Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Proton 313

zozo
23.02.2007, 17:54
Odločam se za nakup rabljenega protončka in ker nimam nobenih podatkov oz.iskušenj z njim,bi prosil za kakšen komentar.....Zanima me predvsem naslednje:kako je s servisi in založenost z rezervnimi deli,njihova cena,poraba....skratka čim več...:angel:

HOLLAND
23.02.2007, 20:39
Na tvojem mestu bi se raje odloču za kakšno drugo znamko, ker Proton se ni nevem kako uveljavil, na cesti zelo redko opazuš kašnega, pa tudi ne vem, če jih sploh še delajo.

avalanche
23.02.2007, 21:34
Odločam se za nakup rabljenega protončka in ker nimam nobenih podatkov oz.iskušenj z njim,bi prosil za kakšen komentar.....Zanima me predvsem naslednje:kako je s servisi in založenost z rezervnimi deli,njihova cena,poraba....skratka čim več...:angel:

hehe, ti se pa bolj slabo ceniš...

Protone pa še delajo. In paleto imajo precej širšo, kot takrat, ko so se še v Sloveniji prodajali.

zozo
24.02.2007, 12:41
...ne razumem te,Avalanche......zakaj se ne bi cenil?:dontknow: ...ker se zanimam za malezijca z mitsubishijevim motorjem pod pokrovom?:nonono:

avalanche
24.02.2007, 13:03
Ne ceniš se, ker ti je očitno vseeno, s kakšnimi jajci se voziš. Namreč drugače ne bi gledal tega avtomobila.

Jakec
24.02.2007, 17:33
eni nimamo avtomobila za statusni simbol....in nam je čist vseeno kako se pripeljemo od točke A do točke B. o protonih vem samo da si imeli (imajo?) motorje od micke-to ni pa nič slabega.

Draško
24.02.2007, 17:46
ZOZO in JAKEC avta res ni potrebno imeti za statusni simbol,ampak mislem da se da tut kaj bolšega dobit. Pa nimam nič proti Protonu.

zozo
24.02.2007, 18:01
....a lahko te svoje trditve o "jajcih" tudi argumentiraš?Kot sem zapisal v uvodu,mi je avto neznanka in bi rabil kakšno uporabno informacijo,se pravi minuse in pluse.....Ne bi rad kupoval mačka v žaklju...:nonono: Ženi je zelo všeč,saj bi se vozila z njim v službo...Torej..če ima kdo z njim izkušnje(slabe ali dobre)...prosim...:)

http://shrani.si/files/protu8np.jpg
http://shrani.si/files/prot2u8pj.jpg

avalanche
24.02.2007, 21:04
....a lahko te svoje trditve o "jajcih" tudi argumentiraš?Kot sem zapisal v uvodu,mi je avto neznanka in bi rabil kakšno uporabno informacijo,se pravi minuse in pluse.....Ne bi rad kupoval mačka v žaklju...:nonono: Ženi je zelo všeč,saj bi se vozila z njim v službo...Torej..če ima kdo z njim izkušnje(slabe ali dobre)...prosim...:)

http://shrani.si/files/protu8np.jpg
http://shrani.si/files/prot2u8pj.jpg

Konkretnih izkušenj s Protoni nimam, ampak jajca so zaradi velikost, izdelave in same osnove, ki temelji na 15 let starem Mitsubishi Coltu. Mislim, da vsak, ki se vsaj malo ceni, gleda avtomobile od srednjega razreda naprej.

Že res, da te avto pripelje od A do B. Ampak ne znam pa si predstavljati, da bi mi bilo vseeno, kako in s čim se pripeljem. Menda bom poskrbel za to, da se bom pripeljal udobno, hitro in predvsem varno. In tudi če gledam s tvojega stališča, Jakec, Proton ravnotako odpade, saj ni ne eno, ne drugo in ne tretje.

HOLLAND
24.02.2007, 21:50
Že res, da te avto pripelje od A do B. Ampak ne znam pa si predstavljati, da bi mi bilo vseeno, kako in s čim se pripeljem. Menda bom poskrbel za to, da se bom pripeljal udobno, hitro in predvsem varno. In tudi če gledam s tvojega stališča, Jakec, Proton ravnotako odpade, saj ni ne eno, ne drugo in ne tretje.
Točno!:2thumbs:

mr cina
25.02.2007, 11:13

Jaz imam Proton 313 in če se odločaš za nakup, ti svetujem da izbereš avto, ki je bolj razširjen v Evropi. Sicer mi lepo služi, ni večjih problemov ne z motorjem, ne s plehom, vendar slej ko prej pride kakšna težava in takrat je pri tem avtu problem glede rezervnih delov.
To je kar se mene tiče edini minus, ki pa zna biti na trenutke kar problematičen.
Sicer je poraba cca. 6,8-7,5 l/100km (poleti-pozimi), imam prevoženih 150000 km in ni bilo večjih težav, sem pa imel recimo primer, ko mi je nekdo razbil blatnik in luč na parkirišču in sem čakal na dele več kot 1 mesec. Za rezervne dele je sicer neka firma v Ljubljani Proton Avto RD ali nekaj takega, so pa, kot sem dobil občutek zelo neresni.

Kakorkoli, priporočam ti avto, ki je bolj razširjen pri nas, da ne bo nepotrebnega čakanja pri rezervnih delih.

zozo
25.02.2007, 13:36
....no,s tem odgovorom sem pa že bolj zadovoljen....:) Tnx....:rolling:

Draško
25.02.2007, 16:49
Tud jast se strinjam z AVALANCHE-om.