Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Anksioznost, Depresija

drobižek
15.03.2006, 13:30
Kakšni so znaki depresije?
Kako lahko ugotoviš, da je človek v depresiji?

Pa prosim lepo brez za***ancije, sam resni odgovori.

Goody
15.03.2006, 13:36
nekaj boš našla tudi tukaj: Depresija - bolezen tretjega tisočletja (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=14520705033110172596&cid=416&pgn=2) pa ziher še kej pametnega v zvezi s tem piše v rubriki ;)

drobižek
15.03.2006, 13:37
nekaj boš našla tudi tukaj: Depresija - bolezen tretjega tisočletja (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=14520705033110172596&cid=416&pgn=2) pa ziher še kej pametnega v zvezi s tem piše v rubriki ;)

tnx gudi!:wink:

nickyta
15.03.2006, 13:40
lp, Goody

depresija ja.. to je pa hudič

jest bi lahk rekla da sm mal depresivna.. baje je za nespečnost tud kriva depresija..torej...
in občutek krivde (če si dejansko kriv al pa nisi)..

..itd

ne vem..znakov je sicer ful za depresijo.. in pomoje da ma vsak kakšn znak, pa ni glih depresiven. Ma ka pa vem..

ZNAKI!
# žalost, potrtost, brezvoljnost, obupanost, nezainteresiranost
# občutki manjvrednosti, nesposobnosti, krivde
# motnje koncentracije in spomina
# misli o brezciljnosti življenja, smrti in samomoru
# motnje spanja, sprememba apetita in hujšanje
# utrudljivost, utrujenost, upočasnjenost, bolečine v telesu
# oslabitev spolnega interesa
# manjša družabnost ('socialni umik'), oslabljena delovna učinkovitost

Jest sm mal. To vem.

nickyta
15.03.2006, 13:44
Še tukej mal o tem

http://www.ezdravje.com/si/zivcevje/depresija/

Sacha
15.03.2006, 13:49
Lek sporoča tole (http://www.lek.si/slo/skrb-za-zdravje/razpolozenjske-motnje/depresija/)

še en članek o tem (http://www.mf.uni-lj.si/jama/jama97-4/html/uvodnik.html)

drobižek
15.03.2006, 13:52
lp, Goody

depresija ja.. to je pa hudič

jest bi lahk rekla da sm mal depresivna.. baje je za nespečnost tud kriva depresija..torej...
in občutek krivde (če si dejansko kriv al pa nisi)..

..itd

ne vem..znakov je sicer ful za depresijo.. in pomoje da ma vsak kakšn znak, pa ni glih depresiven. Ma ka pa vem..

ZNAKI!
# žalost, potrtost, brezvoljnost, obupanost, nezainteresiranost
# občutki manjvrednosti, nesposobnosti, krivde
# motnje koncentracije in spomina
# misli o brezciljnosti življenja, smrti in samomoru
# motnje spanja, sprememba apetita in hujšanje
# utrudljivost, utrujenost, upočasnjenost, bolečine v telesu
# oslabitev spolnega interesa
# manjša družabnost ('socialni umik'), oslabljena delovna učinkovitost

Jest sm mal. To vem.

Nickyta, vsak je kdaj. To je čist normalno!:smile:

nickyta
15.03.2006, 13:54
ja mal.. sam če se večkrat ponavlja ni normalno.

sicer pa vzrok poznam in mislm tud da se ga da rešit tko da me ne skrbi kej preveč.

partibrejker
16.03.2006, 10:21
depresija me ubija tik tak tik tak

lepotec
17.03.2006, 19:23
Drobižek,kako se pa ti počutiš?Priporočam ti DAM FORUM,meni se zdi nekaj najboljšega,kar sem odkrila na internetu.Korajžno naprej!:wink:

KRUNCHY
18.03.2006, 11:18

ne vem kaj še čaka

DrOnyx
22.03.2006, 10:35
Beseda depresija je pogosto zlorabljena.

Veliko ljudi govori da je depresivnih, ker se trenutno počutijo slabo, so žalostni in brezvoljni. Samo mnogokrat se tu zgolj uporablja ta izraz, dejansko pa ne gre za bolezen in človek je že čez nekaj dni poln energije.

Prava depresija v hudi obliki pa je psihična bolezen, torej bolezen možganov, ki ima verjetno svoje vzroke v genetiki. V tem primeru pa so lahko simptomi tako hudi, da recimo bolnik ne more početi ničesar več. Celo rutinska opravila kot je recimo umivanje ali pa hoja do trgovine postanejo lahko pretežki. V takih primerih poseže psihiatrija z svojo paleto zdravil, običjano v obliki tablet, ki se jim reče antidepresivi. Ta zdravila imajo vrsto stranskih učinkov, vplivajo pa na nevrotansmiterje v možganih.

Jaz poznam kar nekaj ljudi, ki so tudi invalidsko upokojeni z diagnozo kronične depresije. Prava depresija je huda bolezen in jo je potrebno zdraviti.

ARMEDhodzic
24.03.2006, 07:35

Dam jurja, če te takoj.

:evil:

slončica
27.03.2006, 09:28
Tudi sama sem večkrat zlorabljala besedo depresija, za slabo razpoloženje in obupanost. Vendar, pa sedaj vem kakšna je razlika med depresijo in začasno potrtostjo. Če bi prej vedela kako je to hudo, te besede tudi slučajno ne bi uporabljala za takšna občutja.

Ko te 'zagrabi' depresija te ne izpusti iz svojih rok, četudi imaš močno voljo in okoli sebe ljudi, ki te razumejo in pomagajo. Počasi te uničuje, najprej le psihično potem pa te neprespane noči, brezvoljnost in tiščanje v prsih izčrpavajo tudi fizično.

Njuška Trap
27.03.2006, 16:55
Prijatelj, ki se je zaradi depresije zdravil tudi klinično, sedaj prisega na baldrijanov in šentjanževkin čaj.

slončica
27.03.2006, 18:22
Pa se da depresijo pozdravit tudi brez zdravil???

Zdravikov niti vprašati ne upam, ker mi bodo za 100-odstotno zatrdili, da se ne da. Samo tolko, da bi slišala en pozitiven primer, da dobim voljo za boj proti depresiji brez antidepresivov...

BMX
27.03.2006, 21:43
Beseda depresija je pogosto zlorabljena.
Podobno kot stres.

mmmm
27.03.2006, 22:33
Pa se da depresijo pozdravit tudi brez zdravil???
Mislim, da se da (oz. bom napisala recimo). Vsaj sama sem bila svojčas precej depresivna, pa je s časom hvala bogu to izginilo (seveda ni bilo in ni vse tako preprosto kakor tukaj zveni).

Samo za vse je potreben čas. Pa vprašanje je tudi, kako se je smiselno s temi stvarmi sam bojevati, ker niso to prav prijetne stvari. Vsaj jaz jih ne bi želela nikoli več podoživeti.

slončica
28.03.2006, 07:17
Če se da in ni potrebno zdravil, potem se splača bojevati sam s tem! Pa še, če enkrat to sam premagaš, si močnejši, kar ti pa prinese bistveno več za pozeje v življenju.

mmmm
28.03.2006, 10:01
Če se da in ni potrebno zdravil, potem se splača bojevati sam s tem!
Res ne vem kaj bi ti napisala glede tega...

Vsak pri sebi še najbolš ve... Samo je pa nesmileno, da trpiš, če so tu zdravila, ki bi ti pa mogoče lahko pomagala. Je pa tudi tako, da vsako zdravilo ne deluje pri vseh, moraš pravega zase najti. Sicer pa osebnih izkušenj z zdravili nimam, pišem samo to kar sem kdaj prebrala iz izkušenj drugih ljudi.

Drugač pa bojuj se sama s tem, če se pač lahko. :o Šport tudi ful pomaga, pa majhne cilje si postavljaj. Če ti je pa preveč nevzdržno, pa si raje pomoč priskrbi.

Sacha
28.03.2006, 10:03
Mislim, da se da (oz. bom napisala recimo). Vsaj sama sem bila svojčas precej depresivna, pa je s časom hvala bogu to izginilo (seveda ni bilo in ni vse tako preprosto kakor tukaj zveni).

Samo za vse je potreben čas. Pa vprašanje je tudi, kako se je smiselno s temi stvarmi sam bojevati, ker niso to prav prijetne stvari. Vsaj jaz jih ne bi želela nikoli več podoživeti.

Vse se da, če se hoče, če je volja in če si med pozitivnimi ljudmi.

Čakanje na boljše nedepresivne čase je iluzorno.

Ni zastonj pregovor: Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.

VSE je odvisno od nas samih, ampak res VSE.

slončica
28.03.2006, 10:10
Verjetno, da če si med pozitivnimi ljudmi niti ne zapadeš v depresijo.

Tako, da je še tolko težje, če se odločiš, da postaneš pozitiven ravno v času depresije!

Ampak verjamem, da se da:2thumbs:

Sacha
28.03.2006, 10:15
In če si že v depresiji, se moraš izogibati ljudi z negativnim vplivom, četudi so to sodelavci, sošolci, familija,ipd. Enostavno se jim je potrebno izogniti in iskati svetle točke življenja.

Cifra
28.03.2006, 10:17
Jest sem depresivna samo, kadar sem sama s sabo. Takrat razmišljam o vseh mogočih negativnih scenarijih. Enostavno, imam preveč časa za razmišljanje. Dans je spet en tak depresiven dan :dead:

Sacha
28.03.2006, 10:18
Jest sem depresivna samo, kadar sem sama s sabo. Takrat razmišljam o vseh mogočih negativnih scenarijih. Enostavno, imam preveč časa za razmišljanje. Dans je spet en tak depresiven dan :dead:

A ne bi šla ti raj mal ven med ljudi, mal se pocrklat ne pa mislt na bedarije, k nikomur ne koristijo, sploh pa ne tebi.

Delat račun brez krčmarja je lahko pogubno in zakaj bi se mučila, če ni potrebe?

Cifra
28.03.2006, 10:20
Saš, na žalost ne gre, glede na to, da se moram učit kot zmešana. Sej ravno to je začaran krog. Učit se moram, zato ven ne morem, ker pa ne morem ven, sem pa depresivna :)

Sacha
28.03.2006, 10:24
Saš, na žalost ne gre, glede na to, da se moram učit kot zmešana. Sej ravno to je začaran krog. Učit se moram, zato ven ne morem, ker pa ne morem ven, sem pa depresivna :)

Če veš, da se ne boš učila, ker te vn vleče a ne greš, ker se moraš učit, naredi malce kompromisa sama s seboj.

Pojdi ven na kavo, malce na sprehod, eno uro, tolk da zamenjaš kisik v glavi, morda bo šlo potem bolje, ko boš prišla nazaj. Ne uči se pod prisilo, ampak zato ker si želiš!!!

mmmm
28.03.2006, 10:26
Saj ne vem, o čem se sploh govori v tej temi ali o depresiji kot depresiji ali o kao "depresiji". :dontknow: No če se o prvem govori potem to ni tako nedolžna niti prijetna (v bistvu je zelo mučno) zadeva in ne izgine kar čez noč.

Razume pa lahko to samo tisti, ki to doživlja oz. je doživel. Več se mi pa ne da razkladat (raje o drugih stvareh pišem in razmišljam:) ), pa tudi nima smisla.
Pa da nau pomote, mene hvala bogu ne muči depresija. Ok, že pride kakšen slab dan ali trenutek, ki potem tudi hitro mine. Itak se pa to dogaja vsem ljudem.:ja: Depresija se pa od tega razlikuje po tem, da pa tam ne pride in gre, ampak je skoz prisotna. Prepoznaš jo pa po teh zankih: utrujenost, nevolja, občutek krivde, nič te ne zanima & izgubiš zanimanje za vse svoje najljubše stvari, potrtost, negativne misli, obupanost, problemi s koncentracijo, itd.

Sacha
28.03.2006, 10:29
Vsak je vsaj minuto na dan depresiven, a glede na to, da obstaja več vrst depresij si jo lahko razlaga vsak po svoje.

Minutne depresije so nedolžne, vse ostale so razlog za spremembo.

BMX
28.03.2006, 10:34
Pozitivni učinek tega da greš ven in se znoriš (šport, zabava....) je veliko večji od časa, ki ga boš ukradla učenju.

Cifra
28.03.2006, 10:42
Če veš, da se ne boš učila, ker te vn vleče a ne greš, ker se moraš učit, naredi malce kompromisa sama s seboj.

Pojdi ven na kavo, malce na sprehod, eno uro, tolk da zamenjaš kisik v glavi, morda bo šlo potem bolje, ko boš prišla nazaj. Ne uči se pod prisilo, ampak zato ker si želiš!!!

Pozitivni učinek tega da greš ven in se znoriš (šport, zabava....) je veliko večji od časa, ki ga boš ukradla učenju.

Tega vsega se zavedam, je pa verjetno bolj vreme krivo za moje počutje in ravno zaradi tega vremena mi ni za it ven. Ne morem kolesarit, sprehajat po našem koncu LJ se mi ne da, v kak bar se mi še manj da... skratka, totalno brez volje sem. Če bi vsaj malo sonček poškilil, bi bilo čist drugače. Saš, sej vem, da so bedni izgovori :nonono:, ampak name vreme res ful vpliva... komaj čakam sončne dni :(

slončica
28.03.2006, 10:44
V tejli temi je res malo nesporazuma. Če si nesrečen ker se moreš učit in ne iti ven, še ni depresija!!!

Cifra
28.03.2006, 10:45
V tejli temi je res malo nesporazuma. Če si nesrečen ker se moreš učit in ne iti ven, še ni depresija!!!
Ja, sej to se razumemo... jest sem samo pripomnila, da imam pač danes depresiven dan...

mrjerry
28.03.2006, 10:45

Dons je itak beden dan. Bodi vesela, da ni prav danes fantasticno sonce s svetlo modrim nebom in cisto rahlim disecim vetrckom ;)

Cifra
28.03.2006, 10:46
Če bi bil tak dan, ne bi dvakrat pomislila, ampak bi šla direkt na bicikl in nekam na gorenjsko

mrjerry
28.03.2006, 10:48
No, pol se pa zmigej ucit, da ne bo slucajno res tak dan, ti ne bos pa nic znala :approve:

slavko
28.03.2006, 10:49
pa sej ne gre skupaj depresija in bicikel ??

Cifra
No, pol se pa zmigej ucit, da ne bo slucajno res tak dan, ti ne bos pa nic znala :approve:
:verymad: :think:

OK

bye :D

BMX
Tega vsega se zavedam, je pa verjetno bolj vreme krivo za moje počutje in ravno zaradi tega vremena mi ni za it ven. Ne morem kolesarit, sprehajat po našem koncu LJ se mi ne da, v kak bar se mi še manj da... skratka, totalno brez volje sem. Če bi vsaj malo sonček poškilil, bi bilo čist drugače. Saš, sej vem, da so bedni izgovori :nonono:, ampak name vreme res ful vpliva... komaj čakam sončne dni :(
Zavrti si kako dobro musko, al pa kak film, ki te spominja na kake lepe trenutke, komedijo ob kateri se nasmejiš do solz.

Cifra
28.03.2006, 10:50
pa sej ne gre skupaj depresija in bicikel ??
Seveda gre, bicikel oz. kolesarjenje je dober način za znebit se depresije, vsaj pri meni deluje, če se malo zgonim

Cifra
28.03.2006, 10:50
Hvala vsem, ampak grem upoštevat Jerry-jev nasvet... :)

slavko
28.03.2006, 10:51
mal ?? :)

dej se fajn se ti tud učit nov več dal :D

freya
30.03.2006, 07:04
včeraj je bila dobra oddaja o depresiji na SLO1, če je kdo gledal
:shy:

Sacha
30.03.2006, 07:07
Kaj so kej rekl :shy:

Verbal
30.03.2006, 10:47
Da so depresivni, ko gledajo prvi program nacionalke.

Na drugem jih razvedrijo spoti in SMSi v stilu: "Sem 25-letnik iz okolice LJ, rad bi spoznal simpatično črnolasko za resno zvezo, okolica LJ, 20-30 let.....".

Njuška Trap
30.03.2006, 12:15
včeraj je bila dobra oddaja o depresiji na SLO1, če je kdo gledal
:shy:
Gledala en del, nato začela gledat Rekviem za sanje. In na koncu zaradi zgodbe jokala. :rolling:

freya
30.03.2006, 14:04
Kaj so kej rekl :shy:

definirali, kaj je depresija, kako jo prepoznat (vse ste že napisali v postih oz. v linkih), kakopoteka, kdaj k zdravniku, kdaj je dobro zamenjat zdravnika...
V glavnem, depresija je bolezen, ko tvoja čustveno razpoleženje niha od boljšega v slabše na precej nižjem nivoju kot normalno- vsak neuspeh te mnogo bolj potre, veselje je veliko manjše . težko jo je prepoznat (vsaj zdravnikom), ker bolniki nočejo sprejeti, da imajo duševno bolezen, zato jo skušajo zaviti v telesno bolezen in si prizanjo depresijo šele, ko so izključene vse telesne bolezni. Zato je zdravljenje težje, ker se odkrije tako pozno. Depresija pogosto potegne za sabo še mmnoge druge bolezni - odvisnosti, bolezni povrzočene s stresnim načinom življenja.
Torej, to lahko doleti vsakogar, ni sramotno, najtežje pa se z njo spoopadajo tisti, ki nimajo nikogar, ki bi jim jo pomagali premagat. Zato ne bežimo stran od tistih, ki zarad težkih življenjskih situacij padejo vanjo ampak jim poskušajmo pomagat z družbo, pogovorom, napotiti k strokovnjakom. Rada se pojavi ob stresih (izguba službe, upokojitev, neuspehi, smrt, porod, mena..), ne spregledat prvih znakov, kot se je skorajda zgodilo meni.
:)

slončica
31.03.2006, 11:42
Mi je res žal, da sem to oddajo spregledala. Je tudi mene doletela depresija, pa sem mislila, da bo to že minilo, pa na žalost ne (v drugo je še slabše). Se začela jemati tablete, samo na žalost delujejo šele čez nekaj tednom, vmes pa je treba biti bitko...

Naj se vsaj kdo oglasi, ki je to premagal in kako...

Sacha
31.03.2006, 11:53
Najprej je treba sprejeti vzrok zaradi katerega si v depresiji in če veš vzrok potem je lažje priti do rešitve kako jo odpraviti.

mmmm
31.03.2006, 12:14
slončica, na netu je zihr veliko strani, ki se ti lahko da marsikateri nasvet / podatek, samo malo pobrskaj po googlu.:o

Ali pa še kakšen forum mogoče obišči, kjer imajo podobne probleme. Kdaj pomaga, da vidiš, da nisi edina.Tukaj (http://www.mindsupport.co.uk/forumdisplay.php?f=6)
je link do enga, ga pa sama ne berem, tako da nimam pojma kakšen je (vsebina tematik). Samo spomnila sem se, da obstaja - ni pa dolgo na sceni (pa še tale post preberi (http://www.mindsupport.co.uk/showpost.php?p=1019&postcount=2), vsaj meni je bil pred leti všeč napisano, mislim, da niso spreminjali vsebine, sem prelena, da bi šla zdele to brat:blush: ). Pa še veliko jih je. Še en slovenski celo obstaja, če se ne motim, samo se ne spomnim naslova, samo če se ne motim je www.nebojse.si

miss K.Ritika
31.03.2006, 13:02
Najprej je treba sprejeti vzrok zaradi katerega si v depresiji in če veš vzrok potem je lažje priti do rešitve kako jo odpraviti.
Popolnoma soglašam!!!!!!:2thumbs:

Anya1
23.11.2006, 10:26
Lep pozdrav vsem
Nekaj časa nazaj sem ugotovila, da "trpim" za anksioznostjo. Šla sem k zdravniku po napotnico za psihiatra, zdaj pa že nekaj časa odlašam, da bi šla na pregled. Zanima me, če ima kdo od vas že kakršnekoli izkušnje z zdravniki iz Kliničnega centra v Lj., ter mogoče kakšno priporočilo h kateremu iti...
Hvaležna bi bila vsakega odgovora.

LP Anya1

maestro II.
23.11.2006, 16:02
Sestra je imela probleme z anksizonostjo, prvi napad je dobila na morju, nihče vedel kaj je bilo, še doktor ne. V Sloveniji je potem le dobila pravilno diagnozo, bila pri psihiatru in sedaj spet vse normalno funkcionira. Jaz ti žal ne morem pomagati, bom pa prosil njo, da kaj dopiše. Vem samo za stran, ki je namenjena prav tovrstnim problemom:

http://www.nebojse.si/portal/index.php

Njuška Trap
23.11.2006, 16:45
Lep pozdrav vsem
Nekaj časa nazaj sem ugotovila, da "trpim" za anksioznostjo. Šla sem k zdravniku po napotnico za psihiatra, zdaj pa že nekaj časa odlašam, da bi šla na pregled. Zanima me, če ima kdo od vas že kakršnekoli izkušnje z zdravniki iz Kliničnega centra v Lj., ter mogoče kakšno priporočilo h kateremu iti...
Hvaležna bi bila vsakega odgovora.

LP Anya1
Ne odlašaj, tudi če se s psihiatrom ne boš ujela, ga lahko zamenjaš, sigurno se najde kdo, ki ti bo ustrezal (le tak ti lahko dejansko svetuje, pomaga).

Pa vso srečo in čim več mirnih trenutkov... :)

Anya1
29.11.2006, 18:45
Njuška Trap imaš prav, glede na to da se zdravnika da menjat... v bistvu pa je največji problem se odločit in it.. maestro II internetna stran, ki si jo napisal mi je prišla zelo prav (čudno, da je nisem zasledila ko sem brskala vse možne informacije po internetu :) ).
Skratka, najlepša hvala obema!

Lep pozdrav
Anya1

nattka
08.12.2006, 18:57
portal www. nebojse.si deluje v okviru društva DAM

damdrustvo@yahoo.com

ali Društvo DAM, Ilirska 22, Lj

tudi jaz se pridružujem lepim željam zate anya ...

marjann
18.12.2006, 20:04
portal www. nebojse.si
na tem portalu sem precej napisal o anksioznosti in tudi o depresiji, (preberi..).
Pazi nase !!!
L.P.

sanci15
01.03.2007, 08:08
Zivjo

Em, no jst... zdi se mi da mam depresijo :dontknow:
Ze 2 mesca sam jokam usak dan usaj enkrt, ucer pa preducerisnm me je pa fajn prtisnl... tok sm jokala d niti sama vec nism vedla kaj nj nardim... tok se slabo pocutm, d ni za povedat, slabo mi je, obliva me vrocina, spremljajo me stalne misli na samomor... :( ... povedala sm sam fantu, nikomur drugmu nocm rect :S a bi znal kko svetovt? sm pogledala par strani u zvezi z depresijo, ampk nc koristnga... antidepresive je jemau fotr, p so mel grozne stranske ucinke :S ... morala bi zdrauniku, sam nocm, pa tut tko... nikamr vn me ne vlece, sploh nimam veselja do nicesar :S

Lepo se mejte p za razliko od mene se smejte :kmet:

nattka
01.03.2007, 08:10
poskusi tukaj ...zvedela boš več od tistih, ki imajo enako izkušnjo kot ti ...

http://www.nebojse.si/forum/

Silvana
01.03.2007, 11:27
Živijo :2thumbs:
Upam , da si pobrskala malo na strani neboj se...zagotovo boš kaj našla..pa ni treba samo brati..registriraj se in napiši kaj o sebi..boš videla da bo odziv dober..stranskih učinkov antidepresivov se ti pa ni treba bati..trajajo res nekaj časa in znajo biti zoprni..pomagajo pa:)

Goody
01.03.2007, 13:34
nekaj info o tem in kako pomagati najdeš tudi tukaj:

Ste depresivni? (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101061121124936111&cid=416&pgn=2)

Depresija - bolezen tretjega tisočletja (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=14520705033110172596&cid=416&pgn=5)

Utrujenost je lahko nevarna (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101061201115900111&cid=416&pgn=1)
Depresija

Vsak dan znova ste utrujeni, primanjkuje vam energije, ste slabe volje. Imate težave s koncentracijo, nizkim samospoštovanjem, veliko jočete, izgubili ste apetit, ste razdražljivi in jeste preveč ali premalo. To so simptomi depresije. Povzroča jo porušeno ravnovesje med kemikalijami v možganih, to pa vpliva na naše razpoloženje in vedenje. Depresijo lahko povzroči travma, kot na primer ločitev ali smrt, lahko pa je tudi posledica stresa ali dednosti.

Kaj storiti?
Pogovorite se z zdravnikom, ki bo postavil diagnozo. Predpisal vam bo pogovor s strokovnjakom in antidepresive. Kombinacija obojega je v večini primerov zelo uspešna.

Preženimo negativna čustva! (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101050809105441111&cid=416&pgn=5)

snežko
01.03.2007, 17:01
:) ne bodi doma - pojdi v naravo, sprehod, tek, smučanje, sama lai še boljše s prijateljico...pa ne enkrat...naj ti to postane navada...

freya
02.03.2007, 15:23
Verjetno ima ta depresija tudi kak vzrok.zaupaj se staršem, lažje boste skupaj rešili problem, ki te tare in z njim bo odšla tudi depresija. če pa ne, pa le ne odlašaj in ko ti bo hudo, pokliči na Telefon - Klic v duševni stiski
Telefon: (01) 520-99-00
Pokličeš lahko vsako noč med 19. in 7. uro zjutraj (Psihiatrična klinika)

Samarijan - pomoč v duševni stiski 116123 (dela non stop)
ter na spletni stani Samarian - http://www.telefon-samarijan.si/

Oni ti bodo znali svetovati naprej.

Irina
02.03.2007, 16:00
Pozdravljena,

sanci15, svetujem ti, da si čimprej poiščeš strokovno pomoč. V kolikor si iz Ljubljane bo zadeva šla nekoliko lažje, ker je pred časom priznana psihiatrinja odprla ordinacijo in sicer v starem delu Ljubljane. Od Magistrata greš desno (smer Gornji trg) in boš takoj našla njene prostore. Namenjena je osebam, ki takoj potrebujejo pomoč. Pri njej se oglasiš brez napotnice in se pogovoriš kako naprej. Lahko pa poiščeš na intenetu Psihiatrična klinika Ljubljana, Klinični oddelek za mentalno zdravje, Zaloška 29, (nekdanja vojaška bolnica Moste), Ljubljana, kjer imajo oddelek za mladostnike, telefon 01/587-49-00 in ti bodo povedali kako prideš do strokovne pomoči. Ne dovoli, da bi te notranje stiske, žalost, strah, tako okupirali, da bi vplivali ne vse tvoje plane in načrte v življenju. Pogumno, videla boš, da se veliko mladih srečuje z istimi stiskami. Oglasi se če boš potrebovala še kakšne podatke. Predvsem, pa ne odlašaj. Srečno.

sanci15
03.03.2007, 12:58
Hey!:)

Ste mi ful pomagal... registrirala sem se v forum nebojse.si in mi folk tm mi je res pomagu. :) aja pa... sorci za neknjizni jezik :blush: nism navajena heheh... dans se pocutm SUPR :) res sm vam FUL FUL hvalezna, kr ste se odzval na moj klic u sili :) nism vedla, da obstajajo tut taksni, k ne misljo sam nase... kle okol mene je to redkost. :) uzivajte... p se enkrt hvala, ste mi res ful pomagal.

:2thumbs:

Dancefreak
06.03.2007, 12:11
prvo kod prvo:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

BRAVO! thats the spirit!:2thumbs:

Kod drugo, depresijo lahko premagaš čisto in samo s pozitivnimi mislimi, in ne smiljenju samemu sebi, verjemite mi, vse je v glavi, če seboš smilil samemu sebi bo vedno huje, če se boš pa veselil vsakega dneva kot da je novi potem pa bo vse bolj veselo tudi zate;)

aja Pa snežko je rekel da idi vun v naravo...:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: TAKO JE! marš vn en krog laufat, boš videla ko se bo hormon sreče sprostil pa bo veselja da joj ;)

ponga
10.03.2007, 16:14
Hey!:)

Ste mi ful pomagal... registrirala sem se v forum nebojse.si in mi folk tm mi je res pomagu. :) aja pa... sorci za neknjizni jezik :blush: nism navajena heheh... dans se pocutm SUPR :) res sm vam FUL FUL hvalezna, kr ste se odzval na moj klic u sili :) nism vedla, da obstajajo tut taksni, k ne misljo sam nase... kle okol mene je to redkost. :) uzivajte... p se enkrt hvala, ste mi res ful pomagal.

:2thumbs:

Srečno, Sanci15, pa oglasi se še kaj! :)

Speed
25.03.2007, 13:26
Srečno, Sanci15, pa oglasi se še kaj! :)

Poglej si tudi ta članek (meni je všeč...):

Depresija, moja usoda >> (http://www.uspehi.com/portal/article.php?story=depress)

lp

La-di-da
25.03.2007, 19:24
Hi!

Predlagam ti tud, da poleg psihijatrov, psihologov in antidepresivov vključiš še kakšno terapijo z meditacijo.

kapljač
04.06.2007, 16:51
Tisti ki so depresivni in pomeni Depresijo kot bolezensko stanje jih ni toliko in so dobro oskrbljeni. Problem je v
Depresivnem počutje in ima več vzrokov. Najpogostejši vzroki so pogosta obolelost za nalezljivimi in prehadnimi obolenji , ki telo in psiho toliko izčrpa , da je lahko nekdo mesece v depresivnem stanju počutja , in nobeden ne ve zakaj- Če se to stanje ne leči pravočasno in pod kontrolo zdravnika in uradne medicijne, koraka do depresije kot bolezni ni več daleč in pol je konc..... Vsi alternativni pripomočki in preparati , ki jih uporabljamo se morajo v učinku in poboljšanju pokazati v zelo kratkem času, drugače ne pomagajo in je izguba časa in smo nevarnosti resno zboleti le še bližje.

Larla
04.06.2007, 21:36
prvo kod prvo:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

BRAVO! thats the spirit!:2thumbs:

Kod drugo, depresijo lahko premagaš čisto in samo s pozitivnimi mislimi, in ne smiljenju samemu sebi, verjemite mi, vse je v glavi, če seboš smilil samemu sebi bo vedno huje, če se boš pa veselil vsakega dneva kot da je novi potem pa bo vse bolj veselo tudi zate;)

aja Pa snežko je rekel da idi vun v naravo...:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: TAKO JE! marš vn en krog laufat, boš videla ko se bo hormon sreče sprostil pa bo veselja da joj ;)

Se ne bi mogla bolj strinjat:) samo (govorim iz lastne izkušnje) to deluje, ko si v dobri koži. ko pa zares zgrabi žalost in depra se je pa težko aktivirat in pozitivne misli nekako ne delujejo. Prevladda težnja, da bi kar v postelji ostal in se s kovtrom čez glavo pokril in nikoli več vstal, šel med ljudi.... To je takrat močnejše.
Pomaga, da veš, ok zdaj je to to, ampak bo minilo, da si ne nabijaš še drugih slabih občutkov (slaba vest, manjvrednost,...).
Antidepresivi pomagajo, ko je najhuje in sploh ni nujno, da pri vsakem posamezniku povzročajo izrazite stranske učinke. Se mi zdi, da ko se soočiš s tem, da imaš problem, z njim tudi laže živiš in ga obvladuješ. Tu pride na vrsto tudi nekaj sprememb v življenjskem stilu (več gibanja, druženja z ljudmi, pa sprememba hrane tudi pomaga, vključitev v podporne skupine,...) In ni več tako tragično in take epizode se pojavljajo redkeje, manj intenzivno. Včasih že začutiš, da se bliža in te ne podre čisto nepripravljenega.
Seveda je potek odvisen od vrste in stopnje bolezni, nočem nič zmanjševat težave. Držite se!;)

kapljač
05.06.2007, 08:22
Se ne bi mogla bolj strinjat:) samo (govorim iz lastne izkušnje) to deluje, ko si v dobri koži. ko pa zares zgrabi žalost in depra se je pa težko aktivirat in pozitivne misli nekako ne delujejo. Prevladda težnja, da bi kar v postelji ostal in se s kovtrom čez glavo pokril in nikoli več vstal, šel med ljudi.... To je takrat močnejše.
Pomaga, da veš, ok zdaj je to to, ampak bo minilo, da si ne nabijaš še drugih slabih občutkov (slaba vest, manjvrednost,...).
Antidepresivi pomagajo, ko je najhuje in sploh ni nujno, da pri vsakem posamezniku povzročajo izrazite stranske učinke. Se mi zdi, da ko se soočiš s tem, da imaš problem, z njim tudi laže živiš in ga obvladuješ. Tu pride na vrsto tudi nekaj sprememb v življenjskem stilu (več gibanja, druženja z ljudmi, pa sprememba hrane tudi pomaga, vključitev v podporne skupine,...) In ni več tako tragično in take epizode se pojavljajo redkeje, manj intenzivno. Včasih že začutiš, da se bliža in te ne podre čisto nepripravljenega.
Seveda je potek odvisen od vrste in stopnje bolezni, nočem nič zmanjševat težave. Držite se!;)

naj te popravim ...ni depresivno počutje enako depresiji kot bolezenskem stanju .
Tisti, ki se počutijo samo depresivno so še vedno lahko prisotni v lajfu in na netu
tisti, ki bolehajo za bolezen Depresijo jih ne vidiš

Larla
05.06.2007, 12:39
No, saj moj namen ni bil enačiti občasno globoko žalost in obup z Depresijo. Poznam stanje, ki je bolezensko, ampak to še ne pomeni konec lajfa. Tisto, kar imenujem epizoda je čas, ko res nisi na netu in v življenju ne funkcioniraš. Je patudi čas, ko s svojo spremljevalko tudi Živiš in to z velikim Ž.
Moje sporočilo je bilo namenjeno bolj temu, da je včasih težko razumet, da so moč pozitivnega mišljenja in jeklena volja sicer pomambi, a premalo za boj.
Držite se.

Snif
05.06.2007, 14:31
Aneksioznost se da včasih pozdraviti tudi s pomočjo sprostitev in avtogenega treninga, če pa ne gre drugače obstajajo tudi tableti. Najboljše v tem primeru pa se je posvetovati s strokovnjakom, kot ste nekateri že omenili.

kapljač
05.06.2007, 14:48
No, saj moj namen ni bil enačiti občasno globoko žalost in obup z Depresijo. Poznam stanje, ki je bolezensko, ampak to še ne pomeni konec lajfa. Tisto, kar imenujem epizoda je čas, ko res nisi na netu in v življenju ne funkcioniraš. Je patudi čas, ko s svojo spremljevalko tudi Živiš in to z velikim Ž.
Moje sporočilo je bilo namenjeno bolj temu, da je včasih težko razumet, da so moč pozitivnega mišljenja in jeklena volja sicer pomambi, a premalo za boj.
Držite se.

temu ni kaj dodati in je edina prava iztočnica in da se zavedamo , ker smo bili posvarjeni kako hudo je ko zbolimo za Depresijo kot stanje bolezni

pomeni, da že predhodno iščemo razloge in vzroke pogostega stanja depresivnosti kot počutja in ni bolezensko stanje in se pri čarodejih z polno vrečo čudežev ne ustavljamo predolgo , temveč
potem vseh znanih možnosti naredimo vse korake -od pravilnega načina življenja- hranjenja, športnih aktivnosti, duševnih in duhovnih aktivnosti, ki jih že zdravi človek mora izvajati do pravočasnega obiska pri zdravniku in sledenja njegovih napotkov.
depresivno počutje je lahjko povzročeno zaradi večkratnih prehladnih obolenj in zna trajati mesece dolgo.
lahko je vzrok v poslabšani prevodnosti in prekrvavljenosti živčevja ki refleksnih funkcij na notranje organe ni več v stanju izvajati v popolnosti .
Ni odveč če obiščemo Nevrologa in si izmerimo prevodnost in prekrvavljenost živčevja , preden se osebni zdravnik lahko odloči za nadaljne korake.

Irina
05.06.2007, 16:19
Anya1 - spletna svetovalnica na ......... tosemjaz.net. Svetovalnica deluje anonimno in brezplačno. Na zastavljena vprašanja odgovarjajo strokovnjaki s področja medicine, psihologije in socialnega dela. Namenjena je mladostnikom, kot pomoč v reševanju vsakodnevnih problemov in stisk.

kapljač
10.06.2007, 11:04
Anya1 - spletna svetovalnica na ......... tosemjaz.net. Svetovalnica deluje anonimno in brezplačno. Na zastavljena vprašanja odgovarjajo strokovnjaki s področja medicine, psihologije in socialnega dela. Namenjena je mladostnikom, kot pomoč v reševanju vsakodnevnih problemov in stisk.

Dobrodošla in uporabna.. začeti je potrebno pri mladostnikih , se da narediti čuda.
...ko ostarimo tudi ni prepozno, če ne pričakujemo čudežev in sami kaj postorimo.