Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ali je bog ali ga ni II?

Strani : [1] 2

legenda
11.02.2007, 06:38
Nadeljevanje stare teme
Toliko za sedaj, Gospod z vami.

temp64
11.02.2007, 07:00
a nismo že ugotovil, da ga ni?

legenda
11.02.2007, 07:59
Menim ravno nasprotno, Bog je.

temp64
11.02.2007, 08:00
torej........zaveden si

kopron
11.02.2007, 09:08
Hmmm , čudna pota mamo zdej tuki ... no, počakam še malo, potem pa :angel: ...

Allegra
11.02.2007, 09:10
A nismo govorili tudi že o tem, kako je ta tema nesmiselna - ker tistih, ki verujemo, nas nihče ne more prepričati, da Boga ni - mi pa ateistov ne bomo prepričali, da Bog je, pa če se na glavo postavimo. ;)

kopron
11.02.2007, 09:12
Kaj pa, če jim pokažemo, da se da naučiti začutiti Ga ?

Allegra
11.02.2007, 09:36

A misliš, da bodo hoteli poskusiti? Mogoče pa - ne vem. ;)

clea
11.02.2007, 09:48
Jst sem odprta za nove izzive. Naučta me.

kopron
11.02.2007, 09:50
Kdor je odprt za spremembe, izboljšanja njegovega življenja, prihodnosti , odprt za novosti, za življenje, ta bo hotel vsaj poizkusiti .
Kdor pa ne bo hotel napredka, splošnega, kot tudi duhovnega, ta sebe ne mara.
Torej ne mara tudi življenja, niti svojega .
Tak revež bo imel težjo, slabšo prihodnost.
Vemo tudi kam to potem pelje, ne v življenje, dejavnost , ampak v smrt, nedejavnost .
Zato , : izplača se vsaj poizkusiti , a ne :) ?

clea
11.02.2007, 09:51
Ja sej pravim, nauč me kako ga nej začutim.

temp64
11.02.2007, 09:55

lol.......:rolling: :rolling: :rolling:

kopron
11.02.2007, 09:57
Težko . Pot je težka . Vsak ima svojo pot . Trkaj in odprlo se ti bo .
Najprej se vprašaj, če se čutiš dovolj močno in sposobno prenesti vse težke težave, ki so z tem povezane ...

Roman_si
11.02.2007, 10:01
Vprašanje je pravzaprav drugo: Kako naj vem, da je tisto, kar čutim, bog ali božje?

kopron
11.02.2007, 10:07
Vprašanje je pravzaprav drugo: Kako naj vem, da je tisto, kar čutim, bog ali božje?

Maš prav .
No, in spet se lahko vprašamo, čigavo pa naj še bo ?

clea
11.02.2007, 10:08
Maš prav .
No, in spet se lahko vprašamo, čigavo pa naj še bo ?

Kaj pa če bi blo na primer samo tvoje?

kopron
11.02.2007, 10:10
no, seveda je lahko, , no, treba se je naučiti ločiti prave stvari

Allegra
11.02.2007, 10:46
Kopron - ne vem, če si nisi zadal pretežko nalogo. ;)

Darth Revan
11.02.2007, 10:56
Dokaži ljubezen, pa ti dokažem Boga.

Allegra
11.02.2007, 10:57

Ta je dobra ja. :2thumbs:

mizarstvo.lorencak
11.02.2007, 13:23

Tako je, kdor čuti ljubezen v sebi in do drugih, ta tudi pozna Boga.

slehernik
11.02.2007, 14:27
Kaj pa, če jim pokažemo, da se da naučiti začutiti Ga ?Saj to ne dokazuje, da obstaja. Bog kot antropološka kategorija je dejstvo.

kopron
11.02.2007, 14:30
a ni tudi čut ( čutenje ) dejstvo , ?

slehernik
11.02.2007, 14:43
a ni tudi čut ( čutenje ) dejstvo , ?Ja, to sem pravzaprav napisal. Bog kot antropološka kategorija = čutenje je dejstvo, kaj več kot to pa ni. To, da je kaj v človeku, ne pomeni, da je tudi zunaj njega.
To je tudi večna usoda mistikov, ki so v sebi našli boga, ki ga zunaj niso mogli.

legenda
11.02.2007, 14:53

Ali veruješ v molitev Clea?

Izredno izviren odgovor.

kopron
12.02.2007, 15:09

Hudo dober opis za eno od osnovnih gonilnih sil Vesolij .:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

galeb
12.02.2007, 17:33
Ce hoces kaj zacutiti, potem bos res lahko obcutila, vendar to ne bo bog ampak le projekcija. No, lahko je tudi bog, ce hocemo to tako imenovati, toda to ni kaj prida globoko in ne vodi do ravnovesja. Kajti ce sledimo drugemu, izgubljamo sebe. Ce zelis resno kaj razumeti lahko to storis le sama. Karkoli ti kdorkoli pove, je lahko le kazanje na nekaj, kar se ne da zares dobro pokazati. Vsak lahko le sam vidi to, tudi ko poslusa druge.

Najti Boga pomeni najti vrelec ustvarjalnosti v sebi, ne ustvarjalnosti ki isce dosezke ali ki hoce kaj doseci, ampak ustvarjalnosti proste kakrsnekoli prisile.

mizarstvo.lorencak
13.02.2007, 14:07

Ko boš dosegla resnično ljubezen do bližnjega, ko ne boš več nestrpna do drugih,
ko boš z potrpežljivostjo, usmiljenjem in ljubeznijo gledala na človeka in ta svet.
To se ne da naučiti, ampak z resnično dejavnostjo in spoštovanjem le tega,
je edina pot do Boga. Zato moraš hoteti in imeti trdno voljo, šele potem lahko
dosežeš cilj, ki si si ga zastavila.
Kaj pomaga nekomu, ki se je odločil, da bo odšel v London, ne misli pa niti koraka narediti
zato, da bi lahko prišel tja. Vidiš, takšen človek ne bo nikoli dosegel cilja, ki si ga je zastavil.
Enako je pa tudi pri drugih stvareh.

Snif
13.02.2007, 22:17
Kako naj ljubim nekoga, ki se trudi mi zagreniti življenje na vsak možen način? Kako naj pogledam v oči nekomu, ki mi laže v obraz in mu povem, da ga imam rad? Kako naj se veselim z nekom, ki se trudi, da bi mi
zagrenil dan in se mi pri tem smeji v obraz z mislijo kaj pa mi ti moreš? S sovražnikom naj sedim skupaj za mizo in mu pomagam zato, da me bo lahko ob naslednji priložnosti za***al?

kopron
13.02.2007, 22:29
Življenje si deloma ( večinoma ) grenimo sami , deloma pa so to preizkušnje Nekoga, ki nas ima neizmerljivo rad in nas močno ljubi .
Laže pa nam samo oni, drugi, najnižji,Satanko ki nas spravlja v take obupne položaje , Bog pa nikoli .
Seveda z sovražnikom ( Satanom ), ne moreš ( verjetno težko, ali pa se sploh ne da ) sedeti za isto mizo , zato pa lahko to z zaveznikom Gospodom Najvišjim , ki nikoli ne zaj... , zamoči , kot npr Satan .
Bog je resnični Bog Resnice, Satan pa lažnivec vseh lažnivcev , torej veš, na koga se lahko obrneš , in zaneseš .

legenda
13.02.2007, 22:40
Reč je v izbir mar ne, brat moj. Komu služiti.

Snif
13.02.2007, 23:05
Hm... Meni lažejo ljudje, za katere sem mislil, da so pošteni. naj jim zdaj pomagam, čeprav so me že večkrat spravili v težave?

mizarstvo.lorencak
14.02.2007, 08:26
Kako naj ljubim nekoga, ki se trudi mi zagreniti življenje na vsak možen način? Kako naj pogledam v oči nekomu, ki mi laže v obraz in mu povem, da ga imam rad? Kako naj se veselim z nekom, ki se trudi, da bi mi
zagrenil dan in se mi pri tem smeji v obraz z mislijo kaj pa mi ti moreš? S sovražnikom naj sedim skupaj za mizo in mu pomagam zato, da me bo lahko ob naslednji priložnosti za***al?

Glej brat, takšnim ljudem se izogibaj na veliko in le če te rabijo jim pomagaj in svetuj dobro,
in boš imel mir pred njimi, če pa hočeš se z njimi pajdašiti pa moraš sebi pripisati, če te žalijo in ne
spoštujejo, zato se takšnih, ki te ne spoštujejo izogibaj kot kuge.
Veliko sem že pisal o ljubezni, pa bom še tole resnico enkrat povedal. Glej, ljubezen je sama po
sebi slepa, če nima modrosti. Ljubezen hoče pritegniti na sebe vse kar začuti in če je brez modrosti,
potem zaradi prevelikega bremena propade. Modrost je tista, ki je nujna, da ohrani ljubezen v svoji
dejavnosti in potem je že vse nared, da se vključi volja, da iz ljubezni in modrosti tudi nekaj nastane.
Vidiš, če ljubezen nima teh lastnosti je nujno obsojena na propad.
Zato, ti še enkrat povem, brez modrosti ne moreš ljubiti in biti ljubljen.

summer
14.02.2007, 08:36
omg:):D...................sam to zaenkrat:D

mizarstvo.lorencak
14.02.2007, 08:45
Hm... Meni lažejo ljudje, za katere sem mislil, da so pošteni. naj jim zdaj pomagam, čeprav so me že večkrat spravili v težave?

Kot sem že rekel, pomagaj jim samo z dobrim in pravičnim ciljem, pa ne boš imel nikoli
težav, Če, te prosijo, da jim pomagaš kaj nepoštenega in nepravičnega jin pomoč odkloni,
če te pa prosijo za pomoč pri dobrem in pravičnem delu, jim pomagaj z vso močjo in ljubeznijo,
kolikor si pač sposoben po svojih močeh.
Glej, vidim, da težko spoznaš kdo je kdo in težko ločuješ slabih od dobrih ljudi.
Zato ti bom povedal, po čem ločuj dobre in slabe in če boš znal opaziti razliko se boš z lahkoto odločal.
Gledati jih moraš po njihovih delih, in jih zlahka spoznaš. To, kar dela z drugim, bo tudi s teboj in
nikar si ne misli, da ni tako. Če pa nočeš videti, potem pa že hočeš tako.
Znan in resničen je tisti pregovor, ki pravi, da kdor tako hoče, se mu ne godi krivica.
Pa veliko prave ljubezni.

Snif
14.02.2007, 18:06
Kot sem že rekel, pomagaj jim samo z dobrim in pravičnim ciljem, pa ne boš imel nikoli
težav, Če, te prosijo, da jim pomagaš kaj nepoštenega in nepravičnega jin pomoč odkloni,
če te pa prosijo za pomoč pri dobrem in pravičnem delu, jim pomagaj z vso močjo in ljubeznijo,
kolikor si pač sposoben po svojih močeh.
Glej, vidim, da težko spoznaš kdo je kdo in težko ločuješ slabih od dobrih ljudi.
Zato ti bom povedal, po čem ločuj dobre in slabe in če boš znal opaziti razliko se boš z lahkoto odločal.
Gledati jih moraš po njihovih delih, in jih zlahka spoznaš. To, kar dela z drugim, bo tudi s teboj in
nikar si ne misli, da ni tako. Če pa nočeš videti, potem pa že hočeš tako.
Znan in resničen je tisti pregovor, ki pravi, da kdor tako hoče, se mu ne godi krivica.
Pa veliko prave ljubezni.

Aha pol, če me nekdo pokliče k delam nekaj drugega vržem vse svoje delo v kot in grem pomagat zalivat rože sosedu zato, da me bo on zvečer obrekoval v gostilni kakšen pes sem, ker mu nikol ne pomagam in se samo gonim naokoli. Grem jst takoj mu pomagat!

kopron
14.02.2007, 21:10

Hmm, jaz jim nebi , dokler se ponovno ne izkažejo vredni moje pomoči :approve: .
Glede tvojega zadnjega vprašanja, pa je spet precej pomembna tvoja ocena pomembnosti tvojega trenutnega dela v primerjavi z prosilčevim delom . No, če se mu gre za življenje + smrt, potem res ni za izgubljati čas . Drugače pa ... brez panikeee. Glede opravljanj pa : vzemi z več rezerve in po potrebi nujnosti - preveri ...
Lorenčak, btw, si pa dobro ocenil one navihance :2thumbs:

kopron
14.02.2007, 21:20
pisda....kaj pa če res obstaja?

A je možno kakšno lepše izražanje , prosim ? Hvala

Snif
14.02.2007, 22:28
V bistvu se strinjam, če je moje delo (k ležim doma in molim vse 4 tace v zrak) bolj pomembno od sosedovega k mora na vsak način rože zalivat pol je boljš, če ležim itk. Zakaj bi se matru z rožami, če je boljš ležat. Zdele se je itak sosed privleku domov z gostilne in zalegu sredi rož tko, da sem jih brezveze zalival.

slehernik
14.02.2007, 22:42
Zdele se je itak sosed privleku domov z gostilne in zalegu sredi rož tko, da sem jih brezveze zalival. hehe
Sicer pa, zakaj se sploh ukvarjaš z družbenim dnom?

Snif
15.02.2007, 16:54
Sosed ima precej denarja ampak audi-ja raje pusti doma, če že gre v gostilno. Sj je faca sam včasih bluzi neki mojim kolegom pa mi gre na živce.

kopron
16.02.2007, 07:47
pisda....Morda pa resnično obstaja

zgleda, da enim tudi ni več pomoči ...:dontknow:

summer
16.02.2007, 09:02
so takšni in drugačni.......zato pa ........nikol ne veš

nejc
16.02.2007, 15:10
Zdle sem ob prebiranju zadnje št. ŽIT-a naletel v članku "Kako velika je neskončnost" na zanimivo protislovje v zvezi z Bogom.

Predpostavka:Bog JE vsemogočen!
Ali Bog lahko ustvari kamen, ki bi bil tako težak, da ga sam ne bi mogel premakniti? Če to lahko stori, potem ni vsemogočen, ker ne more premakniti kamna. Če pa tega ne more storiti, potem ni vsemogočen, ker ne more vsega ustvarit. Protislovje!:D:)
Sklep: Bog NI vsemogočen! Torej Bog ne obstaja!:approve::)

legenda
16.02.2007, 15:45
Da lahko naredi. Samo ta kamen smo MI ali Jaz.Bog ne vsiljuje

mizarstvo.lorencak
16.02.2007, 20:47
Zdle sem ob prebiranju zadnje št. ŽIT-a naletel v članku "Kako velika je neskončnost" na zanimivo protislovje v zvezi z Bogom.

Predpostavka:Bog JE vsemogočen!
:D:)
Sklep: Bog NI vsemogočen! Torej Bog ne obstaja!:approve::)

Zelo enostransko in otročje razmišljaš, nasedaš besedni igri in sploh ne veš,
kaj si povedal.
Neskončnost ni lahko dojet, zato kdor tega ne more, so mu pač besedne zloženke
všeč in jih postavlja kot neko pravilo.

slehernik
16.02.2007, 21:07
Ali Bog lahko ustvari kamen, ki bi bil tako težak, da ga sam ne bi mogel premakniti? Če to lahko stori, potem ni vsemogočen, ker ne more premakniti kamna. Če pa tega ne more storiti, potem ni vsemogočen, ker ne more vsega ustvarit. Protislovje!Ni mogoče logično sklepati mimo logičnih načel ...

Ali drugače ... ali bog lahko ustvari logično nemogoč predmet? Oja. Vsakdo lahko ustvari celotni obseg prazne množice ... :2thumbs:

kopron
17.02.2007, 07:38
Kaj pa, če Bog lahko naredi NESKONČNO težak kamen, pa ga potem z svojo Neskončnostjo še vedno lahko pobere ?
Ker , edino enake veličine se lahko kosajo z sebi enakimi . V tem primeru : Neskončnost z Neskončnostjo = Božja Neskončnost : Božja Vsemogočnost . Kaj pa pravite na ta odgovor/vprašanje ???
No, sicer je pa v začetnem vprašanju že itak lapsus, ker je Bog pač Duhovno bitje, ( čeprav ima ogromen vpliv na materijo ) , kamen pa materialen predmet . Gremo še naprej ...
Pa lep dan, še naprej :2thumbs:

nejc
17.02.2007, 09:53
Tisto protislovje samo potrjuje moje razmišljanje, in sicer, da razmišljanja o obstoju ali neobstoju Boga so nesmiselna za moje vsakdanje življenje, ker obstajajo oboja. Protislovje sem podal le kot zanimivost.

@lorenčak: Pridevnike o razmišljanju uporabi zase. Se ti podajo.:D

@Kopron: A si ni Bog vzel 7 dni, da je ustvaril vse? Tudi materialni svet?:dontknow:

slehernik
17.02.2007, 10:01
Kaj pa, če Bog lahko naredi NESKONČNO težak kamen, pa ga potem z svojo Neskončnostjo še vedno lahko pobere ?
Ker , edino enake veličine se lahko kosajo z sebi enakimi . V tem primeru : Neskončnost z Neskončnostjo = Božja Neskončnost : Božja Vsemogočnost . Kaj pa pravite na ta odgovor/vprašanje ???Da si povedal isto kot v omenjenem paradoksu, ne da bi ga razrešil, kvečjemu poslabšal. (Ali naskončnost lahko ustvari drugo neskončnost oz. ali bog lahko ustvari drugega boga?)
No, sicer je pa v začetnem vprašanju že itak lapsus, ker je Bog pač Duhovno bitje, ( čeprav ima ogromen vpliv na materijo ) , kamen pa materialen predmet .In kje je lapsus? Stvarnik naj bi bil tisto bajeslovno duhovno bitje, ki ustvarja materijo iz nič.

kopron
17.02.2007, 10:33
Nejc, tistih 7 dni je mišljeno nekako v 7 delih, obdobjih , ki pa so sama zase Neskooooooončno doooolga .
Torej je tudi ta naš materijalni del vesolja nastajal postopoma, in neskoooončno dolgo, v 7. različnih obdobjih .

kopron
17.02.2007, 10:34
Nobeden ne more ničesar ustvariti iz niča !

nejc
17.02.2007, 10:51
Nejc, tistih 7 dni je mišljeno nekako v 7 delih, obdobjih , ki pa so sama zase Neskooooooončno doooolga .
Torej je tudi ta naš materijalni del vesolja nastajal postopoma, in neskoooončno dolgo, v 7. različnih obdobjih .
Če te prav razumem, vse v SV pismu ni jemati dobesedno?:dontknow: Torej so mogoče različne interpretacije?:dontknow: Zanimiov...ker je blo tok govora o tem, da pomen SV je samo eden. To bi bilo možno le, če bi SV bilo treba jemati dobesedno. Če ga pa jemljemo dobesedno, pa je tudi dan treba vzet kot dan in ne kot neskončno obdobje. Poleg tega, če bi "prvi dan" trajal neskončno dolgo, bi še vedno trajal in se ostali dnevi še ne bi zgodili, torej ne bi mi zdle tega pisali.

neskončno pomeni, da nekaj nima KONCA!!!

V začetku je Bog ustvaril nebo in zemljo.

Prvo vprašanje, ki se mi porodi, je, iz česa je torej Bog ustvaril nebo in zemljo?

Drugo vprašanje pa gre zopet v zvezi z vsemogočnostjo Boga. Če niti Bog ne more ustvarit ničesar iz nič, potem Bog ni vsemogočen?:dontknow: Bog je po definiciji(se strinjaš?) VSEMOGOČEN, torej si sam zašel v protislovje.

To je zaenkrat vse. Grem js avto prat, ker mi ga Bog ne bo.:D

slehernik
17.02.2007, 11:21
Nobeden ne more ničesar ustvariti iz niča !To reci vernikom, ki so prepričani, da obstaja neki stvarnik. :2thumbs:

kopron
17.02.2007, 15:48
To reci vernikom, ki so prepričani, da obstaja neki stvarnik. :2thumbs:

Tudi ti si isti , kot oni, le na drugačen način, ker misliš, da je Stvarnik "iz niča " .

kopron
17.02.2007, 15:50
Glej, Nejc, to je bilo ( SP ) pisano za nas . Torej, za nas so nepredstavljiva dooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooolga obdobja toliko kot "neskončna" .
In, da, Svetega Pisma se NE SME jemati dsobesedno, ker kmalu padeš v resno nasprotje z samim seboj .
In, da, ravno zaradi teh različnih - napačnih interpretacij so nastale - in še vedno nastajajo razne verske ločine po svetu , ter trenja med njimi ( češ, kdo bo bolj pravilneje razložil SP ) .
Ker, te razlage so ( še vedno ) samo človeške .
In tudi tista " nebo + zemlja" tam nista bila mišljena kot ta, ki ju gledamo zdele .

Lipovnik
17.02.2007, 15:55
A potem ne vidiš nevarnosti v svetovanju ljudem naj berejo sveto pismo, ko ga pa toliko ljudi jemlje dobesedno?

kopron
17.02.2007, 15:56
Ja, vidim, vendar , vsaj nekaj pozitivnega se pa za vsakega resnega iskalca da najti tudi v Svetem Pismu, ( za začetek ) .

kopron
17.02.2007, 16:01
Od Nejc ; Prvo vprašanje, ki se mi porodi, je, iz česa je torej Bog ustvaril nebo in zemljo?
Prijatelj, ustvaril ju je " IZ ( dela ) SEBE ", ker ; od kod drugje pa naj bi ju , če pa ni poleg Njega ničesar , ker je on VSE , in se torej nahajamo v Njegovem telesu .

Lipovnik
17.02.2007, 16:03
Kako to veš?
Kakšen dokaz imaš za karkoli od tega kar trdiš?

kopron
17.02.2007, 16:04
Od Nejc ; " Drugo vprašanje pa gre zopet v zvezi z vsemogočnostjo Boga. Če niti Bog ne more ustvarit ničesar iz nič, potem Bog ni vsemogočen? "
Poglej, za povprečne laike, On dela vse takorekoč " iz nič " , ker je zanje tudi On "toliko kot nič" , ker ne razumejo .

slehernik
17.02.2007, 18:40
Tudi ti si isti , kot oni, le na drugačen način, ker misliš, da je Stvarnik "iz niča " .? Jaz predvsem mislim, da stvarnika ni.
In, da, ravno zaradi teh različnih - napačnih interpretacij so nastale - in še vedno nastajajo razne verske ločine po svetu , ter trenja med njimi ( češ, kdo bo bolj pravilneje razložil SP ) .
Ker, te razlage so ( še vedno ) samo človeške .Še sreča, da vsaj ti lahko razsvetliš človeštvo. :approve:
Od Nejc ; " Drugo vprašanje pa gre zopet v zvezi z vsemogočnostjo Boga. Če niti Bog ne more ustvarit ničesar iz nič, potem Bog ni vsemogočen? "
Poglej, za povprečne laike, On dela vse takorekoč " iz nič " , ker je zanje tudi On "toliko kot nič" , ker ne razumejo .Žal nisi odgovoril na vprašanje. Prosim, odkljukaj ustrezno:

Ali je bog, ki ne more ustvariti iz nič, vsemogočen?
[ ] Ja
[ ] Ne

kopron
18.02.2007, 08:25
Bog vse Zmore , zato pa tudi Je Vsemogočen

mizarstvo.lorencak
18.02.2007, 08:51
? Jaz predvsem mislim, da stvarnika ni.
Še sreča, da vsaj ti lahko razsvetliš človeštvo. :approve:
Žal nisi odgovoril na vprašanje. Prosim, odkljukaj ustrezno:

Ali je bog, ki ne more ustvariti iz nič, vsemogočen?
[ ] Ja
[ ] Ne

Že samo vprašanje je besedna igra in nima nobene realne možnosti, da bi lahko
preživela. Zato je odgovor z ja ali ne popoln nesmisel.

kopron
18.02.2007, 08:54
Lorenčak, meni se pa zdi , da bi bilo najbolje odgovorjeno oboje hkrati , z da in hkrati z ne . ( mislim na prejšnje vprašanje, ne pa to od Slehernika, ki je samo po sebi umevno ) . Čeprav pa vem, da je vprašanje še vedno dovolj butasto, ker ljudje mešajo duhovno z materijalnim . No, pa vendarle poskušajmo tudi tu kaj pravega-dobrega najti . Čeprav potrjujem, to, kar si navedel prejle .

mizarstvo.lorencak
18.02.2007, 09:04
Lorenčak, meni se pa zdi , da bi bilo najbolje odgovorjeno oboje hkrati , z da in hkrati z ne . ( mislim na prejšnje vprašanje, ne pa to od Slehernika, ki je samo po sebi umevno ) . Čeprav pa vem, da je vprašanje še vedno dovolj butasto, ker ljudje mešajo duhovno z materijalnim . No, pa vendarle poskušajmo tudi tu kaj pravega-dobrega najti . Čeprav potrjujem, to, kar si navedel prejle .

Res je.

slehernik
18.02.2007, 09:57
Že samo vprašanje je besedna igra in nima nobene realne možnosti, da bi lahko preživela. Zato je odgovor z ja ali ne popoln nesmisel.Nobene besedne igre ni, kot je mdr. ugotovil tudi kopron, ampak sta samo dve konkretni trditvi, postavljeni v neposredno zvezo na način, ki je primeren za povprečne vernike. Kdor ne ustreza merilom, žal ne more razumeti.

slehernik
18.02.2007, 10:11
Čeprav pa vem, da je vprašanje še vedno dovolj butasto, ker ljudje mešajo duhovno z materijalnim .Duhovnost je neskončna v mejah človeka. Če je še kako res veliko vprašanje, je bit, vzrok biti, ja, predvsem materialne biti. Kabalistična slika polimpotentnega boga, ki se loči od sebe, da se spozna, ne odgovori na nobeno vprašanje, je zgolj pesniški opis spoznavnega pohoda človeka, in to celo s hudim evolucionističnim predsodkom.

No, še vedno boljše kot demonski bog 'neskončne ljubezni in dobrote', ki se izživlja nad otroki zaradi domnvenih grehov staršev ... :(

slehernik
18.02.2007, 10:20
Bog vse Zmore , zato pa tudi Je VsemogočenBog vse Zmore, razen nekaterih stvari, zato pa tudi Je Vsemogočen. Slava na višavah!!! :D

nejc
18.02.2007, 10:31
Bog vse Zmore , zato pa tudi Je Vsemogočen

:clapping:

A ti res ne vidiš, v kakšna protislovja si zašel zadnjih nekaj strani?:dontknow::D

kopron
18.02.2007, 12:40
Nihče ne more ničesar ustvariti iz niča .
Razen Bog .

nejc
18.02.2007, 12:46
Nihče ne more ničesar ustvariti iz niča .
Razen Bog .

SPodaj si trdil drugače.

Citat:
Objavil-a kopron
Ker , edino enake veličine se lahko kosajo z sebi enakimi . V tem primeru : Neskončnost z Neskončnostjo = Božja Neskončnost : Božja Vsemogočnost . Kaj pa pravite na ta odgovor/vprašanje ???

Da si povedal isto kot v omenjenem paradoksu, ne da bi ga razrešil, kvečjemu poslabšal. (Ali naskončnost lahko ustvari drugo neskončnost oz. ali bog lahko ustvari drugega boga?)

Citat:
No, sicer je pa v začetnem vprašanju že itak lapsus, ker je Bog pač Duhovno bitje, ( čeprav ima ogromen vpliv na materijo ) , kamen pa materialen predmet .

In kje je lapsus? Stvarnik naj bi bil tisto bajeslovno duhovno bitje, ki ustvarja materijo iz nič.

Z vsakim postom bolj se blamiraš.:D

kopron
18.02.2007, 12:50
Nobeden človek ne more ničesar ustvariti iz niča, razen Bog ...

kopron
18.02.2007, 12:51
... vendar tudi to ne tako dobesedno, kot ti misliš ...:2thumbs:

slehernik
18.02.2007, 12:54
... vendar tudi to ne tako dobesedno, kot ti misliš ...:2thumbs:V resnici vam povem, da je bog vsemogočen. Ampak ne dobesedno ... :D

legenda
19.02.2007, 20:33
Mogoče še ta dodatna misel na to temo.
Težko je razumeti Boga Stvarnika, z našim omejenim razumom. Ker ( če se ne varam nam dela samo2-4% možganov) greh je uničil možgane in je se sklanjamo nekim trditvam ki so omejene na naš razum. Bog je ustvaril človeka popolne toda greh je storil svoje... ampak z Žrtvijo na Križu bo povrnjeno to kar je bilo izgubljeno. Raj Gosopdov, ki je ga ustvaril za te, ki verujejo.

slehernik
19.02.2007, 22:03
Mogoče še ta dodatna misel na to temo.
Težko je razumeti Boga Stvarnika, z našim omejenim razumom. Ker ( če se ne varam nam dela samo2-4% možganov) greh je uničil možgane in je se sklanjamo nekim trditvam ki so omejene na naš razum. Najbrž je 2-4 % za marsikoga kar dobrohotna ocena ... :D

No, sicer ni prilagojeno vernikom, je pa otrokom, kdove ... Mit o 10 % možgan (http://faculty.washington.edu/chudler/tenper.html)

Lipovnik
19.02.2007, 22:23
Najbrž je 2-4 % za marsikoga kar dobrohotna ocena ... :D

No, sicer ni prilagojeno vernikom, je pa otrokom, kdove ... Mit o 10 % možgan (http://faculty.washington.edu/chudler/tenper.html)
Ta o uporabi le dela možgan je pravzaprav (tako kot mit o kristusovem obstoju), še eden izmed zelo razširjenih mitov, ki jim ljudje kar slepo verjamejo.

Mogoče dodam še malo bolj splošno povezavo, če kdo zgornje ni vzel zares.
http://www.google.si/search?hl=sl&q=humans+use+only+part+of+brain&btnG=Iskanje&meta=

mrki62
20.02.2007, 09:14
V vseh verah pravijo da je bog eden .
Čemu taka razlaga ?
To je isto kot če imate otroka , kateri je začel hoditi v šolo in ta otrok ima samo eno edino pot proti šoli - čemu tem otroku razlagati po kateri poti naj hodi v šolo oz . čemu otroku razlagati da obstaja samo ena pot ?

kopron
20.02.2007, 18:23
Mrki, to imaš prav . Vendar pa je treba to še vedno poudarjati, ponavljati, da ne prihaja do polomij kot so že bile v poganskih časih z izmišljenimi mnogoboštvi , zaradi človeške prevelike neumnosti . Izmišljali pa so si vedno več bogov, zaradi 2 poglavitnih vzrokov ...

slehernik
20.02.2007, 21:01
Izmišljali pa so si vedno več bogov, zaradi 2 poglavitnih vzrokov ...Ti že veš, ko to še počneš.

legenda
21.02.2007, 05:39
Ta o uporabi le dela možgan je pravzaprav (tako kot mit o kristusovem obstoju), še eden izmed zelo razširjenih mitov, ki jim ljudje kar slepo verjamejo.
Mogoče dodam še malo bolj splošno povezavo, če kdo zgornje ni vzel zares.
http://www.google.si/search?hl=sl&q=humans+use+only+part+of+brain&btnG=Iskanje&meta=

In kaj ti praviš? Koliko ga "uprabljamo" %?
Mit?

legenda
21.02.2007, 06:02
Dragi Lipovnik, spomnil si me enega vica. (pa ne želim ali mislim da bi te ali kogar koli užalil s te vicom).

Ateist: Saj ne moreš dokazati da je Bog!
Teist: Kaj res?
Ateist: Pa si ga kdaj videl, ali ga lahko fizično dotakneš ali zavohaš, pa veruješ?
Teist: Ne res ga nisem videl, dotaknil še ga nisem pa tudi ga nisem zavohal, ampak verujem....
Ateist: Vidiš, Boga ni...
Teist: Ali veruješ da možgani, obstajajo?
Teist: Pa si jih kdaj videl, ali si jih kdaj dotaknil ali si jih celo zavohal....
Ateist: Ne nisem...
Teist: Vidiš možgani ne obstajajo

summer
21.02.2007, 07:24
jaz sem vidla možgane..............če ti to kaj pomaga

Lipovnik
21.02.2007, 08:16
In kaj ti praviš? Koliko ga "uprabljamo" %?
Mit?
ga/jih - možgani so množinski samostalnik

A kljub temu, da ti pravimo, da mit ne drži in lahko greš to preverit v vseh medicinskih žurnalih, si se odločil, da boš še naprej verjel?

Zakaj? Ali ti je dovolj, da si to enkrat nekje slišal od nekoga, ki je nekje slišal?
Ali pa si to že tolikokrat uporabil pri prepričevanju nevernikov, da enostavno ne moreš spremenit svojega stališča?
Ti mit res tako ustreza, da mu boš kar verjel?

V nasprotju z lorencakom, ki je mnenja da nima možgan, kar bi sicer verjel, znanstveniki pravijo, da je v vsakem trenutku vklopljenih okoli 10% nevronov, odtod zna izvirat tudi mit.

biz
21.02.2007, 08:31
Bog je in hkrati boga ni!
Bog je v nas v vsakem posamezniku zato vedno in povsod obstaja samo en bog ne glede na religijo, saj religija ni nič drugega kot poskus delitve boga med seboj in delitev naših izkušenj. Bog ni hudoben in ni dober je nekaj imaginarnega, saj ga ne bomo nikoli videli in nikoli dotaknili. Tako vera v boga tiči v vsakem od nas in vsak od nas je individualen. Religija poskuša našega notranjega boga uskladiti z okolico, saj ima vsak različne vrednote in religija uravnava te vrednote v vrednote ki omogočajo skupno življenje in tako preprečujejo prepire in nemire - enkrat uspešnejše enkrat manj uspešno.
Vse religije govorijo - zazrite se v sebe in občutili boste boga, kako pa je odvisno od vsakega posameznika in od vpliva okolice, ki deluje na njega.
Zato lahko tisti, ki veruje najde boga povsod saj je vedno z njim, kdor pa ne želi verjeti pa mu ne pomaga noben tempelj saj ne najde poti do svojega boga - do svoje duše.

nejc
21.02.2007, 11:03
Mrki, to imaš prav . Vendar pa je treba to še vedno poudarjati, ponavljati, da ne prihaja do polomij kot so že bile v poganskih časih z izmišljenimi mnogoboštvi , zaradi človeške prevelike neumnosti . Izmišljali pa so si vedno več bogov, zaradi 2 poglavitnih vzrokov ...

:uvi::rolling: Zopet si zašel v protislovje.:D Ne razmišljaš preveč, ko pišeš?:dontknow:

Mnogoboštva so bila izmišljena, tvoj Bog je pa resničen?
Tvoj Bog in teorija okrog njega nikakor ni in ne more biti izmišljena, hkrati pa trdiš, da neka druga božanstva so bila izmišljena. S slednjim trdiš, da božanstva so lahko izmišljena, kar pomeni, da je tudi tvoje božanstvo lahko izmišljeno. Tuki pa nastopi protislovje s tvojim prvotnim verovanjem v neizmišljenost tvojega božanstva.

kopron
21.02.2007, 13:19
Ti že veš, ko to še počneš.

Na srečo si jaz ne izmišljujem ničesar, sploh pa ne nekih novih bogov ... :2thumbs:

kopron
21.02.2007, 13:21
jaz sem vidla možgane..............če ti to kaj pomaga
Svoje ? Na lastne očiii ? :O

Lipovnik
21.02.2007, 13:39
Ja kopron, svoje je vidla, na lastne oči, brez ogledala. Pa še sam si ene nabavi in tokrat si jih raje prej oglej, da bodo končno delali.

kopron
21.02.2007, 13:40
very funny , ...

slehernik
21.02.2007, 17:15
Na srečo si jaz ne izmišljujem ničesar, sploh pa ne nekih novih bogov ... :2thumbs:Res, pozabljam, to prepuščaš Auri ... :D

mizarstvo.lorencak
21.02.2007, 20:46
Bog je in hkrati boga ni!
Bog je v nas v vsakem posamezniku zato vedno in povsod obstaja samo en bog ne glede na religijo, saj religija ni nič drugega kot poskus delitve boga med seboj in delitev naših izkušenj. Bog ni hudoben in ni dober je nekaj imaginarnega, saj ga ne bomo nikoli videli in nikoli dotaknili. Tako vera v boga tiči v vsakem od nas in vsak od nas je individualen. Religija poskuša našega notranjega boga uskladiti z okolico, saj ima vsak različne vrednote in religija uravnava te vrednote v vrednote ki omogočajo skupno življenje in tako preprečujejo prepire in nemire - enkrat uspešnejše enkrat manj uspešno.
Vse religije govorijo - zazrite se v sebe in občutili boste boga, kako pa je odvisno od vsakega posameznika in od vpliva okolice, ki deluje na njega.
Zato lahko tisti, ki veruje najde boga povsod saj je vedno z njim, kdor pa ne želi verjeti pa mu ne pomaga noben tempelj saj ne najde poti do svojega boga - do svoje duše.

Brat, zelo blizu si.

mizarstvo.lorencak
21.02.2007, 20:54
Svoje ? Na lastne očiii ? :O

Dragi brat ne trudi se preveč, kajti direktno proti hudiču je jalov trud, počakaj, da se sam ulovi
v svoje mreže, ki jih nastavlja drugim. S potrpežljivostjo boš požel zmago.

kopron
22.02.2007, 11:36
ja, vem, ampak vseeno pred končnim izidom hočem še malo "pobezati " v "osje gnezdo " :D
Sicer pa je Biz že kar blizu, čeprav mu samo še malo manjka ... :2thumbs:
Aja, Slehernik : Aura ja že malenkost "za časom" ... gremo naprej :approve: ...

biz
22.02.2007, 11:38
ja, vem, ampak vseeno pred končnim izidom hočem še malo "pobezati " v "osje gnezdo " :D
Sicer pa je Biz že kar blizu, čeprav mu samo še malo manjka ... :2thumbs:
Aja, Slehernik : Aura ja že malenkost "za časom" ... gremo naprej :approve: ...

In kaj mi še manjka?

kopron
22.02.2007, 11:39
:uvi::rolling: Zopet si zašel v protislovje.:D Ne razmišljaš preveč, ko pišeš?:dontknow:

Mnogoboštva so bila izmišljena, tvoj Bog je pa resničen?
Tvoj Bog in teorija okrog njega nikakor ni in ne more biti izmišljena, hkrati pa trdiš, da neka druga božanstva so bila izmišljena. S slednjim trdiš, da božanstva so lahko izmišljena, kar pomeni, da je tudi tvoje božanstvo lahko izmišljeno. Tuki pa nastopi protislovje s tvojim prvotnim verovanjem v neizmišljenost tvojega božanstva.

ja, Nejc, poglej : torej, če ti recimo začnem jaz pripovedovati o sebi, potem boš tudi zame lahko začel trditi, da sem izmišljen , a ne ? :2thumbs:

kopron
22.02.2007, 11:40
Biz , ej, duša sama še ni Bog ... ima pa "baterije" ki so(je) del Boga ... ... ... ...

biz
23.02.2007, 10:54
Biz , ej, duša sama še ni Bog ... ima pa "baterije" ki so(je) del Boga ... ... ... ...

Duša vsakega človeka je bog, ker je kakor duša neotipljiv in neviden vseeno pa je. Tudi ko se reče vsako delo je božje delo se izhaja iz vsakega posameznika, saj je tako dobro kakor zlo delo enega boga in boga vedno lahko najdemo samo v sebi in ne na neki sliki, gori, planetu, vesolju on je in mora biti blizu in v nas, saj ga lahko samo tako čutimo.
In šele ko bo človeštvo to doumelo, bo nehalo hlastati za nekim višjim nedosegljivim in zato uporabiti vsa mogočna sredstva.
Če želiš čutiti boga se obrni na znoter in če boš uspel najti ravnotežje in enakost z svojo dušo boš tudi spoznal da je bog tam in samo tam v tvoji duši.

kopron
23.02.2007, 15:38
Tudi ( delno, nekaj ), vendar si malo pomešal Dušo za Duha (+ mogoče še kaj ) .

nejc
24.02.2007, 09:01
ja, Nejc, poglej : torej, če ti recimo začnem jaz pripovedovati o sebi, potem boš tudi zame lahko začel trditi, da sem izmišljen , a ne ? :2thumbs:

So mi zbrisali prejšnji reply.

Kopron. Obračaš besede. V kolikor želiš za silo resno debato, bodi bolj konsistenten in premisli, kaj pišeš, ker se ti prerado zgodi, za zaideš v protislovje. Vglavnem, do zdj si se izkazal za en velik joke.

kopron
24.02.2007, 09:19
Ja, mogoče se res tako zdi ( na prvi pogled ), vendar sem še vedno resen . Sicer pa nikoli ne mislim obračati besede, ampak le namigniti, za kaj se kje sploh gre . Zato včasih na vprašanje odgovorim z drugim vprašanjem .:angel:

kopron
25.02.2007, 19:18
Torej,; Kdo lahko tako z gotovostjo napove Prihodnost, kot je to storil Jezus, v svetih spisih Novega Razodetja , kar se je potem tudi do potankosti uresničevalo in se še vedno ? :2thumbs:

legenda
26.02.2007, 06:09
Res ena reč, ki se tiče Boga je Prihodnost. Mnogi so se izkazali za neresnične, toda kar je napisano v Svetm Pismu se je pokazalo resnično.

summer
26.02.2007, 08:07
Dragi brat ne trudi se preveč, kajti direktno proti hudiču je jalov trud, počakaj, da se sam ulovi
v svoje mreže, ki jih nastavlja drugim. S potrpežljivostjo boš požel zmago.

ker sem imela gripo...vidim, da sem marsikaj zamudila:D če bi kdo obnovo napisal bi bilo fajn...

aja...zakaj se kličete bratje in sestre...zato ker ste po Adamu in Evi vsi med sabo v sorodu al kako:dontknow:

temp64
26.02.2007, 08:11
baje vsi uni poslušajo Karmo

summer
26.02.2007, 08:17
a se da slišat?:O

kopron
26.02.2007, 10:52
zato, ke smo vsi ( tudi ti + jaz ) "skonstruirani " po istem sistemu, postopku, kopitu ( duhovno ), in še od istega Vira , pra-Vira ( Očeta ) , ter smo tako enakovredni v svojem bistvu . Seveda pa se nekateri od tega bratstvo-sestrstva tudi oddaljijo , in potem imamo razne štale ......

summer
26.02.2007, 11:41
zato, ke smo vsi ( tudi ti + jaz ) "skonstruirani " po istem sistemu, postopku, kopitu ( duhovno ), in še od istega Vira , pra-Vira ( Očeta ) , ter smo tako enakovredni v svojem bistvu . seveda pa se nekateri od tega bratstvo-sestrstva tudi oddaljijo , in potem imamo razne štale ......
aha...ok....

torej,če vredu razumem....Adam in Eva sta naredila otroke...kolikor jaz vem, sta bila to prva človeka na zemlji.."kao"..in potemtakem, so njuni otroci, naredili otroke in tako naselili naš planet Zemljo....torej....kaj je bil to incest..al, so bli vsi od svetega duha spočeti...al kako...to mene zanima....

Mowgli
26.02.2007, 15:29
Erich von Danniken prav drugač... :clown:

kopron
26.02.2007, 21:25
aha...ok....

torej,če vredu razumem....Adam in Eva sta naredila otroke...kolikor jaz vem, sta bila to prva človeka na zemlji.."kao"..in potemtakem, so njuni otroci, naredili otroke in tako naselili naš planet Zemljo....torej....kaj je bil to incest..al, so bli vsi od svetega duha spočeti...al kako...to mene zanima....

Ja, no priznam, to tud meni še ni čist do potankosti jasno :blush: . Še čakam na podrobnosti, v kolikor sem jih že zgrešil :( . Vem pa, da so imeli prvi ljudje ( prva 2 ) ogrooomne sposobnosti, podobne čudežnim, Božjim :O . No, torej možno je, da so se tudi oplojevali duhovno ( energijska materializacija ), podobno, kot je bil spočet Jezus in drugi :approve: . Glede "incesta" pa bi prosil za Slovensko razlago te-iste besede , hvala :dontknow: . Lp, Boštjan .

nejc
26.02.2007, 22:45
Ja, no priznam, to tud meni še ni čist do potankosti jasno :blush: . Še čakam na podrobnosti, v kolikor sem jih že zgrešil :( . Vem pa, da so imeli prvi ljudje ( prva 2 ) ogrooomne sposobnosti, podobne čudežnim, Božjim :O . No, torej možno je, da so se tudi oplojevali duhovno ( energijska materializacija ), podobno, kot je bil spočet Jezus in drugi :approve: . Glede "incesta" pa bi prosil za Slovensko razlago te-iste besede , hvala :dontknow: . Lp, Boštjan .
Knows for a fact.

Hasnt got a clue.

:rolling::clapping:

summer
27.02.2007, 06:32

če bi se umiril malo prosim....ker tudi jaz nekaj vem...vem ,da sta bila izgnana iz raja in šele nato imela otroke...torej ne glumi mi o čudežnih sposobnostih, ker nikjer v knjigah ne piše, da bi jih naj imela..........

incest..pomeni seks dveh ljudi, ki sta v krvnem sorodu....ponovadi se otroci takših ljudi rodijo z genskim defektom..torej....potemtakem...smo mi vsi difektni otroci Adama in Eve:dontknow: po vašem...ker potemtakem, se je svet razmnožil na podlagi dveh ljudi, in smo si zarad tega pač vsi v sorodu...:D bolj ko pišem...bolj butasta se mi zdi trditev iz vaših knjig..v katere verjamejo, celo nekateri "inteligentni ljudje

paradox
27.02.2007, 07:24
... bolj ko pišem...bolj butasta se mi zdi trditev iz vaših knjig..v katere verjamejo, celo nekateri "inteligentni" ljudje... is intelligence a property of the brain, a characteristic of behavior, or a set of knowledge and skills?

...btw, not believing in Bible, doesn't make me a genious - or does it :mad: :D :clown:

summer
27.02.2007, 07:28
... is intelligence a property of the brain, a characteristic of behavior, or a set of knowledge and skills?

...btw, not believing in Bible, doesn't make me a genious - or does it :mad: :D :clown:
you don't have to take everything word by word....so it was a bad choise of words.....those who want, will understand what I mean...:approve:

paradox
27.02.2007, 07:32
...i did, too :mad: :clown: :D ;)

summer
27.02.2007, 07:36
Supercalifragelisticexpealodious:approve: ;)

mrjerry
27.02.2007, 08:58
it is choiCe, not choiSe :clown:

kopron
27.02.2007, 13:44
Ja, Summer , kot se mi zdi, res za onadva nikjer ne piše, da sta imela kake hujše sposobnosti :( . Aaaampak, do tega sem prišel logično :2thumbs: . Ker , pač : za poznejše ljudi pa piše, da so imeli višje sposobnosti . Torej so imeli njihovi predniki večje sposobnosti, ker so šele potem nazadovali ... in šele danes se spet prebujamo iz njihovega "nazadka" :approve: . Ampak, potem se mi samo še 1 stvar še ne ujema :O ; in sicer :; časovno neskladje z obstojem Antlantide :dontknow: , ker potem ... :nonono: . Bo treeba še malo pobrskat / povprašat ....:2thumbs: ;) :D :angel: :)
Sicer že spet malo zahajamo iz glavne teme ... pa vendar , kar se da tu povezati z obstojem Boga, je to,: da jih je Bog dolgo časa opozarjal, ( Atlantidovce ), pa se niso zmenili za Njegova opozorila, in potem je moral dopustiti, da so se potopili zaradi izkopavanja rud ( Atlantidovci ) . No, pa Lep , Sončen pozdrav, čaw by Boštjan , Minkendorf .

Lipovnik
27.02.2007, 14:18
Ja, Summer , kot se mi zdi, res za onadva nikjer ne piše, da sta imela kake hujše sposobnosti :( . Aaaampak, do tega sem prišel logično :2thumbs: . Ker , pač : za poznejše ljudi pa piše, da so imeli višje sposobnosti . Torej so imeli njihovi predniki večje sposobnosti, ker so šele potem nazadovali ... in šele danes se spet prebujamo iz njihovega "nazadka" :approve: . Ampak, potem se mi samo še 1 stvar še ne ujema :O ; in sicer :; časovno neskladje z obstojem Antlantide :dontknow: , ker potem ... :nonono: . Bo treeba še malo pobrskat / povprašat ....:2thumbs: ;) :D :angel: :)
Sicer že spet malo zahajamo iz glavne teme ... pa vendar , kar se da tu povezati z obstojem Boga, je to,: da jih je Bog dolgo časa opozarjal, ( Atlantidovce ), pa se niso zmenili za Njegova opozorila, in potem je moral dopustiti, da so se potopili zaradi izkopavanja rud ( Atlantidovci ) . No, pa Lep , Sončen pozdrav, čaw by Boštjan , Minkendorf .
Pa a jaz sploh prav vidim kar berem? :dontknow:
Takšna logika, takšna razgledanost, takšna slovnica... sklepam lahko le na mladoletnega otroka.

Da se ne ujamem v past svojega podpisa tudi temu avtorju ne bom več odgovarjal direktno.

nejc
27.02.2007, 15:05
Takšna logika, takšna razgledanost, takšna slovnica... sklepam lahko le na mladoletnega otroka.

Da se ne ujamem v past svojega podpisa tudi temu avtorju ne bom več odgovarjal direktno.

To bi velik pojasnalo. Tudi ono zgoraj, da ne pozna besede "incest". Seveda pa celotno debato z njim postavi v povsem drugačno luč. :hammer:

For lorencak's sake, I hope he's a minor too.:rolling:

doody
27.02.2007, 21:25
Ali Bog je,ali boga ni,tukaj ne bomo znanstveno dokazali.Je pa zanimivo to,da nekateri prisegajo da je,pa ga še nihče ni videl,drugi pa prisegajo da ga ni,in stem demantiranjem dajo prav onim,ki trdijo da je.
Po moje je samo neka neznana sila,ki ji nekateri pravijo bog,drugi kozmična energija,spet treji nadnaravne sile itd.,itd.

sati
27.02.2007, 21:55
Glede Boga je fascinanto, koliko se z njim ukvarjajo neverujoči. Ukvarjati se z osebo, ki je itak ni, bi bilo v osnovi nesmiselno, če ne bi vsak podzavestno čutil, da neka višja sila je nad nami. Saj veste, da v smrtni uri ni ateistov. :)

Lipovnik
27.02.2007, 22:29
Sati, ukvarjamo se z religijo, ki je fascinanten sociološki pojav.

paradox
28.02.2007, 00:52
Saj veste, da v smrtni uri ni ateistov. :)
Moj praded je bil ateist. Ko so ga v zadnjih urah zivljenja vprasali, ce morda zeli, da mu pripeljejo dohovnika je dejal: "Ce mi bog ni bil potreben do sedaj, ga prav gotovo tudi zdaj ne rabim". Eni so posteni sami s seboj do konca, kar je ocitno tezko dojeti nekaterim vernikom

sati
28.02.2007, 08:01

Ja, seveda. To si pa-ste spregledali, da ima "brat" Kopron dobro srce in veliko duhovno razumevanje.:2thumbs: Dajte se osredotočat na vsebino in ne na embalažo! :)

sati
28.02.2007, 08:03
Sati, ukvarjamo se z religijo, ki je fascinanten sociološki pojav.

Da ne bo slučajno koga preveč fasciniralo in bo začel verovati. ;)

sati
28.02.2007, 08:08
Moj praded je bil ateist. Ko so ga v zadnjih urah zivljenja vprasali, ce morda zeli, da mu pripeljejo dohovnika je dejal: "Ce mi bog ni bil potreben do sedaj, ga prav gotovo tudi zdaj ne rabim". Eni so posteni sami s seboj do konca, kar je ocitno tezko dojeti nekaterim vernikom

Če odbijemo, da vidimo Boga v našem življenju, se bo pojavil pred nami kot okrutna smrt. Obstajajo različne manifestacije moči Vsevišnjega Gospoda, ker je on izvorni koren vse kozmične manifestacije. V nekem smislu, se mu ne moremo izogniti.

Lipovnik
28.02.2007, 13:29
Ja, seveda. To si pa-ste spregledali, da ima "brat" Kopron dobro srce in veliko duhovno razumevanje.:2thumbs: Dajte se osredotočat na vsebino in ne na embalažo! :)
Ta embalaža ima pokvarjeno vsebino.

kopron
28.02.2007, 14:18
Thanks , Sister Sati. Athough it's still hard, when a blind man wants 2 open eyes 2 another blinder :( ...
( i piši kao što govoriš :2thumbs: )
Ampak, mislim da to ni bilo pravo krvoskrunstvo ( po Slovensko incest ) , po drugi strani pa je to vendarle bilo , - nekako duhovno krvoskrunstvo .
No, po drugi strani pa spet ne ... ker ... ( ) :angel: ,
( da ne bom preveč pokvarjen )

paradox
01.03.2007, 04:11
Če odbijemo, da vidimo Boga v našem življenju, se bo pojavil pred nami kot okrutna smrt. Kako kruto. Pa tudi cisto v stilu zastrasevanja, ki ga prakticira vecina religij za pridobitev svojih ovcic. Zdrava pamet prej ali slej opazi, da taksne in podobne doktrine temeljijo na sadizmu in ne ljubezni katero razglasajo verniki kot svojo najvecjo vrednoto.

Poleg tega, da je taksno blebetanje kruto pa mislim, da je tudi nevarno, se posebaj, ce se prakticira na nepokvarjenemu in dovzetnemu otroskemu umu.

sati
01.03.2007, 07:39
Kako kruto. Pa tudi cisto v stilu zastrasevanja, ki ga prakticira vecina religij za pridobitev svojih ovcic. Zdrava pamet prej ali slej opazi, da taksne in podobne doktrine temeljijo na sadizmu in ne ljubezni katero razglasajo verniki kot svojo najvecjo vrednoto.

Poleg tega, da je taksno blebetanje kruto pa mislim, da je tudi nevarno, se posebaj, ce se prakticira na nepokvarjenemu in dovzetnemu otroskemu umu.

Se strinjam. Materialni svet je izjemno krut, nevarnost preži na vsakem koraku in smrt je nezbežna za vsakogar. Tudi otroci se prej ali slej soočijo z izgubo drage osebe, če ne prej, ko jim umre kdo od starih staršev, tako da niti njihovemu nepokvarjenemu umu ne moremo razložiti, da smrti ni. Zame konkretna dejstva niso zastraševanja, to si napisala, kot da želiš koga prepričati, da je omemba smrti, ki je še kako realna, nekakšen sadizem in zastraševanje. Če pa te moti omemba Boga v povezavi s smrtjo, ki je res ljubezen, če je on stvarnik tega sveta, je seveda tudi stvarnik smrti, ki pa je le prehod v drugo stanje bivanja, saj duša ne umira.

summer
01.03.2007, 09:48
še vedno mi torej ne znaš povedat,če smo vsi mi ljudje na svetu spočeti z incestom....:dontknow: ka pa če bi šel vašga župnika vprašat,kako so se ti ljudje razmnožili...ozioma,če so se bratje in sestre med sabo poročali ali kakoekoli že...........

ps...poznejši ljudje:dontknow: so imeli višje sposobnosti:dontknow: :dontknow: lahk tole mal bol podrobno

mrjerry
01.03.2007, 10:25
Dobesedna interpretacija religioznih besedil je znak fundamentalizma. Sklepati, da vsi ljudje izhajamo iz Adama in Eve (in pika) je primer fundamentalizma.

O simboliki biblicnih oseb pa je bilo v preteklosti spisanih enormno besedil. Poleg teologov so se jih lotevali tudi filozofi, sociologi in psihologi. Morda komu ne bi skodilo kaj branja s tega podrocja. :)

summer
01.03.2007, 10:53
jz nikjer v mojem postu ne vidim besede mrJerry....tole moje zanimanje se navezuje zgolj na goreče zagovornike "obsoja"boga v tej temi......

da misliš,da sem tako strašno blond,pa nisem vedla........

še vedno...me zanima mnenje vernikov o tej temi...

mrjerry
01.03.2007, 11:07
Dejansko nisem imel tebe v mislih. Dal sem samo kot opozorilo, da taksne debate ne morejo pripeljati prav dalec, ne glede na to, na kateri strani stojis ;).

summer
01.03.2007, 11:20
Dejansko nisem imel tebe v mislih. Dal sem samo kot opozorilo, da taksne debate ne morejo pripeljati prav dalec, ne glede na to, na kateri strani stojis ;).
MENE NE ZANIMAJO STRANI...MENE ZANIMA ,resno zanima,kakšne razlage imajo,oziroma kakšne predstave imajo o tem verniki...:)

paradox
01.03.2007, 11:23
Se strinjam. Materialni svet je izjemno krut, nevarnost preži na vsakem koraku in smrt je nezbežna za vsakogar. Tudi otroci se prej ali slej soočijo z izgubo drage osebe, če ne prej, ko jim umre kdo od starih staršev, tako da niti njihovemu nepokvarjenemu umu ne moremo razložiti, da smrti ni. Zame konkretna dejstva niso zastraševanja, to si napisala, kot da želiš koga prepričati, da je omemba smrti, ki je še kako realna, nekakšen sadizem in zastraševanje. Če pa te moti omemba Boga v povezavi s smrtjo, ki je res ljubezen, če je on stvarnik tega sveta, je seveda tudi stvarnik smrti, ki pa je le prehod v drugo stanje bivanja, saj duša ne umira.
Sati, nisi me razumela. Se povsem strinjam, da lahko vidi clovek, bitje, ki se zaveda obstoja sebe in svoje okolice, naravo kot kruto. Tudi sam je lahko krut. A njegovo samo-zavedanje in sposobnost analize svojih misli/dejanj mu daje moznost, da tezi k temu, da svojo krutost omeji. V najboljsem primeru jo uporabi le v primeru, ko mu nekdo preti z odvzemom njegovega zivljenja (samoobramba).

Nadalje, nimam problema sprejeti dejstvo, da je smrt naravni konec zivljenja, ki se ga cloveski mozgani zavedajo, dozivijo in posledicno tudi razlozijo. Brez zivljenja ni smrti in njuna vrednost se na koncu izenaci. Razumem pa tudi, da je lahko nekomu tezko sprejeti dejstvo, da je clovek koncno bitje in jim mind/pamet/zavest hrepeni po svojem neskoncnem obstoju do taksne mere, da jim ustvari fikcijo duse, samo zato, da bi lahko verjela v neskoncni obstoj svojih mozganskih funkcij, katere jo v casu njenega obstoja razveseljujejo.

Zelja po obstoju ne-materialnega sveta, ki nima nikakrsne potrditve obstoja v nasi najboljsi metodi preverjanja realnosti - znanosti, ni nic drugega, kot strah cloveka pred smrtjo. In to tisto pravo biolosko, ki jo ni moc zanikati.

Morda bos sedaj razumela, da nekdo, ki ne verjame v neumrljivost tvoj stavek , "Če odbijemo, da vidimo Boga v našem življenju, se bo pojavil pred nami kot okrutna smrt" lahko razume tudi v smislu: ne-verjetje v boga bo cloveku prineslo daljse in bolj mukotrpno umiranje kot bi sicer.
Na to je bil moj komentar o krutusti in zastrasevanju v povezavi z religijo - in mislim, da povsem na mestu.

mrjerry
01.03.2007, 11:54
MENE NE ZANIMAJO STRANI...MENE ZANIMA ,resno zanima,kakšne razlage imajo,oziroma kakšne predstave imajo o tem verniki...:)

Uh, ce je tako, si pa uspela naprovocirati kar precej materiala. Respect :)

mrjerry
01.03.2007, 11:55
Nadalje, nimam problema sprejeti dejstvo, da je smrt naravni konec zivljenja, ki se ga cloveski mozgani zavedajo, dozivijo in posledicno tudi razlozijo. Brez zivljenja ni smrti in njuna vrednost se na koncu izenaci. Razumem pa tudi, da je lahko nekomu tezko sprejeti dejstvo, da je clovek koncno bitje in jim mind/pamet/zavest hrepeni po svojem neskoncnem obstoju do taksne mere, da jim ustvari fikcijo duse, samo zato, da bi lahko verjela v neskoncni obstoj svojih mozganskih funkcij, katere jo v casu njenega obstoja razveseljujejo.

O matr doxi... Za nekoga ki 3/4 postov napise v anglescini je tole fenomenalen zapis :P. Izjemno.

Mowgli
01.03.2007, 12:36

Če je vera močna, je brezmejno tudi zaupanje!? Slediš brez vprašanj, ker v tem najdeš zavetje, najdeš pripadnost!? Recimo... Skušam si razlagati...
Mislim, da zaman skušaš vzbuditi dvom v ljudeh, ki vero potrebujejo. Ker bi jih morda že sama misel na možnost drugačne razlage pahnila nazaj v nesigurnost in negiranje lastnega smisla?

Lipovnik
01.03.2007, 12:41

Tudi meni je ta razlaga všeč. Zelo dobro si ubesedil moj pogled na isto stvar..

kopron
01.03.2007, 20:44
Dobesedna interpretacija religioznih besedil je znak fundamentalizma. Sklepati, da vsi ljudje izhajamo iz Adama in Eve (in pika) je primer fundamentalizma.

O simboliki biblicnih oseb pa je bilo v preteklosti spisanih enormno besedil. Poleg teologov so se jih lotevali tudi filozofi, sociologi in psihologi. Morda komu ne bi skodilo kaj branja s tega podrocja. :)

:2thumbs:

kopron
01.03.2007, 20:49
še vedno mi torej ne znaš povedat,če smo vsi mi ljudje na svetu spočeti z incestom....:dontknow: ka pa če bi šel vašga župnika vprašat,kako so se ti ljudje razmnožili...ozioma,če so se bratje in sestre med sabo poročali ali kakoekoli že...........

ps...poznejši ljudje:dontknow: so imeli višje sposobnosti:dontknow: :dontknow: lahk tole mal bol podrobno

Župnikov se pa zadnje leta malo izogibam, ker ... :censored: ...torej, to odpade... Imam pa boljšo rešitev ...;) :2thumbs: ... later on the show ;)
No, glede "specijalnih " sposobnosti " "pravih/prvih " Ljudi pa imamo Slovenci precej dober zgled v prijatelju : Juriju Humarju ... torej : read all about it :2thumbs: ;) :2thumbs: in a small book ( of his miracled life ) :2thumbs:

bobiboy79
01.03.2007, 20:57
bog je samo vsak clovek ga ima v svoji obliki in imenu:angel:

Jelengar
01.03.2007, 21:24
Z vsem spostovanjem do tovarisev vernikov v Boga, jaz menim, da le-tega ni. Je pa Hudic. :veryevil: Njegova (ne)dela lahko srecujemo vsak dan vsepovsod. :approve:

mizarstvo.lorencak
02.03.2007, 20:14
Z vsem spostovanjem do tovarisev vernikov v Boga, jaz menim, da le-tega ni. Je pa Hudic. :veryevil: Njegova (ne)dela lahko srecujemo vsak dan vsepovsod. :approve:

Satan je materijalen, zato ga lahko gledaš vsak dan in ga lahko tudi materijalno občutiš.
Boga se pa ne da prijeti z rokami, ampak Ga lahko začutiš v srcu, če hočeš,
če pa tega nočeš, pa seveda ne moreš vedeti , da obstaja.

WildChild
03.03.2007, 17:24

Za nekatere moške je njihova draga Bog. In ta bog je neusmiljen

kopron
04.03.2007, 09:03
Za nekatere moške je njihova draga Bog. In ta bog je neusmiljen

summer
05.03.2007, 09:26
Če je vera močna, je brezmejno tudi zaupanje!? Slediš brez vprašanj, ker v tem najdeš zavetje, najdeš pripadnost!? Recimo... Skušam si razlagati...
Mislim, da zaman skušaš vzbuditi dvom v ljudeh, ki vero potrebujejo. Ker bi jih morda že sama misel na možnost drugačne razlage pahnila nazaj v nesigurnost in negiranje lastnega smisla?
ne skušam vzbuditi dvoma vernikom..daleč od tega....:) skušam razumet, zakaj bi nekdo sledil, kot ti praviš, brez vprašanj...:dontknow: :) zanimajo me zadeve, ki se mi zdi da ne morejo držat čist tako kot si nekateri to razlagajo..zanima me če ljudje nimajo moči verjeti v sami sebe in v dobro tega, kat lahko sami storijo zase, za svojo družino, brez pomoči namišljenih "ljudi s sposobnostmi":dontknow:

summer
05.03.2007, 09:32
torej..da ne bomo zašli iz teme..še vedno smo pri vprašanju o otrocih, Adama in Eve...prebivalstvu...ali smo bili spočeti z incestm potemtakem..zanima me pač..

zlato
05.03.2007, 13:27

Bog je povsod vse vidi vse sliši, še najmanj pa ga je v cerkvah, kamor posamezniki hodijo razkazovat svoje materialne dobrine inpa prosijo za odpustke pri spovedi duhovnike, ki pa niso pravi naslov za to. Pojdite k osebi, ki ste ji izrekli žal besedo ali ste ji naredili z svojim dejanjem krivico, Kajti le te osebe so pravi naslov, da vam odpusti in oprosti vaše nespametno dejanje. Duhovniki niso nadomestek boga bogovi smo vsak posameznik in le mi lako dajemo odpustke.

legenda
05.03.2007, 18:26
Ali je pravilno enačiti Boga z cerkvijo?
Kljub temu da jo je ustanovil toda še vedno ni Bog.
Cerkev bi res morala kazati na Boga, ne pa nase.

kopron
05.03.2007, 22:39
ne skušam vzbuditi dvoma vernikom..daleč od tega....:) skušam razumet, zakaj bi nekdo sledil, kot ti praviš, brez vprašanj...:dontknow: :) zanimajo me zadeve, ki se mi zdi da ne morejo držat čist tako kot si nekateri to razlagajo..zanima me če ljudje nimajo moči verjeti v sami sebe in v dobro tega, kat lahko sami storijo zase, za svojo družino, brez pomoči namišljenih "ljudi s sposobnostmi":dontknow:

poglej, če spoznaš, da začenjaš verjeti Nezmotljivemu, potem nimaš kaj izgubiti, ampak samo pridobiti . Seveda, imamo moč, da verjamemo v naše sposobnosti ;) ( marsikdo bi rekel vsemogočnosti :nonono: ) , vendar je treba še pred tem spoznati, da ne zmoremo ničesar:O , brez Njegovega predhodnega dovoljenja :approve: . Šele, ko On kaj dopusti, lahko steče nek dogodek !
Seveda , je pa res, da imamo tako namišljene ljudi z sposobnostmi, kot tudi prave Sposobneže :2thumbs:

kopron
05.03.2007, 22:41
torej..da ne bomo zašli iz teme..še vedno smo pri vprašanju o otrocih, Adama in Eve...prebivalstvu...ali smo bili spočeti z incestm potemtakem..zanima me pač..

hmm, možno je marsikaj , :blush:
Zanimiva ideja - sramotna za ljudi :(

slehernik
05.03.2007, 23:53
torej..da ne bomo zašli iz teme..še vedno smo pri vprašanju o otrocih, Adama in Eve...prebivalstvu...ali smo bili spočeti z incestm potemtakem..zanima me pač..No, če se držimo svetopisemske zgodbe, je bila prepoved krvoskrunstva naložena veliko pozneje, dotlej je bila bogu všeč.

kopron
06.03.2007, 07:08
Bogu kaj takega bednega ne more biti nikoli všeč :nonono: . To so samo človeška razglabljanja, ki pa se daleč razlikujejo od Božjih misli .:approve:

summer
06.03.2007, 07:49
še vedno nimam odgovora na moje vprašanje:(

sati
06.03.2007, 08:12

Verjetno, da je na začetku človeštva prihajalo tudi do incesta. Incest je bil prisoten pravzaprav skozi vso zgodovino človeštva, poznali so ga Egipčani, Rimljani, pa tudi dandanes je marsikje prisoten, tako da skoraj ni dvoma, da se je pojavljal tudi pri prvih potomcih od Adama in Eve naprej. Sploh pa so bila obdobja, ko je bil celo družbeno sprejemljiv in so bile poroke med brati in sestrami nekaj normalnega, vsaj v vladarskih družinah.

slehernik
06.03.2007, 09:01
Bogu kaj takega bednega ne more biti nikoli všeč :nonono: . To so samo človeška razglabljanja:To je Sveto pismo.
Kaj pa naj bi bilo zares res pri namišljenem bitju, pa je tako ali tako ...

Mcaffee
06.03.2007, 14:29
No, če se držimo svetopisemske zgodbe, je bila prepoved krvoskrunstva naložena veliko pozneje, dotlej je bila bogu všeč.

Zgodba o Adamu in Evi je zgolj samo zgodbica. Mit. Ni je treba jemati dobesedno. Drugače pa je človek nastal iz opice in na določeni stopnji verjetno ni prihajalo do incesta, pač pa se je homosapiens, vsaj v začetni vazi najverjetneje plodil z predhodniki homosapiensa.

kopron
06.03.2007, 15:01
Ja, nekateri ljudje so res nastali iz opice, dobesedno, kot skupek združenih duš živali , v tem primeru opic :( . Drugi pa iz drugih živali .
No, nekateri pa tudi nismo iz materije te Zemlje , ampak iz drugih planetov po naših Vesoljih :) . Iz materije te zemlje imamo samo naša telesa :approve: .

nejc
06.03.2007, 15:17
Ja, nekateri ljudje so res nastali iz opice, dobesedno, kot skupek združenih duš živali , v tem primeru opic :( .
No, nekateri pa tudi nismo iz materije te Zemlje , ampak iz drugih planetov po naših Vesoljih :) . Iz materije te zemlje imamo samo naša telesa :approve: .
Tebe je res zabavno brat.

Ka si to napisal? Preber si še enkrat.

Napisal si,da nisi iz materije iz Zemlje...ampak da imaš iz zemeljske materije samo telo.Čisti nonsense.

Z "nekateri" se pa res ne motiš preveč. Sama sreča, da ste samo nekateri takšni.:rolling:

Pa še mal čist zares: Ka za eni sekti/verski skupini/verski ločini/... ti pripadaš?:dontknow:

Lipovnik
06.03.2007, 17:38
Zgodba o Adamu in Evi je zgolj samo zgodbica. Mit. Ni je treba jemati dobesedno. Drugače pa je človek nastal iz opice in na določeni stopnji verjetno ni prihajalo do incesta, pač pa se je homosapiens, vsaj v začetni vazi najverjetneje plodil z predhodniki homosapiensa.
Pravzaprav je to zelo pogost lapsus.

Človek se je razvijal vzporedno z opicami iz skupnega prednika.

Tako, da nihče ne more trdit, da je nastal iz opice. Še posebej ne kaki sektaši, ki si predtavljajo, da se naj bi to zgodilo v par letih.

@nejc
Sekta bo kar pravi izraz.

slehernik
06.03.2007, 21:34
Zgodba o Adamu in Evi je zgolj samo zgodbica. Mit. Ni je treba jemati dobesedno. Ne, res??? Česa ne poveš! Ves svet si mi podrl ... :O
Drugače pa je človek nastal iz opice in na določeni stopnji verjetno ni prihajalo do incesta, pač pa se je homosapiens, vsaj v začetni vazi najverjetneje plodil z predhodniki homosapiensa.Pa je tako težko razumeti, da evolucija pomeni postopni razvoj skupine (ne osebkov), opredeljene ravno z možnostjo razmnoževanja, tj. vrste?
Ne, prijatelj razsvetljenec, ni bilo pripadnikov ene vrste, v tem primeru Homo sapiensa, ki bi se plodili s svojimi predhodniki. To je trditev, ki se sama zanika.

Pravzaprav je to zelo pogost lapsus.

Človek se je razvijal vzporedno z opicami iz skupnega prednika.Tako, da nihče ne more trdit, da je nastal iz opice. Noja, to je res, če izhajamo iz prismuknjenih predstav vernikov. Kot je nekoč trdil moj veroučitel, ki je poskušal v otrocih zatreti zdravo vedoželjnost: "V živalskih vrtovih je veliko opic, pa nihče ni nikoli opazil, da bi kdaj katera človek postala ..." :sleepy: Res, človek se ni razvil iz današnjih opic, ampak smo se skupaj razvili iz skupnega prednika.

Biološko gledano pa je bil skupni prednik seveda prepoznaven prvak, se pravi opica. Res se nismo razvili iz opice, ves čes smo čisto navadne opice ...

kopron
07.03.2007, 07:31
Tebe je res zabavno brat.

Ka si to napisal? Preber si še enkrat.

Napisal si,da nisi iz materije iz Zemlje...ampak da imaš iz zemeljske materije samo telo.Čisti nonsense.

Z "nekateri" se pa res ne motiš preveč. Sama sreča, da ste samo nekateri takšni.:rolling:

Pa še mal čist zares: Ka za eni sekti/verski skupini/verski ločini/... ti pripadaš?:dontknow:

No, Nejko, saj sem predvidel, da me boš težko razumel, ali pa sploh ne :( . Toda, kdo drug me pač bo :2thumbs: .
Poglej, jaz samega sebe pač ne enačim z svojim telesom :approve: . Nekako tako, kot voznik avtomobila ne enači sebe z svojim avtom :2thumbs: . ( če ti ni težko dojeti )
Sicer pa jaz tole tukaj gor ne pišem za neko zabavo, ampak sem strogo resen :O .
In, še sama sreča, da ne pripadam nobeni verski sekti/ločini, ampak edino samem Bogu :2thumbs:

mizarstvo.lorencak
07.03.2007, 10:13
No, Nejko, saj sem predvidel, da me boš težko razumel, ali pa sploh ne :( . Toda, kdo drug me pač bo :2thumbs: .
Poglej, jaz samega sebe pač ne enačim z svojim telesom :approve: . Nekako tako, kot voznik avtomobila ne enači sebe z svojim avtom :2thumbs: . ( če ti ni težko dojeti )
Sicer pa jaz tole tukaj gor ne pišem za neko zabavo, ampak sem strogo resen :O .
In, še sama sreča, da ne pripadam nobeni verski sekti/ločini, ampak edino samem Bogu :2thumbs:

Pošteno povedano

mizarstvo.lorencak
07.03.2007, 10:25

Šele potem, ko spoznaš samega sebe in in dobivaš moč spoznanja v sebi, lahko
tudi začneš spoznavati in se bližati Bogu in ne obratno.
Vse ostalo so samo govorice nevednih ljudi, ki še sebi ne verjamejo, kaj da bi še
komu drugemu.

sati
07.03.2007, 10:36
Lepo povedano, Kopron, a je nekaterim res tako težko razumeti, da je voznik avta različen od samega avtomobila? Tako je tudi oseba, ki prebiva v telesu, različna od telesa in kot duh nesmrtna.

nejc
07.03.2007, 16:42
In, še sama sreča, da ne pripadam nobeni verski sekti/ločini, ampak edino samem Bogu :2thumbs:nekateri pa tudi nismo iz materije te Zemlje , ampak iz drugih planetov po naših Vesoljih . Iz materije te zemlje imamo samo naša telesa
To je nonsese in ne pomeni isto kot primer z avtom in voznikom. Poleg tega, če praviš, da obstaja duša, potem ima vsak dušo, ne samo nekateri. Pravzaprav je nonsensov v tem stavku več.Očitno imaš težave z izražanjem:dontknow:Sploh pa, v kolikor duša res obstaja, kako veš, da je z drugega planeta?:dontknow: Aja, ziher ti je ON povedal. Pa se vidva velikokrat slišita ali je bil to le enkraten dogodek?:dontknow:
Lepo povedano, Kopron, a je nekaterim res tako težko razumeti, da je voznik avta različen od samega avtomobila? Tako je tudi oseba, ki prebiva v telesu, različna od telesa in kot duh nesmrtna.
Da duša/duh, kakorkoli že hočeš temu reči, res obstaja, ni nikakršnih dokazov!

Poleg tega, če morda res obstaja. Kako veš, da je nesmrtna? SI to nesmrtnost izkusila na lastni koži?:dontknow:

Vajina razlaga temelji na predpostavki, da duša obstaja in da je ločena od telesa. Torej, da telo naseli in ga upravlja. Me je pa pri tem vedno zanimalo, kako potem razložiš takšno povečevanje prebivalstva (http://en.wikipedia.org/wiki/World_population#Rate_of_increase) ? Od kod teh dodatnih 4 milijarde duš v zadnjih 50 letih? Pa da ne pozabimo. Pred nekaj tisoč leti so bile številke znatno manjše. Odkod torej dodatne duše?:dontknow: A se jih "štanca kot po tekočem traku"? Kako nastane in s kakšnim razlogov nastane duša?A ON vidi, da je neka ženska zanosila in naredi za prihajajoče telo dušo? Ali naseli v to telo neko že obstoječo dušo? Vendar, če velja slednje, potem velja, da je duš neko končno število. Če jih je končno število, to pomeni, da je moral ON vnaprej predvidet potrebno število duš. Glede na njegovo vsemogočnost to še nekako dopuščam. Me pa zanima, kaj počno duše, ki nimajo telesa za naselit? Kje se nahajajo?:dontknow:Kakšen smisel pravzaprav imajo duše?

Pa še eno vprašanje v zvezi z Adamom in Evo?

Kdaj sta obstajala? Pred koliko leti? Toej je ON na začetku ustvaril le dva osebka, ki so ju lahko naselile le dve duši? Ostalih ne vem koliko milijard duš je pa čakalo? Če je duša nesmrtna, potem je nesmrtna duša tudi od Adama in od Eve. Kje sta ti dve duši sedaj?:dontknow:
Predvidevam, da mi bosta znala odgovorit na čisto vsako vprašanje.:approve:

galeb
07.03.2007, 17:08
Sati bo rekla, da se selijo duse tudi iz zivalskega kraljestva in tudi v zivalsko kraljestvo. Zame je veliko bolj smiselna ezotericna doktrina, da je cloveskih dus tega planeta veliko vec kot naseljenih ljudi in da so vrata med zivalskim kraljestvom in ljudmi ze dolgo zaprta. Adam in Eva je le simbolna zgodba, ki govori o casu individualizacije, ko so se clovekse duse naselile v zivalska telesa. Zivali nimajo individualne duse (dusa ni isto kot dusevnost, zival ima sveda individualno dusevnost), ena dusa je 'inkarnirana' v celo zivalsko vrsto. Zgodba se nanasa na cas pred 18 milijonov let nazaj (clovestov je torej starejse kot meni znanost). Nesmrtnosti ne mores izkusiti na kozi, kajit tvoja koza je smrtna. Tisto kar je nesmrtno je znotraj oziroma onkraj koze, mesa.

sati
07.03.2007, 21:44

Preveč predvidevaš. Kot bi rekel brat Kopron, niste še zmožni dojeti. :approve:

kopron
07.03.2007, 21:47
To je nonsese in ne pomeni isto kot primer z avtom in voznikom. Poleg tega, če praviš, da obstaja duša, potem ima vsak dušo, ne samo nekateri. Pravzaprav je nonsensov v tem stavku več.Očitno imaš težave z izražanjem:dontknow:Sploh pa, v kolikor duša res obstaja, kako veš, da je z drugega planeta?:dontknow: Aja, ziher ti je ON povedal. Pa se vidva velikokrat slišita ali je bil to le enkraten dogodek?:dontknow:

Da duša/duh, kakorkoli že hočeš temu reči, res obstaja, ni nikakršnih dokazov!

Poleg tega, če morda res obstaja. Kako veš, da je nesmrtna? SI to nesmrtnost izkusila na lastni koži?:dontknow:

Vajina razlaga temelji na predpostavki, da duša obstaja in da je ločena od telesa. Torej, da telo naseli in ga upravlja. Me je pa pri tem vedno zanimalo, kako potem razložiš takšno povečevanje prebivalstva (http://en.wikipedia.org/wiki/World_population#Rate_of_increase) ? Od kod teh dodatnih 4 milijarde duš v zadnjih 50 letih? Pa da ne pozabimo. Pred nekaj tisoč leti so bile številke znatno manjše. Odkod torej dodatne duše?:dontknow: A se jih "štanca kot po tekočem traku"? Kako nastane in s kakšnim razlogov nastane duša?A ON vidi, da je neka ženska zanosila in naredi za prihajajoče telo dušo? Ali naseli v to telo neko že obstoječo dušo? Vendar, če velja slednje, potem velja, da je duš neko končno število. Če jih je končno število, to pomeni, da je moral ON vnaprej predvidet potrebno število duš. Glede na njegovo vsemogočnost to še nekako dopuščam. Me pa zanima, kaj počno duše, ki nimajo telesa za naselit? Kje se nahajajo?:dontknow:Kakšen smisel pravzaprav imajo duše?

Pa še eno vprašanje v zvezi z Adamom in Evo?

Kdaj sta obstajala? Pred koliko leti? Toej je ON na začetku ustvaril le dva osebka, ki so ju lahko naselile le dve duši? Ostalih ne vem koliko milijard duš je pa čakalo? Če je duša nesmrtna, potem je nesmrtna duša tudi od Adama in od Eve. Kje sta ti dve duši sedaj?:dontknow:

Uuuh, zdaj si se pa namatral + zapletel . No, pa začnimo počasi :
Kot 1. ; dobro si sklepal, : Dušo imamo VSI ( no, konec koncev smo le bratje + sestre in tako podobni ) , le da eni tega pač še ne vejo :angel: .
Torej , Duše smo MI sami ! In ne tile " kosi mesa", ki se premikajo po tejle Zemeljski obli , kot se nekaterim zdi :) .
No, za to , " od "Kod" je katera duša / "od kod smo " je pa spet čiiisto drugo poglavje, pa ne bom zdajle o tem, ker bo res predolgo .
Slišimo se z Njim večkrat, večinoma ne direktno , kdaj pa kdaj pa ...
Glede dokazov o naših Dušah jih je pa kar nekaj, ... so jo tudi že "stehtali" neki znanstveniki , " ki se spoznajo" . ( čeprav to ni toliko materijalna stvar , bolj energijska, pa vendar ... ):2thumbs:
Glede nesmrtnosti duše pa je tudi logično ... ( obstajali smo že tudi prej , pred tem rojstvom in še veliiiiiiiiko jih je + čakajpo na kako tako inkarnacijo :approve: .
Duša niti ni toliko ločena od telesa, kot bi mislili , ker ;: treba je upravljati z telesom, kajne ? In , kako naj bi torej duša ločena od mesa upravljala z mesom ? . Torej, spreglej :2thumbs: . To bi bilo nekako tako, kot če bi hoteli uprtavljati z avtom, pa nebi bili povezani z volanom ( brez rok na volanu ) :approve: :( .
In, glede povečevanja prebivalstva : kot sem že prejle namignil ; še veliiiiiiiko - veliiiiiiiiko jih je v ogromnih prostranstvih, ( samo enega od ogrooomno Vesolij ) ki čakajo na utelesitev na raznih planetih :approve: :O . Hja, dušo je + ni težko narediti ( za tistega ki zna :angel: :rolling: ;) )
Razlog za naš nastanek ( duš ) pa je Ljubezen .:approve:
No, vmes si spet dobro sklepal ( o številu duš ) :2thumbs: . Res ; veliko jih/nas je naredil :O
Ja, če pa nimajo/nimamo telesa za naselit je pa pri nekaterih resni problem, spet pri drugih največja sreča, odvisno od duhovnega stanja duše :O :2thumbs: .
Ja; kje se nahajajo ? Primer bom podal za one, ki jim je težko brez materijalnega telesa ;
-torej, te revice tavajo + tavajo, ponavadi okrog nas, med ljudmi, po grobovih, ene žalujejo, spet druge iščejo "žrtve" - ljudi z telesi, da se jim " zaparazitirajo " kot "gostje" in potem uganjajo razne neumnosti pri njih :( .
Pravi takole On , : da je malo ljudi, ki ne prenašajo takih "gostov" z seboj :( .
Ju3 naprej , okej ? ( I'm tired/sleepy now, see yaa )

Andreea
07.03.2007, 21:54
Glede nesmrtnosti duše pa je tudi logično...
Uh...očitno sem jaz tu edina zabita, ker mi to (in še marsikaj drugega) ni logično in kristalno jasno :O :nonono:

Heh, dude, boga po mojem ni... vsaj jaz ga ne čutim. Torej - zakaj bi se sploh razburjala zaradi obstoja nečesa, česar ne čutim in kar nima vpliva name in na moje življenje (sklepam po tem, ker tega ne čutim)? :dontknow:

Andreea
07.03.2007, 22:09
Bolj težko bi imel možgane polne vakuuma, ker je vakuum baje popolnoma prazen prostor in bi ti zaradi razlike v pritisku zaradi zunanjega zračnega tlaka zdrobilo lobanjo. :approve:

Me pa zanima, kako so tisti, ki VEJO, prišli do tega spoznanja? Kaj jih je v to prepričalo?

kopron
07.03.2007, 22:12
Misliš, kako vemo da Bog Je ?
To je širše " spoznanje" , bi lahko rekel ...:approve: ;)

sati
07.03.2007, 22:13
Vajina razlaga temelji na predpostavki, da duša obstaja in da je ločena od telesa. Torej, da telo naseli in ga upravlja.

Še to, Nejc, ta tvoj stavek mi je všeč, čisto si zadel resnico. Duša je tako opisana v Bhagavad Giti:

Duša se nikoli ne rodi in nikoli ne umre. Ni nastala, ne nastaja in ne bo nastala. Večna je, zmeraj enaka in prvobitna. Ni ubita, ko je ubito telo.

Torej življenje se začne z vstopom duše v materialne elemente in konča z izstopom v trenutku smrti.

kopron
07.03.2007, 22:15
Ja, nekaj je res tu , v Giti , glede duš :2thumbs: . Vendar to bolj velja za duše nas, ki smo prišli iz drugih planetov v Stvarstvu :blush: . ( čeprav tudi ne, ker smo bili narejeni tudi že prej , pred materializacijo-stvarjenjem materijalnih Vesolij :2thumbs: .
Vendar, če duša zapravi svojo energijo( življenjsko ) lahko tudi propade, ( se potem transformira v druge oblike, torej delno, na en način umre ) :O :( .
Ostale duše pa so "sestavljene/narejene" tukaj, na tej Zemlji:approve: ...

slehernik
07.03.2007, 22:17
Poglej, jaz samega sebe pač ne enačim z svojim telesomJa, to je vaša večna omejitev, da mislite, da ste neomejeni.
Imenitni prof. Južnič je začenjal podiplomca za antropologijo s: "Priznaj, da si telo!" In ta prvi korak je ponavadi najtežji in hkrati nujen za razumevanje človeka.
a je nekaterim res tako težko razumeti, da je voznik avta različen od samega avtomobila?Bolj me preseneča, da je nekaterim res tako težko razumeti, da telo ni avtomobil.

Sicer pa je ravno nasprotno, prav spoznanje, da duh ni ločen od telesa, je težje in marsikomu nedostopno. Zgodovinsko, praviloma pa tudi v spoznavnem razvoju posameznika, se pojavi razmeroma pozno in je večkrat povezano z razgledi, poglabljanjem in preseganjem ljudskih vzorcev védenja.

Andreea
07.03.2007, 22:18
Misliš, kako vemo da Bog Je ?
To je širše " spoznanje" , bi lahko rekel ...:approve: ;)

Kako širše?

kopron
07.03.2007, 22:22
Kako širše?

Ja, za to razumeti, je že potrebno imeti nekaj več podlage duhovnega znanja :( , ker :; to ni " kar tako " ...:O...

Sicer pa " trkaj ", ( še naprej ), in " odprlo se ti bo " , res :2thumbs: .
Zdele pa res grem spat, pozno je že + zmatran sem preveč ...:sleepy: :( :angel: , čaaw

Andreea
07.03.2007, 22:23
Aha. Se pravi, da preprost človek, ki nima podlage in duhovnega znanja ne more spoznati, da bog obstaja?

Jelengar
07.03.2007, 22:30
Uh...očitno sem jaz tu edina zabita, ker mi to (in še marsikaj drugega) ni logično in kristalno jasno :O :nonono:

Sestra Andreea, verjemi, da nisi edina. ;) Niti eden od bratov in sestra ni dostojno odgovoril na Nejceva vprasanja. :)

Jelengar
07.03.2007, 22:31
Aha. Se pravi, da preprost človek, ki nima podlage in duhovnega znanja ne more spoznati, da bog obstaja?
Noben clovek, niti brat ali sestra, ne morejo tega spoznati, kajti ne mores spoznati necesa, cesar ni. ;)

Andreea
07.03.2007, 23:34
Ne, ne vem...TEACH ME! :P :rolling:

Ah...ježeš, jaz sem pa mislila, da je ravno obratno: neuki kmeti so najbolj verni in tudi cerkev ima največji vpliv ravno izven urbanih središč.. :approve:
Zgleda da sm pa js zabita kmetica! :O :rolling:

Lipovnik
08.03.2007, 00:23
Andrea, sister
It's sarcasm - look it up :D

sati
08.03.2007, 06:36
Saj veš, da so ateisti ponavadi neuki kmeti.
L'athéisme est aristocratique - M. Robespierre

Neuki na duhovnem področju, zakaj pa se pripisuje kmetom neukost? To je tudi en tak slabšalni izraz, ki dokazuje neukost glede kmetov, ki so več ali manj razgledani, pošteni in delovni ljudje.

kopron
08.03.2007, 08:34
Žališ me. Pokvarjenec.:clown: :rolling:

Novodobni kmetje že...

jaz nisem kmet, sem samo novo(staro)odoben ...;)

slehernik
08.03.2007, 11:29
zakaj pa se pripisuje kmetom neukost?Kdove? Gotovo korelacije z izobrazbeno strukturo nimajo zveze s tem ...
To je tudi en tak slabšalni izraz, ki dokazuje neukost glede kmetov, ki so več ali manj razgledani, pošteni in delovni ljudje.Če ti že sociodemografski parametri niso blizu, naj te vsaj ponižno opozorim, da v slovenščini 'neuki kmetje' izraža omejitev na tiste kmete, ki so sicer neuki, in ne trditev, da so kmetje neuki ...
Kaj pa imata tu zveze poštenost in delavnost?
Neuki na duhovnem področjuJa, saj vidiš, kdo ima več 'podlage duhovnega znanja' za 'širše spoznanje', da bog je. Duhovne Atene so statistično na deželi ... ;)

Lipovnik
08.03.2007, 16:11
Uk ali neuk, kmet ali ne kmet, dejstvo je, da statistični podatki kažejo, da se z višanjem izobrazbe viša tudi število ateistov

Ker kmet, kot nekdo, ki dela na kmetiji, ne potrebuje univerzitetne izobrazbe, vsaj večina je nima, lahko zopet statistično rečemo, da imajo kmetje v povprečju nizko izobrazbo in je med njimi zato več vernikov (ali manj ateistov). Torej zgornje opazke niti niso tako napačne.
Mišljeno z vsem spoštovanjem do kmetov.

sati
08.03.2007, 21:27
Uk ali neuk, kmet ali ne kmet, dejstvo je, da statistični podatki kažejo, da se z višanjem izobrazbe viša tudi število ateistov.

Aha, te imam malo na sumu, da si uvrstil med neuke vernike tudi brate in sestre s Siol foruma, saj če bi ne bili tako nevedni, bi sigurno postali pametni ateisti, vsaj malo tebi podobni.....:D

legenda
08.03.2007, 22:17
hehe.

amaze646
08.03.2007, 22:20
Uk ali neuk, kmet ali ne kmet, dejstvo je, da statistični podatki kažejo, da se z višanjem izobrazbe viša tudi število ateistov

Ker kmet, kot nekdo, ki dela na kmetiji, ne potrebuje univerzitetne izobrazbe, vsaj večina je nima, lahko zopet statistično rečemo, da imajo kmetje v povprečju nizko izobrazbo in je med njimi zato več vernikov (ali manj ateistov). Torej zgornje opazke niti niso tako napačne.
Mišljeno z vsem spoštovanjem do kmetov.

Lipovnik
08.03.2007, 23:30
Aha, te imam malo na sumu, da si uvrstil med neuke vernike tudi brate in sestre s Siol foruma, saj če bi ne bili tako nevedni, bi sigurno postali pametni ateisti, vsaj malo tebi podobni.....:DNe drži.
Govorim le o statističnih podatkih, ki kažejo, da je višje na izobrazbeni lestvici manj vernikov.
Vsakršna sklepanja na podlagi moje izjave so zgolj tvoja, čeprav najbrž ne napačna, a vseeno ne absolutna.

doody
09.03.2007, 20:04
Ne drži.
Govorim le o statističnih podatkih, ki kažejo, da je višje na izobrazbeni lestvici manj vernikov.
Vsakršna sklepanja na podlagi moje izjave so zgolj tvoja, čeprav najbrž ne napačna, a vseeno ne absolutna.
Hmm,statistika je lahko zelo zmotna.Meni se pa zdi,da je vseveč višje izobraženih Slovencev teistov.Ne vem sicer zakaj,vendar je tako.Kar poglej naše politike kako pridno hodijo v cerkev in s tem dajejo zgled ' neukemu kmetu'.:dontknow: :dontknow:

slehernik
09.03.2007, 22:46
Hmm,statistika je lahko zelo zmotna.Meni se pa zdiNedvomno se statistika ne more kosati z natančnostjo dozdevkov. :veryevil:

Lipovnik
09.03.2007, 22:47
Predvidevaš, da so naši politiki pametni ljudje.
Hodiš po tankem ledu:veryevil:

kopron
10.03.2007, 07:54
Naši politiki so resda precej "mimo", zato pa tudi hodijo v cerkve . Ko pa razlagaš o povezanosti izobrazbe + številom ateistov, je pa spet logično, : ker ta današnja izobraževanja so čist mimo, in avtomatsko-da sebe upravičijo , vlečejo v "death end" ( torej mimo pravega cilja ) . Pravi cilj pa je .... spet BOG :)
Pa lep. sončen dan, še naprej, ... skozi/v večnost :2thumbs:

legenda
11.03.2007, 06:03
Bog je dal možnost vsem tako bogatim ter revnim. Je pa eno dejstvo, ki zapisano v Pismu;
"Lažje je velblodu (kamela) iti igli skozi ušesce nego bogatemu priti v kraljestvo Božje".
Mar.10.25 potem še Mat.19.24 in Luk.18.25
Mogoče tu "tiči" razlog za "pomanjkanje" bogatinov v cerkvi. A Bog zopet vabi, da se ponižaš, sprejmeš in priznaš Jezusa Kristusa za svojega Zveličarja. Nekateri menijo da ne potrebujejo.
A zopet poznam nekaj bogatinov, ki so sprejeli Kristusa.
Hvala Bogu

esmi
11.03.2007, 17:41
Sem čist na frišno tukaj... in s časoma bom že prebrala vse... če se mi bo dalo.Oziroma če bo moje zanimanje zadosti veliko.

Zaenkrat pa samo Bog je...in ne razumem,ljudi ki sploh postavijo tako vprašanje.

slehernik
11.03.2007, 18:24
Zaenkrat pa samo Bog je...in ne razumem,ljudi ki sploh postavijo tako vprašanje.No, jaz vsaj lahko preprosto razumem ljudi, ki se jim lastno nerazumevanje zdi argument. ;)
dobrodošla

ekica
11.03.2007, 19:09
ni ga boga, taksnega kot si ga predstavljate

galeb
11.03.2007, 19:55
si samo ti kot boginja, kajneda

ekica
11.03.2007, 20:33
si samo ti kot boginja, kajneda

si me poskusal nasmejati ali kaj?:dontknow:

Whitezero
11.03.2007, 20:41
Na enem forumu sem se po naključju spomnil, da bi lahko na preprost način vernikom dokazali, da bog in ostalo božje sranje NE OBSTAJA. In Kako?

Preprosto:
Vzemimo za primer, da odkrijemo tuje civilizacije na približni stopnji razvoja in malo pobrskamo po njihovih svetih zapisih in če ne bi zasledili, v tej knjigi pojmi. Stverjenje, prva 2 "nezemljana", "odrešenik" in "sodni dan" , bi potem brez dvoma dokazali, da bog ne obstaja in da ni univerzalen, ampak je omejen na določen planet.

S tem bi verski fundamentalisti izgubili vso strelivo, ki ga trošijo za svoje bedarije.

Teorija je malo preveč slabo spisana, ampak point je jasen - če bi na več planetih imeli podobno religijo kot je na Zemlji(katerokoli zemeljsko religijo) bi dobili dokaze o nekem bogu ali pa celo visoko razviti nezemeljski rasi, ki se je igrala bogove.

Dobrodošle so kritike in dodatki :sleepy:

Jelengar
11.03.2007, 20:52
Henrix, daj ti se malo nastudiraj tole teorijo, kajti zdi se mi, da bodo nasi "bratje in sestre" zagotovo v en glas zatrdili, da je njihov Bog edini Bog in batina v celotnem vesolju. ;)

(BTW, se se komu drugemu zdi, da se zadnje case tale forum ukvarja samo se s podobnimi teoloskimi temami?)

ekica
11.03.2007, 21:11
tezko bodo karkoli dokazali, vse kar imajo, je knjiga, ki je sama po sebi polna antitez.
kaj se pa dogaja na forumu zadnje case, se ne vem, sem sele danes zacela s tezenjem.

kopron
11.03.2007, 21:35
Sem čist na frišno tukaj... in s časoma bom že prebrala vse... če se mi bo dalo.Oziroma če bo moje zanimanje zadosti veliko.

Zaenkrat pa samo Bog je...in ne razumem,ljudi ki sploh postavijo tako vprašanje.

Ooo, jaz pa jih razumem , ker sem bil tudi jaz nekoč na njihovi stopnji razvoja + dojemanja . :2thumbs: :approve: :)
Ja, danes je precej drugače , napredek je viden + tudi ljudje so drugačni ( posledica začetkov duhovnega prebujanja človeštva ):2thumbs:
No, res , dobrodošla , med " vedniki " :rolling: :2thumbs:

Whitezero
11.03.2007, 22:12
Saj vem, da je moja teorija slaba in švicarski sir. pa še časa nimam :)
Sam sem katolik, ampak ne verjamem v njihova načela - ker se križajo od dobrote do čistega zla, ki se ga ne bi branil sam satan.

slehernik
11.03.2007, 22:14
Ooo, jaz pa jih razumem , ker sem bil tudi jaz nekoč na njihovi stopnji razvoja + dojemanja . :2thumbs: :approve: :)Bi morda rad delil z nami podrobnosti o nesreči? :)

kopron
12.03.2007, 12:55
Ja, nesrečno sem se rodil, in ob napačni vzgoji sem " zlezel/padel " zeloooo nizko :( . Šele pozneje, me je , ob modrem vodenju začel reševati Ljubeči Nebeški Oče, kar moja tuzemska, telesna starša nista zmogla :approve: . In, sedaj, ... hodim Luči naproti:2thumbs: :) :angel: :approve:

ekica
12.03.2007, 14:24
smesni so verniki, ko grozijo, grozijo ali s kaznijo ob sodnem dnevu ali o tem kako zal nam bo na stare cajte..

Jelengar
12.03.2007, 14:39
Jaz menim, da je Laibach precej dobro utemeljil, da Bog je Bog.

GOD IS GOD

You shall see Hell clear in the sky
You shall see darkness
You shall see good and evil
You shall see city walls crumble and towers fall

God is God
God is God
God is God
God

You shall see the Lord of Life and Death
You shall see Heaven in Hell
You shall be blinded by light
You shall see darkness

God is God
God is God
God is God
God

You shall see the walls crumble
Walls built of pain
And above the cries of man
Hear one voice saying:
I am Alpha and Omega
The beginning and the end
I am the first and
I am the last

God is God
God is God
God is God
God

You shall see Hell
You shall see evil
You shall see darkness
You shall see sorrow
You shall see Death
You shall see God
:music::music::music::music:
From the LP "Jesus Christ Super Star" 1996

esmi
12.03.2007, 15:22
tezko bodo karkoli dokazali, vse kar imajo, je knjiga, ki je sama po sebi polna antitez.
kaj se pa dogaja na forumu zadnje case, se ne vem, sem sele danes zacela s tezenjem.

Katera je ta knjiga o kateri govoriš?

esmi
12.03.2007, 15:25
Saj vem, da je moja teorija slaba in švicarski sir. pa še časa nimam :)
Sam sem katolik, ampak ne verjamem v njihova načela - ker se križajo od dobrote do čistega zla, ki se ga ne bi branil sam satan.

Pa išči naprej... jaz te razumem sem bila na isti stopnji, pred leti...In sam to ti povem ,kdor išče ta najde...
Pot pod noge...:2thumbs:

esmi
12.03.2007, 15:27
Ooo, jaz pa jih razumem , ker sem bil tudi jaz nekoč na njihovi stopnji razvoja + dojemanja . :2thumbs: :approve: :)
Ja, danes je precej drugače , napredek je viden + tudi ljudje so drugačni ( posledica začetkov duhovnega prebujanja človeštva ):2thumbs:
No, res , dobrodošla , med " vedniki " :rolling: :2thumbs:

Hvala.:) Za dobrodošlico...:)

Lipovnik
12.03.2007, 17:49
Mnogo je poti do sreče.
Če si jo ti iskala in našla v veri, mi je prav žal zate, ker obstaja veliko lepših in manj omejujočih sreč.

esmi
12.03.2007, 17:53
Mnogo je poti do sreče.
Če si jo ti iskala in našla v veri, mi je prav žal zate, ker obstaja veliko lepših in manj omejujočih sreč.

Kdo pa govori o iskanju sreče?:rolling:

ekica
12.03.2007, 17:54

res ne ves?:bored:

Lipovnik
12.03.2007, 18:09
Kdo pa govori o iskanju sreče?:rolling:
Jaz? :dontknow:

esmi
12.03.2007, 18:44
res ne ves?:bored:

Jaz pozman več knjig... zato ne vem o kateri ti govoriš.
Kajti za eno iz med njih ,ki govori o teh stvareh vem da notri prav gotovo ni antitez..
Zato me zanima za katero knjigo gre... da lahko potem preidem na antiteze...:) ;)

legenda
20.03.2007, 21:29
Mene tudi zanima...

sportas
21.03.2007, 11:45
Ali je bog fikcija nastala v glavah šibkih umov ljudi, katerim je šlo v življenju slabo in so morali verjeti v nekaj višjega, boljšega (najbolj verjetno). Ali pa je le nekaj izmišljenega s strani skupine pametnih ljudi kateri so in še dandanes izkoriščajo tiste kateri verjamejo (nevedneže).
Skratka bog, alah, jahve itd. = fikcija, podobna kot grška mitologija (minotavri, hidre, bogovi..), star wars itd.

kopron
21.03.2007, 16:23
Športaš, ,,, naj ti zaupam :angel: : Nič od tega:)

legenda
22.03.2007, 20:48
Sportas žal se ne morem strinjati s teboj.

vgovekar
30.03.2007, 11:41
Lep pozdrav vsem fanatikom in lunetikom!:2thumbs:

Roman_si
30.03.2007, 12:28
Fanatiki in lunatiki so seveda vedno na drugi strani.

kopron
30.03.2007, 18:22
Lep pozdrav vsem fanatikom in lunetikom!:2thumbs:
Ja, teh se najbolj bojim, zato se jih tudi ogibam ( v samem sebi ) :2thumbs:

Lipovnik
30.03.2007, 23:18
Ja, teh se najbolj bojim, zato se jih tudi ogibam ( v samem sebi ) :2thumbs:
A kaj ko se je težko izogniti samemu sebi.

kopron
31.03.2007, 09:07
A kaj ko se je težko izogniti samemu sebi.

podpis:2thumbs:
Uhh, pa sem si že ničkolikokrat rekel, da se NE bom več oglašal na 22. strani ... :mad:
No, Hvala Bogu, da je to zdaj že mimo ...:angel: :approve: :2thumbs:
Pa lep, pozdrav + Bog z vami ( ki JE ) ... v Neskončnost :2thumbs:

legenda
02.04.2007, 21:34
mogoče off-topic toda Bog obstaja.
ni druge razlage

Jelengar
02.04.2007, 22:03
1. Sploh ni off-topic
2. Da Bog obstaja, je trditev in ne dokaz.
3. Dokazov o obstoju ni.
4. Bog JE, v domeni verovanja - fantastike.

kopron
03.04.2007, 17:01
ni druge razlage
eeejgaa, Bratee, to je bolj " On-Topic " ... :2thumbs: :approve: ;) :angel: :2thumbs:

doody
03.04.2007, 18:44
ni druge razlage
Seveda obstaja,ampak kje pa je ta zlodej,da se nikomur ne pokaže?

mizarstvo.lorencak
03.04.2007, 23:18

Če nočeš Ga ne moreš videti.

kopron
04.04.2007, 08:08

Pač, vseskozi se nam kaže , skozi slabe dogodke, pripetljaje, slabe energije, slabe občutke, bolezni, depresijami, žalostjo, jezo, otožnostjo, nevero, razprtije, ....itd, itd , ...
Čeprav pa moramo mi obračati slabo v dobro , z sprejemanjem + delovanjem v pravo smer:2thumbs:

anarchy
04.04.2007, 23:08
Boga ni, samo ALAH je, ker on je najvecji.

kopron
05.04.2007, 08:16
ja, hmm, he, hm, he, ... kaj, a ni Alah tud ene vrste Bog , kaj ? :2thumbs:

legenda
05.04.2007, 19:41
1. Sploh ni off-topic
2. Da Bog obstaja, je trditev in ne dokaz.
3. Dokazov o obstoju ni.
4. Bog JE, v domeni verovanja - fantastike.

Lepo da zopet komunicirava Jelengar.
Poglej okoli sebe ali bolje pojdi v naravo ter boš sam videl slavo Gospodovo, ki je Stvarnik vsega.
Dokaz o obstoju je, (zopet se vračamo na iste odgovore in vprašanja kot smo imeli na I temi)
ali se spomniš tisto da od nič ni nič. "Nekdo" je moral to narediti tudi za tiste, ki verujejo v razlago da je vse pred miljiardami let od "super župce" ali "super oblak" je vse to nastalo, gremo še nazaj kako je nastala "super stvar"...
Ali veš da je npr. sončni sistem oz. bolj točno zemlja naša postavljena po točno postavljenem prostoru.
Če bi bila zemlja odmaknjena malo naprej ali nazaj življenje na zemlji ne bi bilo mogoče...
Je pa Bog, ki je Stvarnik vsega održuje vse to v perfektnem redu, verjel to ali ne.
Pa še to Jelengar ali mi lahko dokažeš Ljubezen?

Boik
06.04.2007, 11:25
Lepo da zopet komunicirava Jelengar.
Poglej okoli sebe ali bolje pojdi v naravo ter boš sam videl slavo Gospodovo, ki je Stvarnik vsega.
Dokaz o obstoju je, (zopet se vračamo na iste odgovore in vprašanja kot smo imeli na I temi)
ali se spomniš tisto da od nič ni nič. "Nekdo" je moral to narediti tudi za tiste, ki verujejo v razlago da je vse pred miljiardami let od "super župce" ali "super oblak" je vse to nastalo, gremo še nazaj kako je nastala "super stvar"...
Ali veš da je npr. sončni sistem oz. bolj točno zemlja naša postavljena po točno postavljenem prostoru.
Če bi bila zemlja odmaknjena malo naprej ali nazaj življenje na zemlji ne bi bilo mogoče...
Je pa Bog, ki je Stvarnik vsega održuje vse to v perfektnem redu, verjel to ali ne.
Pa še to Jelengar ali mi lahko dokažeš Ljubezen?

Se popolnoma strinjam z Jelengarjem... Obstoj boga je trditev in ne dejstvo!
To, da greš v naravo NI dokaz za obstoj ničesar drugega kot narave.

Trditev o točni postavitvi Zemlje bi vzdržala, če bi bila Zemlja edini planet, ki kroži okoli sonca, drugače pa imamo tu še malenkost, ki se ji reče fizika, ki jasno DOKAŽE zakaj je Zemlja kjer je in to trditev tudi lahko dokazuje v nedogled.

In če Stvarnik održuje vse v "perfektnem" redu, zakaj toliko ljudi umre zaradi lakote, žeje, vojn.... vsako leto.
Mogoče mu je pa že popolnoma vseeno kaj se s tem eksperimentom (človeštvo) dogaja...

Za konec pa en citat, ki tega :censored: lepo opiše:
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realised that the Lord doesn't work that way so I stole one and asked Him to forgive me.
Emo Phillips

Boik
06.04.2007, 13:00
Še ena stvar me zanima.

Nanaša pa se predvsem na verne na tem forumu (ki se mi mimogrede zdi....no....mrtev):

Ko greste (spoh v tem letnem času in naslednjem, ki prihaja, torej pomlad, poletje) po cesti nikoli ne pogledate za kakšno fino damico, ki bolj slečena kot oblečena in si mislite, "Kaj bi ji delu....:P "!!??

Ajd, vozdra...

mikro7
06.04.2007, 15:25
Se popolnoma strinjam z Jelengarjem... Obstoj boga je trditev in ne dejstvo!
To, da greš v naravo NI dokaz za obstoj ničesar drugega kot narave.

Trditev o točni postavitvi Zemlje bi vzdržala, če bi bila Zemlja edini planet, ki kroži okoli sonca, drugače pa imamo tu še malenkost, ki se ji reče fizika, ki jasno DOKAŽE zakaj je Zemlja kjer je in to trditev tudi lahko dokazuje v nedogled.

In če Stvarnik održuje vse v "perfektnem" redu, zakaj toliko ljudi umre zaradi lakote, žeje, vojn.... vsako leto.
Mogoče mu je pa že popolnoma vseeno kaj se s tem eksperimentom (človeštvo) dogaja...

Za konec pa en citat, ki tega :censored: lepo opiše:
When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then I realised that the Lord doesn't work that way so I stole one and asked Him to forgive me.
Emo Phillips

Fizika oziroma njen predstavnik pa pravi tako (citiram):
Max Planck je leta 1937 v svojem poznanem govoru na kongresu v Firencah, izjavil: »Materije same po sebi ni! Vsa materija nastane in obstaja zgolj s silo, ki spravi delčke atomov v nihanje in jih drži skupaj v najmanjšem sončnem sistemu atoma. Ker pa v celotnem vesolju ni niti neke inteligentne niti kakšne večno abstraktne sile - človeštvu namreč nikoli ni uspelo, da bi izumilo tako zelo zaželen Perpetuum mobile -, moramo v ozadju te sile domnevati nekega zavestnega, inteligentnega duha. Ta duh je torej pratemelj materije. Realno, resnično, pravo, pa ni vidna, minljiva materija, kajti, kot smo videli, materija sploh ne bi obstajala brez tega duha, temveč je nevidni nesmrtni duh tisto resnično. Ker pa duh sam po sebi ne more obstajati in ker vsak duh pripada nekemu bitju, moramo nujno predvidevati obstoj duhovnih bitij. Ker pa tudi duhovna bitja ne morejo nastati sama iz sebe, temveč morajo biti ustvarjena, me ni strah tega skrivnostnega Stvarnika prav tako poimenovati kot so Ga prejšnja tisočletja imenovala vsa stara kulturna ljudstva zemlje, ›Bog‹.«

AlienW
06.04.2007, 15:46
Nočem žalit nobenga vernika prvo kot prvo sam pomoje je to ena velka bedarija. Sory sam tko mislim. Boga še noben ni vidu, noben se še ni vrnil iz nebes/pekla in rekel :To obstaja. Kje je pol bog k tokliko ljudi umre po hudi krivici a kakšni k bi si to zaslužil pa še zmeraj lepo skačejo naokoli. Fora boga je pomoje samo zato, da se človek lahko sklicuje nanjga, da ko izgubi upanje ne izgubi vere v boljše. Ko mi nekdo pokaže na boga bom tudi jaz verjel. Za zdaj pa ga ni videti nikjer.

P.S. : Znanstevniki so ugotovili, da je bil v času ko naj bi Jezus hodil po "vodi" na tistem območju led. Po ledu lahko hodim pa tudi jaz.

http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=14658

mizarstvo.lorencak
06.04.2007, 16:08
Še ena stvar me zanima.

Nanaša pa se predvsem na verne na tem forumu (ki se mi mimogrede zdi....no....mrtev):

Ko greste (spoh v tem letnem času in naslednjem, ki prihaja, torej pomlad, poletje) po cesti nikoli ne pogledate za kakšno fino damico, ki bolj slečena kot oblečena in si mislite, "Kaj bi ji delu....:P "!!??

Ajd, vozdra...

Predragi brat Boik, poglej kakšne neumnosti sprašuješ, a ni Bog dal želodcu gmotne požrešnosti in če te ne bi bilo ne bi nihče ničesar jedel in bi se zelo slabo pisalo materijalnem življenju, celo obstajati ne bi moglo.
Enako je s tem, po čem sprašuješ, kako si nekdo nebi zaželel brhke device, če je pa Bog tudi to nagnenje podelil človeku, ampak pri Bogu je na prvem mestu vzdržnost in spoštovanje do sočloveka, zato kdor tako čuti se bo z lahkoto obranil pred tujimi čari takšnih mladenk.

Če človek ne zna ali ne more obvladati svojega želodca in misli, da mora vse požreti kar vidi, si dela slabo uslugo svojemu telesu in bo njegovo telo in duša prav kmalu zbolela za hudimi boleznimi.
Enako se dogaja tudi zaradi nekontroliranega mesenega poželenja, samo da so v teh primeri bolezni še hujše.

No pa lep pozdrav in veliko spoznanja.

Boik
06.04.2007, 16:17
Hmm... Ne vem, če je glih primerno citirat Planck-a, ki je bil globoko veren človek. No ja...

Pravzaprav lahko na temu forumu napišemo za 100 exabyte-ov texta pa ne bo nobena stran dokazala ničesar.

Mene moti samo to, da to teorijo (o obstoju boga na splošno, ne glede kakšno ime mu damo)vsiljujejo tudi meni, in če se vam bo posrečilo se bo o tem moral učiti tudi moj otrok v šoli, kar pa je POPOLNOMA nesprejemljivo.
Vere so pač samo teorije, ki so se skozi čas organizirale v religijo. Najbolj osnovne stvari, kot na primer, umreš in nato čakaš na Kristusov prihod, kjer se bo presodilo, če si za v nebesa ali ne, predvidevam na podlagi ponižnosti in močni veri, ki si jo izkazoval do Boga in Kristusa v času svojega življenja.

Tukaj pa se MORAM vprašati, kaj se bo zgodilo z vsemi prebivalci planeta, ki so živeli pred letom 0 in se jim o Bogu in Kristusu in družbi ni niti sanjalo... Ali bodo avtomatsko odkorakali v pekel???? Malo ne fer, se ti ne zdi?

Boik
06.04.2007, 16:27
Predragi brat Boik, poglej kakšne neumnosti sprašuješ, a ni Bog dal želodcu gmotne požrešnosti in če te ne bi bilo ne bi nihče ničesar jedel in bi se zelo slabo pisalo materijalnem življenju, celo obstajati ne bi moglo.
Enako je s tem, po čem sprašuješ, kako si nekdo nebi zaželel brhke device, če je pa Bog tudi to nagnenje podelil človeku, ampak pri Bogu je na prvem mestu vzdržnost in spoštovanje do sočloveka, zato kdor tako čuti se bo z lahkoto obranil pred tujimi čari takšnih mladenk.

Če človek ne zna ali ne more obvladati svojega želodca in misli, da mora vse požreti kar vidi, si dela slabo uslugo svojemu telesu in bo njegovo telo in duša prav kmalu zbolela za hudimi boleznimi.
Enako se dogaja tudi zaradi nekontroliranega mesenega poželenja, samo da so v teh primeri bolezni še hujše.

No pa lep pozdrav in veliko spoznanja.

Hja, glede na Matejev evangelij obvladovanje nič ne pomaga, ker si že grešil in za popraviti to ne predlaga nič prijetnega:"Slišali ste, da je bilo rečeno: Ne prešuštvuj! Jaz pa vam pravim: Kdor koli gleda žensko, da jo poželi, je v srcu že prešuštvoval z njo. Če te desno oko pohujšuje, ga iztakni in vrzi od sebe; kajti bolje je zate, da izgubiš en del telesa, kakor da bi bilo célo tvoje telo vrženo v peklensko dolino. In če te desna roka pohujšuje, jo odsekaj in vrzi od sebe, kajti bolje je zate, da izgubiš en del telesa, kakor da bi célo tvoje telo prišlo v peklensko dolino."

Jaz pravzaprav upam, da ta bog ne obstaja, kajti tako ******** sadističnega boga se je res potrebno bati!!!

mizarstvo.lorencak
06.04.2007, 16:34
Hmm... Ne vem, če je glih primerno citirat Planck-a, ki je bil globoko veren človek. No ja...

Pravzaprav lahko na temu forumu napišemo za 100 exabyte-ov texta pa ne bo nobena stran dokazala ničesar.

Mene moti samo to, da to teorijo (o obstoju boga na splošno, ne glede kakšno ime mu damo)vsiljujejo tudi meni, in če se vam bo posrečilo se bo o tem moral učiti tudi moj otrok v šoli, kar pa je POPOLNOMA nesprejemljivo.
Vere so pač samo teorije, ki so se skozi čas organizirale v religijo. Najbolj osnovne stvari, kot na primer, umreš in nato čakaš na Kristusov prihod, kjer se bo presodilo, če si za v nebesa ali ne, predvidevam na podlagi ponižnosti in močni veri, ki si jo izkazoval do Boga in Kristusa v času svojega življenja.

Tukaj pa se MORAM vprašati, kaj se bo zgodilo z vsemi prebivalci planeta, ki so živeli pred letom 0 in se jim o Bogu in Kristusu in družbi ni niti sanjalo... Ali bodo avtomatsko odkorakali v pekel???? Malo ne fer, se ti ne zdi?

Oprosti, brat Biok, tvojega Planck-a ne poznam, ampak saj je vse eno. Mislim, da ti nisem vsiljeval Boga in tudi sem proti verouku v šoli. Hotel sem ti samo malo približati življensko resnico in človeško naravo.
Tvoja stvar pa je, če boš lahko kaj iz mojega povedanega izluščil in primerjal s svojo resnico.

Preveč površno gledaš na vse stvari, ki se dogajajo okoli tebe, zato tudi tako razmišljaš.
A, mar misliš, da ni bilo Boga pred letom 0. Kot sem že rekel, malo bolj razmisli o čem govoriš.
Kako lahko govoriš o peklu, če ga pa ne priznavaš. Če si priznal pekel si pogojno priznal Boga.

No pa lep pozdrav in ne pozabimo na ljubezen.

Boik
06.04.2007, 16:47
Moj problem je ravno nasproten, preveč globogo gledam na vse to, da ne bi videl bullshi**, ki je v sredini....DENAR!!!! No, tudi ne čisto samo denar.
Si predstavljaš kaj bi se zgodilo s prebivalci Zemlje, če bi kar naenkrat vsi poglavarji cerkva oznanili, da bogovi v resnici ne obstajajo (pa s tem stavkom ne mislim povedat, da zdej pa obstajajo, da ne bo nesporazuma), da v resnici pač srce neha poganjati kri po žilah, organi nehajo delovat, možgani se odklopijo in telo zgnije.

Jaz mislim, da bi zavladal kar konkreten kaos, ker se noben nima več česa bati, razen samega sebe, ni se potrebno držati nekih pravil, ki obljubljajo odrešenje, ki ga ni, itd.... Sedaj si večina pred nepravicami zatiska oči in si govori, saj mi/jim bo poplačano, ko bodo z Bogom...
Če pa bi nekomu uspelo dokazati, da ga ni, ne bi več trpeli vsega sranja, ki se dogaja na tem planetu...

mizarstvo.lorencak
06.04.2007, 16:57
Hja, glede na Matejev evangelij obvladovanje nič ne pomaga, ker si že grešil in za popraviti to ne predlaga nič prijetnega:"Slišali ste, da je bilo rečeno: Ne prešuštvuj! Jaz pa vam pravim: Kdor koli gleda žensko, da jo poželi, je v srcu že prešuštvoval z njo. Če te desno oko pohujšuje, ga iztakni in vrzi od sebe; kajti bolje je zate, da izgubiš en del telesa, kakor da bi bilo célo tvoje telo vrženo v peklensko dolino. In če te desna roka pohujšuje, jo odsekaj in vrzi od sebe, kajti bolje je zate, da izgubiš en del telesa, kakor da bi célo tvoje telo prišlo v peklensko dolino."

Jaz pravzaprav upam, da ta bog ne obstaja, kajti tako ******** sadističnega boga se je res potrebno bati!!!

Ne bodi bolj papežki od papeža. Če vsaj malo logično pogledaš na te evangelijske besede, jih tudi ne moreš vzeti in gledati materijalno. Ta svetopisemska prilika ima povsem duhoven pomen in jo je treba tudi duhovno razumeti.
Le norec je lahko tisti, ki svojim otrokom za storjeno napako ukazuje sekanje in prikrajšanje telesnim udov.
Z lahkoto ti potrdim tvoje upanje, da skrbni Oče ne počne takšnih neumnosti. Če si spoznal Boga za takšnega
kot govoriš, potem ti povem, da to ni pravi Bog in gledaš napačnega boga.

mizarstvo.lorencak
06.04.2007, 17:00
Moj problem je ravno nasproten, preveč globogo gledam na vse to, da ne bi videl bullshi**, ki je v sredini....DENAR!!!! No, tudi ne čisto samo denar.
Si predstavljaš kaj bi se zgodilo s prebivalci Zemlje, če bi kar naenkrat vsi poglavarji cerkva oznanili, da bogovi v resnici ne obstajajo (pa s tem stavkom ne mislim povedat, da zdej pa obstajajo, da ne bo nesporazuma), da v resnici pač srce neha poganjati kri po žilah, organi nehajo delovat, možgani se odklopijo in telo zgnije.

Jaz mislim, da bi zavladal kar konkreten kaos, ker se noben nima več česa bati, razen samega sebe, ni se potrebno držati nekih pravil, ki obljubljajo odrešenje, ki ga ni, itd.... Sedaj si večina pred nepravicami zatiska oči in si govori, saj mi/jim bo poplačano, ko bodo z Bogom...
Če pa bi nekomu uspelo dokazati, da ga ni, ne bi več trpeli vsega sranja, ki se dogaja na tem planetu...

Govoriš kot otrok.