Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ugriz psa

jurka
09.02.2007, 17:58
Nečaka je danes med igro ugriznil (šavsnil) sosedov pes - ni bilo hudega, so pa zobki na več mestih "prebili kožo" in fantkove prstke ranili do krvi. Ampak gre za male ranice.
Pes je cepljen - lastnikom verjamem, ker so zelo skrbni.
Starše pa vseeno skrbi, če bi se morali s fantkom oglasiti pri zdravniku?

d28
09.02.2007, 18:26
A ni odgovor jasen? Jaz osebno ne bi razmišljal niti sekunde, da grem z otrokom k zdravniku.

ponga
09.02.2007, 19:44
Odvisno za kakšne rane oz.ranice gre.
Če gre bolj za praske, jaz ne bi komplicirala, glede na to, da gre za znanega psa...
Pri večjih ali globjih ranah pa bi seveda šla k zdravniku.

nattka
09.02.2007, 20:59
pri ugrizih je obvezna inekcija proti tetanusu ... nikar ne odlašajte ...

bobi
09.02.2007, 21:41
Vsekakor do doktorja, pa naj bo ugriz od psa, ali pa od kakega drugega otroka v igri!

ponga
10.02.2007, 09:46
pri ugrizih je obvezna inekcija proti tetanusu ... nikar ne odlašajte ...

Predšolski in šolski otroci so itak v okviru obveznega cepljenja cepljeni proti tetanusu!

d28
10.02.2007, 09:57
Predšolski in šolski otroci so itak v okviru obveznega cepljenja cepljeni proti tetanusu!

Sej se ne gre samo za tetanus. Kaj pa druge bolezni in morebitna infekcija? :nonono:

Lencka
10.02.2007, 13:17
Vsekakor do doktorja, pa naj bo ugriz od psa, ali pa od kakega drugega otroka v igri!Vedno smo blili pogriženi, opraskani, porezani, potočleni, ranjeni, umazani, blatni... pa smo vsi živi. In nismo hodili zdravniku za tele zadeve - šli smo, če je bilo potrebno šivat, eni pa še takrat ne (pa brazgotina skoraj ni vidna) :). Smo pa uživali otroštvo. Ne tako dolgo nazaj. :dontknow:

P.s. Po opisu sodeč, seveda, sklepam, da gre bolj za opraskanine...

ponga
10.02.2007, 13:51
Jurka omenja majhne ranice in jaz pri takih stvareh ne bi komplicirala.

Jaz bi pomislila edino na nevarnost tetanusa, a kot že rečeno - otroci so cepljeni!

nattka
10.02.2007, 14:25
Jurka omenja majhne ranice in jaz pri takih stvareh ne bi komplicirala.

Jaz bi pomislila edino na nevarnost tetanusa, a kot že rečeno - otroci so cepljeni!

našega je mačka opraskala do krvi pri 6 letih, pa je dobil inekcijo proti tetanusu ...

jaz se ne bi zanašala na lastno intuicijo ... naj zdravnik pove ... je pa res, da vsak za svojega otroka odloča ...

ponga
10.02.2007, 15:33
nečak je pri 7ih stopil na zarjevel žebelj in so na urgenci rekli, da ga ni potrebno cepiti, ker je bil cepljen kot večina predšolskih otrok.

in sploh mislim, da če bi lastniki psov, mačk, glodavčkov... za vsako krvavečo praskico, ki nam jo naredi naš hišni ljubljenček, leteli do zdravnika, bi bila urgenca polna samo nas...

d28
10.02.2007, 18:39
Vedno smo blili pogriženi, opraskani, porezani, potočleni, ranjeni, umazani, blatni... pa smo vsi živi. In nismo hodili zdravniku za tele zadeve - šli smo, če je bilo potrebno šivat, eni pa še takrat ne (pa brazgotina skoraj ni vidna) :). Smo pa uživali otroštvo. Ne tako dolgo nazaj. :dontknow:

P.s. Po opisu sodeč, seveda, sklepam, da gre bolj za opraskanine...

Sej ni noben paničaril, pregled pri zdravniku je bil mišljen preventivno. V 99% primerov bo vse v redu in ne bi bilo potrebno zdravniško posredovanje, v tistem 1% pa se lahko zgodi marsikaj.

In kako je lahko praska, če je naslov teme ugriz psa? :shy:

Res pa je, da se vsak odloča sam za svojega otroka.

freya
11.02.2007, 15:19
našega je mačka opraskala do krvi pri 6 letih, pa je dobil inekcijo proti tetanusu ...

jaz se ne bi zanašala na lastno intuicijo ... naj zdravnik pove ... je pa res, da vsak za svojega otroka odloča ...

Cepljenje proti tetanusu se začne po obveznem programu že v prvem letu otrokovega življena ( 3 doze) in se obnavlja pri 2,7,14,in 18-ih letih. Zaščita od zadnje doze je 10 let, zato morajo odrasli vedeti, kdaj so dobili zadnjo injekcijo proti tetanusu, ko pride do poškodbe ( ker kartoteke, kjer je ta podatek zapisan, ni vedno pri roki, cepljenje pa se mora opraviti takoj po poškodbi).
Ker je bil tvoj sin star 6 let, je po vsej vejetnosti dobil dozo predčasno in je zato ni dobil pri 7-ih letih.

freya
11.02.2007, 15:26
Nečaka je danes med igro ugriznil (šavsnil) sosedov pes - ni bilo hudega, so pa zobki na več mestih "prebili kožo" in fantkove prstke ranili do krvi. Ampak gre za male ranice.
Pes je cepljen - lastnikom verjamem, ker so zelo skrbni.
Starše pa vseeno skrbi, če bi se morali s fantkom oglasiti pri zdravniku?

Jaz sem imela že nekaj takih primerov. Če ugriz poznanega psa ( ki je cepljen po programu) ni pretrgal otrokove obleke, oziroma je kožo samo površinsko popraskal, sem rano očistila in dobro razkužila.
Če pa pridejo zobje globje v meso, je potreben pregled pri zdravniku in pregled psa pri veterinarju.
Pri neznanih psih pa je potrebna večja previdnost.

nattka
11.02.2007, 20:00
nečak je pri 7ih stopil na zarjevel žebelj in so na urgenci rekli, da ga ni potrebno cepiti, ker je bil cepljen kot večina predšolskih otrok.

in sploh mislim, da če bi lastniki psov, mačk, glodavčkov... za vsako krvavečo praskico, ki nam jo naredi naš hišni ljubljenček, leteli do zdravnika, bi bila urgenca polna samo nas...

no no ... nihče ni proti tebi ... imava le različne poglede na ugriz psa ...

poleg tega starše skrbi, pa še pes ni njihov ... če sem prav razumela prvi post ...

:)

anzypanzy123
17.02.2007, 16:38

Jaz sem se pri kakih osmih prevrgel čez neko železno, zarjavelo žico in sem si napravil kako 5-centimetrsko rano ... še vedno je brazgotina. Takrat pa nisem upal nobenmu povedat, ker pa sem vedel, da se lahko rana okuži sem si samo razkužil z alkoholom ... in potem sem skrival tisto rano, ko pa so starši videli, sem jim povedal neko izmišljotino in še zdaj ne vedo.;)