Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Magnetna resonanca

SonoLei
10.02.2007, 11:25
Pozdravljeni,

v prihodnjem mesecu me čaka slikanje z magnetno resonanco. Vedno, ko sem ta postopek gledala po TV v raznih Urgencah, sem si mislila, da tega pa upam, da mi nikoli ne bo treba dat skoz. Sem namreč precej klavstrofobična in mi je grozno pomislit na to, da bo treba v tisto "cev". No, in zdaj me zanima, če je kdo od vas že bil na MR slikanju in bi me loh mal potolažil. Rada bi predvsem vedela, koliko časa si v tisti "cevi" pa če res deluje tko utesnjeno al vseeno vidiš ven? Vem, ful se obremenjujem, ampak res me je strah tega slikanja. Aja, pa še to me zanima. A niso ble ful čakalne dobe za MR? Ker jst sem dobila datum že čez en mesec ...

Hvala vam za informacije!

šnela
10.02.2007, 12:51
Jst še sicer nisem bla v tem 'tunelčku', ampak vseen, no. Lahko ti rečem, da se poskušaj sprostit, mogoče lahko vzameš kakšno pomirjevalo, če so napadi klavstrofobije res hudi ... Tam not si ponavad okoli pol urce - v povprečju. So pa notr nameščene kamerce, tko da si ves čas v stiku z zdravniki, tko da če se res slabo počutla, bi se vse skupaj pač končalo.
Nej te ne bo strah ;)

SonoLei
10.02.2007, 13:04
Hvala;)
Sej bom zdravnike prej kr opozorila na moje strahove.:blush:
Sam kaj delajo pol ure no? Se mi mal too much zdi. Že v dvigalu komi zdržim tisto minutko al pa dve.

šnela
10.02.2007, 14:43
Ja, le opozori jih, pa lahko bi se že s splošnim zdravniikom posvetovala ...
Drugač pa v tej pol ure se naredi totalni pregled telesa oz. dela telesa.

SonoLei
10.02.2007, 19:21
Ja, sej se grem takoj v ponedeljek posvetovat k svojemu zdravniku!
Sicer sem pa zdej tud dobila informacije, da si res čist zaprt in da je zelo neprijetno, tudi tistim, ki niso klavstrofobični. Me pa vseen še neki zanima. A je notr temno? Ker če je pa še temno, pol pa MR definitivno odpade!

ksimon
10.02.2007, 20:41
Čak mal...čez mesec dni so dobila termin??? Moram priznat, da ti je prekleto hitro ratalo dobit termin. No, če nisi seveda ubrala kakšno drugo pot....

Vsaj kar jih jaz poznam, so čakali tudi po leto dni in več (eni niso dočakali).

Želim ti veliko sreče

Spyder
10.02.2007, 22:33
Ciao, jaz sem bil na magnetni, pa ti morm povedat, da ni nič kej hudega, za vsak slučaj dobiš tudi en alarm v roko, tko, da če bi slučajno kej blo...sam stisneš, sicer pa ni panike.... Svetujem ti, da ves nakit pa uro doma pustiš, ker je možnost da bi prišlo do okvare. Je pa res, da si notr kšne 20-30 min, dobiš tudi neke vrste naušnike gor, ker grooozno brni, kot da bi kdo s hiltijem delal v sosednji sobi, ampak sej ni panike, sej sam ležiš, če si za dobro jutro naročena, boš lahko še mal zaninala zraven ;) take care.

SonoLei
10.02.2007, 22:38
Hvala Spyder!

Pa ne, Ksimon, nisem ubrala nobene drugačne poti! Datum sem dobila res po enem mesecu, brez vez in v Kliničnem centru. Je pa res, da niso enake čakalne vrste za vsa MR slikanja. Za slikanje glave npr. čakaš po 1 leto, medtem ko je za moj primer čakalna doba 1 mesec.

madmitch
11.02.2007, 09:24
Ja, sej se grem takoj v ponedeljek posvetovat k svojemu zdravniku!
Sicer sem pa zdej tud dobila informacije, da si res čist zaprt in da je zelo neprijetno, tudi tistim, ki niso klavstrofobični. Me pa vseen še neki zanima. A je notr temno? Ker če je pa še temno, pol pa MR definitivno odpade!

Kako to misliš "čisto zaprt"? Ne nasedaj bebcem. Saj je vendar zadeva odprta na obeh straneh. Niti slučajno to ni sod, ki bi bil na obeh straneh zaprt. Takole razmišljaj, tam je vedno dovolj prostora, da se lahko splaziš ven (predvidevam, da nimaš 280kg, to bi znal biti problem). Pred leti, ko so mene pregledovali, sem imel špago, s katero bi se lahko ven potegnil, ne vem kako je sedaj a vseeno, ni prav nič groznega, na obeh straneh je odprto, tako da ni straha.

Duh
11.02.2007, 10:54
SonoLei,

Si predstavljam da ni lahko, pa vseeno probaj ne razmišljat o nekih črnih tunelih, klastrofobiji, etc...bolj ko boš o tem razmišljala bolj te bo znalo bit strah...sicer povej zdravniku za svojo težavo drugače pa razmišljaj v drugi smeri, bolj pozitivni, vsaj probaj ;)...

tisto ni noben črn tunel, kjer dohtarji mučijo in cvrejo svoje paciente...pozitivno je tudi to, da si naročena ekspresno hitro...na koncu bodo zdravniki lahko bolj precizno diagnozo, kar bo pomenilo hitrejše zdravljenje al rehabilitacija ;)...

nič bat...not se vleži, pa misli o čem lepem ;)...ni razloga za kaj drugega ;)

n...
11.02.2007, 11:38
Jaz sem tudi ze dala skos MR. In res ni nic groznega. Na obeh straneh je odprto, pri meni je bila itak sestra skos zraven. Pac se ulezes, zapres oci in potrpis tistih 20min. Res ni panike. Aja, pa premikat se ne smes.

SonoLei
11.02.2007, 16:14
Ok, ste me mal potolažil;)
Se prav, da je to neki podobnega solariju :rolling: :rolling:

šnela
11.02.2007, 17:09
Nekaj takšnega, ja :) Le da si za MR lahko oblečena, ampak le v kakšna lahka oblačila, ki nimajo zadrge ipd;)

SonoLei
11.02.2007, 18:06
Nekaj takšnega, ja :) Le da si za MR lahko oblečena, ampak le v kakšna lahka oblačila, ki nimajo zadrge ipd;)
Hm, lahka oblačila? Jst mam gips. :blush:
No, bojo že vedeli, kako.

madmitch
11.02.2007, 18:40
Samo poglej, koliko prostora je. Ni straha. :2thumbs:

http://24ur.com/media/images/extra/May2006/16111359.jpg

SonoLei
11.02.2007, 18:58
Ok, res na slikci ne izgleda tok grozn. Bom že preživela, sej so okrog sami dohtarji ane. :D
Sej mogoče me pa ne bojo s celim telesom not potegnil, glede na to, da mam roko za slikat.:angel:

freya
11.02.2007, 20:05
samo vprašanjce...če nisem preveč radovedna
zakaj je treba slikat zlomljeno roko z MR in ne z navadnim RTG?

SonoLei
11.02.2007, 21:35
Na RTG slikanju sem že bla ene 16x v enem mescu :( pa je zdej že več kot en mesec od poškodbe. Na RTG sliki je zdravnik še nekaj posumil, ker se zlom ni dobro pozdravil in gre lahko še za poškodbe kakšne vezi al pa izpah, kar se pa na RTG sliki ne vidi. Zato je potrebna magnetna resonanca, kjer je slika zelo natančna. Aja, pa gre za zapestje (desno) in pri sklepih je pomembna vsaka stopinja. Tko da znajo bit posledice za skoz, če se taka poškodba spregleda al pa ne zdravi.

dvojčica
12.02.2007, 07:32
Jaz sem bila na MR glave, čakala sem kake 3 mesece, kar je uredu.

Sicer pa nič strašnega, kot so že predhodniki povedal. Itak je nekdo s tabo, mene niti niso cele not potisnil, samo zgornji del telesa.:)

Duh
12.02.2007, 08:50
Na RTG slikanju sem že bla ene 16x v enem mescu..
tvoje zapestje se verjetno že sveti kot neonka v temi, eheh

SonoLei
12.02.2007, 13:44
tvoje zapestje se verjetno že sveti kot neonka v temi, eheh

:rolling: :rolling: :rolling:
No, sicer sem pa ravno od zdravnika. Sem mu razložila svoje strahove pa sem dobila pomirjevalo za tisto urco. :2thumbs:

veska
13.02.2007, 19:15
ma ni panike ta magnetna...noge mas odzuni drgac pa je fulll glasno vse skupi...ti pa sam lezis in ni temno notri...