Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj je tole naredil Podobnik?

Mad Gandhi
23.02.2007, 07:59
:O
Ta vlada je pred volitvami opozarjala, da je bila prejšnja vlada korumpirana. Torej se razume, da je ta vlada poštena:2thumbs:
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/230495/

strašljivka
23.02.2007, 08:19
tako je. boljše dela tisto kar je delala slabo že prejšnja. s tem se hvali in prav je tako, ker tud negativna propaganda utrjuje čistotst S(d)S ki s tem nima nič....

biz
23.02.2007, 08:45
Pozor vsak čas bodo prišli "bombni" napadi :veryevil: , saj ne morete blatiti sedanje vlade, ki pa je takoooooooooooooooooooooooo uspešna in tako pravičnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pa še redno hodi k spovedi

Mad Gandhi
23.02.2007, 08:54
Pa to ne moreš verjamit:

http://www.dnevnik.si/uploads/image_cache/c51d8af54b0d56a5d526c2ed45399b06.jpeg

DrOnyx
23.02.2007, 09:35
Zanimivo je, da se sedaj zopet v zgodbi pojavlja T.P, ki pa je bil nekoč generalni sekretar na MP, ki je domnevnio sproduciral afero kazenska evidenca, ki pa so jo pred javnostjo skrili. Šlo je za primer goljufije javnega naročila, kjer je zadeva sedaj baje pred sodiščem in lahko bodo davkoplačevalci za to plačali veliko starih milijonov.

V tistem primeru je bila tudi dokumentacija enega najzahtevnejših projektov na področju informatike napisana reci in piši na enem listu A4 formata, ki je bil osnova za javno naročilo male vrednosti, potem, še dvakrat male vrednosti, potem pa Cerarjeva podiše pogodbo brez razpisa za 180.000,00 SIT.

Nova vlada, prokrščanske desnice, je T.P-ja premaknila na MOP na podobno delovno mesto in po dveh letih zopet neverjetna zgodba. To zames samo dokazuje, kako ima nek kader SLS neverjetno moč in popolno nedotakljivost v tem sistemu.

OD kje jim to, mi še danes ni jasno. Zame osebno je LDS pikapokec proti SLS, kjer se očitno gredo velike igrice od kmetijskih zemljišč naprej.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Seveda gre pa žlahtno, prokrščansko usmerjeno desnico. Da ne bo pomote.:veryevil:

koliko skorumpiranih LDSovcev je B.B. že uspelo spraviti za zapahe? Nobenega? Baje je največji uspeh zadnjih dveh let Ibro rodom iz Maribora. Švercer z cigaretami.;)

Pa kakor jaz osebno poznam T.P.-ja morda celo Podobnik sploh ni vedel za kaj dejansko gre, zelo verjetno če se bo afera razrasla v popolen napad, bo T.P. izgubil spomin ponovno in zopet namočil kakšnega nižjega kmeta na šahovnici, ki je samod elal po njegovem ukazu. To sem jaz osebno že videl pri njem in gre za dejavu. Po uri pranja možganov, ko sem mu nepremično gledal v oči, je povsem izgubil spomin in za vse je bil kriv človek, ki ga je sam pripeljal, da mu izpelje nekatere posle.:veryevil: :2thumbs:

Mad Gandhi
23.02.2007, 09:56
Zanimivo je, da se sedaj zopet v zgodbi pojavlja T.P, ki pa je bil nekoč generalni sekretar na MP, ki je domnevnio sproduciral afero kazenska evidenca, ki pa so jo pred javnostjo skrili. Šlo je za primer goljufije javnega naročila, kjer je zadeva sedaj baje pred sodiščem in lahko bodo davkoplačevalci za to plačali veliko starih milijonov.

V tistem primeru je bila tudi dokumentacija enega najzahtevnejših projektov na področju informatike napisana reci in piši na enem listu A4 formata, ki je bil osnova za javno naročilo male vrednosti, potem, še dvakrat male vrednosti, potem pa Cerarjeva podiše pogodbo brez razpisa za 180.000,00 SIT.

Nova vlada, prokrščanske desnice, je T.P-ja premaknila na MOP na podobno delovno mesto in po dveh letih zopet neverjetna zgodba. To zames samo dokazuje, kako ima nek kader SLS neverjetno moč in popolno nedotakljivost v tem sistemu.

OD kje jim to, mi še danes ni jasno. Zame osebno je LDS pikapokec proti SLS, kjer se očitno gredo velike igrice od kmetijskih zemljišč naprej.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Seveda gre pa žlahtno, prokrščansko usmerjeno desnico. Da ne bo pomote.:veryevil:

koliko skorumpiranih LDSovcev je B.B. že uspelo spraviti za zapahe? Nobenega? Baje je največji uspeh zadnjih dveh let Ibro rodom iz Maribora. Švercer z cigaretami.;)

T.P.? Verjetno misliš na Tomaža Pogačarja iz članka. Hm. Ali je Cerjarjeva tisto pogodbo podpisala za 180.000 SIT ali za 180 mio SIT? Kakšna pa je zgodovina pa izobrazba tega gospoda Pogačarja?

DrOnyx
23.02.2007, 10:00
T.P.? Verjetno misliš na Tomaža Pogačarja iz članka. Hm. Ali je Cerjarjeva tisto pogodbo podpisala za 180.000 SIT ali za 180 mio SIT? Kakšna pa je zgodovina pa izobrazba tega gospoda Pogačarja?

Pogodba je seveda za 180 M SIT. T.P. je bil pred tem na bivšem MZT, po neuradnih informacijah naj bi imel že tam težave z razumevanjem poslovanja državne uprave, obstaja pa celo namig, da naj bi nekatere posle spremljala tudi policija, a nisem uspel raziskat, če je to res in zakaj se vedno izvleče iz težav.

Očitno pa ima v roki zelo zelo visoke taroke, sicer to ne bi bilo možno.;)

DrOnyx
23.02.2007, 10:02
T.P. je zame samo dokaz, da bi morala ta država poskrbeti in uvesti RDEČE KARTONE. Če nekoga dobijo, da goljufa z državnim denarjem dobi karton in nima dostopa več do teh sredstev. Tako pa isti modeli poljubno mnogokrat izvedejo enake ali zelo podobne trike.

Saj nam nič ne morejo, ker držimo vse v šahu. če padem jaz, pade vlada. As simple as that.:) Na tiskovkah pa vedno Prešerni :)

MI MAMO SE FAJN, ČE VAM PRAV JE AL NE, NAM VAŽNO JE LE, DA MI MAMO SE FAJN.:approve:

Da le nismo bolni in da so kozarci polni, mi mamo se fajn....:)

Mad Gandhi
23.02.2007, 10:07
LOOOOL, Dr. :veryevil: Je pa očitno tale Pogačar en pravi kaliber. Kako se bo izmazal iz tega dreka zdaj? Kako se bo izmazal Podobnik? Seveda se bo izmazal. Jegulje se vedno izmažejo.

biz
23.02.2007, 10:38
LOOOOL, Dr. :veryevil: Je pa očitno tale Pogačar en pravi kaliber. Kako se bo izmazal iz tega dreka zdaj? Kako se bo izmazal Podobnik? Seveda se bo izmazal. Jegulje se vedno izmažejo.

Zakaj bi se izmazali, saj jim ni potrebno saj Erjavec tudi ni zavajal nikoga pa tudi policija ni nadzorovala Strojanovih, božiček pa ima atomske sanke , velikonočni zajček pa je v resnici kura v pustnem kostumu. Ta vlada ne dela drugega kot še vedno profitira od dela prejšnje vlade in si te uspehe na veliko piše na prsa.
We are the best, premakne pa se nič - vsaj ne naprej prej gre vse nazaj.
- Čakalne vrste v zdravstvu so enako dolge kot so bile
- Sodniških zaostankov še niso odpravili
- Ustavno sodišče dobiva več zahtev kot kdajkoli prej
- blaginja se ni povečala niti za malo
- avtoceste se ne gradijo nič hitreje
- nerazviti ostanejop še naprej nerazviti, razviti pa rastejo še hitreje
- kriminala je vedno več
Pred kratkim sem Podobnika še pohvalil sedaj pa se je vrnil ponovno na stara pota.

DrOnyx
23.02.2007, 10:53
Kakor jaz poznam državi aparat, včasih težko plača celo pogodbeno opravljeno delo, kaj šele kar nekaj na lepe oči in na roko napisan WC papir.

V tem primeru jaz sumim, kakor poznam akterje, da so zavohali denar, ki pa ne smrdi niti desnici. Morda kaj v stilu MI KAO DA SE POGODIMO, A DOBIMO MORDA KAKŠNO DROBTINICO, KI NAKLJUČNO PADE IZ MILIJON EVROV VREDNE MIZICE. Seveda samo domneva;) , da ne bo B.B. zopet zganjala panike:P in proti meni podajala ovadbe.

Seveda je pa tale primer, gledano iz šahovskega vidika, zopet za J.J.-ja strahovoto naporen in verjetno še ne ve, kako bi se tokrat izmazal.

Če ukaže kriminalistom, da v znak poštenja in krilatice "vlada dela dobro" raziščejo primer, bo PANIKA v SLS in nastopi v trenutku vladna kriza. SLS natančno ve, da še enega frontalnega napada, ki pa bi dobil epiilog z kazensko ovadbo, ne bi preživela in gre iz parlamenta.

Če J.J. ne naredi ničesar, ga bodo mediji, ki niso pod njegovim vplivom, zbombardirali tako, da ga ne bo več na nobeno soočenje. Procenti podpore pa proti senzacionalni ABSOLUTNI NIČLI %. Tega LDSu ni uspelo nikdar v vseh letih.

Sedaj pa se postavi vprašanje, ali ima takšna pozicija figur na šahovnici vlade, ki dela dobro sploh lahko ugodno rešitev za trenutno Ablast po domače? Verjetno ne, ker nenazadnje, kdo pa je po vseh aferah, kjer je sodeloval T.P., nastavil ponovno na odgovorno mesto v državnem aparatu T.P.-ja, će ne ravno J.J., ki je želel dokazati, da vlada tokrat pa dela dobro.:rolling: :rolling: :rolling:

Kako umazano igro igra T.P. pa samo tale, sicer manjši primer, kjer sem bil sam zraven in me je T.P. vrgel na GRDO FINTO (kopija iz Bloga):

Predsedniškega kandidata osebno, to je mene, je pred leti vrgel na grdo finto generalni sekretar SLS, ki mu je naročil, da mora vzpostaviti računalniško in električno omrežje v poslovnem prostoru, ki ga je ministrstvo najelo domnevno od nekoga, ki ga je dobil nazaj v denacionalizacijskem postopku. Sam sem seveda naročilo izpeljal, ker za pravna razmerja nisem vedel in šlo je za vsoto blizu 3.000.000,00 takratnih tolarjev.

Lansko leto pa so preprosto najemno pogodbo prekinili in vrnili prostore skupaj z “mojo” adaptacijo. Davkoplačevalci so tako nehote, ker so vrgli na finto predsedniškega kandidata, zgradili fizični osebi, ki je bila domnevno povezana s takratnimi politiki, računalniško in električno omrežje v zgoraj navedeni vrednosti.

Ko sem izvedel zakaj gre, sem seveda takoj napisal prijavo Komisiji za preprečevanje korupcije. Kje je sedaj primer ne vem. Verjetno je podana proti predsedniškem kandidatu kazenska ovadba.
:rolling: :rolling: :rolling:

http://dronyx.blog.siol.net/2007/02/15/slamnati-psi/

Mad Gandhi
23.02.2007, 11:22
Janša ne reče nič. Pomoje si še vedno ni opomogel od tiste čorbe, ki mu jo je skuhal Bručan z reševalnim helikopterjem:veryevil: .

Irina
23.02.2007, 16:27
Pozdraljeni,
pa kaj mislite, da se bo kaj spremenilo. Čisto nič. Cel mesec smo poslušali o nepravilnostih helikopterskega najema in kaj se je zgodilo? Nič. Čez čas bodo potihoma poračunali opravljene prevoze. In to je to. Sedaj gledamo "osnovo" za izplačilo milijonskega zneska. Plačilo je bilo izvršeno. In kaj se bo zgodilo?. Čisto nič. Pa kaj kdo more Podobniku, če je izvršil plačilo. Poglejte lestvico priljubljenosti politikov ali koga bi volili jutri? vodijo stranke sedanje vlade.

kapara
23.02.2007, 17:16
Ta vlada je pred volitvami opozarjala, da je bila prejšnja vlada korumpirana. Torej se razume, da je ta vlada poštena:2thumbs:

Jaz sem se že odloči.
Kjer bodo zraven Podobnik, Erjavec in Zver, tiste pod nobenim pogojem ne bom volil.

Vsemogočni
23.02.2007, 22:31

Nokakor ne morem hvaliti vlade, ki se odziva na novem položaju z dejanji in reki "zdaj smo na vrsti mi, da delamo tisto kar je delala vlada pred nami". Nikakor sprejemljivo. Če bi dejali, "prejšnja je delal nepošteno v škodo tako ljudstva kot države, mi pa moramo biti drugačni, boljši in delati v dobro ljudi in države in enotno navzven za ugled v svetu", bi jim vsekakor ploskal in rekel, "ti so pravi". Ker nikakor niso državotvorni, niso sposobni videti dalj kot enostrankarstvo, omogočajo, da se cerkev bohoti pred par stoletji, državljani pa naj podpiramo tako bajeslovno bogato cerkev kot politične odločitve, ki niso ne v korist državljanom ne kot državi, lahko rečem edino: veliko slabši so kot prejšnja vlada.

Ko bodo sposobni pestopiti prag enostrankarskega sistema in začeli delovati v prid tako države kot svojih državljanov, ter nam omogočati boljše in bolj kvalitetno življenje, takrat bom potrdil, da so sposobni voditi državo in da delajo tudi v korist državljanov. Dokler pa bodo vidli v nas le futer za svoj enostrankarski način delovanja, državljane pa stalno ščuvali ene proti drugim, se polulam na njih, kot na vse politike, ki se imajo za super izobražence, niso pa sposobni sodelaovanja in enotnosti navzven, temveč samo maščevanja in izkazovanja, kdo je sedaj na oblasti. Čisti primitivizem "sila izobraženih" politikov. Hvala za tako vlado in tako delovanje. Te bolezni smo že kot otroci preživeli v vrtcih z življenskimi izkušnjami in dolgoletnim študijem na raznoraznih fakultetah pa bi lahko že davno spoznali, da za je uspeh države in delovanje v dobro državljanov potrebno delovati enotno, pozabiti na strankarske spore in pokazati vsem tako zunaj kot doma, da smo skupaj enotni in znamo premagati vse ovire, katere nam postavljajo ostali, ki se ne strinjajo z našim načinom razmišljanja in delovanja. Kar pomeni, ko bodo politiki nekoč postali toliko inteligentni, da bodo spoznali, da lahko le vsi skupaj uresničijo svoje zamisli in branijo dbrobit svoje države in državljanov, bodo pričeli delovati usklajeno in pozabili, da so kot različne stranke medsebojni sovražniki. Pa če le v delovanju navzven. Znotraj se lahko še vedno pod***avajo kot znajo. Važno je, da ko se gre za interese države, da znajo pozabiti na medsebojno sovraštvo in stopijo skupaj ter pokažejo vsem, ki nas želijo zaj.eb.avati, da smo enotni in odlični braniti svoje interese. Šele tedaj bomo spoštovani tudi v svetovnem merilu.
To pa lahko naredijo le politiki z vsaj malce soli v glavi in katerim država Slovenija kot država nekaj osebno pomeni, ne le, da so pridobili dober in bogat položaj.

Mad Gandhi
24.02.2007, 02:15
Evo ga ptička:

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/230585/

Arc
24.02.2007, 14:09
Evo ga ptička:
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/230585/
Gandi, če bi malo manj podlegal "prišepetovalcem" ki ti nosijo informacije in te informacije bolj analiziral, bi videl da morda tolikšno navdušenje le ni povsem na mestu.

Kaj hočem reči:
Država ne naroča vseh del z vsakokratnim naročilom, se pravi s pogodbo ali naročilnico. Izjeme so npr. vse "javne službe", za katere je s predpisi določeno da jih izvajajo javna podjetja ali koncesionarji. Ti so dolžni v primeru izrednih dogodkov nemudoma narediti vse potrebno da se preprečijo preteče škodljive posledice, oziroma jih čimprej odpraviti če je do njih že prišlo. Povedano s primero: če zgrmi plaz na državno cesto, vlada ne izda nobene naročilnice za to da se ga odstrani: izvajalec javne službe (praviloma Cestno podjetje) je dolžen nemudoma spravit tja svoje bagre in kamione in cesto čimprej spet usposobit za promet...
Enako je če plaz zgrmi na železniško progo, ali pa če žled potrga daljnovode (le da izvajalec v tem primeru ni cestno podjetje ampak SŽ ali elektro podjetje).

Urejanje voda je obvezna državna javna služba. V letu 2000, ko se je zgodil plaz v Logu pod Mangartom, so glede načina izvajanja te javne službe veljali še stari predpisi. Po njih je bil izvajalec javne službe na hudournikih PUH. In PUH se je seveda takoj odpravil sanirat tiste najnujnejše posledice plazu. Ti predpisi so bili sicer že neustrezni, ampak veljali so. Ne rečem da PUHu to tedaj ni ustrezalo - le kdo se ne bi razveselil take količine dela... Ne rečem tudi da ni torej PUH nekako izkoristil tedanjo pravno luknjo - ampak v tem začetnem obdobju, ko se nobenemu ni sanjalo ali ne bo morda izpod gora pridrvela še kakšna pošiljka plazu, ga ni bilo junaka, ki bi podpisal črno na belem da izvajalcu javne službe ni več treba izvajati interventnih ukrepov... In PUH je torej delal kar so mu (stari) predpisi nalagali.

Horvatove besede "saj bo država plačala" po mojem pomenijo prav to: da gre za obvezno javno službo, ki je v državni pristojnosti in ne občinski, ne pa to kar se hoče s trganjem besed iz konteksta insinuirat. Moje mnenje (od daleč) je, da če bi PUH vztrajal na sodišču proti državi bi zadevo iz teh razlogov dobil.

Krivdo za tako zastarelo pravno stanje, ki je bilo dolgo časa značilno za vse vodarsko področje, nosita kvečjemu Gantar, ki je ministroval do 2000, in Kopač ki je ministroval 2000-20004 - to je ta isti Kopač ki zdaj na televiziji "odkriva" afero...
Predpisi so se prilagodili šele 2003. Če ne verjameš poglej Uredbo o načinu opravljanja obveznih državnih gospodarskih javnih služb na področju urejanja voda. Na koncu boš prebral: Z dnem uveljavitve te uredbe se preneha uporabljati odlok o določitvi erozijskih območij in posameznih hudournikov, na katerih zagotavlja delovna organizacija za urejanje hudournikov varstvo površin pred erozijo, hudourniki in plazovi (Uradni list SRS, št. 2/70).
Če npr. dvomiš kateri predpis je veljal za hudornike...

Če boš rekel da je še dr. Majes ocenil da so bila dela nepotrebna ti že vnaprej namignem: poglej kdaj je to ocenil. In probaj izvedet koliko je on zaslužil iz ministrstva z raziskavami in študijami tega in drugih plazov....

Sploh nimam nič z zadevami, še manj me zanima za Podobnika (ki tako kot Kopač in Gantar najbrž niti ne ve dobro ve za kaj gre...). Ampak da novinarji nastopite s tako udarno zadevo, ob tem pa tako malo poznate specifično regulativo posameznih področij in takih tem ne analizirate globje, je pa žalostno...

Mad Gandhi
24.02.2007, 17:40
Gandi, če bi malo manj podlegal "prišepetovalcem" ki ti nosijo informacije in te informacije bolj analiziral, bi videl da morda tolikšno navdušenje le ni povsem na mestu.

Kaj hočem reči:
Država ne naroča vseh del z vsakokratnim naročilom, se pravi s pogodbo ali naročilnico. Izjeme so npr. vse "javne službe", za katere je s predpisi določeno da jih izvajajo javna podjetja ali koncesionarji. Ti so dolžni v primeru izrednih dogodkov nemudoma narediti vse potrebno da se preprečijo preteče škodljive posledice, oziroma jih čimprej odpraviti če je do njih že prišlo. Povedano s primero: če zgrmi plaz na državno cesto, vlada ne izda nobene naročilnice za to da se ga odstrani: izvajalec javne službe (praviloma Cestno podjetje) je dolžen nemudoma spravit tja svoje bagre in kamione in cesto čimprej spet usposobit za promet...
Enako je če plaz zgrmi na železniško progo, ali pa če žled potrga daljnovode (le da izvajalec v tem primeru ni cestno podjetje ampak SŽ ali elektro podjetje).

Urejanje voda je obvezna državna javna služba. V letu 2000, ko se je zgodil plaz v Logu pod Mangartom, so glede načina izvajanja te javne službe veljali še stari predpisi. Po njih je bil izvajalec javne službe na hudournikih PUH. In PUH se je seveda takoj odpravil sanirat tiste najnujnejše posledice plazu. Ti predpisi so bili sicer že neustrezni, ampak veljali so. Ne rečem da PUHu to tedaj ni ustrezalo - le kdo se ne bi razveselil take količine dela... Ne rečem tudi da ni torej PUH nekako izkoristil tedanjo pravno luknjo - ampak v tem začetnem obdobju, ko se nobenemu ni sanjalo ali ne bo morda izpod gora pridrvela še kakšna pošiljka plazu, ga ni bilo junaka, ki bi podpisal črno na belem da izvajalcu javne službe ni več treba izvajati interventnih ukrepov... In PUH je torej delal kar so mu (stari) predpisi nalagali.

Horvatove besede "saj bo država plačala" po mojem pomenijo prav to: da gre za obvezno javno službo, ki je v državni pristojnosti in ne občinski, ne pa to kar se hoče s trganjem besed iz konteksta insinuirat. Moje mnenje (od daleč) je, da če bi PUH vztrajal na sodišču proti državi bi zadevo iz teh razlogov dobil.

Krivdo za tako zastarelo pravno stanje, ki je bilo dolgo časa značilno za vse vodarsko področje, nosita kvečjemu Gantar, ki je ministroval do 2000, in Kopač ki je ministroval 2000-20004 - to je ta isti Kopač ki zdaj na televiziji "odkriva" afero...
Predpisi so se prilagodili šele 2003. Če ne verjameš poglej Uredbo o načinu opravljanja obveznih državnih gospodarskih javnih služb na področju urejanja voda. Na koncu boš prebral: Z dnem uveljavitve te uredbe se preneha uporabljati odlok o določitvi erozijskih območij in posameznih hudournikov, na katerih zagotavlja delovna organizacija za urejanje hudournikov varstvo površin pred erozijo, hudourniki in plazovi (Uradni list SRS, št. 2/70).
Če npr. dvomiš kateri predpis je veljal za hudornike...

Če boš rekel da je še dr. Majes ocenil da so bila dela nepotrebna ti že vnaprej namignem: poglej kdaj je to ocenil. In probaj izvedet koliko je on zaslužil iz ministrstva z raziskavami in študijami tega in drugih plazov....

Sploh nimam nič z zadevami, še manj me zanima za Podobnika (ki tako kot Kopač in Gantar najbrž niti ne ve dobro ve za kaj gre...). Ampak da novinarji nastopite s tako udarno zadevo, ob tem pa tako malo poznate specifično regulativo posameznih področij in takih tem ne analizirate globje, je pa žalostno...
Lepo, da misliš, da je vsak, ki objavlja na forumu že novinar.:D

Sicer pa, kar se tiče PUHove koncesije. 30. decembra 2000 je začel veljati posebni zakon za sanacijo plazov in januarja 2001, ko je PUH še naprej delal na Plazu Log pod Mangartom, ni imel več koncesije in tudi ne naročnika. In je delal in delal, da so mu grozili celo s sodno odredbo, da ga spravijo z gradbišča. Kar se tiče Macesnikovega plazu, pa je zapisano v članku od danes, da tam sploh ni šlo za interventna dela, kar je na sodišču potrdil zunanji sodelavec PUH Venturini. PUH pa je plačilo zahteval, ker je izvajal interventna dela in sploh ga ni motilo, da ni imel naročnika. Uporabil je isto foro kot v Logu pod Mangartom, skratka. Prefrigano.:2thumbs:

In če zdaj potegnemo pod črto, ker to zadevo nekoliko boljše poznam, zato se tudi zanimam zanjo: PUHu je Podobnik plačal za dela, pri katerih je bil PUH v eni osebi - naročnik, projektant, izvajalec in nadzornik. Podobnik je seveda zlahka plačal 270 milijonov državnega denarja. Kaj naj bi sicer pomenil tisti na roko napisani plonklistek?

Arc
24.02.2007, 19:33
Lepo, da misliš, da je vsak, ki objavlja na forumu že novinar.:D
Se strinjam, eni delajo samo mineštre...:D

Sicer pa, kar se tiče PUHove koncesije. 30. decembra 2000 je začel veljati posebni zakon za sanacijo plazov in januarja 2001, ko je PUH še naprej delal na Plazu Log pod Mangartom, ni imel več koncesije in tudi ne naročnika.
Za tvoje dobro: preveri še enkrat ali je ta zakon res "ukinil" dotedanje izvajalce javnih služb... Reševal je samo nekaj "požarov", ne pa posegal v sistemsko ureditev urejanja voda. In kot tak je dejansko v sistemsko ureditev vnesel samo dodatno zmedo, ki jo je potem PUH izkoristil...
Sicer sem ti pa navedel konkreten predpis, s katerim je bila na novo urejena javna služba, in tudi citat iz njega ki govori kdo jo je izvajal do takrat. Ti pa razen gole trditve, koneckoncev nič.
In je delal in delal, da so mu grozili celo s sodno odredbo, da ga spravijo z gradbišča. Kar se tiče Macesnikovega plazu, pa je zapisano v članku od danes, da tam sploh ni šlo za interventna dela, kar je na sodišču potrdil zunanji sodelavec PUH Venturini. PUH pa je plačilo zahteval, ker je izvajal interventna dela in sploh ga ni motilo, da ni imel naročnika. Uporabil je isto foro kot v Logu pod Mangartom, skratka. Prefrigano.:2thumbs:
Nisem rekel da PUH ni bil prefrigan. In ni govora o tem ali je hotel it iz gradbišča ali ne - midva govoriva o tem ali so bile podlage da se ga iz gradbišča nažene. Če bi rad debatiral ali so bila dela intervencijska ali ne pa bi moral navesti še marsikaj več kot samo da "tako piše v današnjem Dnevniku" in je tako rekel še en zunanji sodelavec...
Prefrigano je torej tudi to da se na trhlo utemeljene trditve v neki aferi odgovarja samo z novimi trditvami...

In če zdaj potegnemo pod črto, ker to zadevo nekoliko boljše poznam, zato se tudi zanimam zanjo: PUHu je Podobnik plačal za dela, pri katerih je bil PUH v eni osebi - naročnik, projektant, izvajalec in nadzornik. Podobnik je seveda zlahka plačal 270 milijonov državnega denarja. Kaj naj bi sicer pomenil tisti na roko napisani plonklistek?
Zakaj pa misliš da jaz zadeve ne poznam?
In za konec spet samo trditve: tako je bilo pa pika.

Briga me, jaz te ne mislim zelo prepričevat. Če nočeš preveč nasest ti samo svetujem da malo več prebrskaš v tisti smeri, ki sem ti jo z ono uredbo nakazal.

biz
26.02.2007, 09:04
Smešno je kako je lahko Podobnik poravnal 1,13 milj. € za dela, ki so bila narejena brez nadzornika in tudi če so bila nujna, kako brez nadzornika.
Hitrost poravnave je prav tako zelo neobičajna za državo, še posebej v tej višini, saj se prevečkrat zgodi da ne plača niti naročenih del v predvidenem roku - zelo smešno in zelo čudno - ali ne

DrOnyx
26.02.2007, 09:54
Smešno je kako je lahko Podobnik poravnal 1,13 milj. € za dela, ki so bila narejena brez nadzornika in tudi če so bila nujna, kako brez nadzornika.
Hitrost poravnave je prav tako zelo neobičajna za državo, še posebej v tej višini, saj se prevečkrat zgodi da ne plača niti naročenih del v predvidenem roku - zelo smešno in zelo čudno - ali ne

Meni ni čudno. Vsaka vlada, pa tudi ta prokrščansko usmerjena in skrajno poštena desnica ima svoj bazen ljudi, iz katerih črpa kader in pač neki interesi so bolj prioritetni, drugi manj. Če sodiš v njihov bazen, ti je pač padla sekira v med.

Kakor sem razumel, je šef PUHa v interesni sferi te janševe vlade, saj drugače ne bi nikdar prilezel v nadzorni svet geoplina. Potem je pa jasno, zakaj so tako brez boja in na podlagi A4 listka plačali sanacijo plazu.:veryevil:

Mene samo mot, da se propagirajo v medijih, kot da delajo kaj drugače kot prej, vse skupaj pa je samo še bolj bizarno in počasi jim drsi iz rok še tisto, kar niso uspeli v prvih dveh letih razbiti. Za medije je to vsekakor dobra novica, ker bodo imeli pač veliko gradiva za dnevno obdelavo, za davkoplačevalce pa slaba novica, ker te šale niti niso tako poceni, kot izgledajo.:veryevil:

Seveda pa jim nekako uspeva držati podporo še nad gladino, saj nenazadnje so osvojili taktično pravilno RTV in Delo. Samo to dejansko ne pomeni še nič. Ljudi ne moreš neksončno dolgo vleči za nos in to verjetno premier tudi ve in bodo sedaj do konca 2008 poizkušali za vsako silo iztržiti, kar se pač bo še dalo. Potem pa zopet npve koalicije in novi šaljivci na oblasti.

V dobro državljanov in predvsem za lasten žep, jasno.:veryevil: :2thumbs:

biz
26.02.2007, 09:59
Meni ni čudno. Vsaka vlada, pa tudi ta prokrščansko usmerjena in skrajno poštena desnica ima svoj bazen ljudi, iz katerih črpa kader in pač neki interesi so bolj prioritetni, drugi manj. Če sodiš v njihov bazen, ti je pač padla sekira v med.

Kakor sem razumel, je šef PUHa v interesni sferi te janševe vlade, saj drugače ne bi nikdar prilezel v nadzorni svet geoplina. Potem je pa jasno, zakaj so tako brez boja in na podlagi A4 listka plačali sanacijo plazu.:veryevil:

Mene samo mot, da se propagirajo v medijih, kot da delajo kaj drugače kot prej, vse skupaj pa je samo še bolj bizarno in počasi jim drsi iz rok še tisto, kar niso uspeli v prvih dveh letih razbiti. Za medije je to vsekakor dobra novica, ker bodo imeli pač veliko gradiva za dnevno obdelavo, za davkoplačevalce pa slaba novica, ker te šale niti niso tako poceni, kot izgledajo.:veryevil:

To pa je popolnoma jasno zakaj takšni nastopi po medijih - prekrivanje resnice z lažjo in čimbolj medijsko obarvana je ta laž tembolj resnična je slišati.
Če kot primer rečem da je minister Bručan istospolno usmerjen in to razglasim v vseh medijih, ne glede na vse dementije, se v velikem delu prebivalstva za Bručana prejme vzdevek - homoseksualec.
V zadnjih letih pa laž vedno pogosteje premaga resnico

DrOnyx
26.02.2007, 10:11
To pa je popolnoma jasno zakaj takšni nastopi po medijih - prekrivanje resnice z lažjo in čimbolj medijsko obarvana je ta laž tembolj resnična je slišati.
Če kot primer rečem da je minister Bručan istospolno usmerjen in to razglasim v vseh medijih, ne glede na vse dementije, se v velikem delu prebivalstva za Bručana prejme vzdevek - homoseksualec.

To, da tem sedaj niso neznane posebne metode in sredstva medijskega boja mislim da dokazujejo vsak dan.

Čeprav zadnje čase zelo malo spremljam medije, oziroma toliko kot je nujno potrebno, da lahko peljem kandidaturo za predsednika in da ne bom izpadel na TV soočenjih popolni bedak, sem opazil zanimiv primer polaganja rok med dr. Drnovškom in Janšom za stolček predsednika Banke SLovenije, za katerega bi človekj po prevzemu evra mislil, da ni več kakšen omembe vreden faktor.

Pa je očitno bil in polaganje rok se je odvilo na polno. Brez milosti in tudi dr. Drnovšek je to dojel zelo resno.

Kako poteka medijska propaganda pa so pokazali štirje poslanci domnevno SDS, ki so potem privlekli na plano neko zgodbo z NLB iz NYC, predvidevam zgolj zato, da bi javnosti pokazali, da boj za stolček banke slovenije ni samo stvar prestiža med predsednikom države in vlade, ampak gre za hudo korupcijo in klientelizem ter rešitev je zopet kader prokrščanske desnice, ki kar poka od poštenja in nastopov po cerkvah.

LINK (http://www.finance-on.net/show.php?id=175915&src=commonrss)
LINK (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=4&article_id=1407022317233362&cid=103&pgn=1)

Seveda se vedno v takih primerih postavi vprašanje, zakaj to postane sporno samo takrat, ko gre za boj za stolčke in ne drugače, kar se je pokazalo recimo lepo tudi pri kampaniji Jankovića za prestol župana Ljubljane. Očitno ti ljudje vse te primere sicer tolerirajo, dokler neki dr. Drnovšek ne dela tako, kot bi oni radi, potem pa privlečejo na dan iz omar okostnjake.:rolling: :rolling: :rolling:

Samo, to je pa malo otročje in smešno. Deluje pa. Ker pač Vox Populi - Vox Dei je samo statistično povprečje. Ni nujno, da v svoj prav prepričaš špico javnega mnenja, važno da obvladuješ dno in povprečje, pa si zmagal. In nekaj procentov, ki ti jih lahko prispeva cerkev prek prižnice niso nikdar za na odmet. Na srečo pa postajajo tudi ti volilci čedalje bolj redki inkmalu ne bodo omembe vreden faktor v političnem boju.

Ko te dno in povprečje zapustijo, si opozicija. Lahko tudi izvenparlamentarna.:veryevil:

Mad Gandhi
26.02.2007, 10:48
Tale zgodba s Podobnikom je očitno zelo zanimiva. Zdaj ga vlačijo celo po Valu 202.:veryevil:

biz
26.02.2007, 11:57
kako hitro vlada spremeni pogled z svojih napak na nekdanje napake bivše vlade pa še nisem videl. Okrog Ranat se je pričelo vse vrteti že pred 14 dnevi in so čakali, ko pa je privrela afera PUH in Podobnik na plan so pa naenkart na tapeti "črni posli NLB v tujini pod bivšo vlado". In ljudje v hipu pozabijo na vse kar je bilo okrog Podobnika.
A problemi z NLB v NY so stari že 6 ali 7 let in nepravilnosti v takšnem smislu ni bilo, saj se je pri preiskavi ameriškega urada šlo samo za prelaha pravila dodeljevanja kreditov za slovenska izvozna podjetja, kar je bilo v takratnem gospodarskem interesu države, da so slovenska podjetja povečevala izvoz in s tem povečevala gospodarsko rast in včlanitev v EU in NATO kar so bili prednostni načrti tako opozicije kot vlade. Sedaj pa naenkart nepravilnosti :nonono:

DrOnyx
26.02.2007, 12:21
kako hitro vlada spremeni pogled z svojih napak na nekdanje napake bivše vlade pa še nisem videl

To so povsem osnove taktike, ki jo seveda ti ljudje dobro poznajo. Nenazadnje naj bi večina poznala tudi mojstrovino Sun Tsuja ART OF WAR. Nekje sem prebral, da j.j. obožuje to knjigo. :veryevil:

Zato so mediji tako ključni pri sodobnem političnem bojevanju, ključni pa so tudi sposobni P.R.-ovci in tiskovke. Ti moraš spretno usmerjati pogled od svojih težav in neprijetnosti, k drugim temam. Temu se reče MANIPULACIJA volilcev. In nadzor nad mediji je tako ključen, sicer pogoriš, ker te ljudje poštudirajo.

Kot politik se tudi moraš zavedati, da te ljudje privzeto ne marajo in se radi naslajajo, če te bombardirajo. Zato če nimaš res vseh medijev pod nadzorom si zopet v težavah, ker potem tistim, ki pišejo lepo, naklada pada, tistim, ki o vladi pišejo grdo pa raste.

Samo politika je danes vrhunska pozicijska igra, kjer se bojim, da sedanja pozicija dela strateške napake. Ti se lahko enkrat posuješ z pepelom. Če se vsak dan posipaš z pepelom, se utopiš v živem pesku pepela.:veryevil:

Me pa lahko kadarkoli kupijo za svetovalca.;)

biz
26.02.2007, 13:36
Me pa lahko kadarkoli kupijo za svetovalca.;)

Če pa imajo polno "strokovnjakov" na vseh mestih

Mad Gandhi
26.02.2007, 13:59

Dr., če bi imeli tebe za svetovalca, bi bilo zelo zabavno, ker si duhovit po naravi. Kdor se smeji, pa ne misli slabo, zato bit tudi ta vlada s tabo kot svetovalcem delala manj napak. :D Problem desničarjev je seveda v tem, da imajo slab smisel za humor.:veryevil:

biz
26.02.2007, 14:13
Dr., če bi imeli tebe za svetovalca, bi bilo zelo zabavno, ker si duhovit po naravi. Kdor se smeji, pa ne misli slabo, zato bit tudi ta vlada s tabo kot svetovalcem delala manj napak. :D Problem desničarjev je seveda v tem, da imajo slab smisel za humor.:veryevil:

Ga sploh imajo - smisel za humor mislim - ali pa kaj drugega tudi :rolling:

DrOnyx
26.02.2007, 14:27

Jaz sem mislim odkril uspešen recept za zdravljenje frustracij. Kupiš helihopter na daljinca, ga poimenuješ po politiku, ki ti gre na jetra, ga dvigneš pod nebo in vržeš komande preprosto stran. Potem pa prosto pade. In ti se neskončno zabavaš. Pet zvezdic.

http://dronyx.blog.siol.net/2007/02/26/ready-to-fly/

biz
26.02.2007, 15:07
Jaz sem mislim odkril uspešen recept za zdravljenje frustracij. Kupiš helihopter na daljinca, ga poimenuješ po politiku, ki ti gre na jetra, ga dvigneš pod nebo in vržeš komande preprosto stran. Potem pa prosto pade. In ti se neskončno zabavaš. Pet zvezdic.

http://dronyx.blog.siol.net/2007/02/26/ready-to-fly/

Dejansko gledano bi ti kot predsedniškemu kandidatu predlagal da v Deutschlandsbergu kupljen helikopter poimenuješ Virant 2007 saj le tako lahko zagotoviš dejansko usklajen padec.

Irina
27.02.2007, 18:56
Pozdravljeni,

danes po ogledu Dnevnika na TV Slovenija se na osnovi slišanega in videnega sprašujem, sprašujem sebe in vas ali je gospod Podobnik še lahko ministr? Ne samo, da je na osnovi "špecarijskega" listka odobril milijonsko izplačilo, bil je pisno obveščen, da firma ni upravičena do plačila, ker ni osnove. Zaustavil je sodni postopek, ki bi ga država t.j. naše denarnice, dobil in šel v mediacijo. Na novinarski konferenci je na direktno vprašanje o odgovornosti za storjeno dejanje samo nekaj jecljal. Pa jutri bo ta isti gospod nakazal naš denar samo na osnovi telefonskega klica in pojutrišnjem verjetno na osnovi kavne vsedline. Ne, oni ni neodgovoren, mi smo neodgovorni, ker mu to dovolimo.

yamamoto
27.02.2007, 20:33
Ne vem kaj se toliko razburjate. :)
Saj je Podobnik samo zdravnik. Kaj pa naj zdravnik ve o zapletenih zakonih, predpisih in ekonomiji. :clown:
Je pa gospud dohtar prefrigan. Tako, kot je govoril, sem jaz prepričan, da je že našel grešnega kozla med svojimi svetovalci. :veryevil:
Upam le, da ne bo vse utišano, tako, kot tisti biznisi z orožjem, zaradi katerih nas sedaj Hrvati
je :censored: jo v mozak. :( :mad:

Mad Gandhi
27.02.2007, 21:32
Podobnik je pa kar nekako izgubljeno gledal v kamero. In kot smo videli na POP, je pravobranilstvo s svojim nasprotovanjem do poravnavi Podobniku pisalo OSEBNO. Tako bo g. minister težko iskal kakšnega grešnega kozla nižje v hierarhiji. :D

Irina
27.02.2007, 21:46
Ja, res imate prav. Kaj bi se razburjala/li. Gospod ministr je že večkrat izgubljeno gledal v kamero ali mimo nje. Ni samo iskal, ali našel grešnega kozla za kako neodgovorno dejanje, tudi kakšnega kozla je ustrelil, pa se ni nič zgodilo. PSI BODO ZOPET LAJALI, A KARAVANE NE BO.

yamamoto
27.02.2007, 22:19
Ja, vidiš, Irina, to s psi in karavano je zanimiva štorija. Odkar so nam scenzurirali še števce ogledov, sploh ne vem več, če nismo mi, ki lajamo, tudi edini, ki svoje poste tudi beremo. :angel:
Karavana, pa je v svojo absolutnost in večnost tako zaverovana, da psov in obupanih gledalcev sploh ne porajta več. :nonono:

Irina
27.02.2007, 22:45
Yamamoto, ne piši tako otožno. Nekaj jih vedno preživi. Za spomin, če ne že za opomin zanamcem. Poglej, nagobčnikov nam pa le še niso nataknili in do takrat še lahko veselo in na glas bevskamo. Tudi to je nekaj. Mogoče pa bo naše bevskanje kdo slišal in se nam pridružil. Krdelo, katero koli, ko je dovolj veliko, postane močno in nevarno.

DrOnyx
28.02.2007, 08:12
Upam le, da ne bo vse utišano, tako, kot tisti biznisi z orožjem, zaradi katerih nas sedaj Hrvati
je :censored: jo v mozak. :( :mad:
Če je bila za kaj dobra trgovina z orožjem in poti čez hrvaško, potem je to to, da verjetno sedaj ne bomo več tako pogosto doživeli izpada Joška Jorasa in Janeza Podobnika na meji. Mislim da nas imajo hrvatje sedaj poln kufer in so pomahali z tako visokimi taroki, da bomo morda izgubili ne samo Dragonjo in Hotizo, temveč je v igri tudi Sveta Gera in še kaj.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Zato sem jaz nekoč dejal, da za najvišje funkcije potrebuješ čiste ljudi, ki lahko komerkoli gledajo v oči. Ne pa da pomahajo z slikami in dokumenti o trgovini z orožjem, pri nas se pa vsi POKAKAJO.:mad:

DrOnyx
28.02.2007, 08:15
Ja, vidiš, Irina, to s psi in karavano je zanimiva štorija. Odkar so nam scenzurirali še števce ogledov, sploh ne vem več, če nismo mi, ki lajamo, tudi edini, ki svoje poste tudi beremo. :angel:
Karavana, pa je v svojo absolutnost in večnost tako zaverovana, da psov in obupanih gledalcev sploh ne porajta več. :nonono:

Najboljša zadeva zato, da javnost ugotovi na hude anomalije je cenzura. S tem si vsaka oblast skoplje grob in pokop. Saj ljudje niso v povprečju neumni, samo nekateri potrebujejo dalj časa, da poštudirajo vse fore.

Recimo če imaš neko afero, ki jo neki mediji glodajo, v ostalih provladnih pa ni ničesar, ali pa dimna bomba štirih poslancev proti NLB iz 90 let, potem zna večina poštudirati, da jih nekdo vleče za nos.

Ta vlada bo v zgodovini znana kot tista, ki je imela toliko proti skorumpirani LDS, ko pa so sami prišli do oblasti, so svoje domnevne nasprotnike po načinu dela krepko KREPKO PRESEGLI.

SLS je bila pa ITAK vedno in povsod zraven pri odmevnih aferah, ker je bila celo tranzicijo stranka MOSTOGRADITELJEV.;)

Zadnjič sem srečal v mestu Slivnika in je bil že čisto siv. Ne vem sicer ali je bil siv že prej, samo deloval je tudi zeloooo zaskrbljeno. Očitno se boji, da letni padec naklade za 8% pomeni v dveh letih 16%, v štirih letih pa kar 32%. Po mojem bo potrebno še krepko krčiti stroške, da se bo taka računica izšla.

LDS je mislim po mojem enake reči počela dosti bolj z stilom in uglajeno. Poleg tega je potrebno še poudariti, da sedaj v RS nimamo več opozicije. SNS in SD sta tako že napol pozicija, LDS se je potopila, sateliti LDS še niso zacveteli, tako da imamo sedaj v RS vlado, ki je sama sebi največja opozicija. No pa predsednik dr. Drnovšek jim nekoliko zlobno še skače v zelje, da se morajo potem reševati iz zagate.

Lahko pa bi me kupili za svetovalca in bi jim svetoval, da se na dolgi rok edino obnese pravičnost in iskrenost, ker ljudje imajo šesti čut, ki pa dela z zakasnitvijo in sprenevedanje opoazijo.

Mad Gandhi
28.02.2007, 08:23
Mislim, da zdaj Podobniku lahko samo še Janša pomaga :D

Ne vem pa, če je Janši to v interesu:veryevil:

DrOnyx
28.02.2007, 08:34
Mislim, da zdaj Podobniku lahko samo še Janša pomaga :D
Ne vem pa, če je Janši to v interesu:veryevil:

V bistvu je vprašanje, ali Janša sploh potrebuje SLS v kompletu, ali pa bo naredil taktično pravilno potezo, se znebil SLS in sklenil pakt z kom močnejšim. Recimo Pahor je sedaj "sila šibak" in naklonjen mostogradnji. Skupaj z SD in njihovimi procenti Vox populi, bi si verjetno Janša lahko zagotovil oblast še za naslednje štiri leta, ko bomo kupili lovska letala.

Da bi sklenil pakt z Jelinčičem in SNS močno dvomim, ker Jelinčič počasi, a zanesljivo tudi tone in se njegova era končuje.:veryevil:

V bistvu bi jaz sedaj premieru svetoval, da se zopet posuje z pepelom in žrtvuje nekega grešnega kozla. Ljudje, oziroma volilci, imamo to radi, ker dobimo zopet občutek, da se nepoštenost v tej vladi ne izplača. Tista z Drobničem je bila genialna poteza, NSi ni niti trenil, ko je izgubil kmeta na šahovnici. Pa tudi dr. Virant uspešno nabija po javnih uslužbencih, kar imajo volilci vedno radi. To, da imajo javni uslužbenci nekoliko manj njega, pa je že druga zgodba.

Mad Gandhi
28.02.2007, 09:30
Ekola. Takole je to: "Markovičeva v dopisu Podobniku 2. avgusta 2006 piše, da so imeli pravobranilci od 16. julija 2004 navodilo, da ugovarjajo višini zahtevkov PUH oziroma jih zavračajo. Markovičeva je navajala sodbo ljubljanskega okrožnega sodišča v neki drugi zadevi, ki pa je očitno podobna kot ta iz Loga pod Mangartom, saj je PUH spet delal brez pogodbe in potem zahteval plačilo. Markovičeva: "Sodba temelji na tem, da tožbeni zahtevki PUH niso utemeljeni, ker nimajo pravne podlage, ker ni bila sklenjena pogodba."

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/231208/

DrOnyx
28.02.2007, 10:24
Jaz razumem, da vsaka oblast nekatere stvari dela po domače, oziroma zakone ustrezno široko tolmači, saj sicer boj za oblast ne bi imel nikakršnega smisla.

Samo kar pa je BIZARNO IN SKRAJNO PODLO, je pa dejstvo, da niso sposobni pošteno izvesti niti reči, ki so NARAVNE NESREČE. Goljufije so se pojavile obakrat v Posočju, tokrat so se spravili an plaz v Logu pod Mangrtom. To pa je umazano in grdo. GRDI, UMAZANI, ZLI . Sergio Leone.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

DrOnyx
28.02.2007, 12:17
Dr. Podobniku trenutno na moji stavnici zelo dobro kaže in je razmerje v njegov prid 1 : 4. Torej če vplačaš 100 evrov in ostane minister, dobiš iizplačanih 400 evrov pred obdavčitvijo.:)

Pri Drobniču je bilo takrat 3 : 1 in ne v njegov prid. Kdor je stavil 100 evrov, da ostane minister, je vse izgubil.:)

Mad Gandhi
28.02.2007, 14:11
A je tole Janševo maslo? Mislim na ponavljanje vzorca, ki je zrušil Gasparija:veryevil:

Poslanci SNS pozivajo k odstopu ministra Podobnika
Ljubljana, 28. februarja (STA) - Poslanska skupina SNS poziva k odstopu ministra za okolje in prostor Janeza Podobnika , saj je ta po besedah poslanca SNS Saša Pečeta v zadnjem času "izigral zakonodajo in davkoplačevalce s tem, ko je podjetju PUH kljub opozorilom stroke in pravobranilstva neupravičeno izplačal več milijonov evrov za nenaročena, nenadzorovana in strokovno neopredeljena dela". Na Podobnika pa se navezujejo tudi očitki poslancev SNS, povezani z izdajo gradbenega dovoljenja za vetrne elektrarne.
Po oceni SNS so bila sanacijska dela, ki jih je na plazu v Logu pod Mangartom izvedlo podjetje PUH, opravljena s "podjetniško žilico", vendar brez odobritve, je dejal Peče. Poslanci SNS menijo, da bi Podobnik moral slediti navodilom državnega pravobranilstva in odločitvi prejšnjega okoljskega ministra Janeza Kopača, ki je vlogo za plačilo opravljenih del zavrnil kot neupravičeno.

V SNS zato pozivajo predsednika vlade Janeza Janšo, da uporabi 12. in 13. člen zakona o vladi, ki govorita o odstopu oz. razrešitvi ministra, ob tem pa v vsakem primeru pričakujejo razpravo o dogajanju, povezanem s plačilom podjetju PUH, in določitev ukrepov za popravo škode. "Če se predsednik vlade do naše pobude ne bo opredelil, bomo z drugimi poslanskimi skupinami skušali doseči ustanovitev posebne preiskovalne komisije za ta primer," je pobudo, predstavljeno na današnji novinarski konferenci v Ljubljani, pojasnil Peče.

Srečko Prijatelj pa je v imenu poslanske skupine SNS izpostavil kršenje zakonodaje in neupoštevanje pobud naravovarstvenikov ter mnenj stroke pri izdaji gradbenega dovoljenja za 29 vetrnih elektrarn na Volovji rebri, ki ga je izdala vlada.

"Gre za eklatanten primer uničevanja slovenske naravne dediščine in kričeč primer podkupovanja," je dejal Prijatelj. Poudaril je, da je investicija v vetrne elektrarne neprimerna, saj mikroklima ne ustreza pogojem za njihovo delovanje, zato želijo izvedeti tudi ime odgovorne osebe, ki bo jamčila za škodo, nastalo zaradi neupravičene investicije.

DrOnyx
28.02.2007, 14:25
A je tole Janševo maslo? Mislim na ponavljanje vzorca, ki je zrušil Gasparija:veryevil:

Ko Jelinčič skliče tiskovko in odpove podporo ministru, je ta praktično že samo še poslanec. Pa smo zgubili še dr. Podobnika. 2 BAD 2 BE TRUE.;)

Mad Gandhi
28.02.2007, 14:34
Ko Jelinčič skliče tiskovko in odpove podporo ministru, je ta praktično že samo še poslanec. Pa smo zgubili še dr. Podobnika. 2 BAD 2 BE TRUE.;)

Kako je torej zdaj s tvojo stavnico, dr?:D

Mad Gandhi
28.02.2007, 15:10
Politična kuhinja že kuha. Najprej SNS, zdaj še Cvikl.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/231384/

Irina
28.02.2007, 15:25
Pozdravljleni,

ali ni gospod Sok, v času postopka odstranitve gospoda Drobniča izjavil, da bodo zamenjani trije ministri. Ker je gospod Podobnik z izplačilom vstrelil večjega kozla kakor gospod Bručan s helikopterskimi prevozi, bo po mojem jemal slovo gospod Podobnik. Dejali ste, da ga iz nastale zagate lahko reši samo še gospod Janša, se vprašam, zakaj bi ga pa gospod Janša reševal. Kar je napisal Dr.Onyx kaj je volilcem všečno, bi se človek kar smejal, če ne bi bilo tragično in tako resnično.

strašljivka
28.02.2007, 15:43
čaki čaki, če me spomin ne vara bi predsednik SLS v primeru s setopa z ministrovanja ostal tud brez poslanskega sedeža. ne vem če je prišel v parlament na volitvah....

d28
28.02.2007, 16:38
Itak se ve kdo sta Janez in Marjan Podobnik. Dno od dna.

DrOnyx
28.02.2007, 16:54
Kako je torej zdaj s tvojo stavnico, dr?:D

Žal je vrednost dr. podobnika strmoglavila hkrati z vsemi svetovnimi borznimi indeksi in dosegla nekajletno dno. Zaradi tega sem tudi zaprl vplačila novih stav. :veryevil:

Irina
28.02.2007, 18:06
Torej dajmo na glasovanje. Smo zato, da "pogoutnemo" milijonsko plačilo in se na ta način poslovimo od gospoda Podobnika v vseh oblikah t.j. ministrske in poslanske. Saj to za volilce niti ni tako slaba kupčija, trenutek pa je več kot ugoden. Gospod bi lahko v naslednjih dveh letih uspel zapraviti še veliko več, kakor mu je uspelo do sedaj. V kolikor pogledamo skupno bilanco (samo večji izdatki) stranke SLS se bomo še bolj prijeli za glavo; nečednosti pri prodaji kmetijskih zemljišč, astronomska izplačila kmetijskih subvencij, toda ne vsem, samo nekaterim izbrancem, nakupi zemljišč, zopet samo za izbrance, ki so kasneje znašla na trasah avtocest itd....

Vsemogočni
01.03.2007, 04:45
Če je Podobnik krivec za nezasluženo plačilo izvajalca del po lastni presoji in ni imel soglasja nalogodajalca in plačnika, naj bo to potem Podobnikov dolgoročni kredit, ki ga mora ali v celoti povrniti iz svojega žepa, ali sredstva izterjati nazaj v državno blagajno.

Če pa je Podobnik uredil zakonito plačilo del izvajalca, naj se pa potem drugače piše in govori.

Vsekakor morajo odgovorni že vedeti kakšno je to plačilo in temu primerno ukrepati. Za tako veliko vsoto, pa tudi, če je nek izvajalec do nje upravičen, jo za izplačilo nikakor ne bi smel odobriti en minister, temveč sem mnenja, da bi moral to biti sklep vlade, ki bi pred izplačilom temeljito pretresla upravičenost plačila in dala zeleno ali rdečo luč glede izplačila.

Minister se nikakor ne bi smel igrati z davkoplačevalskim denarjem in sam odločati upravičenost ali neopravičenost izplačil. Razen v primeru, ko izvrši plačilo iz svojega žepa.

In ponovno nikakor ne zastopim, kako si nekateri, ki so na oblasti sami določajo pravice in delajo neumnosti, kljub temu, da vedo, da danes pride vse na dan. Ali se res počutijo tako samozavestni in varni glede svojega položaja, (za denar, ki ni njhivova last se ve, da ga ni potrebno varčevati), da kljub vedno novim aferam, odpirajo nove in nove? Nepotrebne ali v zavesti, da lahko počnejo karkoli jim pade na pamet :dontknow:

DrOnyx
01.03.2007, 07:00
In ponovno nikakor ne zastopim, kako si nekateri, ki so na oblasti sami določajo pravice in delajo neumnosti, kljub temu, da vedo, da danes pride vse na dan. Ali se res počutijo tako samozavestni in varni glede svojega položaja, (za denar, ki ni njhivova last se ve, da ga ni potrebno varčevati), da kljub vedno novim aferam, odpirajo nove in nove? Nepotrebne ali v zavesti, da lahko počnejo karkoli jim pade na pamet :dontknow:

Seveda se lahko počutijo samozavestne in varne, če pa živimo v državi, kjer politika domnevno nadzira tako policijo kot očitno tudi tožilstvo. T.P., ki je bil operativec pri zadnji težavi SLS, je sinonim za težavo in je sodeloval že prej pri nekaterih odmevnih "projektih", kjer bi v tujini gladko padla kazenska ovadba in verjetno tudi nekaj let zapora.

Samo ti ljudje se na napakah ne učijo, prepričani so, da jim nihče ne more ničesar, ker imajo oblast in tako se stalno ponavljajo enaki ali pdoobni primeri. V posmeh vsemu pa iste ljudi nastavljajo na enake odgovorne položaje in to ne glede na to, ali so na oblasti levi ali desni. Operativci so očitno vedno isti ljudje, oziroma ljudje iz istega bazena kadrov. Seveda se zgodi nič, mediji nekaj časa zadevo glodajo, politiki panično zadevo sanirajo, potem pa zopet izbruhne nova, večja afera in KARAVANA GRE NAPREJ.

Samo vse to je DEJA VU. Že videno.:)

bajs01
01.03.2007, 16:48
poslušam danes radijska poročila , pa kaj slišim. pozicijski predstavniki ( Tanko , Horvat ) zagovarjajo brata podpoštenjaka , da je naredil dobro stvar , in da je za zmedo in nepravilnosti kriv Kopač , torej bo glasovalni aparat , če se jim bo to zahotelo izglasoval tako , kot jim paše in noben argument pravzaprav ne pride v poštav . samo da je naš. torej , vse skupaj je eno sranje , ker valjda pa mi vemo , kaj je prav in kaj ne. zgodba je npovsem ista kot pri Erjavcu . mi smo na oblasti in mi imamo prav , pa lahko vi pravite , da je npr. Cankarjev dom bele barve , če bomo mi rekli da je črne , potem je črn in če bo potrebno , bomo to v parlamentu tudi dokazali. MI ŽE VEMO IN MI IMAMO PRAV. :(

Mad Gandhi
01.03.2007, 16:52
poslušam danes radijska poročila , pa kaj slišim. pozicijski predstavniki ( Tanko , Horvat ) zagovarjajo brata podpoštenjaka , da je naredil dobro stvar , in da je za zmedo in nepravilnosti kriv Kopač , torej bo glasovalni aparat , če se jim bo to zahotelo izglasoval tako , kot jim paše in noben argument pravzaprav ne pride v poštav . samo da je naš. torej , vse skupaj je eno sranje , ker valjda pa mi vemo , kaj je prav in kaj ne. zgodba je npovsem ista kot pri Erjavcu . mi smo na oblasti in mi imamo prav , pa lahko vi pravite , da je npr. Cankarjev dom bele barve , če bomo mi rekli da je črne , potem je črn in če bo potrebno , bomo to v parlamentu tudi dokazali. MI ŽE VEMO IN MI IMAMO PRAV. :(

Ja. V opoziciji so očitali LDS, da v parlamentu zlorablja glasovalni valjar. Zdaj SDS počne isto. Toliko slabše za dejstva :D

Vsemogočni
01.03.2007, 20:08
Za odtenek razumljivejše dojemanje Podobnikovega posla:

Pripeljete avto na Podobnikov servis in se dogovorite, da vam zamenja zimske za letne pnevmatike. Podobnik vam svetuje še menjavo motorja, ker rahlo pokašljuje, vi pa to zavrnete in se podpišete na delovni nalog, da naj vam zamenjajo le pnevmatike. Greste še po drugih opravkih, katere lahko opravite brez uporabe avta. Po avto se vrnete čez 4 urce.

Ko pridete nazaj, vam Podobnik zaračuna zamenjavo pnevmatik, ter vstavitev novega motorja.

Delo je opravljeno, pnevmatike zamenjane, motor imate nov, torej plačate ves račun :dontknow:

biz
02.03.2007, 08:37
Vedno bolj kot poslušam dnevna poročila vedno huje mi je in vedno bolj imam strah za svojo prihodnost v tej državi. Vlada vseka enega kozla za drugim pa tako samo še nadaljujejo, če gledam odmeve ali pa kakšno drugo politično oddajo na TV pa vidim kako ministri in vladni predstavniki kar pokajo od samozavesti in toliko da nam dobesedno še ne povejo, vi nimate pojma, samo mi imamo prav. In ravno ta vlada obsoja komunistični režim kako je bil enostrankarski in da nikoli nihče ni imel prav, obsojala je sedanjo opozicijo, češ kako so arogantni in samovšečni in da če bi oni bili na vladi vsega tega ne bi bilo. Sedaj pa je še huje kot je bilo za časa LDS in kar naprej lažejo in lažejo in lažejo da že sami več ne vedo kaj je prav in kaj ne.
Ves čas prikazujejo kako oni več dajo za zdravstvo, več dajo za šolstvo, več dajo za obrambo, več dajo za notranjo sigurnost. Ni se ne zmanjšala birokracija, nise zmanjšalo število uradnikov in kar je najhujše niso se ne povečale plače in ne povečal standard ljudi, ampak se kar naprej zmanjšuje saj kar naprej grejo cene gor in to najbolj v podjetjih, ki so v večinski lasti države.
Dovolijo si vsega in svačega in to brez najmanjše slabe vesti.

strašljivka
02.03.2007, 09:13
jp. đej đeju ne uide 20% na naslednjih volitvah in zopet vloga mandatarja. svoje glasove bo pač pobral od dosedanjih več let-vladnih SLS in DESUS. lohk bi napisal tud pokradel ker je posle obtoženih pod mizo zdavnaj pred "odgovornimi" sklenu že sam... kakšen način odstrela Bahuka in prebeg Nsi-jevcev v svojo bazo pa je nakazal z premetenim odmikom od finančnega zadolževanja, odprodaje premoženja in izbire guvernerja... bravo janša, dobr strateg ki ga bo enkrat kapč...

biz
02.03.2007, 11:01
jp. đej đeju ne uide 20% na naslednjih volitvah in zopet vloga mandatarja. svoje glasove bo pač pobral od dosedanjih več let-vladnih SLS in DESUS. lohk bi napisal tud pokradel ker je posle obtoženih pod mizo zdavnaj pred "odgovornimi" sklenu že sam... kakšen način odstrela Bahuka in prebeg Nsi-jevcev v svojo bazo pa je nakazal z premetenim odmikom od finančnega zadolževanja, odprodaje premoženja in izbire guvernerja... bravo janša, dobr strateg ki ga bo enkrat kapč...

Mislim da bo naslednja vlada SDS in SD, ki bosta pobrali večino glasov, vse ostale pa bodo daleč od za njima. JJ si je že zdaj želel Pahorja v koaliciji, vendar je bil Potrč v napoto.

bajs01
05.03.2007, 17:51
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1207030517522985&cid=100&pgn=1

A je potrebno še kaj dodati?

Arc
05.03.2007, 17:53
Delo danes objavlja odgovor podjetja PUH na pisanja v zvezi z Logom pod Mangartom in poroča da Dnevnik tega odgovora ni hotel objavit:
Aleš Horvat, ki pojasnjuje poglede podjetja Puh na sanacijo plazu pod Mangartom, je zapis kot odgovor poslal časopisu Dnevnik, ki pa je objavo zavrnil. Ker verjamemo, da je prav, da je javnost seznanjena z argumenti vseh vpletenih v političnih sporih, da bi lahko vsak sam presodil, kako ravnajo državni organi in kaj je resnica, smo se odločili, da zavrnjeno pismo objavimo.

Gandi, a bi nam posredoval tudi to objavo? Je menda prav zanimivo branje.

Mad Gandhi
05.03.2007, 18:20
Delo danes objavlja odgovor podjetja PUH na pisanja v zvezi z Logom pod Mangartom in poroča da Dnevnik tega odgovora ni hotel objavit:
Aleš Horvat, ki pojasnjuje poglede podjetja Puh na sanacijo plazu pod Mangartom, je zapis kot odgovor poslal časopisu Dnevnik, ki pa je objavo zavrnil. Ker verjamemo, da je prav, da je javnost seznanjena z argumenti vseh vpletenih v političnih sporih, da bi lahko vsak sam presodil, kako ravnajo državni organi in kaj je resnica, smo se odločili, da zavrnjeno pismo objavimo.

Gandi, a bi nam posredoval tudi to objavo? Je menda prav zanimivo branje.

Kako naj ti jo jaz posredujem? :dontknow: Meni je PUH ni poslal. Jo je morda tebi?

Arc
05.03.2007, 19:04
Kako naj ti jo jaz posredujem? :dontknow: Meni je PUH ni poslal. Jo je morda tebi?
Poslal jo je Dnevniku, pa sem mislil ko si že temo odprl in linkal vse Dnevnikove objave, da boš dal še informacijo o tem kaj pravi druga stran.
Ker gre sigurno tudi tebi za objektivnost teme.

Meni sicer (žal) ni poslal nič ne Dnevnik ne PUH.

Mad Gandhi
05.03.2007, 19:43
Poslal jo je Dnevniku, pa sem mislil ko si že temo odprl in linkal vse Dnevnikove objave, da boš dal še informacijo o tem kaj pravi druga stran.
Ker gre sigurno tudi tebi za objektivnost teme.

Meni sicer (žal) ni poslal nič ne Dnevnik ne PUH.
Jaz najdem vse :approve:
»Resnica o Logu pod Mangartom«
Pon 05.03.2007
Orodja
»Resnica o Logu pod Mangartom«
»PUH je delal samovoljno.«
Podjetje za urejanje hudournikov (v nadaljevanju PUH) je dela pri sanaciji plazu Stože v Logu pod Mangartom začelo 18.11.2000 na poziv poveljnika Civilne zaščite RS, ki nas je ob sprožitvi plazu pozval k intervencijskim delom, ki so bila nujna za zmanjšanje ogroženosti zaradi hudourniškega delovanja. V skladu s 3., 4. in 35. členom Zakona o vodah (Ur. l. SRS, št. 38/81, 29/86, ...) in Uredbo o načinu opravljanja obvezne republiške gospodarske javne službe na področju vodnega gospodarstva (Ur. l. RS, št. 4/2000) bi bil PUH kot izvajalec obvezne republiške javne službe na področju vodnega gospodarstva na hudourniškem območju Soče (država je bila takrat 40-odstotna lastnica lastnik Puha) zavezan izvesti intervencijske ukrepe v primeru te naravne nesreče tudi brez tega poziva.
»PUH je dela nadaljeval brez naročila vlade.«
PUH je dela nadaljeval tudi potem, ko je odgovornost za sanacijo plazu prešla na MOP. Trditev g. Kopača, da vlada teh del ni naročila, je čista manipulacija, saj je PUH že več desetletij ukrepe za zmanjšanje ogroženosti pred erozijo in hudourniki izvajal na podlagi odloka in ne na podlagi naročil vlade. Vlada Republike Slovenije je namreč leta 1970 z »Odlokom o določitvi erozijskih območij in posameznih hudournikov, na katerih zagotavlja delovna organizacija za urejanje hudournikov varstvo površin pred erozijo, hudourniki in plazovi« (Ur. l., št. SRS 2/70), poimensko določila območja, na katerih varstvo površin pred erozijo, hudourniki in plazovi zagotavlja Podjetje za urejanje hudournikov. Med temi območji je bilo tudi prizadeto območje Loga pod Mangartom. Glede na to, da je odlok veljal tudi po sprejetju »Zakona o ukrepih za odpravo posledic plazu Stože v občini Bovec in plazov večjega obsega, nastalih na območju Republike Slovenije po 15. oktobru 2000« (Ur. l. RS, št. 124/2000), kot tudi drugi v odgovoru citirani predpisi, smo dela nadaljevali, saj je bila to naša dolžnost in odgovornost. MOP smo o nadaljevanju del korektno obvestili. Torej g. Kopač, nekdanji minister, zavaja javnost, ko zatrjuje, da vlada teh del ni naročila.
»PUH so želeli odgnati celo s sodno odločbo.«
Trditev, da je MOP zahteval, da izpraznimo gradbišče je prav tako manipulacija. Zakon o vodah, zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ter iz njiju izhajajoči podzakonski predpisi so natančno določali pogoje, ki so morali biti ob tem izpolnjeni. Med drugimi mora za prenehanje izvedbe nujnih intervencijskih del minister za okolje oz. pristojni inšpektor izdati pisno odločbo. Nekdanji minister se je torej zavedal, da lahko s pisno odločbo o prenehanju del PUH odstrani z gradbišča v vsakem trenutku, pa si tega ni upal storiti, saj se je zavedal velike ogroženosti prebivalcev Loga. Preprosto je čakal, da je PUH opravil potrebna dela, potem pa rekel, da teh del ni naročil. Zato so njegove trditve, da so nas pozivali, naj gradbišče zapustimo, in da so to dosegli šele z grožnjo z začasno sodno odredbo, čisto zavajanje.
»MOP je želel objaviti razpis za sanacijo, vendar je podjetje PUH nadaljevalo delo.«
MOP nas je res obvestil o razpisu za dela, ki smo jih izvajali, in sicer smo 5. 3. 2001 dobili povabilo k oddaji ponudb za oblikovanje začasnih strug Predelice in sotočja s Koritnico, ki naj bi zagotovila le pretočnost korit in minimalno varnost montažnega mostu. Obvestili smo jih, da gre pri razpisu za nujna intervencijska dela, katerih izvedba poteka po že navedenih veljavnih pravilih in ki smo jih, razen zaključnih del planiranja, zatravitve ipd., v času razpisa že izvedli. Ne glede na to, da so bila dela že opravljena, je MOP razpisni postopek nadaljeval, izbral izvajalca in mu izvedbo del, ki jih ni opravil, tudi plačal!!!! Torej je drugemu izvajalcu plačal dela, ki jih ta sploh ni izvedel, saj jih je opravil PUH. In to ni edini primer, da je MOP v Logu pod Mangartom plačal neopravljena dela podjetju VGP Soča. Pri tem morda ni zgolj naključje, da sta v nadzornem svetu VGP Soča sedela predstavnika MOP Albin Krapež in Igor Plestenjak, ki je bil celo predsednik. Pri tem velja še poudariti, da je kljub bogato plačanemu delu v Logu pod Mangartom VGP Soča propadla, upniki so izgubili več kot 650 milijonov tolarjev, delavci pa zaposlitev.
Glede na to, da se s poudarjanjem razpisa za izvedbo del ustvarja vtis, da se je nekdanji minister Kopač zavzemal za racionalnost, transparentnost in zakonitost pri porabi razpoložljivih sredstev, PUH pa se je temu želel ogniti, je treba povedati, da pri »javnih razpisih« za dela na sanaciji plazu Stože v resnici ni šlo za javne razpise. MOP je izbiral izvajalce na podlagi 3. točke 2. člena Zakona o javnih naročilih, ki pravi, da se zakon ne uporablja za naročila za zagotovitev osnovnih pogojev za življenje ob naravni nesreči, skladno s predpisi o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami. To je potrdila tudi Državna revizijska komisija za javna naročila, ki se je ob zahtevi za revizijo razglasila za nepristojno, saj ni šlo za javna naročila.
Gre torej spet za manipulacijo in zgolj za videz o dosledni uporabi Zakona o javnih naročilih, saj je v resnici o vsem odločal strokovni odbor in ljudje v ozadju (Kopač, Tavzes, Plestenjak in Beseničarjeva). Strokovni odbor z g. Majesom na čelu je v okviru postopka »javnih naročil« namreč sam odločal o tem, kaj se bo delalo, in tudi o tem, kdo bo lahko kaj delal. Strokovni odbor je sam oddajal intervencijska dela in sam pripravljal podlage za razpise ter tudi sam izbiral morebitne izvajalce. Tak način dela MOP in Strokovnega odbora je omogočal različne nečednosti, ki so se tudi dogajale in niso ostale neopažene. Zato sta delo MOP in strokovnega odbora pri sanaciji plazu Stože obravnavala tožilstvo in kriminalistična policija. Kaj sta naredila računsko sodišče in komisija za nadzor proračuna in javnih financ pri državnem zboru, ki sta bili septembra 2002 prek državnega zbora RS obveščeni o nečednostih, pa ne vemo.
»Ugotovitve strokovnega odbora kažejo na nekatera strokovno napačna ravnanja podjetja PUH.«
V člankih so bile objavljene tudi strokovne ocene g. Majesa o tem, da predmetna dela niso bila potrebna in da so bila izvedena nestrokovno. V Poročevalcu Državnega zbora (št. 66/2001) je takratna Vlada RS v poročilu o poteku del v Logu pod Mangartom med drugim zapisala: »intervencijsko čiščenje strug Predelice in Koritnice je bilo potrebno v začetku januarja 2001, ko so visoke vode in prinesen material z vplivnega območja plazu poplavno ogrožali Log pod Mangartom. Spomladi je bila intervencijsko očiščena struga Predelice nad Gorenjim Logom do Korit. Tako je bil ustvarjen večji akumulacijski prostor, kjer bi se lahko večje količine prinesenega materiala iz Mangartskega potoka in iz sotočja Mangartskega potoka in Predelice začasno odložile. S tem je bila povečana varnost pred poplavami v Logu pod Mangartom in zmanjšana nevarnost za zrušitev montažnega mostu na Predelici.« To so dela, ki jih je izvedel PUH.
Poleg tega so pozornejši bralci že iz vaših člankov zaznali kontradiktornost v njegovih izjavah. Na eni strani trdi, da so bila dela, ki jih je opravil PUH, nepotrebna, hkrati pa je pripravil strokovne podlage razpisa, ki je vseboval ta ista dela, ki so nenadoma, zaradi tega razpisa, postala zdaj potrebna, saj je bil predviden drug izvajalec. Kako je ocenil strokovnost »del« tega izvajalca, ni znano, verjetno pa jih je ocenil pozitivno, saj so mu »opravljena dela« tudi plačali. Že to dovolj pove o njegovi kredibilnosti, zato o njegovi oceni strokovnosti del, ki jih je načrtoval in izvedel PUH, ne bom polemiziral.
O strokovnosti Puha le toliko. PUH več kot 123 let deluje na področju varstva pred erozijo in hudourniki v Sloveniji, ima strokovnjake z ustreznim znanjem in potrebnimi izkušnjami ter je navsezadnje izvedel številne uspešne intervencije in sanacije (Lučnica v Podvolovljeku, Bistričica, Kamniška Bistrica, Zgornjesavski hudourniki, Zasavski hudourniki, ...).
»Podobniku je za sporno plačilo zadostoval plonk listek.«
S trditvijo, da je minister izplačal več kot milijon evrov na podlagi na roko izpisanega listka, izkazuje Dnevnik predvsem neverjetno podcenjujoč odnos do lastnih bralcev, pa vendarle želimo povedati, da smo svojo terjatev utemeljili z listinami, ki so potrebne pri obračunu intervencijskih del, to je z gradbeno knjigo, gradbenim dnevnikom, analizami cen in projektom izvedenih intervencijskih del na območju Loga pod Mangartom.
Ves čas smo delali od zore do mraka, vse sobote in vse nedelje, v razmerah, ki so bile tudi za naše zaposlene izjemno nevarne. Pripadniki civilne zaščite in lokalni gasilci so za našo varnost organizirali posebne opazovalce. Zaradi intenzivnega dela in zaradi ekstremnih razmer je zavarovalnica zahtevala celo posebno zavarovanje za ljudi in opremo. Ložani so nam za opravljeno še danes hvaležni. Vaš časopis pa nas brez kančka sramu in brez vsake odgovornosti, saj se »profesionalno« skrivate za izrazi, kot so »lahko bi, mogoče je, kaže na to ...«, javno žigosa kot popolne negativce. Cinizem vašega početja je še večji, ker se pri tem opirate na izjave ljudi, ki so pri sanaciji plazu Stože videli predvsem priložnost za svoj zaslužek, ne pa odgovornosti za zagotovitev varnosti in čimprejšnjo normalizacijo življenja Ložanov.
DirektorPuh d. d.dr
. Aleš Horvat

Mad Gandhi
05.03.2007, 20:04
Sicer pa, ko si ravno odprl tole zadevo. V zgodbi manjka samo še bratec Marjanček :D:

SLS se poravna

Pojdimo po vrsti. Janez Podobnik je minister za okolje in hkrati predsednik ljudske stranke, obenem pa tudi (dober?) osebni znanec direktorja PUH Aleša Horvata. Ta je od države pet let neuspešno želel plačilo za dela brez pogodbe. S prihodom Podobnika mu je končno uspelo.

Tukaj se začne klientelistična nit SLS. Operativno je namreč dogovor o poravnavi s Horvatom oktobra 2005 izpeljal uslužbenec ministrstva Tomaž Pogačar - član Slovenske ljudske stranke. Strankarska povezava gre še naprej. Slovenska ljudska stranka ima vpliv v nadzornem svetu podjetja PUH. Dva člana nadzornega sveta PUH sta namreč člana Podobnikove ljudske stranke - Dušan Jesenik, ki je podpredsednik Kluba SP pri SLS, in Jurij Kavčič, ki je je župan občine Cerkno.

Tako spet pridemo do Janeza Podobnika, predsednika SLS, ki je doma iz Cerknega, kjer je bil pred leti tudi sam župan. Tako Jesenik kot Kavčič sta bila v nadzorni svet PUH imenovana leta 2005, v času sedanje vlade, približno takrat, ko so na ministrstvu zaposlili Tomaža Pogačarja. Na kratko: predsednik SLS kot minister naroči svojemu uslužbencu, članu SLS, naj sklene dvomljivo poravnavo s PUH, kjer v nadzornem svetu sedita dva člana SLS.

vir: http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/232103/

Irina
05.03.2007, 21:48
Pozdravljleni,
citiramo razno razne članke iz časopisja, dopise predstavnika firme PUH itd. Mene pri celi zadevi moti naslednje: - zadeve so bile urgentne in se je k sanaciji pristopilo takoj, takrat, kaj pa danes,
- zakaj se ni istočasno pripravila in uredila vsa potrebna dokumentacija,
- zakaj po šestih (6) letih gospod minister še vedno nima urejeno dokumentacijo, če jo ima naj jo
da na splet, jo bomo prebrali, če nas bo zanimalo. Odpade očitek, da časopisi manipulirajo z
bralci
- največji zakaj: ali I.stopenjsko sodišče dela slabo, ko ni "ugotovilo", da osnova za izplačilo
ne obstaja,
- zakaj državna pravobranilka piše osebno gospodu ministru in mu dvakrat pojasnjuje, da ni
osnove za izplačilo? Kdo je kontra pravobranilki svetoval gospodu ministru za izplačilo. Naj
pove kdo so bili njegovi strokovni sodelavci. Vse smo plačali in imamo pravico vedeti.

Je vlada klan?, sodstvo pa zaenkrat še neodvisno. Zadeva ni bila urejena v času urgentnih del, niti ni danes. V tej zadevi ne more biti več resnic, je ena sama.

Vsemogočni
05.03.2007, 22:11

A pa je, jz ne vem, ker me ne briga za osebne zadeve Bručana :veryevil:

Prav s takimi deli je prišla na oblast sedanja vlada. Seveda, da jim je pri tem obilo pomagal nosač s kovčkom ni potrebno posebej razglabljati. Sicer pa koncu koncev:

kdaj bodo poslanci in osali politiki enrat le začeli delati državotvorno in v korist državljanov RS :dontknow: Nej že nehajo afne guncat in začet delat tako, da bomo vsi na boljšem kot smo danes, Slovenija pa bo tudi za naše rodove ostala cela, neodškrtnjena in, da bodo tudi naši potomci živeli za nami zdravo in se nas ne bodo sramovali. Nehajo naj ga srat in naj s svojimi bedarijami ne futrajo ljudi, ki smo vsak dan bolj znervirani, ker je očiten namen politikov, preskrbeti, da se bo folk med seboj grizel in tepel, zato, da bodo sami lahko delali lumparije, brez da bi jim kdo gledal pod prste in objavljal to na TV, po radiu in časopisih....

Če res potrebujejo na volitvah državljansko pomoč, naj tudi delajo v državljansko korist, v korist naše države ali pa naj ne kandidirajo zato, da se potem zaj,,eba,,vajo, kot bi bili udeleženi v neki fantastični igrici.

Glede Podobnika, pa, sem prepričan, da sam ne more odločati o tako veliki vsoti denarja, da je potrebno pred izplačilom opraviti vse potrebne "revizije" in da bi moral DZ potrditi izplačilo. Za posameznike velja verjetno limit s katerim lahko sami razpolagajo, posebej, če je to plačujejo z davkoplačevalskim denarjem.

In prav hujskanje naroda, pomeni, da se politiki lahko igrajo z nami in delajo kar želijo. Ljudje pa naivni, na kar leta in leta računajo tudi politiki, delajo z nami, kar se ravno komu poade na misel kako se dobro zabavat in dobro zaslužit. Če bi bili pošteni, bi uvedli tako kot je povsod: odgovornost do svojega dela in svoja dejanja bi potem tudi odgovarjali. Od tu dalje pa bi bilo skoraj sigurno zelo drugače kot trenutno je.

Arc
05.03.2007, 22:14
Sicer pa, ko si ravno odprl tole zadevo. V zgodbi manjka samo še bratec Marjanček :D:

vir: http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/232103/
Bi se šel že prej stavit da boš tole pripopal...:D

Mogoče pa v zgodbi vendarle manjka še nekaj: tisto kar je že vsaj en komentar na Dnevnikovi strani nakazal že pred dnevi, pa ga nihče ni zaznal: kako naj bi do spora med MOP in PUHom prišlo ker PUH ni hotel "oprati" proračunskega denarja ki naj bi ga Kopač lansiral v VGP, ki je bil tedaj kot izvajalec javne službe na vodotokih pred stečajem in naj bi ga na ta način "sanirali"... Predsednik nadzornega sveta v VGP je bil tisti državni sekretar ki zdaj nastopa kot "strokovni argument" na Dnevnikovih straneh....

Pa ne le komentator, tudi Horvat o tem piše v odgovoru ki ga Dnevnik ni hotel objaviti... In o tem da tisto niti ni bil edini tak "transfer".

Meni ni razumljivo kateri objektivni in raziskovalni časopis bi se delal slepega in gluhega za take indice... Razen seveda tisti ki mu to križa račune pri "odkritjih"...
Tudi ti si rekel da zadevo bolj podrobno poznaš in te zanima - no si kaj ugotovil v tej smeri?

Ponavljam: briga me za Podobnika, tako kot me je za Kopača - oba o tem resorju ne vesta kaj dosti. Ampak da se Dnevnikove navijaške kvante tako enostransko prenašajo sem na forum se mi zdi pa pod vsakim nivojem...

Mad Gandhi
06.03.2007, 07:40
Dobro, kako je prišlo do spora med MOP in PUH prišlo, ne vem. Sicer pa, kolikor vem, je Horvat itaq v sporu z mnogimi ljudmi. Za samo zodbo s Podobnikom pa to tudi ni bistvevno. Bistveno je, zakaj je Podobnik sklenil takšno poravnavo. Plačal je nenaročena dela, kar je sporno samo po sebi. Na to pa je plačal še več kot 100% zamudne obresti. No, to je pa že naravnost predrzno.

Arc
06.03.2007, 10:07
Dobro, kako je prišlo do spora med MOP in PUH prišlo, ne vem. Sicer pa, kolikor vem, je Horvat itaq v sporu z mnogimi ljudmi. Za samo zodbo s Podobnikom pa to tudi ni bistvevno. Bistveno je, zakaj je Podobnik sklenil takšno poravnavo. Plačal je nenaročena dela, kar je sporno samo po sebi. Na to pa je plačal še več kot 100% zamudne obresti. No, to je pa že naravnost predrzno.
???
Razlogi za spor so še kako važni - zakaj pa misliš da je bila ta zadeva lansirana? V imenu pravičnosti, kajne?
Horvat je itak v sporu z mnogimi ljudmi... kakšen objektiven argument naj bi to pomenilo?

Če pa že vztrajaš:
Da je plačal nenaročena dela stalno ponavlja ena stran - druga odgovarja s konkretno navedbo predpisa, ki je podjetju nalagalo izvajanje javne službe.
Horvat je v odgovoru še celo izrecno navedel da bi lahko MOP z odločbo odredil podjetju da nevarnosti ni več in lahko podjetje dela neha izvajati (in če poznaš funkcioniranje javnih gospodarskih služb veš da je to res tako) - zakaj torej nihče ne gre vprašat Kopača ali je temu res tako in zakaj ni izdal odločbe?
V Logu je na enak način (interventno, brez pogodbe) na cestah in mislim da tudi dveh začasnih mostovih delalo Cestno podjetje kot izvajalec javne službe vzdrževanja državnih cest. Zakaj nihče ne gre vprašat na podlagi česa je bilo torej normalno plačano CP? Zato ker je CP po pristojnosti v drugem (ne-Kopačevem) resorju, konflikt se pa vendarle odvija samo na ravni prejšnjega in sedanjega MOP-a?

Mad Gandhi
06.03.2007, 13:39
???
Razlogi za spor so še kako važni - zakaj pa misliš da je bila ta zadeva lansirana? V imenu pravičnosti, kajne?
Horvat je itak v sporu z mnogimi ljudmi... kakšen objektiven argument naj bi to pomenilo?

Če pa že vztrajaš:
Da je plačal nenaročena dela stalno ponavlja ena stran - druga odgovarja s konkretno navedbo predpisa, ki je podjetju nalagalo izvajanje javne službe.
Horvat je v odgovoru še celo izrecno navedel da bi lahko MOP z odločbo odredil podjetju da nevarnosti ni več in lahko podjetje dela neha izvajati (in če poznaš funkcioniranje javnih gospodarskih služb veš da je to res tako) - zakaj torej nihče ne gre vprašat Kopača ali je temu res tako in zakaj ni izdal odločbe?
V Logu je na enak način (interventno, brez pogodbe) na cestah in mislim da tudi dveh začasnih mostovih delalo Cestno podjetje kot izvajalec javne službe vzdrževanja državnih cest. Zakaj nihče ne gre vprašat na podlagi česa je bilo torej normalno plačano CP? Zato ker je CP po pristojnosti v drugem (ne-Kopačevem) resorju, konflikt se pa vendarle odvija samo na ravni prejšnjega in sedanjega MOP-a?

Spoštovani :D Takrat je že veljal specialni zakon za sanacijo plazu Stovže, zato govorjenje o raznih nižjih predpistih v tem primeru ni na mestu. Sicer pa... PUH bi moral na računu napisati številko pogodbe, po kateri ga izdaja.:angel:

DrOnyx
06.03.2007, 14:45
1.2 milijona evra je tako velika vsota, da jo ne more nihče plačat na podlagi enega A4 lista. To je upam jasno vsem. Tudi če gre za naravno nesrečo, se mora natančno vedeti kaj vse je bilo narejeno in na podlagi tega imaš stroškovnik ter prideš do eksaktnega podatka, koliko je to vredno ko izstaviš račun. 1.2 milijona evrov je zame velika vsota, ne glede na to za katero firmo gre in če bi sam moral podpisati to izplačilo, mi na misel ne pade, da to naredim na podlagi A4 papirja. SLS ima tudi po mojih izkušnjah neverjeten pristop do denarja in javnih naročil.

Potem je tu pa še Vida, davčna svetovalka. 650.000 evrov je ogromno denarja za nekaj, kar vsi ocenjujejo, da bi moralo stati bistveno manj, morda desetkrat manj. Samo mi vse požremo, ker smo neumni davkoplačevalci, ki nas politiki vrtijo okrog palca.

Jaz še vedno trdim, da če bi samo enega politika, in to kogarkoli, pravnomočno obsodili na kakšno leto zapora, v hipu odpadejo takšni primeri. Potem bi jih bilo strah, ki ga sedaj žal ni zaznati ker vedo, da to politika vse reši.

Nekaj časa si mediji lomijo zobe, potem pa karavana dalje po starem. Saj ti ljudje natančno poznajo sistem IN TA JIM USTREZA. BILI TO LDS, SLS ALI KDRKOLI DRUG.

:2thumbs:

strašljivka
06.03.2007, 16:12
bla bla bla. tko al tko bo zmerm lohk za vse kriva udbomafija. na konc bodo še predsednika vlade proglasil za neprištevnega in mu ne bo nkol treba za nč odgovarjat...
če je že kriv kej podobnik, je kriv samo tega da je tko nesposobno šlampasto poskušal prekrit to zadevo in namest da ne bi s tem kar tko al tko počnejo vsak dan, obremenjeval širše javnosti zarad "odkritja" te kao nepravilnosti s strani zoprnega novinarja. ta je pa tko al tko zihr FDV-jevc (ops, kokr predsednik vlade, fdv-jevc + novinar ?!) in v bistvu komu_naj_z(dej)_ja(mr)_ra(m)

Arc
06.03.2007, 16:54
Spoštovani :D Takrat je že veljal specialni zakon za sanacijo plazu Stovže, zato govorjenje o raznih nižjih predpistih v tem primeru ni na mestu. Sicer pa... PUH bi moral na računu napisati številko pogodbe, po kateri ga izdaja.:angel:
Glede "specialnega" zakona sem ti odgovoril že v drugem postu. Ti pa kar nočeš navest člena iz tega zakona ki naj bi suspendiral javno službo na območju Loga pod Mangartom.
Res pa je da je Kopaču zelo v interesu da forsira tako logiko. Ker je ravno on s svojimi uradniki, ki so pisali zakon, pozabil v tem zakonu uredit to izključitev na območju Loga, in s tem dejansko zakuhal pravno luknjo ki jo je PUH izkoristil.

A zdaj si pa številko pogodbe na računu našel za argument? :rolling: A gre Dnevnikovim strokovnjakom res že tako za nohte...? :rolling:

Mad Gandhi
06.03.2007, 23:21
:rolling: Pa kaj imaš ti s tem Dnevnikom? Nisem vedel, da imajo tam strokovnjake za hudourništvo.:rolling: Sicer pa - tukaj je tema o podobniku in kako je izplačal 1,12 mio € vključno z zamudnimi obrestmi. Svaka čast:2thumbs:

fazan
07.03.2007, 06:52
Za vsakega se nekaj najde vendar ,ker v eni stranki nekaj gre narobe iščejo grešne kozle v ministrih ali pa v delovanju vlade,da se pogledi obrnejo na drugo stvar.Tako je v tej naši politiki.Sicer je pa v ljubi sloveniji pač tako,da dobro delo ni ni dobro delo diskreditacije pa je nov šport za prvake lds stranke.Če ne bomo na tak način nazaj na oblasti bomo pa na bojevit račun na oblasti.Podobniku mečejo polena pod noge pa še ktermu iščejo kjer je bolj ranljivo in to dela precej lds sploh pa zdaj ko se je politika sd in lds začela razhajati.

Arc
07.03.2007, 07:18
:rolling: Pa kaj imaš ti s tem Dnevnikom? Nisem vedel, da imajo tam strokovnjake za hudourništvo.:rolling:
Nič nimam z Dnevnikom, ampak kaj ko mi ga še tule na forumu eni stalno forsirajo... Saj nekaj časa to tudi potrpežljivo prenašam, ampak ko tumbanje preseže razumne meje se pa tudi oglasim.

Se pa končno strinjava: tudi jaz mislim da nimajo strokovnjaka za hudourništvo in da so si pustili nekaj podtaknit.

Ima pa Podobnik tudi kakšno pravo gnilo jajce v gnezdu, ampak takšno je pač naše raziskovalno novinarstvo...

biz
07.03.2007, 08:35
Za vsakega se nekaj najde vendar ,ker v eni stranki nekaj gre narobe iščejo grešne kozle v ministrih ali pa v delovanju vlade,da se pogledi obrnejo na drugo stvar.Tako je v tej naši politiki.Sicer je pa v ljubi sloveniji pač tako,da dobro delo ni ni dobro delo diskreditacije pa je nov šport za prvake lds stranke.Če ne bomo na tak način nazaj na oblasti bomo pa na bojevit račun na oblasti.Podobniku mečejo polena pod noge pa še ktermu iščejo kjer je bolj ranljivo in to dela precej lds sploh pa zdaj ko se je politika sd in lds začela razhajati.

DOkler ni prišla na vlado SDS pa je ona vedno znova iskala nekega grešnega kozla nekje , da so lhako pljuvali na anjega posebej še potem, ko je JJ moral zapustiti mesto obrambnega ministra, zaradi njegovih orožarskih poslov. NSi pa v prejšnjem mandatu ni za ničem zaostajala, SNS pa najraje išče trupla ne glede na to kdo je na vladi. To je normalen krogotok politike, če si v opoziciji pljuvaš po vladi z upanjem da ti bo to prineslo glasove da pri naslednjih volitvah zapustiš opozicijo in se preseliš na vlado.
Podobnik pa ima že tako umazano belo srajco, da ga osebno očitno en skandal več ali manj ne prizadene, pa čeprav bi ga počasi nekaj moralo zaskeleti.

strašljivka
07.03.2007, 12:11
jp. jasno in glasno: država postavi objekt, magari v TNP, sred Blejskega jezera, v zaščitenem kočevskem gozdu, na 1. razredu kmetijskih zemljišč, na vrhu Triglava,... in ko je zgrajen, je zemljišče na katerem stoji stavbno....
jp. to da imaste danes veljavno PGD dovoljenje za gradnjo lastne hiše ne pomeni še nič. ker je država oziroma vlada sklenila, da bo tam po novem iztrelišče za rakete, vojaški radar, pristajališče helikopterjev, strelišče za patrie,...
ko se mukotrpno po dolgoletnem pravdanju naselite v obnovljeni podedovani stari osamljeni primorski, gorenjski, dolenjski ali štajerski hiški nekje v kaki dolinici ali na griču v neokrnjeni naravi, se vlada zmisli da vam 10 m pred spalničnim oknom postavi avtocesto, naftno vrtino, bunker za izredne razmere....

Mad Gandhi
07.03.2007, 19:21
Evo. Kopač ga je sral, Podobnik pa nadaljeval :D

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35,196010

biz
08.03.2007, 08:10

Pri obeh ne veš kateri bolj laže sranje pa sta spremenila v pravo drisko, ki jo naj bi sedaj počistili davkoplačevalci. Če je PUH opravičen na javno pokaže delovno knjigo in to podpisano. In na kakšen način je prišlo do preko 200% obresti

freya
08.03.2007, 08:47

podobnik je stopnjeval

Mad Gandhi
08.03.2007, 09:44
Pri obeh ne veš kateri bolj laže sranje pa sta spremenila v pravo drisko, ki jo naj bi sedaj počistili davkoplačevalci. Če je PUH opravičen na javno pokaže delovno knjigo in to podpisano. In na kakšen način je prišlo do preko 200% obresti

Preprosto je prišlo do teh 200% obresti. podobnik se je tako dobro pogajal. :2thumbs: Čeprav mi ni jasno - ali se je pogajal v imenu PUH ali v imenu države?:rolling:

biz
08.03.2007, 09:51
Preprosto je prišlo do teh 200% obresti. podobnik se je tako dobro pogajal. :2thumbs: Čeprav mi ni jasno - ali se je pogajal v imenu PUH ali v imenu države?:rolling:

Dvomim da v imenu države, saj bi potem bil znesek veliko manjši. V imenu države se pogovarjajo uradniki samo v primeru ko je stranka na drugi strani fizična oseba nižjega stanu z majhnimi družinskimi prejemki, saj jih ne bi radi razvadili, ko bi imeli več denarja in si bi tako lahko privoščili 3 krat na teden meso, saj imajo uradniki tudi poslanstvo da čuvajo zdravje fizičnih oseb nižjega stanu, ker bi lahko prišlo do povečanja telesne teže, do povišanja holesterola, kar bi potem lahko pripeljalo do kardioloških težav, v tem primeru bi povzročili dodatne stroške zdravstveni blagajni.

biz
08.03.2007, 13:52
Sedaj pa se pričenja izgovarjanje
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1207030814070785&cid=100&pgn=1
zanimivo pa je da je Domen Černuta, ki govori v imenu Ložanov član SLS in občinski svetnik, župan Danijel Krivec član SDS in pa bivši župan Siniša Germovšek je bil član SDS sedaj pa na listi za Bovec. Torej zraven ni nikogar iz ne vladnih strank. Takšno poročanje pa se mi zdi preveč enostransko.
Še enkrat bi želel videt popolno delovno knjigo z podpisi.
Še bolj pa je zanimivo, da so se naenkrat našle nekatere listine, ki so bile izgubljene - so bile res izgubljene?
Torej na kratko lahko povzamem - PODOBNIK UKRADEL SI DAVKOPLAČEVALCEM 1,2 MILJONA EVROV IN SI KRIV

Mad Gandhi
08.03.2007, 14:08
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1207030814070785&cid=100&pgn=1
zanimivo pa je da je Domen Černuta, ki govori v imenu Ložanov član SLS in občinski svetnik, župan Danijel Krivec član SDS in pa bivši župan Siniša Germovšek je bil član SDS sedaj pa na listi za Bovec. Torej zraven ni nikogar iz ne vladnih strank. Takšno poročanje pa se mi zdi preveč enostransko.
Še enkrat bi želel videt popolno delovno knjigo z podpisi.
Še bolj pa je zanimivo, da so se naenkrat našle nekatere listine, ki so bile izgubljene - so bile res izgubljene?
Torej na kratko lahko povzamem - PODOBNIK UKRADEL SI DAVKOPLAČEVALCEM 1,2 MILJONA EVROV IN SI KRIV

Vse ostane v krogu koalicije. One big happy family. Počakajmo pa na naslednji teden, da vidimo te listine. Če so ti izgubljeni dokumenti tako bistveni, kako je Podobnik potem lahko kar brez njih sklenil poravnavo? In kako Podobnik že danes ve, da bo revizija ugotovila, da je bilo vse v najlepšem redu?:rolling: :rolling: Res je car!:2thumbs:

biz
08.03.2007, 14:17
Vse ostane v krogu koalicije. One big happy family. Počakajmo pa na naslednji teden, da vidimo te listine. Če so ti izgubljeni dokumenti tako bistveni, kako je Podobnik potem lahko kar brez njih sklenil poravnavo? In kako Podobnik že danes ve, da bo revizija ugotovila, da je bilo vse v najlepšem redu?:rolling: :rolling: Res je car!:2thumbs:

Podobnik ima dar vedeževanja in v primeru da izgubi mesti ministra in poslanca bo lahko odprl 090 številko za vedeževanje.

Arc
09.03.2007, 06:47
Spet se oglašam samo zaradi "tehtnosti" nekaterih komentarjev:
Domen Černuta je bil v času, ko se je na Log sprožil zemeljski plaž, predsednik krajevne skupnosti. 40-letni ovčar, ki je vse prej kot politik. Za svoje delo pri reševanju vasi in vaščanov v tem času je bil izbran za Delovo osebnost leta 2001, če se prav spomnim je dobil tudi enega najvišjih državnih odlikovanj.

Če boš pobrskal po arhivih pa boš iz poročanj iz leta 2001 našel tudi indice kaj je pravi razlog za današnjo afero (oziroma zakaj Kopač in Majes ne marata Horvata)...
Iz intervjuja z Domenom Černuto ob njegovem imenovanju za osebnost leta:
V kakšnem odnosu ste z univerzitetnimi profesorji, doktorji in vsemi strokovnjaki, ki raziskujejo pojav plazu z Mangarta in načrtujejo sanacijo?
Na začetku se za nas, domačine, sploh niso zmenili. Prvič smo se resno soočili pri načrtu sanacije sotočja. Na ta poseg smo domačini gledali precej drugače kot strokovnjaki. Stari Ložani najbolje vedo, kako je pred nesrečo tekla Koritnica in kakšne so njene naravne zakonitosti. Sprli smo se in šele takrat so strokovnjaki spoznali, da imamo pravico vsaj vedeti, kaj se dogaja, kaj načrtujejo. Odtlej nas obveščajo. Na naše pobude pa se še vedno ne ozirajo. Mi pa vemo, da imamo prav. Zato predlagamo, naj pri odločitvah sodelujejo tudi drugače misleči. Zato sem na zadnji sestanek z Majesom in njegovo skupino povabil tudi nasprotno stran, dr. Horvata in njegove. Naj tudi oni povedo svoje. Očitali so mi, ker sem to storil. Toda mislim, da je bilo pravici zadoščeno. Na koncu se ni zgodilo nič hudega.

biz
09.03.2007, 07:06
Spet se oglašam samo zaradi "tehtnosti" nekaterih komentarjev:
Domen Černuta je bil v času, ko se je na Log sprožil zemeljski plaž, predsednik krajevne skupnosti. 40-letni ovčar, ki je vse prej kot politik. Za svoje delo pri reševanju vasi in vaščanov v tem času je bil izbran za Delovo osebnost leta 2001, če se prav spomnim je dobil tudi enega najvišjih državnih odlikovanj.

Če boš pobrskal po arhivih pa boš iz poročanj iz leta 2001 našel tudi indice kaj je pravi razlog za današnjo afero (oziroma zakaj Kopač in Majes ne marata Horvata)...
Iz intervjuja z Domenom Černuto ob njegovem imenovanju za osebnost leta:
V kakšnem odnosu ste z univerzitetnimi profesorji, doktorji in vsemi strokovnjaki, ki raziskujejo pojav plazu z Mangarta in načrtujejo sanacijo?
Na začetku se za nas, domačine, sploh niso zmenili. Prvič smo se resno soočili pri načrtu sanacije sotočja. Na ta poseg smo domačini gledali precej drugače kot strokovnjaki. Stari Ložani najbolje vedo, kako je pred nesrečo tekla Koritnica in kakšne so njene naravne zakonitosti. Sprli smo se in šele takrat so strokovnjaki spoznali, da imamo pravico vsaj vedeti, kaj se dogaja, kaj načrtujejo. Odtlej nas obveščajo. Na naše pobude pa se še vedno ne ozirajo. Mi pa vemo, da imamo prav. Zato predlagamo, naj pri odločitvah sodelujejo tudi drugače misleči. Zato sem na zadnji sestanek z Majesom in njegovo skupino povabil tudi nasprotno stran, dr. Horvata in njegove. Naj tudi oni povedo svoje. Očitali so mi, ker sem to storil. Toda mislim, da je bilo pravici zadoščeno. Na koncu se ni zgodilo nič hudega.

Tu zraven imaš spisek občinskih svetnikov občine Bovec
ČLANI OBČINSKEGA SVETA:

DANA IVANČIČ Rupa 5, Bovec NSi
DANIJELA KOMAC Čezsoča 134, Bovec DESUS
DARKO ČOBEC Žaga 26, Srpenica SDS
DOMINIK ČERNUTA Log pod Mangrtom 40, Log Pod Mangrtom SLS
JORDAN KENDA Podklopca 4, Bovec SDS
MARIJA KRAVANJA Trenta 18A, Soča SDS
MIRO BOZJA Brdo 72, Bovec SDS
MITJA CUDER Soča 18, Soča LDS
ROBERT TRAMPUŽ Brdo 68, Bovec SD
SINIŠA GERMOVŠEK Brdo 20, Bovec LISTA ZA BOVŠKO
SINIŠA PLJEVALČIĆ Brdo 69, Bovec SMS
VALTER MLEKUŽ Čezsoča 103, Bovec SD

Siniša Germovšek je bil prej član SDS in kot tak tudi kot župan in bil kot tak tudi član državnega zbora. V intervjuju ki je bil včeraj tudi po RTV SLO so bili udeleženi samo člani vladajoče koalicije. Je pa res da je Dominik Černuta tudi predsednik krajevne skupnosti.
Torej se poraja vprašanje kako dolgo že traja naveza SLS in PUH.
Še bolj smešno je da so se naenkrat pojavili dokumenti, ki bodo potrdili Podobnikovo ugotovitev da je potrebno PUH-u plačati 1,2 miljona €, kako je lahko potem brez teh dokumentov nakazal takšno vsoto denarja, čeprav je pravno zakonodajna služba odsvetovala poravnavo.

Arc
09.03.2007, 08:07
Je pa res da je Dominik Černuta tudi predsednik krajevne skupnosti.
JE BIL predsednik krajevne skupnosti.

Bom ša jez lepil podatke za tiste ki jih tematika zanima:
Delo, november 2001:
Log pod Mangartom – Med ocenami o tem, ali je bilo pri odpravljanju posledic lanskega plazu v Logu pod Mangartom in za varnost Ložanov in njihovega premoženja doslej dovolj ali premalo narejenega, najbolj vznemirjajo kritike direktorja Podjetja za urejanje hudournikov PUH dr. Aleša Horvata. Horvat je bil zraven, ko se je 15. novembra lani utrgal prvi plaz. Prve mesece po nesreči je bil vodja ekspertne skupine, ki se je na območju plazu ukvarjala s problemi hudourništva in hidrotehnike. Horvatovo podjetje PUH je bilo izvajalec prvih intervencijskih posegov na območju plazu.
Po mnenju dr. Aleša Horvata je poleti zaključena intervencija v Logu pod Mangartom uradno sicer lahko končana, vsebinsko pa po njegovem še zdaleč ni tako. »V Logu pod Mangartom je zdaj v primeru ponovitve plazu podobnih razsežnosti, kot je bil 17. novembra, ogroženih 43 objektov. To pomeni, da predlagani nujni ukrepi niso bili izpeljani v zadostnem obsegu,« opozarja. Od časa, ko je zadevo iz rok ministrstva za obrambo prevzelo ministrstvo za okolje, po Horvatovem mnenju ni bilo dovolj narejenega, kar pa je bilo, ne zagotavlja varnosti. Odstraniti bi morali več naplavin, pred Gornji Log postaviti usmerjevalni objekt in po možnosti na koncu soteske Predelice še razbijač hudourniške lave. »Vas bi zaščitili, varnost bi bila večja, ljudem se ne bi bilo treba izseljevati. Selitve veliko stanejo. Za lansko je šlo 60 milijonov,« razmišlja Horvat in ceno selitev primerja s 150 milijonov, kolikor bi po njegovi oceni stalo temeljito čiščenje strug. Predlaga, da bi njegove trditve v strokovnem odboru preverili s pomočjo simulacije murastega toka na modelu Loga pod Mangartom s strugami, ki bi bile očiščene, kot predlaga on.
Zanimivo je, da je na Horvatovi strani večina domačinov iz Loga pod Mangartom. Kot nam je povedal predsednik vaške skupnosti Domen Černuta, so vaščani vse poletje dopovedovali, naj iz strug odpeljejo čimveč naplavin in da naj ob Predelici zgradijo usmerjevalnik. Njihove prošnje temeljijo na izkušnjah. Takoj ko se je zgodila nesreča, so namreč domačini spoznali, da plaz vasi ni v celoti razdejal zato, ker se je odbil od skalnate stene na izhodu iz soteske Predelice. Že takrat so razmišljali, da bi vas zaščitili s povišanjem te naravne pregrade.
Za usmerjevalni objekt na izhodu iz soteske Predelice Horvat pravi: »Zgradili bi ga lahko z denarjem, ki ni bil ustrezno porabljen. Nenazadnje bi lahko varnostnim ukrepom dali prednost pred kakšno študijo.« Moti ga tudi, da program načrtovanih sanacijskih ukrepov ni natančneje opredeljen in da zakon o trajni sanaciji Loga pod Mangartom, ki je v pripravi, sloni na proračunskih rezervah. »Čemu proračunske rezerve? Kam je izginilo posojilo evropske banke?« se glasijo Horvatova vprašanja. Motijo ga zamisli o gradnji nove ceste na stebrih, o rušenju hiš na njeni trasi in načrti druge infrastrukture, ki je vas ne potrebuje. »V zakonu je predvidena razlastitev ljudi. Za potrebe gradnje v strugi bi naredili novo cesto in bi zato podrli hiše, ki so plaz preživele. Ker bi se ljudje temu uprli, bi jim zagrozili, da jih bodo v skladu z zakonom razlastili. Log pod Mangartom pa novega mostu ne potrebuje,« je Horvat polemičen. Opozarja pa, da so graditelji montažnega mostu čez Predelico spregledali, da eden od temeljev nima trdne opore.
Horvat nasprotuje gradnji predlaganih nasutih pregrad v plazu. Za potrebe teh zgradb bi namreč v Bavšici morali odpreti kamnolom. Predlaga betonske, s kamenjem prekrite pregrade. Zavzema se, da bi v državnem zboru odprli razpravo o ustreznosti tega, kar je bilo narejenega v času intervencije, za takojšnjo izvedbo še neizvršenih, a nujnih intervencijskih del, za javno tehnično in finančno revizijo opravljenih del, za javno revizijo predlaganega programa sanacije in osnutka zakona o sanaciji.
Prizadevanja Aleša Horvata, katerega ekspertno skupino so razpustili, ko je bil ustanovljen strokovni odbor za sanacijo plazu, vanj pa niso vključili nikogar iz Horvatove skupine, se v marsičem ujemajo s tem, kar nam je povedal inž. Danilo Magajna. Magajna, ki je bil v dneh po nesreči vodja prve strokovne skupine, je bil zaradi svojih pogledov na probleme plazu, kot sam pravi, »odstranjen na čuden način«. Magajno pa zdaj, ko se pripravlja zakon o trajni sanaciji, moti predvsem dvoje, in sicer megalomansko zastavljeni in predragi načrti gradnje novih mostov ter pregrad in to, da so iz krogov, ki odločajo o usodi Loga pod Mangartom, povsem izločili domačine.

redfax
09.03.2007, 08:09
menda so uvedli notranjo revizijo vseh postopkov... a gremo ugibat, kaksni bodo rezultati? raje staviti?

Mad Gandhi
09.03.2007, 08:20
Hm. Ali ni o Pogačarju nekaj govoril dr. Onyx?

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/233117/

biz
09.03.2007, 08:20
JE BIL predsednik krajevne skupnosti.

Bom ša jez lepil podatke za tiste ki jih tematika zanima:
[/I]

V ničemer ne zanikam da je bilo kar nekaj čudnih odločitev okrog plazu pod Mangartom in tudi v prejšnjih posteih nisem zagovarjal Kopača. Problem je da je celotno poročanje obarvano zelo enostransko in da se skoraj vedno pojavljajo eni in isti ljudje Dominik Černota, Igor Černota ter Siniša Germovšek.
Če so bila dela PUH-a opravičena ali ne je sedaj po tolikih letih težko ugotoviti, saj delovna knjiga ni bila nikoli podpisana in kot taka je ves čas odprta za manipulacije.
Zakaj je Podobnik šel v poravnavo, čeprav je zakonodajno pravna služba to odsvetovala? Vse kar prihaja zdaj pa v javnosti ne more in ne sme biti verodostojno, ker manjka podpisana delovna knjiga in seveda tudi poročilo nadzornega organa.
Poraja se vprašanje povezave med SLS in PUH in seveda neverjetno visokih obresti, ki še najbolj zbodejo v oči.

Mad Gandhi
09.03.2007, 08:31
V ničemer ne zanikam da je bilo kar nekaj čudnih odločitev okrog plazu pod Mangartom in tudi v prejšnjih posteih nisem zagovarjal Kopača. Problem je da je celotno poročanje obarvano zelo enostransko in da se skoraj vedno pojavljajo eni in isti ljudje Dominik Černota, Igor Černota ter Siniša Germovšek.
Če so bila dela PUH-a opravičena ali ne je sedaj po tolikih letih težko ugotoviti, saj delovna knjiga ni bila nikoli podpisana in kot taka je ves čas odprta za manipulacije.
Zakaj je Podobnik šel v poravnavo, čeprav je zakonodajno pravna služba to odsvetovala? Vse kar prihaja zdaj pa v javnosti ne more in ne sme biti verodostojno, ker manjka podpisana delovna knjiga in seveda tudi poročilo nadzornega organa.
Poraja se vprašanje povezave med SLS in PUH in seveda neverjetno visokih obresti, ki še najbolj zbodejo v oči.

BIZ definitvno imaš prav. PUH je takrat izkoristil gužvo. Po rušilnem plazu, ki se je zgodil 17. 11. 2000 je delal pod CZ. Vas je bila potem izseljena in ko se je CZ umaknila, bi moral PUH delati po programu, ki je bil sprejet na vladi. Tako pa je delal na svojo pest in brez pogodbe ter brez nadzora. Zdaj je dobil pa še plačano in to z obrestmi vred :2thumbs:

Mad Gandhi
09.03.2007, 08:44
Arc. Tole pa samo zate. Kje je bil g. Horvat 16. 11. 2000? In kaj je rekel? En dan preden je plaz razrušil Log in ubil 7 ljudi. Danes piše Bojan Majes o tem, kaj je Horvat sporočil Ložanom dan pred tragedijo.

Delo (17.11.2000), citat: »Zdaj se zdi pomembna ocena, da Log pod Mangrtom ni več v nevarnosti. Bojazen, da bo plaz zaustavil odtekanje vode z Mangrta in bo ta kamnito in zemeljsko gmoto potisnila proti vasi, je danes manjša kot včeraj. Voda si je namreč našla pot skozi plaz, odteka in s seboj sproti odnaša tudi zemljo s plazu. Struga pod plazom naj bi se doslej po besedah direktorja podjetja za urejanje hudournikov Aleša Horvata poglobila za 10 metrov. Podjetje je danes v plaz poslalo dve moštvi strokovnjakov. Eno se je plazu lotilo z zgornje strani in je na prizorišče nesreče pripotovala čez Italijo«)

Dnevnik (17.11.2000), citat:« Direktor podjetja za urejanje hudournikov Aleš Horvat je povedal, da je škode verjetno za več sto milijonov tolarjev in da je težko napovedati, kako se bo plaz v prihodnje obnašal. Voda hudourniškega potoka je na srečo predrla ogromno gmoto in trenutno hiše v Logu pod Mangrtom niso ogrožene«)

In potem je prišla noč. In je vzela življenja. Kako si g. Horvat sploh še upa danes reči karkoli? In Podobnik mu plača. Barvo minister.

Arc
09.03.2007, 09:33
Problem je da je celotno poročanje obarvano zelo enostransko in da se skoraj vedno pojavljajo eni in isti ljudje Dominik Černota, Igor Černota ter Siniša Germovšek.
V tem da je celotno poročanje obarvano zelo zelo enostransko se vsekakor strinjava. Le da najbrž drugače vidiva kje tičijo te enostranskosti.
Ljudje ki jih omenjaš se (sklepam) oglašajo ker so bili v tistih časih zraven in iz prve roke poznajo dogodke na terenu. Če bi šel k njim bi ti mogoče več kot o politiki vedeli povedali o tem kdo je tiste čase tičal v blatu in vodi, kdo se je pa s helikopterjem v visokih petah vozil iz Ljubljane...
Niso pa sploh ne edini ki se oglašajo: pozabil si da se je na začetku zelo veliko oglašal Kopač... Majes se pa res ne več toliko - odkar v Odmevih na trikratno vprašanje ali PUHova dela res niso bila potrebna ne ni zmogel jasnega odgovora...

Arc
09.03.2007, 09:42
Arc. Tole pa samo zate. Kje je bil g. Horvat 16. 11. 2000? In kaj je rekel? En dan preden je plaz razrušil Log in ubil 7 ljudi. Danes piše Bojan Majes o tem, kaj je Horvat sporočil Ložanom dan pred tragedijo.

Delo (17.11.2000), citat: »Zdaj se zdi pomembna ocena, da Log pod Mangrtom ni več v nevarnosti. Bojazen, da bo plaz zaustavil odtekanje vode z Mangrta in bo ta kamnito in zemeljsko gmoto potisnila proti vasi, je danes manjša kot včeraj. Voda si je namreč našla pot skozi plaz, odteka in s seboj sproti odnaša tudi zemljo s plazu. Struga pod plazom naj bi se doslej po besedah direktorja podjetja za urejanje hudournikov Aleša Horvata poglobila za 10 metrov. Podjetje je danes v plaz poslalo dve moštvi strokovnjakov. Eno se je plazu lotilo z zgornje strani in je na prizorišče nesreče pripotovala čez Italijo«)

Dnevnik (17.11.2000), citat:« Direktor podjetja za urejanje hudournikov Aleš Horvat je povedal, da je škode verjetno za več sto milijonov tolarjev in da je težko napovedati, kako se bo plaz v prihodnje obnašal. Voda hudourniškega potoka je na srečo predrla ogromno gmoto in trenutno hiše v Logu pod Mangrtom niso ogrožene«)

In potem je prišla noč. In je vzela življenja. Kako si g. Horvat sploh še upa danes reči karkoli? In Podobnik mu plača. Barvo minister.
No priznam da nisem pričakoval da bi tale afera lahko šla še v večji poden... Zmotil sem se. Ko postanejo in pravni in strokovni argumenti v aferi vprašljivi, je zgleda treba udarit tudi nižje od najnižjega...

Gandi, če si brskal po arhivu potem si v zvezi s tem sigurno našel tudi izjave in pojasnila Bogataja. Če ti že zgornje Horvatovo mnenje da je težko napovedati kako se bo plaz obnaša v tistem kontekstu povedanega (nevarnost akumulacije za zajezitvijo) ne zadošča. Zato ti jaz na tem nivoju res ne mislim odgovarjat ker verjamem da konstruiraš samo še z razlogom da bi prikril to nategavščino.

Arc
09.03.2007, 09:45
Hm. Ali ni o Pogačarju nekaj govoril dr. Onyx?

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/233117/
:rolling:
Bravo Onyx, ti si car. Samo namigneš pa gre Dnevnik raziskovat. To je raziskovalno novinarstvo.
Ne pa Gandi - na namige o sporu med MOP in PUH, "reševanju" VGP...sploh ne trzne.

biz
09.03.2007, 09:56
Kako veliko lahko človekk izve na forumu - neverjetno.
Arc - poročanje je zelo strankarsko obarvano, ne glede na to ali so bili ljudje zravne ali ne. Dominik Černota je res bil zelo dejaven kar se tiče odpravljanja posledic in je zato prejel tudi priznanje (vsak mu čast za to) z druge strani pa je in ostaja član SLS.
Koliko pa vem pa Dominik Černota ni edini Ložan, ki je bil aktiven in dejaven, vendar teh nihče ne sprašuje. Še več pa povejo Horvatove izjave dan pred plazom o njegovi strokovnosti.
Zanimivo bo poročilo notranje revizije, ki bo sigurno izpadlo tako ,da je minister Podobnik ravnal popolnoma prav. Zanimivejša bi bila neodvisna revizija, samo ta ne bi nikoli mogla zaključiti svojega posla , saj večino sodelavcev na ministrstvu za okolje ne ve na podlagi česa je prišlo do sporazuma in minister sam sigurno ne bi dajal izjav, ki bi mu lahko škodile.

DrOnyx
09.03.2007, 10:17
:rolling:
Bravo Onyx, ti si car. Samo namigneš pa gre Dnevnik raziskovat. To je raziskovalno novinarstvo.
Ne pa Gandi - na namige o sporu med MOP in PUH, "reševanju" VGP...sploh ne trzne.

O tem primeru imam jaz napisano knjigo in dva kilograma težko plastično mapo z likom CHE-ja. :veryevil:

To objavljeno v Dnevniku je isto, kot da vzameš knjigo Vojna in mir, prebereš v enem dnevu, potem pa napišeš na A4 strani kratek povzetek. Ta primer dejansko kot CT oziroma NMR skenira delovanje te države, policije, uporaba posebnih metod, prevare, laži, korupcija, politika, stranke, mediji, cenzura, sprenevedanje, lovke očitno v tem primeru segajo v nebo.

Takšna pač je slovenija in zakaj bi to skrivali. Klasična postkomunistična država, ki jo obvladujejo neki lobiji in kjer so policija, tožilstvo, nadzorni organi, notranji revizorji, samo nepomembni kmetje na šahovnci, ki se osmešijo če karkoli naredijo.:veryevil: :2thumbs: Če dregnejo pregloboko, jih premestijo v Jurovski Dol ali še kam dlje. :mad:

Ta primer bi z resno medijsko obravnavo zasenčil Depalo vas, ki je :rolling::clown:

Ko sem poslal direktorju policije neprijetno vprašanje v zvezi z uporabo posebnih metod in sredstev se je odvila tale karikirana komedija:

Jaz vprašam direktorja policije:
KOLIKO JE ENA PLUS ENA? Če hočete, lahko pripeljem doktorja matematike, ki bo izvedel dokaz.

Nazaj odbim kratek odgovor:
SEŠTEVANJE JE RAČUNSKA OPERACIJA.

Češ, kaj za***avaš, saj dobro veš zakaj pri vsem skupaj gre. Vem, samo rad bi dokaz, da je še komu drugemu jasno. :)

Sicer pa danes biti raziskovalni novinar mi ne deluje vesoljska znanost. Imaš zakon o dostopu do informacij javnega značaja, vprašaš in zahetvaš lahko karkoli, tudi vse dokumente lahko dobiš. Rok za odgovor je 20 dni za noavadne državljane, 7 dni za novinarje, sicer sledi pritožba informacijski pooblaščenki. Če ona zadevo ne reši, gre pritožba pristojni komisiji EU. Saj smo sedaj člani EU, mar ne.

POSTOPEK (http://www.kpv.gov.si/si/informacije_javnega_znacaja/postopek_za_dostop_do_informacij_javnega_znacaja/)
SPLETNA STRAN (http://www.ip-rs.si/)
PRITOŽBE V ČAKALNI VRSTI (http://www.ip-rs.si/index.php?id=499) :)

Morda je zanimivo pri samem postopku in tu mene lovijo na finto, da mi nihče nič ne odgovori, da je elektronska pošta enaka ustni vlogi, torej nimaš pravnega varstva.

Zato vse pošlješ pisno in priporočeno, kot piše v navodilih.

Če te vvlečejo za nos, obvestiš EU in imajo potem DOLGE NOSOVE.

Samo, saj ste sami hoteli v EU, mar ne? :)

Raziskovalno novinarstvo je podobno delu pripadnikov obveščevalnih služb. Navežeš stik z tajnico ministra ali šefa kabineta, jo pelješ v savno, plačaš večerjo, še enkrat pelješ v savno ... (naprej ap razložim za denar STEP BY STEP)

Sicer meni Pric-Musarjeva poleg Kosa deluje še najbolj tako na pogled brezkompromisno, kot morajo taki organi delovat. Ne pa kr neki.

DrOnyx
09.03.2007, 10:42
Mimogrede, v opisanem primeru je bila vključena v akcijo domnevno tudi simpatična agentka policije. Ker v doglednem času ni naredila nič, sem kupil v Sportini armanijevo modro vetrovko, kot jo nosijo kriminalisti. Cena prek 30.000 SIT. Najdražji kos garderobe na kilogram, kar jih imam.

A ni pomagalo. Namiga ni razumela. :clown:

Mad Gandhi
09.03.2007, 11:00
No priznam da nisem pričakoval da bi tale afera lahko šla še v večji poden... Zmotil sem se. Ko postanejo in pravni in strokovni argumenti v aferi vprašljivi, je zgleda treba udarit tudi nižje od najnižjega...

Gandi, če si brskal po arhivu potem si v zvezi s tem sigurno našel tudi izjave in pojasnila Bogataja. Če ti že zgornje Horvatovo mnenje da je težko napovedati kako se bo plaz obnaša v tistem kontekstu povedanega (nevarnost akumulacije za zajezitvijo) ne zadošča. Zato ti jaz na tem nivoju res ne mislim odgovarjat ker verjamem da konstruiraš samo še z razlogom da bi prikril to nategavščino.

Jaz nisem šel v arhiv. Tole sem preprisal iz txt, ki ga je danes objavil Majes. Menda je dekan na fakulteti za gradbeništvo in geodezijo. Kar pa se tiče strokovnih argumentov v aferi, je Majes danes povedal tudi naslednje:

"Razumljivo je, da so se v času med 17.11.2000 in 30.12.2000, tudi pod mučnim vtisom opustošenja, izvajala dela brez minimalne tehnične dokumentacije. Razumljivo je, da je danes, z varne razdalje, možno katero od teh del oceniti tudi kot nepremišljeno ali nepotrebno. Po 1.1.2001 pa ni bilo več nobene potrebe po izvajanju neusklajenih in nestrokovnih ukrepov za zagotovitev varnosti Loga, saj so bili prebivalci Loga začasno preseljeni na varno." Kaj ga je torej PUH tam sral po 1.1.?

Kolikor razumem je bil Majes takrat predsednik strokovnega odbora za sanacijo, ki ga je imenovala vlada.

DrOnyx
09.03.2007, 11:13
Glede primera T.P., domnevno čalan SLS še tale šala izpred 4 let iz nekega drugega primera.

Takrat sem šolani kriminalistki dejal, da je T.P. oseba, ki če jo zaposliš v JEDRSKI ELEKTRARNI KRŠKO, je sposobna NA NAROČILNICO KUPITI UPARJALNIK OD LOKALNEGA OBRTNIKA Z DVEMA ZAPOSLENIMA ŠLOSERJEMA.

Tej šali sva se oba takrat smejala.

T.P. se je rešil, kazenske ovadbe ni bilo, ponovilo se je še nekaj podobnih primerov, kjer bi lahko padla kazenska ovadba, samo v tej državi ni nikogar, ki bi se upal politike kazensko preganjati. T.P. ima tudi več kot očitno status NEDOTAKLJIVEGA.

Potem pride demokracija, jesen 2004. Praktično po nekaj mesecih vladanja, nova vlada T.P.-ja prerazporedi na MOP. Enaokovredno odgovorno delovno mesto. Kljub znanim aferam in zapletom. V POSMEH VSEMU IN PRAVNI DRŽAVI. MI SMO ABLAST IN NAS NE BO NIHČE ZA***AWAL.

V tistem trenutku sva jaz in kriminalsitka že vedela, da je samo vprašanje časa, kdaj bo okrog T.P., torej na MOP, izbruhnila nova afera.

In zgodi se plaz Log pod Mangartom. In zopet T.P.

FACE IT. Ta država deluje tako NEODGOVORNO, da samo vprašanje časa, kdaj ...:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Tako pa sistem deluje. Če se ljudje neodgovorno obnašajo in tu mislim kriminaliste, potem pač urica tiktaka, odšteva ... Kdo je že bila Ljubica Ulčar?

Nekateri poklici, kamor sodijo kriminalisti in tožilci, lahko odločajo o življenju ljudi ali veliki premoženjski škodi. In to je pač stigma teh poklicev. Če zatajijo, dealjo slabo, se amatersko obnašajo so diletanti in nesposobneži, potem kriminal in korupcija cvetita, ljudje zgubijo zaupanje v sistem, vsake toliko časa komu polči film in postreli nekaj sokrajanov. In to je to. :approve:

Aja, upam da dr. podobnik ne misli, da gre za osebno diskfalifikacijo. Njega nisem niti omenil, vprašanje če sploh ve zakaj gre pri vsej stvari. :) Kdo je T.P., v katerih vse primerih je že nastopil, pa kljub vsemu mora vedeti in je vedel takrat, ko je T.P. prišel na MOP. Tu se pa ne more izgovarjati. Tako pač je bilo.:mad:

Jaz se včasih počutim kot:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Nerone_-_Monaco%2C_Glyptothek_-_Foto_Giovanni_Dall%27Orto.jpg

Nero burning ROME. Tem ljudem preprosto nič ne pride do živega. Kot bi živeli v Rusiji ali kje v Južni Ameriki.

Očitno pa kljub vsemu obstaja možnost črnega, apokaliptičnega scenarija. Ta vlada razdeli elektro sistem tako, da SDS dobi elektrarne na vodi, Nova Slovenija vetrnice, SLS pa jedrsko elektrarno krško. In ker je T.P. zopet v težavah, da se zadeva umiri, T.P.-ja vlada desnih, prokrščanskih megapoštenjakarjwev nastavi za GENERALNEGA SEKRETARJA JEDRSKE ELEKTRARNE KRŠKO. :O :O :O od višine se zvrti ... (to mi je pa kriminalistka na čestitko 2003 napisala - jaz sem še vedno :veryevil: :veryevil: :veryevil: )

Kdaj je naslednji let iz Dunaja za Dubai?

MIMOGREDE. UPAM, DA POLITIKA NE IZBIRA KADRA ZA DELOV V JEDRSKI ELEKTRARNI KRŠKO. RESNO UPAM.

strašljivka
09.03.2007, 11:46
...

MIMOGREDE. UPAM, DA POLITIKA NE IZBIRA KADRA ZA DELOV V JEDRSKI ELEKTRARNI KRŠKO. RESNO UPAM.

kako da ne. vlada je na mesto odgovornih za ravnanje z jedrskimi odpadki na začetku svojega mandata imenovala znanega pretepača nočnih redarjev v podzemeljski garaži...
to je bila od vseh dosedanjih nastavljanj v nadzorne svete in uprave, mesta direktorjev in članov komisij, še najbolj strokovna inštalacija...

biz
09.03.2007, 12:00
Še enkart sprašujem:
VLADA LETA 2004 STE NAM OBLJUBLJALI NOVE STROKVNJAKE - KJE SO?

DrOnyx
09.03.2007, 12:04
V bistvu pa priznam, moja taktika je ta, da ko policija enkrat prizna, da je v primeru T.P. leta 2002/2003 uporabila posebne metode in sredstva jaz vložim odškodninsko tožbo za recimo duševne bolečine in izgubo ugleda, ki ga pa itak nisem nikdar imel, recimo za kakšnih nekaj milijonov evrov. Dobim jih 1.2 milijona evra in častim tajnico pizzo. ;)

DrOnyx
09.03.2007, 12:07
VLADA LETA 2004 STE NAM OBLJUBLJALI NOVE STROKVNJAKE - KJE SO?

Blagor tistim, ki ne spregledajo.;) Jaz jih vidim povsod. To so danes 30 letniki na najodgovornejših položajih, brez resnih referenc in izkušenj.

Namreč, ljudje z izkušnjami, 40, 50 letniki in več, ali profesorji kot je bil Damjan, niso lahko vodljivi in imajo neke lastne ideje. To sedaj ni dobrodošlo in zato se zaposlujejo predvsem 30 letni japiji, ki so tiho, lahko vodljivi so, dobijo dobro plačo in kimajo. :rolling: :2thumbs:

Samo tudi to sodi v osnove taktike političnega boja.

biz
09.03.2007, 12:56
Blagor tistim, ki ne spregledajo.;) Jaz jih vidim povsod. To so danes 30 letniki na najodgovornejših položajih, brez resnih referenc in izkušenj.

Namreč, ljudje z izkušnjami, 40, 50 letniki in več, ali profesorji kot je bil Damjan, niso lahko vodljivi in imajo neke lastne ideje. To sedaj ni dobrodošlo in zato se zaposlujejo predvsem 30 letni japiji, ki so tiho, lahko vodljivi so, dobijo dobro plačo in kimajo. :rolling: :2thumbs:

Samo tudi to sodi v osnove taktike političnega boja.

Saj ne moreš reci da so 30 letni japiji strokovnjaki, brez izkušenj in brez praktičnega znanja. Damjan je potem očitno bil en in edini strokovnjak Janše in SDS, pa še ta jih je hitro zapustil.
To ne sodi v taktike političnega boja ampak samo dokazuje nesposobnost vlade, je pa taktika to kar sedaj počne, ko izkopava truplo za truplom in tako poskuša ljudi odvrniti od svojih problemov in nesposobnosti. Ljudje pa kot neumne ovčke pa še glasno ploskajo njihovim lažem. Spominja me na arhivske posnetke iz 1932 in potem 1988 leta - ALI ŠE POMNITE TOVARIŠI

Vsemogočni
28.03.2007, 21:55
Malce bolj podroben vpogled v Mangartski plaz in vse kar se je odvijalo na to temo.

http://www.mangart.info/

Vsemogočni
28.03.2007, 22:13
T.P. je zame samo dokaz, da bi morala ta država poskrbeti in uvesti RDEČE KARTONE. Če nekoga dobijo, da goljufa z državnim denarjem dobi karton in nima dostopa več do teh sredstev. Tako pa isti modeli poljubno mnogokrat izvedejo enake ali zelo podobne trike.

Saj nam nič ne morejo, ker držimo vse v šahu. če padem jaz, pade vlada. As simple as that.:) Na tiskovkah pa vedno Prešerni :)

MI MAMO SE FAJN, ČE VAM PRAV JE AL NE, NAM VAŽNO JE LE, DA MI MAMO SE FAJN.:approve:

Da le nismo bolni in da so kozarci polni, mi mamo se fajn....:)

To vse zaradi: samo, da je naš, ker imamo z njim večino. Če ga odpikamo je proti nam in smo brez večino. Potem pa dela kar hoče in vsi ga zagovarjajo.

Samo enkrat bi mogli potegnit črto in reči, spokaj dost blata si nametal na nas in preveč ljudi si obrnil proti nam :2thumbs: Drugače bo na volitvah ravno obratno, ljudje ne bodo dali podpore, ker so sloni v trgovini s porcelanom preveč in prevečkrat zaščiteni. Da porcelan plačujemo davkplačevalci, tko nikogar ne moti, dokler svojih bedarij ne plača iz svojega žepa. No ja, podobniku predlagam, naj vse svoje blazne ideje pred izvedbo zavaruje pri eni izmed zavarovalnic, vlada pa naj potem namesto porabe davkoplačevalskega denarja tega dobi od zavarovalnice, zavarovalnica pa naj potem toži tega ideološkega akterja za zapravljanje denarja po principu "samo, da ni iz mojega žepa".

biz
29.03.2007, 08:59
To vse zaradi: samo, da je naš, ker imamo z njim večino. Če ga odpikamo je proti nam in smo brez večino. Potem pa dela kar hoče in vsi ga zagovarjajo.

Samo enkrat bi mogli potegnit črto in reči, spokaj dost blata si nametal na nas in preveč ljudi si obrnil proti nam :2thumbs: Drugače bo na volitvah ravno obratno, ljudje ne bodo dali podpore, ker so sloni v trgovini s porcelanom preveč in prevečkrat zaščiteni. Da porcelan plačujemo davkplačevalci, tko nikogar ne moti, dokler svojih bedarij ne plača iz svojega žepa. No ja, podobniku predlagam, naj vse svoje blazne ideje pred izvedbo zavaruje pri eni izmed zavarovalnic, vlada pa naj potem namesto porabe davkoplačevalskega denarja tega dobi od zavarovalnice, zavarovalnica pa naj potem toži tega ideološkega akterja za zapravljanje denarja po principu "samo, da ni iz mojega žepa".

Zdaj pa najdi kakšno zavarovalnico, ki bo zavarovala katerega izmed Podobnikov - previsok rizični faktor - mislim da tega ne bi storile niti za 50 miljonov evrov premije

ElQurc
29.03.2007, 12:54

a se ti mal zay3bavaš s temi linki ?

Članek ni na voljo :veryevil:

ribnčan
30.03.2007, 11:03
Živjo vsem

sam tole bi rad pripomnil!

KAKO JE VSE UTIHNILO???

DOBR SI TOLE POŠTIMAL PODOBNIK... CAR SI VSAKA TI ČAST! Sicer ti je na začetku malce pobegnilo iz rok ampak zdej ti je pa ratal !!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Lp

DrOnyx
30.03.2007, 11:15
Voditelj trenj je včeraj uporabil meni všečen izraz. STARI LISJAK.:D :2thumbs: