Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Jonas in Milijonar

zjuga
27.02.2007, 07:25
Po nekaterih Direktovih preverjanjih in pisanju, naj bi imel Jonas pri vodenju novega Milijonarja kar 1877,8 evra honorarja ( po enem kvizu, da se razumemo ). Oddaj naj bi bilo 40, sedaj si pa izračunajte koliko bo pokasiral.
Tu se vidi za kaj plačujemo naročnino naši vrli RTV.
Komentarji ....

iri
27.02.2007, 07:51
sej je bilo logično, da mu bodo ogromno plačali, le zakaj bi sicer prišel nazaj voditi kviz, ki se mu je nekoč že odpovedal?

mrjerry
27.02.2007, 08:18
Vec kot 30 eurov in sendvica si ne zasluzi :approve:

iri
27.02.2007, 08:19
če mu je pa zmanjkalo keša za gradnjo bajte :)

soncnica
27.02.2007, 08:34

agree...

mrjerry
27.02.2007, 08:56
če mu je pa zmanjkalo keša za gradnjo bajte :)

Pajade.

TuNina
27.02.2007, 08:58

zasluži, ne zasluži.. če so mu pripravljeni plačat take cekine, hvala bogu za njega. jaz se jih tudi ne bi branla, pa si ne zaslužim.

Teo
27.02.2007, 09:43
v slo bi mogli narest daily show in jonasa za voditelja postavt. tale crap z miljonarjem je brezveze.
dejstvo pa je, da je jonas najboljši tv voditelj v zgodovini slovenije in si zasluži dobro plačilo.

soncnica
27.02.2007, 10:38
dej dej Teo...:hammer:

mrjerry
27.02.2007, 11:11
v slo bi mogli narest daily show in jonasa za voditelja postavt. tale crap z miljonarjem je brezveze.
dejstvo pa je, da je jonas najboljši tv voditelj v zgodovini slovenije in si zasluži dobro plačilo.

Se vedno vztrajam, da je Mario boljsi. Ampak njiju primerjat je tko kot porscheja in ferrarija (oziroma opla in hondo :clown: )

Katrin
27.02.2007, 16:13
Se vedno vztrajam, da je Mario boljsi.

:LOL: :LOL: :rofl: :rofl:

Kaco
27.02.2007, 16:26
Po nekaterih Direktovih preverjanjih in pisanju, naj bi imel Jonas pri vodenju novega Milijonarja kar 1877,8 evra honorarja ( po enem kvizu, da se razumemo ). Oddaj naj bi bilo 40, sedaj si pa izračunajte koliko bo pokasiral.
Komentarji ....
Sej ni nujno, da bo poplačan iz naročnine, verjetno bo iz fonda, ki ga polnijo klicatelji 090...:dontknow:

castor
27.02.2007, 17:10

sem za.

Neuromancer
27.02.2007, 17:30
In potem se bo izkazalo, da ga gleda milijon ljudi, oglasna sekunda bo vredna 500€ in RTV bo zaslužila. Kaj je v tem slabega?

iri
27.02.2007, 18:17
Meni je zanimivo, kako je Kanal A takoj skinil inspektorja Morsa v četrtek in na spored raje dal Ocean's 11 (v napad s Clooneyjem in Bradom, he he), medtem ko prvič opažam tudi reklame za Trenja (Mladina, Delo danes in včeraj). Komercialka se boji Jonasove invazije v četrtek :D

kekez
27.02.2007, 18:29
Komentarji ....

Hm? Zanimivo, ampak jaz sem mislil, da pokasira več. To se mi ne zdi veliko.
Sicer pa, ali govorimo o bruti ali neto znesku?

Še moje razmišljanje:
Za tole delo je pokasiral kar nekaj vidnih nagrad, kar pomeni, da sodi med najboljše s tega področja v tem prostoru.
Koliko sme zaslužiti nekdo, ki je najboljši? Sploh, če pomislimo, da je to njegova služba in dobi plačilo samo 4x na mesec.
Kaj pa potem nekdo, ki spada med svetovno najboljše na svojem področju? Npr. znani igralci kasirajo po milijon dolarjev za eno vlogo.

Jakelj
27.02.2007, 19:21
Ko je on vodil Milijonarja so ga ljudje vsaj gledali :2thumbs:

Bunny Muffin
27.02.2007, 19:39
Hm? Zanimivo, ampak jaz sem mislil, da pokasira več. To se mi ne zdi veliko.
Sicer pa, ali govorimo o bruti ali neto znesku?

Še moje razmišljanje:
Za tole delo je pokasiral kar nekaj vidnih nagrad, kar pomeni, da sodi med najboljše s tega področja v tem prostoru.
Koliko sme zaslužiti nekdo, ki je najboljši? Sploh, če pomislimo, da je to njegova služba in dobi plačilo samo 4x na mesec.
Kaj pa potem nekdo, ki spada med svetovno najboljše na svojem področju? Npr. znani igralci kasirajo po milijon dolarjev za eno vlogo.

Se čist strinjam. Ta znesek sploh ni velik glede na to, da Jonas spada med najboljše voditelje oddaj.

Enkrat sem brala na netu da Jay Lenno, ki vodi oddajo The tonight show with Jay Leno na CNBC, dobi 450.000 $ za eno oddajo. Tko, da tistih jonasovih par eurov ni nč v primerjavi s tem kok drugi voditelji dobijo v tujni.

iri
28.02.2007, 07:50
No ja, v tujini je tudi občinstvo neprimerljivo večje ...

WRC555
28.02.2007, 16:03
Sigurno ne zasluzi tako "malo"...seveda pa veliko vecino medijev zanima ta stevilka in spekulirajo...verjamem, da niso blizu dejanskemu znesku..le ta se bolj pribliza 4 mestni stevilki, v tolarckih seveda.

Irina
28.02.2007, 19:44
Pozdravljeni,

prav gotovo je Jonas dober voditelj. V prvem Milijonarju je bil zanimiv in gledljiv. Kako bo sedaj bomo videli. Kar se tiče plačila pa, kako dobro se je TV Sloveniji prodal, je njegova sposobnost. Ja, naročnina. Na kaj vse so obsojeni gledalci/ke, ki nimajo možnosti preklopa na kabelske/satelitske programe in vidijo samo TV 1 in 2?

Vsemogočni
01.03.2007, 05:04
Meni je zanimivo, kako je Kanal A takoj skinil inspektorja Morsa v četrtek in na spored raje dal Ocean's 11 (v napad s Clooneyjem in Bradom, he he), medtem ko prvič opažam tudi reklame za Trenja (Mladina, Delo danes in včeraj). Komercialka se boji Jonasove invazije v četrtek :D

Prepričan sem, da se komercialka ne boji Jonasa ne podobnih oddaj. Temveč vedno vztrajno daje oddaje, ki naj bi bile zanimive za gledalce/ke v termine, katere na komercialki že nekaj časa uspešno predvajajo in so kar dobro gledane. Kdorkoli pa spremlja program ve, da je komercialka vedno korak pred nacionalko, čeprav ne pobira nobene naročnine. V Mariotovi oddaji je samo škoda, ker ima zelo dobre goste. To je pa za mene vse, kar je dobrega v oddaji. Jonasa ne bom gledal, ker afnastih ljudi ne maram, skratka pa mi je na splošno, kot TV škoda cajta, da bi zabil na kavču, zjal v oddaje in se redil ke v rit.

Jelengar
01.03.2007, 06:00
In potem se bo izkazalo, da ga gleda milijon ljudi, oglasna sekunda bo vredna 500€ in RTV bo zaslužila. Kaj je v tem slabega? Hudo narobe je to. Slovenska TV se obnasa kot komercialna TV, ceprav se financira tudi iz obvezne narocnine gledalcev.

iri
01.03.2007, 07:22
Prepričan sem, da se komercialka ne boji Jonasa ne podobnih oddaj. Temveč vedno vztrajno daje oddaje, ki naj bi bile zanimive za gledalce/ke v termine, katere na komercialki že nekaj časa uspešno predvajajo in so kar dobro gledane. Kdorkoli pa spremlja program ve, da je komercialka vedno korak pred nacionalko, čeprav ne pobira nobene naročnine.
Malo morgen. Že kar nekaj mesecev imajo na Kanalu A ob četrtkih zvečer na sporedu britanske kriminalne serije. Morse je bil tudi na sporedu, ki ga je Pro plus poslal naokoli, potem so si pa čez par dni premislili in poslali popravek ter na tisti dan raje uvrstili Ocean's 11. Ne mi govorit, da je to naključje, ker niso neumni in ne obstajajo sami na tem trgu.

snežko
01.03.2007, 17:04
:) vseeno bomo dons jonasa gledal...razen če bi dal ocean's 13

iri
01.03.2007, 18:35
Sej bojo vsi Jonasa gledal :D me prav zanima, kolikšna bo gledanost ...

trinajstka
01.03.2007, 20:29
no jest ga pa ne... gledam Ocean's 11 :):P:P

PoisonIvy
02.03.2007, 06:26
dejstvo pa je, da je jonas najboljši tv voditelj v zgodovini slovenije in si zasluži dobro plačilo.:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: true

nikdar ne bom pozabla radia študent in njegovih šekspirou :approve:

mrjerry
02.03.2007, 09:50
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: true

nikdar ne bom pozabla radia študent in njegovih šekspirou :approve:

Jaz imam Tita Andronika na mp3jih :P :P :P

d28
02.03.2007, 09:57
Če je biti egocentričen naduvanec pokazatelj dobrega voditelja, potem je Jonas 1A voditelj.

Slovenska merila pač...

mrjerry
02.03.2007, 11:01
Za Jonasovo egocentricno naduvanostjo lahko najdes globlja sporocila. Ne pravim da je v tem najboljsi sploh, ampak ker moras pri nas ze minimum podtalnosti iskati z mikroskopom (zdajle na hitro bi omenil Hribarja in Bobovnika, pa se eno novinarko s rtvja, pa se ne spomnim imena). It does not make you absolutely good but in actual competition makes you one of the best.

iri
02.03.2007, 12:33
se pod pišem pod tale jerryjev post.

Sicer se mi pa zdi, da bo tale prva oddaja fajn prestrašila morebitne tekmovalce, ker so bila kar težka vprašanja. :shy: Najbolj zabaven je bil pa tipo z ženo Maripo (al kako že), ki je porabil vse tri pomoči pri vprašanju koliko znaša povprečen IQ (ko sta mu po glasu ljudstva in polovički ostala še 75 in 100, je klical). Potem je pa laično le odgovoril pravilno. :D

clea
02.03.2007, 12:37
se pod pišem pod tale jerryjev post.

Sicer se mi pa zdi, da bo tale prva oddaja fajn prestrašila morebitne tekmovalce, ker so bila kar težka vprašanja. :shy: Najbolj zabaven je bil pa tipo z ženo Maripo (al kako že), ki je porabil vse tri pomoči pri vprašanju koliko znaša povprečen IQ (ko sta mu po glasu ljudstva in polovički ostala še 75 in 100, je klical). Potem je pa laično le odgovoril pravilno. :D

:rolling: Katastrofa. A ne spada to nekak med splošno razgledanost:nonono: :nonono:
Ne vem sicer pod kakšnim pritiskom si, ko se dejansko znajdeš na vročem stolu, pa če sem dodamo še jonasove provokacije(Amerika je kar velika:rolling: :rolling: )....ampak vseeno.

mrjerry
02.03.2007, 13:24
In kolk je potem povprecni IQ? :shy:

maestro II.
02.03.2007, 13:47
100. Čeprav jaz bi odgovoril 90.

Je pa škoda, da že ne dajo tapravih milijon evrov. Tko bi sej dramo nardil porka motorka. Namreč za vse nevedneže, v slovenski enačici milijonarja se tekmovalci potegujejo za najvišjo nagrado v višini 100.000 eurov

redfax
02.03.2007, 14:01
ne da bi pametnaril, ampak najbrz ste ze kdaj slisali pogovorno frazo, da kdo nima "sto pik"...

PoisonIvy
02.03.2007, 19:09
Jaz imam Tita Andronika na mp3jih :P :P :P:O :O :O jst pa na kaseti

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

:blush: :blush: :blush:

:kisses: :kisses: :kisses:

a si za menjavo? :blush: :D

Oja
02.03.2007, 20:25
100. Čeprav jaz bi odgovoril 90.

Mater, a ti to resno? :O

Povprečni IQ je in bo 100, pa tudi če vsi ljudje na svetu postanejo še enkrat pametnejši ali neumnejši. To je absolutna vrednost, ki se ne spreminja.

Jelengar
02.03.2007, 21:00
Jaz imam Tita Andronika na mp3jih :P :P :P
Jaz imam ziher daljsega kot ti, ker imam Jonasovo kompletno zbrano delo v mp3 iz obdobja Radia Student. :clown: ;)

Katrin
02.03.2007, 21:31
Povprečni IQ je in bo 100, pa tudi če vsi ljudje na svetu postanejo še enkrat pametnejši ali neumnejši. To je absolutna vrednost, ki se ne spreminja.
:2thumbs: 'Laično' rečeno, seveda... :rolling: :rolling:

Kdaj pridejo rejtingi oddaj?

iri
03.03.2007, 09:50
btw, zdelo zanimivo je bilo, kako se je prvič ever Pop In začel 10 minut prej, Trenja pa nič manj kot 6 minut prej. Naključje? I think not :D

maestro II.
03.03.2007, 13:39

Ja če ljudje postanejo pametnejši in ali neumnejši bo IQ 100 +- pametnejši oz neumnejši kvocient. Na stotih pikah je osnovan index in zgleda, da je to tudi v povezavi s povrprečnim IQ-jem. Meni se je pa zdelo, da sem nekje prebral, da naj bi bil povprečen IQ tam nekje 90 in sem zato tudi najprej mislu da ni 100.

snežko
03.03.2007, 18:06

:) no tole je pa po moje mal skregano z logigo. povprečje ne more bit absolutna vrednost ampak je povprečje.

tako kot se spreminja povprečje starosti prebivalstva, čas dolžine študija, kdaj postanete ženske mamice, se lahko po tej logiki spreninja tudi povprečni iq drugač pa to ni povprečni iq. prej recimo mejni.

Oja
05.03.2007, 10:37
:) no tole je pa po moje mal skregano z logigo. povprečje ne more bit absolutna vrednost ampak je povprečje.

tako kot se spreminja povprečje starosti prebivalstva, čas dolžine študija, kdaj postanete ženske mamice, se lahko po tej logiki spreninja tudi povprečni iq drugač pa to ni povprečni iq. prej recimo mejni.

O ne, Snežko, čisto logično je. Tako kot je kila železa enako težka kot kila slame, in tako kot desetina najbogatejšega prebivalstva obsega deset odstotkov, tudi če jih pol bankrotira. Tale stotka pri IQ-ju ni število točk, ki jih nekdo doseže na testu, ampak vrednost, ki se tem točkam pripiše. Če opravljajo vsi ljudje na svetu inteligenčni test in povprečno dosežejo npr. 275 točk, se ta vrednost določi kot 100. Tisti, ki doseže 10% več, ima IQ 110, tisti, ki 90%, pač 90. Če se čez npr. pet let test ponovi in je povprečno število npr. 300, se stotka pripiše temu.

Sicer pa linkam: http://www.audiblox.com/iq_scores.htm

monster
05.03.2007, 15:16
bravo Oja, glas razuma :approve:

snežko
05.03.2007, 17:41
O ne, Snežko, čisto logično je. Tako kot je kila železa enako težka kot kila slame, in tako kot desetina najbogatejšega prebivalstva obsega deset odstotkov, tudi če jih pol bankrotira. Tale stotka pri IQ-ju ni število točk, ki jih nekdo doseže na testu, ampak vrednost, ki se tem točkam pripiše. Če opravljajo vsi ljudje na svetu inteligenčni test in povprečno dosežejo npr. 275 točk, se ta vrednost določi kot 100. Tisti, ki doseže 10% več, ima IQ 110, tisti, ki 90%, pač 90. Če se čez npr. pet let test ponovi in je povprečno število npr. 300, se stotka pripiše temu.

Sicer pa linkam: http://www.audiblox.com/iq_scores.htm

:) lepo rečeno in razloženo. sam potem pomeni da lahko dva imata isti iq - sta opravljala test v različnih časovnih razmakih - in ker je svet seveda postal v zadnjih 10 letih bolj pameten - je eden v resnici pametnejši kot drugi - sam oba sta povprečna.

zakon5
08.03.2007, 20:50
majku jim RTV-JEVSKU!! So prštimal mal preteška vprašanja,tist ki bo pršov do desedga bo že veliki car

Katrin
08.03.2007, 21:34
Edino pravilno, da ne bomo same dolgočasne bizgece gledal...

Morena
08.03.2007, 21:40
Se samo meni zdi, al so tokrat še bli posebno grdi in bebavo izgledajoči tekmovalci? In predvsem se je izkazalo, da so bli res bebavi, ko so prišli gor na stol in je blo treba odgovarjat. Omg, ona baba, krAk... kako je trapasto bulila, ko ni vedla odgovora na prvorazredno vprašanje OŠ... pa še Jonas ji je namigoval z žabami in ni nič štekala. Ob takih te pa res mine vse ej.

zakon5
08.03.2007, 21:54
čak mal :dontknow: gdo si je spomnil vprašanje.katero mesto je najbližje xxx mestu.
glede na možne odgovore človek ugotovi ,da je to mesto nekje v vojvodini:sleepy:
po dolgem kao razmišljanju in velkem krompirju, hura pravilen odgovor je NOVI SAD ni problem v tisti ženski ,ne v razgledanosti povprečnega gledalca,problem je v tistem ,ki si je to vprašanje zmislil
:sleepy: :nonono: l verjetn kakšn Yugo nostalgik

zakon5
08.03.2007, 21:58
Se samo meni zdi, al so tokrat še bli posebno grdi in bebavo izgledajoči tekmovalci? In predvsem se je izkazalo, da so bli res bebavi, ko so prišli gor na stol in je blo treba odgovarjat. Omg, ona baba, krAk... kako je trapasto bulila, ko ni vedla odgovora na prvorazredno vprašanje OŠ... pa še Jonas ji je namigoval z žabami in ni nič štekala. Ob takih te pa res mine vse ej.

:rolling: :2thumbs: :2thumbs: res same neke čudne face
jaz sem od vseh lepši

kekez
08.03.2007, 23:16
Pa še ni nujno, da so vsa vprašanja OK.

Pri nas namreč tudi rečemo, če nekdo veliko govori, da ves čas melje kot mlinček. Nisem pa še nikoli slišal, da bi gobezdača primerjali s kolovratom. A vprašanja veljajo samo za ljubljansko okolje in govorico? :nonono:

Pa tisto, kdo ima največkrat v rokah pinje?
Pinje so tudi primorska drevesa, ki dajejo okusne oreščke. Jaz sem že jedel GURMANSKO(!) rižoto, ki je med drugim vsebovala tudi to. Res, da zadeve pri tem nisem imel v rokah. Menda celo potico delajo s tega.
Sicer se mi kar je zdelo, da mislijo nekaj v povezavi s putrom, ampak ...

To so po mojem hudi kiksi sestavljalcev vprašanj. :mad:

Tudi tisti je bil hud, katero mesto je bližje Sremskim Karlovcem. Nekako je logično, da je zadeva v Vojvodini, ampak tam sta tako Novi Sad kot tudi Subotica. Kot bi Srba vprašal, ali je Škofja Loka bližje Kranju ali Ljubljani. To ne more biti vprašanje za 500€ ali manj. :O

iri
09.03.2007, 07:22
Pa tisto, kdo ima največkrat v rokah pinje?

verjetno je bilo zato vprašanje v ednini, ne pa v množini (kdo ima največkrat v rokah pinjo).

Tista z mestom se pa strinjam, da je bila nemogoče glupa. Včeraj sem se naučila tudi nekaj novega - kolovrat je beseda, ki jo v žargonu uporabimo za klepetuljo? Kolovrat?! Jst bi čist zihr odgovorila mlinček, ker to sem dejansko že slišala (da melješ in melješ on and on kot mlinček). Je bilo pa zabavno, da je tip, ki ga je tisti ključavničar klical po telefonu, dvakrat rekel klinček, ne mlinček, pa nihče očitno ni dojel, da je tip narobe razumel besedo :D :D

kekez
09.03.2007, 19:46
Evo, našel sem "URADEN" DOKAZ za traparijo, ki so si jo privoščili:
Vprašanje: katera beseda NE označuje človeka, ki veliko govori:

A mlinček; SSKJ: jezik mu drdra kot mlinček
B klopotec; SSKJ: kdor (rad) veliko govori: to ti je čvekač in klopotec
C kolovrat; SSKJ: klepetava ženska, navadno starejša: tega kolovrata ne morem poslušati
D raglja; SSKJ: kdor hitro in mnogo govori: njegova sestra je raglja

KATERI JE ZDAJ PRAVILEN ODGOVOR???
Vse razlage so iz Slovarja slovenskega knjižnega jezika!