Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Večne težave s siol-om

pcs
12.02.2007, 15:19
Spet jadikujem (kako tudi ne, saj sem stranka podjetja SioL/Telekom).

Torej, kot fizična oseba sem imel doma internet in SiolTV. Ker imam na istem naslovu tudi podjetje,
sem želel Internet prenesti na Firmo, SiolTV pa naj bi ostal v privat lasti. Kot icing on the cake sem
želel 1Mb nadgraditi na 2Mb.

1.) Kličem na 0801000. Po debelem čakanju mi resda prijazna mladenka razloži, da je to možno
brez problemov in da naj napišem dopis, podpišem, poštempljam, priložim raznovrstne dokumente
in faksiram. To naredim in naivno pričakujem, da bo vse kul.

2.) Več kot teden dni kasneje dobim v izpolnitev obrazec brez kakršnekoli obrazložitve, da je to nemogoče.
(torej točka 1 s čakanjem vred je bil preč vržen čas)..
Izpolnim spet obrazec, priložim še enkrat iste papirje in dopis in spet naivno pričakujem, da zdaj pa res bo
vse kul.

3.) 1 mesec+ kasneje dobim račun, kjer je jasno vidno, da sta SiolTV in Internet oba prenesena na
podjetje, za povrh pa niso nadgradili interneta na 2Mb.

4.) Danes kličem na 0801000 (2), kjer mi po zelo dolgem čakanju razložijo, da to pa jasno da ni mogoče,
celo da je to ja logično, da to pa ne gre. (V bistvu je treba izstaviti samo 2 računa.)
Preusmerijo me na 0801000 (2), kjer naj bi se dogovoril o 2Mb in zakaj to ni bilo narejeno, ampak po
spet zelo dolgem in še daljšem čakanju mi dokončno prekipi in pošljem vse skupaj k vragu.

Skratka, čakam da T-2 dokonča optiko, ki je zdaj kakih 500m daleč. Siol je res eno veliko sranje.:(

janezpesec1
12.02.2007, 17:13
Tudi tam se bos nacakal za tako resitev (primer znanca, zelo podobno konfiguracijo je zelel).

Metek
12.02.2007, 17:42
račun za telefonijo pa na babico, ki največ kliče, kajne ? :rolling:

Sorry, meni je tole malo smešno. Pogodbo lahko podpiše samo ena pravna ali fizična oseba, in jasno ta prejme tudi celotni račun za TRIO paket. Tukaj boš tenko piskal pri kateremkoli ponudniku, ne samo TS+S navezi !

to je enako, kot bi kupila z ženo avto, pa bi hotel, da sta motor in šasija pisana nate, prtljažnik in senčnik na armaturi pa naj bo napisan na ženo, ker ga ona največ uporablja. Pa pardon vsem ženskim voznicam, gre samo za prispodobo !

gl !

klemenr
12.02.2007, 20:48
PCS: Za informacije glede čakanja in 080 se vam opravičujem. Storitev Siol TV in Internet storitev ni možno ločiti na dva računa (fizično tv , pravno internet). Omenjeno vam lahko naredi samo nekdo, ki vam bo storitev TV ponudil kot samostojno storitev, trenutno take ponudbe v Sloveniji še ne obstaja.

pcs
13.02.2007, 12:17
PCS: Za informacije glede čakanja in 080 se vam opravičujem. Storitev Siol TV in Internet storitev ni možno ločiti na dva računa (fizično tv , pravno internet). Omenjeno vam lahko naredi samo nekdo, ki vam bo storitev TV ponudil kot samostojno storitev, trenutno take ponudbe v Sloveniji še ne obstaja.

Takole je s tem, stvar je samo v izdaji dveh računov. Ni nobenih fizičnih omejitev, gre samo za
birokratske omejitve, v bistvu je to stvar dobre volje ponudnika.
T-2 to preverjeno lahko naredi, je pa treba tudi tam malo težiti, da se potrudijo.

Je pa res, da se ne bi spuščal v T-2, dokler ne položijo optike (na tem se trenutno dela v tem naselju,
upajmo, da bo kmalu). Potem mi ne bo treba čakati na preklop, ker bom SioL obdržal, dokler T-2 ne bo
začel polno delovati.

Je pa taka štala povsod v Slovenijii s supportom in odzivnostjo, da bi marsikdo rade volje plačal tudi malo
več, samo da bi bil tretiran na spodoben način in bi vse delovalo "as advertised".

M

pcs
13.02.2007, 12:24
račun za telefonijo pa na babico, ki največ kliče, kajne ? :rolling:

Sorry, meni je tole malo smešno. Pogodbo lahko podpiše samo ena pravna ali fizična oseba, in jasno ta prejme tudi celotni račun za TRIO paket. Tukaj boš tenko piskal pri kateremkoli ponudniku, ne samo TS+S navezi !

to je enako, kot bi kupila z ženo avto, pa bi hotel, da sta motor in šasija pisana nate, prtljažnik in senčnik na armaturi pa naj bo napisan na ženo, ker ga ona največ uporablja.
gl !

A je kdo kje omenil trio paket?

Takole je s tem, stvar je samo v izdaji dveh računov. Ni nobenih fizičnih omejitev, gre samo za

M

Metek
14.02.2007, 07:36
A je kdo kje omenil trio paket?

Ostalega ne bi komentiral, mogoče si malo zaostal ali pa se samo delaš debilnega. :dontknow:

M

kaj pa sem jaz drugega napisal kot klemenr ?
Računa ne moreš deliti, ker ne gre za dve ločeni pogodbi, ampak za eno pogodbo ki vsebuje dve storitvi. Siol pogodbe samo za IPTV nima !

Razumem če si užaljen, samo malo se umiri. Si na siolovem forumu in če ti uradni support pove, da se tega ne da, ti nič ne pomaga takole usajanje. Jaz pa tudi nisem povedal nič, kar ne drži.

pcs
14.02.2007, 10:24
kaj pa sem jaz drugega napisal kot klemenr ?
Računa ne moreš deliti, ker ne gre za dve ločeni pogodbi, ampak za eno pogodbo ki vsebuje dve storitvi. Siol pogodbe samo za IPTV nima !

Razumem če si užaljen, samo malo se umiri. Si na siolovem forumu in če ti uradni support pove, da se tega ne da, ti nič ne pomaga takole usajanje. Jaz pa tudi nisem povedal nič, kar ne drži.

Če ti kaj ni jasno si še enkrat preberi svoj post. Lahko tudi trikrat. Vzemi si čas.

M

Veron
15.02.2007, 09:50
Bo, bo T2 mu bo vse to omogočil, le obljubiti bo moral, da bo redno obiskoval nedeljsko sveto mašo in www.rkc.si mora nastaviti za domačo stran :2thumbs:

TV kot samostojno ponudno ponuja T2 samo preko optike.

pcs
19.02.2007, 16:52
TV kot samostojno ponudno ponuja T2 samo preko optike.

Kar bo menda kmalu položeno tule pri nas :)

rs1975
21.02.2007, 12:01
še malo pa bo narod začel težiti, da hoče imeti obračunan pol meseca na eno osebo, drugo polovico pa na drugo...

gremlin
21.02.2007, 15:31
Pri T-2 se da naredit ločene računet,poleg tega pa je na servisnih straneh zabeležen vsak klic-trajanje klica pa tudi znesek za vsak klic posebej,zato lahko rečem da sta Telekom in Siol močno zadaj.Moj slogan je NIKOLI VEČ NAZAJ NA TS+S.:( :mad:

S t-2 sem 100% zadovljen:2thumbs:

rs1975
22.02.2007, 06:14
Pri T-2 se da naredit ločene računet,poleg tega pa je na servisnih straneh zabeležen vsak klic-trajanje klica pa tudi znesek za vsak klic posebej,zato lahko rečem da sta Telekom in Siol močno zadaj.Moj slogan je NIKOLI VEČ NAZAJ NA TS+S.:( :mad:

S t-2 sem 100% zadovljen:2thumbs:

glede zabeleženih in obračunannih klicev - to nudi tudi siol. na servisnih straneh lahko celo poljubno vključiš in izključih prikaz številke, prepoved klicanja določenih številk,...

Vsemogočni
23.02.2007, 23:12
T-2 to preverjeno lahko naredi, je pa treba tudi tam malo težiti, da se potrudijo.

Je pa res, da se ne bi spuščal v T-2, dokler ne položijo optike (na tem se trenutno dela v tem naselju,
upajmo, da bo kmalu). Potem mi ne bo treba čakati na preklop, ker bom SioL obdržal, dokler T-2 ne bo
začel polno delovati.

Je pa taka štala povsod v Slovenijii s supportom in odzivnostjo, da bi marsikdo rade volje plačal tudi malo
več, samo da bi bil tretiran na spodoben način in bi vse delovalo "as advertised".

M

Dej si mal oglej forum T2, preberi kar pišejo in prišel bo do enega bistvenega spoznanja. Povsod so nekateri zadovoljni, drugi nezadovoljni. Predvsem upoštevaj, kako malo naročnikov proti Siolu ima T2.

MODRI_ZOB
26.02.2007, 13:55
Spet jadikujem (kako tudi ne, saj sem stranka podjetja SioL/Telekom).

Torej, kot fizična oseba sem imel doma internet in SiolTV. Ker imam na istem naslovu tudi podjetje,
sem želel Internet prenesti na Firmo, SiolTV pa naj bi ostal v privat lasti. Kot icing on the cake sem
želel 1Mb nadgraditi na 2Mb.

1.) Kličem na 0801000. Po debelem čakanju mi resda prijazna mladenka razloži, da je to možno
brez problemov in da naj napišem dopis, podpišem, poštempljam, priložim raznovrstne dokumente
in faksiram. To naredim in naivno pričakujem, da bo vse kul.

2.) Več kot teden dni kasneje dobim v izpolnitev obrazec brez kakršnekoli obrazložitve, da je to nemogoče.
(torej točka 1 s čakanjem vred je bil preč vržen čas)..
Izpolnim spet obrazec, priložim še enkrat iste papirje in dopis in spet naivno pričakujem, da zdaj pa res bo
vse kul.

3.) 1 mesec+ kasneje dobim račun, kjer je jasno vidno, da sta SiolTV in Internet oba prenesena na
podjetje, za povrh pa niso nadgradili interneta na 2Mb.

4.) Danes kličem na 0801000 (2), kjer mi po zelo dolgem čakanju razložijo, da to pa jasno da ni mogoče,
celo da je to ja logično, da to pa ne gre. (V bistvu je treba izstaviti samo 2 računa.)
Preusmerijo me na 0801000 (2), kjer naj bi se dogovoril o 2Mb in zakaj to ni bilo narejeno, ampak po
spet zelo dolgem in še daljšem čakanju mi dokončno prekipi in pošljem vse skupaj k vragu.

Skratka, čakam da T-2 dokonča optiko, ki je zdaj kakih 500m daleč. Siol je res eno veliko sranje.:(
Tista "mladenka" nima pojma! Tega kar si si ti zamislil ni možnmo naredit in pika. Paket trio je tv+tel+int. in te tri stvari so integrirane v paket. Sej tako kot bi ti rad.... i tata bi sine.... :)

scythe
27.02.2007, 07:36
No jaz sem tudi imel isti problem ko sem še bil naročnik SIOL-a! Poslal dopis za 2Mb povezavo dobil nisem nič, potem naenkrat sem mel pa kr 4Mb linijo na položnici so pa obračunali samo 1Mb! Seveda nisem sporočil tega siolu :) 2 lete sem plačeval 1Mb imel pa 4Mb povezave :) Sramota za SIOL!

Veron
27.02.2007, 09:01
in tebi je dejansko lovdalo 4mbps? :rolling: ne prodajat bučk :angel:
Če si ti imel 4mbps downstream, pa 1mbit v bazi, več kot 160-170kb/s nisi mogel lovdat ;)

kitl
27.02.2007, 09:07
No tole lahko jaz tudi potrdim za kolega, ki je bil sicer tester za triple play in je po končanem testiranju še vedno vlekel dol tudi do 800 kB/s s tem da je imel naročen paket 2Mbit.

scythe
27.02.2007, 10:07
in tebi je dejansko lovdalo 4mbps? :rolling: ne prodajat bučk :angel:
Če si ti imel 4mbps downstream, pa 1mbit v bazi, več kot 160-170kb/s nisi mogel lovdat ;)

No da nebo pomote bilo je točno tako! Imam še dopis doma ko sem poslal na SIOL za povišanje hitrosti! In vse položnice od tedi! :) Plačeval sem 1Mb! vleklo mi je tam okrog 420kb/s! Saj prvo sem hotel sporočiti na to na SIOL sam sm se odločil da ne oz. drugi so rekli izkoristi k... siolove! Če verjameš ali pa ne!

P.S
kitl a ni fajn ko siol kej za***e ? :D :D

Veron
27.02.2007, 14:03
No tole lahko jaz tudi potrdim za kolega, ki je bil sicer tester za triple play in je po končanem testiranju še vedno vlekel dol tudi do 800 kB/s s tem da je imel naročen paket 2Mbit.

Pri starih shemah, kjer je bila televizija vrjamm, pa če je mel kdaj odprto tolko pipco, da se ti je kdaj to zgodil, samo ne pa to kar govori scythe ;)

janezpesec1
27.02.2007, 17:47
Veron: dokaz je moj dokaj svez primer (lahko pogledas v bazo kdaj ste mi vklopili staticni IP). Po vklopu staticnega IPja mi je upload letel skoraj 100kbyte/s, zal je to trajalo samo 3 dni. Na SiOL pa seveda nisem sporocil nic, ste sami uredili na mojo veliko zalost.

scythe
27.02.2007, 17:52
Pri starih shemah, kjer je bila televizija vrjamm, pa če je mel kdaj odprto tolko pipco, da se ti je kdaj to zgodil, samo ne pa to kar govori scythe ;)

No men je tak vsejen če ne verjamete :) jaz sem tak zdaj T-2 uporabnik:angel:

Veron
27.02.2007, 18:14
never mind, i dont exist :frend:
----------------------
me is offline from now on...