Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mnenje nekega moškega

nattka
08.02.2007, 22:35
nisem vedela, kam naj nalepim, pa bom kar tule ...
fant pametno razmišlja ...:2thumbs: ... čeprav si tudi sama privoščim športne dneve ...;)

V zadnjih časih je postalo moderno, da se ženske razvajajo. Da si vzamejo čas zase, kot rečejo. Obiskujejo kozmetičarke, frizerke, pijejo martinije in v trgovinah z oblekami grupno zapravljajo ogromno denarja. Potem se jim zdi blazno fino, ko se s kar je mogoče velikimi vrečami z napisi Chanel, Esprit ipd. napotijo čez celo mesto ali - kar je med ljubljanskimi babnicami še bolj in - prek City Parka.

To ne bi bilo moteče, če te iste dame podobnih užitkov ne bi odrekale moškim. Tipo se doma zavali v kavč, odpre pivo in hoče v miru pogledat dirko formule ena, ženska pa podivja, da je to neumnost, ugasni, ne prenašam Ališiča (le kdo pa ga). Podobno je, če fant kupi kakšno novo neumnost v smislu zabavne elektronike, doma jih pa sliši, kaj mu je treba kupovat te bedarije. Bog ne daj, da bi v gatah ležal na kavču, ker je to ogabno in neolikano, med tem ko si sme ženska s smrdečim lakom barvat nohte kar sredi dnevne sobe.

V časih feminizacije čez vse meje dobrega okusa so torej moške sprostilne navade okarakterizirane kot poneumljajoče ali ogabne nebodijihtreba, razvajanje sodobnih 24 ur dnevno zaposlenih žensk pa je nekaj nujnega, saj jih samo to ohranja pri življenju. Moški pravzaprav ne potrebujemo veliko; na sekretu mir, sicer pa družbo dobrih prijateljev in kozarec piva. Dama nas ima najbž res za neumne, če za čisto preveč denarja kupimo nov mp3 player, toda, ko ga čez tri mesece potrebuje sama, je vsa sladka in prijazna.

S čim vse pa nategnejo sodobno žensko? Seznam bi bil predolg, začnemo pa lahko s kozmetiko. Sestra si je zadnjič že pred deseto zjutraj drugič navlažila roke in to kar sredi kavarne. Sicer ima menda suho kožo. Vse kreme še zdaleč niso enako dobre za vsako žensko, oz. vsaki ustreza določen tip žavbe, ki ga je mogoče najti samo s stalnim preizkušanjem, kar vključuje nakup kreme, dvodnevno uporabo in v končni fazi ugotovitev, da se pojavljajo mozolji. Sledi na ponoven neuspeh obsojen poizkus z naslednjo kremo. Zanimivo pri vsem tem je, da osebno ne potrebujem ničesar, pa imam kar solidno gladko kožo. Po kolesarjenju v mrazu sem se sicer občasno namazal po obrazu, a sem se tega vedno sramoval. Naslednja zanimivost je obstoj žensk, ki tovrstnih krem ne uporabljajo, njihova koža pa ni nič grša.

Višek kozmetične nategunske industrije so wellness centri (kako nobel se sliši, kajne) s ponudbo čokoladnih kopeli, masaž s toplimi kamni in nege telesa z grozdjem in grozdnimi produkti. Mimogrede jo ožamejo za 50 evrov in več. Dober približek wellness centrov je kar domača kopel z raznimi smrdečimi svečami, paličicami, kopelnimi solmi, romantično glasbo in celim protokolom umivanja las, pilinga, manikure, pedikure in maziljenja
različnih delov telesa...

Povprečen moški ima nenormalne težave, če hoče zvečer ven. Kajpada, že njegova družba prijateljev je neprimerna - "ne dovolim, da se družiš s temi idioti, ko prideš domov, si drugačen". Domov da se bo vrnil pijan, pa še druge ženske se bodo obešale po njem. Ko pa gre fina dama ven s svojimi prijateljicami, je vse v redu, ona pač potrebuje čas zase. Napedena se v nulo, da kar kliče po pozornosti (potem se ji zdi neznansko zabavno zapeljevat natakarja), njene praviloma ledig zafrustrirane prijateljice pa jo celo noč prepričujejo, da naj pusti tistega kretena.

Ženska gleda Seks v mestu in najhuje je, da se z junakinjami serije tudi identificira. Pri tem jih mora tip pustit pri miru, ker je to itak "edina nadaljevanka, ki jo gledajo", kar je laž, saj spremljajo še skoraj vse ostale nadaljevanke. Ko hoče on gledat fuzbal, pa ves čas teži, se stiska in misli, da je neznansko smešno, če mu nepričakovano zamenja program.

Za vse razvade pravimo, da so škodljive, npr. prekomerno pitje alkohola, kajenje, nažiranje, gledanje televizije... Le ženske razvade so nekaj pozitivnega, pa ne samo to, nanje so celo ponosne! Zaradi teh razvad se menda počutijo bolj ženske.

Glavni generatorji teh idej so ženske revije s članki v smislu "Enkrat tedensko si privoščite cel dan samo zase in vaše male razvade". Kljub temu, da se imajo za pametne, ženske ne pogruntajo, da je vsa ta periodika v službi kozmetične in modne industrije in da so v bistvu nategnjene na celi črti. Mislijo, da si z razvajanjem izboljšujejo kvaliteto življenja, v resnici pa nevede tekmujejo ena z drugo, kar jim bivanjski problem seveda le otežuje. V tekmo lahko vstopajo le z investiranjem v kozmetiko in najmodernejše škornje, vse to v funkciji zapeljevanja moških. Je že res, da lepoto opazimo prej kot pamet, res pa je tudi, da povprečnega moškega bolj kot vlažnost kože obraza zanima vlažnost kakšnega drugega predela ženskega
telesa.

Konec koncev torej pridemo do ugotovitve, da je vso to šmarjenje in takoimenovano razvajanje brezpredmetno. Ženska mi je najbolj všeč zjutraj, ko se zbudi, pa se je vseeno ne ustrašim. Ljuba so mi dekleta, ki se razvajajo z izleti v okoliške gore, všeč so mi tiste, ki radevolje razveseljujejo z najboljšimi ocvrtimi jajci. Taka dekleta bodo vedno našle pravega, ker pošten moški to še vedno najbolj ceni. Napedenane prasičke na drugi strani pa bodo vedno nesrečne, saj privlačijo izključno enkratne
podiralce, ki se gibljejo na relaciji fitnes - Global - postelja.

A se torej splača?

popka
09.02.2007, 07:58
:clapping: :approve:

summer
09.02.2007, 08:22
:approve:......super je napisal.....:)

Wistaria
09.02.2007, 08:29
:clapping: :2thumbs:

SonoLei
09.02.2007, 08:33
No, sam, da se strinjamo, da ne mormo vseh žensk v isti koš metat. Poznam tud moške, ki si vzamejo čas zase. Pa to ne pomeni piva s prijatelji, ampak nakupovanje, frizer, vedeževalko... Res, da jih je statistično manj kot žensk, sam je pa čist isto. Tko da jst ne bi delila na moške in ženske, ampak na tiste, ki se pustijo nategnit in na tiste, ki se ne.

summer
09.02.2007, 08:38
ka pa vem..če v svojem okolišu pogledam....sva od okvirno 30 žensk...dve takšni, ki raje pijeta pivo kot martini....:D
ne sam čist res....ženske so v večini takšne....nažalost...ma fant prav:)

3nity
09.02.2007, 08:50
ka pa vem..če v svojem okolišu pogledam....sva od okvirno 30 žensk...dve takšni, ki raje pijeta pivo kot martini....:D
ne sam čist res....ženske so v večini takšne....nažalost...ma fant prav:)

jst nisem. ok, piva res ne pijem, ampak dobr fuzbal pa gledam :D

summer
09.02.2007, 08:55
jah.....prav zadnjič smo se s kolegi pogovarjali....:D..kaj neki je ženskam, da resnično pol gole paradirajo po lokalih in se duvajo, da se izpostavljajo, kot da so na tržici s frišnim mesom...mislim...res bom enkrat eno vprašala, če nima druga za ponudit, kot to kar že itak kaže:D

3nity
09.02.2007, 08:58
:D ok, povej mi, kaj ti bo odgovorila

in na stara leta bo trpelo zdravje

summer
09.02.2007, 09:03
men je vseen za njene ledvice...oziroma zdravje...
mene zanima kaj si takšna ženska misli doma pred špeglom..."ja,zdaj bom šla ven..in vsi me bodo gledali, in videli moje joške ter rit..zaradi tega, kar bojo videli bodo dol popadal..in to je važno.ker jz hočem bit najlepša ...blablablabla....."

verjetno..al kaj..sej pravim,da bom vprašala

TuNina
09.02.2007, 09:48
pa kje živijo te ženske? jaz ne poznam niti ene.

gia
09.02.2007, 09:53
ja pol mam pa jst spet srečo, da nisem povprečna in moja ženska družba tudi ne :approve: :)

Lencka
09.02.2007, 10:38
ja pol mam pa jst spet srečo, da nisem povprečna in moja ženska družba tudi ne :approve: :)
Se strinjam... ampak v "velnes" center grem pa danes vseeno plavat :blush: samo brez mejk-apa, buhvej, če me bo kdo pogledal... :( :rolling: :rolling: :rolling:

summer
09.02.2007, 11:23
aja..kar se pa tiče teh žensk....:)..v mojem krogu prjatlc jih tud ni....drugače mam pa že v okviru službe takšne cvetke....

dvojčica
09.02.2007, 11:26
JAP...:D :D :D to pa mora bit....:approve: nekje jih pa moram pokazat.............če jih v real life nea:D

tis tud fejst kosmata:D:D:D

Ja sej ane, če že v real lajfu nisem:D :angel: :kisses:

trgač je pa tipček fajn napisu, babe ljubljanske nasrane:veryevil: :D (sejdi, popka in ostale žabarke, ne bit hude name, ka vem da izjeme potrjujejo pravilo):D

summer
09.02.2007, 11:31
Ja sej ane, če že v real lajfu nisem:D :angel: :kisses:

trgač je pa tipček fajn napisu, babe ljubljanske nasrane:veryevil: :D (sejdi, popka in ostale žabarke, ne bit hude name, ka vem da izjeme potrjujejo pravilo):D
pa mariborske tud veš.....:D:D:Drazen par svetlih izjem:approve:
popko, ki jo poznam kot edino pravo žabarko izuzamemo:D

nattka
09.02.2007, 11:46
ejjjjjjjjjjjj ... vse ste pospemale ...:nonono: :nonono: :nonono:

sicer je pa tko ... v načelu imajo moški res radi take, ki bi šle v hribe ... pa ki znajo kuhat ... pa ki jih pustijo tekmo gledat ...
sam zraven bi mogle bit pa še spedenane, sfrizirane, z brazilsko depilacijo pa nafitnesirane ...

ker poraščene, s pogrizenimi nohti pa zašpehane tudi dotični ne bi maru, pa če še tok dobra jajčka speče ...

une nastavljačice v citi parku ob sobotah grejo pa tud men na jetra ... pa ne sam zato k so 15 let mlajše ...:angel:

summer
09.02.2007, 11:48

sicer je pa tko ... v načelu imajo moški res radi take, ki bi šle v hribe ... pa ki znajo kuhat ... pa ki jih pustijo tekmo gledat ...
sam zraven bi mogle bit pa še spedenane, sfrizirane, z brazilsko depilacijo pa nafitnesirane ...

ker poraščene, s pogrizenimi nohti pa zašpehane tudi dotični ne bi maru, pa če še tok dobra jajčka speče ...

une nastavljačice v citi parku ob sobotah grejo pa tud men na jetra ... pa ne sam zato k so 15 let mlajše ...:angel:

adijo:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

dvojčica
09.02.2007, 11:53
nattka:D :D

To se pa strinjam

V city-ja me pa tok poredko zanese, da mi dol visi, kva tam dogaja:D

Jest sem kmečko dekle, pa gremo v soboto rajš v naravo, pol pa še jajčka spečem, če je treba:rolling: :rolling:

nattka
09.02.2007, 11:55
nattka:D :D

To se pa strinjam

V city-ja me pa tok poredko zanese, da mi dol visi, kva tam dogaja:D

Jest sem kmečko dekle, pa gremo v soboto rajš v naravo, pol pa še jajčka spečem, če je treba:rolling: :rolling:

ja, glede jajčk majo moški polno idej ...:approve: :D

Mowgli
09.02.2007, 13:10
Sem prebral prvi post in tehle par medmetov tu gor, ki s prvotno temo itak nimajo več nič skupnega (ali pač :veryevil: ).

Tipček je nattko upravičeno povsem fasciniral, z objavo teksta pa je posledično dokazala, da ni treba vedno med perutnino brskat, da do ornk babe prideš. Eto, ja toliko... :angel:

amaze646
09.02.2007, 13:47
10/10! :2thumbs:

Aldebaran
09.02.2007, 13:47
Jah model je prvenstveno zadel poanto... Zelo dobro napisano!

EDIT: pa brez spemanja, prosim, or else....

clea
09.02.2007, 14:39
Članek se mi zdi zelo zanimiv, vendar se z njim ne strinjam, vsaj ne v celoti.
priznam, da sem tipična ženska. rada se razvajam. Rada grem k frizerju, s kolegico greva vsaj enkrat na dva tedna na manikiro, pa nisva zato nobene žabarske afne. greva tud recimo na čaj na šmarno. Kokr nama pač paše.
Pol teli welness centri so me tud mal zmotil. V službi cel dan sedim za računalnikom in imam zato posledično težave s hrbtenico. In če mi bo masaža vsaj malo pomagala razbremeniti bolečine, zakaj ne? Zato, ker bom potem označena kot tipična ženska, ki so ji razni Cosmoti opral možgane?? Ne bi rekla!

No ja pa še glede pitja pira in ostalih navad. Sicer sem samska, vendar tud prej nisem nikol nobenga omejevala. Vsak naj počne kar mu paše. Grem pa tud sama kdaj na kak pir, oblečena v trenirko in superge. Včasih se pa pač u nulo spedenam in grem na koktelj. Zakaj pa ne? Sej sem ženska.

Mowgli
09.02.2007, 15:54
Spam ni pogoj, lahko si tudi vegetarianka. :clown: Ampak trenirka v nobel okolju je vseeno znanstvena potrditev samozavestne pripadnice ženskega spola. Nikakor kot stalna praksa, ampak le kot znak dobre volje. Če priskrbiš pismeno potrdilo moškega bitja, da si upaš odnesti smeti v kontejner brez make upa, je test že 75% opravljen in bomo ovrgli morebiten sum na prisotnost ptičje gripe.. . :angel:

clea
09.02.2007, 16:02
Spam ni pogoj, lahko si tudi vegetarianka. :clown: Ampak trenirka v nobel okolju je vseeno znanstvena potrditev samozavestne pripadnice ženskega spola. Nikakor kot stalna praksa, ampak le kot znak dobre volje. Če priskrbiš pismeno potrdilo moškega bitja, da si upaš odnesti smeti v kontejner brez make upa, je test že 75% opravljen in bomo ovrgli morebiten sum na prisotnost ptičje gripe.. . :angel:

Ne sam to. Občasno si brez makeupa drznem celo v trgovino in v službo. Kadar sem pa res predrzna pa tud v kino.

Katrin
10.02.2007, 08:04
Mene zrajcata tako dober kor elektronike kot dobra masaža. Piva in koktejlov ne pijem, ker me po njih boli glava, ampak raje kako žganje. V štacuno grem pa taka, da je sestro ponavadi sram zraven :D
Vsak ima svoje hibe in navade...

masstermark
21.02.2007, 16:51
ja, članek je kr odsev zdajšnjega trenda. predvsem to velja za VSE ženske, in po novem tudi za nekaj moških.
pa še to, ženske, ne si mislit,da ve niste takšne, kot je-so ženska-e v uvodnem članku. vse ste take. vse so vas zmanipulirali mediji, še bolj ste se pa same med sabo. toliko za uvod.

Katrin
21.02.2007, 17:01
komaj čakam nadaljevanje...

Cavallo
21.02.2007, 17:12
Dobro napisano! :)

Sploh pa tole:
Konec koncev torej pridemo do ugotovitve, da je vso to šmarjenje in takoimenovano razvajanje brezpredmetno. Ženska mi je najbolj všeč zjutraj, ko se zbudi, pa se je vseeno ne ustrašim. Ljuba so mi dekleta, ki se razvajajo z izleti v okoliške gore, všeč so mi tiste, ki radevolje razveseljujejo z najboljšimi ocvrtimi jajci. Taka dekleta bodo vedno našle pravega, ker pošten moški to še vedno najbolj ceni. Napedenane prasičke na drugi strani pa bodo vedno nesrečne, saj privlačijo izključno enkratne
podiralce, ki se gibljejo na relaciji fitnes - Global - postelja.

masstermark
21.02.2007, 17:53
za koga se ženske pravzaprav tako zelo rihtate?

niti ne za moške, niti ne za sebe; mislim da za druge ženske.

se motim?

roxa
21.02.2007, 19:12
za koga se ženske pravzaprav tako zelo rihtate?

niti ne za moške, niti ne za sebe; mislim da za druge ženske.

se motim?

Ženska se rihta za vse okrog sebe-hoče bit lepa, privlačna...to nam je v naravi.
(moje mnenje pač)

Katrin
21.02.2007, 20:02
Ni nam v naravi, ampak priučeno.

masstermark
21.02.2007, 21:54
------Ženska se rihta za vse okrog sebe-hoče bit lepa, privlačna...to nam je v naravi.

spet en čudno priučen stereotip, in predvsem 'zabičan' od ženskih vzgojiteljic.
če se morate toliko rihtati in trpeti samo zase, se mi zares smilite.

ker če vam odkrito povem, se za moške ni treba toliko rihtati, ker večino vašega truda sploh ne opazimo, vaš trud opazijo predvsem ostale ženske, kar pa je najbolj žalostno. ker morate vse te zadeve okoli oblek, obutve, lastne nege, makeupa, odstranjevanja dlačic delati samo zaradi tega, da tekmujete z ostalimi ženskami. in za kaj oz. koga tekmujete??? za moške očitno ne.

pa podam nekaj primerov: sva šla s kolegico na sprehod, pa je rekla da ne bi šla v lokal, ker da ima mastne lase!!!!??? moški tega sploh ne bi opazili, tudi jaz nisem, ženske očitno bi.
sem imal sliko od ene kolegice, pa je rekla da ni uredu, ker na njej ni naličena!!!!??? itaq da tega sploh nisem opazil, ona pa se je kr obremenjevala s tem.
počasi tudi slovenske punce postajajo vse bolj podobne nemškim: po zadnji modi zrihtane in spedinane kraste.

torej ženske, pamet v roke. in dajte 'ženske' revije na stran. (in itaq jih nobena ne bere, vse rečejo: samo malo prelistam)

hehe

roxa
22.02.2007, 07:25
zakaj pa misliš, da se že VSO evolucijo ženske urejajo, dišavijo, ličijo-izzivalno oblačijo?:shy:

mislim, da ne za druge ženske, vsaj jaz se ne...
pa kake veze ima to z vzgojiteljicami...?

mrjerry
22.02.2007, 08:08

Zenske, ki redno sportajo, praviloma niso zaspehane... Zenske, ki hodijo v welness centre in so 340 dni v letu na dieti, pa so bodisi taksne, bodisi shirane in uvenele. Ce clovek redno sporta, kolikor toliko zdravo je in ne kadi in pije pretirano, ne bo imel vecjih problemov z zdravjem, kozo itd.

Za sfrizirat mednozje pa potrebujes 15 minut na teden in lahko brez problema opravis, ce si to seveda zelis. Pa se prakticno nic te ne stane. Tako da... Ali se pogovarjamo o dveh stereotipih ki si stojita na nasprotnem bregu ali pa o tem, kako pametno izkoristiti tisto, kar je ponujeno vis a vis tisto, kar si lahko `ponudimo' sami.

mrjerry
22.02.2007, 08:15
ja, članek je kr odsev zdajšnjega trenda. predvsem to velja za VSE ženske, in po novem tudi za nekaj moških.
pa še to, ženske, ne si mislit,da ve niste takšne, kot je-so ženska-e v uvodnem članku. vse ste take. vse so vas zmanipulirali mediji, še bolj ste se pa same med sabo. toliko za uvod.

Ne, niso VSE zenske take. In tudi moski nismo SAMO to, kar pise v clanku. Na nivoju odnosa med stereotipnim uporabnikom kavca in nosilca pivovarske indostrije na eni ter finoco na drugi strani pogresam izjave, iz katerih bi se dalo razbrati odnos med tema dvema clovekoma. Moski se pocuti ogrozenega s strani zenske, ker je stalno `na pohodu' in ki veliko trosi. To ga frustrira. Zenska se pocuti ogrozeno od moskega, ker jo omejuje, si je prisvojil dom in ker se ona zato tam ne more sprostiti. Kaj hudica ta dva stereotipa sploh delata skupaj???

Clanek dejansko opisuje vsoto vseh nam motecih zenskih dejavnosti. Zato lahko vsak moski v njem prepozna svojo zensko, ker je nekaj od tega. Ampak, ce grem tocno brat kaj od napisanega moja draga DEJANSKO pocne, potem vidim, da je na seznamu bore malo stvari. Imam pa prijateljico, ki pocne neke druge strani, pa znanko, ki neke tretje in ce vse to sestejes, dobis (imaginarno) zensko, ki je vse to, kar tam pise.

nattka
22.02.2007, 08:56
Zenske, ki redno sportajo, praviloma niso zaspehane... Zenske, ki hodijo v welness centre in so 340 dni v letu na dieti, pa so bodisi taksne, bodisi shirane in uvenele. Ce clovek redno sporta, kolikor toliko zdravo je in ne kadi in pije pretirano, ne bo imel vecjih problemov z zdravjem, kozo itd.

Za sfrizirat mednozje pa potrebujes 15 minut na teden in lahko brez problema opravis, ce si to seveda zelis. Pa se prakticno nic te ne stane. Tako da... Ali se pogovarjamo o dveh stereotipih ki si stojita na nasprotnem bregu ali pa o tem, kako pametno izkoristiti tisto, kar je ponujeno vis a vis tisto, kar si lahko `ponudimo' sami.

ko nehaš filozofirat si sposoben tudi joke razumet ... vendar pa ni odvisno samo od filozofiranja, ampak tudi od nicka, ki tukaj kaj napiše ...;)

sicer se pa s tabo strinjam in nimam zgoraj naštetih težav ...

mrjerry
22.02.2007, 09:32
Ne bi spet pogreval stare juhe. Ce te kaj pomirja, se tudi meni zdi tekst odlicno napisan in sem ob branju dobro zabaval. Opazil sem pa tudi, da ga nekateri od komentirajocih ne jemljejo kot joke.

nattka
22.02.2007, 09:38
Ne bi spet pogreval stare juhe. Ce te kaj pomirja, se tudi meni zdi tekst odlicno napisan in sem ob branju dobro zabaval. Opazil sem pa tudi, da ga nekateri od komentirajocih ne jemljejo kot joke.

sori ... ker si citiral moj post sem pač pomislila da sem jaz tisti nekateri ... as usual ...

masstermark
22.02.2007, 10:44
-----zakaj pa misliš, da se že VSO evolucijo ženske urejajo, dišavijo, ličijo-izzivalno oblačijo?:shy:
mislim, da ne za druge ženske, vsaj jaz se ne...
pa kake veze ima to z vzgojiteljicami...?

ja, sj se urejate verjetno že skos (ti si očitno velika poznavalka ženskih navad v zgodovini), ampak to da date zadnje čase preveč na 'lepoto' in vse te nepomembne stvari, to je zaskbljujoče. in ta trend raste.

kaj ima to zveze z vzgojiteljicami? ravno to, da že v rani mladosti začnete paziti na to, kako ste oblečene, kako ste počesane, urejene itd. to je SLABO. če ti tega ne opaziš, si slepa. ampak jaz opazim, ker živim z otroci, in vidim, da jih že v dokaj rani mladosti zaradi takih 'fint' okradejo sproščene mladosti.

roxa
22.02.2007, 11:31
-----

kaj ima to zveze z vzgojiteljicami? ravno to, da že v rani mladosti začnete paziti na to, kako ste oblečene, kako ste počesane, urejene itd. to je SLABO. če ti tega ne opaziš, si slepa. ampak jaz opazim, ker živim z otroci, in vidim, da jih že v dokaj rani mladosti zaradi takih 'fint' okradejo sproščene mladosti.

čak mal, ne moreš tko posploševat...so deklice ki se rade lišpajo in tiste, ki se ne (imela sem sošolko v osnovni šoli, ki do valete ni oblekla krila-tud zdaj jih ne oblači, njena mama je pa recimo ful dama in celo učiteljica)...je pa DEJSTVO-da ženska se zanamarjeno ne počuti dobro. Jaz celo pravim, da so ženske bolj tekmovalne, kot moški. Zakaj? Ker hočejo neprestano pozornost...moški niso taki. Njim se gre bolj za moč.

da je pa to trend bit urejen se ne strinjam...trend je po mojem BITI PODOBNO ZRIHTANA KOT DRUGE (kar je spet stvar vsake posameznice-jaz se recimo požvižgam na to)

Katrin
22.02.2007, 15:59
Težko rečeš, da je to dejstvo, ker enostavno ne drži pri vseh ženskah. Večinoma so ženske in moški res radi urejeni, obstaja pa ogromno število takih, ki jim prav dol visi. Stopnja urejenosti je spet relativna. Jaz sem za mnogo katero žensko neurejena, ker si perem lase na 5 dni, za druge spet normalno urejena. Težko posplošuješ take relativne zadeve na 'dejstva'.

Moč in pozornost na eni strani sta idealen prikaz stanja vrednot v naši družbi. Moški ni nič brez dobrega avta in še boljše službe, ženska pa mora biti nujno oblečena po zadnji modi. Kar spet ni obsolutno dejstvo, k sreči najdeš moške in ženske, ki uspejo imeti dobro službo in biti oblečeni po zadnji modi ter take, ki so nekje vmes.
Mimogrede, je kravata in obleka moškega na visokewm položaju pretirana skrb za urejenost? Bi bil v puloverju kaj slabši delavec?

roxa
22.02.2007, 16:05
Težko rečeš, da je to dejstvo, ker enostavno ne drži pri vseh ženskah.
izjeme tule ne potrjujejo dejstva...;)
koliko je takih, ki jim dol visi?

roxa
22.02.2007, 16:08
Moč in pozornost na eni strani sta idealen prikaz stanja vrednot v naši družbi. Moški ni nič brez dobrega avta in še boljše službe, ženska pa mora biti nujno oblečena po zadnji modi. Kar spet ni obsolutno dejstvo, k sreči najdeš moške in ženske, ki uspejo imeti dobro službo in biti oblečeni po zadnji modi ter take, ki so nekje vmes.

sam tole nima veze z tem, kar sem jaz govorila.
dobra služba in avto, ter biti oblečen po zadnji modi je bolj trend, oziroma stanje neke demokrativne mode(joj, kak izraz, sam drugač ne znam povedat). v jugi si bil in pa če si bil delavec-bil je socilalizem...v času kapitalizma je pa in tisti, ki ima dost keša, poledično se to tudi na zunaj kaže...drage cunje, avti...itd

roxa
22.02.2007, 16:10
Opazil sem pa tudi, da ga nekateri od komentirajocih ne jemljejo kot joke.

mahhh, jemljemo resno ali pa ne...pokeometiramo lahko in razvijemo kako dobro debato ane?:shy:

Katrin
22.02.2007, 16:11
izjeme tule ne potrjujejo dejstva...;)
koliko je takih, ki jim dol visi?

Precej. Je pa zadeva relativna - kaj je tista meja, ko rečeš: Tale je pa res neurejen/a? Da se človek ne tušira ali da ne uporablja barvno usklajenih kombinacij?

roxa
22.02.2007, 16:14
Precej. Je pa zadeva relativna - kaj je tista meja, ko rečeš: Tale je pa res neurejen/a? Da se človek ne tušira ali da ne uporablja barvno usklajenih kombinacij?

pustmo modo, dober make-up....to ni merilo urejenosti

torej, koliko je takih žensk, ki so neurejene?
mislim, da je procent zelo mali.
vsaka proba bit "lepo" urejena, torej vsaka si želi biti privlačna...

p.s:če te tolaži tud jaz si lase umivam vsake tri dni, pa nisem zato neurejena-lase ni dobro prati vsak dan oziroma vsake dva dni se izsušijo...

Katrin
22.02.2007, 17:33
:) potem mi podaj tvoje merilo urejenosti. Pogrickani nohti, trenirka, kosmate noge?

ps:
To o izsuševanju povej komu z mastnimi lasmi. Predvidevam, da se ne bo strinjal.

roxa
22.02.2007, 18:59
:) potem mi podaj tvoje merilo urejenosti. Pogrickani nohti, trenirka, kosmate noge?

ps:
To o izsuševanju povej komu z mastnimi lasmi. Predvidevam, da se ne bo strinjal.

men je merilo čistoča človeka, torej telesa in čista oblačila...
kosmate noge ima lahko kdorkoli to ni znak neurejenosti...kaj je narobe z trenirko zdaj? je teb to merilo urejenosti?:shy:

P.S:za mestne lase so druge rcenije:shy:

masstermark
22.02.2007, 19:11
to ni merilo urejenosti, to je merilo higijene kar si podala, kar je ok.
ni pa ok, da bi se trudili 'izdelati oz definirati' merilo urejenosti, ker to spet vodi k ukvarjanjem z 'urejanjem', kar je po moje slabo, ker bi morala 'urejenost' biti zadnja stvar na lestvici pomembnosti človeka.

roxa
22.02.2007, 19:23
to ni merilo urejenosti, to je merilo higijene kar si podala, kar je ok.
ni pa ok, da bi se trudili 'izdelati oz definirati' merilo urejenosti, ker to spet vodi k ukvarjanjem z 'urejanjem', kar je po moje slabo, ker bi morala 'urejenost' biti zadnja stvar na lestvici pomembnosti človeka.

higiena po tvoje je MENI merilo urejenosti:shy: tu je zlo tanka črta med biti urejen in higieničen

zakaj zadnja?

masstermark
22.02.2007, 19:56
ker je toliko drugih stvari na tem svetu katerim bi se morali posvetiti, kot pa da se posvečamo temu, če ta pas paše k čevljem, če čevlji pašejo k hlačam... karikiram, vendar je dejansko nekako tako; in to je žalostno.

masstermark
22.02.2007, 20:08
in ravno to je tisto kar je dokaj pereče in veliko strokovnjakov smatra kot problem: da so našo pozornost preusmerili v nekaj tako brezveznega kot je moda, šoping, ... tistih stvari ki pa so res problemi sedanje družbe in časa, pa so kar nekako potlačili in skrili (kdo in zakaj, ne vem). vem pa da ste v prvi vrsti podlegle ženske, moški vam pa takoj sledimo.

Katrin
22.02.2007, 21:29
men je merilo čistoča človeka, torej telesa in čista oblačila...
kosmate noge ima lahko kdorkoli to ni znak neurejenosti...kaj je narobe z trenirko zdaj? je teb to merilo urejenosti?:shy:

Čistoča? Pol pa čisto brez veze toliko razpravljava, čistoča je pa ja ena izmed bolj pozitivnih strani napredka...

Katrin
22.02.2007, 21:31
ker je toliko drugih stvari na tem svetu katerim bi se morali posvetiti, kot pa da se posvečamo temu, če ta pas paše k čevljem, če čevlji pašejo k hlačam... karikiram, vendar je dejansko nekako tako; in to je žalostno.

Roxa govori o čistoči, ne o barvni usklajenosti.

freya
23.02.2007, 09:06
higiena po tvoje je MENI merilo urejenosti:shy: tu je zlo tanka črta med biti urejen in higieničen

zakaj zadnja?

dobra higiena je osnova urejenosti...brez prvega ni drugega.
Po mojih merilih pa bi dala zelo malo ženskam etiketo zelo urejena....to pomeni vsak dan.

mrjerry
23.02.2007, 10:14
A se vam ne zdi, da ste se mal zaplezal? :shy:

roxa
23.02.2007, 10:15

ornk, ne vidmo več smeri:clown:

roxa
23.02.2007, 10:16
dobra higiena je osnova urejenosti...brez prvega ni drugega.
Po mojih merilih pa bi dala zelo malo ženskam etiketo zelo urejena....to pomeni vsak dan.
:approve: tako je...v bistvu je temelj urejenosti

roxa
23.02.2007, 10:17
Roxa govori o čistoči, ne o barvni usklajenosti.

barvna usklajenost je stvar dobrega okusa-itak, da vse ne moreš zmiksat-za to imamo pust:clown:

roxa
23.02.2007, 10:18

to je zlo relativno, ker nimamo vsi istih interesov...tuhtaj, da enim paše usklajevat barve, uživajo v tem in zakaj potetakem tega ne bi "smeli" početi?:shy:

freya
23.02.2007, 10:19
jaz sem vas srečala le na zadnjem klinu

bejdi
23.02.2007, 10:27

jst upam tut v službo brez majkapa (prakticiram celo poletje, pa ni še noben sodelavc pobegnu :D). V trenirki grem lahku kamor čem, včasih grem tut v pižami ven s psom, kaj me brigajo drugi, važnu da se mam jst fajn in mi je udobno. :approve:
sicer pa sej ni nič narobe s tem, da smo si ljudje različni, tut ženske, ene so pač take, druge drugačne, tako kot vsi moški nisi enaki, ali pač :D :veryevil:

pa še na prvi post komentar: menim, da si ženske to zaslužijo mal razvajanja, pa če je smiselno ali ne za nekoga, večina dela itak pade na njih, poleg službe, še opravila doma, otroci ... (zato jim gre najbrž večini tudi v nos, moško poležavanje na kavču, ker to pomeni, da se on lako po službi uleže in počaka na kosilo ali ne rabi porihtati perila ..., seveda ni povsod tako)

mrjerry
23.02.2007, 10:35
"vecina dela itak pade na njih"

WTF???

Od kdaj pa delo kar z neba pada?

Goody
23.02.2007, 10:39
------Ženska se rihta za vse okrog sebe-hoče bit lepa, privlačna...to nam je v naravi.

spet en čudno priučen stereotip, in predvsem 'zabičan' od ženskih vzgojiteljic.če se morate toliko rihtati in trpeti samo zase, se mi zares smilite.

ker če vam odkrito povem, se za moške ni treba toliko rihtati, ker večino vašega truda sploh ne opazimo, vaš trud opazijo predvsem ostale ženske, kar pa je najbolj žalostno. ker morate vse te zadeve okoli oblek, obutve, lastne nege, makeupa, odstranjevanja dlačic delati samo zaradi tega, da tekmujete z ostalimi ženskami. in za kaj oz. koga tekmujete??? za moške očitno ne.

pa podam nekaj primerov: sva šla s kolegico na sprehod, pa je rekla da ne bi šla v lokal, ker da ima mastne lase!!!!??? moški tega sploh ne bi opazili, tudi jaz nisem, ženske očitno bi.
sem imal sliko od ene kolegice, pa je rekla da ni uredu, ker na njej ni naličena!!!!??? itaq da tega sploh nisem opazil, ona pa se je kr obremenjevala s tem.
počasi tudi slovenske punce postajajo vse bolj podobne nemškim: po zadnji modi zrihtane in spedinane kraste.

torej ženske, pamet v roke. in dajte 'ženske' revije na stran. (in itaq jih nobena ne bere, vse rečejo: samo malo prelistam)

hehe

mislim tut da od moških, ;) kolkrat sm že slišala prej iz moških kot iz ženskih ust, kaj naj si obleče in kako izgleda, tko da vseen mogoče mal posplošuješ preveč ;)
Več dejavnikov vpliva na obnašanje posameznika ;) ne samo vgoja, tudi samozavest, mediji, okolica ... :)

bejdi
23.02.2007, 10:49
"vecina dela itak pade na njih"

WTF???

Od kdaj pa delo kar z neba pada?

mislila sem, da predvidevamo delo doma, poleg službe :)
pa še, je posplošeno, so tut izjeme, kjer to moški opravi ail si pomagata, sam v večini pa pomojem za dom bolj skrbijo ženske ;) sam to.
Sicer pa sploh ne vem, kaj je problem, če želijo biti lepe pa kako smatrajo, da so lepe, če bi blo vsi enaki, bi blo pa tut mal dolgočasno :D
enim pač paše bit "zrihtan" v obleki, enim pa hodt okul v trenirki, ...
sicer pa kaj čmo sploh razpravljat, itak da se trend dviguje, če smo v potrošniški družbi, ljudje so določene dobrine šele dobil, valjda, da se jih eni ne morejo naveličat, pa tut s tem ni nič narobe. Če gre en rajš v štacuno, drug pa v gozd, ;) če bi šli vsi sam v gore al pa vsi sam v šopong , ne bi blo več placa za vse :rolling:

mrjerry
23.02.2007, 12:26
Problem je (pri moskih in zenskah), da nimamo vec obcutka za to, kaj si zelimo. Vse kar pocnemo je, da sprobavamo. Na trg pride nekaj novega in je treba sprobat. Karkoli. Nov lokal, trgovina, nov tip masaze, nove obleke, nove `igracke'... Na enak nacin se obnasamo tudi v zvezi, v odnosu drug do drugega, v sluzbi, v odnosih z druzino. Vse obravnavamo kot da nam je dano in na to ne zelimo vplivati. Smo pa to pripravljeni skoraj v neskoncnost trpeti. Bojimo se, da bi se izpostavili, povedali, kaj nam gre na organ in eventuelno kaksen odnos tudi prekinili. Ne upamo si zarezati v meso, ker nimamo obcutka za to, kaj je gnilo in kaj ni.

To je tisto, kar odraza tekst v uvodnem postu.

roxa
23.02.2007, 13:21
deloma se strinjam...:approve:

masstermark
23.02.2007, 16:11
komentar na post #57: karin, vidam da imaš težave s sledenjem rdeče niti. malo napni možgane, ne samo oči.

komentar na post #59: debata se komaj razvija.

komentar na post #62: ali s tega prispevka vidim, kako zelo so ti pomembne 'cunje'? plehko, plehko... barvna neusklajenost je lahko znak samozavesti. koliko od vas tukaj si bi upalo paradirat sredi ljubljane takšen/a, da bi vsi s prstom kazali nate in se ti hihitali, tebi bi pa bilo totalno vseeno? jaz priznam da nisem tako samozavesten.

komentar na post #63: vse preveč pozornosti se polaga na zunanjost, to jaz pravim da je problem. ker se mi zdi, da že malo meji na norost :-] nisem malo v ženski družbi, in ko opažam da je z vsako situacijo pri njih prisotna tista skrb: kako izgledam, sem se malo zamislil in se mi zdi, da to ni uredu.

komentar na post #66: da, pade večina dela na ženske. če tega ne vidiš si neumen.

komentar na post #67: mislim da ste ženske veliko bolj kritične do zunanjosti kot moški, tako da ne klamfat bedarije.

Katrin
23.02.2007, 20:39

Tako zelo, da ne najdemo več poti ven :D

Katrin
23.02.2007, 20:43
Problem je (pri moskih in zenskah), da nimamo vec obcutka za to, kaj si zelimo. Vse kar pocnemo je, da sprobavamo. Na trg pride nekaj novega in je treba sprobat. Karkoli. Nov lokal, trgovina, nov tip masaze, nove obleke, nove `igracke'... Na enak nacin se obnasamo tudi v zvezi, v odnosu drug do drugega, v sluzbi, v odnosih z druzino. Vse obravnavamo kot da nam je dano in na to ne zelimo vplivati. Smo pa to pripravljeni skoraj v neskoncnost trpeti. Bojimo se, da bi se izpostavili, povedali, kaj nam gre na organ in eventuelno kaksen odnos tudi prekinili. Ne upamo si zarezati v meso, ker nimamo obcutka za to, kaj je gnilo in kaj ni.

:2thumbs: :2thumbs:

masstermark
24.02.2007, 11:23

dejmo se še malo pogovorit, zakaj je do tega prišlo.
any idea?

paradox
25.02.2007, 09:16

To je tisto, kar odraza tekst v uvodnem postu....nove generacije, recimo danasnji dojencki, se bodo temu uprli oz. poiskali spet novo boljso perspektivo in odziv na danasnjo samovsecno druzbo...se uprli slepemu sprobavanju in potrosniskemu brain-washing, ker jim enostavno ne bo zneslo, ce ne drugega in svet bo spet zanimivejsi :D :approve:

masstermark
25.02.2007, 12:41
ja, uprašanje če jim bo to uspelo. če ne bo večina proti, ne bo nič.

paradox
27.02.2007, 06:01
ja, uprašanje če jim bo to uspelo. če ne bo večina proti, ne bo nič....bo, bo:) Sicer pa ni nikoli 'vecina', ki vpliva na velike spremembe...individuals do;)

mrjerry
27.02.2007, 08:40
dejmo se še malo pogovorit, zakaj je do tega prišlo.
any idea?

Zato, ker smo od otrostva zasuti z imperativi. Moras to, ne smes tega. Do dvajsetega leta imamo za seboj toliko pravil, da so nase moznosti zelo omejene. Iz tega, kaj sem in tja zvem, da se dogaja pri osnovno in srednjesolcih lahko rekonstruiram, da je pravo otrosko radovednost treba iskati z mikroskopom. Starsi otroke ucijo, da zivijo po ustaljenih in preverjenih vzorcih, ki ne morejo prinesti drugega kot ustaljenih in preverjenih rezultatov. Kakrsnekoli oblike ekstremizma so nezazeljene iz cele kopice razlogov, med katerimi je skrb za morebiten neuspeh posameznika zelo slabo opazen.

Nadalje smo v nasi druzbi seksualno zavrti. Dokazano je, da je seksualno zatiranje ena najbolj ucinkovitih oblik kontrole nad ljudmi, mi pa se je sploh ne zavedamo. Manipulacija s seksualnostjo je izjemno orodje za uravnavanje mnozic. Danes mislimo, da smo preziveli seksualno revolucijo (ze tadrugo v 30 letih). Figo smo jo. Se hujse je, kot je bilo prej. To, da zenske hodijo naokrog vedno bolj nage in da moski uporabljamo vlazilno kremo NI produkt seksualne revolucije ampak dokoncnega seksualnega zatrtja. Kar reci kolegici v sluzbi da ti je vsec, ce ji strikci od tangic kazejo iz hlac. Ce jo bos odnesel s spolnim nadlegovanjem, bos imel ze blazno sreco.

Seksualna zatrtost je privedla do boja med moskim in zensko. Moski smo postali hedonisticni prasci, ki bi samo izkoriscali, zenske pa same sebe slepijo, da prenasajo celotno breme sveta na svojih plecih, saj so poleg tega da imajo na njih tisto, kar jim je obesila tradicija (torej vzreja, vzgoja in skrb za druzino), nanje nalozile se zeljo po karieri in financni neodvisnosti. Naceloma to podpiram ker a priori ne vidim razloga za to, da bi zensko drzal doma, ce si tega ne zeli. Problem pa je, ko zenska pride domov, ti (pesnisko receno) pred nosom pomaha s SVOJO zlato Viso, si sezuje skorenjcke ki si jih je SAMA kupila s SVOJIM denarjem, se preoblece in gre s SVOJIMI prijateljicami kamorkoli ze. Mimogrede, moski pri tem nismo cisto nic boljsi. Taksna zveza ne more funkcionirati zato, ker temelji na medsebojni napetosti. In zenska se lahko napol prelomi od garanja in mazohisticnega prevzemanja dela na svoja pleca, pa ne bo nikoli obcutila zadovoljstva, ki ji ga da lahko moski z nekaj besedami in dotiki. In obratno. Vse to zaradi seksualne zavrtosti.

Tretji problem izhaja iz dejstva, da vedno vec trosimo. Nacin zivljenja, ki smo si ga izbrali, od nas zahteva visoke dohodke. Pa ne govorim o luksuzu ampak o dokaj nujnih stvareh. Pred 30 leti so bili ljudje zadovoljni z radijsko postajo in morda CB televizorjem. Danes rabimo 100+ kanalov v barvah na najmanj 70cm ekranu. Rabimo racunalnik, internet, mobitele. Druzinski stroski so samo s tem narastli za (cist na hitro ocenjeno) vsaj 200 eurov mesecno. To pa je veliko - v letu ti znese 2400 eurov, kar sta dve ne tako slabi placi. Z drugimi besedami, okrog 10%. Toliko gre po tanovem iz druzine VEC denarja, brez da bi se kjerkoli opazneje dvignila kvaliteta zivljenja. Sledijo frustracije zaradi strahu pred izgubo delovnega mesta, pustimo se podrejati delodajalcem in zastonj nabiramo nadure samo zato, da v sluzbi ni vec ognja na strehi. Domov hodimo zgarani in tri ure prepozno. Pocutimo se grozno zgarane, pa nam se vedno uspeva ujeti dnevnoinformativne oddaje in vse bolj cvetoce `diskusije' na TVju. Sproti smo seznanjeni s tem, kdo je koga ustrelil, posilil, v dveh dneh imamo izdelano popolno analizo stanja, ugotovimo, da je svet nemogoc, nenadoma pa nam moz v beli halji pove, da imamo problem s pritiskom, krivo hrbtenico, slabo kri, nikakve notranje organe in da nam za vrat dihajo rak, infarkt, holesterol in osteoporoza. Namesto, da bi si dva do trikrat tedensko dvignili pulz z enournim aktivnim sprehodom, tekom ali cemurkolo ze. Celne lampe so smesno poceni, nepremocljiva oblacila pa tudi. Za manj kot 200 eur imamo nekajletno opremo za pohajkovanje v kakrsnihkoli razmerah. Skoraj karkoli, kar si sicer kupimo, stane tam nekje...

Zakaj mislis, da danes po Ljubljani tako bolano uspevajo wellness centri? Vse to je posledica potrosniske frustracija pregaranih ljudi, ki pa jih s tem ne resujejo ampak jih kvecjemu se poglabljajo. Kdo ti brani, da investiras 30 jurjev v svojo kopalnico, namontiras lucke, ki jih lahko zatemnis, nabavis svecke in etericna olja, ugasnes telefon in se v njej s namakas s partnerjem? SAM si to branis, oziroma tvoja lastna frustracija, ker te je sram pred njim. Rajsi si placas se dodatnih 50eur zato, da te v kvaziorientalskem ambientu gnetejo ljudje z drugega kontinenta (kar meni ni nic drugega kot sprejemljiva in legalna oblika prostitucije, o masiranju in anatomiji cloveka jih 3/4 ipak nima kaj dosti pojma) in se potem lahko hihitas (ali hvalis) pred prijatelji/cami, kako te je en kitajski hrust nalomil, zraven pa se povedal, da sploh nimas tok slabe postave (in obratno).

Najbrz sem mal narobe odgovoril ampak ce se enkrat preberem se kr dobro poklopi z naslovom teme :angel:

mrjerry
27.02.2007, 08:42
...nove generacije, recimo danasnji dojencki, se bodo temu uprli oz. poiskali spet novo boljso perspektivo in odziv na danasnjo samovsecno druzbo...se uprli slepemu sprobavanju in potrosniskemu brain-washing, ker jim enostavno ne bo zneslo, ce ne drugega in svet bo spet zanimivejsi :D :approve:

To se je dejansko ze zgodilo. Upornistvo med mladimi je intenzivno prisotno ze 30 let. Mladi dolgo casa dejansko zivijo, delajo stvari iz lastnih navzgibov, pogostokrat marsikaj, kar ni racionalno, jim pa bogati zivljenje. Zal se vecina njih v tem ne znajde dolgorocno, ker njihovo `brezskrbno' zivljenje financirajo drugi. Ko zmanjka denarja ali se ukloni volja `sponzorja', postanejo cisto navadni potrosniki, ali pa se kaj hujsega, ker so v tem izgubljeni.

shema
27.02.2007, 11:32
jao, če bi tebe večkrat brala jerry, bi me minila volja do življenja.

sam res so pa tipi perle, sploh taki, ki te bejbe, čez katere majo tolk povedat, obožujejo in ljubijo leta in leta....

mrjerry
27.02.2007, 12:38
jao, če bi tebe večkrat brala jerry, bi me minila volja do življenja.

sam res so pa tipi perle, sploh taki, ki te bejbe, čez katere majo tolk povedat, obožujejo in ljubijo leta in leta....

Tudi jaz cutim nekaj podobnega :blush:

masstermark
27.02.2007, 18:46
to ja jerry, se popolnoma strinjas s tabo! cool. sm že mislil da ne bo nobeden nič kaj pametnega povedal.

zdi se mi da vsi, pravzaprav svi nekako živimo v nekem krču; neki čuden jaz je prišel na površje, in se ga zlepa ne znebimo.
vsi se tega zavedamo, vendar se ne moremo spremeniti. dobro pa je da se vsaj nekateri tega zavedamo.

jerry: so to tvoje besede in misli, ali je bil copy-paste?

masstermark
27.02.2007, 18:51
hubert požarnik je nekoč odgovoril na vprašanje , če ima kakšno fobijo:
''nimam, imam pa zato druge, upravičene strahove. namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse kar mi gledamo, visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija. to mene skrbi, ne fobije.''

se strinjam z njim:2thumbs:

paradox
27.02.2007, 23:56
Zato, ker smo od otrostva zasuti z imperativi. Moras to, ne smes tega. Do dvajsetega leta imamo za seboj toliko pravil, da so nase moznosti zelo omejene. Iz tega, kaj sem in tja zvem, da se dogaja pri osnovno in srednjesolcih lahko rekonstruiram, da je pravo otrosko radovednost treba iskati z mikroskopom. Starsi otroke ucijo, da zivijo po ustaljenih in preverjenih vzorcih, ki ne morejo prinesti drugega kot ustaljenih in preverjenih rezultatov. Kakrsnekoli oblike ekstremizma so nezazeljene iz cele kopice razlogov, med katerimi je skrb za morebiten neuspeh posameznika zelo slabo opazen.

Nadalje smo v nasi druzbi seksualno zavrti. Dokazano je, da je seksualno zatiranje ena najbolj ucinkovitih oblik kontrole nad ljudmi, mi pa se je sploh ne zavedamo. Manipulacija s seksualnostjo je izjemno orodje za uravnavanje mnozic. Danes mislimo, da smo preziveli seksualno revolucijo (ze tadrugo v 30 letih). Figo smo jo. Se hujse je, kot je bilo prej. To, da zenske hodijo naokrog vedno bolj nage in da moski uporabljamo vlazilno kremo NI produkt seksualne revolucije ampak dokoncnega seksualnega zatrtja. Kar reci kolegici v sluzbi da ti je vsec, ce ji strikci od tangic kazejo iz hlac. Ce jo bos odnesel s spolnim nadlegovanjem, bos imel ze blazno sreco.

Seksualna zatrtost je privedla do boja med moskim in zensko. Moski smo postali hedonisticni prasci, ki bi samo izkoriscali, zenske pa same sebe slepijo, da prenasajo celotno breme sveta na svojih plecih, saj so poleg tega da imajo na njih tisto, kar jim je obesila tradicija (torej vzreja, vzgoja in skrb za druzino), nanje nalozile se zeljo po karieri in financni neodvisnosti. Naceloma to podpiram ker a priori ne vidim razloga za to, da bi zensko drzal doma, ce si tega ne zeli. Problem pa je, ko zenska pride domov, ti (pesnisko receno) pred nosom pomaha s SVOJO zlato Viso, si sezuje skorenjcke ki si jih je SAMA kupila s SVOJIM denarjem, se preoblece in gre s SVOJIMI prijateljicami kamorkoli ze. Mimogrede, moski pri tem nismo cisto nic boljsi. Taksna zveza ne more funkcionirati zato, ker temelji na medsebojni napetosti. In zenska se lahko napol prelomi od garanja in mazohisticnega prevzemanja dela na svoja pleca, pa ne bo nikoli obcutila zadovoljstva, ki ji ga da lahko moski z nekaj besedami in dotiki. In obratno. Vse to zaradi seksualne zavrtosti.

Tretji problem izhaja iz dejstva, da vedno vec trosimo. Nacin zivljenja, ki smo si ga izbrali, od nas zahteva visoke dohodke. Pa ne govorim o luksuzu ampak o dokaj nujnih stvareh. Pred 30 leti so bili ljudje zadovoljni z radijsko postajo in morda CB televizorjem. Danes rabimo 100+ kanalov v barvah na najmanj 70cm ekranu. Rabimo racunalnik, internet, mobitele. Druzinski stroski so samo s tem narastli za (cist na hitro ocenjeno) vsaj 200 eurov mesecno. To pa je veliko - v letu ti znese 2400 eurov, kar sta dve ne tako slabi placi. Z drugimi besedami, okrog 10%. Toliko gre po tanovem iz druzine VEC denarja, brez da bi se kjerkoli opazneje dvignila kvaliteta zivljenja. Sledijo frustracije zaradi strahu pred izgubo delovnega mesta, pustimo se podrejati delodajalcem in zastonj nabiramo nadure samo zato, da v sluzbi ni vec ognja na strehi. Domov hodimo zgarani in tri ure prepozno. Pocutimo se grozno zgarane, pa nam se vedno uspeva ujeti dnevnoinformativne oddaje in vse bolj cvetoce `diskusije' na TVju. Sproti smo seznanjeni s tem, kdo je koga ustrelil, posilil, v dveh dneh imamo izdelano popolno analizo stanja, ugotovimo, da je svet nemogoc, nenadoma pa nam moz v beli halji pove, da imamo problem s pritiskom, krivo hrbtenico, slabo kri, nikakve notranje organe in da nam za vrat dihajo rak, infarkt, holesterol in osteoporoza. Namesto, da bi si dva do trikrat tedensko dvignili pulz z enournim aktivnim sprehodom, tekom ali cemurkolo ze. Celne lampe so smesno poceni, nepremocljiva oblacila pa tudi. Za manj kot 200 eur imamo nekajletno opremo za pohajkovanje v kakrsnihkoli razmerah. Skoraj karkoli, kar si sicer kupimo, stane tam nekje...

Zakaj mislis, da danes po Ljubljani tako bolano uspevajo wellness centri? Vse to je posledica potrosniske frustracija pregaranih ljudi, ki pa jih s tem ne resujejo ampak jih kvecjemu se poglabljajo. Kdo ti brani, da investiras 30 jurjev v svojo kopalnico, namontiras lucke, ki jih lahko zatemnis, nabavis svecke in etericna olja, ugasnes telefon in se v njej s namakas s partnerjem? SAM si to branis, oziroma tvoja lastna frustracija, ker te je sram pred njim. Rajsi si placas se dodatnih 50eur zato, da te v kvaziorientalskem ambientu gnetejo ljudje z drugega kontinenta (kar meni ni nic drugega kot sprejemljiva in legalna oblika prostitucije, o masiranju in anatomiji cloveka jih 3/4 ipak nima kaj dosti pojma) in se potem lahko hihitas (ali hvalis) pred prijatelji/cami, kako te je en kitajski hrust nalomil, zraven pa se povedal, da sploh nimas tok slabe postave (in obratno).

Najbrz sem mal narobe odgovoril ampak ce se enkrat preberem se kr dobro poklopi z naslovom teme :angel:...:rolling: ...predvsem pa :2thumbs:

...samo nekaj bom komentirala: ne rabimo 100+ kanalov, ne rabimo 70cm ekrane, ne rabimo se pa se podobnih igrack, katerih nove in izboljsane verzije prepravljajo trzisca in so reklamirane za neobhodno potrebne. Treba je biti selektiven in ne brezglavo slediti potrosniskemu poneumljanju...

mrjerry
28.02.2007, 07:18
to ja jerry, se popolnoma strinjas s tabo! cool. sm že mislil da ne bo nobeden nič kaj pametnega povedal.

zdi se mi da vsi, pravzaprav svi nekako živimo v nekem krču; neki čuden jaz je prišel na površje, in se ga zlepa ne znebimo.
vsi se tega zavedamo, vendar se ne moremo spremeniti. dobro pa je da se vsaj nekateri tega zavedamo.

jerry: so to tvoje besede in misli, ali je bil copy-paste?

Avtorsko gledano je moje, sicer pa je to rezultat nekaj prebranih knjig, razmisleka o tem, opazovanja, pogovorov z drugimi... Ceprav je tako, da vec kot o tem razmisljas in beres, z manj ljudmi se lahko pogovarjas. Problemi so namrec globoki in vecini ljudem vec kot kratkotrajni moralni macek ne potegne.

nattka
28.02.2007, 09:22
pravzaprav je selekcija zanimiva zadeva ...

včeraj grem na kofi s kolegico, ki ima polna usta duhovne rasti ( neka moda zadnje čase ) ... in nič več ne da na materializem ... pha ...

nato ji zazvoni gsm in potegne ven mobilnik vreden takole od oka kakih 80 000 starih sitov ...

ne vem, če tudi ponudba duhovnih zadev ne sodi v isti koš z mobilniki, liposukcijo in ostalo navlako modernega sveta ...

konec koncev je enako že z rekreacijo ... sploh nisi več "resen" tekač, če na običnem lj-skem trimu nimaš najboljših najkic in kup navigacijske opreme ... kot da je jako važno, ali boš pokuril 230 ali 260 kalorij ... namesto, da bi se predali teku in uživali v gibanju lastnega telesa ...

kaj sem sploh hotela povedati?
da ne verjamem v popolno iskrenost vsega tukaj napisanega ... ker velikokrat določenih stvari nimamo, ker si jih ne moremo privoščiti, ne pa zato, ker smo se jim zavestno odrekli ...

Lencka
28.02.2007, 10:13
da ne verjamem v popolno iskrenost vsega tukaj napisanega ... ker velikokrat določenih stvari nimamo, ker si jih ne moremo privoščiti, ne pa zato, ker smo se jim zavestno odrekli ...
S tem se pa kar strinjam. Dodala bi še tole: kdor pa si lahko in si želi privoščiti in s v končni fazi tudi privošči, pa ga takoj ožigosamo. Kar takoj in brez zadržkov.

Precej sem razmišljala o tem in nisem čisto na jasnem... ampak takole nekako se mi zdi: osebno se mi zdijo pretirane procedure glede razvajanja odveč. Kozmetike ne ubporabljam veliko (razen kreme za roke in labele ostalo je izjemoma), pa vseeno si kdaj rada razvajam tako, kot meni paše. S polno bano vroče vode, s piškoti v postelji ob dišeči sveči in knjigo v roki ter cdjem, tako, da grem za tri ure čepet na mehurče na bližnji bazen ali pa ven, ko izbiram, katero majico bom kombinirala s hlačami - in zakaj tega ne bi smela početi, kadar se mi zljubi? S tem nikomur ne škodujem. Če komu ne paše, naj me pač ne pogleda - ne takrat, ko se razvajam, ne takrat, ko sem "upedenana", in ne takrat, ko grem v mesto brez mejkapa (kar je sicer skoraj vedno) in ne takrat, ko po vasi lovim psa v poflakanih trenirkah. In če komu ne pašejo dekleta/ženske, o katerih piše moški v prvem zapisu - kdo kogarkoli sili, da se druži z njimi???

Živimo in pustimo živeti. Tako ali drugače. Svoboda sebe in drugih je v tem, da ne vsiljuješ svojega načina in s svojim načinom ne omejuješ drugih. In dokler je tako, lahko mirno živimo eni, drugi in tisti vmes.

nattka
28.02.2007, 10:18
Avtorsko gledano je moje, sicer pa je to rezultat nekaj prebranih knjig, razmisleka o tem, opazovanja, pogovorov z drugimi... Ceprav je tako, da vec kot o tem razmisljas in beres, z manj ljudmi se lahko pogovarjas. Problemi so namrec globoki in vecini ljudem vec kot kratkotrajni moralni macek ne potegne.

pa še s plašnicami teorije lahko neovirano po svetu hodiš ...

freya
28.02.2007, 10:33
moja teorija..ampak verjetno samo moja
Preveč imaš časa zase, preveč imaš teorije v glavi, ki te omejuje in zavira v življenju.
rešitev: get a life

masstermark
28.02.2007, 19:10
ahhh... ženske... :rolling:

Lencka
28.02.2007, 19:58
ahhh... ženske... :rolling:

:rolling: aahhh... moški :nonono: :rolling:

Pa se kljub vsemu najdejo/mo skupaj ravno pravi drug za drugega.

Katrin
28.02.2007, 20:54

S tem se zelo strinjam. Jaz se že nekaj let zavestno trudim pri nakupu vsakega oblačila razmislit, a to zadevo res potrebujem. Ponavadi se uspem spravit iz štacune z izgovorom, da če bom 3 dni še mislila na to cunjico, bom pač prišla nazaj. In še pogosteje naslednji dan popolnoma pozabim nanjo in tako dejansko kupujem zelo malo oblačil.
Point je, da je ob vsej potrošnji in 'uporabi in zavrzi' mentaliteti, to zelo težko preseči. Je potreben napor.

paradox
01.03.2007, 03:49
...
Point je, da je ob vsej potrošnji in 'uporabi in zavrzi' mentaliteti, to zelo težko preseči. Je potreben napor....vsekakor ;-) ...ampak ob taksni praksi tudi ugotovis kolikokrat lahko kupis stvari, ki jih v bistvu sploh ne zelis, kaj sele potrebujes.

nattka
01.03.2007, 07:55
S tem se zelo strinjam. Jaz se že nekaj let zavestno trudim pri nakupu vsakega oblačila razmislit, a to zadevo res potrebujem. Ponavadi se uspem spravit iz štacune z izgovorom, da če bom 3 dni še mislila na to cunjico, bom pač prišla nazaj. In še pogosteje naslednji dan popolnoma pozabim nanjo in tako dejansko kupujem zelo malo oblačil.
Point je, da je ob vsej potrošnji in 'uporabi in zavrzi' mentaliteti, to zelo težko preseči. Je potreben napor.

recimo jaz se prekomernemu trošenju ( sem pač cepljena na te reči :blush: ) izognem tako, da že nekaj let nimam nobene kartice, nimam odobrenega limita na banki in če kaj želim, potem moram pač en mesec ali dva šparati ... priznam, odkar delam tako, mi je težko dati denar za neumnost ali nepotrebno stvar, ker vem čemu sem se odrekla ...
in kupujem stvari, ki so malce dražje pa zato kvalitetnejše ... raje dve majčki pa ornk, kot celo omaro sezonskih cunjic ...

mislim da potrošništvo spodbujajo še najbolj nakupi na obroke ... odnesi danes, plačaj čez eno leto ... plačaj dva, vzami tri ... in plastika, ki ti občutek, da si pri denarju, v resnici pa že globoko v minusu ...

pa seveda slogan: ker se cenim ( dobesedni prevod : ker si zaslužim = because I deserve it) ... ali najnovejši: to moram imeti ...

mrjerry
01.03.2007, 08:02
moja teorija..ampak verjetno samo moja
Preveč imaš časa zase, preveč imaš teorije v glavi, ki te omejuje in zavira v življenju.
rešitev: get a life

As you know I do have I life and I like it.

freya
02.03.2007, 14:53

recimo jaz se prekomernemu trošenju ( sem pač cepljena na te reči :blush: ) izognem tako, da že nekaj let nimam nobene kartice, nimam odobrenega limita na banki in če kaj želim, potem moram pač en mesec ali dva šparati ... priznam, odkar delam tako, mi je težko dati denar za neumnost ali nepotrebno stvar, ker vem čemu sem se odrekla ...
in kupujem stvari, ki so malce dražje pa zato kvalitetnejše ... raje dve majčki pa ornk, kot celo omaro sezonskih cunjic ...

mislim da potrošništvo spodbujajo še najbolj nakupi na obroke ... odnesi danes, plačaj čez eno leto ... plačaj dva, vzami tri ... in plastika, ki ti občutek, da si pri denarju, v resnici pa že globoko v minusu ...

pa seveda slogan: ker se cenim ( dobesedni prevod : ker si zaslužim = because I deserve it) ... ali najnovejši: to moram imeti ...

:D
Ker se cenim..haha
nazadnje po daljši uporabi ugotoviš, da ti je izdelek...ker se cenim....pomagal k boljšemu videzu le začasno,na dolgi rok pa ti je nepopravljivo škodoval. meni bi bil bolj všečen slogan ...nazaj k naravi....ampak očitno folk še ni spoznal, da se ključ do lepote in zdravja skriva v naravi. maybe later later.
kartice...ja, meni na primer olajšajo evidence o porabah. tudi s karticami semoraš naučiti poslovati in ko preboliš mrzlico po nepotrebnem nakupovanju (ki si jo ti očitno že), se lahko vrneš h karticam. na večini lahko spremlješ porabo, in koncem meseca lažje ugotoviš, kje je bila po nepotrebnem povečana poraba oz. kje so rezerve.

freya
02.03.2007, 14:57
As you know I do have I life and I like it.
Sploh ni letelo direktno nate. Na splošno sem hotela povedat, da kdor ima polno življenje, nima veliko časa za filozoriranje, kaj bi ali ne bi.

nattka
02.03.2007, 15:05
:D
Ker se cenim..haha
nazadnje po daljši uporabi ugotoviš, da ti je izdelek...ker se cenim....pomagal k boljšemu videzu le začasno,na dolgi rok pa ti je nepopravljivo škodoval. meni bi bil bolj všečen slogan ...nazaj k naravi....ampak očitno folk še ni spoznal, da se ključ do lepote in zdravja skriva v naravi. maybe later later.
kartice...ja, meni na primer olajšajo evidence o porabah. tudi s karticami semoraš naučiti poslovati in ko preboliš mrzlico po nepotrebnem nakupovanju (ki si jo ti očitno že), se lahko vrneš h karticam. na večini lahko spremlješ porabo, in koncem meseca lažje ugotoviš, kje je bila po nepotrebnem povečana poraba oz. kje so rezerve.

imam še vedno občutek da sem zdrava samo zato, ker se karticam na daleč izogibam ...:blush:

in strinjam se ... narava je najbolši wellness center :approve: ... s čokolado pa raje notranji del želodčka namažem ...:blush: :D

jullia
03.03.2007, 09:43
Članek se mi zdi zelo zanimiv, vendar se z njim ne strinjam, vsaj ne v celoti.
priznam, da sem tipična ženska. rada se razvajam. Rada grem k frizerju, s kolegico greva vsaj enkrat na dva tedna na manikiro, pa nisva zato nobene žabarske afne. greva tud recimo na čaj na šmarno. Kokr nama pač paše.
Pol teli welness centri so me tud mal zmotil. V službi cel dan sedim za računalnikom in imam zato posledično težave s hrbtenico. In če mi bo masaža vsaj malo pomagala razbremeniti bolečine, zakaj ne? Zato, ker bom potem označena kot tipična ženska, ki so ji razni Cosmoti opral možgane?? Ne bi rekla!

No ja pa še glede pitja pira in ostalih navad. Sicer sem samska, vendar tud prej nisem nikol nobenga omejevala. Vsak naj počne kar mu paše. Grem pa tud sama kdaj na kak pir, oblečena v trenirko in superge. Včasih se pa pač u nulo spedenam in grem na koktelj. Zakaj pa ne? Sej sem ženska. :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: se strinjam z teboj v celoti....:dontknow: pa kaj je tem ljudem okoli?? kaj a vsi hodijo ven , samo za to, da bi opazovali kako je kdo oblecen, ce popek ali bog ne daj joske kaze...:censored: in kaj vem kaj se.... ce pije pivo z frendicam, ce je nalicena in oblecena tako al tako... boooo:dontknow: ne razumem tega ponorelega sveta vec......in pravijo , da zivimo v deomkraciji in, da lahko vsakdo pocne tisto kar se mu dopade po mili volji...... madonna pa se svojih josk ki mu jih je mati narava dala ne sme razkazovati...:approve: ma zivi in pusti ziveti.......:P osebno ne opazujem folk okoli nikdar in nikoli, ker sem zunaj za to , da kaj kupim opravim in grem..., se rezim z svojimi prijatelji do mile volje.. in uzivam cudovite trenutke , ki so mi podarjeni za svoj filing .Ali pa na plazi bog ne dai."joj poglej tisto zensko kaksen cellulitis ima .;) joj joj.kako grde joske....dol visijo.......:rolling: ma meni iskreno.za vse okoli...... visi...:rolling: