Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SiOL in VDSL

Pirotehnik
16.02.2007, 16:58
A kdo ve, če bo SiOL tut kdaj začel podpirat povezovanja preko VDSL omrežji? In zanima me, če bodo nudili tako visok prenos podatkov kot pri T-2?

bobi
16.02.2007, 17:28
A kdo ve, če bo SiOL tut kdaj začel podpirat povezovanja preko VDSL omrežji? In zanima me, če bodo nudili tako visok prenos podatkov kot pri T-2?

Seveda bo tudi vdsl2 in to pri obeh ponudnikih, še letos!

zeriX
17.02.2007, 07:53
Ni šans, ker ko bo siol to pripravljen, bo T-2 imel optiučno omrežje po vsej Sloveniji. In bo vdsl povezava izgledala tako kot danes naprimer isdn.

malo sanjaš a?
prej ko bo gratel potegnil optiko po vse sloveniji bo siol mel prej pripravljeno omrežje za vdsl preko bakra ki je že položen...

rockstar1707
19.02.2007, 07:03
Nek malo starejsi clanek: http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=53&article_id=153070106091925113&cid=112&pgn=1

Sicer pa je temu namenjen podsklop "O SiOL ponudbi": http://forumi.siol.net/forumdisplay.php?f=204

Obstaja pa tudi ze tema o VDSL2: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=22962

MODRI_ZOB
19.02.2007, 15:08
Ni šans, ker ko bo siol to pripravljen, bo T-2 imel optiučno omrežje po vsej Sloveniji. In bo vdsl povezava izgledala tako kot danes naprimer isdn.

...pustite se presenetiti ;)

TEDYBEAR
19.02.2007, 17:26
pri siolu & telekomu se v 10 letih nismo pustili presenetiti ...seveda pozitivno

negativno nas pa ponavadi šokirajo :d

Budboy
20.02.2007, 18:34
Dejansko ponudba VDSL2 tehnologije bo trgu ponudu telekom.
Tržu jo bo pa siol....Max. hitrost naj bi bila 70/35Mbit/s.
Odv. kakšne pakete bojo ponudl.

Veron
20.02.2007, 20:19
max hitrosti so 90/60 ;)

rock
20.02.2007, 22:26
Kdor je sred vasi hitr kevder posprvt pa en prostor za centralo v najem punudit.
Po uspešno sklenjenem poslu je razdalja parice pod 2 m zagotovljena!

Veron: To ti govoriš o operativnih hitrostih? Na kakšni razdalji?

gremlin
21.02.2007, 21:12
malo sanjaš a?
prej ko bo gratel potegnil optiko po vse sloveniji bo siol mel prej pripravljeno omrežje za vdsl preko bakra ki je že položen...
Ta baker je večinoma star in neuporaben.Pa še veliko je po zraku.Če bo hotel Telekom konkurirati t-2 ju bo moral optiko graditi na periferiji kajti po mestih mu je že odpelal vlak:veryevil:
Mislim da bo t-2 polizal smetano ali pa se bo moral Telekom(siol) podrediti in zakupiti optiko.

T-2 UPORABNIK:2thumbs:

M.T.
22.02.2007, 10:05
Iz kje si pa ti padu?

Al si sam plačan, da delaš reklamo za t-2?

V vsakem primeru pa le mal poglej okrog sebe in ne piši neumnosti:nonono:

Cca. 200.000 userjev priklopljenih na xDSL preko različnih ISP-jev se ne bi strinjalo s tem da je baker neuporaben. Če želiš pa lahko odšteješ cca. 30.000 nezadovoljnih (pa pretiravam).

T-2 priklaplja uporabnike na optiko zelooo počasi.

Imaš mogoče podatek, kakšen delež mest je že pokrit z kanali za optiko s strani Gratela?

Ta podatek verjetno ni dostopen, je pa po po mojem mnenju že 5% prenapihnjena številka.

Zdej pa še enkrat preberi kaj si napisal.

get real.

wishmaster
22.02.2007, 10:29
Imaš mogoče podatek, kakšen delež mest je že pokrit z kanali za optiko s strani Gratela?

Ta podatek verjetno ni dostopen, je pa po po mojem mnenju že 5% prenapihnjena številka.

Od teh mutibaričev ne boš nikdar dobil realne številke, ker je to poslovna skrivnost.

gremlin
22.02.2007, 15:57
Iz kje si pa ti padu?

Al si sam plačan, da delaš reklamo za t-2?

V vsakem primeru pa le mal poglej okrog sebe in ne piši neumnosti:nonono:

Cca. 200.000 userjev priklopljenih na xDSL preko različnih ISP-jev se ne bi strinjalo s tem da je baker neuporaben. Če želiš pa lahko odšteješ cca. 30.000 nezadovoljnih (pa pretiravam).

T-2 priklaplja uporabnike na optiko zelooo počasi.

Zdej pa še enkrat preberi kaj si napisal.

get real.

Siol sem imel 3 leta in skoraj ni bilo dneva,da mi nebi linija dol padla.O Siol tv sem pa samo sanjal,ker so mi takoj rekli da ni mogoče.Ko pa sem oktobra prešel na t-2 in to po istem bakru pa mi dela internet 100%-še nikoli mi ni linija dol padla,dela mi tv edino s telefonom so bili problemi približno en mesec,ko me klicani ni slišal če sem ga klicalna telekomovo številko,v druga omrežja pa bp.Krivda pa je bila ne TS(medomrežne povezave)

Glede Gratela in priklopov pa sigurno ne gre hitro,saj se dela vse na novo.Vendar je na optiki vso blokovsko naselje v Kranju,Ljubljana Šiška se ravno priklapa.......

Glede priklopa VDSL na baker pa je največji probem,ker na TS bluzijo pri preklopu in prenosu številk.

Pa še če citiram en vic:
SE SREČATA TELEKOMOVC IN GRATELOVC,PA TELEKOMOVC VPRAŠA ČE IMAJO VELIKO DELA.
GRATELOVC PA ODGOVORI:ISTO KOT VI;
KAR VI ODKLOPTE MI PRIKLOPIMO

http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/a065.gif

Ipod
22.02.2007, 16:01
Se prav bl mal :)

Budboy
22.02.2007, 17:46
max hitrosti so 90/60 ;)

Profili so na 12Mhz.....57/32M
17Mhz.....100/45M
To so max. profili za bande ki so možni.
Drgač pa 30Mhz, še niso standardizeral v evropi.
Ki dopuščajo hitrosti do 250Mbit/sec..;)

Budboy
22.02.2007, 18:07
Če bo hotel Telekom konkurirati t-2 ju bo moral optiko graditi na periferiji kajti po mestih mu je že odpelal vlak.
Mislim da bo t-2 polizal smetano ali pa se bo moral Telekom(siol) podrediti in zakupiti optiko.

Mislim da ali si premalo pismen in ne znaš brat al ti pa internet in telekomunikacije niso povsem jasne...
Da ti malo razjasnim pojme....
Telekom in Siol ne bosta nikoli konkurirala T2ju ker T2 nikoli ne bo mel toliko naročnikov. Govorim o fizičnih naročnikih....Oz. bo preteklo še vrsto let preden bo sploh prišel blizu...
Pozabljaš da se T2 že počasi utaplja v kreditih in dolgovih....
Vedeti pa moraš da denar ne priteka samo od fizičnih naročnikov ampak levji delež pride iz poslovnih uporabnikov.....Tle pa T2 nima kej ponudt....In tle se vrtijo megalomanski zneski...
(VPN povezave, pretok alarmov in podobnih storitev preko zaščitenih kablov, ip centreks,računski centri+ še malo morje storitev....te pa t2 nima in jih tudi ne bo mel ali pač mogoče nekoč...davno).
Pa še to optike po npr. lj. bo tok kot jo ma t2 al pa še več tko da nč bat Telekom mit Siol owna T2 kadr češ...kup ga lahk za male pare...
Itak pa mam rajš Siol ki ima vsaj back up, ki ga t2 nima.
Pa tut cerkev ne mislm podpirat.......

Slayer
22.02.2007, 18:23
Profili so na 12Mhz.....57/32M
17Mhz.....100/45M
To so max. profili za bande ki so možni.
Drgač pa 30Mhz, še niso standardizeral v evropi.
Ki dopuščajo hitrosti do 250Mbit/sec..;)

Ok dobro, najbols kr 1ghz bomo downlodal z 10TB preko tel. linije :)

gremlin
22.02.2007, 18:48
Mislim da ali si premalo pismen in ne znaš brat al ti pa internet in telekomunikacije niso povsem jasne...
Da ti malo razjasnim pojme....
Telekom in Siol ne bosta nikoli konkurirala T2ju ker T2 nikoli ne bo mel toliko naročnikov. Govorim o fizičnih naročnikih....Oz. bo preteklo še vrsto let preden bo sploh prišel blizu...
Pozabljaš da se T2 že počasi utaplja v kreditih in dolgovih....
Vedeti pa moraš da denar ne priteka samo od fizičnih naročnikov ampak levji delež pride iz poslovnih uporabnikov.....Tle pa T2 nima kej ponudt....In tle se vrtijo megalomanski zneski...
(VPN povezave, pretok alarmov in podobnih storitev preko zaščitenih kablov, ip centreks,računski centri+ še malo morje storitev....te pa t2 nima in jih tudi ne bo mel ali pač mogoče nekoč...davno).
Pa še to optike po npr. lj. bo tok kot jo ma t2 al pa še več tko da nč bat Telekom mit Siol owna T2 kadr češ...kup ga lahk za male pare...
Itak pa mam rajš Siol ki ima vsaj back up, ki ga t2 nima.
Pa tut cerkev ne mislm podpirat.......

Če siol nebi konkuiral ne bi spustil cen paketov,tako jih pa je ker bi mu vsi uporabniki ki imajo šanso zbežali k cenejšemu ponudniku.
Sicer pa komaj čakam,da se telekom privatizira in nam, ki smo pred dvajsetimi leti preplačali priključek vrne denar.Sicer pa bo moral sedaj naročnike iskati na Kosovu in ne bo denarja,da kupi T-2http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/icon_Hammer.gif

Glede cerkve pa mislim da je dober gospodar,vsekakor boljši kot država ter sod in kad.
Pa tudi nič nimam proti Siolu,moti me le to,da mi tri leta niso mogli zagotoviti storitev,ki sem jih močno preplačeval.http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/icon_Hammer.gif

gremlin
22.02.2007, 21:15
Čisto podpiram Kitla .http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/thumb_L.gif
Takoj ko je T-2 prišel na trg je razburkal telefonijo z nizkimi cenami med Slo. operaterji in tudi v tujino,kamor v večino držav kličemo le za 4 Eurocente na minuto ki se obračunavajo v sekundah.
Naprimer Telemach se je šele sedaj zbudil in ljudem ponudil telefonijo.Pa še nekaj:le kam bodo naročniki Isdn paketov dali svoje močno preplačane telefone? Zaenkrat je možna uporaba le teh samo pri T-2(popravite me če se motim)kjer se dobijo vmesniki v uporabo brezplačno.V drugih ip omrežjih jih lahko samo postavijo na podstrešje al pocenii prodajo.Ali pa plačujejo TS za tisto meglo dobrih 15€ naročnine na mesec.http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/icon_Hammer.gif

Ipod
22.02.2007, 21:21
Super....
Škoda k t-2 ne dela nad 2km.
Siol pa k šus :)

Budboy
22.02.2007, 21:24
Budboy zapomni si cerkev ima denarja več kot država (je žalostno je pa resnica) Zato so taka mnenja kot je tvoje, da se t-2 utaplja v kreditih zgolj utopična pa tudi mnenje o konkurenci imaš napačno samo poglej kaj vse je T-2 spremenil na našem trgu, če ga ne bi bilo bi se še danes lastili maksimalne povezave aka. 4096/512.

Cerkev že ima več nepremičnin kot država to je pa tut vse .
To pa še nepomeni da ma več denarja,če logično pomisliš državo sestavljamo vsi in tudi denar ji dajemo kar pa za cerkev ne drži...
Poglej v manj kot 10tih letih si iz 6Kbit/s prešel na 8Mbit/sec ali več....tko da ne rabiš konkurence ki bi ti diktirala tempo kaj vse uporabnik potrebuje.Pač zaspal so na lovorikah,bojo pa zdej tok bol pohitel.
V vsakem primeru bi se hitrosti neta dvigovale.....ker pač to narekuje svet v katerem živimo...oz. doba informacije....

Pol pa pišejo da bo TS vračal denar za infrastrukturo omg....tut moj fotr si je mogu sam skopat vodovod če ga je hotu met....zdej pa je gor priključenih malo morje bajt....in komu se nej žali ....nikomur .....ker te nihče ne je*e.....
Sprijaznt se je treba da ni vse tko rožnato kot zgleda in da gre vse prehitr naprej...

Cerkev ma v lasti malo morje firm....Država pa pač nič ne naredi.....Viva la demokracija....
Aja če že govorimo o TS in vodstvu v njem, mal poglej kdo diktira kaj se dela, politika.....če bi bla to gospodarska panoga bi že zdavnej mel optiko v bajtah, ko za t2 se slišal nebi...Sicer pa v vseh konkurenčnih podjetjih delajo ljudje ki so nekoč bli na vodilnih mestih v TS..tut v t2ju..

sr@nje
22.02.2007, 21:27
Se ne splača diskutirat.
začela se je mešat politika tko da v LJ. bo še vroče.
Imam pa občutek, da je Gratel zaključil svoj polet v Lj.

gremlin
22.02.2007, 21:33
A mislš de bo Jankovič svoje veze uporabil?Mislim piskrček pritaknil.
Sej Gratel tudi za koga drugega polaga kable.Zasedaj je edino podjetje v slo,ki položi 150 m kabla na dan

Budboy
22.02.2007, 21:40
Lej stvar je taka zaradi monopolizma v državi MORA siol zgubit najmanj tretjino uporabnikov ker to zahteva EU. In prav je tako ker stem se trg razbremeni ampak to še ne pomeni da zgublja tut profit. Zato tut ne spušča cen ker to ni potrebno....Zato pa trgu ponudiš druge kakovostne storitve in si spet na konju...
Z razliko od t2 ki pa mora najprej uložit miljarde da si postavi omrežje in pridobi naročnike z manjšo ceno.....
Potem mora te naročnike obdržat in jim ponudit malo morje novih storitev in spet ulagat denar, kar pa nemoraš takoj .
Ker najprej se ti mora investicija povrnit da maš dobiček in šelee potem lahko delaš naprej....čist logično..
Naročnik pa itak ni nikoli zadovoljen...

sr@nje
22.02.2007, 21:47
Ja v tem stilu.

Ne vem če bo Jankovič pobiral, bo pa Telekom, če bodo hotl da je sponzor.

Gratel je čuden tič, dela svoje omrežje na jaških pa piše T2 :D .
Ja denar je sveta vladar.

Budboy
22.02.2007, 21:50
EU ze zahteva privatizacijo ampak zahteva tut sprostitev trga.
Če bi blo tako kot praviš potem bi lahko TS in siol spustila tok cene da t2 tut zdravn nebi pršu s svojimi cenami..pa jih ne.

bobi
22.02.2007, 21:57
EU ze zahteva privatizacijo ampak zahteva tut sprostitev trga.
Če bi blo tako kot praviš potem bi lahko TS in siol spustila tok cene da t2 tut zdravn nebi pršu s svojimi cenami..pa jih ne.

In kaj si mi povedal s tem?
Cuzamo denar od naroda dokler gre, potem bo pa itak nekdo drug lastnik!
In ne da tako pravim, da naj bi bilo, prodaja bo in to še za časa tega prvega mandate vlade.
To je bil že pogoj pri vstopu v unijo, samo se malo sprenevedamo in zavlačijemo, dejansko končno stanje bo pa itak tako kot je že dogovorjeno.

Budboy
22.02.2007, 22:15
Bistvo je da ma država priliv denarja.
Sigurno ji pa ni do tega da bi prodala svoj delež kr teprvemu ki ga najde na cesti....in ts in company ma pa poseben status v državi kar se tiče lastninjenja.....Ker je pa politika tok nesposobna da tega nezna naredit se pač to vleče v nedogled....

gremlin
23.02.2007, 08:03
Država se drži TS in drugih dobrih firm samo zato,ker lahko odstavljeni politiki tam čas posle dobijo dobro prehodno službo.Ko bo prišel drug lastnik gotovo ne bo gledal ljudi ki hodijo samo po plačo.
Na infrastrukturi oziroma obnovi pa se dela tako malo-edino tam,kjer se delajo nove ceste ali gradi kanalizacija prav hitro zabrskajo rore za vsak slučaj.Smo v 21 stoletju pa imamo še kar žice po luft.Kr zapel se iz mesta mal pa boš videl.

wishmaster
23.02.2007, 08:22
Telekom, vsaj naredi kaj. Pač imajo eni kable po zraku. Nekateri še tega nimajo. A je to podobno 21 stoletju, da Gratel polaga optiko,samo v centrih mest. Takoj ko si pa 500 metrov od centra se pa lahka pod nosom obrišeš. . Po njihovi logiki, pa rabijo optiko samo meščanih v centrih mest.

kitl
23.02.2007, 09:33
wishmaster v centre mest zakaj? Več uporabnikov hitrejše povračilo vložka kot nekje, kjer je potencijalnih uporabnikov dosti manj.

gremlin
23.02.2007, 10:29
Telekom, vsaj naredi kaj. Pač imajo eni kable po zraku. Nekateri še tega nimajo. A je to podobno 21 stoletju, da Gratel polaga optiko,samo v centrih mest. Takoj ko si pa 500 metrov od centra se pa lahka pod nosom obrišeš. . Po njihovi logiki, pa rabijo optiko samo meščanih v centrih mest.

Tudi v našo vas smo dobili telefon šele pred 25 leti.Asfalt pa pred 20.leti.Zgodovina se ponavlja.Ampak k sreči sem jaz sedaj v Kranju malo bliže korita.http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/a065.gif

RobertMavrič
23.02.2007, 11:45
Tudi v našo vas smo dobili telefon šele pred 25 leti.Asfalt pa pred 20.leti.Zgodovina se ponavlja.Ampak k sreči sem jaz sedaj v Kranju malo bliže korita.http://freeweb.t-2.net/NavadniNimda/Smileys/a065.gif
Torej nam "vascanom" preostane samo selitev v vecja mesta :dontknow:

wishmaster
23.02.2007, 12:46
wishmaster v centre mest zakaj? Več uporabnikov hitrejše povračilo vložka kot nekje, kjer je potencijalnih uporabnikov dosti manj.

To imaš prav. Sam spomni se na račun koga je Telekom najbolje zaslužil . V mestih je nekje leta gospodovega 1990 stal priključek 1000 takratnih DEM, pa še nikomur od prebivalcev ni bilo potrebno kopat. Obmestno območje, kjer živim pa 4500 DEM, pa še starši so sami moral kopat. Pa ne da bi kakšen kanal naredili leta 1990, ker ga baje niso dovolili. Sam ne vem kdo ? Se nebi nič čudil. Sam zakaj so pa v starem delu kraja leta 1986 oz še prej polagal v kanale in za vsakim vogalom je jašek z napisom Telekom. To še morm zvohat.

Budboy
23.02.2007, 18:38
Ok štekam če ti net skoz se*je...
Štekam tut če ga ne moraš dobit...
P*zda ne štekam pa, če maš net pa tut če je sam 1M, kaj se ku*ac pol bunite...
Pač povezavo z svetom mate..
Downloadaš lahk tut, vse kar češ....če pač znaš.
Game lahk špilaš.
Ali bi rad vsak doma gonu serverje za torrente al pa kej podobnga....
Mal poglejte une k ga nemorjo dobit pa bi ga radi al pa jim je to obveza s katerim si služjo kruh.
Prej ste vlekl z 6k pa se ni nben bunil zdej bi pa vsak rad 100M pa še več....jao jao oz. manj.
Me prov zanima kok je tle takih k si sami plačujejo stroške za ADSL,VDSL,OPTIKO....
Pač slovenčki narod zavisti in konkurence(jest mam pa ne rabim, ti nimaš pa ti ne dam.)bla bla bla

kitl
23.02.2007, 18:53
Budboy sam plačujem net od kar ga imam. Glede tvoje trditve

Prej ste vlekl z 6k pa se ni nben bunil zdej bi pa vsak rad 100M pa še več....

Včasih so imeli tudi črno belo televizijo pa si jo še ti sedaj kupi in ne tarnaj. Saj pogled v svet boš imel sicer ne barvni boš ga imel pa vseeno.
No v glavnem če si že kdaj slišal se tehnologija razvija in s tem tudi želje uporabnikov. Zato ne ti tukaj, da je 1Mbit dovolj za večino ljudi v letu 2007.

Sicer pa kdo si tukaj sam net plačuje bi jaz najraje tebe vprašal, ker imam občutek, da si ga ti ne, ker tako veselo zagovarjaš drage monopolistične cene in načela.

Budboy
23.02.2007, 19:12
Jest mam vse djabe soo what....pač si lahko privoščim ker mam tako službo...
Zagovarjam pa tiste, ki nimajo pa bi ga radi mel pa ga ne morjo dobit.....ne pa da tle berem razno jokanje zakaj ni optike do skreta , da ko grem sr*t lahko mail pošlem...
Mislm sej brezveze sploh raspravljat, ker itak ma vsak svoje mnenje in nebi nikol prišli do konca....

gremlin
23.02.2007, 21:28
Ja,če bi pa mogel s svojim denarjem plačevat net bi pa glih tko jokal.Pa v žepu bi še vedno nosil tisti stari ericson in se v službo vozil s kolesom?Dej ne seri in ne napihuj se preveč!

Budboy
23.02.2007, 21:59
Ne sklepaj po sebi......

kitl
23.02.2007, 22:03
Budboy nisem mislil nič slabega samo tako pač je. tehnika gre naprej in potrebe z njo, prav tako cene. Nimam proti ne Siol-u s katerim sem bil zelo zadovoljen samo, kar me je motilo je bila tehnologija, ki mi ni ponudila tega, kar mi je lahko konkurenca no pa cene tudi niso zanemarljive. Samo še vedno vstrajam pri tem, da tisti, ki mi bo lahko ponudil več pri tistem bom. In hvala bogu ima dan danes uporabniki možnost proste izbire.

M.T.
23.02.2007, 23:07
Budboy sam plačujem net od kar ga imam. Glede tvoje trditve

No v glavnem če si že kdaj slišal se tehnologija razvija in s tem tudi želje uporabnikov. Zato ne ti tukaj, da je 1Mbit dovolj za večino ljudi v letu 2007.

Glede na to, da ima večina ljudi uporablja 1Mbit v letu 2007, čeprav bi lahko imela več (razen nekaj % "nesrečnežev") je tvoja trditev nerealna.
Ne sklepaj po "advanced userjih"...

Senitel
24.02.2007, 16:15
Tistih nekaj % nesrečnežev ni tko majen % veš... Razkorak se pa iz leta v leto samo še veča. Imaš nekje na razpolago 20Mbps, greš 6km stran pa imaš lahko samo še 28Kbps... Skratka živa žalost v deželi kranjski.

T-a-d-e-j
25.02.2007, 12:37
Hm, kaj pa to da Telekom ima letno 15 milijard dobička, 1km od mene naprej pa je območje s par tisoč ljudmi, ki nimajo možnosti ADSL-a?
Ali pa to, da država kupuje oklepnike za 65 milijard, obenem pa nekateri ljudje nimajo kaj jesti, kaj šele da bi na internet mislili?

sr@nje
25.02.2007, 21:27
:
Čakam optiko Lj.-Šmartno. kdaj ? al sem prehiter vprašu? ....

hmmm......

Jaz tudi :D .

Katero Šmartno- ob savi ali pod Šm. goro?

sr@nje
04.03.2007, 19:29
TUD !!! :D
Kaj misliš kdaj bomo na vrsti za optiko, glede na to da so kanali položeni?

Sem spraševal na Gratel, so rekli letos jeseni, samo ne želijo tuje infrastrukture najemat,... .

mkardum
06.03.2007, 10:03
:O a pod Šmarno Goro? Kdo bo gradil ?
Pa prijatelj tle nam se elekrike ne morjo zrihtat tko kot treba ! (kr po 8 ur ni elektrike )
Ni mestne kanalizacije ni kabelske ....pa j**ote k da zivim na Šmarni ne pod njo!!!! :D

Pa a lahko kdo od siola pove kdaj bo pri nas mozen vdsl ali optika.
Ker men dva tv-ja ne delata hkrati ni pogovej .( sam kockanje )
:nonono:

mtance
06.03.2007, 14:34
BTW: Se za Gratel končuje polaganje optike po Ljubljani ?
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1207030611054567&cid=100&pgn=1

AntiFriz
06.03.2007, 19:26
Ne, ker bo potem Jankoviću padel rating :)
Politična nategancija in neodvisen kandidat... svinjarija.

fazan
07.03.2007, 07:11
Ne, ker bo potem Jankoviću padel rating :)
Politična nategancija in neodvisen kandidat... svinjarija.

Ne bo mu neč padlo pokazal vam bo kako se pošteni posli začnejo in končajo.

wishmaster
07.03.2007, 07:28
Ne bo mu neč padlo pokazal vam bo kako se pošteni posli začnejo in končajo.

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Yani2000
07.03.2007, 10:14
fazan & wishmaster imata oba prav, sam dokler takšna pogodba deluje v dobro občanov LJ mi je vseeno če je "umazana".
Če bi jaz bil pikolovski bi občino LJ prijavu EU, da zavira konkurenčnost.
V bistvu me pa briga če je Simčičeva iz bilokakršnih razlogov pač par dni pred volitvami podpisala takšno pogodbo, sam da bodo uporabniki na boljšem.
That's all it counts! ;) :2thumbs:

wishmaster
07.03.2007, 12:29
Kjer ima cerkev prste vmes, tam je sam svinjarija. Kakšna Trenja na POPu, bi morali posnet . Fajn bi bilo, da bi prišlo v javnost, kaj vse je javnosti zamolčano.

Veron
07.03.2007, 13:32
Če so usi paperju urejeni, kot pravi Simšička, potem ne bo problemov ko se vrne t2 gazda v slovenijo pa kopije dovoljenj pokaže. Problem solved.

Seveda, ta problem je nastalal, ker je Simšička pospravlala mizo in "ponesreč" določene paperje vrgla v smeti - torej čakamo dir. t2, da pokaže kopije (če jih ima).

Sicer pa, a ni blo omenjeno, da niso imel dovoljenj za delne zapore cest?

Budboy
07.03.2007, 19:02
Jest pa mislm da vsi možje postave na visokih funkcijah v t2 točno vedo kaj delajo.....ker je veliko njih bilo zaposleno na telekomu pred tem....
Dobr poznajo razmere in kje so lukne v sistemu..

scythe
08.03.2007, 08:57
Jest pa mislm da vsi možje postave na visokih funkcijah v t2 točno vedo kaj delajo.....ker je veliko njih bilo zaposleno na telekomu pred tem....

S tem se pa strinjam! Pa še iz Siola zaposleni so na T-2 pa baje še iz Mobitela! Upam da se nebo prodala Gratel optika Telekomu :veryevil:

mkardum
08.03.2007, 10:58
Mislim da bi lahko volil koga iz foruma za župana MOL .
Vsi bi mel optiko ne do vrat do računalnika :rolling:

Budboy
08.03.2007, 11:05
:D In to telekomovo v navezi z siolom....:D

GOGOGOGOGOOGOGOGOGOGOGO

wishmaster
08.03.2007, 13:49
Evo ena tema je že zaklenjena. Očitno smo stopili nekomu na rep.

sulica
08.03.2007, 14:10
Pazite da ne bo gratel kupo telekoma

bobi
08.03.2007, 14:39
Raje nam obrazložite, kako je z VDSL2, ali to sploh obstaja pri nas :D
Na papirju je že od 5. marca, v realu pa :dontknow:

sr@nje
08.03.2007, 14:45
:O a pod Šmarno Goro? Kdo bo gradil ?
Pa prijatelj tle nam se elekrike ne morjo zrihtat tko kot treba ! (kr po 8 ur ni elektrike )
Ni mestne kanalizacije ni kabelske ....pa j**ote k da zivim na Šmarni ne pod njo!!!! :D

Pa a lahko kdo od siola pove kdaj bo pri nas mozen vdsl ali optika.
Ker men dva tv-ja ne delata hkrati ni pogovej .( sam kockanje )
:nonono:

poslal vprašanje na Telekom glede optike, pa ti bom kar prilimal odgovor tak kot sem ga dobil:

>>Na centrali Tacen/Brod ( naselje Šmartno pod Šmarno goro) je bilo zgrajeno novo bakreno omrežje leta 2002, vendar vas moramo žal obvestiti, da trenutno na tej centrali ni v planu izgradnja optičnega dostopovnega omrežja.

Lepo vas pozdravljamo,

Telekom Slovenije d.d

<<

Ne prostane drugo kot da tudi ostali težite ki spadate pod pošto 1211.
Zdaj še Jankovič dela sr@nje in lahko še brez T2 ostanemo.
Bomo videli kaj bo iz tega.

Mislim pa resno, pište in težite tudi ostali, če bo dovolj velik interes se znajo zmigat drugače ne bo nič.

Online formular za Telekom, izberi kar rubriko ADSL (zasebni) :
http://www.telekom.si/podjetje/kontakt/

Aldebaran
08.03.2007, 15:26
No ker ste temo tako močno zasuli s ''spemom'' in ker ste se od naslova le-te precej oddaljili, gre pod ključ!