Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Akcija 40 dni brez alkohola

biz
21.02.2007, 07:21
Super zadevca za pohvalit
Samo vprašanje je zakaj 40 dni, zakaj ne 30 ali 60 dni?

lady_lucifer
21.02.2007, 07:28
40 dni je dolg post pred veliko nocjo..

biz
21.02.2007, 07:45
40 dni je dolg post pred veliko nocjo..

To vem samo imam občutek da se cerkev vedno bolj vmešava v posvetne zadeve, čeprav v tem primeru to ni niti tako slabo. Pa vseeno zakaj samo do velikonočnih praznikov in ne do konca velikonočnih praznikov?

lady_lucifer
21.02.2007, 07:48
pac simbolicna stevilka :D

biz
21.02.2007, 07:53
pac simbolicna stevilka :D

Simbolična ni številka ima svoj pomen, simbolična bi bila npr. 35 ali 25 ali 15 ali pa kakšna druga ne okrogla številka tedaj bi bilo simbolično

dolenjec
21.02.2007, 07:55
Zakaj imam občutek, da hočejo nekateri, samo zato, ker nekaj diši po Cerkvi, še tako dobro stvar označiti za slabo?

temp64
21.02.2007, 08:06
unedve teve zvezdi morata bit pa huda alkoholika, če si morata dati zaobljubo pred celo slovenijo, da 40 dni ne bosta pila :dead: :dead:

biz
21.02.2007, 08:10
Zakaj imam občutek, da hočejo nekateri, samo zato, ker nekaj diši po Cerkvi, še tako dobro stvar označiti za slabo?

Zato ker preveč diši po cerkvi, je pod vprašaj postavljen samo način, cilj je dober - odličen in popolnoma za pozdravit. Zakaj pa mora biti 40 dni in ne 60 dni ali pa 43 dni, odgovori mi na to? Zakaj se je čakalo na čas krščanskega posta, zakaj ne prej, zakaj ne kasneje, zakaj ne v novembru?

kekez
21.02.2007, 09:07
Najbolj prav bi bilo 42 dni!

Ker je to najbolj pomembna številka. :clown:

biz
21.02.2007, 09:11
Najbolj prav bi bilo 42 dni!

Ker je to najbolj pomembna številka. :clown:

42 dni bi bilo OK saj je to do konca velikonočnih praznikov

strašljivka
21.02.2007, 09:13
42 dni bi bilo OK saj je to do konca velikonočnih praznikov

hja, verjetno bi nastopu problem pri "jezusovi" krvi med obredom...
ker izjava "par kapljic ni nič" je v tem primeru neupravičena - to lahko dokažejo vse priznane študije o odvisnosti (alkohola, cigaret, droge...)

biz
21.02.2007, 09:21
hja, verjetno bi nastopu problem pri "jezusovi" krvi med obredom...
ker izjava "par kapljic ni nič" je v tem primeru neupravičena - to lahko dokažejo vse priznane študije o odvisnosti (alkohola, cigaret, droge...)

Torej 40 dni nič potem pa do daske

roxa
21.02.2007, 09:48

zakaj že?:shy:

Lipovnik
21.02.2007, 09:50
Ideja je zelo dobra.
Ampak če izvem, da ima cerkev kaj zraven pri ideji 40 dni, se ga grem isti trenutek nabulat.

bladzo
21.02.2007, 09:56
Zato ker preveč diši po cerkvi, je pod vprašaj postavljen samo način, cilj je dober - odličen in popolnoma za pozdravit. Zakaj pa mora biti 40 dni in ne 60 dni ali pa 43 dni, odgovori mi na to? Zakaj se je čakalo na čas krščanskega posta, zakaj ne prej, zakaj ne kasneje, zakaj ne v novembru?

Dragi Biz!
Akcija "40 dni brez alkohola" je akcija Slovenske Karitas že drugo leto. Kot veš je slovenska Karitas cerkvena organizacija in se ima vso pravico naslanjat na cerkveni nauk in krščanstvo.
In to ni posvetna zadeva, saj je ravno povod te akcije krščanski post.

lp

biz
21.02.2007, 09:56
Ideja je zelo dobra.
Ampak če izvem, da ima cerkev kaj zraven pri ideji 40 dni, se ga grem isti trenutek nabulat.

Seveda ima saj pa je zraven preko karitasa in še Uran sam je imel nagovor k startu akcije

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=131070220164449107&cid=102&pgn=1

moralno bodo pomagali

nattka
21.02.2007, 10:12
Seveda ima saj pa je zraven preko karitasa in še Uran sam je imel nagovor k startu akcije

moralno bodo pomagali

če lahko tisto, kar jim je ostalo, imenujemo morala ...

dolenjec
21.02.2007, 10:22
Ideja je zelo dobra.

Lep, a žalosten primer funkcioniranja "ad personam", namesto "ad rem". :nonono:

roxa
21.02.2007, 10:26
Ideja je zelo dobra.

:D

:blush: pejva skup

sam ne vem zakaj bi bili zdaj 40 dni vzdržni če to nismo mogli prej (nekateri ane?)

butcher1
21.02.2007, 11:36
To vem samo imam občutek da se cerkev vedno bolj vmešava v posvetne zadeve, čeprav v tem primeru to ni niti tako slabo. Pa vseeno zakaj samo do velikonočnih praznikov in ne do konca velikonočnih praznikov?

Saj ga lahko ti prakticiraš 80 ali 100 dni, ti bo še um prečistilo, ne samo telo!

biz
21.02.2007, 12:35
Saj ga lahko ti prakticiraš 80 ali 100 dni, ti bo še um prečistilo, ne samo telo!

Moj um in moje telo so čisti in post bom izkoristil za čiščenje umov drugih da se bo zavedanje za prav in narobe premaknilo na pravo raven, kot je zapisano v svetem pismu.
Tebi pa verjetno 10 letni post alkohola ne bi pomagal saj prazne glave ne zapolni

roxa
21.02.2007, 13:24
zapolni pa kaj drugega:kisses:

butcher1
21.02.2007, 13:29

Akcijo se lahko samo ali pozdravi ali zavrne! Ali jo odobravaš, ne glede na to, kdo stoji za njo! Če se z njeno vsebino najprej strinjaš, nato pa ko vidiš,kdo stoji za njo, ne odobravaš in celo omalovažuješ, jasno pokažeš svoj profil in vso svojo kulturo!
Najbolje bo, da poženeš neko svojo akcijo! Če si sposoben, boš hitro dobil ogromno privržencev in posnemovalcev?!?

Vsemogočni
21.02.2007, 13:31
Sej po moje je 30 dni dovolj. Od plače do plače.

In če se za to naprdneta dva, zakaj bi ju morali vsi ostali posnemati :dontknow: A nej zdej pri dobrem kosilu pa pijem vodo :nonono:

Zakaj pa nista rekela naj se odpovejo ljudje za 40 dni sexu. :dontknow: Sej to bi blo za ta dva predlagatelja idealno. Eden že tko po defoltu ne sme, za druzga je pa vprašanje če še lahko :D

roxa
21.02.2007, 13:33

In če se za to naprdneta dva, zakaj bi ju morali vsi ostali posnemati :dontknow: A nej zdej pri dobrem kosilu pa pijem vodo :nonono:

Zakaj pa nista rekela naj se odpovejo ljudje za 40 dni sexu. :dontknow: Sej to bi blo za ta dva predlagatelja idealno. Eden že tko po defoltu ne sme, za druzga je pa vprašanje če še lahko :D
:clown: :D :D
sam res

pinky
21.02.2007, 13:35
seks je v postnem času vernikom že itak prepovedan....:veryevil:

biz
21.02.2007, 13:39
Akcijo se lahko samo ali pozdravi ali zavrne! Ali jo odobravaš, ne glede na to, kdo stoji za njo! Če se z njeno vsebino najprej strinjaš, nato pa ko vidiš,kdo stoji za njo, ne odobravaš in celo omalovažuješ, jasno pokažeš svoj profil in vso svojo kulturo!
Najbolje bo, da poženeš neko svojo akcijo! Če si sposoben, boš hitro dobil ogromno privržencev in posnemovalcev?!?

Želel bi si akcije brez družbeno političnega ozadja, vem pa da cerkvena oblast nobene akcije ne prične in odobrava, če potem nima neke koristi iz nje, zato tudi uporaba terminov, ki sovpadajo z krščanskimi prazniki.
Torej po tvoje, če si kritičen do cerkvene oblasti potem si nekulturen in brez profila oziroma z "hudobnim" profilom

biz
21.02.2007, 13:40

Potem pa se odpovem postu

kekez
21.02.2007, 13:48

Hm? Le kako se potem vidi razlika med postnim in nepostnim časom? :blush: :clown:

dolenjec
21.02.2007, 14:24
Zanimivo, kako so se nakateri sposobni norčevati iz zadeve, ki je vse prej kot slaba in negativna.

In to ljudje, ki se imajo za intelektualce, celo profesorji...
...težko verjameš in sprejmeš tako primitivnost.

butcher1
21.02.2007, 14:36
Želel bi si akcije brez družbeno političnega ozadja, vem pa da cerkvena oblast nobene akcije ne prične in odobrava, če potem nima neke koristi iz nje, zato tudi uporaba terminov, ki sovpadajo z krščanskimi prazniki.
Torej po tvoje, če si kritičen do cerkvene oblasti potem si nekulturen in brez profila oziroma z "hudobnim" profilom

Ko si tako pameten, pa mi povej, kakšne in katere koristi (točno povej, in naštej) bo imela Cerkev od točno te akcije "40 dni brez alkohola"! Z argumenti boš vsaj dokazal, da ne trosiš prazne slame, kot so za take vrste ljudi govorili in še govorijo pametni ljudje!

butcher1
21.02.2007, 14:46

Ali sedaj vidiš, ko ne prebereš vsega, ko vzameš samo tisto, kar ti paše! Brez alkohola zato, ker alkohol povzroča odvisnost, ker ljudje pod vplivom alkohola povzročajo svojim bližnjim in tudi drugim preveč gorja in še bi se dalo naštevati!
To sta se po tvoje naprdnila dva, sledilo pa jima bo na desettisoče somišljenikov!
Če bi se ti kaj naprdnil, sem prepričan, da ti ne sledi niti nekaj par privržencev!Nič ni v imenu!

biz
21.02.2007, 14:48
Ko si tako pameten, pa mi povej, kakšne in katere koristi (točno povej, in naštej) bo imela Cerkev od točno te akcije "40 dni brez alkohola"! Z argumenti boš vsaj dokazal, da ne trosiš prazne slame, kot so za take vrste ljudi govorili in še govorijo pametni ljudje!

To bi pa rad tudi jaz vedel.
Predvidevam da bo potem:
- Cerkev je pripomogla k zmanjšanju porabe alkohola z akcijo 40 dni brez alkohola nakar bo sledilo Božja moč odvrnila ljudi od alkohola , vrnite se v cerkve in molite za rešene duše. Več ljudi v cerkvi pa pomeni več "donacij" za cerkev
ali pa v podobno smer.
Žal so me cerkvene ukane in nenehno hlastanje po še več denarja, še več premoženja odvrnile od nje, vseeno pa še nisem izgubil vere.

butcher1
21.02.2007, 15:10
To bi pa rad tudi jaz vedel.
Predvidevam da bo potem:
- Cerkev je pripomogla k zmanjšanju porabe alkohola z akcijo 40 dni brez alkohola nakar bo sledilo Božja moč odvrnila ljudi od alkohola , vrnite se v cerkve in molite za rešene duše. Več ljudi v cerkvi pa pomeni več "donacij" za cerkev
ali pa v podobno smer.
Žal so me cerkvene ukane in nenehno hlastanje po še več denarja, še več premoženja odvrnile od nje, vseeno pa še nisem izgubil vere.

Vidiš, pa si dokazal, da mlatiš prazno slamo! Saj ti do spoznanja, kaj je argument, manjka še zelo veliko!

biz
21.02.2007, 20:18
Kaj si misliš o Cerkvi se me niti ne tiče, niti ne me gane.
Se mi zdi pa simptomatično in problematično, ko začneš demonizirati evidentna dobra dela in se iz tega norčevati. Se sploh zavedaš, da je to sovražni govor? Pripisovati negativne lastnosti nekomu ali nečemu, s katerim se idejno ne strnjaš, kljub temu, da gre objektivno za konkretno fejst fajn dobro zadevo - preventivni ukrep na področju alkoholizma.

But then, s tem poveč več o sebi, kot o objektu zoper katerega izvajaš kulturni boj.

Izkušnje mi povejo da za vsakim dobrim predlogom cerkve tiči zajec. Mogoče se motim in upam bi da se vendar crekev še ni prišla do tega spoznanja, da za dobra dela, ki jih stori ne sme zahtevati proti uslug. Želel bi si da cerkev najde pravo pot in začne izpolnjevati svojo poslanstvo, tako kot piše v svetem pismu.

biz
21.02.2007, 20:28
Vidiš, pa si dokazal, da mlatiš prazno slamo! Saj ti do spoznanja, kaj je argument, manjka še zelo veliko!

Mislim da sem mojo bojazen konkretno argumentiral in pred teboj mi ni potrebno več argumentirati. Ti pa če ne razumeš moje strahove, ki izhajajo iz mojih dosedanjih izkušenj o cerkvi, pa poskusi sam dognati zakaj ljudje tako mislijo o cerkvi, če si zato sposoben

luti
21.02.2007, 20:53
Ajajaj pa kdo vas tok buzerira, da morate pol svoj gnjev stresati tukaj po forumu (sem še ene dve temi prebrala kjer se forumaši sam jezijo). Sicer pa če se pri tem sprostite je tko še najboljš, k nobene škode ne naredite. ;)

K sem jaz danes vidla to akcijo 40 dni brez alkohola, sem najprej pomislila da to pa ne bo šlo! Pa nisem kaka kronična alkoholičarka, samo ob/po kosilu rada spijem kozarček vina. To je ponavadi dvakrat na teden. Kadar grem pa ven žurat pa mal več. :blush:

Sam pol sem pa pomisila kako smo pametni..."seveda se da odvadit alkohola ali katere druge opojne substance, sam če se hoče"....ampak tu mislimo samo na DRUGE odvisnike, nam pa seveda tega ni treba k (še) nismo odvisni....

Kdo se je pa spomnu te akcije je pa čisto vseeno. Na zloženki je Karitasov logo in od Minstrstva. Tko da.... Sicer so pa vsi samo ljudje. Duhovniki in politiki. Jaz znam koj naštet nekaj "bistroumnh" cvetk od obojih.

Skratka jaz podpiram akcijo in bodimo zgled tistim k s svojim pretiranim pitjem povzročajo bolečino drugim....

pinky
21.02.2007, 21:12
tisti, ki pretirano pijejo, se sigurno tega ne bodo držali.

in koliko od tistih, ki zdaj 40 dni ne bodo pili, se bo šlo 41. dan fajn napit ... za vse nazaj ... in naj mi še kdo reče, da je to bolj zdravo kot da bi prej občano popili kozares vina
sploh če bodo potem še sedli v avto

Vsemogočni
22.02.2007, 01:50
Kaj si misliš o Cerkvi se me niti ne tiče, niti ne me gane.
Se mi zdi pa simptomatično in problematično, ko začneš demonizirati evidentna dobra dela in se iz tega norčevati. Se sploh zavedaš, da je to sovražni govor? Pripisovati negativne lastnosti nekomu ali nečemu, s katerim se idejno ne strnjaš, kljub temu, da gre objektivno za konkretno fejst fajn dobro zadevo - preventivni ukrep na področju alkoholizma.

But then, s tem poveč več o sebi, kot o objektu zoper katerega izvajaš kulturni boj.

Pa ti sploh veš za kajs e gre in o čem lupaš kr tko na pamet? Če bi bil resničen namen zmanjšati uporabo alkohola, bi to začeli s prepovedjo prodaje in proizvodnje. Vse kar ne izvira iz tega začetka je eno navadno za***avanje folka, ki ga nekateri nočejo in ne znajo videt.

Dons al pa 7 dni ne bomo pili vode, da jo bomo pršparal nekaj tisoč kubikov. Voda pa prosto teče mimo žejnih al jo pijejo al pa samo gledajo kako je lepa al pa usrana v strugi.

Sej jz pravim, ljudje se pustimo nategovat, kolkr komu paše. Tisti, ki imajo veliko od tega nategovanja, pa vedno najdejo nek izgovor ali uržah, enako kot trgovci.

Če imaš kaj mozga in razmišljaš trezno z njim si zamisli alkoholika, ki bi bil 40 dni brez alkohola. Po 40 dnevih bo padel na flašo da bo še steklenino znucal od lizanja. Kaj bo potem počel, ko se bo napil za celih 40 dni nazaj, raje ne razmišlaj. In kako bodo zaradi tega trpeli nekateri ostali. Da je alkoholik še bolj zoprn kadar ga ne cuka in še bolj težek je pa tud znano.

In kdaj se je pa še ker fajmošter odreku molitvenga vinca???? Če že pri maši, ga pa prej al pol podela kar mu pač pripada. Zato ne za***avat naroda in se delat norca iz njega. A se ne delajo že politiki dovolj???

dolenjec
22.02.2007, 06:17
Dons al pa 7 dni ne bomo pili vode, da jo bomo pršparal nekaj tisoč kubikov. Voda pa prosto teče mimo žejnih al jo pijejo al pa samo gledajo kako je lepa al pa usrana v strugi.

A se ti zdi, da boš umrl, če tri dni ne boš šluknil alkohola? Primerjava vode in alkota je milo rečeno norčevanje iz inteligence ostalih forumašev.

Tega, da je za socialno urejanje alkoholikov kateregakoli tipa osnovni pogoj absulutna abstinenca očitno ne veš, ti bi jih raje napajal takole po kapljicah, pa da potem do konca propadejo, ali kaj?

Morda pa je ta akcija lahko vzpodbuda nekolmu, da bo sam sebi dokazal, da je sposoben tako dolge abstinence. Morda pa si bo ob koncu zadnjega dne rečel, "če sem zdržal toliko, bi pa morda še malo dlje..."

Kdo ve? Ti? Jaz?

biz
22.02.2007, 07:18
Akcije se bodo dejansko udeležili le tisti, ki tako ali tako že malo spijejo, flašo vina na leto, tisti, ki pa redno pijejo pa se temu ne bodo odrekli.
In kaj je najbolj zanimivo, jaz popijem flašo vina na leto, pa ne hodim v cerkev, ker sem mnenja da je cerkev prepolna grehov in ona mi za moje ne more dati odveze, sosed pa hodi redno v cerkev, je seveda tudi član NSi pa ga slišim vsako večer kako se z sestro (s katero živita skupaj v hiši) dereta en na drugega tudi zaradi pijače da ju ne slišim samo jaz ampak še vsak ki slučajno gre mimo hiše.
Jaz ne bom imel problema z 40 in še več dni.

dolenjec
22.02.2007, 08:17
Sam to razumem kot vključitev dela civilne družbe v širši socialni kontekst preventive proti alkoholizmu.
Škoda, ker ljudje ta dober namen zlorabljajo za kulturni boj in vidijo sovražnika za vsakem vogalu.

Biz, kdo sem jaz ali ti, da bi sodil tega tvojega soseda? Tudi sam imam sosede, ki so taki pa taki. Niti sam nisem idealen, čeprav hodim v cerkev, niti tega nisem nikjer in nikdar trdil. Celo nasprotno. Ti, ki kot praviš ne hodiš v cerkev, si lahko kar se mene tiče veliko boljši človek od mene. Ponavljam, kdo sem jaz, da bi sodil? Cerkev pa je Sveta in Grešna. Oboje.

Prosim, ne zganjajmo kulturnega boja tam, kjer gre za dobro stvar. Tako kot družba res ne bomo daleč prišli.

kekez
22.02.2007, 08:33
Pa ti sploh veš za kajs e gre in o čem lupaš kr tko na pamet? Če bi bil resničen namen zmanjšati uporabo alkohola, bi to začeli s prepovedjo prodaje in proizvodnje. Vse kar ne izvira iz tega začetka je eno navadno za***avanje folka, ki ga nekateri nočejo in ne znajo videt.

Ali nas ni že zgodovina naučila, kam vodi taka prohibicija?
Naj spomnim, dvajseta leta 20. stol, Chicago, ...

Sicer pa v svetu obstajajo tudi pozitivni učinki z legaliziranjem npr. mehkih drog, prostitucije ...
Pri nas se lahko spomnimo, kako je bilo, ko smo lahko devize kupovali samo pri švercerjih. Nič smeli nositi preko meje. Kar naenkrat smo vsi postali kriminalci in to se nam je zdelo čisto normalno in v redu.

Prepoved stvari samo poveča kriminal. Enormno poveča zaslužke nekaterim kriminalnim združbam (mafija). Na (črni) trg prinaša proizvode domače proizvodnje vprašljive kvalitete.

Če že, bi kvečjemu omejili prodajo in uporabo v stilu trenutno aktualnega zakona o omejevanju porabe tobaka (prepovedi na javnih krajih). Čeprav bi bilo šele to zelo zanimivo :angel: .

nejc
22.02.2007, 08:59
V sodelovanju slovenske Karitas, Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter zavoda Med.over.net bo med 21. februarjem in 7. aprilom potekala akcija 40 dni brez alkohola.
Kaj je s tem narobe?:dontknow:

Nikomur se te akcije ni treba udeležit, če pa se kdo bo, je pa to kvečjemu dobro, četudi je med pobudniki Karitas. Apriori bit proti akicji, ker je zraven Karitas, je ozkogledno stališče po moje.

biz
22.02.2007, 09:16
Sam to razumem kot vključitev dela civilne družbe v širši socialni kontekst preventive proti alkoholizmu.
Škoda, ker ljudje ta dober namen zlorabljajo za kulturni boj in vidijo sovražnika za vsakem vogalu.

Biz, kdo sem jaz ali ti, da bi sodil tega tvojega soseda? Tudi sam imam sosede, ki so taki pa taki. Niti sam nisem idealen, čeprav hodim v cerkev, niti tega nisem nikjer in nikdar trdil. Celo nasprotno. Ti, ki kot praviš ne hodiš v cerkev, si lahko kar se mene tiče veliko boljši človek od mene. Ponavljam, kdo sem jaz, da bi sodil? Cerkev pa je Sveta in Grešna. Oboje.

Prosim, ne zganjajmo kulturnega boja tam, kjer gre za dobro stvar. Tako kot družba res ne bomo daleč prišli.

Na žalost smo že sred kulturnega boja in to je tudi vzrok zakaj pri vsakem "dobrem" delu cerkve vidim da tiči zajec za grmom - dosedaj je še vedno bilo tako, pa ne bi smelo biti - to je res.
Ne hoditi v cerkev še ne pomeni biti ne veren, to nekateri enačijo in biti kritičen do cerkve kot ustanove tudi ni "in". Samo če želiš pomagati prijatelju moraš biti tudi kritičen do njega.
Tudi o sebi ne morem trditi da bi bil perfekten, saj sem le človek z svojimi dobrimi in z svojimi slabimi stranmi ampak če želim da se kaj spremeni moram biti pripravljen da zato tudi nekaj naredim. Nasilje mi ni ljubo še manj pa revanšizem zato se borim z besedami in argumenti, če so dobri ali ne lahko vsak sam pri sebi oceni, mora pa biti sposoben da se ne vodi od občutkov.
Soseda tudi nočem obsojati, saj v življenju tudi ni imel vse postljano z rožicami, samo jezijo me predvsem nekatera njegova dejanja, ki niso nikakor v skladu z krščanskimi vrednotami, potem pa se postavi v prvo vrsto kot borec za krščanstvo in je eden tistih ki vrže prvi kamen. Takšni ljudje in župniki, ki se imajo sami za učlovečenega boga na zemlji in morajo imeti povsod prav in z svojimi odločitvami samo hlastajo za denarjem so tisti, ki prikazujejo celotno cerkev v slabi luči in vedno večje število ljudi odbijajo od vere.

biz
22.02.2007, 09:21
Kaj je s tem narobe?:dontknow:

Nikomur se te akcije ni treba udeležit, če pa se kdo bo, je pa to kvečjemu dobro, četudi je med pobudniki Karitas. Apriori bit proti akicji, ker je zraven Karitas, je ozkogledno stališče po moje.

Mislim da nihče ni apriori proti akciji ker je vmes karitas, vprašanje je bolj bilo kakšne načrte ima cerkev z to akcijo.
Svet za preventivo in vzgojo želi z tem zmanjšati število nesreč na cestah in zmanjšanje nasilja v družini ki so pogojeni zaradi zlorabe alkohola.
Kaj želi doseči karitas? Isto kot svet ali ima v ozadju cerkev še kakšne druge namene in želi akcijo uporabiti kot propagando

bejdi
22.02.2007, 09:37

ne vem, če ma to kej velik veze s cerkvijo, kot sam to, da njihov post tut tolk traja :D kot sem slišala po radiju, se župniki tega ne bodo mogli vdržat, zaradi dveh stvari (po župnikovih besedah iz radia): ker maša brez vina ne velja in ker je vmes še nek praznik jožefov al kaj in takrat tut ne gre brez vina :D

pomojem je teh 40 dni simbolična številka k je glih ta post, pa naj bo še alkoholni :D ker pol se bo itak spet sam jedlo in pilo, pa jajčka barvalo :D :rolling:

dolenjec
22.02.2007, 09:40
Kaj želi doseči karitas? Isto kot svet ali ima v ozadju cerkev še kakšne druge namene in želi akcijo uporabiti kot propagando
Kaj misliš, kaj je želela doseči Karitas in Cerkev, ko so bili prvi na prizorišču potresa in plazu v Posočju in tam nudili materialno in strokovno pomoč?
Kaj misliš, da želijo doseči sestre redovnice, ki v Ljubljani brezplačno pripravljajo brezplačni topli obrok brezdomcem?

....pa še cel dan bi lahko našteval.

nattka
22.02.2007, 09:47
Kaj misliš, kaj je želela doseči Karitas in Cerkev, ko so bili prvi na prizorišču potresa in plazu v Posočju in tam nudili materialno in strokovno pomoč?
Kaj misliš, da želijo doseči sestre redovnice, ki v Ljubljani brezplačno pripravljajo brezplačni topli obrok brezdomcem?

....pa še cel dan bi lahko našteval.

res bi lahko in nihče ne poskuša odvzeti humane note ljudi, ki se požrtvobvalno razdajajo za druge ...

a priznaj, ko človek redno, teden za tednom bere o bogastvu ki si ga kopiči RKC, o zlorabah otrok, pa še o čem ... potem nekako vse skupaj zmeče v isti koš in reče ... eh, še ena reč več s katero hočejo kupiti ugašajoči ugled ...
na žalost eno slabo dejanje uniči stotine dobrih ...

nejc
22.02.2007, 09:48
Mislim da nihče ni apriori proti akciji ker je vmes karitas, vprašanje je bolj bilo kakšne načrte ima cerkev z to akcijo.
Svet za preventivo in vzgojo želi z tem zmanjšati število nesreč na cestah in zmanjšanje nasilja v družini ki so pogojeni zaradi zlorabe alkohola.

Določeni so bli proti zaradi tega, ker pri akciji sodeluje Karitas(beri:cerkev). Ampak to niti ni tako važno.

Propaganda je vse okoli nas. Če se neko podjetje odloči za neko akcijo, je to propaganda(primarno). Podobno velja za dobrodelna društva, zavode itd.(sekundarno). Akcije so torej primarno ali sekundarno propagandni inštrument. Enako velja v primeru Karitasa. Ker je Karitas ustanovila RKC, so akcije Karitasa posredno tudi propaganda za RKC. So zato vse Karitasove akcije slabe? Hočem povedati, da se propagandnemu vplivu ne moreš v nobeni akciji izognit. Je pa razlika, ali je propaganda primarni vzrok za neko akcijo, ali ima propaganda sekundarni pomen, kar v primeru Karitasa ima. Primarni vzrok Karitasa kot dobrodelne ustanove pri vključitvi v to akcijo je pomagati ljudem. Mar ne?:dontknow::) Ali bi morali delovati kot "no name" organizacija oz. ostati skriti, da se ne bi začela namigovanja, da ima vmes prste RKC, ki želi le širiti propagando zase. Mislim, da ne. Karitas je ena od redkih svetlih strani RKC.

nejc
22.02.2007, 09:52
res bi lahko in nihče ne poskuša odvzeti humane note ljudi, ki se požrtvobvalno razdajajo za druge ...

a priznaj, ko človek redno, teden za tednom bere o bogastvu ki si ga kopiči RKC, o zlorabah otrok, pa še o čem ... potem nekako vse skupaj zmeče v isti koš in reče ... eh, še ena reč več s katero hočejo kupiti ugašajoči ugled ...
na žalost eno slabo dejanje uniči stotine dobrih ...
Torej bi morali Karitas ukiniti?:dontknow:

Goody
22.02.2007, 09:56
prosim, če debata bolj nagne proti tej akciji kot spet v debato o cerkvi ;)

nattka
22.02.2007, 10:02
Torej bi morali Karitas ukiniti?:dontknow:

:dontknow:
zakaj vedno samo skrajnosti ...

hotela sem povedati, da ljudje na splošno povezujejo akcijo z RKC in je potem ne sprejmejo na tak način, kot bi jo, če bi jo organiziral kdo drug ...
po drugi strani pa jim ni za zameriti, saj se zadnje čase odkriva veliko svinjarij znotraj RKC-ja ...

torej začaran krog, ki ga 40 dnevni post ne bo rešil ... še posebej, ker se tisti, ki bi najbolj potrebovali abstinenco zanjo ne bodo zmenili ...

osebno nimam težav z opijanjanjem in se ne mislim odrekati kozarčku vina, ki ga vsake toliko spijem pri kosilu ali s prijatelji ...
pa ne zato, ker je akcija organizirana s strani karitasa, ampak zato ker zaradi nekaj mojih kozarčkov na leto ne bo rešilo sveta ...

bejdi
22.02.2007, 10:06

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=131070220164449107&cid=102&pgn=1

moralno bodo pomagali

berite natančno, te akcije ne organizira le Karitas, temveč tudi Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter zavod Med.over.net ... tako, da gre bolj za zdravje in pa preventivo v prometu, kot za cerkveno zadevo ... ker župniki se tega posta ne morejo dobesedno držati (zaradi vina (krvi) pri maši)

V sodelovanju slovenske Karitas, Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter zavoda Med.over.net bo med 21. februarjem in 7. aprilom potekala akcija 40 dni brez alkohola.

Z akcijo 40 dni brez alkohola nad prekomerno pitje (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=131070220164449107&cid=102&pgn=1)

pomojem, ne bo nič narobe, če se bo kakšen kdaj pa kdaj odpovedal kakšni razvadi in tko, ;) ne glede na to kdo stoji za akcijo, važen je bolj namen kot kaj drugega ;)

nejc
22.02.2007, 10:15
Realno akcija nima nič z RKC in tako bi jo ljudje tudi morali videti. Karitasa osebno nisem nikdar jemal kot izrazito versko organizacijo. Je samo ena od organizacij, ki se trudijo kej nardit za ljudi. Osebno sem recimo zelo proti RKC, Karitas me pa ne moti. Tok o tem, več ne smemo.:)

Sicer pa takšne akcije ne uspejo v tolikšni meri, da bi se zdj vsi odpovedali (v tem primeru) alkoholu, ampak je glavni rezultat opozarjanje na problematiko okoli alkohola. Več kot bo takšnih akcij, bolj se bodo ljudje zavedali problematike. Sicer pa, če se bo vsaj eden alkoholik zarad te akcije odpovedal svoji dozi, je akcija uspešna. Je pa res, da bi se akcijo dalo razširit. Zraven bi lahko vključili še strokovno pomoč alkoholikom, ki se želijo ozdraviti. Poleg tega bi se dalo organizirat kakšne seminarje ali pripravit brošure itd. v zvezi s problemom alkohola v cestnem prometu itd.. Tako akcija ne bi bila le simbolična.

nattka
22.02.2007, 10:22
v bistvu je težava, ko v naši deželici tako radi vsako reč spolitiziramo ...

namesto da bi gledali sporočilo, nam je bolj pomemben prinašatelj ... se pa strinjam, da je gotovo akcija pozitivno zastavljena in bi marsikomu koristilo, če bi jo upošteval ...

sama že dolgo podpiram idejo, da pred 12 uro sploh ne bi točili alkohola oz bi bil tudi v trgovinah pred to uro nedostopen ... ampak so v igri preveliki denarji ...

zato, da ne bo napačnega razumevanja, podpiram vsak, še tako majhen trud ...

le tole mešanje politike, cerkve, mater usmiljenk pa podobnega me je zmotilo ...

biz
22.02.2007, 10:51
v bistvu je težava, ko v naši deželici tako radi vsako reč spolitiziramo ...

namesto da bi gledali sporočilo, nam je bolj pomemben prinašatelj ... se pa strinjam, da je gotovo akcija pozitivno zastavljena in bi marsikomu koristilo, če bi jo upošteval ...

sama že dolgo podpiram idejo, da pred 12 uro sploh ne bi točili alkohola oz bi bil tudi v trgovinah pred to uro nedostopen ... ampak so v igri preveliki denarji ...

zato, da ne bo napačnega razumevanja, podpiram vsak, še tako majhen trud ...

le tole mešanje politike, cerkve, mater usmiljenk pa podobnega me je zmotilo ...

Lepo bi bilo če se v takšne akcije, ne bi vmešavala politika ali cerkev. Samo to očitno več ne gre, vse dobro se izkoristi v politično uničevanje nasprotnika, na ljudi pa se misli samo posredno, če je pač po planu.

dolenjec
23.02.2007, 06:15
Vidiš, to sem želel povedati.

lila5
23.02.2007, 09:42
Meni so pa take akcije tipa 40 dni brez alkohola.....dnevi brez avtomobila......dnevi brez cigarete......povsem brezvezne, ne glede na sporočilo, ki ga nosijo.......ker se jih bodo itak držali le tisti, ki ne pijejo, ki se ne vozijo z avtom in ki ne kadijo.....tisti, katerim je sporočilo namenjeno pa se jih ponavadi ne držijo.......

Ivan Ivanovič
24.02.2007, 08:50
tudi mene zanima, zakaj samo 40 dni....pa ne za Cerkev, za predstavnike oblasti..se bojijo, da bo premalo davkov od alkohola, če bomo zmerno pili 365 dni in se spustili z verige samo vsako četrto leto na 366. dan?

Upam, da bodo duhovniki v teh 40 dneh zmerni z mašnim vinom.

sandrej
24.02.2007, 12:29

Preprosto: če bi si to akcijo izmislili komunisti, bi pač bilo drugo število dni. Ker si ga je izmislila Karitas, je pač, po krščansko, 40 dni.

sandrej
24.02.2007, 12:33
Realno akcija nima nič z RKC in tako bi jo ljudje tudi morali videti. Karitasa osebno nisem nikdar jemal kot izrazito versko organizacijo. Je samo ena od organizacij, ki se trudijo kej nardit za ljudi. Osebno sem recimo zelo proti RKC, Karitas me pa ne moti. Tok o tem, več ne smemo.:)

Sicer pa takšne akcije ne uspejo v tolikšni meri, da bi se zdj vsi odpovedali (v tem primeru) alkoholu, ampak je glavni rezultat opozarjanje na problematiko okoli alkohola. Več kot bo takšnih akcij, bolj se bodo ljudje zavedali problematike. Sicer pa, če se bo vsaj eden alkoholik zarad te akcije odpovedal svoji dozi, je akcija uspešna. Je pa res, da bi se akcijo dalo razširit. Zraven bi lahko vključili še strokovno pomoč alkoholikom, ki se želijo ozdraviti. Poleg tega bi se dalo organizirat kakšne seminarje ali pripravit brošure itd. v zvezi s problemom alkohola v cestnem prometu itd.. Tako akcija ne bi bila le simbolična.
Nejc, Karitas (v prevodu ljubezen) izvaja dobrodelnost, ki je eno od treh temeljnih poslanstev Cerkve, ne samo katoliške ampak vseh krščanskih cerkva - verjento pa tudi drugih verskih skupnosti. Mimogrede, vse karitas v Sloveniji so ustanovljene z dekretom škofa.

amaze646
24.02.2007, 13:39
zdrzim brez panike....

luti
24.02.2007, 17:06
40 dni brez alkohola....

Jaz sem se tud odločila da bom sodelovala. Ampak včeraj sem na poti domov pojedla kos pice. In ko sem prišla domov mi je tako zadišal bandidos....Koj sem ga šla iskat v omaro....In glih ko sem ga hotla odprt sem se spomnla kaj sem se odločila...Tko sem bandidos pospravla nazaj in si naredila cedevito...K mi tud slučajno ni tok pasala k bandidos :nonono:

No sej bo kmal konc:approve: še 35 dni:angel:

Vsemogočni
25.02.2007, 21:18
Luti, a pa veš, da voda na maščobo bolj škoduje kot kozarec vina ali bandidosa.

Sej se ga ni treba vedno napiti, kozarček dva je dovolj (1 dc ali 2 dc). 40 dnevni post naj bi bil bolj za pijance, da pridejo ledvice do prepotrebnega dopusta. :2thumbs:

dolenjec
26.02.2007, 06:06
40 dni brez alkohola....

Jaz sem se tud odločila da bom sodelovala. Ampak včeraj sem na poti domov pojedla kos pice. In ko sem prišla domov mi je tako zadišal bandidos....Koj sem ga šla iskat v omaro....In glih ko sem ga hotla odprt sem se spomnla kaj sem se odločila...Tko sem bandidos pospravla nazaj in si naredila cedevito...K mi tud slučajno ni tok pasala k bandidos :nonono:

Vsa čast za načelnost, dobra si!:2thumbs:

Cavallo
26.02.2007, 06:15
40 dni brez alkohola....

Da mu nebo rok potekel ? :rolling::rolling::veryevil:

biz
26.02.2007, 09:16
Luti, a pa veš, da voda na maščobo bolj škoduje kot kozarec vina ali bandidosa.

Sej se ga ni treba vedno napiti, kozarček dva je dovolj (1 dc ali 2 dc). 40 dnevni post naj bi bil bolj za pijance, da pridejo ledvice do prepotrebnega dopusta. :2thumbs:

Samo tudi ne vsega, kozarec rdečega vina ob večerji je dovolj, ali pa kozarec piva , žganih pa čisto nič.