Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SiOL predstavil "video na zahtevo"

falotXP
12.02.2007, 11:29
Kaj pa mi, ki nimamo Sagem-ovih STB-jev? Se pravi, da zadeva ni pravična ali kako?

Mobidick
12.02.2007, 12:44
Koliko se vam pa uporabnikom siolIPTV zdi zanimiva ta ponudba splošno gledano? Boste naročili, ko bo komercialno zunaj?

mark2
12.02.2007, 12:48
Naj bo še link:)

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=15307021212092884&cid=112&pgn=1

falotXP
12.02.2007, 12:57
Verjetno SIOL igra na to... da, ko bodo to uradno ponudili in za to računali nekaj €, bodo veretno brezplačno menjali stare AMINO STB-je za SAGEM-STB-je...
... do tedaj, pa dragi stari naročniki SIOL TRIO paketov testirajte SIOL-ov video na zahtevo na AMINO 103 in 110 brezplačno..jupi...:nonono:
..res ne vem kaj je z tem SIOL-om??..:dontknow:

alsi
12.02.2007, 12:58
Glede na to, da nas večina nima Sagemov ali nam bo kadar se bomo nekoč odločili za nakup le-tega tudi nam omogočeno promocjisko obdobje en mesec in pol ?

So cene že kje objavljene ?

klemenr
12.02.2007, 20:56
Verjetno SIOL igra na to... da, ko bodo to uradno ponudili in za to računali nekaj €, bodo veretno brezplačno menjali stare AMINO STB-je za SAGEM-STB-je...
... do tedaj, pa dragi stari naročniki SIOL TRIO paketov testirajte SIOL-ov video na zahtevo na AMINO 103 in 110 brezplačno..jupi...:nonono:

Pozdrav,

Zadeva VoD v obliki, ki (bo) je na Siolu na napravah Amino 103 in 110 ni tehnično izvedljiva.

Gre za omejitve opreme (Amino). Nove storitve se spreminjajo, spreminjajo pa se tudi zahteve po potrebni strojni opremi za uporabo določene storitve. Se strinjam, da prehod na novo opremo pomeni dodatne stroške in je neprijazen do uporabnik...vendar drugače novih storitev ni možno ponuditi.

lp klemen

pluton
12.02.2007, 21:28
Se pravi 188€ za Sagema, da bom lahko gledal VoD? Pa celega pol leta nazaj sem dobil Amonota 103 v tem času je Siol dajal ven še Amino 110 kateri me veže še nadaljne leto in pol? Pošteno? NE! Me zanima kakšen bo čez pol leta? Spet nova storitev (sicer pohvalno) za katerega bom moral kupiti SPET nov komunikator? Seveda cena Tria bo ostala enaka kljub pol manj storitvam.

Sicer sem z Siolom zadovoljen ampak tole je pa že kar smešno...

SloCop
12.02.2007, 22:44
Hm, morda za uporabnika res ni najbolje tako, vendar če zadevo primerjamo z ponudniki mobilne telefonije.... ko si kupil nek telefon ki ni podpiral recimo EDGE-a, a si se pritoževal ker ga ko so ga ponudili nisi mogel uporabljat? Vse tisto kar si lahko uporabljal ob nakupu lahko uporabljas tudi danes in boš jutri. Ostalo pa.... ja vem sem v dokaj podobnem položaju ampak svet gre naprej in mi z njim :=)

mark2
12.02.2007, 23:34
Sporočilo g. direktorja:) :

http://siolov.blog.siol.net/author/rskobe

Lp

Schime
13.02.2007, 05:45
Mene pa zanima kako bo s temle, kar sem slišal pri odmevih.

Storitve bojo 1.Marca na voljo najprej v Ljubljani in Mariboru nato pa postopoma še drugje po Sloveniji.

Kaj pomeni tisti postopoma?Mesec, pol leta, ... , da bo dostopno tudi drugje.

bobi
13.02.2007, 08:05
Zanimivo, da na T2 VOD-u bo amino 110 dovolj za gledanje, za Siol VOD pa potrebuješ STB :clown:

rock
13.02.2007, 08:45
mpeg2 T2, mpeg4 Siol ?

bobi
13.02.2007, 08:52
mpeg2 T2, mpeg4 Siol ?

To pomeni, da bo potrebno zamenjati vse amine za stb če boš hotel še gledati Tv?
In samo za info, T2 signala ne stiska, ampak ga pošilja celega naprej. (razenj dveh ali treh programov)

rock
13.02.2007, 09:15
Hja zgleda. Saj bo zaedeva kot kaže tko narjena, da prek PC ne bo mogoče spremljat ničesar.
Mah vsako leto dajat 200 EUR za novo škatlco za vsak TV +naročnine mislim da nima smisla.
Dost dlje pa itak oprema ne bo zdržala v polni funkcionalnosti ponudbe glede na trenuten relativno hiter začetni razvoj.
Tole bom defintivno mal počakal, če le s ponudbo ne presenetijo v smislu zelo nizkega vhodnega stroška. Sploh ker sem se navadu, da imam TV in video prek računalnika.

Naročnie in cen za filme sicer še isem videl. Je že kje objavljeno?

bobi
13.02.2007, 09:42
Če bi bil prehod uporabniku prijazen, bi bilo v redu, tako pa imaš prav da se ne splača menjati in dokupovati opremo vsake dve leti!
Cena naj bi bila 2€ po filmu, kar je dražje kot v videoteki.

SloCop
13.02.2007, 10:09
2 Evra na film se meni zdi veliko. Zadeve ne moremo primerjati z DVD izposojevalnicami in kinom. To je pač VOD in bi moral biti cenejši. Že samo dejstvo da ti mora videoteka dati fizični medij in ga v času ko ga imaš ti ne more tržiti, ga mora tudi menjati ker se zadeva obdrsa, poči, zlomi izgubi... po drugi strani VOD lahko eno samo kopijo v nekem trenutku posreduje prav vsem potencialnim uporabnikom brez da bi morali eden drugega čakati da bo film prost za izposojo. Meni bi bila fer cena 1 Evro, glede na to da za 4 evre dobiš zraven časopisja filme v trajno last je 2 evro noro drago za 24 urni ogled. Najlažje je nabit cene potem pa jokat da ni odziva s strani strank.....
Torej predlagam da preučite te cene.... od 200 do 300 tolarjev na film je čez glavo.
Sicer pa so tudi knjićnice ki brezplačno izposojajo filme na DVD in VHS. Pa še kdo bo prepričal najstnika da plača 2 evra za film ko pa ima poleg IPTV hitro internetno povezavo in si film v nekaj deset minutah sname s p2p in to nekaj mesecev prej kot bo na VOD........

uporabnik2
13.02.2007, 10:30
Cene nimajo veze s tem kaj je pravično, kaj ni, in koliko stane zadeva proizvajalca/ponudnika. Zaračunajo pač toliko, kolikor mislijo da je raja pripravljena plačevati. Če ne gre pa ali spustijo cene ali pa zaprejo štacuno.

poba2001
13.02.2007, 19:02
Mislim da je zadeva prava pa tudi 2€ se mi ne zdi preveč je pa dovolj in več tudi ne bi dal, prednost bo predvsem za nas, ki nimamo časa za dvignit DVD kaj šele za vrnit in plačevat opomin. Zanima me le v kakšni obliki bo zbok in ali bo za vse VOD poizkusno na voljo vsem SiOLovim interesentom 15 di ali samop žabarjem in prlekom.

phoenixX
14.02.2007, 09:02
2 Evra na film se meni zdi veliko. Zadeve ne moremo primerjati z DVD izposojevalnicami in kinom. To je pač VOD in bi moral biti cenejši. Že samo dejstvo da ti mora videoteka dati fizični medij in ga v času ko ga imaš ti ne more tržiti, ga mora tudi menjati ker se zadeva obdrsa, poči, zlomi izgubi... po drugi strani VOD lahko eno samo kopijo v nekem trenutku posreduje prav vsem potencialnim uporabnikom brez da bi morali eden drugega čakati da bo film prost za izposojo. Meni bi bila fer cena 1 Evro, glede na to da za 4 evre dobiš zraven časopisja filme v trajno last je 2 evro noro drago za 24 urni ogled. Najlažje je nabit cene potem pa jokat da ni odziva s strani strank.....
Torej predlagam da preučite te cene.... od 200 do 300 tolarjev na film je čez glavo.
Sicer pa so tudi knjićnice ki brezplačno izposojajo filme na DVD in VHS. Pa še kdo bo prepričal najstnika da plača 2 evra za film ko pa ima poleg IPTV hitro internetno povezavo in si film v nekaj deset minutah sname s p2p in to nekaj mesecev prej kot bo na VOD........

PREDRAGO!!!! MAX 1 EUR.
Več ne dam, grem rajš u videoteko.

mihies
14.02.2007, 09:46
Pri takih cenah in zahtevah (en dan za gledanje) je pa že www.itivi.si znatno ugodnejši.

fazan
14.02.2007, 10:56

Ne govor na pamet pa upam ,da bo padel kak minus za takle odgovor.

Vsemogočni
15.02.2007, 01:00
Se pravi 188€ za Sagema, da bom lahko gledal VoD? Pa celega pol leta nazaj sem dobil Amonota 103 v tem času je Siol dajal ven še Amino 110 kateri me veže še nadaljne leto in pol? Pošteno? NE! Me zanima kakšen bo čez pol leta? Spet nova storitev (sicer pohvalno) za katerega bom moral kupiti SPET nov komunikator? Seveda cena Tria bo ostala enaka kljub pol manj storitvam.

Sicer sem z Siolom zadovoljen ampak tole je pa že kar smešno...

Ko sem sam kupoval za fotoaparat pri dokaj znani spletni trgovini spominsko kartico SD z 1GB spomina, sem dal zanjo 52.000 SIT. Trgovec ni niti omenil, naj še počakam le 5 dni, ker je bila potem pri istem trgovcu samo 12.000 SIT. In to ni bilo prvič, upam, pa da bo zadnjič.

janezpesec1
15.02.2007, 17:44
Ali komu VoD deluje ? Meni ne, pritisk na tipko VOD nima ucinka, v menuju tudi nic ni.

bobi
15.02.2007, 22:10
Predlagam da se spremeni naslov topica iz siol predstavil "video na zahtevo" v SiOL prestavil video na zahtevo :2thumbs:

Temid
16.02.2007, 06:53
Ali komu VoD deluje ? Meni ne, pritisk na tipko VOD nima ucinka, v menuju tudi nic ni.
Takoj na prvi strani imaš link na katerem je predstavitev VoDa in tam piše..
Ena od pomembnih novih storitev SiOL TV, ki bo v okviru naročniškega paketa Trio na voljo že od 1. marca, je video na zahtevo.

g_g_g
16.02.2007, 10:16
Kaj pa tisti z aminoti?
Lahko to kdo od siolovcev komentira?

Ipod
16.02.2007, 12:34
http://www.siol.tv/

mihies
16.02.2007, 12:53
Bogat izbor igranih in risanih filmov :nonono: Ja, res bogat.:rolling:

kitl
16.02.2007, 13:08
Za moje pojme čisto vredu zadeva in tudi zelo lepa predstavitev.

smith_john
16.02.2007, 13:14
Za moje pojme čisto vredu zadeva in tudi zelo lepa predstavitev.

Ja, zelo lepa predstavitev:

Server not found

Firefox can't find the server at www.siol.tv.

* Check the address for typing errors such as
ww.example.com instead of
www.example.com

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

SloCop
16.02.2007, 13:43
Dobra predstavitev!

Ipod
16.02.2007, 14:57
Ja, zelo lepa predstavitev:

Server not found

Firefox can't find the server at www.siol.tv.

* Check the address for typing errors such as
ww.example.com instead of
www.example.com

* If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

Men dela BP.

janezpesec1
16.02.2007, 18:10
Takoj na prvi strani imaš link na katerem je predstavitev VoDa in tam piše..
Res je, zavedlo me je ker so na novinarski konferenci omenili da bodo v promocijskem obdobju (od 15.2. do 31.3.) storitve brezplacne. Se link:
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=15307021212092884
Torej bomo cakali na 1. marec. :)

Bossek
16.02.2007, 22:09
a kdo ve kdaj bo to na voljo še kje drugje razen ljubljane in maribora(VoD in snemanje)?

alfista
21.02.2007, 08:07
Mene pa zanima če bo omogočena storitev tudi za nas stare naročnike ki nimamo paketa trio?

kitl
21.02.2007, 08:14
Zdele sem malo bolje bral to ponudbo VOD in opazil, da bo Osebni snemalnik tudi plačljiv. Se pravi če si bo uporabnik hotel posneti neko nanizanko ali oddajo bo za to mogel še plačati. Verjamem, da bo posnetih oddaj zelo malo.

spirit
26.02.2007, 11:13
T2 spet prehitel Siol in to brez kakršnih koli pred-reklam, potiho, to mi je všeč. Prav tako je bilo z EGPjem. Brez kakšnega 2 mesečnega pred-oglaševanja.

Nova storitev: video na zahtevo
S 26.2.2007 je vsem naročnikom T-2 na ozemlju celotne Republike Slovenije na voljo storitev T-2 Videoteka. Na začetku je na izbiro 206 filmov, serij in drugih vsebin, ki se bodo redno osveževale in dopolnjevale. Cene posamičnih vsebin, ki so opremljene z Dolby Digital 5.1 ali DTS zvočno tehniko, se gibljejo med 1 in 2 €, v obdobju 24 ur od nakupa pa se jih lahko poljubnokrat pogleda.

http://www.t-2.net/

Stvar je ponudil takoj po celi Sloveniji, cene se mi zdijo primerne, med drugim bo imel tudi serije in ne le filme, 5.1 ali DTS zvok... :2thumbs:

Me prav zanima, kako se bo siol s svojimi cenami odzval, ampak že predvidevam kako bo :)

rock
26.02.2007, 11:23
Kdor ima denar za reklamo ga zapravlja pardon investira v nove naročnike. Tisti, ki jih plačujemo se med predvajanjem TV spotov kislo obrnemo stran.

Še VDSL2 pa bo spet za premislit kako in kaj naprej!
Verjetno pa bo zaradi mpeg4 še prednot na Siolu. ? pa bo oprema

miro74
26.02.2007, 13:31
" na ozemlju celotne Republike Slovenije "

wishmaster
26.02.2007, 13:50
" na ozemlju celotne Republike Slovenije "

Temu se pa pravi zavajanje folka. Sej VDSL je tud možen na ozemlju celotne Republike slovenije. V praksi je pa čisto drugače.

falotXP
26.02.2007, 14:14
Ne zdaj iti v neke brezvezne detajle in jih komentirat............
To je prava konkurenca in zdaj SIOL vidi, da ni več vodilen na tem področju, ampak komaj dohiteva konkurenco...
..itak je pa SIOL znani po tem, da prej naredi medijski pomp, ko pa to izda, pa se izkaže, da to ni glih vse tako kot so pisali, prikazovali, govorilil.... se pravi, dosti govori in malo naredi.... glih tako kot podelitev OSKAR-jev... dosti govora za prazen nič.... bolje nekaj narediti, kot pa samo govoriti in nič narediti (tega se SIOL drži, samo v nasprotju...se pravi, dosti govori....)

kitl
26.02.2007, 14:42
Fantje VOD je zakon.

wishmaster
26.02.2007, 14:42
falotXP, da bi SIOL izjavil ADSL na celotnem ozemlju Rep. Slovenije, bi že bila takoj tema z 10 stranmi.
To je glih tak, da sem jaz ISP z 150.000 naročniki. Potem si pa ti drugi ISP, z dosti boljšimi storitvami in cenami in imaš samo 20.000 uporabnikov. Temu ti praviš konkurenca. Konkurenca bo takrat, ko bo lahko vsak uporabnik izbiral T-2 ali Siol. Nekateri že sedaj lahko izbirajo, samo teh je kakih 25% Slovenksega prebivalstva.

falotXP
26.02.2007, 15:05
Ja...saj je lahko SIOL ob pomoči Telekoma prišel do take številke uporabnikov, ki so se morali vezati za 24 mesecev..., ampak vprašanje je za naprej... prva poteza, da jim malo škriplje se je pokazala že z združitvijo...
bomo videli ,kdo bo komu konkurenčen na optiki brez vsakih kolokacij........ vsak ima svoje omrežje... malo predolgo so spali in zbirali cekinčeke tale naš SIOL in Telekom....

kitl
26.02.2007, 16:17
Ne vem kaj se sploh kregate dejansko je VOD v polni uporabi in je bil omogočen vsem uporabnikom T-2 ne glede na kraj in regijo. To je mišljeno s celotnim ozemlejm. vsak si lahko to pikolovsko razlaga kakor hoče samo VOD vse eno deluje tako kot je treba.

gremlin
26.02.2007, 16:43
Ne vem kaj se sploh kregate dejansko je VOD v polni uporabi in je bil omogočen vsem uporabnikom T-2 ne glede na kraj in regijo. To je mišljeno s celotnim ozemlejm. vsak si lahko to pikolovsko razlaga kakor hoče samo VOD vse eno deluje tako kot je treba.

In to brez predhodnega pompa in medijske predstavitve.:2thumbs:

falotXP
26.02.2007, 16:58
Saj....
V glavnem, da SIOL govori in reklamira, ter dela pomp iz vsega.... potem, pa se izkaže, da je vse bolj tako, tako in izpadejo nepripravljeni, na 080 1000, ne vejo kaj se dogaja oz. kako rešiti probleme... v glavnem so čisto izgubljeni, namesto, da bi, če že delajo nek medijski pomp rešili vsaj najbolj pereče probleme in se dobro pripravili na tisto kaj ponujajo....
...pa še nekaj, na SIOL-u in Telekomu vedno, preden res izdajo nekaj (ko gre zares) počakajo, da pride 1. v mesecu....vah... še nič večjega niso začeli med mesecom ampak vsakokrat 1..... škoda, da 1. april pride letos na nedeljo,potem bi imeli idealen datum za kom. trženje optike in bi imeli vsaj na 080 1000 izgovor, da so se šalili.... bleh komaj čakam optiko in T2.net ....

janezpesec1
26.02.2007, 17:51
In to brez predhodnega pompa in medijske predstavitve.:2thumbs:
Ni res, medijska predstavitev je bila ze kar nekaj casa nazaj! Zakaj o tem niso pisali pa ne bi vedel.

spirit
26.02.2007, 19:06
Ni res, medijska predstavitev je bila ze kar nekaj casa nazaj! Zakaj o tem niso pisali pa ne bi vedel.

Ker so denar raje porabili za kaj drugega, kot pa za nešteto reklam, kakor to dela siol. S tem denarjem bi lahko raje zamenjali Aminote s Sagemi tistim, ki jih še nimajo in jim bo to oteževalo nadaljno uporabo VODa (mpeg4). :rolling:

Mene bi osebno bolj presenetilo (in osrečilo), če bi en dan odprl TV in zagledal kaj novega, kakor pa da to preberem par mesecev prej, pa še za takrat nisem siguren, če sploh bo.

sr@nje
26.02.2007, 20:12
Sej ne morem verjet da eni začetniki, zapufani, brez naročnikov,... , peljejo telekom in siol scat.:clown:

falotXP
26.02.2007, 20:17
Ker so denar raje porabili za kaj drugega, kot pa za nešteto reklam, kakor to dela siol. S tem denarjem bi lahko raje zamenjali Aminote s Sagemi tistim, ki jih še nimajo in jim bo to oteževalo nadaljno uporabo VODa (mpeg4).

Mene bi osebno bolj presenetilo (in osrečilo), če bi en dan odprl TV in zagledal kaj novega, kakor pa da to preberem par mesecev prej, pa še za takrat nisem siguren, če sploh bo.

Se podpišem pod to....bravo TI!

Kaj pa njim stari naročniki...saj so itak vezani.... v glavnem, da pridobijo nove "norce"!

gremlin
26.02.2007, 20:23
Sej ne morem verjet da eni začetniki, zapufani, brez naročnikov,... , peljejo telekom in siol scat.:clown:

Če bo šlo tako naprej bodo ti telekom in siol pokopali in zvonovi jim ne bodo zvonilihttp://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/a065.gif

Pozabljaš pa,da so naročnikov zbrali toliko,kolikor jih je izgubil siol + toliko kolikor jih je izgubil telekom+ toliko kolikor so jih izgubili kabelski operaterji.Še več pa jih bodo v roku dveh let,ko naročnikom potečejo vezave.:2thumbs:

sr@nje
26.02.2007, 20:31
Sej to sem napisal sarkastično, >>KAO<< .

Sramoto si delajo že cel mesec s temi reklamami, na koncu bodo pa postopno VOD priklapljali.

TV mam več kot tri leta in če ne dobim VOD, TV + reklamiram vsak račun zaradi nepopolne storitve.

Sej nimam besed, mislim če bi jih izrauil bi bil zelo žaljiv.

Tko da tud Klemen R. je bolhš da je tih.

A je tud Storz prebegnil h konkurenci?

M.T.
27.02.2007, 08:35

Z vrečo brez dna "made in Vatican":)

gloris
27.02.2007, 16:30
Časi se spreminjajo, včasih so ljudje verovali in častili Boga, zdaj pa T2 :D

janezpesec1
27.02.2007, 17:51
Oprosti vendar na T-2 so dalec od tega da bi bili zacetniki. To so isti ljudje ki so postavljali ADSL na SiOL-u. Tudi nekaj kadra so odpeljali s seboj (nekaj so ga pa nabrali iz drugih firm a-la Mobitel, Ericsson, ...).

kitl
27.02.2007, 18:04
Denarja je več kot preveč za to problemov z novitetami ni in jih ne bo. Edino, kar je še problem so določene državne inštitucije, ki namensko zavirajo pa tudi te se bodo kmalu ohladile ko bo Bruselj ene 3x požugal proti naši državi. Fantje lahko ste veseli, da se je na trgu pojavil T-2 vse se premika pri Siol-u in T-2 dosti hitreje kot se je premikalo pred dvemi leti. se kar si lahko mi navadni uporabniki želimo je čimboljše storitve za najmanjšo ceno. Prehod med ISP-ji je pa tako ali tako prost nihče te ne ovira edino, kar še ovira je dostopnost pa tudi to verjamem se bo kmalu izboljšala.

gostMR
27.02.2007, 20:14
Tudi meni se zdi 2 evra prevc, torej ce bo taksna cena, nikoli ne bo uporabil te storitve.
Siol, pisi en uporabnik manj

falotXP
27.02.2007, 21:43
k tem 1€ oz. 2€ prištej še manjavo Amino-ja za Sagem STB (če ga nimaš) = 188€ oz. vezava (spet!!!) za 24 mesecv, potem je Sagem STB po subvencionirani ceni 1€..... samo jaz se pa zdaj res več ne bom vezal... če lahko drugje poteka VoD prek Amino-ja, zakaj pa še nebi pr SIOL-u.....
Ampak SIOL in Telekom imata vedno neke zahteve...če hočeš ADSL moraš imeti ISDN, če hočeš VoD moraš imeti Sagem STB....ma ne NO!!!! no..no..no...no..

rock
27.02.2007, 22:12
Start z mpeg4 je zagotovo dolgoročno pravilna odločitev. Oranžni očitno ostajajo na mpeg2. Dosežena bo večja pokritost. Pri naročnikih blizu central pa povečana možnost št. istočasnega spremljanja kanalov. Kdaj in koliko bomo opremo menjali?? Za rumeni ali oranžni tabor?

2€ na film pa zna filmskim odvisnikom kar povečat račun konec meseca.
Predrago! Sploh, če bodo v ponudbi filmi, ki so že bili predvajani prek TV.

V tejle zgodbi manjka PC verzija za spremljanje celotne ponudbe.

kitl
28.02.2007, 08:17
rock "oranžni" ostajajo in bodo ostali na mpeg2 in sicer iz dveh razlogov. Tam kjer lahko ponudijo svojo storitev pasovna širina za uporabnike ni problem in bi bilo ne smiselno kvariti kvaliteto za to, da bi prišparal na pasovni širini, ki jo je več kot preveč. Druga stvar je ta, da če bi to delali bi se mogli menjati vsi STB-ji, ker Amino ne zna prebaviti mpeg4.profiterali pa nebi nič le slabšo kvaliteto slike. Za Siol je pa to drugače, ker ima več vrst uporabnikov tiste blizu central in tiste, ki so od central oddaljeni nekaj kilometrov. Za take uporabnike pa se strinjam, da se poskrbi in se tudi njim omogoči to, kar se bo omogočilo v mestih. V bistvu je za Siol mpeg4 skorajda nuja če noče, delati razlik med uporabniki. Pri T2 pa že sama tehnologija VDSL ne dopušča daljav večjih od 1,5 km.

rock
28.02.2007, 09:06
Je razlika v kvaliteti slike med "oranžnim" mpeg2 in "rumenim" mpeg4 res tako občutna, da bo to eden glavnih argumentov? Ne vem še nisem videl kakšen sploh mpeg4 zgleda.

VDSL2 bo relativno kmalu izenačil dosegljivost naročnikov obeh ponudnikov. Centrale so zaenkrat vse na istih lokacijah.
Z manjšo pasovno širino po kanalu TV ter VoD bi dosegli na svojih lokacijah vse uporabnike, ki jih bo dosgel Siol. Ker sem dlje od 1500 m in želim uporabljat tudi IP TV morda VoD sem za T2 izgubljen. Mpeg4 bo v mojem primeru dodaten kanal.

kitl
28.02.2007, 09:31
VDSL2 bo ja sam hitrosti prenosov od 1,5 km bodo močno padle se pravi se bo nekako obnašal kot ADSL2 tako, da tukaj kaj veliko rešenega za obrobja mest ne bo. Prva prava rešitev bo optika, ki pa sam veš, da bo najprej zopet v samih mesti šele na to po manjših krajih in vaseh. No razlika med mpeg2 in mpeg4 je pa takšna kot med DVD-jem in Dvix-om ni večje je pa vseeno. Zato T2 za enkrat ne vidi potrebe manjašati bitrate, ker ima večino naročniko oddaljene maks 1200m od central in nimajo problema s hitrostmi. Lahko pa se bo pojavil problem pri VOD-u ,ki pa je vpisan v članku iz monitorja evo prilepim del članka

In to je pravzaprav tudi srčika vsega prehoda - "oddajanje" videa na zahtevo v formatu MPEG-4 (televizijski programi se še vedno oddajajo v MPEG-2). MPEG-4 za enako kakovost prikazane slike potrebuje bistveno manjšo bitno pasovno širino (samo spomnite se, kako veliki so filmi DVD, ki so kodirani v MPEG-2, in koliko manjše so lahko enako kakovostne datoteke DivX ali XviD, ki so kodirane z MPEG-4). In manjša pasovna širina je nujna, če želite uporabnikom ponuditi video na zahtevo (konkurenčni T-2 se s tem sicer ne strinja ...). Se pravi servis, pri katerem bo lahko do video datotek, ki so shranjene v SiOLovih strežnikih, dostopalo tisoče ali desettisoče uporabnikov hkrati. To pa je nekaj čisto drugega, kot če isti tisoči gledajo tv program, ki se oddaja na način multicast; pri slednjem gre namreč od SiOLa samo en podatkovni tok, tega pa usmerjevalniki na poti do uporabnikov pametno razporedijo. Manjša pasovna širina je ključna tudi za ponudbo televizijskega signala v formatu HDTV (tega SiOL sicer še ne oddaja), saj je za slednje v formatu MPEG-4 lahko potrebnih tudi več kot 20 Mb/s, to pa je že na meji zmogljivosti ADSL-2, ki jo do uporabnikov ponuja SiOL. In še mimogrede, SiOL pravi, da bo nova storitev zaenkrat na voljo le v Ljubljani in Mariboru, to pa najverjetneje kaže na to, da SiOLovo (= Telekomovo) omrežje še ni dovolj nadgrajeno, da bi lahko "požrlo" video na zahtevo iz vse Slovenije.

gostMR
28.02.2007, 13:28
Da siolovo omrezje ni tako mocno, se vidi zvecer, ko ponekod padajo povezave, slika zamuja, je kockasta itn.
A ste opazili kolikokrat zvok in slika nista sinhronizirana.
Dobro, da ne slisim tako dobro in se ne jezim toliko. Ja T2ima tudi tezave.
Zelje so vecje kot zmoznoati omrezja

kitl
28.02.2007, 14:27
Verjetno je pri Siolu kriza zaradi včjih kapacitet uporabniko, ki uporabljajo IP Tv kot pri T-2.

miro74
28.02.2007, 14:40
Zadnje tri vikende ob večerih obvezno kocka. Tako da tisti, ki vam kocka pridno reklamirajte račune.

popek
01.03.2007, 09:12
,,,,no tudi meni kocka. Pa "ven meče", pa modem je potrebno izklapljati.

Pa me zamina če je že kdo reklamiral račun na osnovi tega in kaj je dosegel?????

Veron
01.03.2007, 14:53
Zadeva je štartala.
http://servis.siol.net - pod siol tv plus

starejši občan
02.03.2007, 10:28
VIDEO NA ZAHTEVO- dilema?

Do izteka pogodbe s SIOLom mi je ostalo manj kot pol leta. Pogodbena kazen, ki jo plačam ob predčasni prekinitvi bi znašala 90€. Takoj nato sklenem novo naročniško razmerje in s tem dobim nov subvencioniran modem in TV komunikator, ki podpira video na zahtevo. Ob tem imam 3 mesece brez naročnine, kar znese 114 € in več kot pokrije izgubo kazni. Stari amino in modem prodam najboljšemu ponudniku. Zanima me vaše mnenje, sporočite pa mi tudi, če se zanimate za nakup.

miro74
02.03.2007, 11:13
,,,,no tudi meni kocka. Pa "ven meče", pa modem je potrebno izklapljati.

Pa me zamina če je že kdo reklamiral račun na osnovi tega in kaj je dosegel?????

Modema mi sicer ne meče ven. Internet+telefon delata BP. Dosežem pa to, da mi dajo popust uredilo pa se v 7 mesecih ni nič. Vedno ko pride telekomovc pomerit-z linijo je vse ok.

janezpesec1
02.03.2007, 18:10
VIDEO NA ZAHTEVO- dilema?

Do izteka pogodbe s SIOLom mi je ostalo manj kot pol leta. Pogodbena kazen, ki jo plačam ob predčasni prekinitvi bi znašala 90€. Takoj nato sklenem novo naročniško razmerje in s tem dobim nov subvencioniran modem in TV komunikator, ki podpira video na zahtevo. Ob tem imam 3 mesece brez naročnine, kar znese 114 € in več kot pokrije izgubo kazni. Stari amino in modem prodam najboljšemu ponudniku. Zanima me vaše mnenje, sporočite pa mi tudi, če se zanimate za nakup.

Pocakaj vsaj do ponedeljka ko bodo objavili pogoje za VDSL2, akcija z brezplacnim internetom 3 mesece je veljavna do 31.3. tako da ne izgubis prav nic.

rda
02.03.2007, 19:52
Pocakaj vsaj do ponedeljka ko bodo objavili pogoje za VDSL2, akcija z brezplacnim internetom 3 mesece je veljavna do 31.3. tako da ne izgubis prav nic.

Potem pa bo tako akcija 4 brezplačni meseci :)

Andraz02
02.03.2007, 21:49
1.aprila se pa združita telekom in siol ane?
offtopic sam vsen...:)