Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj storiti, da dobim statični IP?

tony
26.02.2007, 22:46
V četrtek, 22.2. 2007 sem preko siolovega spletnega poštnega vmesnika (mimogrede, le-ta je prvi, ki sem ga videl, da nima arhiva poslanih sporočil!) s svojega internetnega naslova na info@siol.net poslal prošnjo za vklop statičnega IP-ja mojega študentskega ADSL paketa.

E-mailu sem pripel datoteko v .doc formatu, v katerem je bila spisana prošnja z navedenimi tako mojimi naročniškimi podatki, e-mail naslovom kot uporabniškim imenom. Prosil sem tudi za obvestilo, ko bo storitev omogočena.

Do danes nisem dobil od Siola nobenega odgovora, IP pa je še vedno dinamičen.

Mi zna kdo pomagati, na katero "inštanco" se naj še obrnem? :dontknow: (A ta problem sploh spada pod tehnično pomoč? :dontknow:)

LP,
Toni Kosec

Cavallo
27.02.2007, 05:42
Izpolnjeni dokument poslji po faksu na siol! Email ne velja! Vkolikor jaz vem...

M.T.
27.02.2007, 08:20
Prijavi se na webmail poveži se na: http://webmail.siol.net/webedge/do/mail/settings/preferences

...in dodaj kljukico pri: "Privzeto se kopija shrani v mapi Poslana sporočila"

MrBoombastic
27.02.2007, 18:11
V četrtek, 22.2. 2007 sem preko siolovega spletnega poštnega vmesnika (mimogrede, le-ta je prvi, ki sem ga videl, da nima arhiva poslanih sporočil!) s svojega internetnega naslova na info@siol.net poslal prošnjo za vklop statičnega IP-ja mojega študentskega ADSL paketa.

E-mailu sem pripel datoteko v .doc formatu, v katerem je bila spisana prošnja z navedenimi tako mojimi naročniškimi podatki, e-mail naslovom kot uporabniškim imenom. Prosil sem tudi za obvestilo, ko bo storitev omogočena.

Do danes nisem dobil od Siola nobenega odgovora, IP pa je še vedno dinamičen.

Mi zna kdo pomagati, na katero "inštanco" se naj še obrnem? :dontknow: (A ta problem sploh spada pod tehnično pomoč? :dontknow:)

LP,
Toni Kosec

Pošlji po faxu ali navadni pošti na Cigaletovo. Pripiši: za statični IP.

tony
27.02.2007, 18:48
Logično :2thumbs: (In ko bom kaj hotel od Pošte Slovenije, jih bom poklical po telefonul!!! :clown:)

Kar sem hotel povedati je, če pri PONUDNIKU INTERNETNIH STORITEV Siolu, še niso vzeli, kaj je to elektronska pošta? :censored: Ena od osnovnih prednosti e-pošte NAJ BI BILA hitrost komunikacije!

Osnove netikete zahtevajo, da mi na poslano sporočilo tudi odgovorijo. In če bi prejel odgovor: "Pošljite nam zahtevek po faxu ali navadni pošti.", bi bilo to celo zelo pohvalno.

Težava pri vsem skupaj pa je, da se Siol (očitno!) pretvarja, da njihov naslov info@siol.net NE obstaja :clown: Si ga upajo nehati navajati na svoji spletni strani? :veryevil:

Siol je torej INTERNETNI ponudnik, ki:
a) ne pozna e-pošte
b) ne razume pojma tehnične pomoči (na tehnično pomoč se do minute natančno čaka 35 minut, da nekdo dvigne slušalko. Btw., če se komu kdaj mudi, se pretvarjajte, da kupujete ADSL, nato pa operaterki recite, naj vam veže tehnično podporo :veryevil:)

P.S.: Pa še zahvala uporabniku M.T. (in še enkrat graja za genije, ki so delali poštni vmesnik...)

toe
01.03.2007, 11:00
Nevem na kerem palnetu ti živiš, ampak za vsako stvar obstaja postopek ki se ga PAČ moraš držat če hočeš kej dosežt. To da pošleš mail in rečeš odjavlam to in to se VEDNO ignorira oz uporabnika obvesti da to NI način kako se stvari loti, in se mu tudi opiše pravilni postopek. Si že kdaj poslal na info@mercator.si zahtevek za 4 litre mleka in 1 kilo kruha, in se čidul da kako le nemorjo vedt da si to ti in da si resen , in celo lačen in da je res nujno ?

Nemorm vrjet da ti morm to razlagat...:nonono:

rajkor
03.03.2007, 11:35
Tudi sam bi rad imel statičen IP, pa me zanima, kje najdem obrazec, katerega je potem potrebno poslati na SIOL???

Veron
03.03.2007, 18:48
Napiši kratek dopis pa pošlji po pošti ali faxu (na 01/4730017)

dom_ini_chi
27.01.2009, 01:09
obstaja še kaka druga opcija? Da bi recimo dostopal do svojega domačega PC-ja le z določenimi programi pa čeprav imam dinamičen IP?

080 Tehnična pomoč
27.01.2009, 06:29
Seveda obstaja možnost, npr. dyndns (http://www.dyndns.com/services/dns/dyndns).

binca
27.01.2009, 10:36
Zahteva za statični Ip se pošlje PISNO ali po FAKSU (zakaj? zaradi tega, da se prejme lepo podpisana zahteva za vklop te storitve, da čez en mesec ne kličeš nazaj in se delaš neumnega da tega nisi zahteval. Predvidevam, da potem oni lepo vso dokumentacijo zarhivirajo, da se točno vidi, kdaj, zakaj in kdo je to zahteval)

080 Tehnična pomoč
27.01.2009, 12:11
Poleg je samo 1. vklop statičnega IPja brezplačen, vsaka nadaljna sprememba je plačljiva.

mare2
27.01.2009, 14:00
Koliko pa stane sprememba nazaj na dinamični IP? :)

rda
27.01.2009, 14:05
http://www.siol.net/narocniski_center/ceniki/dodatne_storitve.aspx

Sprememba profila IP (dinamično/statično naslavljanje) = 10,52 € (z DDV)

lp

Docko
05.03.2009, 21:54
Torej se pravi, da pridobitev statičnega IP ni več brezplačna?

rda
06.03.2009, 07:22
Samo prva sprememba (iz dinamičnega v statični) je brezplačna. Vsaka nadaljnja se zaračuna po ceniku.

lp

Docko
06.03.2009, 19:26
Hvala:)