Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : VoD

anonim
12.02.2007, 14:45
Link:Siol VoD (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=15307021212092884&cid=112&pgn=1). Od 1.3.2007. Upajmo!

Kaya
12.02.2007, 16:43
Šele čisto na koncu je napisano bistvo: "V promocijskem obdobju od 15.2. do 31.3. 2007 bo uporaba novih storitev SiOL TV brezplačna za vse uporabnike paketa Trio..."

Torej bo potrebno to dodatno plačati. Škoda. :mad:

Drugače pa jaz predlagam nekaj sprememb: uporabnik bo lahko hranil do 6 ur posnetkov in si jih ogledati v času največ dva dni od začetka snemanja. Predlagam, da se ta čas podaljša ter da uporabnik do vsebine, shranjene na strežniku, lahko dostopa preko spleta in po potrebi ta čas podaljša (seveda pa skupne določene kvote ur ne sme prekoračiti).

BlackLink
12.02.2007, 17:33
Bo možno to tudi preko računalnika spremljat VLC varjanta?

anarchy
12.02.2007, 21:33
Preko racunalnika bi mogli oni obvezno narediti kak uporabniku prijazen program, saj vecina ima racunalnik doma in bi zeleli gledati tv preko pcja, ter snemli tudi. Ocitno nas zanemarjajo, kupec nima prav.

Kaya
12.02.2007, 23:38
Preko racunalnika bi mogli oni obvezno narediti kak uporabniku prijazen program, saj vecina ima racunalnik doma in bi zeleli gledati tv preko pcja, ter snemli tudi. Ocitno nas zanemarjajo, kupec nima prav.

Očitno nas je še dovolj zvestih naročnikov, ki nam po drobtinicah dajejo novosti, vse plačljive seveda. Ko bo konkurenca ponudila kaj podobnega, bodo tudi oni. Dotlej pa bodo pokasirili, kolikor bo največ možno.

Pred šestimi leti npr. so mi razlagali, da 8060 sit za ADSL (samo internet seveda) ne pokriva niti stroškov ter da bodo šle cene vrtoglavo navzgor, ker taka cena ne bo mogla vzdržati. Cena za fizične uporabnike je po šestih letih še vedno ista, v paketu s telefonijo pa je celo nižja. Živela konkurenca!

uporabnik2
13.02.2007, 06:54

Ja, pa uporabniku prijazno bi morali omogočiti download vseh filmov na uporabnikov računalnik, da bi lahko počel z njimi kar bi se mu zahotelo.

mazho
13.02.2007, 07:17

Ne rabim nobenega njihovega skropucala. Uporabljam Aditeyo in lahko rečem, da je super zadeva.

M.T.
13.02.2007, 07:21
Ja, pa uporabniku prijazno bi morali omogočiti download vseh filmov na uporabnikov računalnik, da bi lahko počel z njimi kar bi se mu zahotelo.

Seveda....za avtorske pravice ni pa še noben slišal:nonono:

bejba020
13.02.2007, 07:25
in kot smo že vajeni bo na začetku to mogoče samo v LJUBLJANI in MARIBORU, drugi bomo pa zopet čakali kakšno leto dve :)

Sese12
13.02.2007, 09:24
Seveda....za avtorske pravice ni pa še noben slišal:nonono:

Pri nas si zaenkrat lahko posnameš film za lastne potrebe in ga pozneje pogledaš in ne gre za nobeno kršitev avtorskih pravic.

Za kršitev gre šele, ko ta posnetek reproduciraš naprej. :2thumbs:

japke
13.02.2007, 11:09
V promocijskem obdobju od 15.2. do 31.3. 2007 bo uporaba novih storitev SiOL TV brezplačna za vse uporabnike paketa Trio, ki imajo primerno opremo (set top box znamke Sagem, le-ta je že del naročniškega paketa Trio)

Trej samo za "tistih 15 srečnih naročnikov", ki so iz LJ in MB in imajo SAGEM :(

bcar
13.02.2007, 11:46
Lahko bi uporabnikom ki imamo še Amino-te dali možnost, da vsaj na obroke odplačamo Sagem, ker da bi vsi dajal 30K sit za Sagem je mal tumač.

gloris
13.02.2007, 11:52
Lahko bi uporabnikom ki imamo še Amino-te dali možnost, da vsaj na obroke odplačamo Sagem, ker da bi vsi dajal 30K sit za Sagem je mal tumač.
45K sit stane.
http://storitve.siol.net/televizija/cenik/

ToniT
13.02.2007, 11:57
In kot običajno, spet ostanemo stari naročniki ADSL z dolgim nosom. Najprej ISDN, potem vezava na 24 mesecv in zamenjava modema za Trio paket, zdaj pa še nabava Sagema za napredne storitve....
Fajn bi bilo, če bi pri Siol-u mislili tudi na stare naročnike.....

alsi
13.02.2007, 12:18
Zdaj imam dva Aminota. Če se odločim za nakup enega Sagema ali bo TV deloval v kombinaciji Amino in Sagem, ali sta potrebna dva enaka komunikatorja (ali bodo oddajali oba signala MPEG 2 in 4 hkrati).

Sese12
13.02.2007, 14:07
Kaj naj sploh dodam.

TRIO imam os oktobra 06, dobil pa sem STB AMINO (Aminet 103).

In to v zahvalo, ker sem na SiOL-u že od 1999 leta. :nonono:

sr@nje
13.02.2007, 14:25
Se prudružujem mnenju predhodnikov.

Ravno začnete izpolnjevat obljube stare več kot tri leta, pa nas spet namahate po žepu.
Prvo z STB-jem, potem s ceno filmov. Upam da cenik še ni dodelan in so to bileli okvirni predlogi .
Morda bi za film ki ni strejši od treh mesecev res dal 2€, pa še to če mi ga ne uspe najti na drugače način,
vendar sem zelo skeptičen do ažururanja s strani siola, torej to odpade že v naprej.:nonono:

Cavallo
13.02.2007, 16:13
Pisal na siol naslednje:
Pozdravljeni,

pred nekaj časa (cca. tremi meseci) sem prešel na TRIO paket in stem dobil
zraven amino tv komunikator. Zanima me ali mate kakšno možnost za zamenjavo
le tega z tv komunikatorjem od Sagema ? Ali pa ga dobiti vsaj po kakšni
ugodnješi ceni ali pa na obroke. Karkoli ?

Odogovor:
Spoštovani,
veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Trenutno menjave komunikatorjev ne omogočamo. S prihodom novih tehnologij,
ki pa bodo na voljo le
Na novih komunikatorji pa bomo to možnost najvrjetneje ponudili. Uradnih
informacij na kakšen način pa trenutno
nimam.

Tko da ....

Ipod
13.02.2007, 16:51
Sam si predstavljam zadevo, kot pri gsmih. Pride umts, vzameš nov telefon ter se ponovno vežeš. Jasno, če umts želiš uporabljat. Ne predstavljam pa si, da bi podjetje podarjevala to opremo. To je način sodobnih tehnologij.

janezpesec1
13.02.2007, 18:07
Tudi snemanje je omejeno, za zacetek samo nacionalni programi. To se mi zdi povsem brez pomena, vsaj zame. :mad:

Cavallo
13.02.2007, 18:52
A bo tole novi Sagem ? :D http://www.sagem.com/index.php?id=91&L=0#

uporabnik2
13.02.2007, 19:01
Tudi snemanje je omejeno, za zacetek samo nacionalni programi. To se mi zdi povsem brez pomena, vsaj zame. :mad:

Pomena temu ne gre iskati pri distributerju ampak pri lastnikih vsebin. Njim namreč ne diši to snemanje. Na posameznika ne morejo vplivati (čeprav bi najraje tožili celotno industrijo, ki izdeluje videorekorderje in kakršnekoli naprave, ki omogočajo snemanje vsebin, če bi le imeli kanček upanja na uspeh), na večja podjetja pa lahko še kako vplivajo, ker jim oni prodajajo pravice za distribucijo. Pri vsej stvari jim gre namreč največ v nos to, da lahko uporabnik vidi EPP drugače kot so si oni zamislili in celo pri predvajanju posnetih vsebin enostavno preskoči oglaševalske spote (upam da ne bom kaznovan za takšno bogokletno misel :-).

brivec
13.02.2007, 20:14
Kaj naj sploh dodam.

TRIO imam os oktobra 06, dobil pa sem STB AMINO (Aminet 103).

In to v zahvalo, ker sem na SiOL-u že od 1999 leta. :nonono:
:) Welcome to the club.(isto oktober).:cin: vse skup naj gre nekam...:(

janezpesec1
14.02.2007, 17:38
uporabnik2: hehe se zavedam kaj je povod za to odlocitev a kot uporabnik sistema pac moram izraziti nejevoljo nad tem. DRM SUXX!