Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Karma

Lipovnik
23.02.2007, 09:59
Naletel sem na zanimiv pojav.
Obstajajo namreč ljudje, ki so lahko religiozno ateisti ali bolje rečeno močni skeptiki.
Strinjajo se, da stvarnik ne more obstajat, da začetek vesolja ne more biti kompleksna bit, da so vse zgodbe, ki jih pripovedujejo razne verske inštitucije zgolj pravljice...

Po drugi strani pa verjamejo v neko kozmično silo.
Torej v nekaj kar vpliva na posledice naših dejanj. "Če delam dobro, se mi bo dobro dogajalo"
Recimo temu karma.

Vaše mnenje. Predvsem me zanima mnenje ateistov in agnostikov.

slehernik
23.02.2007, 10:33
Vaše mnenje. Predvsem me zanima mnenje ateistov in agnostikov.Prepričanje o vesoljni pravičnosti je pač vera v neki nadnaravni red, ki ga ni težko poimenovati bog, če človek ni ravno obseden s krščanskim pojmovanjem boga. Jaz v tem vidim predvsem obliko teizma in torej vere.

Pikado
23.02.2007, 10:47
Dobro ali slabo je za vesolje nepomembno...če obstaja kozmična sila, le ta nima nobenega namena z ljudmi, ne dobrega ne slabega...

Lipovnik
23.02.2007, 13:04
Zdi se mi, da je taka razlaga kozmične sile, kot sile, ki vpliva na posledice dogodkov, zelo blizu vraževerju (sama beseda mi sicer ni všeč, ker insinuira povezavo z vragom, kar pa ni res).

biz
23.02.2007, 13:17
Naletel sem na zanimiv pojav.
Obstajajo namreč ljudje, ki so lahko religiozno ateisti ali bolje rečeno močni skeptiki.
Strinjajo se, da stvarnik ne more obstajat, da začetek vesolja ne more biti kompleksna bit, da so vse zgodbe, ki jih pripovedujejo razne verske inštitucije zgolj pravljice...

Torej v nekaj kar vpliva na posledice naših dejanj. "Če delam dobro, se mi bo dobro dogajalo"
Recimo temu karma.

Vaše mnenje. Predvsem me zanima mnenje ateistov in agnostikov.

Delam dobro in dobro se ti bo godilo

To ni potrebno vezati na neko kozmično dejanje ampak samo na bit človeka na akcija - reakcija. In tu ni potrebna nobena vera, saj je že dolgo znan tudi pregovor kaj sam sebi ne želiš ne stori drugemu in tako tudi dejansko je.
Jaz tudi verjamem v to in sem cerkveni skeptik in ne verujem v karmo ali pa da bi bilo kje kaj v naprej določeno, vsaka stvar se zgodi iz nekakšnega vzroka. Npr. prometna nesreča, če si vozil prehitro ali pa nisi bil skoncentriran na vožnjo se naenkrat lahko nekomu zaletiš v rit - je to bila karma - ne samo nepazljivost.
Če se ti do nekoga obnašaš grdo in se na njega zdiraš, potem se ti ni potrebno čuditi , če ti bo ta oseba prej ko slej vrnila milo za drago na kak drug način - prerezane gume - je to karma - ne, posledica tvojega brezobzirnega obnašanja. Če si pa dostojen in spoštljiv do soljudi vso življenje pa se ti zgodi da naenkrat nekdo pride k tebi in ti želi pomagati - je to karma - posledica tvojih dejanj.
Vsako stvar, ki jo premaknemo, ki jo izrečemo, ki jo naredimo ali ne ima lahko nek učinek - pozitiven ali negativen.
Karma - usoda se je razvila iz ljudskega vraževerja, ker si enostavno niso mogli razložiti zakaj so neko stvar naredili in potem še je prišla religija, ki je rekla da ima bog za vsakega nek načrt, torej je z tem nastalo verovanje da je vse skupaj nekje napisano, vsako tvoje dejanje - ali je to mogoče - mislim da ne, popolnoma pa ne morem izločiti, saj je še preveč vsega nejasnega in neraziskanega, kljub temu pa v karmo ali usodo ne verjamem.

sati
23.02.2007, 13:39
Meni predstavljata zakon karme in reinkarnacije nekaj najbolj logičnega na tem svetu. To je odgovor za vse zlo, akcija- reakcija, kar sadiš, to žanješ. Torej absolutni zakon Boga, ki deluje na berača ali cesarja, kot smrt, ki ji ne ubeži nihče. Nekaj najbolj pravičnega, kar je stvarnik ustvaril. :)

kopron
23.02.2007, 15:46
Ja. že Sati je resnično + lepo povedala .
No, Pikado, glede dobrega /slabega , pa : Slabo je škodljivo , torej nevarno, torej še kako pomembno , in ne kot si ti napisal zgoraj . :nonono:
Ja, Lipovnik, Btw, kaj pa če enkrat začnemo govoriti o "BOŽJEVERJU" ???:2thumbs: :approve: :2thumbs:
In, Sati, tudi spodaj naprej, si Pikadotu dala dobro primerjavo, opozorilo, razlago ! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

sati
23.02.2007, 16:00
Dobro ali slabo je za vesolje nepomembno...če obstaja kozmična sila, le ta nima nobenega namena z ljudmi, ne dobrega ne slabega...

Pikado, en konkreten primer, kako deluje karma. :) Ker mi nisi hotel verjeti, da je Ramacandry naredil kamniti most, katerega obstoj potrjujejo satelitske fotografije Nase, se je zašlo v off topic in tema se je zaklenila. Akcija je rodila reakcijo. Zelo, zelo preprosta je ta karma, se ti ne zdi? :D

Pikado
23.02.2007, 16:07
Pikado, en konkreten primer, kako deluje karma. :) Ker mi nisi hotel verjeti, da je Ramacandry naredil kamniti most, katerega obstoj potrjujejo satelitske fotografije Nase, se je zašlo v off topic in tema se je zaklenila. Akcija je rodila reakcijo. Zelo, zelo preprosta je ta karma, se ti ne zdi? :D
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: Zmeraj boljše...
Človek, ti uživaš če se delaš norca iz samega sebe kajne...

kopron
23.02.2007, 16:08
Pikado, mislim, da nisi razumel Sati . :nonono: Saj ti je čisto resnično + prav razložila . :angel:

Pikado
23.02.2007, 16:15
...
No, Pikado, glede dobrega /slabega , pa : Slabo je škodljivo , torej nevarno, torej še kako pomembno , in ne kot si ti napisal zgoraj...
:nonono: :clown:
Še eden zalunec...vesolju bo čisto vseeno, ko boš zgnil....vesolju je čisto vseeno če supernova uniči planet polnega življenja...vesolju je čisto vseeno, če po nekem planetu hodi Hitler ali pa Gandi...
Vesolje: beri kozmična sila, če že ne moreš brez misterije...

Pikado
23.02.2007, 16:17
Pikado, mislim, da nisi razumel Sati . :nonono: Saj ti je čisto resnično + prav razložila . :angel:
Klanjaj se ji...pa pazi na črne mačke...:rolling: :clown:

sati
23.02.2007, 16:19
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: Zmeraj boljše...
Človek, ti uživaš če se delaš norca iz sebe kajne...

Pikado, razlaga je bila bolj za hec.:) Torej ti ne verjameš v karmo?

kopron
23.02.2007, 16:19
ja, Pikado, ( če ti tko praviš ) v redu . Ampak, kot vidim, da ne veš, da je v naših vesoljih vse Natančno preračunano, in že malo večji odklon od reda lahko povzroči uničenje enega celega Vesolja:O . Ker je vesolij več, so med seboj povezana z usklajenimi silami . In, če se te delujoče ravnovesne sile nenadoma prekine, lahko takoj pride do katastrofe :O . Upam, da ti je sedaj kaj več jasno :) .

Pikado
23.02.2007, 17:09
Pikado, razlaga je bila bolj za hec.:) Torej ti ne verjameš v karmo?
Razlaga je bila enakovredna nekemu mostu...
Karma je krama...

Pikado
23.02.2007, 17:19
ja, Pikado, ( če ti tko praviš ) v redu . Ampak, kot vidim, da ne veš, da je v naših vesoljih vse Natančno preračunano, in že malo večji odklon od reda lahko povzroči uničenje enega celega Vesolja:O . Ker je vesolij več, so med seboj povezana z usklajenimi silami . In, če se te delujoče ravnovesne sile nenadoma prekine, lahko takoj pride do katastrofe :O . Upam, da ti je sedaj kaj več jasno :) .
:nonono:
Na angelčke si pozabil...darth vader pa preži za vogalom...

Lipovnik
23.02.2007, 18:05
In kaj hočeš s tem povedat.
Seveda so zakoni narave takšni kot so in če bi se spremenili, vesolje ne bi bilo takšno kot je ampak drugačno.

Napačno si razlagaš.
Vesolje je takšno kot je in se je v takšno razvilo zaradi zakonov, ki v njem veljajo, ne pa obratno.

To da je vesolij več je zgolj možno zaradi dejstev, ki padejo iz računov.. Ni pa potrjeno.

Zopet se sklicuješ na neke kvazi gotove trditve, samo zato ker si nekje slišal, da bi lahko tako bilo.

Ne vem kako lahko neke zelo zapletene stvari nekje slišiš, si jih po svoje razlagaš, vzameš iz konteksta in jih potem uporabljaš v argumentih. Poleg vsega se pa še primerjaš z Einsteinom.Otročje, neinteligentno, primitivno, in zahrbtno.

kopron
23.02.2007, 18:33
Ja, seveda, tako to vidiš samo ti osebno . Vendar, Resnica pa je Drugačna . Seveda so zakoni "narave" takšni kot so, samo zato, ker jih je Zakonodajalec tako postavil:approve: . In to mi je tudi lepo razložil, zato lahko razumem malo več kot nekateri "mladi Einsteini " ... :2thumbs:
Sicer pa moram iti zdaj, se pišemo ju3 , čaaw :angel:

pk
28.02.2007, 19:43
Torej.... karma JE in pika. Ne kot akcija-reakcija, stvarnik, vsemogočni, bog oz. v tem smislu. Karma je, ker je energija neuničljiva in se v neki formi ohranja ne oziraje se na vse mogoče in nemogoče razlage.
Vprašanje je podobno kot kdo ali kaj je ustvarilo energijo in kako si kdo razlaga neskončnost vesolja. Odgovor se nahaja seveda v neskončno oddaljenem terminu:)
In vi, dragi realisti, prosim prosim, ne uničujte iluzij tistim ki jih še imajo! Meni je žal, da jih nimam več:shy:

kopron
28.02.2007, 22:22
Jaoup, PK, res je nekako tako :approve: . Tudi jaz sem že pred nekako več kot 12 leti prišel do zaključka, da , ker se Energija ne more uničiti, je torej večna:2thumbs: . Torej, nikoli ne "umre, razpade, se izniči", ampak se samo spreminja, in torej; nikoli ne premine :approve: .
In, verjetno je E tako tudi bila ; nikoli-nastala = od vekomaj, takoj za pojavo Prostora ki vse obsega, obdaja :approve: . No, seveda je potemtakem tudi večen tudi Tisti, ki je naredil vso Energijo , ker sta Oba " od vekomaj " :2thumbs: ... ( this is what I know 2day)

fancy
01.03.2007, 17:12
Jaoup, PK, res je nekako tako :approve: . Tudi jaz sem že pred nekako več kot 12 leti prišel do zaključka, da , ker se Energija ne more uničiti, je torej večna:2thumbs: . Torej, nikoli ne "umre, razpade, se izniči", ampak se samo spreminja, in torej; nikoli ne premine :approve: .
In, verjetno je E tako tudi bila ; nikoli-nastala = od vekomaj, takoj za pojavo Prostora ki vse obsega, obdaja :approve: . No, seveda je potemtakem tudi večen tudi Tisti, ki je naredil vso Energijo , ker sta Oba " od vekomaj " :2thumbs: ... ( this is what I know 2day)

Na novo si torej odkril energetski zakon :clown: :D

nejc
01.03.2007, 18:44
Ja, seveda, tako to vidiš samo ti osebno . Vendar, Resnica pa je Drugačna . Seveda so zakoni "narave" takšni kot so, samo zato, ker jih je Zakonodajalec tako postavil:approve: . In to mi je tudi lepo razložil, zato lahko razumem malo več kot nekateri "mladi Einsteini " ... :2thumbs:
Sicer pa moram iti zdaj, se pišemo ju3 , čaaw :angel:
Kdo ti je to razložil?
Kdaj ti je to razložil?
Kje ti je to razložil?
Na kakšen način ti je to razložil?
Zakaj je to razložil ravno tebi in ne recimo meni ali komu drugemu?

In najpomembnejše:
Kaj točno ti je razložil(želim točne besede, da bom več vedel:))?

kopron
01.03.2007, 20:54
On je to razložil takim, ki so tega vredni in sposobni prenesti/sprejeti . Ker pa smo na naših razvojnih stopnjah različni, ti svetujem, da še malo počakaš :; " za vsakega pride čas" ;) . Medtem pa se poizkušaj malo poboljšati, da ti bo skrajšana doba čakanja ...:2thumbs:

Lipovnik
01.03.2007, 21:21
Kdo ti je to razložil?
Kdaj ti je to razložil?
Kje ti je to razložil?

In najpomembnejše:
Kako že psihiatri rečejo simptomu navideznega prijatelja, ki ti prišepetava?

Sicer pa nejc, tudi če ti kdo celo stvar razloži, ti tega tako ne boš razumel, ker si na razvojni stopnji bližje opicam in človeku skupnim prednikom, kot si svetovno razgledanemu, v 3000 let staro sveto pismo dobesedno verujočemu modernemu in vesoljno razgledanemu človeku.
Čak malo a ni to evolucija ... sorry, vzamem nazaj.

Damn you people krank me up.

kopron
01.03.2007, 21:24
ha, Lipovnik, včasih imaš res "specijalne" ( ) ...:rolling: ;) :D
( ... )

nejc
01.03.2007, 22:59
On je to razložil takim, ki so tega vredni in sposobni prenesti/sprejeti . Ker pa smo na naših razvojnih stopnjah različni, ti svetujem, da še malo počakaš :; " za vsakega pride čas" ;) . Medtem pa se poizkušaj malo poboljšati, da ti bo skrajšana doba čakanja ...:2thumbs:
Kdo ti je to razložil?
Kdaj ti je to razložil?
Kje ti je to razložil?

In najpomembnejše:
Kaj točno ti je razložil(želim točne besede, da bom več vedel)?
Za razliko od drugih postov, sem ti tukaj postavil direktna vprašanja brez cinizmov, sarkazmov ipd.(če ne veš, ka pomeni to dvoje, kr vpraši, ko vem, da ti delajo težave tujke;)) z eno samo željo, in sicer, da mi malo razjasniš ozadje svojega "vedenja/znanja".

Vse kar si mi dal "vedeti" je, da bom moral doseči še kakšno razvojno stopnjo višje, bližjo tebi, da bom razumel tvoje "vedenje".

Is this a joke factory?:dontknow::rolling:

Če ne drugega, se tk nasmejal ob prebiranju foruma še nikdar nisem.

Škoda kopron, da ni več citymambe(če ne veš, kdo je to bil, ne skrbi, ti bo že "ON" prišepnil) na forumu, on bi ti znal pomagat;):D Lep pozdrav :uvi:

kopron
02.03.2007, 07:31
Kdo ti je to razložil?
Kdaj ti je to razložil?
Kje ti je to razložil?

In najpomembnejše:

No, se opravičujem, če sem ti premalo povedal ... torej, ... :

To mi je razložil Bog .
Razložil mi je v teku mojega dosedanjega življenja.
Razložil mi je doma in drugod .
Razložil mi je prek sprejemnikov ( so ljudje, ki so sposobni sprejemati Njegova Sporočila ) .
Saj je tudi še marsikomu, vendar menda včasih ni dobro, da preveč vemo . Sicer pa še na razne načine stalno govori vsakemu , prek "vesti" , ki je nekakšen "opozorilni" sprejemnik za Njegovo Voljo in jo ima vsak posameznik :approve: . Problem pa je, ker smo to "vest" ( pokvarjeni ) ljudje že čisto zanemarili , potlačili, ignorirali, in se tako še bolj oddaljili od Njega :( . To pa vodi v še večje oddaljevanje od Njega, torej v "začaran" krog, iz katerega ne kaže izhoda :nonono: . Zato mora priti čas rešitve za nas , od Njega, drugače smo izgubljeni ...:( ...

Lipovnik
03.03.2007, 10:06
Is this a joke factory?:dontknow::rolling:

Če ne drugega, se tk nasmejal ob prebiranju foruma še nikdar nisem.

Sva že dva. :rolling:

pinky
03.03.2007, 10:18
velik nas je.....

mizarstvo.lorencak
03.03.2007, 10:19
No, se opravičujem, če sem ti premalo povedal ... torej, ... :

To mi je razložil Bog .
Razložil mi je v teku mojega dosedanjega življenja.
Razložil mi je doma in drugod .
Razložil mi je prek sprejemnikov ( so ljudje, ki so sposobni sprejemati Njegova Sporočila ) .
Saj je tudi še marsikomu, vendar menda včasih ni dobro, da preveč vemo . Sicer pa še na razne načine stalno govori vsakemu , prek "vesti" , ki je nekakšen "opozorilni" sprejemnik za Njegovo Voljo in jo ima vsak posameznik :approve: . Problem pa je, ker smo to "vest" ( pokvarjeni ) ljudje že čisto zanemarili , potlačili, ignorirali, in se tako še bolj oddaljili od Njega :( . To pa vodi v še večje oddaljevanje od Njega, torej v "začaran" krog, iz katerega ne kaže izhoda :nonono: . Zato mora priti čas rešitve za nas , od Njega, drugače smo izgubljeni ...:( ...

Kopron saj veš, da moramo biti potrpežljivi.

slehernik
05.03.2007, 22:15
Ker mi nisi hotel verjeti, da je Ramacandry naredil kamniti most, katerega obstoj potrjujejo satelitske fotografije Nase, se je zašlo v off topic in tema se je zaklenila. Pa ne bi prijazno pripela te slike? Ali kar z Google Earth (http://earth.google.com/)?

shem_me_zion
08.03.2007, 07:19

Torej niso ne skeptiki, ne ateisti v pravem smislu.

(Nekateri so pac obramenjeni s karmo na kreditnih karticah in so uvideli, da za vsako neumnostjo pride kazen....)

kopron
08.03.2007, 08:35
Torej niso ne skeptiki, ne ateisti v pravem smislu.

(Nekateri so pac obramenjeni s karmo na kreditnih karticah in so uvideli, da za vsako neumnostjo pride kazen....)
:2thumbs: