Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pri katerem mobilnem operaterju ste? Mobitel, Simobil, druga podjetja..

porota3
10.02.2007, 23:29
Če imaste oba povejte, katerega več uporabljate....

Jaz sem pri Simobilu....

fancy
11.02.2007, 07:23
Debitel :approve: ne pa Dibitel :mad:

Rusy
11.02.2007, 08:09
Trenutno sem na Mobitelu sam mam v planu da prestopim k Si.mobilu ker je cenejši...:2thumbs:

parrot
14.02.2007, 11:07
Pri Mobitelu in tam tudi ostajam. Nekatere cene so morda malenkost višje, po drugi strani pa so boljši pri tehnologiji, pokritosti, zanesljivosti delovanja, kakovosti klicnega centra itd.
Človek, ki se znajde pa lahko pride skozi zelo poceni. Mobitel namreč edini v Sloveniji ponuja telefone z 12 mesečno vezavo. De facto je izvedljiv naslednji scenarij:

1. Skleneš naročniško (ali podaljšaš, obenem pa pogledaš, če imaš kakšne aktivne akenkse)
2. Vzameš 1 GSM telefon z vezavo 12 mesecev. Hkrati vzameš ŠE EN UMTS telefon z vezavo 24 mesecev
3. Prideš čez 12 mesecev in vzameš še en GSM telefon z vezavo 12 mesecev.
4. Prodaš telefone na bolhi, pri vsakem zaslužiš 50 EUR in imaš v žepu 100 EUR zaslužka. S tem denarjem pa kriješ nakup tretjega telefona, ki ga tudi dejansko uporabljaš. Na ta način lahko prideš do ZASTONJ telefona vsaki dve leti.

V glavnem: SImobil v 24 mesecih omogoča nakup 1 telefona po znižani ceni, Mobitel pa kar treh (3) telefonov po znižani ceni!. Razlika je ogromna in odpira možnost zaslužka/prihrankov.

Dodatni bonus je tudi v tem, da Mobitel telefonov ne zaklepa nase. Sicer se da večino poceni odkleniti, a poseg uniči garancijo, kar pa vpliva na prodajno ceno.
Poleg tega Mobitel ne brendira svojih menijev v stilu Simobila. Pri prodaji je to moteče, še posebej, če je kupec pri drugem operaterju in ne želi na svojem telefonu gledati (zanj neuporabnih) menijev Vodafonea.

Rusy
14.02.2007, 14:10
Mene pri Mobitelu moti samo to da ma visoke cene in goljufa uporabnika posebi mobi uporabnika...Tut Mobitel bi lahk znižal cene sej ma največ uporabnikov sam ne rajš zvišajo cene ker so postali požrešni..fuj...:mad: :mad: :nonono: :censored:

3nity
14.02.2007, 14:38
SiMobil (od začetka) :approve:

btomaz
14.02.2007, 15:40
SImobil, vendar slabe volje:( . Pokritost stavb in dela mesta Maribor, katastrofa.

Scudder
20.02.2007, 16:22
Mobitel.

Zaradi res ugodnih cen mobilne interneta ki ga vedno bolj uporabljam. Na mesec 10mb zastonj ni malo.

Pa še pokritost je odlična in cene MMSov so enake SMSom. Boljši imidž ima, ter kot je zgoraj omenil nekdo, akcije so bolj ugodne (na 12 mesecev nov mobilnik).

Itak pa bi klici bi cenejsi ce nebi vsi nepremisljeno bezal na Simobil.. :P

arturius
26.04.2007, 22:40
Mobitel je morda malo dražji, ampak ima boljše storitve in poleg tega se da prihranit z raznimi fintami kot so brezplačni videoklici. Poleg tega je prenos podatkov hitrejši in cenejši kot pri konkurenci in to je meni zelo pomembno, pa še Planet kickss VFL's ass. Skratka, itak, da sem na Mobitelu.

Rusy
27.04.2007, 07:11
Mobitel je morda malo dražji, ampak ima boljše storitve in poleg tega se da prihranit z raznimi fintami kot so brezplačni videoklici. Poleg tega je prenos podatkov hitrejši in cenejši kot pri konkurenci in to je meni zelo pomembno, pa še Planet kickss VFL's ass. Skratka, itak, da sem na Mobitelu.

Mobitel da je malo drag ti si malo smešen:rolling: Mobitel je kr fino drag in zraven še goljufa stranke tebi če je prav da te goljufa pa naj te :2thumbs: Simobil pa je naj bol poceni pa kaj če nima vseh storitev vglavnem da so cene nižje kot pri Mobitelu...;)

Limml
27.04.2007, 07:23
Debitel, ne vem če je najbolj ugoden, od začetka tam...pa ne mislim menjat razen, če bo kdo zastonj telefonijo ponudu :)

js1234
27.04.2007, 16:03
debiter ter mobitel.....karkoli....samo simobila ne maram! :)
se ne splača! Za mene! zelo dobra podpora, kvaliteta, pokritost....v dveh letih lahko kupim 3 akcijske aparate (2x gsm, ter 1x UMTS)
Imam tudi predplačniški ...... IZI !

AlienW
27.04.2007, 16:27
Podatki iz 31.8.2004. Verjetno jih imajo zdaj nekaj manj ker jih je veliko prešlo na SiMobil:nonono: :nonono: . Drgaš pa valda da Mobitel! Je mal dražji a ***i ga.

GPRS gostovanje je na današnji dan omogočeno že pri 70 mobilnih operaterjih v 38 državah, gostovanje Mobitel GSM pa pri 269 operaterjih v 162 državah sveta. Skupno število uporabnikov Mobitelovih omrežij na dan 31. 8. 2004 znaša 1.458.461. Od tega je 685.456 naročnikov Mobitel GSM/UMTS, 645.639 Mobiuporabnikov, 40.859 naročnikov Mobitel NMT in 86.507 Debitelovih naročnikov. Multimedijski portal Planet je do 31. 8. 2004 obiskalo že 529.000 različnih uporabnikov omrežij Mobitel GSM/UMTS, svoj Planet pa je izbralo že 175.000 uporabnikov. Mobitelov Planet uporablja več kot 37 % uporabnikov Mobitelovega GSM/UMTS omrežja, kar je ena najvišjih penetracij na svetu.

arturius
30.04.2007, 12:52
Mobitel da je malo drag ti si malo smešen:rolling: Mobitel je kr fino drag in zraven še goljufa stranke tebi če je prav da te goljufa pa naj te :2thumbs: Simobil pa je naj bol poceni pa kaj če nima vseh storitev vglavnem da so cene nižje kot pri Mobitelu...;)

No, da bi me Mobitel skušal ogoljufati še nisem zasledil. Sem pa dobil Si.mobil pri tem početju, ko so mi na računu za GPRS kartico napisali, da sem parkrat dostopal do Vodafone !evil.

Sicer pa Mobitel ni bistveno dražji, sploh če uporabiš videotelefonijo, ki je nekak povsem free. Pa po želji še lahko gledaš folk, ki ga kličeš (in mojo bejbo se splača gledat).

Rusy
30.04.2007, 13:33
No, da bi me Mobitel skušal ogoljufati še nisem zasledil. Sem pa dobil Si.mobil pri tem početju, ko so mi na računu za GPRS kartico napisali, da sem parkrat dostopal do Vodafone !evil.

Sicer pa Mobitel ni bistveno dražji, sploh če uporabiš videotelefonijo, ki je nekak povsem free. Pa po želji še lahko gledaš folk, ki ga kličeš (in mojo bejbo se splača gledat).

Ja sam kolk dolgo bo video telefonija prezplačna pomoje dokler se folk ne navadi pol bodo kr začeli zaračunavat sam bojo pol take cene da te bo glava bolela:rolling: jst tuki nisem omenjal video telefonija ampak gsm telefonijo ki je draga..:2thumbs:

Julie
20.05.2007, 22:44
ej se prou strinjam!!tole glede tega vodafonea...k ga prou nc ne rabm...pa kasni so tm na simobilu...grrrr...sam kaj k ma pa smse pa pogovore 5sit/min...men je to le vec k pa nou fon..jšmentk..:)

milan1
02.06.2007, 18:17
Mobitel je THE BEST!!! Simobil, se naj v zemljo pogrezne!!! Po mobitelu si najj vzgled jemljejo!!!

Tommy Kebab
02.06.2007, 21:28
Trenutno še pri Simobil-Vodafone. Samo bom šel po vsej vrjetnosti k T-2.

Tommy Kebab
02.06.2007, 21:28
Mobitel je THE BEST!!! Simobil, se naj v zemljo pogrezne!!! Po mobitelu si najj vzgled jemljejo!!!

Vsak za svojega navija.

milan1
03.06.2007, 10:41
Od kdaj je T-2 mobilni ponudnik?

Tommy Kebab
03.06.2007, 12:22
Od kdaj je T-2 mobilni ponudnik?

Letos oktobra naj bi začeli. Številka bo pa 064.

nejc
04.06.2007, 12:39
Podatki iz 31.8.2004. Verjetno jih imajo zdaj nekaj manj ker jih je veliko prešlo na SiMobil:nonono: :nonono: . Drgaš pa valda da Mobitel! Je mal dražji a ***i ga.

:nono:

Za primerjavo dejmo vzet Simobil in Mobitel(velika večina je naročnikov pri enem od teh dveh).

Mobitel-Mobitel stane 21 sit/min
Mobitel-Simobil stane 39 sit/min
Simobil-Simobil stane 5 sit/min
Simobil-Mobitel stane 22 sit/min

Torej, če sem na Simobilu, me klici v Mobitel omrežeje pridejo enako kot so me, ko sem bil pri Mobitelu. Hkrati pa me klici v Simobil omrežje iz Simobil omrežja pridejo 8x ceneje kot iz Mobitel omrežja.

Kje je zdj ta tvoj MAL?:dontknow:

Glede na to, da vedno več ljudi šalta na Simobil, lahka zaključimo, da je Mobitel VELIK dražji, ne MAL. Definitivno se v tem trenutku Simobil precej bolj splača. Vsaj pri meni, glede na to, da je večina mojih prijatlov ter punca šaltala na Simobil. Pravtako je pri večini 50% ali več prihranka.

Je pa res, da ma Mobitel več storitev. Ampak js nucam sam sms in pogovore. Torej mi več storitev ne koristi.

Edino, kar me pri Simobilu moti je slabša pokritost. Ampak se da preživet.

Tommy Kebab
04.06.2007, 14:22
Simobil-Mobitel stane 22 sit/min. Ja v primeru, če vzameš opcija mobilni.

arturius
02.07.2007, 06:27
Faktor pri odločanju je tudi, da imaš pri Mobitelu videotelefonijo zastonj. Pa če plačaš 6 € mesečno, so zastonj tudi klici mobitel-mobitel zvečer in ob vikendih.

Rusy
02.07.2007, 16:56
Vsi ki vrjamete Mobitelu in njihovem brezplačnem videotelefoniji kr verjemte dokler bo zastojn ko pa bojo postavli ceno ki bo zasoljena pol bom vas vprašal kdo je bol poceni:rolling: :rolling: :rolling: :veryevil:

blustar
10.07.2007, 11:35
Mobitel, ker ima men boljše storitve in ker je večina mojih na Mobitelu. Problemov z njimi še nisem imela. Tud ne porabim tolk, da bi me zanimala razlika v ceni. En faktor mi je tud Moneta, ki mi je že velikrat prav pršla. Sam če bodo zaspal pri razvoju, bom pa razmisla. Tega pa ne maram, da kdo misl, da mu ni treba nč migat, da obrži stranke.

silence
10.07.2007, 14:06
Kwa pomaga, da je Simobil cenejsi, ce pa lovi samo v mestih, nekaterih vaseh? 15 m iz Ljubljane, pa ni vec signala.:nonono:
Jaz mam Simobil samo bom sla nazaj na Mobitel. :sleepy:

Si nek na 2600, si zlomis nogo (:o kera nepazljivost), bi rad poklical na pomoc; in ja, ti ostane samo eno; da klices=se deres na pomoc. Jaz npr. nimam glasilk, ki bi do Mojstrane ali pa Tmina nesle.:dontknow::clown:
Drug primer; sem na 2700; nardim fotko fabjuloznega razgleda; hocem poslat mms v stilu "gres naslednjic z mano?", pa ne morem.:(
Tretji primer: sem na brezpotju; na 2200, mi skala zgleda neki sumljiva, hocem poklicat znanca, ki ima tole brezpotje v mezinco, da se ne bi zaplezala....pa ne morem.:nonono:
Osemnajsti primer: se vracam v dolino; pa bi rada poklicala, da sporocim kaj bi jedla (:clown:), pa spet ne morem.

Tko ja!:(

bobi
10.07.2007, 14:22
Silence, ti boš kar lepo počakala na jesen in ti bo pink floyd možakar zrihtal umts ;)

silence
10.07.2007, 14:28
Silence, ti boš kar lepo počakala na jesen in ti bo pink floyd možakar zrihtal umts ;)
A tole je pol res? :p Oh yes!!:2thumbs: Jesen it is!:approve:

Mowgli
10.07.2007, 14:35
Kwa pomaga, da je Simobil cenejsi, ce pa lovi samo v mestih, nekaterih vaseh? 15 m iz Ljubljane, pa ni vec signala.:nonono:
Jaz mam Simobil samo bom sla nazaj na Mobitel. :sleepy:

Si nek na 2600, si zlomis nogo (:o kera nepazljivost), bi rad poklical na pomoc; in ja, ti ostane samo eno; da klices=se deres na pomoc. Jaz npr. nimam glasilk, ki bi do Mojstrane ali pa Tmina nesle.:dontknow::clown:
Drug primer; sem na 2700; nardim fotko fabjuloznega razgleda; hocem poslat mms v stilu "gres naslednjic z mano?", pa ne morem.:(
Tretji primer: sem na brezpotju; na 2200, mi skala zgleda neki sumljiva, hocem poklicat znanca, ki ima tole brezpotje v mezinco, da se ne bi zaplezala....pa ne morem.:nonono:
Osemnajsti primer: se vracam v dolino; pa bi rada poklicala, da sporocim kaj bi jedla (:clown:), pa spet ne morem.

Tko ja!:(

Nauk zgodbe; Simobil ni za Pehto in Bedanca :clown:

Dejstvo je, da je Mobitel boljša izbira glede pokritosti in tehnologije (nenazadnje tudi Monete), če te ne moti, da za to dejstvo plačuješ več. Mene je pri mojih navadah uporabe telefona to motilo, pa sem prešaltal... dokler se ne pojavi spet ugodnejša opcija. :approve:

silence
10.07.2007, 17:19
Nauk zgodbe; Simobil ni za Pehto in Bedanca :clown:

Povedano na kratko ja.:d

No evo, pa glih dons dobim posto na dom; al hocem nov telefon ali pa 50€ popusta.:rolling: Sevede bi me s tem privezali za nadaljnih 24 mescev. :nonono:

Mowgli
16.07.2007, 09:25
Dokler bo folk nespametno pristajal na dvoletne anekse za par evrov popusta, se ne bo nič spremenilo. Pastir pač striže, dokler so ovce...

Scudder
18.07.2007, 10:55
En faktor mi je tud Moneta, ki mi je že velikrat prav pršla. Sam če bodo zaspal pri razvoju, bom pa razmisla. Tega pa ne maram, da kdo misl, da mu ni treba nč migat, da obrži stranke.

Med novicami na mobitelovi strani piše, da so storitev Moneta nadradili, konkretno so storitev omogočili komitentom Poštne banke Slovenije. Meni je kar ql storitev, predvsem za nakup kakega članka na netu, na avtomatih pa mi ni kaj preveč prijazni sistem.

Edvard
19.07.2007, 07:15
...folk ne vem ampak po vsem zgornjem me pač zanima koliko zagonite mesečno za to tehnologijo (če ne drugega vsaka jim čast tistim, ki so iznajdli vse to, res perfektna stvar za MOLZENJE nas naivcev...), po vsem sodeč kar veliko...Mene pač zanima le telefoniranje in mogoče kakšen SMS, ostalo pa...sem računalničar pa moj telefon ne pozna Wap-a in podobnih bedarij s katerimi nas molzejo...informacije zastonj dobim na Teletekstu, internetu itd. Moti me že to, da smo zaradi majhnosti trga hendikepirani pri nabavljanju novih aparatov, ki so po drugih državah več ali manj zastonj, le da si njihov uporabnik, pri nas pa :( :dontknow: ...Lp

nina_nana
19.07.2007, 07:25
js sm pr mobitel in sm zadovoljna... je možna zveza-naveza kar je 70% cenej na eno številko ali na dve 30%. simobil je cenejši..maš cenejše pogovore v simobilu in cenejše če kličeš mobitel...samo js poznam le dva k mata simobil, tko da ne grem menjat za nič...pol te tisti k majo mobitel niti ne pokličejo...in morš ti skos klicat...si potem na istem...

če mislte kolk je simobil cenejši ste se zmotli...je cenejši če jih polno poznaš k majo istega operaterja...

js dam za naročnino 4,99 evra...skupaj je to 20-25 evrov pa se menim dosti.

vizitor
19.07.2007, 09:06
Moti me že to, da smo zaradi majhnosti trga hendikepirani pri nabavljanju novih aparatov, ki so po drugih državah več ali manj zastonj, le da si njihov uporabnik, pri nas pa :( :dontknow: ...Lp

jah iphona (zaenkrat) res ne bos dobil, ampak ponudba nasih operaterjev je pestra. mislim, da nasa operaterja bijeta boj za vsakega naročnika...in ja v ta boj spadajo tudi dodatne storitve kot so mobitelova Moneta, M-navigator, Videotelefonija...mobilna tehnologija gre naprej lahko ji sledis ali pa zaspis z letom 2000 ko je bil SMS hit poletja:d

Snif
19.07.2007, 10:16
Jst sem pa pri ... he he ne povem dokler ne prinese kdo vrece $ (za reklame me je treba kesirat) :approve:

Me pa operater trenutno se zadovoljuje. :d

Mowgli
19.07.2007, 10:31
...folk ne vem ampak po vsem zgornjem me pač zanima koliko zagonite mesečno za to tehnologijo (če ne drugega vsaka jim čast tistim, ki so iznajdli vse to, res perfektna stvar za MOLZENJE nas naivcev...), po vsem sodeč kar veliko...Mene pač zanima le telefoniranje in mogoče kakšen SMS, ostalo pa...sem računalničar pa moj telefon ne pozna Wap-a in podobnih bedarij s katerimi nas molzejo...informacije zastonj dobim na Teletekstu, internetu itd. Moti me že to, da smo zaradi majhnosti trga hendikepirani pri nabavljanju novih aparatov, ki so po drugih državah več ali manj zastonj, le da si njihov uporabnik, pri nas pa :( :dontknow: ...Lp

20 - 30€ spušim, ker je moje čudo tehnike predvsem le telefon... Dejansko tudi sam, razen kakega dopustniškega maila ali preverjanja vremenske prognoze, ne maram brskanja po miniaturnih ekranih.

Sem se pa spomnil ene pametne uporabe; če želiš dostopati do Zemljiške knjige na daljavo, je (zaenkrat, pa ne vem zakaj) ednini možen način Moneta. Simobil, s polnimi usti samohvale, kaj podobnega še ni uspel sproducirati.

Kakšno je stanje pri nas glede cen subvencioniranih telefonov, je pač posledica voljnosti ljudi, da zagrabijo, karkoli jim pač ponudijo. Tudi internet smo vsi preplačevali, dokler se ni pojavil T-2 in z njim optika.

Cifra
20.07.2007, 04:35
Jaz sem na simobilu in kljub nižjim cenam in nižji naročnini nisem zadovoljna. Prvič zarad signala, s tipom sva namreč v kletnih prostorih in tam se niti slučajno ne moreš pogovarjat po telefonu, brez da bi te ven metalo, drugič pa zarad nekih blesavih komercialnih sporočil, ki sva jih oba in še polno znancev začela dobivat. Nikoli se nikamor nisem prijavljala, ne igrala kake nagradne igre, pa sem kar naenkrat začela dobivat ta komercialna sporočila, ki so povrh vsega še plačljiva, mislim da nekaj čez 200 bivših SIT na SMS. Ko smo klicali na simobil, so tam sicer rekli, da vedo za te težave, a da ne morejo nič pomagat. Poskusiš lahko edino s ključnimi besedami na tise številke, iz katerih je bilo poslano in ti zaračunajo še tisti SMS. Nekaj časa je potem mir, čez par mescev pa jovo na novo :nonono:

Razmišljam, da bi šla nazaj na mobitel :approve:

nina_nana
20.07.2007, 07:32
Dokler bo folk nespametno pristajal na dvoletne anekse za par evrov popusta, se ne bo nič spremenilo. Pastir pač striže, dokler so ovce...

ali ni čisto vseeno kako vzameš telefon? itq moraš imeti naročnino, da lahko pač telefon sploh uporabljaš...pol pa je čisto vseeno ali ti zravn teče aneks ali pa pač ne...:dontknow:
ne vem no..če je tebi boljše dat 100 evrov več za telefon jih pač daj...ni tu par evrov, malo si poglej ponudbe pri mobilnih operaterjih in ponudbe na drugem trgu...

Abronsius
21.07.2007, 10:56
Sem pri Mobitelu in glede na to, da mi mobitel služi bolj kot ne za en občutek varnosti na potepanjih in da sicer z njim nimam preveč opravkov, mi je pomembnejša od cene pokritost s signalom in kle je zaenkrat Mobitel ta najbul.

Z750
26.07.2007, 22:11
Jaz sem na simobilu in kljub nižjim cenam in nižji naročnini nisem zadovoljna. Prvič zarad signala, s tipom sva namreč v kletnih prostorih in tam se niti slučajno ne moreš pogovarjat po telefonu, brez da bi te ven metalo, drugič pa zarad nekih blesavih komercialnih sporočil, ki sva jih oba in še polno znancev začela dobivat. Nikoli se nikamor nisem prijavljala, ne igrala kake nagradne igre, pa sem kar naenkrat začela dobivat ta komercialna sporočila, ki so povrh vsega še plačljiva, mislim da nekaj čez 200 bivših SIT na SMS. Ko smo klicali na simobil, so tam sicer rekli, da vedo za te težave, a da ne morejo nič pomagat. Poskusiš lahko edino s ključnimi besedami na tise številke, iz katerih je bilo poslano in ti zaračunajo še tisti SMS. Nekaj časa je potem mir, čez par mescev pa jovo na novo :nonono:

Razmišljam, da bi šla nazaj na mobitel :approve:

komercialna sporočila lahko blokiraš z geslom na klicnem centru. so pa začeli pošiljati sporočila tudi tistim kateri so kje glasovali, donirali itd:veryevil: :veryevil: :veryevil: sam se zapenam z enim od komercialnih ponudnikov od katerega sem se že 3x odjavil pa mi še vedno pošiljajo sporočila, pisnega potrdila pa ne morem dobiti:veryevil: :veryevil:
torej blokada pay smsov na simobilu:approve:

blustar
27.07.2007, 22:30
so pa začeli pošiljati sporočila tudi tistim kateri so kje glasovali, donirali itd:

??? a tole zares. Ce doniras, moras tud kaksen droben tisk gledat al kaj?

Irina
27.07.2007, 23:17
Zapomni si, vedno moraš natančno pogledati in prebrati droben tisk, če je kje, je tam skrita zanka. Ravnokar potekajo razprodaje in največji procent popusta je napisan s številkami, ki bi jih videl iz aviona, besedico, ki je pred številko t.j. "do" je skoraj neopazna. Ali pa je nekje čisto na dnu reklamnega plakata zapisano: "Velja za gotovino".