Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Katerega spola je Bog?

Lipovnik
01.03.2007, 12:51
Ena za vernike.

Verjetno vas večina vernikov verjame, da je vaš bog MOŠKI.
Zakaj?
Zakaj bi v monoteistični religiji, Bog imel spolovila?
Zakaj jih potrebuje, če je sam - en Bog?
Ali ni logično, da če je moški, potrebuje ob sebi tudi žensko in se potemtakem lahko razmnožujeta, imata potomce. Je to še vedno monoteistična religija? Nekdo, ki se lahko razmnožuje je lahko tudi smrten. Je to še vedno Bog?

Tudi če kdo trdi, da je Bog ženska, lahko obrnemo argumente.
V obeh primerih ima vaš bog spol.
Ali ne bi bilo bolje trditi, da je bog ONO. Brez spola?
Če pa to trdimo, zanikamo marsikatero trditev zapisano v svetih knjigah. In če lahko zanikamo to, kaj še lahko zanikamo?

Samo malo v razmislek:D

nattka
01.03.2007, 13:11
v Bibliji Jezus Boga imenuje Oče ... torej je moški ...

Turbo...
01.03.2007, 13:32
malo sem se potrudil in napisal par komentarjev na tvoje besedilo...
za orientacijo, moji skromni odgovori so obarvani...

Zakaj?
Zakaj bi v monoteistični religiji, Bog imel spolovila? ---->ustvaril je človeka po svoji podobi torej ima spolovila. ali jih mi nimamo?
Zakaj jih potrebuje, če je sam - en Bog?----->tudi ti se zabavaš če si sam
Ali ni logično, da če je moški, potrebuje ob sebi tudi žensko in se potemtakem lahko razmnožujeta, imata potomce. --->poiskal si je zemeljsko žensko, ne rabi božje...
Je to še vedno monoteistična religija? Nekdo, ki se lahko razmnožuje je lahko tudi smrten. Je to še vedno Bog?

Ali ne bi bilo bolje trditi, da je bog ONO. Brez spola?---->to se ne sliši dobro ("ono je reklo..." to ni za v knjige)
Če pa to trdimo, zanikamo marsikatero trditev zapisano v svetih knjigah. In če lahko zanikamo to, kaj še lahko zanikamo? --->zanika se lahko marsikaj, začnemo lahko kar na začetku svetega pisma...

Samo malo v razmislek:D---> pomoje maš ti preveč časa v življenju, počni kaj bolj pametnega...

LP

Mowgli
01.03.2007, 13:35

V filmu Dogma je bil "Oče" v bistvu mama.
Alanis Morissete!? Punca, ki ima rada punce... :clown:

mr cina
01.03.2007, 14:37
malo sem se potrudil in napisal par komentarjev na tvoje besedilo...
za orientacijo, moji skromni odgovori so obarvani...

Zakaj?
Zakaj bi v monoteistični religiji, Bog imel spolovila? --1-->ustvaril je človeka po svoji podobi torej ima spolovila. ali jih mi nimamo?
Zakaj jih potrebuje, če je sam - en Bog?---2-->tudi ti se zabavaš če si sam
Ali ni logično, da če je moški, potrebuje ob sebi tudi žensko in se potemtakem lahko razmnožujeta, imata potomce. -3-->poiskal si je zemeljsko žensko, ne rabi božje...
Je to še vedno monoteistična religija? Nekdo, ki se lahko razmnožuje je lahko tudi smrten. Je to še vedno Bog?

Ali ne bi bilo bolje trditi, da je bog ONO. Brez spola?--4-->to se ne sliši dobro ("ono je reklo..." to ni za v knjige)
Če pa to trdimo, zanikamo marsikatero trditev zapisano v svetih knjigah. In če lahko zanikamo to, kaj še lahko zanikamo? --5->zanika se lahko marsikaj, začnemo lahko kar na začetku svetega pisma...

Samo malo v razmislek:D-6--> pomoje maš ti preveč časa v življenju, počni kaj bolj pametnega...

LP

1-Hm, po čigavi podobi je pa ustvaril žensko? Ali pač tako izgleda rebro, če ga vzamemo ven iz telesa?
2-Če se tudi on zabava sam s sabo (predvidevam, da s tem misliš s svojim "onetom"), zakaj bi potem naj bilo to igranje greh (Onan, plašenje z dlakami na rokah, ipd.)?
3-Spet vprašanje, kje je dobil model za žensko? Ali je mogoče preveč nesiguren sam vase in mora zato imeti bitje, ki mu ni doraslo?
4-Ali je potem bolje, da si nekaj izmisliš, če ne veš točno kako je na stvari, kot da priznaš da ne veš in pustiš odprtih več možnosti, kar bi z "ono" bilo dopuščeno?
5-To je res, ali verjameš, ali pa ne. Nekih hudih dokazov ravno ni v verskih knjigah.
6-Tudi to mislim da imaš prav. Vendar pa debata mora biti.

DrOnyx
01.03.2007, 14:43
Bog je moški, star med 40 in 45 let, nosi brado in očala. Po svetovnonazorskem prepričanju je ATEIST. Rad ima tudi ženske. :approve:

nattka
01.03.2007, 15:58
aja kar se spola tiče ... očitno je kar nekaj forumašev brezspolnikov, saj nimajo jajc s prvotnimi nicki zapisati kar mislijo ...

pa ne samo v tej temi ...

fancy
01.03.2007, 17:04
aja kar se spola tiče ... očitno je kar nekaj forumašev brezspolnikov, saj nimajo jajc s prvotnimi nicki zapisati kar mislijo ...

pa ne samo v tej temi ...

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :2thumbs:

anarchy
01.03.2007, 17:20
bog nima spola, tako, kot nase duse nimajo spola, v bistvu smo aseksualni, samo na zalost v fizicnem svetu smo uteleseni v moskega in zensko zaradi reprodukcije, tako, da se tezje razmnozujemo, ker, ce bi bile hermafroditi, bi bilo prevec ljudi, ze tako jih je prevec.

pinky
01.03.2007, 17:31
Bog je moški, star med 40 in 45 let, nosi brado in očala. Po svetovnonazorskem prepričanju je ATEIST. Rad ima tudi ženske. :approve:
glede na starost in to, da je ateist, bi mi bil tale moški lohk celo zanimiv ... ampak če ne verjame vase, pol pa ne.....:veryevil:

Lipovnik
01.03.2007, 18:44
Seveda je pa tudi res, če citiram priljubljenega avtorja, da je popolnoma vseeno ali se pogovarjamo o neobstoječem moškem ali o neobstojči ženski.:D

mizarstvo.lorencak
01.03.2007, 20:07
Ena za vernike.

Zakaj?
Ali ni logično, da če je moški, potrebuje ob sebi tudi žensko in se potemtakem lahko razmnožujeta, imata potomce. Je to še vedno monoteistična religija? Nekdo, ki se lahko razmnožuje je lahko tudi smrten. Je to še vedno Bog?

Če pa to trdimo, zanikamo marsikatero trditev zapisano v svetih knjigah. In če lahko zanikamo to, kaj še lahko zanikamo?

Lipovnik, kako lahko ti kot ateist odpiraš takšne teme in obenem priznavaš Boga.
Vidim, da ti gre zgolj za zabavo, preganjanje dolgčasa in norčevanje.
Povem ti, blebetaš vsepoprek, kot kakšna vaška opravljivka, ki že ne ve več, kakšen
je bil prejšnji stavek, ki ga je povedala.

Zveseljem bi vam povedal, katerega spola je Bog in kakšen je, pa vidm, da je za nekatere
še veliko prehitro in bi naredil več škode kot pa koristi.

Tudi tako se mora goditi !

kopron
01.03.2007, 20:38
bog nima spola, tako, kot nase duse nimajo spola, v bistvu smo aseksualni, samo na zalost v fizicnem svetu smo uteleseni v moskega in zensko zaradi reprodukcije, tako, da se tezje razmnozujemo, ker, ce bi bile hermafroditi, bi bilo prevec ljudi, ze tako jih je prevec.
:censored:

sati
01.03.2007, 21:12

Res je, v Svetem pismu je Bog predstavljen kot Bog Oče in enak opis Boga dobimo v vedskih spisih, Bog je opisan kot Oče vseh živih bitij. Torej po svetih spisih, Bibliji, Koranu in Vedah se podatki ujemajo glede tega, da je Bog moški.

kopron
01.03.2007, 21:15
Ja, že že, Sati, vendar pusti Koran, ker si je "Mohi" vse skupaj izmislil ...

Lipovnik
01.03.2007, 21:31
Lipovnik, kako lahko ti kot ateist odpiraš takšne teme in obenem priznavaš Boga. !

S tem ko odpiram teme o abstraktnih vprašanjih v forumu Religija in filozofija, četudi so na temo pepelke, božička, malih škratkov, ki radi popravljajo krznene čepice ali na temo boga, še ne pomeni, da katere izmed teh izmišljotin priznavam, odobravam ali celo verjamem v njih

Vidim, da ti gre zgolj za zabavo, preganjanje dolgčasa in norčevanje.
Povem ti, blebetaš vsepoprek, kot kakšna vaška opravljivka, ki že ne ve več, kakšen
je bil prejšnji stavek, ki ga je povedala.

Zveseljem bi vam povedal, katerega spola je Bog in kakšen je, pa vidm, da je za nekatere
še veliko prehitro in bi naredil več škode kot pa koristi.

Tudi tako se mora goditi !

Zopet odgovor, ki ni odgovor ampak izmikanje le temu. Tipično.

Jelengar
01.03.2007, 22:08
Po mojem mnenju je Bog (ce le-ta sploh obstaja) moskega spola in je gay. To pac sklepam iz tega, ker vsak dan slisim kletvice kot so "Hebem ti Boga" ali pa "Hebal te Bog". :dontknow:

Turbo...
01.03.2007, 22:59
Po mojem mnenju je Bog (ce le-ta sploh obstaja) moskega spola in je gay. To pac sklepam iz tega, ker vsak dan slisim kletvice kot so "Hebem ti Boga" ali pa "Hebal te Bog". :dontknow:

kaj pa če ženska preklinja?:)

Jelengar
01.03.2007, 23:22
Saj zenske preklinjajo takisto. Sicer pa, kaj pa beseda "Boginja"? Ali ni Boginja ocitno zenskega spola, tako kot je Bog moskega? Sicer pa bi se lahko poleg spola Boga vprasali tudi o barvi koze Boga. Ali ni bila v Dogmi, Bog zenska in se crna zapovrh? (pa tudi lezbicna, tako kot Alanis Morrisette) ;) Nekaj bo na tem homoeroticizmu. ;)

kopron
02.03.2007, 07:18
Ja, ampak , "razne boginje " so še iz poganskih časov mnogoboštva, kar pa je čist mimo .

sati
02.03.2007, 07:27
Ja, ampak , "razne boginje " so še iz poganskih časov mnogoboštva, kar pa je čist mimo .

Ni čist mimo, brat, obstajajo ženske boginje, ki jih pozna vsaka religija. V Indiji se obožuje Radharani, nekateri častijo šakti, moči Boga v obliki Durge, v krščanstvu se obožuje Marijo. Seveda pa to nima nobene veze z mnogoboštvom, saj Bog je en sam, gre se le za različne prikaze Božjih moči, energij, kamor nenazadnje spadamo tudi mi, živa bitja.

mizarstvo.lorencak
02.03.2007, 18:30
A, ne vidite, da nekdo spravlja misli proč od Boga in zavaja pri tem se pa zabava in uživa.

kopron
04.03.2007, 08:37
Uuuuu, pa res :O !!! Jaouuu, pa sploh nisem opazil:mad: . In, kot vidim, tudi še nekateri ostali tudi niso :dontknow: . Takole se je že večkrat primerilo :( . Bo treba biti booolj pozoren :blush: !!! Najlepša hvala ti Brate , in tudi Naj-hvala Gospodu Bogu , na veke vekov :approve: ! ( za tale opomin ) .In , lep , Sončen dan, še napreeej, v večnost ...:2thumbs:
( over + out ) ( predlagam zaključitev te teme )

fancy
04.03.2007, 09:20
Po mojem mišljenju je bog brezspolno bitje (seveda če sploh obstaja) :dontknow:

Lipovnik
04.03.2007, 11:38
Ni čist mimo, brat, obstajajo ženske boginje, ki jih pozna vsaka religija. V Indiji se obožuje Radharani, nekateri častijo šakti, moči Boga v obliki Durge, v krščanstvu se obožuje Marijo. Seveda pa to nima nobene veze z mnogoboštvom, saj Bog je en sam, gre se le za različne prikaze Božjih moči, energij, kamor nenazadnje spadamo tudi mi, živa bitja.
Sem opazil, da kar nekaj feministk trdi, da bi lahko bog bil ženska, oz. so to prej pripravljene sprejeti kot moški..

Sati, glede na to da si punčka. Kaj pa ti meniš?

WildChild
04.03.2007, 11:53
Moj Bog je ženska spola in to je moja draga.

amaze646
04.03.2007, 14:54
Ena za vernike.

Zakaj?

Nasploh butasto vprasanje....

sati
04.03.2007, 15:09
Sem opazil, da kar nekaj feministk trdi, da bi lahko bog bil ženska, oz. so to prej pripravljene sprejeti kot moški..

Sati, glede na to da si punčka. Kaj pa ti meniš?

Kakšne kriterije imaš pri določanju feminizma pri ženskah? Da vidim , če slučajno pašem zraven.:D Vedsko pojmovanje Boga temelji na tem, da je Vrhovni Bog moški, ki pa vključuje kot božanski izvor energije tudi božansko žensko energijo, ki se v različnih kulturah drugače poimenuje. V vaišnavizmu kot Radharani, Lakšmi, v kščanstvu Marija...

shem_me_zion
08.03.2007, 06:55
Samo Krscanski bog je moski (in Jud). Njegov Bog nima spola.

Hebrejski B-g nima spola in se pise v mnozini.

Islamski bog tudi nima spola in se pise v mnozini.

(Politeisticna verstva niso relevantna tukaj.)

shem_me_zion
08.03.2007, 07:01
Moj Bog je ženska spola in to je moja draga.

Tale zveza pa ne bo dolgo trajala. Ubogi narastek.

anarchy
08.03.2007, 14:27
Bog nima nobenega spola, saj ga ne potrebuje, se ne rabu razmnozevati in nima nekih spolnih potreb, ljudje pa imajo spolne potrebe, zato, da se razmnozujejo, hkrati pa imajo dva nasprotna spola lih zato, da se otezi razmnozevanje, ker cene bi se prevec namnozili, no, sedaj je evolucija naredila homoseksualnost in biseksualnost, tako, da se ne bi prevec namnozili, drugace dusa sama po sebi nima spola in vse je samo kemija in hormoni, ki nam dolocijo spol in razna nagnjenja, nekaj pa jih lahko zelo zavestno sami dolocimo, saj kot sem reku je homoseksualnost, biseksualnost, pedofilija, necrofilija itd.... samo posledica evolucije, ker samo najbolj evolvirana in razvita bitja znajo pretentati nagone za ubijanje, mesojedstvo, itd..... ker z mocjo misli lahko te nagone pretentamo, ko nekdo rece, da je homoseksualnost bolezen izkaze koliko je sam zares razvit mentalno in duhovno, saj to je isto, kot, ce bi rekli, da je vegetarjanstvo bolezen, itd... Eno je, kar je bijolosko normalno, drugo je, kar je druzbeno normalno. Ce bi vsi delali po instinktu in nagonu, bi se se zmeri pobijali, kar se na zalost se zmeri dogaja, kar je dokaz, da niso vsi ljudje zadosti razviti, temvec primitivni.

lila5
08.03.2007, 14:56
Nekaj iz wikipedija kaj je Bog.....

Bog
Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Skoči na: navigacija, iskanje
Bóg (z veliko začetnico) je izraz, s katerim se označuje Vrhovno bitje. Obstaja veliko različnih definicij tega izraza, skupno pa jim je, da poseduje absolutne kvalitete. Naprimer:

Bog je lahko Vrhovni, ni nujno, da je hkrati tudi Bitje.
nekateri koncepti Boga lahko vključujejo antrofomorne lastnosti, spol, določena imena in etnično edinost (glej izbrano ljudstvo); medtem ko so drugi na višjem obstojnem oz. filozofskem nivoju.
koncept Boga je pogosto povezan z definicijami resnice, pri čemer vsota vse resnice predstavlja Boga; tako postane resnica potovanje do/približanje Bogu.
obstaja več razlag, da je Bog oseba oz. da ni oseba, ampak neosebna sila. Obstajajo tudi vprašanja o možnostih odnosa človek/Bog.
v veliko religijskih in filozofskih pripračanjih je Bog označen kot stvaritelj vsega.
nekatere tradicije verjamejo, da je stvaritelj vsega hkrati tudi vzdrževalec vsega (teizem), medtem ko druge to zavračajo in verjamejo, da stvaritelj po stvarjenju ni več vpleten v svet (deizem).

Slovensko in tudi splošno slovansko ime za monoteističnega, tudi krščanskega boga, je Bog. Staro hebrejsko ime za Boga je Jahve. Judovska verska tradicija pozna še številna druga imena za istega Boga, vendar se uporabi božjih imen izogibajo[1]. Za prepisovanje besedil z božjim imenom veljajo stroga pravila. Arabsko ime za Abrahamovega, tudi v islamu edinega boga je Alah. Alah uporabljajo kot ime za Boga tudi arabski kristjani.

Številna verstva so imela več bogov (politeizem) - Rimljani, Grki, Slovani. Največje živo verstvo s številnimi božanstvi je Hinduizem.

Buda, v nasprotju s pogostim prepričanjem, ni bog - bil je človek in tudi budisti ga nimajo za boga. Kot osebo, ki je dosegla najvišje razsvetlenje, pa ga zelo častijo.

amaze646
08.03.2007, 22:38
Sicer pa, nihce ne ve niti, če Bog sploh obstaja kaj šele, da bi vedel katerega spola je. Govorim o bogu kot nas uci Biblija, Koran... Vsak ateist ima svojega boga v katerega veruje in tistemu morda celo lahko pripise spol.