Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koliko svobode dopuščate....

popka
11.02.2007, 12:10
...v partnerskem razmerju? Kaj je za vas še sprejemljivo in česa nikakor ne tolerirarte? Pa ne samo v okviru seksualnega življenja- zanima me tudi na splošno, kakšne zahteve morajo biti izpolnjene , da ni vroče krvi doma.:D

Lencka
11.02.2007, 12:23
Če ni vse tako, kot jst rečem - ne, kot jst hočem, niti ni potrebno, da rečem - je ogenj v strehi! :approve:

Malo, čisto malo resnosti - vse je stvar dogovora. Razen zanemarjanja (čustvenega in kakega drugačnega) ter tega, da pridejo vsi prej na vrsto kot jaz. :mad:
Vse drugo... sicer so neke načelne meje, a je pač tako, da "nikoli ne reci nikoli". Načeloma sem recimo za seksualno ekskluziven odnos, ampak, buhvej... :angel:

Mislim, da je treba take stvari doreči znotraj odnosa. Konkretnega. Načela so eno, konkretni odnos pa drugo - lahko se izkaže, da kako "načelo" prav z veseljem odvržeš.

popka
11.02.2007, 12:50
no, evo...jaz npr. sem skos govorila, da varanja pa res ne bi tolerirala...nikoli....pa zdej vidm, da ni čist tko. če bi se zdej to zgodil, je velika šansa, da bi ostala skupaj, ker se mi zdi, da je brezveze prekint dolgoletno zvezo, ki je sicer uspešna, zarad enga kiksa. bi pač morala požret tist svoj ponos. drugo je, če bi se partner čustveno navezu na to osebo....

Lilly the Bear
11.02.2007, 14:14
Kul mi je, če s partnerjem komentiram mimoidoče bejbe, kira je huda in kolk huda in zakaj huda. Kar se časovne razporeditve tiče, je odvisno od trenutne službene obremenjenosti - včasih mi paše da sem sama. Je pa fajn, da me da na prvo mesto takrat, ko ga rabim.

Zadnje čase ugotavljam, da niti sama ne bi hotla bit seksualno zavezana enemu samemu moškemu za celo življenje (če jih mam pa vse rada nooooooooooo...:blush: ), zato bo verjetno treba v prihodnosti kaj naredit v tej smeri... :angel:

freya
11.02.2007, 15:06
v kakšni smeri?
poiskat enakomislečega partnerja?

popka
11.02.2007, 15:08
v kakšni smeri?
a to se na post od lilly nanaša al na temo?

Nodika
11.02.2007, 15:49
...v partnerskem razmerju? Kaj je za vas še sprejemljivo in česa nikakor ne tolerirarte? Pa ne samo v okviru seksualnega življenja- zanima me tudi na splošno, kakšne zahteve morajo biti izpolnjene , da ni vroče krvi doma.:D

Dobra tema Popka:2thumbs:

Men osebno je seksualno življenje bolj na repu v liniji "zahtev", ki jih imam do partnerja..V bistvu je to še najbolj predvidljiva stvar v najinem odnosu, na žalost al pa na srečo, jaz bi bolj rekla na srečo:D

Zame je glavni namen partnerskega odnosa skupno srečno življenje.Partner me mora poskušat razumeti, ko sem sladka in mehka IN ko sem trda in za***ana. Čutiti moram, da me ceni. Tko bl površno o tem...

Drugač pa, kaj pa jaz vem o tem, pri meni je tko, da imam vsak teden kakšno novo prioriteto. Zlo sem nepredvidljiva in zlo živahno je ob meni. Jst bi skos neki. Velik kričim, velik pozornosti rabim, razvajena sem in hkrati, ko sem dobre volje mi pravi, da je ob meni tko kot v slaščičarni na dan odprtih vrat..vse je sladko in pisano pa še v neomejenih količinah...kadar jaz dajem, dajem bogato...Ko pa sem mal sitkana..
Včeraj recimo, sem si želela, da bi bil cel dan na meni, kakšen drug dan bi mi spet pasalo, da bi mi kaj dobrega skuhal in zribal ploščice v kopalnici.. Pravi, da sem kot vreme. Nikol ne veš točno kaj te čaka. Najbrž ga to na en bolan način kar mal rajca.

Ne vem, midva sva ena taka mala čudaka, oba, in dokler bova pripravljena en od drugega požirat vso to navlako, ki sva jo s seboj prinesla v odnos, bova skupaj, ko se bova najedla, bova šla narazen, tko nekako si predstavljam. Da bi pa lahko potegnila črto in rekla, dokler boš izpolnjeval to in to in to, bo kul, tega pa ne morem rečt, ker se spreminjam, iz dneva v dan, in on tudi.

Lilly the Bear
11.02.2007, 16:36
v kakšni smeri?

Težko bi rekla poiskat, ker iskat partnerja men nekak ne gre v kontekst. Ampak glede na to, da se mi v kratkem obeta življenje v tujini ter v internacionalnem univerzitetnem okolju, v svetu pa (to sem se že naučila) najdeš vse vrste manjših in večjih čudakov, bom verjetno naletela na kaj, kar mi bo zanimivo. Če pa ne, pa pač ne, yebi ga :approve:

Ampak v principu je to ta smer, ja :)

snežko
11.02.2007, 18:03
:) yebi ga lily - to je očitno kar iščeš... čudaka tujega...sam pazi da ne bo vesoljček..

Lilly the Bear
11.02.2007, 18:20
:) yebi ga lily - to je očitno kar iščeš... čudaka tujega...sam pazi da ne bo vesoljček..

Zakaj pa ne bi bil? :D

Pol bi do konc lajfa pretresala in se smejala kulturnim razlikam :D

freya
11.02.2007, 19:12
Težko bi rekla poiskat, ker iskat partnerja men nekak ne gre v kontekst. Ampak glede na to, da se mi v kratkem obeta življenje v tujini ter v internacionalnem univerzitetnem okolju, v svetu pa (to sem se že naučila) najdeš vse vrste manjših in večjih čudakov, bom verjetno naletela na kaj, kar mi bo zanimivo. Če pa ne, pa pač ne, yebi ga :approve:

Ampak v principu je to ta smer, ja :)

nisem mislima dobesedno poiskat, pač pa ustalit se s takim....kar pač meni ne gre skupaj., vsaj za dolgotrajne zveze ne.....ampak sto ljudi sto čudi.
vsekakor ti želim uspešen študij v tujini, veliko zabave..in rednega poročanja, če je v tujini kaj zanimivejšega kot tukaj
:P

Nodika
11.02.2007, 19:21
Zakaj pa ne bi bil? :D

Pol bi do konc lajfa pretresala in se smejala kulturnim razlikam :D-aam, kakšen let po moje že...:D

Mene že to ob živce spravlja, da ga mamica ni navadila niti svinjskih gat v kopalnici odvržt ...kaj šele, da bi mela fanta, ki bi si anus po velki potrebi z vodo spiral, čeprav je menda to velik bolj higiensko..al pa da bi mu edino prevozno sredstvo predstavljala konjska vprega...si predstavljate jit k frizerju, na masažo v konjski vpregi...al pa da bi hotu, da hodimo vsako nedeljo k maši???:rolling: :rolling: :rolling:

In potem so našli razkosano žensko truplo ...lepo, mlado žensko truplo...z lepo zmanikiranimi nohti...:D :D :D (tole je posledica tistih nadeljevank:D )....ker hud scenarij...v glavnem meni ne bi zneslo, težko prenašam velike spremembe.

Ne vem, tele kulturne razlike...je kr fajn, al pa veliko lažje, če se dva iz istga konca skupi najdeta.

Čeprav, ljubeeeezeeen ne poooznaaa meeejaaaaa...:approve:

freya
11.02.2007, 19:30
-aam, kakšen let po moje že...:D

Mene že to ob živce spravlja, da ga mamica ni navadila niti svinjskih gat v kopalnici odvržt ...kaj šele, da bi mela fanta, ki bi si anus po velki potrebi z vodo spiral, čeprav je menda to velik bolj higiensko..al pa da bi mu edino prevozno sredstvo predstavljala konjska vprega...si predstavljate jit k frizerju, na masažo v konjski vpregi...al pa da bi hotu, da hodimo vsako nedeljo k maši???:rolling: :rolling: :rolling:

In potem so našli razkosano žensko truplo ...lepo, mlado žensko truplo...z lepo zmanikiranimi nohti...:D :D :D (tole je posledica tistih nadeljevank:D )....ker hud scenarij...v glavnem meni ne bi zneslo, težko prenašam velike spremembe.

Ne vem, tele kulturne razlike...je kr fajn, al pa veliko lažje, če se dva iz istga konca skupi najdeta.

a se ti zdi da so mamice krive, če dečko odvrže gate kjer mu padejo z riti...al so mogoče pri 30-ih že sami odgovorni za svoja dejanja?
:D

Lilly the Bear
11.02.2007, 21:03
-aam, kakšen let po moje že...:D

No, ne vem če ma ljubezen kej pr tem, bolj mindset nekega človeka :D Mene osebno prevelika homogenost ljudi na smrt dolgočasi in potem po 10ih minutah poznanstva s kom rečem "A že spet."

Tko da men so kulturne razlike, različne izkušnje in mejni primeri zanimivi, ker dodajo k dinamiki življenja ;)

Moj bodoči partner pa verjetno ne bo noben ekstremist, ampak čisto umirjen človek bolj odprte glave in premakljivih osebnih meja.

maestro II.
12.02.2007, 00:31
Homogenost?

Nodika
12.02.2007, 06:47
a se ti zdi da so mamice krive, če dečko odvrže gate kjer mu padejo z riti...al so mogoče pri 30-ih že sami odgovorni za svoja dejanja?

Pri 37 ja. :blush:
To je ena od stvari, ki se jih najbrž ne bo nikol navadu. Kar se Janezek nauči....

freya
12.02.2007, 08:48
poskrbi, da bojo na tleh, ko pridejo kakšni obisku....in to bo zadnjič

mrjerry
12.02.2007, 08:50
Meni se nekoliko gabi govoriti o svobodi in dopuscanju svobode, ker to implicira, da je partner tvoja last, s katerim razpolagas kot ti je drago.

Jaz se ne pocutim upravicenega do tega, da bi postavljal kakrsnekoli imperativne omejitve, ki bi se jih morala drzati meni na ljubo. Si pa zelim biti cim vec skupaj z njo. Zelim si, da imava skupno zgodovino in lepe spomine na dogodke, kjer sva skupaj kot intimna partnerja. Ne le kot dva sostanovalca, ki si delita zivljenjske stroske, ali nekoc kot dva starsa skupnega otroka ali kot dva od stresa razorana partnerja, vsak iz svoje sluzbe, kjer morda med sodelavci uzivata ugled kvalitetnih profesionalcev in se tudi doma tako obnasata. Tega pa ne mores postaviti kot imperativ ampak mora izhajati vsakemu cloveku iz notranjosti.

freya
12.02.2007, 09:11
če živiš z nekom obstajajo neka pravila, kodeks, ki si ga par ustvari - torej nisi popolnoma svoboden

Nodika
12.02.2007, 09:14
Meni se nekoliko gabi govoriti o svobodi in dopuscanju svobode, ker to implicira, da je partner tvoja last, s katerim razpolagas kot ti je drago.

Jaz se ne pocutim upravicenega do tega, da bi postavljal kakrsnekoli imperativne omejitve, ki bi se jih morala drzati meni na ljubo. Si pa zelim biti cim vec skupaj z njo. Zelim si, da imava skupno zgodovino in lepe spomine na dogodke, kjer sva skupaj kot intimna partnerja. Ne le kot dva sostanovalca, ki si delita zivljenjske stroske, ali nekoc kot dva starsa skupnega otroka ali kot dva od stresa razorana partnerja, vsak iz svoje sluzbe, kjer morda med sodelavci uzivata ugled kvalitetnih profesionalcev in se tudi doma tako obnasata. Tega pa ne mores postaviti kot imperativ ampak mora izhajati vsakemu cloveku iz notranjosti.

Isti si kot vsi ostali...samo v celofan si zavit (khm:blush: )
Ti "želiš" ne pa zahtevaš...

mrjerry
12.02.2007, 11:18
Tocno tako. Zahtevati pac nimam pravice, ker ona ni moja last. Si pa nekaterih stvari zelim in me vsakic, ko jih dobim, tudi osrecijo. Oziroma onesrecijo, ce jih ne dobim.

Nodika
12.02.2007, 11:49
Tocno tako. Zahtevati pac nimam pravice, ker ona ni moja last. Si pa nekaterih stvari zelim in me vsakic, ko jih dobim, tudi osrecijo. Oziroma onesrecijo, ce jih ne dobim.

:D Aha, te onesrečijo če jih ne dobiš..
Ej, to je v bistvu vse skupaj zlo relativno...torej, takoj ko vstopiš v neko razmerje ti je svobodno življenje krateno, hočeš ali nočeš, če nečesa partnerju (kar mu ugaja) ne boš nudil boš partnerja s tem užalostil..torej?
Ok ja, zahtevati je že zlo trda beseda... hočem povedat, da takoj ko si v nekakšnem odnosu si že avtomatično "zatiran", zgubiš svoje bistvo, si v prilagajanju..

A me je sploh kdo razumel?:blush:

Lencka
12.02.2007, 11:53
Jaaaa.... ampak to ni zatiranje. Je priložnost za rast. In ni nujno, da izgubiš bistvo, lahko ga najdeš. Nadgradiš. Lahko. Če hočeš.
(Kar pa ne pomeni, da tega ne moreš, če nisi v takem odnosu.)

dvojčica
12.02.2007, 11:55
Ej, to je v bistvu vse skupaj zlo relativno...torej, takoj ko vstopiš v neko razmerje ti je svobodno življenje krateno, hočeš ali nočeš, če nečesa partnerju (kar mu ugaja) ne boš nudil boš partnerja s tem užalostil..torej?
Ok ja, zahtevati je že zlo trda beseda... hočem povedat, da takoj ko si v nekakšnem odnosu si že avtomatično "zatiran", zgubiš svoje bistvo, si v prilagajanju..

Nodika, delno se strinjam s tabo, vedno gre za neko prilagajanje.

Ampak tole o "zatiranju" in izgubi svojega bistva, je pa pretirano. Oziroma, ob takem, kjer izgubiš svoje bistvo, se ne splača bat;)

dvojčica
12.02.2007, 11:56
Jaaaa.... ampak to ni zatiranje. Je priložnost za rast. In ni nujno, da izgubiš bistvo, lahko ga najdeš. Nadgradiš. Lahko. Če hočeš.

To sem imela v mislih. :2thumbs:

Nodika
12.02.2007, 12:00

Draga moja Lenčka...veš kaj vse danes ljudje označujejo pod "priložnost za duhovno rast"...ne pitaj. :nonono: :nonono:

Nodika
12.02.2007, 12:02
Dvojčica in Lenčk...kaj je za vaju "rast"?
Pa to je resno vprašanje, da ne bo kdo spet izkoristil tolele...:nonono:

mrjerry
12.02.2007, 12:06

Jaz ne gledam na to tako, da se HOCES NOCES necemu odpovem. Jaz se nekaterim stvarem HOCEM odpovedati, zato, ker mi na vagi pomenijo veliko manj od tega, kaj z odpovedjo dobim. Poleg tega se v `svobodno' zivljenje ne bi spuscal. Koliko pa si svobodno, ce nisi v zvezi? Si res bistveno svobodnejsa? Imas lahko karkoli in kogarkoli, gres lahko kamorkoli samo zato, ker nisi v zvezi? Si tega sploh zelis?

Torej ne, v zvezi nisi zatiran. Oziroma, ce mislis, da si, si bodisi mazohist bodisi bedak. Zveza ni tekma za nadvlado enega nad drugim, ampak je nacin zivljenja v skupnosti. Je preprosto drugacen od samskega in zato po mojem nima smisla tehtati, ali je boljse eno ali drugo. Ce se ze pred vstopom v zvezo sprasujes in tehtas, ali to je zate ali ni, sem pripravljen z visoko zanesljivostjo trditi, da to NI zate.

popka
12.02.2007, 12:29
no, sm se pa res mal preveč grobo izrazla v uvodnem postu. bolj sem ciljala na pričakovanja....kaj pričakujete oz. želite, da bo partner upošteval.

zahtevat res nihče nima pravice, se pa vsak lahko na podlagi neizpolnjenih pričakovanj odloči, da bo prekinil zvezo. in mene je zanimal kje so za vas v tem primeru meje....ker definitivno jih vsak ma...zavedne ali nezavedne...vsakmu lahko v določeni situaciji oz. ob določenem vzorcu obnašanja poči film. in spoka.

Lencka
12.02.2007, 12:29
Draga moja Lenčka...veš kaj vse danes ljudje označujejo pod "priložnost za duhovno rast"...ne pitaj. :nonono: :nonono:
Se strinjam in me matra :D, zato pa iščem boljši izraz. Ko ga bom našla, ti sporočim ;)

Nodika
12.02.2007, 12:31
Se strinjam in me matra :D, zato pa iščem boljši izraz. Ko ga bom našla, ti sporočim ;)

No le dej. ;)

Nodika
12.02.2007, 12:32
Jaz ne gledam na to tako, da se HOCES NOCES necemu odpovem. Jaz se nekaterim stvarem HOCEM odpovedati, zato, ker mi na vagi pomenijo veliko manj od tega, kaj z odpovedjo dobim. Poleg tega se v `svobodno' zivljenje ne bi spuscal. Koliko pa si svobodno, ce nisi v zvezi? Si res bistveno svobodnejsa? Imas lahko karkoli in kogarkoli, gres lahko kamorkoli samo zato, ker nisi v zvezi? Si tega sploh zelis?

Torej ne, v zvezi nisi zatiran. Oziroma, ce mislis, da si, si bodisi mazohist bodisi bedak. Zveza ni tekma za nadvlado enega nad drugim, ampak je nacin zivljenja v skupnosti. Je preprosto drugacen od samskega in zato po mojem nima smisla tehtati, ali je boljse eno ali drugo. Ce se ze pred vstopom v zvezo sprasujes in tehtas, ali to je zate ali ni, sem pripravljen z visoko zanesljivostjo trditi, da to NI zate.

Đeri, govorim o absolutni svobodi. :approve:

mrjerry
12.02.2007, 12:39
Absolutne svobode ni.

dvojčica
12.02.2007, 12:55
Dvojčica in Lenčk...kaj je za vaju "rast"?
Pa to je resno vprašanje, da ne bo kdo spet izkoristil tolele...:nonono:

Ne govorim o nikakršni duhovni rasti, prej osebnostni rasti. In nikakor se ne strinjam, da če si z nekom, zgubiš svoje bistvo. Pa jaz tebe vprašam, kaj je zate bistvo?
Če najdeš osebo, ki ti sede, s katero se dopolnjuješ, ki pusti, da si tak kot si...nevem zakaj bi bil zatiran. Jaz se vsekakor ne počutim tako. To, da se pa tu in tam sklene kak kompromis, pa še zdaleč ni zatiranje. :)

Jasno, če imaš ob sebi nekoga, ki te osrečuje. Nikakor pa ne bi mogla živet z nekom, ki bi me na vsak način poskušal spremenit, ali želel, da se odpovem stvarem, ki me veselijo in izpolnjujejo. :)

Smaug
12.02.2007, 14:53
Drugač pa, kaj pa jaz vem o tem, pri meni je tko, da imam vsak teden kakšno novo prioriteto. Zlo sem nepredvidljiva in zlo živahno je ob meni. Jst bi skos neki. Velik kričim, velik pozornosti rabim, razvajena sem in hkrati, ko sem dobre volje mi pravi, da je ob meni tko kot v slaščičarni na dan odprtih vrat..vse je sladko in pisano pa še v neomejenih količinah...kadar jaz dajem, dajem bogato...Ko pa sem mal sitkana..
Včeraj recimo, sem si želela, da bi bil cel dan na meni, kakšen drug dan bi mi spet pasalo, da bi mi kaj dobrega skuhal in zribal ploščice v kopalnici.. Pravi, da sem kot vreme. Nikol ne veš točno kaj te čaka....

Jaz bi te zakopal tadrugi dan...skoda mlatit, samo roke bolijo :approve:

Smaug
12.02.2007, 15:07
Tole "dopuscanje svobode" se mi zdi en taksna jako nedefinirana stvar. Recimo sam zenski nikoli nisem kratil nobenih zelja, vedno se trudim, da ima partner kar se da veliko od mene, zelim le, da spostuje moje zelje in da mi popolnoma zaupa (ko zelim biti sam ali iti kam sam, se to smatra za samoumevno). Sam sem itak samozadosten prasec, tako da razen tega, da me prenasa v vsej moji popolnosti, ne zahtevam skoraj nic. Ampak problem je, da je ta "skoraj nic" lahko ogromen napor za nekoga. Sam sem mnenja, da se morata partnerja ze na zacetku ujeti do te mere, da drug drugega custveno razumeta (s tem ne mislim razne ljubavne sapunice, temvec da ve, kdaj se mora odstraniti, ce imam slab dan in jasno obratno z moje strani) in da sta v veliki meri samoodvisna.

mrjerry
12.02.2007, 15:32

rofl :rolling:

sadie_007
12.02.2007, 15:50
moj se je že pred ohoho leti odpovedal svobodi, pa ga ni zato nč manj :approve: ... edin siv je malo, kar je pa čist seksi

Nodika
12.02.2007, 16:04

Kaj bi šele rekel, če bi mojga srečal:D :D :D

Ja, ni mi vsak kos.

Lencka
12.02.2007, 16:49
temvec da ve, kdaj se mora odstraniti
Verjetno ni tak problem z odstranitvijo kot (ponovnim) približevanjem? :veryevil: :blush:

freya
12.02.2007, 18:18
moj se je že pred ohoho leti odpovedal svobodi, pa ga ni zato nč manj :approve: ... edin siv je malo, kar je pa čist seksi

mojga je kvečjemu vsako leto mal več

Lilly the Bear
12.02.2007, 19:10
mojga je kvečjemu vsako leto mal več

Preveč svobode mu daješ, to bo.

veska
12.02.2007, 19:39

BOLJE SE TEGA NEBI DALO KOMENTIRATI. BRAVO 5.:2thumbs: :2thumbs:

Smaug
12.02.2007, 21:11
Verjetno ni tak problem z odstranitvijo kot (ponovnim) približevanjem? :veryevil: :blush:

Ce se ne odstrani, potem res zna do tega priti. Ce sem tecen (se bolj kot ponavadi, to je), potem vedno premorem sirokogrudnost, da se ne spravljam na ostale. Ko pa nekomu lepo poves, da naj te prosim pusti na miru (pravzaprav mu niti ne bi bilo treba reci), potem je priporocljivo, da se tega tudi posluzi.
Pa ne, da mora zdaj iti ven na dez in plundro:D, meni sta dosti 2 kvadrata. Samo ne se me dotikati tiste dve ure...

Dancefreak
20.02.2007, 08:10

ok ne toleriram=varanja, laganja, nekompromisnost, slaba volja non stop(nikoli nimaš pravice da si jezen, samo slaba energija, oz če moji poskusi da jo spravim v dobro voljo ne uspejo ;), zelo zelo redko ;)), gledanje televizije med kosilom.

aja bil bi zelo jezen če bi z odprtimi ustmi nekdo jedel zraven mene, ahh to me spravi ob živce

ostalo mi je spremenjlivo, simpl kot pasulj ;)

aja seveda me ne sme preveč spremenit, seveda se lahko odvadim moje grde zadeve..prdenje..riganje..itd, ne pa mojo otalno osebnost ;)

Mi je pa seveda zelo glavno da sva nonstop skupaj, če se le da in da si ustvarjavo svojo prihodnost in da obadva gradiva in rasteva na tem :P

mrki62
20.02.2007, 09:00
Mislim da je svoboda v mejah normale čist v redu - sam kako definirati vse to :)

neprilagojen
05.03.2007, 11:13
Duhovna rast. Vedno nas nabašejo z nekimi umetnimi vzorci, zaradi katerih potem trpimo kot živali. Ko te udarijo po levi, nastavi še desno. Po moje so si to izmislili tisti, ki nas tepejo. Da bi mislili, kako nas bo to pripeljalo do velike notranje sreče.
Pokora za grehe. Kakšne grehe lepo vas prosim. Sem grešen ker sem človek. Sem grešen, ker si želim biti svoboden. Sem prevarant, ker sem ugotovil, da ljubim in spoštujem svojo ženo, da pa so mi všeč tudi druge. In že ob tej misli sem dobil občutek krivde. Ker sem se ji zavezal. Ker sem podpisal da bom z njo vse svoje življenje. In potem sem se vprašal, kdo je sploh tisti, ki mi postavlja merila o svobodi. In kako sem naučen, da jaz dajem svobodo.
Po moje je vse to naučenost. Naučili so nas, koliko svobode lahko dajemo in koliko jo moramo dobiti, da bo vse v redu.
Moški varajo svoje ženske, ženske se dajejo dol z drugimi tipi. Vse je lepo in prav, dokler se ne izve. Iz tega potegneš izkušnjo: laži in se sprenevedaj, varaj in boš zadovoljen. Tvoje življenje bo lepše. Nagradil se boš z zadovoljstvom.
Če mislite, da demokracija obstaja, potem bolje da ne berete naprej.
Demokracija je samo izraz za to, da masa dobi občutek, da je pomembna.Enako je s svobodo. Zakaj ne bi mogli ohranjati svobode. Zakaj ne bi mogli na glas povedati, kar nam je všeč. Zakaj ne bi mogli početi svobodno stvari, ki si jih želimo. To bi bila po moje duhovna rast. Edino tako bi se lahko razvijali in postali svobodni. A potem bi bili preveč zadovoljni. Potem bi resnično lahko občutili kaj je to ljubezen. Potem bi nam življenje lahko naenkrat postalo <lepo. Ker bi lahko bilo tako. A potem ne bio več hoteli garati od jutra do večera. Ne bi več hoteli vojske in bi kot ljudstvo izglasovali da ne potrebujemo več obrambnega ministra, vojske in oborožitve. Potem bi lahko bilo preveč lepo. Ker bolj kot bi bilo lepo, bolje bi živeli in manj bi delali. Več bi se lahko posvetili sami sebi in svojim bližnjim. Takrat bi lahko zares občutili kaj pomeni občutek resnične svobode in sproščenosti. Takšnega, ki se nam zgodi ob petkih, ko imamo dva prosta dneva pred sabo.
A postati svoboden, bi bilo zelo nevarno. Kdo bi se še boril. Kdo bi hotel biti poklicni morilec z epoletami. Kdo bi hotel nov avto, če bi bil sicer nasploh zadovoljen. S sabo in s svojim starim avtom. Prostitutke bi propadle. Ker bi se svobodno odločali, s kom bi si želeli zadovoljiti spolno željo in željo za toplino telesa. In zadovoljitev po lastni želji bi nas napravila še bolj svobodne. Sedaj pa je prostitucija legalizirana. Kdo priznava, da hodi k prostitutkam. Kdo priznava, da kupuje pornografske revije. Če bi delali raziskavo javnega mnenja, bi morale javne hiše in porno revije obubožati. Pa jih je vse več in vse bolj brez zadržkov se jih ponuja.
Ena sama laž nas je. Sprenevedamo se in se delamo, da nam je dobro. Pa nam ni. Doma se vse bolj pretepajo, nasila je vse več. Droge se vse bolj širijo. Pravijo, da je to trend po vsem svetu. Pa ni res. To je trend tam, kjer je to podprto od zgoraj. In svobode je vse manj. Tisto malo, kar nam jo je še ostalo, pa bomo izkoristili za negovanje občutka, da smo še ljudje. Da imamo vsaj še malo dostojanstva.
Malo nam ga morajo pustiti.
Mislite da sem zagrenjen. Prav nasprotno. Moje življenje je tako bogato in pestro, da ga moram skrivati pred drugimi. Ker bi me obsodili, da sem nemoralnež, perverznež in iztirjenec.
Prostitutke si nikoli nisem privoščil. Občutek krivde je bil preogrožujoč. A ko sem začutil, da resnično ljubim svoje dekle in da obenem želim stopiti v čustveno fizični odnos tudi z drugo žensko, sem se resno zamislil. In se posvetoval. Najprej s psihiatrom. Dal mi je neka zdravila in rekel, da naj vzamem po potrebi. Ko sem bil najbolj potreben, sam res dvakrat vzel, a potem sem bil sicer bolj miren a še bolj potreben. Potem sem se pogovoril s psihologom. Da je to normalno, da to ni nič takega, da je to zelo človeško, da je moj občutek za poštenje na visokem nivoju, da pa lahko zabredem v notranje konflikte. Da mi sicer odsvetuje, da pa mi kaj veliko ne more pomagati.
Šel sem k drugemu. Ta je bil družinski svetovalec. Rekel je, da je moja zveza ogrožena, da si najbrž samo predstavljam, da ljubim dve ženski naenkrat, da je možno da sem podvojena osebnost in takšne je klatil, da bi mu mogoče verjel, če bi šlo za koga drugega, ker pa je govoril o meni, sem videl, da je to skregano s čisto logiko. Potem je začel spraševati, če se spomnim, da mi je mama kdaj odtegnila zizanje in če sovražim mater in če nasploh sovražim ženske, ker bi bilo možno, da sem jezen na vse kar je babjega in bi zato hotel imeti več žensk, ker bi v končni fazi hotel, da vse trpijo. To se mi je zdelo na nek način logično, a jaz sem te dve moji resnično imel rad.
Potem sem šel k duhovniku. Rekel je, da naj pri kosilu moliva s to mojo skupaj in naj se zahvalim, ker mi je dobro in da mi bo potem še boljše. Da je družina sveta vrednota in naj jo spoštujem. ***emti, možakar je bil kar prepričljiv. Dokler sem bil v cerkvi, se mi je zdelo krasno, ko pa sem prišel domov pa nisva nič molila, ampak sva se dala dol in potem sem se odločil, da ji bom povedal, da sem si vzel svobodo tam, kjer si je ne bi smel. Da sem bil pri psihiatru in pri fajmoštru in da sem sedaj še bolj zblojen in da ne vem kaj naj napravim. Karkoli se že naj zgodi, lagati več ne morem in če me ubijejo.
Potem pa sem doživel presenečenje. Moja draga ni po****ila, ni delala scen in ni mi vrgla ničesar v glavo. Od tebe pričakujem, da mi poveš resnico, je rekla, jaz sem ji povedal in potem je bil mir. Ko sem šel z mojo drugo sem ji povedal vedno, ko sem prišel od nje. Potem pa sem se odločil za odločilen korak. Ko sem se o nameri posvetoval s psihologom, je rekel, da se najbrž podzavestno želim obeh znebiti, a jaz sem se odločil za to, in naredil sem spoznavni izlet.
Sedajle mi je padlo na pamet, da vam mogoče bluzim bolj sam zase in tema ne bo imela bogve kakega odziva. Malo pokomentirajte, če se vam zdi vredno, lahko me tudi popljuvate, bom tudi vesel, samo da vidim, kaj vi mislite o tem. Potem vam pa< napišem kaj je bilo naprej in kaj je sedaj.
Lepo se imejte
Neprilagojen (lažem in neumnostim)

madmitch
05.03.2007, 11:37
predvsem to da sem, kar sem in to hočem biti in, če me kdo poskuša spremnijat mi ni uredu:shy:
torej...vroče krvi ni, če razume da pač imam navade v katerih uživam in jih na njegove želje ne bom spremenila:blush: (kar partnerji včasih poskušajo)

Vse to zato, ker si tudi ti taka do njega?

louise
05.03.2007, 12:53
Na veliko se strinjam s tabo, Neprilagojen. Zelo zelo smo vkalupljeni v neke vzorce, obremenjeni z nekimi normami, ki nam jih predpiše "družba". Pa kaj je to družba? Samo ljudje. Ljudje, drugačni od mene. In kje piše, da so pametnejši? Kje piše, da imajo oni prav in ne jaz? Svobode res ni, ker svoboda je tudi biti in misliti drugače. A potem si izobčenec. Čuden. S tabo je nekaj narobe. In najhuje je, da, ne da te družba obsoja prva; prvi obsojaš sam sebe! Ker s tabo mora biti nekaj narobe, če hočeš nekaj na drugi strani "dovoljenega"! Ni čudno, da je toliko samomorov in tistih, ki končajo v takem ali drugačnem psihičnem stanju, iz katerega te ne potegnejo več... Ker tam je lepo... Tam mogoče je svoboda... Nadaljuj svoje "bluzenje", vsi te že ne bomo "popljuvali"!

nattka
05.03.2007, 15:16
predvsem to da sem, kar sem in to hočem biti in, če me kdo poskuša spremnijat mi ni uredu:shy:
torej...vroče krvi ni, če razume da pač imam navade v katerih uživam in jih na njegove želje ne bom spremenila:blush: (kar partnerji včasih poskušajo)

in kako je z njegovimi navadami, v katerih uživa ...

roxa
06.03.2007, 15:06
in kako je z njegovimi navadami, v katerih uživa ...

me ne motijo, dokler me ne sili, da sem del njih (če jih ne maram recimo)
dva človeka ne moreta bit eno-lahko se pa razumeta

snežko
06.03.2007, 16:45
:) samo če se razumeta full da bolj ne gre - postaneta eno. ne verjameš v to, da obstaja nekje tvoja sorodna duša. druga polovica tebe, ki te naredi popolnega.

clea
06.03.2007, 17:03
A ti verjameš snežko:angel: :blush: :blush:

Lencka
06.03.2007, 17:06
Jaz verjamem, samo zame to ne pomeni, da si morava biti enaka in dobesedno zlimana. Pač pa, da se lepo dopolnjujeva in se počutiva kot ena kepa gline, narejena iz dveh kep gline. Občasno lahko odlutava vsak v svojo smer, lahko se kotaliva po razkličnih koncih, a vedno sva vesela, ko se spet zlimava.
Ja, v to verjamem. V to upam. To želim.
In to zame ni odpovedovanje svobodi. "Fridm's džst anodr vord for noting left tu luz!" :D

snežko
06.03.2007, 18:30
A ti verjameš snežko:angel: :blush: :blush:

:) snežko verjame

roxa
07.03.2007, 07:30
:) samo če se razumeta full da bolj ne gre - postaneta eno. ne verjameš v to, da obstaja nekje tvoja sorodna duša. druga polovica tebe, ki te naredi popolnega.

ne.
potuhtaj?!
smo sploh lahko popolni?:shy:

roxa
07.03.2007, 07:31
Jaz verjamem, samo zame to ne pomeni, da si morava biti enaka in dobesedno zlimana. Pač pa, da se lepo dopolnjujeva in se počutiva kot ena kepa gline, narejena iz dveh kep gline. Občasno lahko odlutava vsak v svojo smer, lahko se kotaliva po razkličnih koncih, a vedno sva vesela, ko se spet zlimava.
Ja, v to verjamem. V to upam. To želim.
In to zame ni odpovedovanje svobodi. "Fridm's džst anodr vord for noting left tu luz!" :D

dobra primerjava:approve:

Dancefreak
07.03.2007, 12:56
ne.
potuhtaj?!
smo sploh lahko popolni?:shy:

seveda smo lahko popolni, popolen si ko te en drug dopolnuje, oz s to osebo SKUPAJ postaneta popolnost ;):approve: :approve:

Njuška Trap
07.03.2007, 14:05
Pričakujem to, da mi pusti toliko prostora, kot ga v tistem trenutku potrebujem. Fizičnega in metafizičnega. Takisto se trudim vračati nazaj. Na teh relacijah lahko funkcionirava in rasteva, s tem pa se razvija tudi najin odnos.
Že na samem začetku pa od moškega želim, da imava podobne nazore glede temeljne stvari: spoštovanje.

nattka
07.03.2007, 21:34
ene 15 m štrika sem mu odmerila ... če ga frendi na fuzbal kličejo, da loh sam z balkona pove, da se mu ne ljubi ...

freya
08.03.2007, 06:38
uuu dolga špagca

zeriX
09.03.2007, 09:30
tu jaz uporabljam načelo
kak ti mene, tak jaz tebe
torej kolko svobode ona meni da dam jaz njej

sicer mava pa tak, skupne "izhode" in ločene "izhode"
drugače pa včasih tudi morem udarit po mizi

Mowgli
10.03.2007, 08:57
ene 15 m štrika sem mu odmerila ... če ga frendi na fuzbal kličejo, da loh sam z balkona pove, da se mu ne ljubi ...

Pa so gospodar dovolili, da o njem pišeš? :veryevil: :clown:

roxa
14.03.2007, 08:13
seveda smo lahko popolni, popolen si ko te en drug dopolnuje, oz s to osebo SKUPAJ postaneta popolnost ;):approve: :approve:

dream on:veryevil:

nattka
14.03.2007, 18:14
Pa so gospodar dovolili, da o njem pišeš? :veryevil: :clown:

saj pišem same pozitivne ...:D :D