Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve?

Kaya
07.02.2007, 19:30
Pozdravljeni,

imam prenosnik, ki ima brezžično povezavo na internet. Preko mrežne kartice gledam na tem prenosniku tudi Siol Tv (z VLC). Problem je v tem, da če je prenosnik hkrati povezan na internet (brezžično), potem VLC preneha delovati - če pustim na istem programu, ko se povežem na internet, potem še deluje, ko pa menjam program, pa ne več. Ko prekinem brezžično povezavo z internetom, pa spet dela normalno. Tudi internet sicer deluje normalno.

Očitno nekaj ne štima pri nastavitvah, da ne deluje oboje hkrati?

bartmatej
08.02.2007, 10:45
Če imaš na tej mrežni kartici ki jo uporabljaš za TV vpisan gateway ga zbriši.

LP Matej

HroSCeK
08.02.2007, 14:43
se pridružujem problemu! Danes sem do računala potegnil še drugi mrežni kabel ker imam v računalu 2 mrežni kartici da mi nebi bilo treba preklapljati kablovja. Vendar ne deluje vse tako kot bi moralo! Če hočem spraviti TV v pogon moram onemogočiti mrežno kartico, ki je za internet. Če potem omogočim mrežko kartico za internet mi sicer TV deluje dokler ne preklopim na drug kanal!

Nekje vem da bi se moralo v VNCju preklopiti med mrežnimi karticami (vir streaminga) vendar ne najdem nikjer! To z gateway-em pa ne dela! usaj pri meni ne... :(

HroSCeK
08.02.2007, 15:20
khm.. never mind! :D Očitno se je zadeva odločila da bo delala tako da nimam več problemov!

LP

janezpesec1
08.02.2007, 17:38
Dodati moras routo za multicast pakete na ustrezno mrezno kartico drugace gredo paketi preko default gatewaya. Kako se to naredi najdes na http://www.mobisux.com/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2913155/an/0/page/0#2913155

mikkeni
02.12.2007, 19:03
k bi kdo men pomagal naštimat tale SIOL TV na mojem prenosniku k se mi ne sanja ala ništa :(