Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Stari znanci policije (Casiraghi)

yamamoto
12.02.2007, 18:46
Za zločinca, ki se je več ur izživljal nad ugrabljeno štoparko, smo spet slišali tisti stari, že udomačeni novinarski refren: To je storil star znanec policije, že večkrat obtožen za enake delikte in pred kratkim predčasno izpuščen iz zapora zaradi lepega vedenja. :clown: :nonono: :clown: :nonono:
Štala sLOVEnskega pravosodja pa čedalje bolj smrdi. :approve:
Vsi skupaj se moramo zavedati, da je za to, kar se je dekletu zgodilo, kriva sLOVEnska država. :( :mad:

domine
12.02.2007, 18:48
jap, maš prov. Ne vem kako lahko duševno moteno osebo prej izpustijo na prostost, še posebi zaradi lepega vedenja, ja logično če je pa čist vase zaprt pa tih pa vse, kriza, čista, naši zakoni so pa tut res KATASTROFALNI...vlada kje si??:nonono:

temp64
12.02.2007, 18:49
krivi ste vsi, ki nočete imeti policijske države

pinky
12.02.2007, 18:59
res je - ko pa naj bi se objavilo sezname spolnih kriminalcev in pedofilov, pa vsi kričite, da je to kršenje nekih pravic

čudežni
12.02.2007, 21:36
Kaj pa ima Policija s sprejemanjem zakonov? :O
KDO SPREJEMA ZAKONE?
Zakaj v tem primeru, ko je dokazano,da je "omenjen tip bolan" in je storil že vrsto kaznivih dejanj, ni "fasal 4o let zapora recimor?
Kaj bo z ugrabljenim dekletom? Bo lahko še normalno živela svoje življenje?Koliko ji bo to pustilo posledice na njenem duševnem stanju?

Tale " bolnik" pa bo zaradi vsega tega,da je uničil eno osebo, fasal MOGOČE 13 let zapora. :censored: :censored: :nonono: :hammer: :hammer: :hammer: :dead: :dead:

Jaz sem se že dolgo od tega navadil,da v tej državi vlada ZAKON NARAVE. Ta zakon na omenjenem področju deluje! Deluje, ker vem, kaj bi se zgodilo, če bi tale oseba bila hči "določenih ljudi", ki delujejo po omenjenem zakonu. Tegale "bolnika" ne bi zaščitili ne poslanci, ne sodstvo in ne policija ( z malim ).

Tale človek bo po NAJVEČ 13 letih spet bil na prostosti!!! Imel bo 51 let!
A se kdo vpraša, koliko takšnih motenih osebkov še živi po Sloveniji, ki jih ne poznamo in kolikšno kaznivih dejanj lahko naredi takšen človek, če se recimor loti pri 18, 20 letih...:nonono: :sleepy: :censored:

Na tem področju žal dajem prednost Ameriki.

HOLLAND
12.02.2007, 22:43
Tale " bolnik" pa bo zaradi vsega tega,da je uničil eno osebo, fasal MOGOČE 13 let zapora.
13 let??? Dobro bo, če bo sploh dobil kaj zapora! Vsaj ponavadi je v Sloveniji tako!
Na tem področju žal dajem prednost Ameriki.
Jst tud in se strinjam, da tukaj ni nič kriva policija ampak naši zakoni in sodstvo!

strašljivka
13.02.2007, 07:10
žalostno. če bi bil rom bi ga imeli namreč 24 ur pod nadzorom...
tukaj bo mal S(d)S -ovcev komentiral uspeh svojega ministra policije, direkorja policije in državne tožilke...mogoče bodo mal Hanžka popljuval...
tipu je pa treba one odrezat....

biz
13.02.2007, 07:42
Prvo vprašanje je kako je lahko bil predčasno izpuščen? Kje je bila psihološka služba in kaj je delala? Tukaj je policija zamudila kar nekaj svojih zaščitnih funkcij. Kljub temu tega ne bomo mogli nikdar popolnoma izključiti, vseeno pa ti ob vseh dogodkih pred časom da misliti o delu policije.
Ali je naša policija vsaj še malo neodvisna? Je policija postala samo podaljšana roka sedanje vlade? Koga se sedanja vlada boji? Svoje sence. Kdaj bo sedanja vlada pričela z aktivnim skrbstvom za svoje volilvce?
No kje ste sedaj SDS-ovci in NSI-jevci da vas slišim

ozayrus
13.02.2007, 07:57
jap, maš prov. Ne vem kako lahko duševno moteno osebo prej izpustijo na prostost, še posebi zaradi lepega vedenja, ja logično če je pa čist vase zaprt pa tih pa vse, kriza, čista, naši zakoni so pa tut res KATASTROFALNI...vlada kje si??:nonono:

Kje si pa prebral, da ja tak, kakor ga opisuješ (tih, vase zaprt,..) se pravi, če nebi bil tih ne vase zaprt, misliš, da bi šel prej ven? Model je mogoče mal psihično bolan, a dovolj sposben s ezavedat svojih dejanj.

3nity
13.02.2007, 07:57
žalostno. če bi bil rom bi ga imeli namreč 24 ur pod nadzorom...

:rolling::rolling::rolling:
tej izjavi se lahko samo smejim

ozayrus
13.02.2007, 07:58
Tukaj je policija zamudila kar nekaj svojih zaščitnih funkcij.

Katere funkcije pa zamudila?

ozayrus
13.02.2007, 08:00
res je - ko pa naj bi se objavilo sezname spolnih kriminalcev in pedofilov, pa vsi kričite, da je to kršenje nekih pravic

Ker je kršenje človekovih pravic in ker se ponavadi zgodijo določene tehnične napake (napačena oseba z istim registriranim imenom).

Si pa odlično povedala kako dvolična je naša človeška narava:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

biz
13.02.2007, 08:20
Katere funkcije pa zamudila?

V prvi vrsti funkcije neodvisnega organa, v drugi vrsti pa kontrola osebe, ki je pogojno izpuščena. Največ pa je zamudila psihološka služba, ki bi morala zločince njegovega tipa (nagonski storilci) pred izpustom temeljito pregledati in podati svoje mnenje

3nity
13.02.2007, 08:52
v drugi vrsti pa kontrola osebe, ki je pogojno izpuščena.

kako lahko nekoga kontrolirajo, če pa sploh niso vedeli, da je izpuščen.
vodstvo zapora bi moralo policijo obvestiti o izpustitivi

NaceM
13.02.2007, 12:05
Ne vem, če se še kdo spomni, ampak ta tip je zakuril tri policijske avtomobile, na sodišče je prišel z vrečo na glavi in ko so mu vrečo dali dol, so odkrili, da si je celo glavo (skupaj z obrvmi in trepalnicami) pobril itd itd itd... Skratka bolan človek, ki sodi skoraj bolj doživljenjsko v psihiatrijo kot pa v zapor. Ampak neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, šli so ga spustit! Mislim..

freya
13.02.2007, 12:10
zakaj so ga že predčasno izpustili?

3nity
13.02.2007, 12:11
zakaj so ga že predčasno izpustili?

zaradi lepega vedenja :rolling:
banalno. pa saj vsi vedo, če se bodo lepo vedli, bodo prej izpuščeni. to izkoriščajo in naš sistem jim do dovoljuje.:nonono:

biz
13.02.2007, 12:16
Vprašljivo je da oseba, ki je bila v zaporu že osmič, je izpuščena zaradi lepega vedenja - upam da so mu dali termofor v posteljo da se ni preveč ohladila

freya
13.02.2007, 12:16
halo
kolikor vem, je v zaporu napadel paznika (proces še ni končan), fotografa Slov. novic in Dela, pa verjetno to še ni vse

nattka
13.02.2007, 13:02

:approve: :approve:

yamamoto
13.02.2007, 17:16
halo
kolikor vem, je v zaporu napadel paznika (proces še ni končan), fotografa Slov. novic in Dela, pa verjetno to še ni vse

Nova merila za lepo vedenje v sLOVEnskih zaporih. :clown:
Večja baraba kot si, prej te izpustijo. :veryevil: :nonono: :clown:

kapara
13.02.2007, 21:51
krivi ste vsi, ki nočete imeti policijske države

Pravilno povedano:2thumbs:

Mogoče se bunijo ravno tisti, ki kaj takšnega počenjajo, pa se bojijo,da jih bodo nekoč razkrinkali

Kaj pa ima Policija s sprejemanjem zakonov? :O
KDO SPREJEMA ZAKONE?
.

Takšne bedaste zakone sprejemajo ravno tisti, ki jih potem lahko na veliko kršijo

čudežni
13.02.2007, 22:10
Takšne bedaste zakone sprejemajo ravno tisti, ki jih potem lahko na veliko kršijo

Kapara, pustimo ob strani to, zakaj so se sprejemali takšni zakoni in da jih je potrebno zelo dobro poznati,m če se jih krši oz. sploh ne krši na prefinjen način.To so inteligentni ljudje, ki so na žalost tudi pokvarjeni.
Kar sem želel povedati je to, da je tukaj Policija nemočna in večjakrivda gre "pripadnikom, katere je izvolilo ljudstvo", kot pa policajem samim.

kapara
13.02.2007, 22:32
Kapara, pustimo ob strani to, zakaj so se sprejemali takšni zakoni in da jih je potrebno zelo dobro poznati,m če se jih krši oz. sploh ne krši na prefinjen način.To so inteligentni ljudje, ki so na žalost tudi pokvarjeni.
Kar sem želel povedati je to, da je tukaj Policija nemočna in večjakrivda gre "pripadnikom, katere je izvolilo ljudstvo", kot pa policajem samim.

Policija kot sama pri takšnih primerih ne more nič naredit.
Po mojem so za takšne primere skupaj krivi: sodišča, tožilci, policija itd. Glede nekaterih psihiatrov pa ne bom izgubljal besed. Mislim, da si se mogli predvsem oni sami vprašat, če so sploh sposobni opravljati svoje poslanstvo. Ni vse v nazivih.

Irina
13.02.2007, 22:35
Pozdravljeni,
zanimiva tema, še bolj forumiranje. Saj gospod Casiraghi ni edini, ki je do nedavnega veselo tekal okrog in iskal novo žrtev, žal tudi našel. Smo pozabili na gospoda Pluta, ki je iz istega šopka. Grdo gledamo policijo, ki nima več kot dva para oči in ušes in si z mani občani dostikrat ne more pomagati. V mislih imam anketo, ki je bila na Siol-u cca teden tedni nazaj. Vprašanje se je glasilo "Kaj naredite, če opazite nasilje v neki družini?" 45,45% jih je odgovorilo: "Ničesar, to ni moj problem"??? Današji Dnevnik, stra 3. V Tacnu (Policijska akademija) ni kandidatov, ki bi se želeli izšolati za poklic policista. Na isti strani si lahko preberemo članek Policija ni visoko strokovna, ampak bolj ubogljiva. V kakšne državljane se spreminjamo? V službi smo tiho, ker se bojimo za delovno mesto. Na glas (beri javno) si upamo čedalje manj povedati, da ne bi bili opaženi, šikanirani...ipd. Očitno smo na istem kot policija, smo čedalje bolj ubogljivi. Delamo tisto kar nam ukažejo, ne tisto v kar smo dostikrat prepričani, da bi bilo prav. Ja, forimi so rešitev za naš dušni mir.

anarchy
13.02.2007, 23:44
Naj zrtev pove, kaksno kazen bi mu dala. Za nekatere osebe bi res mogli biti strozji zakoni, tudi usmrtitev, sej ni nobene koristi od njih, oziroma delajo skodo, ce zivijo.

strašljivka
14.02.2007, 06:54
...pa še nekaj me bega. a ni prizorišče gnusnega zločina "čez vodo" od nadzorovane nove lokacije Strojanov ?

biz
14.02.2007, 07:15
Naj zrtev pove, kaksno kazen bi mu dala. Za nekatere osebe bi res mogli biti strozji zakoni, tudi usmrtitev, sej ni nobene koristi od njih, oziroma delajo skodo, ce zivijo.

Kdo ima pravico odločati o življenju in smrti drugega človeka - nihče. Kazni bi morale biti spremenjene in žrtve morajo dobiti odškodnine ki jih mora pridelati oz. oddelati zločinec. Res si nisem mogel niti v najbolj groznih sanjah predstavljati da je tako lahko biti pogojno izpuščen v Sloveniji - res žalostno predvsem za poštene državljane.

ozayrus
14.02.2007, 08:41
zanimiva tema, še bolj forumiranje. Saj gospod Casiraghi ni edini, ki je do nedavnega veselo tekal okrog in iskal novo žrtev, žal tudi našel. Smo pozabili na gospoda Pluta, ki je iz istega šopka.

Čeprav imaš dve podobni situaciji, gre za čist druge probleme. Pluta niso mogli za nobeno KD prijet, razen, če bi ga želeli prijet in izročit Srbiji ali če bi ga za KD storjeno tam, obravnavaliu po t.i. Univerzalnem načelu

Grdo gledamo policijo, ki nima več kot dva para oči in ušes in si z mani občani dostikrat ne more pomagati. V mislih imam anketo, ki je bila na Siol-u cca teden tedni nazaj. Vprašanje se je glasilo "Kaj naredite, če opazite nasilje v neki družini?" 45,45% jih je odgovorilo: "Ničesar, to ni moj problem"???

Točno

Današji Dnevnik, stra 3. V Tacnu (Policijska akademija) ni kandidatov, ki bi se želeli izšolati za poklic policista.

Dejansko za kalsičnega policista sploh ni razpisa, ker klasičnih policistov imamo več kot dovolj. Bil pa je razpis za policiste, ki bodo pazili na mejah. Če ne verjameš, da se folk zato zanima, si lahko pod sklopom Izobraževanje in šola prebereš 20 strani veliko temo prav o tem.

Na isti strani si lahko preberemo članek Policija ni visoko strokovna, ampak bolj ubogljiva. V kakšne državljane se spreminjamo? V službi smo tiho, ker se bojimo za delovno mesto. Na glas (beri javno) si upamo čedalje manj povedati, da ne bi bili opaženi, šikanirani...ipd. Očitno smo na istem kot policija, smo čedalje bolj ubogljivi. Delamo tisto kar nam ukažejo, ne tisto v kar smo dostikrat prepričani, da bi bilo prav.

Policija je visoko strokovna, sam k ostali organi pregona niso.

biz
14.02.2007, 08:56
Policija se mi zdi začasno preveč obremenjena z nenehnimi kadrovskimi spremembami in v javnosti tudi zaradi tega izgublja svojo verodostojnost. Prav tako se na njo še vedno gleda preveč kot na represivni organ, kar pa ni vedno edina funkcija policije. Z druge strani pa bo se morala policija tudi malo postaviti po robu in vprašati kdo še pije in kdo plača. Preveč je propustov, za katere resnici na ljubo ni kriva policija direktno, vendar se vedno znova policiji doda funkcija grešnega kozla - zakaj pa niste ukrepali prej.
Jaz do sedaj nisem imel problemov z policijo, če so me obravnavali z aprometni prekršek se je to zgodilo po moji krivdi in postopek je vedno bil profesionalen in korekten. Kljub temu pa mora policija tudi sama poskrbeti da si uredi ugled med slovenci, saj država ji k temu ne bo pripomogla, ker jo ona vedno bolj instrumentalizira za svoje potrebe.

albundy
14.02.2007, 17:25
Pa kdaj bo pri nas končno že kdo KAZENSKO ODGOVARJAL in bil obtožen za nedelo , za površnost in za nesposobnost . Mislim SODNIKE, INŠPEKTORJE...

Pri vsem tem se mi zdi policija še najmanj kriva. Kriva je morda le v toliko, ker take tipe predno jih privedejo na sodišče , ne spustijo malo da "padejo po stopnicah".

NaceM
14.02.2007, 19:40
Pa kdaj bo pri nas končno že kdo KAZENSKO ODGOVARJAL in bil obtožen za nedelo , za površnost in za nesposobnost . Mislim SODNIKE, INŠPEKTORJE...

Pri vsem tem se mi zdi policija še najmanj kriva. Kriva je morda le v toliko, ker take tipe predno jih privedejo na sodišče , ne spustijo malo da "padejo po stopnicah".

Dokler se bodo policaji ukvarjali s planom, da upilijo dovolj kazni tistim, ki so prekoračili hitrost za 5 km/h in sami s seboj. NE BO NIČ BOLJŠE.

Jaz se sprašujem npr. kako to, da policaji vlečejo plačo, pa odkrijejo npr. tako hudo malo zanemarljivi odstotek avtomobilov, ki so jih ukradli, da je joj...

Irina
15.02.2007, 00:11
Pozdravlljeni,
najprej hvala ozayrus-u, da me je poučil o razliki med dogodkoma obeh kriminalcev. Ampak, če sem prav razumela je bila neka možnost, da bi g.Pluta ustavili na njegovem krvavem pohodu. Res pa je tudi, da smo po bitki vsi pametni, če ne že kar generali. Ne zagovarjam policije, ampak hvala bogu, da v današnjih časih sploh še kdo hoče opravljati to delo. Večinoma imajo opravka z ljudmi z dna, brez kulture in žal brez vesti. Ljubčki moji, koliko nas je, ki bi šli z veseljem v službo, kjer nas na "delovnem" mestu lahko povozijo, pretepejo, grozijo in še kaj, to da so do nas "samo" verbalno nesramni je še najmanj.Policisti pa opravljajo samo svoje delo. Redko kdo najde za njih prijazno besedo. Z ene strani smo občani, ki jih zmerjamo, da so nesposobni z druge strani imajo šefe, nad šefe......, ki jih samo preganjajo, ker tudi njim počnejo isto, jih preganjajo. Zato se strinjam tudi z biz-om, ki navaja kje naj bi bil srž problema.

NaceM, najdi junaka, ki se bo javno upal postaviti po robu državnemu aparatu, Poglej samo nas, forumaše. Vsi smo kot ilegalci, uporabljamo izmišljena imena, da nas ne bi prepoznali. Nič ne ukrepamo, samo na glas? povemo svoje mnenje o neki stvari, pa še to si ne upamo s pravim imenom. Kaj šele, da bi javno nastopili in zahtevali, da razni sodniki, inšpektorji, tudi ministri odgovarjajo za svoje napake.

čudežni
15.02.2007, 00:48

Jaz to že stalno ponavljam, pa se mi nekateri forumaši posmehujejo in pišejo,da se ponavljam.
Moj odgovor je tak: pri nas bo mogoče kdo kazensko odgovarjal takrat, ko bo kdo izmed sodnikov, politikov, poslancev itd.... doživel v resnici to, kar se dogaja " malim ljudem" s strani ljudi kot je Plut, Casiraghi in podobni... Samo **bat ga, oni so zaščiteni z varnostniki, kmalu bodo verjetno nastajali varnostni zidovi, kamere in še kaj kot je praksa na zahodu.:censored:
Raja pa naj se j.e.be..

gripson
15.02.2007, 20:00
Gledam in ne morem sodelujočih (razen gospe) označiti za bando birokratsko, še posebej tista dva iz zaporov in pa drugih dveh iz sodstva....saj to ne more biti več res....

pinky
15.02.2007, 20:12
Ampak ves čas že debatirajo samo o tem, zakaj so ga predčasno spustili in zakaj ga niso takoj še za drugo kazen zaprli

A če bi to naredil čez 20 dni al pa čez 9 mesecev, bi blo pa vse v redu? Bi samo vsi rekli - ja smola pač, svoje je odslužil, nič ne moremo

Reševanja takih problemov bi se moral lotit s čist drugih koncev

NaceM
15.02.2007, 20:43
Jaz ne vem kaj je tu finta. Pogojno izpuščen ali ne. Tudi, če ne bi bil - kot je bilo videno - bi delal sranje, ko bi prišel ven. Takšni tipi bi morali biti PERMANENTNO zaprti v PSIHIATRIJI. Če ni priden, v kletko z njim. Če še vedno ni priden, pa jopco gor, pol pa se že umiri.

NaceM
15.02.2007, 20:48
NaceM, najdi junaka, ki se bo javno upal postaviti po robu državnemu aparatu, Poglej samo nas, forumaše. Vsi smo kot ilegalci, uporabljamo izmišljena imena, da nas ne bi prepoznali. Nič ne ukrepamo, samo na glas? povemo svoje mnenje o neki stvari, pa še to si ne upamo s pravim imenom. Kaj šele, da bi javno nastopili in zahtevali, da razni sodniki, inšpektorji, tudi ministri odgovarjajo za svoje napake.

Sicer nima čisto nobene veze s to temo (lahko mirno tudi izbrišete, ker je samo replika), pa vseeno.

Sam sem s svojim imenom in priimkom poslal sliko policijskega avtomobila na policija.si, ki je parkiral na kolesarski stezi, tako da je zaparkiral vidno polje pred križiščem (in s tem povzročila nevarnost v prometu) in policaja sta (to sem videl) - predvidevam šla nekam kar za nekaj časa, ker čez dobro uro je avto še vedno stal tam, ko sem se spet peljal mimo (takrat sem ga slikal). Dobil sem odgovor od policije, da so policisti uporavičeni do takšnih postankov (bilo je poleg znaka prepovedano ustavljanje in parkiranje), ki so (po njihovem - tako v odgovoru) nujni. Sam se po enournem postanku (bogve, kdaj se je končal) se vprašam o nujnosti le-tega. Da ne govorim o posnetkih, kako policijski avto brez rotacijskih luči in brez smerokazov drvi po avtocesti s 180-190 na uro (se razločno vidi registrska tablica), pa da ne govorim o nadzoru prometa providah, ki jim je kao dovoljeno voziti več od omejitev. Kako samo vozijo oni? Ni se mi samo enkrat zgodilo (sem pač solidno dosti na cesti - pa vseeno sem bil odkar imam vozniško sem bil samo enkrat kaznovan, pa še to zaradi 7 km/h prehitre vožnje), da je provida švignila mimo mene v tunelu na avtocesti, kjer je omejitev 100 km/h z vsaj 140. Pa niso lovili nikogar, spet nobene sirene, nobene plave luči! Se jim je pač samo malce mudilo.

Bilo je tudi po tv-ju (pišem samo kar sem videl), kako se je en policaj vozil malo levo malo desno, pa še z veliko hitrostjo čez naselja (slučajno ravno tam, kjer sem jaz dobil doslej edino kazen za prehitro vožnjo, ker je omejitev za cca 300m spuščena iz 70 na 40 km/h, on pa je peljal 80 - 100% prekoračitev in to je en človek tudi posnel) potem pa se je po cirka 20 km takšne divje vožnje - da ne bo pomote, ni bil na nujni vožnji in ni imel vklopljenega alarma - no potem pa se ta policaj spravi na eno žensko, ki je peljala čez rumeno luč in ji napiše kazen. Ker ga je tisti gospod, ki ga je slučajno tudi posnel pri njegovem Fitipaldi izpadu ustavil in mu tudi to povedal, so pa le-temu gospodu začeli groziti, da bodo mu podtaknili droge itd. (Če je to bilo res ali ne - ne vem, ampak je pa bilo pred mislim da 4-5 leti na Tedniku na RTV Slo1). Pa to je samo s prometnega vidika.

Tudi to je bilo na TV-ju, kako so policisti odkrivali motor neke gospodične, ki si jo ga ukradli (našla ga je sama, ker so ji motoristi povedali, da se nekdo vozi z njenim (malce že modificiranim) motorjem. In tisti, ki je ta motor imel v garaži se je izgovarjal na to, da je nekdo mu vlomil v garažo in dal ta motor notri. Ko je ta ženska našla tudi posnetek tega istega tipa (ki se je tako lepo zgovarjal in policaji niso vložili baje ovadbe - kot že rečeno, kaj je res ne vem, ampak bilo je po tv-ju), kako tanka taisti motor, kaj se je zgodilo? Nič. Policaji se še potrudili niso po ta posnetek. Kako so policisti (no res, takrat so bili še miličniki) naredili v primeru ciganov, ki so me porezali z nožem (hvalabogu - bilo je še v času samoupravljanja in socializma), kako so ukrepali (takrat že policaji v tej naši lepi - takrat rosno mladi državi), ko sem jih klical, ker so pištolo držali sosedu na glavo, kako so ukrepali ob kraji kolesa, ko se je tat z mojim (ukradenim) kolesom vozil mimo mene vsak teden, kako ni bilo nikjer zapisnika, ko je nekdo od mojih znancev sprožil tožbo zaradi napada - čeprav je bila policija klicana (zapisnik so šli pisat dobro leto kasneje - lol) itd itd.. Sem pa pisal že v enem drugem threadu. Pa sam nisem nikakršen problematičen državljan. Se držim zakonov, plačujem davke, v konkretno več kot desetletju, kar imam npr. vozniško B kategorije - sem plačal (kot sem že rekel) kazen samo enkrat (dobil sem jo upravičeno za prekoračeno hitrost), nikoli nisem bil v kazenskem postopku in verjamem, da bo pri tem tudi ostalo (ok enkrat bi moral kazen plačati še zato, ker sem šel drugo polovico ceste čez rdečo luč, prvo polovico pa čez zeleno (! - zato sem se tudi pritožil in kazen je zastarala vendar jaz temu nisem kriv) - takrat med postopkom pa sem se samo prepričal, kako se policaj piči frajerja pred svojo kolegico in kako spregleda prekršek svojega kolegu v civilnem avtu, ki je delal hujši prekršek, kot je bil tisti domnevno, ki naj bi ga storil jaz ... Itd...

Ok saj razumem. Vsak se boji za svojo službo, vsak policaj je tudi človek in vsak policaj ima nad seboj šefa, ki mu guši z nekim planom - ko sem na trenjih gledal, kaj vse morajo policaji pisati po službi sem se naravnost zgrozil (!) itd... In vsak pač se trudi preživeti in pač nekako plavati, samo vseeno. Ravno danes sem slišal, da je bilo prijavljenih v noči od srede na četrtek 40 večjih kraj, od katerih je bila večina kraj avtomobilov, odkritih pa je, tako hudo zanemarljiv procent (ne bom napisal, ker se ga ne spomnim, samo sem bil šokiran, ko sem ga videl), da bi mene bilo sram, če bi bil v kakšni takšni službi. Izgovori pa so vedno, na premalo denarja, premalo kadrov (ki naj bi jih sploh ne bilo premalo - kolikor berem tukaj = paradoks?) itd itd.. Ampak je pa naravnost grozno, da greš spat, pa ne veš, če bo drug dan tvoj avto še stal na parkingu, ali pa ga bo en del falilo (letos se mi je zgodilo, da so sosednjemu parkiranemu passatu pobrali vse 4 gume - pa živim v dokaj varnem kraju, ali pa tako kot sodelavcu, ko so mu pokradli z avta sprednje luči, hladilnik, airbage in še kaj) in boš moral dati pol naslednje plače za popravilo (ok ali pa pač črpal to s kaska, kjer boš padel spet toliko navzdol v drug premijski razred in posledično spet plačal več).

Samo.. A ni en policijski minister pred časom že rekel, da bo naredil, da se "bodo faloti spet policajev bali!" Še čakamo na to. In prav bi bilo, da se jih bojijo! Ampak pred svojim pragom je pa fajn, če bi pometli. (VIP deluje na policiji tako hudo, kot nikjer drugje.)

Quod licet Iovi, non licet bovi! So rekli za takšne zadeve že v starem Rimu, jaz pa temu dodajam še vprašanje, ki žuli državni aparat že več kot 2000 let: "Quis custodiet custodes?"

gripson
15.02.2007, 20:50
Jaz ne vem kaj je tu finta. Pogojno izpuščen ali ne. Tudi, če ne bi bil - kot je bilo videno - bi delal sranje, ko bi prišel ven. Takšni tipi bi morali biti PERMANENTNO zaprti v PSIHIATRIJI. Če ni priden, v kletko z njim. Če še vedno ni priden, pa jopco gor, pol pa se že umiri.

Ta tip se ne umiri...če pa se že, se za nekaj časa, predvsem toliko časa dokler mu to ustreza, vendar pa je on tip ki je rad v središču pozornosti, predvsem ker je bil kot otrok zapostavljen....veliko krivdo nosi oče, mama je morala tako ali tako biti tiho...da osnovne šole niti ne omenjam (razen nekaj takrat tovarišev se mu nihče ni postavljal po robu, vsak je pač rekel, takšen je se bo že umiril...)

NaceM
15.02.2007, 21:30
Ta tip se ne umiri...če pa se že, se za nekaj časa, predvsem toliko časa dokler mu to ustreza, vendar pa je on tip ki je rad v središču pozornosti, predvsem ker je bil kot otrok zapostavljen....veliko krivdo nosi oče, mama je morala tako ali tako biti tiho...da osnovne šole niti ne omenjam (razen nekaj takrat tovarišev se mu nihče ni postavljal po robu, vsak je pač rekel, takšen je se bo že umiril...)

Saj v permanentnem "lock-up"-u v psihiatriji tudi, če je nemiren, ne more škodit okolici (v kakšni kletki ali jopici).

Irina
15.02.2007, 22:13
Pozdravljeni,
prav, sprejmem, da ste me malo okrcali. Če človek zna sprejeti kritiko je to njegov lastni napredek. Jaz jo sprejmem. Tudi nam se je dogajalo, da je bil naš avto deležen "pozornosti" nepridipravov. In tudi mi nismo doživeli zadoščenja, da bi nepridiprave ujeli, jih kaznovali in bi le-ti tudi plačali povzročeno škodo in odsedeli zasluženo kazen. Joj, saj se sliši kot pravljica. Dobro, da obstajajo Zavarovalnice. Drži pa tudi, da preden iz njih izstisneš kakšen EURO moraš imeti živce kot "drat". Pa pločevina sploh ni primerljiva s človeškim življenjem. Tu denar nekaj odtehta, pri človeku ga ni denarja, ki bi ti vrnih dušni mir. Hotela sem samo povadati, da se znašamo nad repom ribe, glava, kaj glava, že trup ostaja nedotakljiv. Ste gledali današnja Trenja. Vsi so vedali kaj bi bilo dobro, pa kako bi bilo dobro...... Rezultat bo enak ničli, ne minus ničli. Nekje pa živi dekle, ki bo zaradi teh in vseh dosedanjih leporečenj vse življenje psihično trpelo, ne samo ona, tudi vsi njeni bližnji. Žal ni osamljena. Je samo ena iz množice, ki je bila medijsko izpostavljena. Katera bo naslednja in koliko jih še bo, da bodo gospodje in gospe (trupi in glave), ki imajo dolžnost, moč in so PLAČANI (z našim denarjem) to uredili?

Irina
16.02.2007, 01:25

Pozdravljen,
ne morem si kaj, da ne bi komentirala tvoj zapis. Nekako se ne strinjam s tvojo rešitvijo. Najprej, psihiatrija je prepolna in še več je čakajočih, ki so zaradi situacije v kateri so se znašli potrebni pomoči. To so čisto običajni ljudje, ki bi se radi čimprej vrnili k družini in v službo, kot koristni člani te družbe. Psihijatrija ni in ne more biti "pred-poslednji" dom kriminalcev, ki bi tam ždeli in živeli, tudi na najin račun. Za kriminalce že imamo zapore in tam spadajo. Ampak. ne da so samo zaprti, se lepo vedejo in, ko odslužijo kazen odidejo ven. Včeraj je v Trenjih neka gospa lepo rekla, kaj lahko pričakujemo od človeka, ki preždi 30 let zaporne kazeni, se ta čas nihče res strokovno ne ukvarja z njim (zopet premalo kadrov) in se nihče ne vpraša kako bo živel naprej. To so neminovno povratniki. Mi pošteni občani se jih izogibamo, in zopet so med staro tovaršijo, ki jih po prestani kazni željno sprejme v svoje vrste, saj je znano, da si zaporniki svoje nečedno znanje v zaporu "strokovno" dopolnijo z novimi znanji. Najprej bi v zaporih uvedla obvezno delo, po zmožnostih posameznika. Naj si tudi oni zaslužijo svoj vsakdanji obrok, če že imajo stanovanje zastonj. Obvezna bi morala biti vsako-dnevna terapija - socializacija in obvezena pomoč ter nadzor po odhodu iz zapora. Res ne vem, če bi bila pravšnja rešitev, da kriminalca v času prestajanja kazni spravimo v jopico in mu jo slečemo, ter ga spustimo na prostost, ko preteče naložena kazen. Saj sam vidiš, da se je Casiraghi tudi brez jopice umiril. Če je nekdo kriminalec še ni rečeno, da je tudi neumen. Ravno imenovani je lepo dokazal, da je sila brihten. Zapori, sodišča in policija pa na osnovi videnega in slišanega (TV) delujejo, kakor da so si konkurenčne firme, ki ena pred drugo "skrivajo" informacije in ne kot bi bilo treba, da so isti stvari namen, pregonu in zmanjševanju kriminala.

evajet
16.02.2007, 12:35
Štopanje je zelo, zelo nevarno početje. Kakšni tipi vozijo po Sloveniji ? Potrebni kamijonarji iz vseh koncen drvijo in kar naenkrat se mu pred volanom ponuja mlado dekle. Na njenem obrazu ne piše da je poštena študentka ki na tak način varčuje denar za študij. Skoči v kabino vozila v dobesedno naročje pohotnega osebka, ki se potem tako ali drugače poskuša naslajati nad ubogm dekletom.

Tisti ki poznate duga velemesta veste da je tam ob cesti na upadnicah veliko štopark ,ki pa ponujajo svoje usluge za denar- prostitutke. Kaj kmalu se zgodi da jih kateri potrebnež zamenja za nedolžno študentko.

Starši, dejte svojim hčerkam dovolj denarja da si kupijo avtobusno karto !

strašljivka
16.02.2007, 13:02
mene zdaj bolj zanima kje so odgovorni. kje je minister Mate, kje je generalni direktor policije Romšek ? kje je državna tožilka Brezigarjeva ?
ni njih prvi kiks in mal velik za slaba 3 leta neverjetno uspešne vlade...

albundy
16.02.2007, 13:06
Kje so oni tu krivi?
Kolikor sem upel gledati včerajšnja Trenja se mi je najbolj kriv zdel tisti tip ki je sedel levo od Pogorovca. Stalno se je nekaj cinično nasmihal . Seveda, saj ni nihče nič naredil njegovim otrokom.
Kriv je celoten sistem - oz nesistem sodelovanja med sodišči, policijo, zapori, inšpektorji...
Ne ve se kdo pije kdo plača, kdo za kaj odgovarja... Zato pa ni nikoli nihče nič kriv in se zadeve prelagajo toliko časa, da se pozabi in vse gre po starem naprej.

yamamoto
16.02.2007, 16:21
Že v uvodu teme sem napisal, da je za take stvari kriva država. S tem seveda nisem mislil na navadne državljane, ki praktično ne odločajo več niti o tem, kdo bo guncal afne v parlamentu. :(
V mislih sem imel tiste, ki odločajo. Samo tisti so lahko in tudi morajo biti odgovorni za bedaste zakone in še bolj bedasto ravnanje po črki takih zakonov. :nonono:
Danes mi je prišlo v roke včerajšnje Delo, v katerem se predsednik ustavnega sodišča hvali, da bodo letos prejeli v obravnavo 6000 novih zadev na 3000 nerešenih iz lanskega leta. :rolling: :veryevil: Potem, ko sem se nehal režat, me je pa pograbila panika. Pa kaj se iz te naše ustave prav vsi po vrsti delajo norca? :O Je mogoče tudi ustava tako bedasto napisana kot ostali zakoni? :dontknow: Ali pa smo vsi skupaj ugotovili, da se v tej državi splača kršit zakone in ustavo, saj ti tako nihče nič ne more. :clown:
Ker iz te štale verjetno ni več izhoda, pa dajmo napravit tisto, kar se še da. Preimenujmo državo in ji dajmo ime, ki ji pripada: BUTALIJA .:approve:

monster
16.02.2007, 18:25
Po dolgem času ena tema na "Sloveniji", ki ni že po 10ih postih zašla v osebna obračunavanja, bravo! :)

Veliko zanimivih pogledov in argumentov.

Irina, najbolj generalno gledano se strinjam s tvojim videnjem situacije ;) pa tudi yamamoto je poskušal zaplet definirati najbolj "suhoparno" pa tudi ustrezno: kriva je Država.

Poglejmo zakaj:

1. Zakonodaja: za posilstvo naš KZ v 180. členu, 1. odstavek določa kazen 1 do 10 let. Nadaljni odstavki niso merodajni v primeru Casiraghi (v mislih imam primer iz leta 1995). Ugrabitev (144.člen KZ) - 6 mesecev do 5 let, razen če je ugrabitev storjena mladoletni osebi ali ob grožnji z umorom ali težji telesni poškodbi - potem 1 do 10 let. Casiraghi je bil za KD iz leta 1995 obsojen na skupno 11 let in pol, po pritožbi (!), ki ji je očitno višje sodišče ugodilo (po mojih podatkih) na 9 let zapora. Kakorkoli ... glede na težo kaznivega dejanja ... odločno premalo!!

2. Pogojni odpust je možen po preteku polovice kazni (ali seveda kasneje) v primeru, da se utemeljeno sklepa, DA NE BO PONOVIL KAZNIVEGA DEJANJA in ČE V TEM ČASU NI STORIL NOVEGA KAZNIVEGA DEJANJA.

3. Za obsojence s področja krvnih deliktov in/ali spolne nedotakljivosti je NUJNO psihološko spremljanje in to se v naših zaporih tudi izvaja. Kot eden izmed odločujočih dejavnikov za pogojni odpust je psihološko mnenje, ki vključuje uvid v storjeno dejanje in moralno presojanje ...poleg kopice drugih zadev. 109. člen KZ točno določa pogojni izpust (pa verjetno še kak zakon ali podzakonski akt). Generalni direktor urada za izvrševanje kezenskih sankcij Tomaž Smole očitno ne pozna dobro zakonov, saj velja izpust po 3/4 prestane kazni samo za kazniva dejanja nad 15 let (1). Casiraghi je prestajal kazen 11 mesecev na Povšetovi, kjer tako ali tako ne sediš za kazni daljše od 3 let. Hočem povedati, da zadnji izpust Casiraghija ni bil iz njegove "dolge" kazni 11,5 -skrajšano na 9 ...

4. Policija v tem primeru ni kriva sploh ničesar. Storilca so dobili v najkrajšem možnem času. Nekdo pa si napačno tolmači Zakon o varovanju osebnih podatkov. Organi, ki sodelujejo v tovrstnih zadevah bi morali biti upravičeni do tovrstnih podatkov (koliko časa in kje nekdo sedi, ali je nekdo obsojen ...). Žal ljubčki, če to poemni za vas policijsko državo, potem je to to, vendar ne misliti, da bi v takšnem primeru šli "naprej" samo določeni podatki. Pretočnost informacij med službami, ki so seveda za varovanje podatkov odgovorne, bi bilo večja.

5. Tragikomično je dejstvo, če drži, da je obosjenec SAM kontaktiral novomeško sodišče, da bi moral odsedeti še kazen napada na paznika, ki se je glede na krajevno pristojnost (NM) moral zgoditi v času presatajanja dolge kazni na Dobu.

6. Glavna krivda gre SODSTVU in naši ZAKONODAJI. Ne tožilstvu, ne policiji ... Zakonodaja omogoča tako kratke kazni in sodstvo je dovolj napihnjeno, da po eni strani ne ve kje je leva in kje desna (obsojencu pošiljajo kazen na domač naslov, medtem ko sedi na Povšetovi ...halo!!), po drugi pa ne daje od sebe bistvenih informacij policiji (kdaj so nevarni obsojenci izpuščeni na prostost), ker je to bojda kršenje osebnih podatkov ... sramotno!

Hvala :)

monster
16.02.2007, 18:33
Aja, pa še kratek komentar preobremenjenosti Policije:

pejte enkrat z njimi na nočno, recimo v ljubljani, pa boste sami spoznali, kaj pomeni biti navadni policist za 140 jurjev (tastarih) plače. Ko je naenkrat 5 prijav tatvine, ropa, ... in samo dve patrulji in ko zraven še kak cepec pride prijavit nekaj sredi noči, ker že 5 dni ni imel časa ... pejte z njmi pisat vsa poročila in ****arije iz katerih se delamo norca, je pa tudi del njihovega dela.

Ko po vas kozlajo, bežijo, tolčejo, včasih streljajo ali vas poskušajo povozit ... Ja? Bi radi menjali z njimi?
Bi radi koga porinili po štengah v uniformi? kazenska ovadba proti vam gre takoj naprej.

Sej vem, da je tko fajn pljuvat po policiji, ker so vas enkrat ustavili, ker ste vozili 5 km preveč in vam dali pihati, ko ste spili eno pivo preveč ... vendar! Policija je plačana slabo in opravlja trdo delo. Sodstvo je plačano odlično in dela slabo.

NaceM
16.02.2007, 22:10

pejte enkrat z njimi na nočno, recimo v ljubljani, pa boste sami spoznali, kaj pomeni biti navadni policist za 140 jurjev (tastarih) plače. Ko je naenkrat 5 prijav tatvine, ropa, ... in samo dve patrulji in ko zraven še kak cepec pride prijavit nekaj sredi noči, ker že 5 dni ni imel časa ... pejte z njmi pisat vsa poročila in ****arije iz katerih se delamo norca, je pa tudi del njihovega dela.

Ko po vas kozlajo, bežijo, tolčejo, včasih streljajo ali vas poskušajo povozit ... Ja? Bi radi menjali z njimi?
Bi radi koga porinili po štengah v uniformi? kazenska ovadba proti vam gre takoj naprej.

Sej vem, da je tko fajn pljuvat po policiji, ker so vas enkrat ustavili, ker ste vozili 5 km preveč in vam dali pihati, ko ste spili eno pivo preveč ... vendar! Policija je plačana slabo in opravlja trdo delo. Sodstvo je plačano odlično in dela slabo.

(Offtopic)

Čist tko.. 140 čukov plače. Kjer je povpraševanje je tudi ponudba. Ni bilo malo prej napisano, da je policistov "več kot dovolj"? Očitno si jih še vedno dovolj želi - to "trdo delo". Zakaj pa potem ne gre v neučinkovito (a dobro plačano) sodstvo? Ali pa je mogoče občasno za***avanje folka zaradi bedarij kompenzacija za nižjo plačo? (V stilu: "Jaz imam pa nizko plačo, ampak sem pa policaj in zato car in zato si lahko privoščim več kot ostali ne-carji.") Kolikor vem folk še vedno kar dosti sili na policijo (nisi ravno ti pisal o tem?) in se ni za bati osipa (tisti za schengen bodo - oz. so že - tako ali tako sprejeti za določen čas, ker jih je tako preveč). Jaz nisem nikogar silil, da naj postane policaj, zato me njihovo javkanje o nizki plači in nevarnem poklicu (da te kdo mahne po glavi, kdo hoče povoziti, kdo pokozla) NITI NAJMANJ NE GANE, ker se je za to odločil čisto vsak sam in (upam) po tehtnem premisleku. Ali kako že gre tisti srbski pregovor? "Posle ***anja nema kajanja!"
Vem, da se to grdo sliši, vendar marsikje drugje ni kaj dosti drugače.

In jaz res nisem kriv, da ima policaj 140 čukov plače in da se zaradi tega drka na mene JA OB 3H ZJUTRAJ, pa nisem popival (kljub temu že 26-krat pihal in nikoli napihal niti promila več kot 0,00!) Da ne govorm, da se mi je tudi že dogajalo, da je pri klicu na 113 že 3x konca zvonilo in šele v četrtem poskusu se je javil nek zelo zdolgočasen operater. In še.. In še.. In šeeee bi lahko naštevali.

Poleg tega policaju (pa čeprav ima samo 140 jurjev plače) ne daje ČISTO NIČ pravice, da se počuti kralja in da pa on, ker je "varuh zakona" lahko krši zakone, ker njega pa tako ali tako ne bo nihče kaznoval (ker dejansko je tako, da v policiji še kako velja "vrana vrani oči ne izkljuje"), MORALO BI BITI RAVNO NASPROTNO. Pa žal ni! Ne samo, da ni, ampak je celo zelo daleč od tega, da bi bilo nasprotno! (To kar si ti komentiral - verjetno moj post ane.)

In za konec.. Čeprav dobi samo 140 jurjev, tudi jaz prispevam en del od teh 140 čukov!

Irina
16.02.2007, 22:16
[COLOR="Orange"][COLOR="Sienna"]Pozdavljeni,
no pa nas je naša "preiskava" nekako pripeljala na sled krivcev. Kaj pa sedaj. kaj mi kot občani lahko konkretno naredimo, da se žalostna zgodba ne bo ponovila. Ne samo ta, tudi tiste, ko partner obračuna s svojo družico, pa so že vrabci kričali, da se bo nekaj zgodilo. In, ko se zgodi, predstavnik policije pove, da več kot so storili jim zakon ne dopušča. Koliko je trpinčenih otrok, pa jih ne morejo vzeti staršem, ker so pač starši. So starši nedotakljivi in so vredni več kot mlado življenje. Koliko časa se bomo na cesti še družili z objestneži, ki ogrožajo vse nas. Vozijo kot se jim zljubi, za njih ne veljajo nobeni predpisi. Oni so stvarstvo sveta, mi smo smeti. Ko povzročijo nesrečo se ponovi isti stavek "star znanec policije, nalogov za storjene prekrške ne štejemo več". Zato, da so se gospoda "Lipa" na sodniji resno lotili so morala tri dekleta dati svoje življenje. Do takrat mu nihče ni mogel priti do živega. A, sedaj mu pa lahko, sedaj ugotavljajo, da je bil gospod sila spreten. Smo postali tako brezbrižni drug do drugega, da dokler se nam samim ali našim bližnjim nič ne zgodi, hodimo okrog kot tiste tri prispodobe v figuri opic; nič ne vidim, nič ne slišim, nič ne vem. Kaj smo ljudje ali zombiji? Kaj lahko storimo mi, da se bodo zadeve začele spreminjati na bolje?

P.s. Monster s tvojim opisom delovnega mesta policaja se tudi jaz strinjam in sem nekaj odstavkov višje napisala zadevo v obliki vprašanja.
Ne zagovarjam policije, ampak hvala bogu, da v današnjih časih sploh še kdo hoče opravljati to delo. Ljubčki moji, koliko nas je, ki bi šli z veseljem v službo, kjer nas na "delovnem" mestu lahko povozijo, pretepejo, grozijo in še kaj, to da so do nas "samo" verbalno nesramni je še najmanj.Policisti pa opravljajo samo svoje delo. COLOR]

NaceM
16.02.2007, 22:19
Si se vprašala koliko policajev je hotelo biti policajev, pa so jih odklonili, ker jih je bilo preveč? Ti povem odgovor? VELIKO! (iz preverjenih virov).

Pa, da ne bo pomote, nisem en od njih oz. me takšno delo nikoli ni in nikoli ne bo zanimalo (pa tudi v sodstvu - ki je dobro plačano in neučinkovito - ne delam). Sem samo priden davkoplačevalec, ki pridno plačuje davke in se trudi imeti čimmanj komunikacije s policijo nasploh!

Irina
16.02.2007, 22:34
NaceM,
ne nisem niti pomislila, da si eden "od njih", ali celo odklonjen. Pač moja predstava o tem delovnem mestu izhaja iz tistega kar lahko vidim in preberem. Izhajam iz sebe, da to delo ne bi opravljala za nič na svetu ker se mi zdi vse tako nasilno. Kakršno koli nasilje ne prenesem in mi je resnično hudo, ko vidim trpljenje drugih. Danes šele vidim, da sem imela neizmerno srečo, ker sem se rodila ljubečima staršema in sem imela lepo mladost.

NaceM
16.02.2007, 22:37
To o čemer se menimo tukaj ni več v zvezi s to temo. Pa vseeno. Hotel sem samo povedati point, da je še vedno dovolj tipov (jih poznam kar ogromno, pa tudi žensk), ki bi radi bili policaji. Kljub vsemu temu, kar je bilo napisano (nevarnostim itd..) in kljub slabi plači (se vsi po vrsti tega zavedajo), pa še vedno silijo tja. Očitno je želja po adrenalinu na tak način še vedno prevelika.

Moj vidik je ta, da se trudim biti zgleden državljan, pa vseeno tisto malo, kar imam kontakta s policijo so negativne izkušnje (daleč od profesionalizma, o katerem tako radi govorijo). Pa se teh kontaktov zares trudim imeti čimmanj.

Tako da... No, to je moj pogled.

Irina
16.02.2007, 22:43
NaceM
se strinjam s teboj. Po žensko sem v svojem besedičenju zašla na stranpota. Resno, kaj mi kot posameznik lahko spremenimo v tem sistemu. Oziroma, vsaka pot se začne s prvim korakom. Kaj naj bi bil prvi korak k resnim spremembam?

NaceM
16.02.2007, 22:50
To kar sem napisal že v prvem postu svojem na to temo.

"Quis custodiet custodes?" (Kdo varuje varuhe?)

Je pač tako, da je potrebno spremeniti - kot je bilo že tukaj ugotovljeno tudi kaj v sodstvu, pa malo manj začet krivdo valiti drug na drugega (kako so se zgovarjali drug na drugega, da mi je šlo na bruhanje), pa znati pred svojim pragom sami pomest!

Mislim... Saj kot davkoplačevalca mi tudi ni vseeno, da država plačuje konkretne denarje samo zaradi svoje nesposobnosti v sodnih zaostankih! Potem pa minister za pravosodje reče: "Tega se bo treba navaditi!" HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO! Pa saj ti zaostanki se niso zgodili čez noč!

Še najmanj krivi se mi tukaj zdijo ti v zavodih za izvajanje kazenskih sankcij. Vsi na njih kažejo, da so tipa predčasno izpustili, ampak zgodilo se bi isto sranje, če bi ga izpustili malce kasneje, razlika bi bila samo v tem, da bi se znesel verjetno nad drugo štoparko! Oni končno samo izvajajo tisto, kar jim naloži pravosodje, organi pregona pa zalagajo pravosodje s primeri. Če pa zakoni niso v redu, da dopuščajo takšne anomalije - se pravi,d a se tak psihopat lahko prosto sprehaja in ogroža okolico, je pa potrebno zakone tako napisati, da temu več ne bo tako (tudi zakonodajno telo je mimogrede.. ZELOOOOOOOOOOOO DOBRO (PRE)PLAČANO)! Mislim, da sta prav tadva šibka člena in tu bi se moralo nekaj narediti.

In spet smo tam. Če me policija ne bo zaščitila (kar smo verjetno ugotovili, da težko zaščiti), se bom sam, če se bom pa zaščitil sam, pa bom spet na tapeti (kot npr. vaške straže). Paradkos totalen.

Irina
16.02.2007, 23:20
Ko prebiram odgovore po tej temi postajam vse bolj žalostna in zaskrbljena. V kakšnem svetu živimo mi in kaj bomo zaustili našim otrokom. Nekako smo ugotovili kje je vzrok problemov. Vemo, kdo je zanje odgovoren. Pa jim res ne moremo do živega? Nisi bil edini, ki ti gre na bruhanje, ko "osumljeni", krivda jim še ni dokazana, leporečijo. In kaj se zgodi, nič? Odložijo mikrofone, obrnejo hrbet novinarjem in odidejo v svoje sobane in karavana gre naprej. Kaj so oni Indijci iz kaste nedotakljivih. Poglej samo naju dva, robantiva kolikor moreva, in na koncu bova ugasnila svoja PC-ija in šla spat. Kaj bi bilo tisto, kar bi odgovornim porušilo dušni mir, jim nagnalo strah v kosti, da bi začeli migati?

čudežni
17.02.2007, 00:30

Monster, dobro si zgoraj napisal post pred tem.
Me pa vseeno nekaj zanima.
Od kod tebi ta podatek,da dobi policist 140 jurjev "stare plače" oz. zanime me, kaj je ta znesek - 140 ( JE TO OSNOVNA PLAČA ALI NETO PLAČA ? ).
Jaz imam druge vire in ti mi pravijo,da je podatek, ki se navezuje na njihovo "končno" plačo, bistveno višji.

Mcaffee
17.02.2007, 07:32

Kaj češ, sej vsaj dva Strojana sta tudi duševno motena (poslistvo mladoletnice...) pa se še vedno sprehajata po prostosti. Sicer pa, če država nekoga, ki je nevaren nadzira kričite, da gre za kršenje človekovih pravic, če ga ne, pa je nesposobna, neučinnkovita in kaj jaz vem kaj še vse.

yamamoto
17.02.2007, 09:57
Minister Šturm pravi, da krivcev ne bodo iskali. :D
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1207021619312385&cid=100&pgn=1
Seveda jih ni treba gospod minister. Samega sebe bi pri teh letih že lahko našel. :veryevil:
Če bi vsaj na hitro pokukal v forume, bi mu bilo gotovo takoj vse jasno. :approve:
Me pa skrbi še nekaj; malteški vitezi, bi morali vsem ostalim dajati drugačen zgled. :angel:
Tudi ta izjava je zanimiva:
Šturm je še pojasnil, da tudi obsojene osebe "uživajo" osebno dostojanstvo, ki jim ga ne smemo odvzeti.
Seveda se strinjamo, toda le pod pogojem, da naslednjih 30 let ne vidi več nobene ženske od blizu. :veryevil:

Irina
17.02.2007, 13:33
Pozdravljeni,
yamamoto, tebe (tudi mene) je "zmotila" izjava ministra Šturma o uživanju osebnega dostojanstva. Ampak "zmotila" me je še ena izjava. Citiram ministra Šturma (današnje Delo) "Tisku vržem nazaj rokavico, da prerado operira z izrazom o krivdi. Predvsem bi si morali prizadevati ugotoviti, kaj se je zgodilo in kakšni so bili razlogi za to." konec citata. Ja, gospod minister, kdo v tej državi je dobro plačan za to, da ugotavlja kaj se je zgodilo in kakšni so bili razlogi, da se je to zgodilo in se žal dogaja.? Novinarji ali sodišča? Kakor se stvari odvijajo, če sem skrajno sarkastična, bo na koncu, ubogo dekle dobilo še plačilni nalog, ker je štopalo na nedovoljenem kraju.

monster
18.02.2007, 13:02
140 jurjev osnovne čudežnik :)

čudežni
18.02.2007, 18:28

Monster, hvala za razlago. :)
Če pogledaš, če k temu dodamo nočne, praznične ali sobotne, nedeljske dneve, dodatne ure itd...., dobi policaj veliko več. Se strinjaš?

Jakec
18.02.2007, 19:46
+ "norma" ;)

NaceM
18.02.2007, 19:56

140 jurjev pa ni osnovne bruto plače. :D :D :D :D

biz
19.02.2007, 08:02
Šturm je mnenja da je "krivda subjektiven pojem", čeprav krivca imamo že na dlani. Če je Cassiraghi v zaporu napadel paznika to nikakor ne bi smelo uiti direktorju zapora in ta nikakor ne bi mogel pogojno izpustiti zaradi "lepega" vedenja Casisiraghija. Če pa direktor tega ni znal potem pa je nekaj hudo narobe v njegovem zaporu. Na vsak način je kriv direktor in neposredno tisti, ki imenuje direktorja na to pozicijo. Poraja pa se vedno znova vprašanje - ali je direktor kazenske ustanove dovolj usposobljen da lahko ugotovi ali je določena oseba za spustit predčasno ali ne.
Očitno ni saj nekdo, ki je bil že osem krat zaprt kaže očitne znake vedenjske deformacije in kot nasilnež in seksualni diletant je bil Cassiraghi že poznan.

1313
19.02.2007, 08:39
Mah, te zadeve s sodstvom so tako neverjetne da bi se čovek najraje zjokal. Za take in podobne primere je nujno treba zvišati kazni. OK, saj potem ko je nek zločin že storjen je za nekoga, ki je osebno vpleten nič ne pomaga. Ampak vseeno, take "izmečke" je potrebno pošteno kaznovati. Spolne zlorabe, pedofilija - smrtna kazen! Prav tako večkratni umori. Za le "navadne" morilce dosmrtne ječe. Skratka, skrajno stroge kazni! To sicer ne bo veliko pomagalo k temu, da bi se zmanjšalo število teh zločinskih dejanj, ampak vsaj občutek, da je potem storilca doletela pravična kazen bo.

Tako pa, osebno poznam primer ko je mož hladnokrvno ubil svojo ženo, mater dveh otrok, ju lovil in tudi nanju streljal zraven pa še na sosede h katerim sta se otroka zatekla. Kaj se je zgodilo? Možakar je bil zunaj po enajstih mesecih! Razlog? Kako prikladen - neprištevnost! Za take, jaz pravim šus v glavo in konec!

biz
19.02.2007, 09:01
Pravice odločanja o življenju nekoga drugega nimamo - čeprav se ti ne vem kolikokrat zdi da drugega izhoda ni - vendar bi morale obstajati bolj drastične kazni za takšne storilce.

pinky
19.02.2007, 09:41
oni so si vzeli pravico odločanja o življenju nekoga drugega.....

biz
19.02.2007, 09:51
oni so si vzeli pravico odločanja o življenju nekoga drugega.....

Če so oni potem lahko tudi mi, pa potem tudi oni in spet mi, kje pa je potem konec? Če so si to pravico vzeli oni potem še ne pomeni da si jo lahko mi v imenu ljudstva. In ali bo to pripeljalo nazaj izgubljeno osebo, bomo potem zadovoljnejši. Kazni naj bodo ostrejše in naj pripomorejo k poplačilu škode svojcem ali žrtvam. Sedaj pa so žrtve in svojci žrtev prepuščeni sami sebi.

monster
19.02.2007, 12:19
Monster, hvala za razlago. :)
Če pogledaš, če k temu dodamo nočne, praznične ali sobotne, nedeljske dneve, dodatne ure itd...., dobi policaj veliko več. Se strinjaš?

Ja, seveda se strinjam :)

Kaj neki jeclja tam Nace? :O

NaceM
19.02.2007, 12:21
Ja, seveda se strinjam :)

Kaj neki jeclja tam Nace? :O

140 čukov? Daj sken kakšne plačilne liste? (Pa, da ne bo od kakšne čistilke s policijske postaje.)

1313
20.02.2007, 06:17
Zame oseba, ki stori kakšno tako zverinsko dejanje kot je umor ali še huje spolno nasilje, pedofilijo izgubi vse pravice. Preganjana bi moral biti do konca! Kakšne pravice neki! Ni govora!

biz
20.02.2007, 07:58
Zame oseba, ki stori kakšno tako zverinsko dejanje kot je umor ali še huje spolno nasilje, pedofilijo izgubi vse pravice. Preganjana bi moral biti do konca! Kakšne pravice neki! Ni govora!

To je srž slovenstva, pravice pozabimo takrat ko se nam zahoče. Socialni problemi nimajo pravic, romi nimajo pravic, muslimani nimajo pravic, izbrisani nimajo pravic in pa kriminalci nimajo pravic. Vsi imajo pravice in seveda tudi dolžnosti enako kot jih imamo mi - izgubiti pravice - tega dandanes ne sme več biti, predolgo je to bilo. Vsak ima pravico do življenja, vsak ima pravico do svojega jaz, če pa misliš da se ti zdi da imajo kriminalci več pravic kot žrtve, pa ti dam celo prav.
V slovenskem pravnem redu je preveč poskrbljeno za krimnalca kot pa za žrtev, zakon mora uvesti poravnavo do žrtve in ostrejše kazenske ukrepe - smrtna kazen - ne.

freya
20.02.2007, 11:45

osnovne neto plače ...po podatkih policijskega sindikata ( po besedah znanca iz njihovih vrst le malo več), nadalje so dodatki za popoldansko, nočno in praznično delo, minulo delo, povračila za malico, vožnjo....okrog 200.000 starih ( kar res ni veliko)
Veliko policistov se je znašlo in so bili prijavljeni na drugih koncih slovenije kot so dejansko živeli ( povračila stroškov za vožnjo), minister jih je skontroliral...zato se je enim plača znižala tudi za 100.000 starih sit ali še več ( izračunajte sami ceno avtobusne vozovnice Maribor-Ljubljana 2x na dan).

biz
20.02.2007, 12:19
osnovne neto plače ...po podatkih policijskega sindikata ( po besedah znanca iz njihovih vrst le malo več), nadalje so dodatki za popoldansko, nočno in praznično delo, minulo delo, povračila za malico, vožnjo....okrog 200.000 starih ( kar res ni veliko)
Veliko policistov se je znašlo in so bili prijavljeni na drugih koncih slovenije kot so dejansko živeli ( povračila stroškov za vožnjo), minister jih je skontroliral...zato se je enim plača znižala tudi za 100.000 starih sit ali še več ( izračunajte sami ceno avtobusne vozovnice Maribor-Ljubljana 2x na dan).

Samo takšne so plače za policaje povsod drugod tudi. V nemčiji policaji ne spadajo med tiste ki boljše zaslužijo, saj mladi policaji le redko pridejo na 1200€ neto imajo pa potem boljše pokojnine. Šele po 15 letih delovnega staža pridejo na 2400 - 2800€ neto in seveda z odgovarjajočimi napredovanji.

čudežni
20.02.2007, 12:46

Freya, spoštujem delo Policistov, čeprav ne verjamem v njihovo inštitucijo kot samo. Verjamem v določene ljudi, katerih je pa žal malo.:(
Okrog 200.000 za nočne, praznične, se zafrkavati z mularijo, preganjati norce itd...res ni veliko.Ampak poglej malce drugače.Tudi npr. rudar dela pod jamo v neverjetnih razmerah.Koliko bi potemtakem njemu pripadalo?
Koliko bi tebi kot policistki bila solidna plača?
Kaj on kot policist tvega ( mu lahko zasežejo celotno premoženje, je izpostavljen "divjemu surovemu trgu", kjer vsak % nekaj pomeni, kjer ne ve ali bo preživel ali ne, kjer dela lahko potekajo po 14 ur in več...)? Verjetno, da ne.
Veš, če ni $ v gospdodarstvu, potem ga tudi v negospodarstvu ne bo!
Jaz zadnje čase videvam samo eno - vojaki na tujih misijah, stroški, stroški, stroški. Očitno je tale in prejšnja vlada ugotovila,da lahko brezposlenost rešuje tako,da se določen sloj prebivalstva obrne bodisi v vojsko bodisi v policijo. Ja, ****a, kdo bo pa delal in ustvarjal?!?!?

P.s.: Pa še nekaj. Nekaj let nazaj so določeni "neodvisni " mediji :clown: :clown: pisali o določeni problematiki. Sam to problematiko poznam in oni so načrtno pisali o bruto plačah, niso pa recimorprikazali samo sestavo plače, kako se je ta skozi obdobja nižala in se še, koliko ti isti ljudje zaslužijo v tujini, zakaj določeni zakoni veljajo zgolj in samo pri nas - V Sloveniji, drugod v tujini pa je sistem delitve veliko veliko ugodnejši... Ko sem sam to videl na lastne oči, sem spregledal, da v to, kar berem, gledam po TV ( kolikor še ) jemljem vse z rezervo.

Irina
21.02.2007, 22:37
Pozdravljeni,
nekateri se zavzemate, za najstrožje kazni za hude kriminalce. Ob neki priliki v družbi sem tudi sama goreče zagovarjala, za pedofile, morilce, posiljevalce ..... ipd, takoj uvesti najhujše možne kazni. Odgovor je bil, kot hladen tuš. Vsak, ki stori kaznivo dejanje od najmanjšega do najhujšega vedno misli, da njega nikoli ne bodo dobili. Zato ne premišljuje o višini kazni. Mislite, da je Plut, Casiraghi in njemu podobni, da so premišljevali o višini kazni, ko so morili, trpinčili... Ne, oni so bili prepričani, da njih pa nikoli ne bodo odkrili. Bolje bilo se vprašati zakaj so taki postali in zakaj mi nismo in ne bomo nikoli taki? Ker, če bomo vedali odgovor na to vprašanje, ne bomo dovolili, da se iz malega bitja razvije morilec, ampak normalen človek.

biz
22.02.2007, 07:42
Pozdravljeni,
nekateri se zavzemate, za najstrožje kazni za hude kriminalce. Ob neki priliki v družbi sem tudi sama goreče zagovarjala, za pedofile, morilce, posiljevalce ..... ipd, takoj uvesti najhujše možne kazni. Odgovor je bil, kot hladen tuš. Vsak, ki stori kaznivo dejanje od najmanjšega do najhujšega vedno misli, da njega nikoli ne bodo dobili. Zato ne premišljuje o višini kazni. Mislite, da je Plut, Casiraghi in njemu podobni, da so premišljevali o višini kazni, ko so morili, trpinčili... Ne, oni so bili prepričani, da njih pa nikoli ne bodo odkrili. Bolje bilo se vprašati zakaj so taki postali in zakaj mi nismo in ne bomo nikoli taki? Ker, če bomo vedali odgovor na to vprašanje, ne bomo dovolili, da se iz malega bitja razvije morilec, ampak normalen človek.

To je problem v Sloveniji, problemi se ne rešujejo ampak s epometejo pod preprogo. Tako je tudi z kaznovanjem - pa jih kar obesimo, obsojeni pa so že pred sodbo. Pa žal vse ni tako enostavno. Tudi jaz imam otroke in se bojim za njih kljub temu pa nikoli in nikdar ne bo rešitev, če bomo začeli ubijati druge.

Vsemogočni
23.02.2007, 22:48
Za zločinca, ki se je več ur izživljal nad ugrabljeno štoparko, smo spet slišali tisti stari, že udomačeni novinarski refren: To je storil star znanec policije, že večkrat obtožen za enake delikte in pred kratkim predčasno izpuščen iz zapora zaradi lepega vedenja. :clown: :nonono: :clown: :nonono:
Štala sLOVEnskega pravosodja pa čedalje bolj smrdi. :approve:
Vsi skupaj se moramo zavedati, da je za to, kar se je dekletu zgodilo, kriva sLOVEnska država. :( :mad:

Da je to možno v današnji dobi informacijske izobraženosti in upravljanja z računalniki, je to zelo obremenjujoč podatek za sodstvo in ostale organe pregona. Nad čemer bi se morali zamisliti tudi visoko nadrejeni in se vprašati, če so sposobni voditi take resorje. Da v današnji informacijski dobi ni možno dobiti podatka, kje se nahajajo zaporniki, kdaj jih odpuščajo iz zaporov na prostost, je vsega razmisleka vredno, ali so vsi podkupljeni ali zavestno kršijo vse zakone ali so nesposobni in so kakršna koli vlaganja v informacijsko izobraženost le stran metanje denarja. Če sodstvo in organi v zaporih niso sposobni medsebojnega sodelovanja, sta vprašljiva korektnost in zakonsko delovanje sodstva. Oziroma enostavno povedano, padla je pravna država na vseh pozicijah.

Vsekakor se odrekam krivdi države, ker sem to tudi sam. Krivo je sodstvo in vsi njeni organi, ki so ali podkupljivi ali nesposobni opravljati svoje delo.

biz
26.02.2007, 07:56
Da je to možno v današnji dobi informacijske izobraženosti in upravljanja z računalniki, je to zelo obremenjujoč podatek za sodstvo in ostale organe pregona. Nad čemer bi se morali zamisliti tudi visoko nadrejeni in se vprašati, če so sposobni voditi take resorje. Da v današnji informacijski dobi ni možno dobiti podatka, kje se nahajajo zaporniki, kdaj jih odpuščajo iz zaporov na prostost, je vsega razmisleka vredno, ali so vsi podkupljeni ali zavestno kršijo vse zakone ali so nesposobni in so kakršna koli vlaganja v informacijsko izobraženost le stran metanje denarja. Če sodstvo in organi v zaporih niso sposobni medsebojnega sodelovanja, sta vprašljiva korektnost in zakonsko delovanje sodstva. Oziroma enostavno povedano, padla je pravna država na vseh pozicijah.

Vsekakor se odrekam krivdi države, ker sem to tudi sam. Krivo je sodstvo in vsi njeni organi, ki so ali podkupljivi ali nesposobni opravljati svoje delo.

Država nima krivde - ima in to največjo, saj ona ima v rokah vse niti da povleče pravilne potezein to tedaj ko je to potrebno in ne vedno samo takrat, ko oblastem določene poteze lahko prinesejo dodatne glasove.
Medresornega sodelovanja kot da v tej vladi sploh ni saj eno ministrstvo nikoli ne ve kaj drugo počne in kaj drugo želi, vse to ne samo da zmanjšuje verodostojnost vlade ampak jo osmeši do dna.