Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Bozja radovednost

shem_me_zion
13.02.2007, 07:23
Bog s svojo omejeno zavestjo in znanjem ustvari vrsto, ki lahko le-to pridobi. Cloveska radovednost, ki se zrcali v kulturno/tehnoliski evoluciji veca znanje in zavest Boga. Najpomembnejse znanje glede Boga je nejegova irelevanca. Bog najprej prepove osnovno znanje, t.j., abstraktno dojemanje vesolja ter kaznuje cloveka. Nato, ko je vse izgubljeno izbere cloveka. Razum nima meja.

ozayrus
13.02.2007, 08:05
O pa ima z zaslepljenostjo o...veri na primer (ne zamert, samo kot primer). Ljudje smo razumska bitja a smo spobni ves ta razum podvrečt veri (in se okitit z kilo c4 eksploziva in vrčt v zrak šolski avtobus)

slehernik
13.02.2007, 08:06
Kabalizmi.

kopron
13.02.2007, 21:45
Bog ne more nikoli biti neko omejeno bitje:nonono: . Ker Bog potem ne more biti Bog , ampak le neko omejeno, nižje bitje, pod nivojem Boga:nonono: . Bog pa je neskončen, torej neomejen in tako tudi večen , ; "od vedno" :approve: . Takole omejeno bi lahko bilo le bitje, ki podobno omejeno tudi razmišlja:dontknow: . No, lep primer za to omejenost smo tudi mi, ljudje :approve: . Ker, pač ni možno, da bi neko bitje dalo več, kot prejme in ima od Boga :approve: . Torej, tudi človek ne more imeti nekaj, ( ali celo več ), kar že prej nima tudi Bog :2thumbs: . Sicer pa je glede Boga lepo razložil Lorencak v zadnjem postu v " Ali je Bog, ali ga ni " . Lp, B :angel: .

mizarstvo.lorencak
14.02.2007, 08:01
Bog ne more nikoli biti neko omejeno bitje:nonono: . Ker Bog potem ne more biti Bog , ampak le neko omejeno, nižje bitje, pod nivojem Boga:nonono: . Bog pa je neskončen, torej neomejen in tako tudi večen , ; "od vedno" :approve: . Takole omejeno bi lahko bilo le bitje, ki podobno omejeno tudi razmišlja:dontknow: . No, lep primer za to omejenost smo tudi mi, ljudje :approve: . Ker, pač ni možno, da bi neko bitje dalo več, kot prejme in ima od Boga :approve: . Torej, tudi človek ne more imeti nekaj, ( ali celo več ), kar že prej nima tudi Bog :2thumbs: . Sicer pa je glede Boga lepo razložil Lorencak v zadnjem postu v " Ali je Bog, ali ga ni " . Lp, B :angel: .

Prav imaš Kopron, Božja radovednost ne more obstajati, ker ima neskončno modrost.
Obstaja pa Božja previdnost, ki pa je čisto nekaj drugega.

kopron
14.02.2007, 20:54
Je tako , Lorenčak :), dobro si dodal ;), le tako naprej, Brate , ...

shem_me_zion
22.02.2007, 04:17
Prav imaš Kopron, Božja radovednost ne more obstajati, ker ima neskončno modrost.

Vprasanje je, ce v tej "neskoncni modrosti" Bog pozna samega sebe - t.j. ce je samo-reflektiven. Neskoncno modro bitje, s toliksnim kreativnim potencialom morda ne more poznati lastne podobe ravno zaradi nezmoznosti radovednosti. Spekuliram, da Bog potrebuje radovedno bitje, da preko njega odkrije svoj lasten "vstroj". Na zacetku je Bog skril svoje ime in pustil cloveka, da ga isce.

(Drevo univerzialnega znanja je bilo ponujeno na zacetku in clovek je naredil test.)