Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : all inclusive dopust

ponga
01.03.2007, 07:54
Zanimajo me vaše izkušnje z all inclusive dopustom.
Se cenovno to načeloma splača?

O njem razmišljam zato, ker grem na dopust s hčerko, ki (tako kot jaz :blush: ) rabi tudi kosilo, ker sicer ne funkcionira(va), če pa je vmes še kak prigrizek, pa še toliko bolje. :shy:
Veliko naokrog ne bi hodili - bili bi več ali manj v bližini hotela, tako da to ne bi bila ovira...

Mnenja? Izkušnje? :dontknow:

Hvala!

mrjerry
01.03.2007, 09:54
Jaz sem bil v Tuniziji in sem bil izjemno zadovoljen. Hrane je preprosto prevec, lahko bi cele dneve samo zrl. Zjutraj samopostrezen zajtrk, potem samopostrezno kosilo, zvecer samopostrezna vecerja. Vmes picete, palacinke, vaflji. Pijaca zastonj, od alkohola samo ena vrsta koktejla, ki pa je bil zelo dober. Nekateri gosti hotela so imeli dostop tudi do drugega alkota, ampak so najbrz pac vec placali. PRi vseh obrokih je bila izbira hrane tako siroka, da, tudi ce bi vsakega poskusil samo malo, ne bi mogel poskusiti vsega.

Slabost AI je, da nima smisla hoditi na jedaco kam izven resorta. V Tuniziji to v bistvu ni tako perec problem, ker domaca gostinska ponudba pac ni nekaj, kar je tam blazno in (bi pa trpel, ce bi se mi to zgodilo v Grciji, Spaniji, Franciji...). Ti pa zelo zelo zelo iz srca svetujem, da v primeru AI izberes hotel s kaksno zvezdico vec. V Tuniziji je bila razlika v ponudbi hotelov s 3 in 4 zvezdicami ogromna. Resnicno se splaca reskirat nekaj vec denarja, ker ti je to lahko meja med nic posebnega in izjemno dobrim dopustom.

ponga
01.03.2007, 12:49
Hvala, jerry.
Saj hotelov z manj kot **** niti ne gledam.
Opažam pa, da je tudi od hotela do hotela ful razlika v ponudbi Al. Nekateri za to nudijo le kosilo in neomejeno pijačo, nekateri pa tudi razne prigrizke, sladolede čez cel dan, pa določene športne rekvizite...
Je treba res ornk prebrskat, pa včasih še na internetnih straneh konkretnih hotelov ne dobiš točne razlage, kaj vključuje Al.
Je agencijam 100% za verjeti pri teh stvareh?

saskia
02.03.2007, 17:35
all inclusive je odvisen tudi od posamezne države.

v grčiji je navadno hotel z AI na lokaciji, ki je bolj na samem, kjer v bližini ni mesta in gostiln. v grčiji gremo vedno v hotel s polpenzionom, ker imajo v hotelih 4* zelo dobro hrano, kosilo pa si privoščimo kje ob plaži. grška hrana je meni izredno dobra :) in bi bilo škoda ne jesti v restavracijah.

v tuniziji sem bila samo na džerbi, imeli smo polpenzion, ker takrat še nismo vedeli kakšen problem je najti vsak dan dobro restavracijo za kosilo. bi bilo bolje imeti AI vsaj zaradi kosila. ker vmesni poobedki so lahko bolj skromni (hot-dog :( in palačinke).

v turčiji smo imeli ultra all inclusive. na željo moža, ki je venomer lačen. meni pa je bilo slabo samo ob pogledu na zavaljene debeluhe, ki so se cel dan nažirali :( . na srečo smo si naredili 3 (in jaz 4) dnevne izlete, tako, da smo okusili tudi kako se je v gostilnah. to sicer ni ekonomično, mi je bilo pa v užitek.

meni na dopustu veliko pomeni lokalna hrana. da se v času najhujšega sonca vsedem za mizo nekje v senci, si naročim jed po želji, kakšno rečemo z natakarji...

v AI je pa bistvo, da si ves čas sit in je hrana na vsakem vogalu. vso pijačo strežejo kar v plastičnih kozarcih, koši so polni ostankov hrane in papirja....

volunteer-ka
16.03.2007, 14:55
all inclusive v Egiptu se splaca, tudi hotel s 3* je ok.... sicer so pa vsi hoteli pod strogim nadzorom, tko da ni panike...

potovalka
19.03.2007, 18:21
Meni je all prišel prav glede otrok. Otroci se gibajo in so neprestano lačni, žejni.............

Sem pa gurmanka, tako da mi na dopustu ni žal denarja za odhod v restavracijo in preizkusit lokalne umetnike, kljub all.

snežko
19.03.2007, 21:15
:) ai je kul zaradi pijače in sladoleda ki ga otroci pač konzumirajo v neomejenih količinah, seveda pa tudi za odrasle... heh heh

lepotec
21.03.2007, 09:46
Mi smo šli lani v hotel na Hrvaškem,all incluzive varianta in je blo prav fajn.Otroci niso bili nikoli nič lačmi in čeprav je bil hotel malo dražji,mislim da se vseeno splača,saj smo mi porabili v enem tednu samo 10,000 sit,pa še tisto bolj za razne spominke...,drugače porabimo pa precej več.

Romi
09.08.2007, 12:13
Jaz sem bila lani v Dominikanski, kjer imajo itak povsod all inclusive. Ampak tam imaš vključeno vse 24 ur/dan. Poleg hrane in pijače je v ceni tudi večina športov, ki jih ponujajo (razen potapljanja), pa savne, fitnes, varstvo otrok,... Doplačat je bilo treba samo izlete, masaže in pa internet.

simmy
11.08.2007, 12:12
Ja, tudi jaz mislim, da se ALL splača, eč ne hodiš preveč okrog, torej če si večinoma v hotelu. Jaz sem bila na ALL v Turčiji 2x, v Tunizij, letos grem v Egipt, v Grčiji pa sem si raje vzela POL, ker smo dosti okrog hodli.
Ti ALL se ne morejo primerjati z dominikansko, kupo in podobnim. Vendar ti tudi nič ne bo manjkalo, če izbereš dober hotel!
Počakajta na last minute, če želita potovat septembra; jaz sem že 2 leti potovala v hotel 4* ALL v Turčijo in Tunizijo za 310 evrov!

estella
07.10.2007, 12:19
All inclusive se splača....ne vzamem več drugega kot all inclusive