za nas povprecneze ni, tudi stane prevec. Na Internetu pa imas ogromno online platform, ki so zastonj.
Poanta vsega je to, da se vse giblje v valovih, ti jih moras le slediti in ne scati proti vetru, pa se nimas cesa bati. Vsa visoka znanost, komplicirane teh.analize odpadejo. Moje izkusnje so me pripeljale do tega, da bolj ko si poenostavis tkz analize bolje za tebe.

Davor
19.02.2007, 16:00
OANDA, na dolgi rok, delnice po celotnem svetu prinašajo v povprečju od 6-9% realnega donosa. V zadnjih 60 letih so bila samo tri triletja z negativnim donosom svetovnih indexov, desetletij praktično ni bilo.

Podatke sem preverjal od l. 1802 naprej in zato ne govori, da je borza igra z ničelno vsoto ker ni. Že po defoltu imajo razvite borze države, ki so se gospodarsko najbolj razvile in zato ne moreš reči, da so ta gospodarstva dosegla negativno rast na borzah.

Forex pa je izrazita igra negativnih donosov oz. igra z negativno vsoto podobno kot gemblanje v igralnici. Če ti uspeva, svaka čast, takih ni veliko.

mah.....forex je primeren z ljudske množice in vsi, ki sodelujejo, bodo multilmilijonarji ( v težkih življenskih izkušnjah)...

oanda
19.02.2007, 23:01
OANDA, na dolgi rok, delnice po celotnem svetu prinašajo v povprečju od 6-9% realnega donosa. V zadnjih 60 letih so bila samo tri triletja z negativnim donosom svetovnih indexov, desetletij praktično ni bilo.

Podatke sem preverjal od l. 1802 naprej in zato ne govori, da je borza igra z ničelno vsoto ker ni. Že po defoltu imajo razvite borze države, ki so se gospodarsko najbolj razvile in zato ne moreš reči, da so ta gospodarstva dosegla negativno rast na borzah.

Forex pa je izrazita igra negativnih donosov oz. igra z negativno vsoto podobno kot gemblanje v igralnici. Če ti uspeva, svaka čast, takih ni veliko.

mah.....forex je primeren z ljudske množice in vsi, ki sodelujejo, bodo multilmilijonarji ( v težkih življenskih izkušnjah)...

Nikjer nisem trdil, da je borza igra z nicelno vsoto. Pravim samo, da ni velike razlike Forex ali Borza. Forex ogromno velikih firm uporablja za hedganje, da se scitijo pred valutnim tveganjem in to je tudi glavni interes investitorjev. Zraven pa imas seveda se ogromno spekulantov, ki pristavljajo svojo skledo. Trdim, da je na en nacin Forex bolj odprt, posten, ker onemogoca insajderstvo. Na borzah se nekatere delnice umetno pumpajo in naivnezi to placajo. Pri indeksih je drugacna stvar. Tudi sam trgujem z indeksi in tudi z zlatom in srebrom.
Globalno gledano borzni indeksi rastejo, saj tudi svetovna ekonomija je v vsponu. Toda bila so leta, tudi desetletja negativnih donosov. Nikkei je od leta 1990-2003 stalno nazadoval, z vmesnimi korekcijami seveda. Ali ce pogledas zdaj je v vsponu, ravno tako recimo GBP/USD je v rasti od 2001 in enako EUR/USD.
Forex res nepoznavalci radi primerjajo z gamblanjem, nekateri ga tako tudi uporabljajo, toda to je njihov problem. Forex tako kot Borza bazira na ekonomskih, gospodarskih fundamentih. Slediti je trba glavne trende in potem to ni nobeno gamblanje.
Nikdar nisem trdil, da je Forex za vse, ravno tako Borza ni za vse. Zahteva resno delo in cas. Nekaterim uspe, nekaterim ne, toda tako je povsod v zivljenju.
Priporocam ti, da malo poskusis (odpres navidezni racun za igro ali pa se igras z malim vlozkom) potem pa sodi in komentiraj. Govoriti na pamet je lahko in ponavljati velikokrat slisane "resnice" od ljudi, ki trgovanja od blizu se videli niso.
Vidim, da si zelo aktiven na tem forumu, da delas na borzi in ti povem, ce borzo obvladas bos tudi Forex. Tudi sam sem zacel pred cca. 10 leti na Ljubljanski borzi.

lp

mrjerry
28.02.2007, 09:10
Poanta vsega je to, da se vse giblje v valovih, ti jih moras le slediti in ne scati proti vetru, pa se nimas cesa bati. Vsa visoka znanost, komplicirane teh.analize odpadejo. Moje izkusnje so me pripeljale do tega, da bolj ko si poenostavis tkz analize bolje za tebe.

Gibanje v valovih in nekaj postov prej omenjeno hvalisanje s tem, da tukaj vsi zmagajo in profitirajo mi nekako ne gre skupaj.

mrjerry
28.02.2007, 09:13

Poznam nekaj ljudi, ki gledajo na Forex kot na vrhunsko tvegane nalozbe. Vanj vlagajo creme de la creme svojega denarja (torej tisto, za kar se jim dejansko blago j**e), upravljajo jim ga pa drugi. Ti drugi so potrebovali lep cas, da so si pridobili zaupanje, sicer pa trpijo za klasicnimi trgovalnimi sindromi, kot je visok stres, neprespane noci (na forexu morajo biti reakcijski casi izjemni, kot sam ves), tozijo za pomanjkanjem dobrih informacij (kdo pa slovencem kaj pove) in tako naprej. Nihce izmed njih se v tem delu ne vidi dalj kot nekaj let, nekateri so ze rekli, da so, ce sestejejo vse dejavnike, dejansko mocno na izgubi (pa ne mislim financno).

oanda
28.02.2007, 10:51
Gibanje v valovih in nekaj postov prej omenjeno hvalisanje s tem, da tukaj vsi zmagajo in profitirajo mi nekako ne gre skupaj.

Nikoli nisem trdil, da vsi profitirajo. Resnica je obratna, vecina malih traderjev izgublja enostavno zato, ker jih premaga pohlep. Vsi vidijo ogromni laverage(tudi 1:400), potem mala napaka, pa si v ogromnem minusu.
Stresa je glih tolk kot na borzi. Govorim o normalnih malih traderjih, ki jih je ogromno na trgu. Tisti, ki vrtijo milijarde $ so ze pod pritiskom, toda to ni za navaden folk. Navaden folk tudi na borzah ne vlaga milijarde.
Sam na Forexu delam na malo( max.mali lot) in zaradi tega ne bom pod stresom, ali pa non-stop pred PC. Informacij ne vem kakih ne rabis, tiste splosne so tako povsod objavljene. Kadar so pa kaki vazni podatki objavljeni, je pa itak najpametneje cakati na reakcijo, ne pa ugibati kaki bodo podatki. To ugibanje je res gamblanje. Pa tudi tu se da s ta pravo taktiko fino skalpirati. Kar nekaj jih samo na to caka in drugace sploh ne trgujejo. Vse je stvar osebnega prepricanja in stila trgovanja.
Profesionalni traderji so na Borzi ali pa na Forexu pod ogromnim pritiskom in to ni zame. Samo poglej kaj je bilo vceraj v New Yorku(-500 tock)
Sam delam mogoce dve- tri ure dnevno, pa se to ne vsak dan.

mrjerry
28.02.2007, 15:03
Moji kontakti delajo po 10 ur dnevno, vsak dan. Poleg dela samega so se analize, zbiranje informacij, vmes pa konstantno spremljanje tecajnic. Pa se to se lahko zelo hitro zalomi, ker se padci tecajev zgodijo, ko si tega niso mislili. Seveda se jim dogaja tudi obratno. Rekli so, da se da z ogromno mero profesionalnosti, samodiscipline in discipline svojih strank doseci lepe dolgorocne donose, kljub temu pa obstajajo obdobja, ko zadeva prav lepo pade.

Za trgovanje na taksnih trgih moras biti izjemno discipliniran in nepohlepen, potem lahko dosegas pametne donose. Vecina naroda je zal prav nasprotnega... Forex je postal danes modna muha. Ker ni tezko dostopati do njega in ker nasa davkarija tega podrocja ne ureja najbolje, je to `hot issue'. S taksnimi stvarmi pa vsi vemo, kako je. Samo na to sem zelel opozoriti. Jaz nanj ne bi vstopal z denarjem, ki bi ga sicer utegnil potrebovati v prihodnjih 5 letih.

Balthazar
28.02.2007, 18:01
Forex je čista denarna borza, ki nime neposredne zveze z realno ekonomijo tako kot jo ima borza. V ekonomskem smislu je popolnoma nepotrebna, saj od tega trgovanja ni nobene dodane vrednosti, nobene koristi. Gambling. Ta tema bi morala biti v forumu igre na srečo in ne gospodarstvo.

oanda
28.02.2007, 19:39
mrjerry imas prav kar se tice vlaganja denarja. Tudi sam vsakomur priporocam, da vlaga pac tisto, kar lahko pogresa. Ni se za igrat z zivljenskimi prihranki(tudi na borzi ne)
Z balthazarjem se pa ne strinjam, saj je Forex nastal zaradi hedganja pred valutnimi nihanji. Ta hedganja ravno podjetja in celotna gospodarstva uporabljajao, da se zascitijo pred moznimi realnimi izgubami zaradi nihanja tecajev. Nic firmi ne pomaga proizvajati, na veliko izvazati, pa se ti vsa struktura profita podre zaradi padca valute. Ce tega mehanizma ne bi bilo, potem bi videl krahe podjetij se bolj pogosto. Zraven so seveda priskocili se spekulantje, tako kot so jih polne vse borze.

Balthazar
28.02.2007, 20:12
Ja sej to je bolj debata za drugo temo. Gospodarstva, firme in ljudje se morajo vedno več časa ukvarjat s denarjem namesto ekonomijo. Tu je izguba časa, namesto da se firma osredotoča na svojo osnovno dejavnost od katere živi, mora ogromno časa posvečat denarju. To pa je problem ostoječega monetarnega sistema in ne več forex tema. Samo to sem hotel povedat.

RunningMan
20.03.2007, 13:56
A je tukaj kdo, ki je Forex preko TradePorta probal? Hvaležen bi bil za izkušnje.

socime20
20.03.2007, 18:53
Ali ima tudi spletno prodajo?:dontknow:

bathory
13.11.2007, 18:50
Zanima me, če je kdo že slišal za zgorja omenjeno zadevo. Sam vlagam v forex skoraj 1 leto in sem zelo zadovoljen z donosi. Stvar je nova v Sloveniji in obeti niso slabi.

Ne, ti samo nakažeš denar na njohov bančni račun. Stvar se zdi najbolj legitimna zaradi njihovega brokerja - Dukascopy, ki deluje v Švici.

Davor
25.11.2007, 09:29
Mislim, da so ta trenutek največji strokovnjaki za Forex v Šenčurju pri Kranju. Tam lahko vsak pristopi k Forexu preko pogodbe v Hrvaškem jeziku in z nakazilom vAvstrijo. V Avstriji je pa baje en čudežni deček, ki forex raztura v nulo in s svojim darom hoče pomagati tudi Šenčurjanom in nekaterim na tem forumu. hm...čez par let bodo pa kot pavijani nategnjeni....

Tistim, ki pa vseeno na Forexu razturajo pa svaka čast, ampak dvomim, da jih je v Sloveniji več kot 10 in dvomim, da je kdo brez ultra hude izobrazbe in študija v tem uspel....

oanda
27.11.2007, 09:27
Po mojih izkusnjah neke super izobrazbe ne rabis. Sam sem na zacetku kar nekaj knjig prebral, danes pa vem, da je bilo to vecinoma izguba casa. Bolj preprosti sistem trgovanja imas, bolje je. Se najbolj je vazen money management.

Neuromancer
27.11.2007, 23:09
Ej, Davor, lej tole: http://www.techcrunch.com/2007/11/27/etoro-makes-forex-trade-childs-play/ :D

Davor
29.11.2007, 17:54
Ej, Davor, lej tole: http://www.techcrunch.com/2007/11/27/etoro-makes-forex-trade-childs-play/ :D

ne morem verjet:)))

pa dobr...naj se igrajo....

Milton Friedman
02.11.2008, 13:49
Mislim, da so ta trenutek največji strokovnjaki za Forex v Šenčurju pri Kranju. Tam lahko vsak pristopi k Forexu preko pogodbe v Hrvaškem jeziku in z nakazilom vAvstrijo. V Avstriji je pa baje en čudežni deček, ki forex raztura v nulo in s svojim darom hoče pomagati tudi Šenčurjanom in nekaterim na tem forumu. hm...čez par let bodo pa kot pavijani nategnjeni....

Tistim, ki pa vseeno na Forexu razturajo pa svaka čast, ampak dvomim, da jih je v Sloveniji več kot 10 in dvomim, da je kdo brez ultra hude izobrazbe in študija v tem uspel....

Po letu haranja s strani parih mulcev iz firme Thorex je začela krožit govorica o najbolj nategnjenem in najbolj naivnem vlagatelju. Bojda naj bi izgubil 200.000 EUR.

Vseskozi so mu pošiljali obvestila o pozitivnih donosih, vendar denarja na računu ni bilo...

Veselo se igrajte dalje...

Milton Friedman
02.11.2008, 13:51
Še dva linka o finanzas forexu:

http://www.finance.si/223686
http://www.finance.si/226897

ojanez
08.12.2008, 11:20
Po letu haranja s strani parih mulcev iz firme Thorex je začela krožit govorica o najbolj nategnjenem in najbolj naivnem vlagatelju. Bojda naj bi izgubil 200.000 EUR.

Vseskozi so mu pošiljali obvestila o pozitivnih donosih, vendar denarja na računu ni bilo...

Veselo se igrajte dalje...

A je to preverjeno dejstvo, ali samo "gostilniška zgodba"?

nattka
14.12.2008, 07:50
A je to preverjeno dejstvo, ali samo "gostilniška zgodba"?

kok doktorjev znanosti pa rabiš, da ti potrdi ... da so denarne piramide en sam nateg pa še nelegalne ...

mrjerry
15.12.2008, 09:57
Doktorja znanosti morda rabiš pri natančnem izražanju.

1. Forex sam po sebi ni piramidni sistem, ampak je to trg za trgovanje z valutami. Daleč največ prometa na Forexu ustvarijo banke. Preostali, manjši trgovalci pa skušajo zaslužiti na razliki v ceni, ki se ustvarja tekom trgovanja.

2. Piramidalni sistemi niso nikakršen nateg. Delujejo po zelo jasnih zakonitostih. Tisti, ki jih pozna, bo pridobil, kdor jih ne, pa popušil. Ena osnovnih zakonitosti je, da bolje zaslužijo tisti, ki so med prvimi.

3. Pri Forex piramidnih sistemih ni nikakršnega zagotovila, da se z vloženim denarjem resnično trguje na Forexu. Moje osebno mnenje je, da se ne.

ojanez
16.12.2008, 09:41
Vse to mi je jasno, zanimala me je samo resničnost podatka, da je nekdo že dokazano "popu.šil" 200.000 evrov.

lifetrade
01.11.2011, 14:06
Vse to mi je jasno, zanimala me je samo resničnost podatka, da je nekdo že dokazano "popu.šil" 200.000 evrov.
Dokazano ne ... so pa govorice takšne in drugačne ... vem za govorico o nekomu, ki je skuril 1 mio evrov (svoj denar + denar vlagateljev) ... finančni vzvod je dvorezen meč.