Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Morilci mačk in psov ali zloraba živali

doody
19.02.2007, 19:52
Ali se je vam že zgodilo,da so vam umorili vašega hišnega ljubljenčka?Mucko ali kužka.Meni so sosedje zastrupili tri mucke in ubili z udarcem v glavo enega.In to pred kratkim.Sicer sumum soseda,ki naj bi to storli,dokazov pa nimam.Ne vem več kaj narediti.:mad: :mad:

lady_lucifer
19.02.2007, 20:50
ma zakaj??:dead::dead:

SuPerGiR|
19.02.2007, 21:07
Hmmm.. Probaj jih imeti v hiši, če jih še maš več.. Bo manj šans, da bi se kaj zgodilo.. :sleepy:

Kaj pa je sosedu?:(

Irina
20.02.2007, 01:35
Pozdravljeni.
kakor so ti svetovali, ali je možnost, da so tvoje muce v hiši? Ljudje, ki se izživljajo nad mucami, kužki itd... so žal bolezensko moteni in bi se lotili tudi ljudi, če se ne bi bali, da jih dobijo. Žal pa redki, res redki poiščejo strokovno pomoč, ki bi jim pomagala pozdraviti travme, ki se skrivajo za takim početjem. Velikokrat so bili sami zlorabljani in je to neke vrste maščevanje, ali pa so sedaj pod hudim pritiskom in jih na ta način "rešujejo,"

doody
20.02.2007, 07:35
Pozdravljeni.
kakor so ti svetovali, ali je možnost, da so tvoje muce v hiši? Ljudje, ki se izživljajo nad mucami, kužki itd... so žal bolezensko moteni in bi se lotili tudi ljudi, če se ne bi bali, da jih dobijo. Žal pa redki, res redki poiščejo strokovno pomoč, ki bi jim pomagala pozdraviti travme, ki se skrivajo za takim početjem. Velikokrat so bili sami zlorabljani in je to neke vrste maščevanje, ali pa so sedaj pod hudim pritiskom in jih na ta način "rešujejo,"
Moje muce so zunanje.V hiši so samo včasih,da se malo pocarkljajo
,nato pa zopet ven v naravo.Ker živim na vasi,kjer so tudi kmetije in s tem tudi precej miši in podgan seveda.Moje muce so odlični lovci,saj mi vsak dan prinesejo kako ujeto miš.Če ne bi imel zunanjih muc,bi imel notranje miške.Na žalost se temu ne moreš ognit na vasi,kjer so stare kmetije.

Izbrisan
20.02.2007, 08:18
Da še jaz podam svoje mnenje, ki je dosti bolj radikalno. Sicer je itak problem, ker v Sloveniji nimamo "dobrih" zakonov, če jih pa že imamo se jih pa itak ne izvaja. Se ne strinjam z nobenim umikanjem - v stilu imej mačke notri. To je tako, kot bi vam sosed težil ali vas napadal, zmeraj ko bi vas videl zunaj. A potem boste pa večno samo še v hiši? Mislim da ne in treba se je postavit za svoje pravice! To bi se sploh moralo kazensko preganjat in na delu bi morala biti policija.

SuPerGiR|
20.02.2007, 09:33
doody pač se je treba odločit ali si še nadaljne pripravljen žrtvovati mačke dalje..

Izbrisan, nekak pozabljaš, da so mačke živa bitja in da jih je nesmiselno žrtvovati zaradi tvojih principov. Najprej se poskrbi za mačke in potem naredi kar hočeš s sosedom.

Doody, če ne morš poskrbet za mačke pa jih prosim oddaj. :2thumbs:

doody
20.02.2007, 12:31
Da še jaz podam svoje mnenje, ki je dosti bolj radikalno. Sicer je itak problem, ker v Sloveniji nimamo "dobrih" zakonov, če jih pa že imamo se jih pa itak ne izvaja. Se ne strinjam z nobenim umikanjem - v stilu imej mačke notri. To je tako, kot bi vam sosed težil ali vas napadal, zmeraj ko bi vas videl zunaj. A potem boste pa večno samo še v hiši? Mislim da ne in treba se je postavit za svoje pravice! To bi se sploh moralo kazensko preganjat in na delu bi morala biti policija.
Se popolnoma strinjam s teboj.

doody
20.02.2007, 12:39
doody pač se je treba odločit ali si še nadaljne pripravljen žrtvovati mačke dalje..

Izbrisan, nekak pozabljaš, da so mačke živa bitja in da jih je nesmiselno žrtvovati zaradi tvojih principov. Najprej se poskrbi za mačke in potem naredi kar hočeš s sosedom.

Doody, če ne morš poskrbet za mačke pa jih prosim oddaj. :2thumbs:
Za mucke skrbim zelo v redu.res pa je,da jih stalno ne morem nadzorovati,kje se sprehajajo in kaj počnejo.Za soseda tudi ne morem skrbeti tako,da bi ga imel stalno na očeh.Vem pa,da bom enkrat zalotil soseda pri dejanju,potem se naj pa raje odseli iz našega kraja.Nakopal mu bom take sitnosti s policijo,da se bo zasmilil sam sebi.
Po tvoje ,naj bi iemel mucke zaprte v hiši.Hmmm.Tudi to sem že imel,verjemi.Ampak,ko mucka enkrat okusi svobodo,je ne pozabi.Sicer pa,zakaj bi moral živali skrivat,saj imajo enako pravico do življenja kot ljudje.Samo naši zakoni so napisani bolj za sovražnike živali kot proti njim.Lako živali mučijo,zastrupljajo in na krut način pobijajo,pa se jim ne zgodi nič.Če take ljudi prijaviš,moraš ti policiji priskrbet dokaze,ker policija jih sama ne bo iskala,čeprav je to v njeni pristojnosti,ne moji.

čudežni
20.02.2007, 13:09
Doody, akcija zahteva reakcijo!!!

doody
20.02.2007, 14:25
Doody, akcija zahteva reakcijo!!!
Oko za oko,zob za zob.Mačka za mačka.Ampak kaj ,ko pa nimajo nobenih živali tile moji sosedje.Tako,da jim ne morem mačka fentat.
Malo za šalo ,malo zares.

SuPerGiR|
20.02.2007, 22:16
Moja filozofija je, da če imaš domačo žival moraš za njo tudi poskrbet. See my point? :D

Še posebej, če ti jih nekdo ubija. Zaradi tvoje trme bodo nastradale muce.. Samo o tem se gre.. :(

doody
21.02.2007, 07:14
Moja filozofija je, da če imaš domačo žival moraš za njo tudi poskrbet. See my point? :D

Še posebej, če ti jih nekdo ubija. Zaradi tvoje trme bodo nastradale muce.. Samo o tem se gre.. :(
Bom najprej soseda obdelu,pol pa spet mucke nabavu.

roxa
21.02.2007, 09:32
Ali se je vam že zgodilo,da so vam umorili vašega hišnega ljubljenčka?Mucko ali kužka.Meni so sosedje zastrupili tri mucke in ubili z udarcem v glavo enega.In to pred kratkim.Sicer sumum soseda,ki naj bi to storli,dokazov pa nimam.Ne vem več kaj narediti.:mad: :mad:

zastrupi soseda:mad:

hvala bogu ne vem kako je to...itak še boljš, da ne, ker sem preveč zaščitniška do psa-mislim, da bi koga še ubila, če mi mu sam probu kaj nardit:shy: :clown:
v bloku ga imajo vsi ful radi-ni težav...

mislim...kaj naj še rečem-človek je največje ZLO

nattka
21.02.2007, 10:34
kljub temu, da ne maram da mačke in psi kakajo in lulajo po moji travi in dvorišču ali pa po skupnem otroškem igrišču, se mi zdi kruto pobijati živali, ki so zalutale k nam ...

proti takim sosedom verjetno ne moreš dosti ... človeka boli, da obstajajo ... a treba bo nekako najti način ...

morda se bo našel kdo s kakim pametnim nasvetom ... očitno nekateri ne znajo več povedati z besedami, kaj jih moti ...

roxa
21.02.2007, 10:39
kljub temu, da ne maram da mačke in psi kakajo in lulajo po moji travi in dvorišču ali pa po skupnem otroškem igrišču, se mi zdi kruto pobijati živali, ki so zalutale k nam ...

proti takim sosedom verjetno ne moreš dosti ... človeka boli, da obstajajo ... a treba bo nekako najti način ...

morda se bo našel kdo s kakim pametnim nasvetom ... očitno nekateri ne znajo več povedati z besedami, kaj jih moti ...

kaj bi pa ti nardila?

evo jaz če ga ne bi zadavila:blush: :blush: bi ga prijavila društvu za zaščito živali (mučenje), ter policiji, še prej bi pa poskrbela, da so neki dokazi

drugega ne znam rečt...

nattka
21.02.2007, 10:46
pojma nimam kaj bi naredila ... zato nisem nič napisala ...

verjetno bi jih z imenom in priimkom va kak časpois napisala ...

Matilda
21.02.2007, 11:07
Meni so sosedje "vzeli" 2 muci in cesta 4 (v obdobju 20 letih). Tisto s cesto smo še prenesli, saj noter niso hotele biti in je bila zelenica na drugi strani takoooo privlačna za razne pohode. Ampak moji dragi sosedje!!!
Vsaj dva sem imela na sumu. Preteklik pa zato, ker je eden umrl (in ni mu bilo lahko), tadrugi pa resno zbolel (in se bo še namučil preden...). Vsekakor nismo imeli nič pri tem (če se kdo sprašuje), ampak človek se malce zamisli...Dolgoročno se vse poštima.
Muc pa pri naši hiši ni več. Vsaj tistih z stalnim bivališčem ne. Za "klošarčke" pa se vedno kaj najde.

doody
21.02.2007, 13:54
Meni so sosedje "vzeli" 2 muci in cesta 4 (v obdobju 20 letih). Tisto s cesto smo še prenesli, saj noter niso hotele biti in je bila zelenica na drugi strani takoooo privlačna za razne pohode. Ampak moji dragi sosedje!!!
Vsaj dva sem imela na sumu. Preteklik pa zato, ker je eden umrl (in ni mu bilo lahko), tadrugi pa resno zbolel (in se bo še namučil preden...). Vsekakor nismo imeli nič pri tem (če se kdo sprašuje), ampak človek se malce zamisli...Dolgoročno se vse poštima.
Muc pa pri naši hiši ni več. Vsaj tistih z stalnim bivališčem ne. Za "klošarčke" pa se vedno kaj najde.
Da,palica ima dva kraja.Slej ko prej te drugi kraj najde.V dobrem in slabem pomenu.

Goody
21.02.2007, 15:13
Predlagam, da prijaviš take stvari ... ker le tko se jih bo preprečilo.

Zakon o živalih: (http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200420&dhid=67775)

in kazni:
IX. KAZENSKE DOLOČBE

45. člen

Z denarno kaznijo 50.000 tolarjev, ki se izterja na kraju samem, se za prekršek kaznuje posameznik:
1. če živali ne zagotovi bivališča, hrane, vode in oskrbe na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji (prva alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
2. če živali ne zagotovi svobode gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje (druga alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
3. če ne zagotovi dovolj prostora privezani ali zaprti živali, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji (tretja alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
4. če živali ne zagotovi svetlobe, toplote, vlažnosti, kroženja zraka, zračenja, koncentracije plinov, higiene in intenzivnosti hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustrezajo njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem (četrta alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
5. če ne zagotovi ločene nastanitve nezdružljivih živali (peta alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
6. če ne preprečuje napak v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju živali (drugi odstavek 7. člena tega zakona);
7. če ne zagotovi ustreznega ločenega prostora za namestitev bolnih, poškodovanih ali onemoglih živali (drugi odstavek 8. člena tega zakona);
8. če ne zagotovi fizičnega varstva nevarnih živali (prvi odstavek 12. člena tega zakona);
9. če prevozno sredstvo oziroma kletke, zabojniki ipd., v katerih se prevažajo živali, niso označene z znakom, ki kaže, da so prisotne žive živali, in znakom, ki kaže na položaj živali ali če na prevoznem sredstvu za prevoz zveri, nevarnih ali prostoživečih živali ni opozorila, da se v njem nahajajo takšne živali (četrti odstavek 16. člena tega zakona);
10. če usmrti žival v nasprotju s 26. členom tega zakona. Z denarno kaznijo 100.000 tolarjev, ki se izterja na kraju samem, se za prekršek kaznuje posameznik:
1. če takoj ne oskrbi bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (prvi odstavek 8. člena tega zakona);
2. če natovarja, prevaža, pretovarja in raztovarja živali tako, da se pred, med in po prevozu ne prepreči trpljenja ali pogina živali (prvi odstavek 16. člena tega zakona);
3. če niso izpolnjeni predpisani pogoji pri nakladanju, prekladanju in razkladanju ter prevozu živali, pri postopku z živalmi v notranjem prometu, pri uvozu, izvozu in tranzitu živali, pred, med in po prevozu (tretji odstavek 16. člena tega zakona);
4. če ni zagotovljeno predpisano napajanje in krmljenje živali med prevozom (peti odstavek 16. člena tega zakona);
5. če neustrezno prevaža živali (17. člen tega zakona);
6. če ne zahteva pravočasno veterinarske pomoči in oskrbe bolnih ali poškodovanih živali, veterinarske pomoči pri porodih, kadar je potrebna, ali ne zagotovi ustrezne nege bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (18. člen tega zakona);
7. če zakolje žival v nasprotju s prvim, drugim in petim odstavkom 25. člena tega zakona;
8. če zelo poškodovane ali neozdravljivo bolne živali ne zakolje ali usmrti takoj na kraju samem oziroma takoj po veterinarskem pregledu (šesti odstavek 25. člena tega zakona).
Z denarno kaznijo od 100.000 do 150.000 tolarjev se za prekršek kaznuje posameznik:
1. če redi živali, jih prevaža, z njimi trguje ali organizira razstave, tekmovanja in druge prireditve, kjer nastopajo živali, v nasprotju s 6. členom tega zakona;
2. če ne nadzira rejnih in hišnih živali vsaj enkrat dnevno (tretji odstavek 8. člena tega zakona);
3. če ne poskrbi oziroma ne pregleduje vsaj enkrat dnevno tehnične opreme v rejah ali če ne poskrbi, da so morebitne okvare odpravljene v najkrajšem času oziroma, da so vzpostavljene nadomestne metode krmljenja in napajanja ter vzdrževanja higiene (prvi odstavek 9. člena tega zakona);
4. če pri uporabi umetnega prezračevanja bivališča živali ne zagotovi predpisanega rezervnega sistema prezračevanja in alarmnega sistema (drugi odstavek 9. člena tega zakona);
5. če proda ali podari hišno žival osebam, mlajšim od 16 let, brez privolitve njihovih staršev ali skrbnikov (10. člen tega zakona);
6. če ne zagotovi ustrezne vzgoje in šolanja oziroma drugih ukrepov in je zato žival nevarna okolici (drugi odstavek 11. člena tega zakona);
7. če ne zagotovi vzreje, vzgoje, šolanja in vodenja nevarnih psov v skladu s predpisanimi pogoji (tretji odstavek 12. člena tega zakona);
8. če nevarnega psa zaupa v vodenje osebam, ki nimajo ustreznega kinološkega znanja, ali osebam, ki so mlajše od 16 let (četrti odstavek 12. člena tega zakona);
9. če opravlja dejavnost hotela za živali, ne da bi za to izpolnjeval predpisane pogoje (drugi odstavek 14. člena tega zakona);
10. če stori katero od ravnanj iz 15. člena tega zakona;
11. če v nasprotju s predpisi stori katero od ravnanj iz 20. člena tega zakona;
12. če opravlja poskuse na živalih v nasprotju z 21. členom tega zakona;
13. če opravlja posege na živalih v nasprotju z 22. členom tega zakona;
14. če opravlja dejavnost zavetišča, ne da bi za to izpolnjeval predpisane pogoje (tretji odstavek 27. člena tega zakona);
15. če ovira pristojnega inšpektorja pri izvajanju postopkov iz prve alinee 43. člena tega zakona.

46. člen

Z denarno kaznijo od 150.000 do 10,000.000 tolarjev se za prekršek kaznuje pravna oseba, če stori katero od dejanj iz 45. člena tega zakona ali,
1. če veterinarska organizacija ne vodi registra nevarnih psov (drugi odstavek 12. člena tega zakona);
2. če opravlja boleče posege na vretenčarjih brez ustrezne anestezije (prvi odstavek 19. člena tega zakona);
3. če opravlja poskuse na vretenčarjih v nasprotju s 23. členom tega zakona;
4. če v klavnici nista zagotovljena zaščita živali, namenjenih za zakol, in preprečevanje vsakega razburjenja in trpljenja živali, ki se jim je mogoče izogniti (sedmi odstavek 25. člena tega zakona);
5. če doprema živali v klavnico in njihov počitek do zakola, oskrba živali do zakola, gonjenje živali od mesta razkladanja do hleva oziroma prostora za klanje živali, omamljanje in zakol živali niso v skladu s predpisanimi pogoji (osmi odstavek 25. člena tega zakona);
6. če na javno mesto oziroma v sredstva javnega prevoza ne pusti psa-vodiča slepih oziroma psa-pomočnika invalidov skupaj z njegovim skrbnikom.
Z denarno kaznijo od 25.000 do 500.000 tolarjev se za prekršek iz prvega odstavka tega člena kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe.
Z denarno kaznijo od 150.000 do 5,000.000 tolarjev se za prekršek iz prvega odstavka tega člena kaznuje posameznik, ki ga stori v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti.

čudežni
21.02.2007, 16:29
Oko za oko,zob za zob.Mačka za mačka.Ampak kaj ,ko pa nimajo nobenih živali tile moji sosedje.Tako,da jim ne morem mačka fentat.
Malo za šalo ,malo zares.

Nisem mislil mačka za mačko, saj živalce niso nič krive.
Govorim o sosedu ( če ga res močno sumiš ).

doody
21.02.2007, 17:05
Predlagam, da prijaviš take stvari ... ker le tko se jih bo preprečilo.

Zakon o živalih: (http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200420&dhid=67775)

in kazni:
IX. KAZENSKE DOLOČBE

45. člen

Z denarno kaznijo 50.000 tolarjev, ki se izterja na kraju samem, se za prekršek kaznuje posameznik:
1. če živali ne zagotovi bivališča, hrane, vode in oskrbe na način, ki je glede na vrsto živali, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve primeren njenim fiziološkim in etološkim potrebam v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji (prva alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
2. če živali ne zagotovi svobode gibanja, primerno živali glede na njeno vrsto, pasmo, starost, stopnjo razvoja, prilagoditve in udomačitve, ki preprečuje nepotrebno trpljenje (druga alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
3. če ne zagotovi dovolj prostora privezani ali zaprti živali, glede na njene fiziološke in etološke potrebe v skladu z ustaljenimi izkušnjami in znanstvenimi spoznanji (tretja alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
4. če živali ne zagotovi svetlobe, toplote, vlažnosti, kroženja zraka, zračenja, koncentracije plinov, higiene in intenzivnosti hrupa v prostoru, kjer je žival, ki ustrezajo njeni vrsti in stopnji razvoja, prilagoditvi in udomačitvi, fiziološkim in etološkim potrebam ter predpisanim higienskim pogojem (četrta alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
5. če ne zagotovi ločene nastanitve nezdružljivih živali (peta alinea prvega odstavka 7. člena tega zakona);
6. če ne preprečuje napak v reji, ki povzročajo tehnopatije in motnje v obnašanju živali (drugi odstavek 7. člena tega zakona);
7. če ne zagotovi ustreznega ločenega prostora za namestitev bolnih, poškodovanih ali onemoglih živali (drugi odstavek 8. člena tega zakona);
8. če ne zagotovi fizičnega varstva nevarnih živali (prvi odstavek 12. člena tega zakona);
9. če prevozno sredstvo oziroma kletke, zabojniki ipd., v katerih se prevažajo živali, niso označene z znakom, ki kaže, da so prisotne žive živali, in znakom, ki kaže na položaj živali ali če na prevoznem sredstvu za prevoz zveri, nevarnih ali prostoživečih živali ni opozorila, da se v njem nahajajo takšne živali (četrti odstavek 16. člena tega zakona);
10. če usmrti žival v nasprotju s 26. členom tega zakona. Z denarno kaznijo 100.000 tolarjev, ki se izterja na kraju samem, se za prekršek kaznuje posameznik:
1. če takoj ne oskrbi bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (prvi odstavek 8. člena tega zakona);
2. če natovarja, prevaža, pretovarja in raztovarja živali tako, da se pred, med in po prevozu ne prepreči trpljenja ali pogina živali (prvi odstavek 16. člena tega zakona);
3. če niso izpolnjeni predpisani pogoji pri nakladanju, prekladanju in razkladanju ter prevozu živali, pri postopku z živalmi v notranjem prometu, pri uvozu, izvozu in tranzitu živali, pred, med in po prevozu (tretji odstavek 16. člena tega zakona);
4. če ni zagotovljeno predpisano napajanje in krmljenje živali med prevozom (peti odstavek 16. člena tega zakona);
5. če neustrezno prevaža živali (17. člen tega zakona);
6. če ne zahteva pravočasno veterinarske pomoči in oskrbe bolnih ali poškodovanih živali, veterinarske pomoči pri porodih, kadar je potrebna, ali ne zagotovi ustrezne nege bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (18. člen tega zakona);
7. če zakolje žival v nasprotju s prvim, drugim in petim odstavkom 25. člena tega zakona;
8. če zelo poškodovane ali neozdravljivo bolne živali ne zakolje ali usmrti takoj na kraju samem oziroma takoj po veterinarskem pregledu (šesti odstavek 25. člena tega zakona).
Z denarno kaznijo od 100.000 do 150.000 tolarjev se za prekršek kaznuje posameznik:
1. če redi živali, jih prevaža, z njimi trguje ali organizira razstave, tekmovanja in druge prireditve, kjer nastopajo živali, v nasprotju s 6. členom tega zakona;
2. če ne nadzira rejnih in hišnih živali vsaj enkrat dnevno (tretji odstavek 8. člena tega zakona);
3. če ne poskrbi oziroma ne pregleduje vsaj enkrat dnevno tehnične opreme v rejah ali če ne poskrbi, da so morebitne okvare odpravljene v najkrajšem času oziroma, da so vzpostavljene nadomestne metode krmljenja in napajanja ter vzdrževanja higiene (prvi odstavek 9. člena tega zakona);
4. če pri uporabi umetnega prezračevanja bivališča živali ne zagotovi predpisanega rezervnega sistema prezračevanja in alarmnega sistema (drugi odstavek 9. člena tega zakona);
5. če proda ali podari hišno žival osebam, mlajšim od 16 let, brez privolitve njihovih staršev ali skrbnikov (10. člen tega zakona);
6. če ne zagotovi ustrezne vzgoje in šolanja oziroma drugih ukrepov in je zato žival nevarna okolici (drugi odstavek 11. člena tega zakona);
7. če ne zagotovi vzreje, vzgoje, šolanja in vodenja nevarnih psov v skladu s predpisanimi pogoji (tretji odstavek 12. člena tega zakona);
8. če nevarnega psa zaupa v vodenje osebam, ki nimajo ustreznega kinološkega znanja, ali osebam, ki so mlajše od 16 let (četrti odstavek 12. člena tega zakona);
9. če opravlja dejavnost hotela za živali, ne da bi za to izpolnjeval predpisane pogoje (drugi odstavek 14. člena tega zakona);
10. če stori katero od ravnanj iz 15. člena tega zakona;
11. če v nasprotju s predpisi stori katero od ravnanj iz 20. člena tega zakona;
12. če opravlja poskuse na živalih v nasprotju z 21. členom tega zakona;
13. če opravlja posege na živalih v nasprotju z 22. členom tega zakona;
14. če opravlja dejavnost zavetišča, ne da bi za to izpolnjeval predpisane pogoje (tretji odstavek 27. člena tega zakona);
15. če ovira pristojnega inšpektorja pri izvajanju postopkov iz prve alinee 43. člena tega zakona.

46. člen

Z denarno kaznijo od 150.000 do 10,000.000 tolarjev se za prekršek kaznuje pravna oseba, če stori katero od dejanj iz 45. člena tega zakona ali,
1. če veterinarska organizacija ne vodi registra nevarnih psov (drugi odstavek 12. člena tega zakona);
2. če opravlja boleče posege na vretenčarjih brez ustrezne anestezije (prvi odstavek 19. člena tega zakona);
3. če opravlja poskuse na vretenčarjih v nasprotju s 23. členom tega zakona;
4. če v klavnici nista zagotovljena zaščita živali, namenjenih za zakol, in preprečevanje vsakega razburjenja in trpljenja živali, ki se jim je mogoče izogniti (sedmi odstavek 25. člena tega zakona);
5. če doprema živali v klavnico in njihov počitek do zakola, oskrba živali do zakola, gonjenje živali od mesta razkladanja do hleva oziroma prostora za klanje živali, omamljanje in zakol živali niso v skladu s predpisanimi pogoji (osmi odstavek 25. člena tega zakona);
6. če na javno mesto oziroma v sredstva javnega prevoza ne pusti psa-vodiča slepih oziroma psa-pomočnika invalidov skupaj z njegovim skrbnikom.
Z denarno kaznijo od 25.000 do 500.000 tolarjev se za prekršek iz prvega odstavka tega člena kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe.
Z denarno kaznijo od 150.000 do 5,000.000 tolarjev se za prekršek iz prvega odstavka tega člena kaznuje posameznik, ki ga stori v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti.
Vse lepo in prav,pa še vseeno moraš sam priskrbet dokaze o nepravilnem ravnanju z živaljo.Sum vsekakor no dovolj.

roxa
21.02.2007, 19:16
Vse lepo in prav,pa še vseeno moraš sam priskrbet dokaze o nepravilnem ravnanju z živaljo.Sum vsekakor no dovolj.

to je tudi res...sam kaj nardit?

doody
22.02.2007, 06:16
to je tudi res...sam kaj nardit?
Vzet si čas in zalezovat soseda,dokler ga ne dobiš pri dejanju.Pa še potem ti polcija težko verjame.

roxa
22.02.2007, 07:22
Vzet si čas in zalezovat soseda,dokler ga ne dobiš pri dejanju.Pa še potem ti polcija težko verjame.

še norca se delajo:sleepy:

Goody
22.02.2007, 09:04

mislim, celo, da to raziskuje najprej vet. inšpekcija ;) mogoče bi blo pa vseeno fajn prašat saj za nasvet kaj v takih situacijah storit, pa tko ;)
drugače pa je res, eno je napisan zakon, kako pa potem naprej, da se resno izvaja, je pa vprašanje.

roxa
22.02.2007, 11:38
mora bit dokaz.

poznam primer, ko je sodes -lovec, ubil sosedovega psa, ko jih ni bilo doma-še vedno so na sodniji

Goody
22.02.2007, 11:44
a mora bit za prijavo umora tut dokaz, mislim, da bi bli pristoji dolžni tut sami mal raziskat situacijo, če prijaviš, da ti je nekdo ubil žival. Sej posameznik ni kvalificiran za raziskovanje in iskanje dokazov o zločinu ali pač? to je butasto, menim, da če ti ubijejo žival, bi moglo bit tako, da prijaviš uboj in mora tudi inšpekcija ali pa policija malo raziskati tvoje sume.

roxa
22.02.2007, 11:46
a mora bit za prijavo umora tut dokaz, mislim, da bi bli pristoji dolžni tut sami mal raziskat situacijo, če prijaviš, da ti je nekdo ubil žival. Sej posameznik ni kvalificiran za raziskovanje in iskanje dokazov o zločinu ali pač? to je butasto, menim, da če ti ubijejo žival, bi moglo bit tako, da prijaviš uboj in mora tudi inšpekcija ali pa policija malo raziskati tvoje sume.
seveda, sam dokazat, da ti jo je ravno dotični ubil je težko, ker pri nas zakon ni ravno (kako bi rekla) dostojen do živalskega življenja. Amerika je lahko tu za zgled.

Matilda
22.02.2007, 15:48
Pri nas so "dobri" sosedje prijavili drugega soseda, da imajo psa ki živi v nevzdržnih pogojih, na vročini, da laja, in še da je njegova ograda nelegalno postavljen objekt.

Torej, psička je v ograjenem boksu na vrtu, ki je last soseda, ima hišico, ima senčilo, ima ne kup igrač, vedno polno skledo vode in zalaja kadar kdo pride mimo (glede na njeno vedenje od veselja). Lajež je kratek in miga z repom teri želi, da prideš do nje. Peljejo jo 3x na dan na sprehod, vsaj eno uro preživi v stanovanju (pozimi tudi več) in vsak večer spi v garaži.

Miško, ki je zadevo prijavil je pač kakršen je. Malček težav ima sam s seboj pa še s kom, vendar mu je uspelo dobiti podpise od ljudi, ki živijo v sosednji ulici in z nami sploh nimajo nobene zveze. Skratka pes je strašno mučen. No, bajdevej tudi naša kuža mu gre v nos, pa čeprav je v stanovanju in praktično z njo nima nobenih vizuelnih ne audio stikov.

Ok, da skratim:D kako deluje veterinarski inšpekotr. Gospod je prišel, se malce sprehodil okoli ograde, pobožal psa in naletel na mojega očeta, katerega je povprašal, kaj si on kot sosed misli o situaciji dotičnega psa. Oče mu je opisal kako zgleda vsakdanjik in še par informacij o sosedu. Gospod inšpektor je (out of records) dodal da se mu je zdelo, da gre tu za "dobre "sosedske odnose in ne za samega psa.
Zadeva zaključena.

Seveda pa ni bila zaključena za soseda. Kuža je namreč nedolgo za tem dobila v ogradu steklenico, ki se je seveda razbila (na srečo je ni poškodovala). Toliko o temu, kako je soseda skrbelo za njeno dobrobit. Odnehal je tisti moment, ko mu je sosed (ki je zelo miroljuben) zagrozil, da se mo nekaj zelo hudega zgodilo. Zaenkrat je mir.
Moje menje je, da bi morala "ta razgovor" imtei policija, skupaj s pofotografiranimi razbitinami steklenice, kopijo peticije in našimi izjavami. Glede na to, da pa policija skrbi za nadzor kdo kam hodi in ne hodi , so jim take prijave dim v vetru. In mi sanjamo o policiji za domače živali:clown:

roxa
22.02.2007, 16:33
Torej, psička je v ograjenem boksu na vrtu, ki je last soseda, ima hišico, ima senčilo, ima ne kup igrač, vedno polno skledo vode in zalaja kadar kdo pride mimo (glede na njeno vedenje od veselja). Lajež je kratek in miga z repom teri želi, da prideš do nje. Peljejo jo 3x na dan na sprehod, vsaj eno uro preživi v stanovanju (pozimi tudi več) in vsak večer spi v garaži.

:

to so dobre razmere za psa

Matilda
22.02.2007, 16:46
to so dobre razmere za psa

In tudi ona je en zadovoljen, prisrčen pes, pardon kužka.. Sploh, ko dobi svoj dnevni redilni piškot. Reva, vakokrat ko grem mimo se oblizne.:approve:

doody
22.02.2007, 16:52
Moje menje je, da bi morala "ta razgovor" imtei policija, skupaj s pofotografiranimi razbitinami steklenice, kopijo peticije in našimi izjavami. Glede na to, da pa policija skrbi za nadzor kdo kam hodi in ne hodi , so jim take prijave dim v vetru. In mi sanjamo o policiji za domače živali:clown:
Se pravi,policijo najprej pretepst,pa jim dopovedat kaj je njihovo delo vtakih primerih,šele potem podat prijavo policajem.

Matilda
22.02.2007, 16:54
Glede na to, da pa policija skrbi za nadzor kdo kam hodi in ne hodi , so jim take prijave dim v vetru. In mi sanjamo o policiji za domače živali:clown:

Neee, ne tepst policije! Pol te bodo takoj preselili z vso živalsko manežerijo vred....se ti opravičili, popisali vse tvoje tete, ki bodo prišle na obisk, pol bodo pa še vidli kaj pa kako. Vsekakor boš naskrkal.

V bistvu za prijave mućenja živali pri policiji ni šans, razen, da koda poznaš, pa da se ta malce verbalno "pozabavi" z osumljenim. Če vztrajaš kot navaden občan si pač še ena "trknjena" teta brez otrok, če pa otroke slučajno imaš , si pa še bolj trknjen. Je pač tako.
Živali so pač drugorazredna bitja naše sooo feeeel Slovenie:dontknow:

roxa
22.02.2007, 16:55
Se pravi,policijo najprej pretepst,pa jim dopovedat kaj je njihovo delo vtakih primerih,šele potem podat prijavo policajem.

problem je slovenska mentaliteta

Matilda
22.02.2007, 17:02
problem je slovenska mentaliteta

...kater slika in prilika je naša država oz. njena ureditev in t.k.z. zakoni, ki so precej nedorečeni, da o njihovem izvajanju niti ne izgubljam besed.
V bistvu nam ta kabelska samo škodi...Animal Planet in podoben klump:veryevil:

doody
22.02.2007, 19:11
...kater slika in prilika je naša država oz. njena ureditev in t.k.z. zakoni, ki so precej nedorečeni, da o njihovem izvajanju niti ne izgubljam besed.
V bistvu nam ta kabelska samo škodi...Animal Planet in podoben klump:veryevil:
Po tvoje bi morali biti Slovenci še naprej zaplankan narod in bojkotirati programe na kabelski.:nonono: :nonono:

Matilda
23.02.2007, 07:27
Po tvoje bi morali biti Slovenci še naprej zaplankan narod in bojkotirati programe na kabelski.:nonono: :nonono:

Seveda, ker pol gledamo razne oddaje in vidimo kako je za hribi in hočemo tudi mi mleka in meda in živalske policije:censored: ;)

doody
25.02.2007, 11:00
Seveda, ker pol gledamo razne oddaje in vidimo kako je za hribi in hočemo tudi mi mleka in meda in živalske policije:censored: ;)
Seveda hočemo,saj zato gre pri vsej stvari.Pomagat živalim na kakršen koli možen način.Tudi tovrstno osveščanje na kabelski je dobrodošlo.

Matilda
26.02.2007, 08:35
Doddy!!! Bila sem cinična...valjda, da bi bila potrebna živalska policija in hvalabogu,da se folk osvešča tudi s tem, da vidi, kaj se dogaja po svetu in da živalce niso za na ketne ali pa da se hvališ kolk cekinov je stala.

doody
26.02.2007, 15:12
Doddy!!! Bila sem cinična...valjda, da bi bila potrebna živalska policija in hvalabogu,da se folk osvešča tudi s tem, da vidi, kaj se dogaja po svetu in da živalce niso za na ketne ali pa da se hvališ kolk cekinov je stala.
Ni panike.Saj razumem tvoj cinizem,ker se ljudje nočejo osveščat v tej smeri.

doody
26.02.2007, 15:18
Živalce rs niso za na ketno.Sem tudi sam proti verigam.Toda stvar pri meni doma je takale.Poleg Rone imam tudi mešančka,ki mu je ime Miha.Verjeli ali ne,v ograjenem prostoru noče nikakor bit.Ima sicer lep prostor s travo,lesen ležalnik in ogromno prostora pod streho.Za njega je veriga zakon.Ja,na verigi se počuti najbolje.Sicer ima že 15 let,pa vseeno.Nam je že pregrizel kar nekaj ograje,tako da ga notri ne zapiramo več.Tudi na sprehod hodi z menoj vsak dan,ampak v ograjenem prostoru pa ne bit.Ko je na verigi,jo veselo ratergne do konca ,se vsede na sredo dvorišča in lepo meditira.

Budboy
26.02.2007, 18:20
Mel sm bullterierja in sicer leta nazaj ,ko so ti psi bili še neznani v slo.
In sicer sva vsakdan hodila na jogging, skozi gozd.
In se mi je zgodilo, da sem srečal dva južnjaka(delavca nekega zidarja).
In se je začelo"Kakav gadan pas, šta je grd ," in tko naprej....in za finish ko sta ze šla skoraj mimo ga je eden z vojaškim škornjem brcnil da ga je odneslo 2m proč....
In pol je sledilo da so morali enga odpeljati na urgenco šivat roko(ker je mel opravka z psom), drugi pa je odnesel le z podpludmami moje desne roke....
Pač balkansko(primitivno) smo uredili stvari.
In nikoli ju nisem več srečal....
Nauk zgodbe.
Polomiš jim par kosti in mel boš mir.
Pa mogoče tut polcijo:) :) :)

doody
26.02.2007, 19:12
Hm.Podobna izkušnja.Moja Šarplaninka ni maral vonja južnih bratov.Ne vem zakaj ne.Zavohala jih je zelo,zelo daleč.Bila je sicer izšolana zelov redu.(kar je težko dosečt pri tej pasmi).Navadno sva hodila po sprehodu na pivo v bližnji lokalček.Tisti ,ki so jo poznali so se ji umaknili na varno razdaljo,vliko je bilo pa pametnih južnih komandosov.Seveda sem jih vedno pravočasno opozoril,naj ne hodijo blizu psičke.Toda,pokazati mora svojo balkansko mentaliteto in pokazati nadmoč nad živaljo.Navadno z brco.Še vsak,ki je to poizkusil,je šel šivat nogo ali roko na urgenco.Zato so ji rekli 'ljubezen južnjakov'.Ni lepo,ampak je pa zabavno opazovat kako najprej kažejo svojo balkansko možatost,potem pa dojenčkov jok.

Izbrisan
27.02.2007, 09:58
Moram priznati, da sem se kar fino nasmejal ob zadnjih dveh postih, vendar pa ja potrebno tudi povedati, da se nikakor ne strinjam z nasiljem. Tudi takim, ko samo vrneš nazaj. Zlasti Budboy kaže na to, da so lastniki "agresivnejših" pasem tudi sami agresivnejši. Drugače bi se pa tukaj vrnil na razpravo o živalski policiji v ZDA, tisto kar sem jaz tam najbolj opazil in mi je najbolj všeč je ravno profesionalnost. Izredna mirnost, zbranost na samem mestu, v ozadju pa trdo delo in strkovnost, ki v končni fazi velikokrat pripelje do željenega cilja. Ta pa je vsaj pri najhujših primerih mučenja in/ali uboja kazenska ovadba in aretacija. Takih stvari pri nas ni sposobna niti navadna policija, zato pa imamo toliko kriminalcev na prostosti. Ker bi vsak kar obračunaval na licu mesta, nekateri komaj čakajo sam da lahko kakšnega prebutajo. S tem pa seveda nič ne dosežeš, oziroma narediš samo še večjo škodo. Ne vem kako je pri vas, samo oddajo je kdaj pa kdaj kar težko gledat, čeprav jaz sem tak, da vse pogledam, ker si nočem zatiskati oči pred realnostjo, ampak na koncu pa čutim kar neko veselje ali zadoščenje ali bolje rečeno dosti lažje zaspim, če vidim, da so primer uspešno končali in se znajdejo kakšne lisice na pravih rokah (lahko bi rekli krvavih) in gre tipček mal odsedet.

nattka
27.02.2007, 13:02
kako lepo, ko nekateri tujo primitivnost kaznujejo z lastno primitivnostjo ...

doody
27.02.2007, 16:32
Moj namen s prejšnjim postom je bil tudi popestritev foruma.Vendar taki ljudje,ki živali brcajo,niso dalečod morilcev psov in mačk.Definitivno.Zato se sploh nisem sekiral,če je moja Šarplaninka kakšnega malo pogrizla.Sedanja moja psička,pa nima te 'lepe' lastnosti in je prijazna do vseh dvonožcev.Kar je seveda zelo dobrodošlo.

Marakesh
21.06.2007, 14:16
Ne vem niti, kaj naj napišem... Upam, da bodo preklete mulce dobili in bodo plačali za to...

Saj ne vem kako naj začnem.... ne morem verjeti, da se je to res zgodilo. V četrtek, 14. junija sredi Kočevja, sredi belega dneva se je skupina gnusnih mulcev izživljala nad malim muckom. Malega so uporabili namesto žoge... Z njim so igrali nogomet. Kje imajo ti smrkavci srce, kaj bo postalo iz njih, ko odrastejo... zame so gotovi morilci.... Očividka, ki je mulce opazila, je na muckovo nesrečo prišla prepozno...mali je bil že zmaličen... takoj ga je odpeljala na kliniko v Kočevju, kjer pa
mu nismo mogli več pomagati.... umrl je. Mladi človeški izmečki pa so se takoj, ko so videli, da jih je gospa opazila, razbežali, tako da jih ni mogla identificirati...
Društvo za zaščito živali Kočevje je razneslo obvestila po mestu, na šole in objavili obvestilo na lokalnem radiu, če bi se kdo javil, ki je bil priča temu.

Ker je ljudi, ki nimajo občutka ne ljudi ne za živali, očitno veliko in ker ne veste, kdaj se bo kdo namesto na žival spravil na otroka, starejšega, kakor koli nemočnefa, prispevajte svoj delež k preprečevanju takih grozot - povejte, pošljite še drugim, morda bo pa kdo ugotovil, da pa vendarle ima srce.

Geawind
22.06.2007, 08:50
zato pa bi blo potrebno tud pri nas se nakak trudit, da se dobi 'živalska policija' - ma pismo, al pa gremo sami dejansko v akcijo ...

PoisonIvy
22.06.2007, 14:26
jooooj kako bi jest nalomila tole drhal ej... pa kakšen poden od človeka morš bit , da se spraviš na nemočno ubogo žival in se izživljaš nad njo na tak način? kakšna krutost mora to bit v človeku? in se strinjam, samo vprašanje časa je, kdaj se bo tak človek znesel tudi nad kakšnim nemočnim otročkom, starčkom, itd....

enkrat sem si zamislila da bi moral bog (ali kdorkoli že je odgvoren za nastanek tko nagravžne človeške vrste kot smo ljudje) narediti posebno pravilo - vsaka bolečina zadaš nekomu drugemu, naj se ti v istem trenutku trikrat povrne..... me zanima kakšen red bi bil potem na svetu

temp64
22.06.2007, 14:33
boga itak ni....prascem bi bilo treba pa noge polomit, da bi si zapomnili za vekomaj

popka
22.06.2007, 15:33
kako je folk loh tok krut:( :nonono: :dontknow:

tega nikol ne bom razumela...a se človek s tem že rodi al je vse samo vzgoja in vpliv okolice?

Irina
22.06.2007, 16:39
Gospa, ki je skušala rešiti muca je prišla žal prepozno. Kaj pa ostali mimoidoči, ki so prizor gledali pred njenim prihodom in niso storili nič, da bi ga preprečili, oni pa imajo srce? Ali oni niso na nek način sokrivi in enaki storilcem, zavržnega dejanja?

cliena
24.06.2007, 17:09
Ne vem kako se lahko človek izživlja nad živim bitjem. Sploh nad živaljo..Se strinjam glede trditve da nimajo srca..Marsikdo pozabi da mamo ljudje živali za LJUBLJENČKE s katerimi bi mogli NEŽNO RAVNAT ker naj bi jih meli zato da bi jim lahk KAZALI LJUBEZEN..razumem da mali ni meu doma(?!?!) ampak uni ne bi rabli namest žoge uporablat muce. pa sej ne morš vrjet ka se dogaja...:nonono: sm misla da se to dogaja sam v kakih drugih državah...sam sem pol vidla da ne..:( to je tko k un primer z psom, ki je mel tolk klopov da se ni vidlo nč druzga k te nadležne živali..al pa k so meli mačke zaprte v hiši, jih sploh niso spustili na prosto...v hiši jim je zaudarjalo...pousod so bile mrtve mačke..rešili so 6 mačk sam so ble v groznem stanju...brez srca čisto!..glede primera z malim muckom in utrganimi mulci..brez besed...a se res človeka ljubezen do živali kaže na tak način?!?

Bunny Muffin
24.06.2007, 17:35
Opozorilo: stran mojpes ne dovoli linkanja, zato je objava brisana

cliena
24.06.2007, 18:04
:( tut js ne morem zadržat solz :sad: :confused: barabe človeške..:(sam fotr pa mat sta otrokom vzor...kr ne morem vrjet da se je to res zgodilo ::mad:

šnela
24.06.2007, 18:40
Ja, tud jst se zavzemam za to, da bi tudi pri nas uvedli Policijo za živali. Ker kolkr smo 'socialna' država, nam je za druga bitja malo mar. Ljudje, ki tako ravnajo s sobitji, bi morali biti kaznovani po istem principu kot če bi kej takega storili sočloveku.
Mogoče imamo ljudje razum, a nas to ne dela močnejše in zato vsemogočne. Oziroma nam bi ravno ta razum naj dal vedeti, da lahko na nek način zatremo 'nagon' in se NE ravnamo na način 'močnejši preživi'. Lepo bi bilo, da bi ZNALI uporabljati to, kar imamo!

Eh, kr neki v bistvu tole moje pisanje, sam sem neznansko razočarana nad takšno mentaliteto oz. nad človeštvom na sploh :/

SuPerGiR|
25.06.2007, 12:50
Ja kar srce se mi trga ob tej zgodbi, še posebej ob slikicah malega izmučenega mucka.. :(

Čeprav sem načeloma proti nasilju bi jaz tote froce, če bi jih vidla to delat tak zdelala, da jim več nič ne bi blo jasno po tem.. :censored:

Jelengar
25.06.2007, 13:44
enkrat sem si zamislila da bi moral bog (ali kdorkoli že je odgvoren za nastanek tko nagravžne človeške vrste kot smo ljudje) narediti posebno pravilo - vsaka bolečina zadaš nekomu drugemu, naj se ti v istem trenutku trikrat povrne..... me zanima kakšen red bi bil potem na svetu Saj je že nekoč bil zakon: Zob za zob, oko za oko. Ampak, nekateri razumniki dandanes pravijo, da se je sodobna družba že zdavnaj dvignila nad ta zakon. Kaj pa, ali se morda kdo spominja kakšno kazen so dobili tisti kreteni, ki so se pred nekaj leti celo noč zverinsko izživljali nad brezdomcem in ga na koncu ubili?

PoisonIvy
27.06.2007, 10:14
Saj je že nekoč bil zakon: Zob za zob, oko za oko. Ampak, nekateri razumniki dandanes pravijo, da se je sodobna družba že zdavnaj dvignila nad ta zakon. Kaj pa, ali se morda kdo spominja kakšno kazen so dobili tisti kreteni, ki so se pred nekaj leti celo noč zverinsko izživljali nad brezdomcem in ga na koncu ubili?

jaz ne govorim o zakonu! jaz sem si zamislila da bi se ti to kar avtomatično v istem hipu zgodilo - recimo nekoga brcneš in v istem trenutku dobiš trikrat močnejšo brco (od neznane sile).

si predstavljaš kako bi ljudje pazili kaj delajo?:approve:

zakon "zob za zob" pa tudi ni bil slab če mene prašaš, sam kaj ko večine storiteljev tko nikdar ne najdejo?

Odeen
01.07.2007, 13:15
Tudi mene je zadeva pretresla... Se vedno znova zamislim kaj za enga hudiča se dogaja v takih glavah... Je to res samo napačna vzgoja, pomankanje pozornosti, pomankanje ljubezni..., ali je za tem kar odsev celotne družbe, naše "razvite" civilizacije.

In ne strinjam se da bi "batine" kakorkoli zalegle, ker se mi dozdeva da ti plitki možgani nebi prav razumeli sporočila... In na koncu je nasilnež še žrtev- spomnite se primera ispret par let; mulci iz Kranja in njihova epopeja z mucki... en od teh izmečkov (in predvsem njegovi "v ponos ranjeni" starši) so tožili šolo, iz katere so ga izključili...

je res vse skupaj že tako daleč, da se pač dandanes bolj splača bit nasilen, baraba, bresrčen, podel, izprijen, itd, itd...? Močno upam da ne...

miss173
02.07.2007, 19:52
ma dej te psihične zgube ....lahko se jim je iživlat nad temi malimi neboglenimi živalcami...... n kšnga k je pa večji od njih se pa ne upajo spravt.....to so čisti izmečki...zame je to še huj kt umor....upam d jih bojo dobil...p d bojo ornk plačal zto k so nrdil.....Sovražm jih.......

sploh ne razumem če so to sploh ljudje al so to neki izmečki...vem da bom zbrala kr t drugo......tist k žival ran je morilc...psiho...izmečk p še kej hujšga

pro gamer
19.07.2007, 18:40
Santa Rosa - V Kaliforniji sta okrutni najstnici mlado mačko polili z bencinom in jo zažgali. Muca je utrpela hude opekline, v celoti pa sta ji zgorela rep in ušesa.

Ob stari kmetiji na obrobju Santa Rose so izletniki našli zapuščene mucke in se odločili, da jih predajo Zavetišču za zapuščene živali. Vzeli so jih s seboj in jih čez noč pustili na verandi svoje hiše. Dve dekleti, njihovi sosedi, sta mucke opazile in se odločile, da se bosta kruto poigrali z njimi. Eno od zapuščenih muck so polile z bencinom in zažgale.

Mucka je ostala brez repa in ušes

Sosed, ki se je zadrževal okoli hiše, je slišal smeh in cviljenje mačke ter videl ogenj in dim. Prišel je bližje, da bi videl, kaj se dogaja, potem pa je ves šokiran našel zažgano mlado mucko, ki se je nekako rešila in pobegnila v grmovje. Zaskrbljeni sosed jo je nemudoma odpeljal v veterinarsko kliniko, kjer so mucko oskrbeli. Mačka je na polovici površine telesa utrpela opekline tretje stopnje, medtem ko sta ji rep in ušesa zgorela v celoti. Oblasti ne želijo razkriti identitete okrutnih deklet, ki bosta ostro kaznovani. (siol.net/Foto Reuters)

Vir: Siol.net
:nonono: :nonono: :nonono: :nonono: :nonono: :nonono: :nonono:

AlienW
19.07.2007, 20:38
Prokleti ****uni! Kako morejo? Ampak se ne čudim da se je to zgodilo v Kočevju. Ko smo bili tam na pripravah so še nam skoz sikali. Oprostite mi vsi, ki ste iz kočevja vendar tako čudnega mesta pa še nisem videl. Vsi imajo nekaj proti ljudem iz "ljubljane". Za teboj vpijejo in se derejo, sikajo. Res so nemogoči ljudje(ljudje?). Da pa še do smrti zbrcajo mlado mucko:verymad: to je pa preveč!

Katrin
12.08.2007, 21:35
Danes sem šla s kolesom čez hrib od Zaklanca do Polhovega gradca in na vrhu našla dve jokajoči mali muci, nedaleč stran pa je ležala plastična vrečka z vrvico.

Ker sem besna, bi rada povedala, da se mi vsi, ki so kadarkoli skipali nekje sredi gozda žival iz avta, zdijo najnižja možna stopnja evolicijskega razvoja človeka in da sicer ne verjamem v Boga, ampak zelo močno verjamem, da se jim bo tovrstna zahojenost nekje in nekoč v življenju maščevala, jaz osebno pa upam, da v obliki dolgotrajne, mučne in boleče bolezni. Če si ljudi, ki stresejo odpadni material v gozdu vsaj lahko predstavljam kot tupe, vase zagledane kmetavzarje (s čimer se referiram na stanje duha in ne poklic), si niti pod razno ne morem predstavljat bede v podobi človeka, ki se namenoma odpelje v gozd in tam pusti dve mali muci.
Ne glede na to, da sem po duši in srcu pacifist, bi si z veseljem vzela čas in od Litije do Čateža brcala v rit omenjen primerek, nevreden naziva človek.

Totalno pissed. Zavetišče Gmajnice so 25 km zračne linije stran. Prekleta goveda zafrustrirana, nesposobna ene samcate altruistične misli...

monster
12.08.2007, 21:38
tukaj sem za šeriatsko pravo ... dejmo jih sredi poletja v plastične vreče idiote pa pustit sredi kočevskega gozda recimo :veryevil:

a so muce zdej pri tebi Kat?

iri
12.08.2007, 21:50
oooo, jst bi si prav fino "družbeno koristno" delo izmislila za take osebke ... :evil:

freya
12.08.2007, 21:52
upam, da so ju iz zavetišča res šli iskat

Katrin
12.08.2007, 22:28
Muce so sedaj v zavetišču v Polhovem gradcu. Razumem, da človek ne more imeti 20 muc pri sebi, ampak toliko je možnih rešitev situacije in prav vse so bolj primerne od puščanja muc sredi gozda.

Teo
12.08.2007, 23:19
faak ej, sestri od ene z bloga se je danes ista zadeva zgodila. kakšno naključje ej
http://irena.blog.siol.net/2007/08/12/vcasih-se-mi-ljudje-resno-gabijo/

sicer pa... jp.. glave rezat. če se pusti, se jih pusti v kaki vasi,kjer je maljon mačk in hotelov zanje

SuPerGiR|
13.08.2007, 09:48
Ma še nič od tega se ne bi rablo zgodit, če bi se preprosto dale muce sterilizirat..

Ampak namesto, da bi take ljudje dali mačko sterilizirat še njo raje ubijejo. :( :nonono:

manpower
13.08.2007, 11:21
Ma še nič od tega se ne bi rablo zgodit, če bi se preprosto dale muce sterilizirat..

Ampak namesto, da bi take ljudje dali mačko sterilizirat še njo raje ubijejo. :( :nonono:

To pa zato, ker so pri nas zelo nizke kazni za tako početje. V tujini si prislužiš tudi do 3 leta zapora.

Auslander
13.08.2007, 13:49
kje pa je v Pohovem Gradcu zavetišče ?

Odeen
13.08.2007, 14:51
Take zadeve tud mene iz tira vržejo...
Pa zakaj ima sploh folk živali, saj menda razumejo koncept vzdrževanja vrste in nagone ki jih živali imajo, ne? Bemti, a je res tko na izi pustit mala bitjeca, ko pa vsak ve kaj jih čaka...

Kazni bi mogle bit ja, samo dokler dobiš za umor človeka pet let, pa si zunaj po dveh in pol, potem ne vem kam gre vse skup.

Cenit življenje? Španska vas za take osebke...

Katrin
14.08.2007, 23:02
faak ej, sestri od ene z bloga se je danes ista zadeva zgodila. kakšno naključje ej

sicer pa... jp.. glave rezat. če se pusti, se jih pusti v kaki vasi,kjer je maljon mačk in hotelov zanje

Ne morem verjet ej, kolk je svet majhen... ;)

Katrin
14.08.2007, 23:03
kje pa je v Pohovem Gradcu zavetišče ?

Polona Samec, njeno številko so mi dali v Gmajnicah. Oni baje niso več pristojni za Polhov gradec...

Smaug
14.08.2007, 23:11

:d, sweeeeet!

Ampak tale post od Morene na blogu pa enostavno zmaga:

"Jaz velikokrat gledam na Animal Planet oddajo Animal Cops in me je oddaja ze velikokrat pripravila do joka"

Rofl :d

orchid
14.08.2007, 23:15
Polona Samec, njeno številko so mi dali v Gmajnicah. Oni baje niso več pristojni za Polhov gradec...

to je zavetišče Horjul.....najbolj humano in živalim prijazno zavetišče!!! :2thumbs:

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

gospa Polona Samec pa je ena sploh ena največjih zagovornic zaščite in pravilne nege in vzgoje domačih ljubljencev!!!

Katrin
15.08.2007, 00:22
Je bila zelo prijazna kljub temu, da sem jo klicala v nedeljo v času kosila in ****ila...

zverina
15.08.2007, 02:06
Katrin javi kak si rešla na koncu.

Katrin
15.08.2007, 10:33
Muce so tam, jaz sem pa 'posvojila' enega kužeta, ki ga ne morejo posvojit, da si operem vest :)