Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Osebni snemalnik?

mihies
16.02.2007, 12:56
"Z osebnim snemalnikom lahko shranite do 6 ur posnetih oddaj, za obdobje dveh dni. Posnete vsebine lahko poljubno presnemavate."
Dva dni, šest ur? Pa kaj so pijani tamle? In za to naj bi človek še plačeval?

smith_john
16.02.2007, 13:09
Glede na njihove nove storitve zadnje čase bi se človek raje vprašal o nijhovi sposobnosti kot pa treznosti :rolling: Zgleda da je ta sposoben kader res ušel pred časom h konkurenci, posledice se že kažejo :veryevil: Ampak PR jim pa še vedno dobro laufa :rolling:

klemenr
22.02.2007, 11:26
Mihes: Omenjeno (6 ur, 2 dni) bo vključeno v osnovni paket. Omejitve so potrebne zaradi licenc in avtorskih pravic.

mihies
22.02.2007, 12:41
Klemen,

6 ur menda ni vezano na licence ali avtorske pravice? Kakorkoli, osebni snemalnik zgleda zelo nekoristno in velik korak nazaj od kabelske televizije kjer človek lahko pač posname za lastno uporabo kar mu paše za kolikor časa? Pa ne mi rečt da je to prepovedano, ker potem bo potrebno zgraditi zapor za 2M slovenceljev. Mimogrede, kako pa ima kabelska TV rešeno tele licence in avtorske pravice - a imajo redarja ki hodi do ljudi in gleda kaj so posneli na VCR? Zakaj SIOL enostavno ne podpre prikazovanje na računalniku?
Kakorkoli, ni mi jasno, kako si bom ogledal priljubljeno oddajo, ko se vrnem iz enotedenskega potovanja ali počitnic.

Ipod
22.02.2007, 16:03
Od kje pa ti, da se ne da na dvdr snemat iz siol tv? Na računalniku pa tut lahko gledaš! Če si stvari
ne znaš uredit prek aditeye pa si kupi tv tuner....

mihies
23.02.2007, 08:06
Od kje pa ti, da se ne da na dvdr snemat iz siol tv?

Dobro, potem pa nastavi da se ti v nedeljo snemajo formule na POP TV in v ponedeljek film na TV3.

Na računalniku pa tut lahko gledaš!

Pa bom jutri tudi lahko?
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=23776

Če si stvari ne znaš uredit prek aditeye pa si kupi tv tuner....

Pa še en STB, da bom potem z daljnicem preklapljal kanale al kaj?

Ipod
23.02.2007, 14:32
Heh opcijo koledarja sneman ma že moj videorekorder pa je star 10 let...
Meni siol tv na pc dela, nevem zakaj nebi.... oz. nevem kaj se zgodi jutri.
Saj pravi, da je rešitev tudi skozi tv tuner, če drugač ne gre...

mihies
23.02.2007, 17:55
Heh opcijo koledarja sneman ma že moj videorekorder pa je star 10 let...
Po mojem nimaš pojma o čem govoriš. A si opazil, da lahko tvoj čudoviti videorekorder snema samo program, ki je nastavljen na STBju. Če hočeš snemat dva različna programa pa ne gre. Da ne govorimo, da mora biti STB stalno vklopljen.
Meni siol tv na pc dela, nevem zakaj nebi.... oz. nevem kaj se zgodi jutri.
A ti kdo daje garancijo da bo jutri delalo? A si se sploh potrudil in kliknil na hiperpovezavo? Misliš, da vrli SIOLovci niso sposobni čez noč ukiniti te možnosti (retorično vprašanje)?
Saj pravi, da je rešitev tudi skozi tv tuner, če drugač ne gre...
Joj, pa ti si res z marsa padu. Če hočeš goniti preko tv tunerja boš potreboval dodaten STB pa še možnosti menjave programov iz računalnika nimaš. Pa še slika je slabša.

Ipod
23.02.2007, 22:51
Zakaj si daješ občutek, da se prot teb plete zarota?

mihies
24.02.2007, 08:36
Zakaj si daješ občutek, da se prot teb plete zarota?

Poskušam ti dopovedat, zakaj je osebni snemalnik zelo neuporaben in zakaj je trenutno tudi nemogoče/nepraktično snemanja na klasične snemalne naprave in da bi SIOL dosti naredil, če bi enostavno podprl prikaz na računalih. Stanje kot je in stanje kot bo je slabše kot na kabelski. Zgleda da SIOL ne dojame popolnoma pojem digitalne TV. Za njih je to navadna TV, ki se pač pretaka po digitalnem mediju.
Nevem pa kje vidiš zarote...

Neuromancer
24.02.2007, 12:36
Za takšno situacijo so krivi nazadnjaški lastniki vsebin, ki še vedno niso prestopili v digitalno dobo in nimajo dodelanih dobrih poslovnih modelov za njihovo kapitalizacijo. Vsi bi radi še naprej služili samo od kinovstopnic in DVDjev.

Teh reči še v US and A nimajo poštimanih, pa bo nek popolnoma nepomembni SiOL komurkoli postavljal pogoje? SiOL ponuja te zadeve pod tujimi pogoji, ker jih mora, čeprav si pri tem dela izgubo. S tem si pač tlakuje pot za bližnjo ali srednjo prihodnost, ko bodo zadeve bolj uporabniku prijazne in s tem bolj donosne.

mihies
24.02.2007, 14:21
Za takšno situacijo so krivi nazadnjaški lastniki vsebin, ki še vedno niso prestopili v digitalno dobo in nimajo dodelanih dobrih poslovnih modelov za njihovo kapitalizacijo. Vsi bi radi še naprej služili samo od kinovstopnic in DVDjev.

Teh reči še v US and A nimajo poštimanih, pa bo nek popolnoma nepomembni SiOL komurkoli postavljal pogoje? SiOL ponuja te zadeve pod tujimi pogoji, ker jih mora, čeprav si pri tem dela izgubo. S tem si pač tlakuje pot za bližnjo ali srednjo prihodnost, ko bodo zadeve bolj uporabniku prijazne in s tem bolj donosne.

SI lahko malo bolj natančen. Kaj točno in kako pogojujejo lastniki vsebin? In kdo so tile lastniki vsebin.
Npr., a lastniki vsebin pogojujejo, da človek ne sme gledat SIOL TV na računalniku?
A lastniki vsebin prepovedujejo, da bi menjaval programe na Aminu preko programskega vmesnika in ne daljinca? (Ko smo že pri temu, sramota od Aminota, ki nima niti gumbov za menjavanje programov na napravi, kaj šele da bi namesto tiste nekoristne rdeče led diode pisala št. programa...) Mogoče bom pa iz Lego mindstorma sestavil napravo, za pritiskanje gumbov na Amino daljincu..
Kaj pa digitalna kabelska? Ne mi rečt, da se tudi tam ne da snemat.

Neuromancer
24.02.2007, 15:20
Kdo so lastniki vsebin/avtorskih pravic/licenc, kakorkoli že? Recimo pri ameriških filmih: Disney, DreamWorks, Paramount, Sony / Columbia, Twentieth Century Fox, Universal Studios, Warner Brothers. Za vsako predvajanje v kinu, na DVDju ali na bilokaki televiziji (kabelski, IP, whatever) hočejo v končni fazi svoje denarno nadomestilo. Vsaka javna ali privatna televizija mora torej plačat za filme in serije, ki jih predvaja - mi pa njim naročnino.
Po drugi strani pa lastniki vsebin nočejo ljudem po nepotrebnem olajšat snemanja in piratiziranja vsebin. Treba je priznat, da navaden videorekorder le ne omogoča tako enostavnega razširjanja vsebin kot digitalen zapis na trdem disku, je res? (poleg tega se mi zdi, da je v ceni videokaset od vedno bil vračunan tudi pavšal za nadomestila)

Kakšne pogodbe ima SiOL, ve samo SiOL. Ampak ja - če lastnik vsebin v pogodbi prepove ogledovanje vsebin na osebnem računalniku, mora SiOL za to poskrbet z ustreznimi tehničnimi ukrepi.

Drugo pa je oprema, ki jo ponudi SiOL. Ker je Slovencem vedno bila važnejša cena od kakovosti, mora SiOL to upoštevat in kupit čim cenejšo opremo, ki bo še igrala.

Vse je v ekonomiji in v dobičku.

mihies
24.02.2007, 16:39
Kdo so lastniki vsebin/avtorskih pravic/licenc, kakorkoli že? Recimo pri ameriških filmih: Disney, DreamWorks, Paramount, Sony / Columbia, Twentieth Century Fox, Universal Studios, Warner Brothers. Za vsako predvajanje v kinu, na DVDju ali na bilokaki televiziji (kabelski, IP, whatever) hočejo v končni fazi svoje denarno nadomestilo. Vsaka javna ali privatna televizija mora torej plačat za filme in serije, ki jih predvaja - mi pa njim naročnino.
Ja, sej do tle je jasno.
Po drugi strani pa lastniki vsebin nočejo ljudem po nepotrebnem olajšat snemanja in piratiziranja vsebin. Treba je priznat, da navaden videorekorder le ne omogoča tako enostavnega razširjanja vsebin kot digitalen zapis na trdem disku, je res?

Povej to ta lpodu, ki ima DVD rekorder. Razen rahlo slabše kvalitete je prav tako enostavno. Lahko pa seveda STB priklopiš na video vhod grafične kartice, pa je spet zelo enostavno. Sicer pa kvaliteta na SiOL TV itak ni boljša kot navadna kabelska, prej bi rekel da je malo slabša (kocke, kocke, kocke).

(poleg tega se mi zdi, da je v ceni videokaset od vedno bil vračunan tudi pavšal za nadomestila)
V te slaboumne zakone se pa ne bi spuščal. Menda, po novem, velja za vso strojno opremo povezano z hranjenjem podatkov podobno. Kaj češ, cel svet smo pirati.

Kakšne pogodbe ima SiOL, ve samo SiOL. Ampak ja - če lastnik vsebin v pogodbi prepove ogledovanje vsebin na osebnem računalniku, mora SiOL za to poskrbet z ustreznimi tehničnimi ukrepi.
Vprašanje je, ali je lastnik vsebin prepovedal in kako je to prepovedal? Lastnik ima pogodbo s TV hišo. Torej SIOL vpraša vsako TV hišo katero distribuira, kaj lastnik vsake njihove vsebine dovoli?
Gremo naprej. Ne mi rečt, da SIOL dobiva digitalno vsebino direkt iz digitalnih naprav vsake posamezne TV hiše, torej sliko brez izgub. Kolikor je meni jasno, obstajata dve varianti:
1. Signal se dobi iz analogno (klasična antena)
2. Signal se dobi digitalno (sateliti) z izgubami
Obe varianti sta razpoložljivi tudi navadnim ljudem preko antene ali satelitskega krožnika, ja?
Torej, človek brez IP televizije lahko oba signala veselo snema kamorkoli, kadarkoli in za kolikor koli časa, človek z IP televizijo, ki isti signal dobi preko bakrenih (in kmalu optičnih, upajmo) žic pa ne more ne enega ne drugega in ne tretjega?
Poudarjam, da gre za isti signal, oz. isto kvaliteto.

Drugo pa je oprema, ki jo ponudi SiOL. Ker je Slovencem vedno bila važnejša cena od kakovosti, mora SiOL to upoštevat in kupit čim cenejšo opremo, ki bo še igrala.

Vse je v ekonomiji in v dobičku.

Pa misliš, da bi infarkt koga v SIOLu, če bi kot opcijo ponudili drugo napravo? Lepo je oglaševat kaka čudesa ponuja SIOL, da bi pa res kaj dobrega in koristnega ponudil pa ni govora. In zakaj je vedno potrebno čakat, kaj tujina naredi? A ni nobenega dovolj pametnega na SIOLu, ki bi imel svoje ideje? Z dobičkom ki ga prideluje SIOL bi lahko marsikatero zamisel uresničil, ne pa da ponuja neke neuporabne storitve. Ah, slovenska miselnost.

Ipod
24.02.2007, 18:20
Dvd-r imam ampak samo v pcju. Slovenska produkcija me ne zanima vse ostalo se dobi na internetu... Na tv pa imam prikloplen star vcr ter divx player, kar se mene tiče je to dovolj...
Še 1x s pcjom lahko gledaš siol tv tut posnameš si lahko zadevo ter jo kasneje skonvertirač v bilo kaj.
Kvaliteta je precej boljša od kablskega sistem, da ne omenjam antenskega sprejema.

Neuromancer
24.02.2007, 18:43
mihies, koliko denarja si pripravljen plačat za ogled istega filma v kinu, na izposojenem DVDju, na kupljenem DVDju, na avionu, na SiolTVju, na HBO ali na javni TV? Pa je isti signal, ista kvaliteta :)

Nekaj sem pozabil izpostavit - kar se tiče osebnega snemalnika, je po moje vezan predvsem na Video on demand. Ker ne znajo drugače uveljavit pravic za posamezne vsebine, bodo veljala ista pravila za vse po logiki najmanjšega skupnega imenovalca. Torej, pravila za Našo malo kliniko po vzoru pravil od Disneyja.

BTW, kaj pa praviš na tole: na nekem blogu sem prebral, da namerava Apple v naslednjih letih začeti uporabljati mrežo AppleTVjev kot P2P network za čimhitrejše razpečevanje filmov po principu video on demand (vsak AppleTV ima 40 GB diska). Čigava last bo pa potem vsebina, ki bo prišla v bajto, pa ne boš imel dostopa do nje? :)

mihies
24.02.2007, 20:35
mihies, koliko denarja si pripravljen plačat za ogled istega filma v kinu, na izposojenem DVDju, na kupljenem DVDju, na avionu, na SiolTVju, na HBO ali na javni TV? Pa je isti signal, ista kvaliteta :)

Pa ni niti isti signal niti ista kvaliteta tako mimogrede. Zelo verjetno je SiOL TV najslabša kvaliteta signala izmed naštetih.

Nekaj sem pozabil izpostavit - kar se tiče osebnega snemalnika, je po moje vezan predvsem na Video on demand.

Zakaj bi bil snemalnik vezan na VOD? Tehnično si že mogoče deli kakšne žice in prog. opremo, drugače pa res ne vidim (legalne) povezave.

Ker ne znajo drugače uveljavit pravic za posamezne vsebine, bodo veljala ista pravila za vse po logiki najmanjšega skupnega imenovalca. Torej, pravila za Našo malo kliniko po vzoru pravil od Disneyja.

Skratka, če se nek lastnik izmisli, da ne bo pustil snemanja svoje vsebine - adijo osebni snemalnik?

BTW, kaj pa praviš na tole: na nekem blogu sem prebral, da namerava Apple v naslednjih letih začeti uporabljati mrežo AppleTVjev kot P2P network za čimhitrejše razpečevanje filmov po principu video on demand (vsak AppleTV ima 40 GB diska). Čigava last bo pa potem vsebina, ki bo prišla v bajto, pa ne boš imel dostopa do nje? :)

Ehm, če si bom omislil tako napravo bo to ravno zato, da bom imel dostop do take vsebine... Mislim da malo mešaš tle VOD in TV.

Neuromancer
24.02.2007, 20:49
Snemalnik je vezan na storitev VOD zato, ker se ljudje niso pripravljeni odpovedat pavzam med gledanjem filma, ki so ga plačali 2€. Zato mora obstajat možnost shranjevanja. Zakaj se vsebina selfdestructa po nekem času? Ker tako zahteva lastnik pravic :D Sam poglej, kako je z muziko iz Applove štacune iTunes: ti plačaš in downloadaš komad, ga kopiraš na nešteto PCjev, poslušaš ga pa lahko samo na petih naenkrat. Bedno, ampak tko je.

Tist okrog AppleTVja boš pa že razumu, ko bo cajt :)

mihies
24.02.2007, 21:10
Snemalnik je vezan na storitev VOD zato, ker se ljudje niso pripravljeni odpovedat pavzam med gledanjem filma, ki so ga plačali 2€. Zato mora obstajat možnost shranjevanja.

:dontknow: Prav nič mi ni jasno kaj si napisal. Kaj ima veze osebni snemalnik, ki snema trenutne TV oddaje in VOD, ki predvaja oddaje na zahtevo? A lahko to bolj počasi obrazložiš?

Zakaj se vsebina selfdestructa po nekem času? Ker tako zahteva lastnik pravic :D Sam poglej, kako je z muziko iz Applove štacune iTunes: ti plačaš in downloadaš komad, ga kopiraš na nešteto PCjev, poslušaš ga pa lahko samo na petih naenkrat. Bedno, ampak tko je.

Pa kaj imaš ti toliko s tem Applom. Jaz pač servista iTunes ne uporabljam, ker se s tem ne strinjam. Je pa še vedno bolje da lahko igraš na petih napravah neskončno časa kot da se ti vsebina izbriše v dven dneh.

Sicer bi pa lahko tudi začel kaj odgovorjat na zastavljena vprašanja ne pa samo metat Apple naokoli.

Neuromancer
24.02.2007, 21:45
lol, v bistvu samo razmišljam o zadevah z druge perspektive, s tem da nimam nobene veze s SiOLom, me SiOL TV sploh ne zanima in še manj njihovi filmi. Kljub vsemu pa lahko skupaj doženemo, zakaj SiOL dela stvari tako kot jih dela - tudi če se vmes kje zmotimo :)

Torej: SiOL na eni strani uvaja video on demand, kjer boš plačal določen znesek za to, da boš imel 24 ur na voljo za ogled filma. Vsak film boš najbrž lahko 24 ur poljubno predvajal, pavziral in prevrtaval v programskem vmesniku - je res? No, ampak potem maš pa še osebni snemalnik, kamor lahko posnameš film in si ga lahko spet večkrat predvajaš. Ampak zdaj seveda ne more film ležati na snemalniku za nedoločen čas, ker potem ne bi imela omejitev 24 ur za ogled nobenega pomena. Če nimajo softverske rešitve, ki bi preprečila zapis filma na snemalnik (ne pa tudi ostalih vsebin), pač enostavno pobrišejo vsebino snemalnika na 2 dni. Seveda pa se lahko tudi motim...

Appla ti pa stalno navajam kot primerjavo, kako zadeve s pravicami do določenih vsebin rešujejo "big boys". Ne rečem, da je isto, ampak spada v isto problematiko. S tem, da SiOL sigurno ne more postavljat pogojev, ki jih pa Apple lahko.

mihies
24.02.2007, 23:19
lol, v bistvu samo razmišljam o zadevah z druge perspektive, s tem da nimam nobene veze s SiOLom, me SiOL TV sploh ne zanima in še manj njihovi filmi. Kljub vsemu pa lahko skupaj doženemo, zakaj SiOL dela stvari tako kot jih dela - tudi če se vmes kje zmotimo :)

Sure, debata je vedno koristna.

Torej: SiOL na eni strani uvaja video on demand, kjer boš plačal določen znesek za to, da boš imel 24 ur na voljo za ogled filma. Vsak film boš najbrž lahko 24 ur poljubno predvajal, pavziral in prevrtaval v programskem vmesniku - je res?

Menda že, samo kak je smisel omejitve 24 ur? Meni se zdi malo češko. Primer: Naročim film zvečer, začnem gledat in otroci začnejo delat hrup. Prekinem gledanje in ker je potem že prepozno grem spat. Naslednji dan mi na začetku večera film preteče in ga ne morem več gledat (razen če si vzamem dan dopusta in ga gledam zjutraj).
Trenutno sem pristaš www.itivi.si. Dobiš DVD po pošti in ga imaš koliko časa hočeš. Ista vsebina, nižje plačilo, boljša kvaliteta. In kje je tu po tvojem logika?

No, ampak potem maš pa še osebni snemalnik, kamor lahko posnameš film in si ga lahko spet večkrat predvajaš. Ampak zdaj seveda ne more film ležati na snemalniku za nedoločen čas, ker potem ne bi imela omejitev 24 ur za ogled nobenega pomena. Če nimajo softverske rešitve, ki bi preprečila zapis filma na snemalnik (ne pa tudi ostalih vsebin), pač enostavno pobrišejo vsebino snemalnika na 2 dni. Seveda pa se lahko tudi motim...

Po mojem se motiš iz več vidikov. Prvič, eno je film ki ga plačaš (vsebino) drugo je pa TV za katero plačaš samo medij (ADSL, VDSL karkoli) in je javno dostopna brez plačila.
Če pa nimajo programske rešitve, ki bi ločila med dvema, potem pa naj zaprejo firmo in dajo napis na vrata "zaprti zaradi nesposobnosti".

Appla ti pa stalno navajam kot primerjavo, kako zadeve s pravicami do določenih vsebin rešujejo "big boys". Ne rečem, da je isto, ampak spada v isto problematiko. S tem, da SiOL sigurno ne more postavljat pogojev, ki jih pa Apple lahko.

Glede na zadnje pismo Jobsa tudi Apple nič ne postavlja pogojev, še bolj verjetno pa da niti noče. Problem siola je pa verjetno kombinacija več stvari za katere so sigurno vsaj delno krivi sami.

janezpesec1
01.03.2007, 17:45
Mihes: Omenjeno (6 ur, 2 dni) bo vključeno v osnovni paket. Omejitve so potrebne zaradi licenc in avtorskih pravic.
G. Klemen, ali mi lahko prosim odgovorite zakaj mi na servisnih stranih pise da je snemalnik placljiv, in sicer 5€ na mesec ? Hvala za odgovor in lp

AntiFriz
01.03.2007, 18:57
Obe varianti sta razpoložljivi tudi navadnim ljudem preko antene ali satelitskega krožnika, ja?
Torej, človek brez IP televizije lahko oba signala veselo snema kamorkoli, kadarkoli in za kolikor koli časa, človek z IP televizijo, ki isti signal dobi preko bakrenih (in kmalu optičnih, upajmo) žic pa ne more ne enega ne drugega in ne tretjega?
Poudarjam, da gre za isti signal, oz. isto kvaliteto.

Tu gre za lastno uporabo in posredovanje signala.
Ce si bos ti pekel cdje iz interneta za lastno rabo je vredu, ce jih bos prodajal dalje te bi v ameriki obesili;)

missClause
01.03.2007, 19:13
to je pa zarad tega ker se bodo vsi filmi k jih boste snemal se bo to shranilo na siolov strežnik trenutno, in ker zaradi zelo veliko uporabnikov tega ne more snemat in ne brisat ker bi se jim strežnik zabasu so naredili limit 2 dni/brisanje....to se bo sčasoma spremenilo...

rock
01.03.2007, 19:19
Ponudit STB-je z diskom pa bo. Ko bo polen boš pa brisal.

mkardum
01.03.2007, 20:37
Modeliranje grupne dinamike v cloveski druzbi

Začnite s kletko, v kateri je pet opic. Znotraj kletke naj s stropa na
vrvici visi banana, pod njo pa postavite lestev. Hitro bo ena od opic
skušala splezati po lestvi proti banani. Vendar takoj, ko se to zgodi, njo
in vse ostale opice polijte z mrzlo vodo tako močno, da banana ostane
nedotaknjena.

Čez nekaj časa se bo še kaka opica skušala na enak način dokopati do
banane ampak z enakim rezultatom, ker boste opice ponovno obilno namočili
v mrzli
vodi.

Kmalu bodo opice, čim se bo kaka od njih hotela lotiti banane, popadle po
njej in ji to preprečile. Takrat lahko ukinete polivanje z mrzlo vodo.

Sedaj pa vzemite eno od opic iz kletke in jo nadomestite z novo. Ta se bo
seveda spet hotela lotiti banane, a jo bodo ostale napadle in ji to -
zaradi preteklih izkušenj - preprečile. Po še nekaj poskusih se bo
naučila, da bo napadena vsakokrat, ko se bo skušala po lestvi približati
banani.

Ponovno zamenjajte eno od starih opic z novo. Ta se spet poskuša povzpeti
po lestvi, a jo ostale napadejo. Tudi prejšnja nova opica se z navdušenjem
pridruži njenemu kaznovanju. Na ta način postopno zamenjajte vse stare
opice z novimi. Vsaka od njih bo dobila batine, ko se bo skušala
približati banani. Večina od opic sploh ne bo imela pojma, zakaj ni
dovoljeno
vzpenjanje po lestvi in zakaj sodelujejo v pretepu.

Ko ste zamenjali vso "staro garnituro", nobena od navzočih opic nima
izkušnje z mrzlo vodo in vendar si niti ena ne drzne splezati po lestvi do
banane. Zakaj? Ker - kolikor one vedo - se to od nekdaj ne sme.

In tako nastajajo mnenja, pravila lepega vedenja, red v podjetjih,
politika, vere, večne resnice.............