Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lidl

vejca
02.03.2007, 10:10
Mene pa zanima če mogoče kdo ve kdaj se odpre Lidl?
Eni so odprtje trgovin napovedovali že za februar, potem da se 100% odpre 1.marca, sedaj je že tudi ta datum mimo pa še nič.:dontknow:

castor
03.03.2007, 11:07
Mislim, da kmalu ker je že kar nekaj reklam.

gostMR
03.03.2007, 11:11
Ja tudi jaz cakam na odprtje, glede na intenzinost reklam, mislim da skoraj.
Vendar se vsaj nekajdni ne. Ko bomo dobili v nabiralnik reklame, to bo tistio ta pravo.
Akcija in ko bo to objavljeno, potem pa tisto uro vsi pred vrata, da ne zamudimo....

Schime
04.03.2007, 19:04
Če bojo podobni kot Hofer pol me ne bojo vidl not.

temp64
04.03.2007, 19:09
mensezdi, da je en lidl že odprt v domžalah

bobi
04.03.2007, 19:13
mensezdi, da je en lidl že odprt v domžalah

V Kranju je tudi!
In ja, podobno je Hofferju in evrospinu ;)

castor
04.03.2007, 22:02
ne, ne. nikjer še ni odprt. bo pa baje bolje kot hofer.

bobi
04.03.2007, 22:05
ne, ne. nikjer še ni odprt. bo pa baje bolje kot hofer.

Če bo podobna primerjava kot v Avstriji, bo definitivno slabše!
Low cost hangar stuff

vejca
05.03.2007, 08:55
V Domžalah 100% še ni odprt, ker se tam mimo redno vozim. Upam da bo podoben Hoferju, mislim v tem smislu da je privlačno na pogled, vse lepo zloženo in da ne bodo napol prazne police kot je v Sparu v Domžalah, kjer že kmalu ne boš dobil 2kg sladkorja.

gostMR
05.03.2007, 10:11
bobi v Avstriji je lidl ali je mogoce aldi, ta dva tuidi jaz zamenjam.
Mogoce kdo tocno ve, kateri je kje.
Po mojem so hofer, lidl, aldi , penny in podbni drug drugemu pobni tudi po ponudbi, ceni izbiri. Je pa stvar navade, katerega izberes za svojega.

freya
05.03.2007, 10:14
Nisem še obveščena, da bi odprli kak Lidl.
Bojda bo podobna zadeva kot Hofer. v Financah pa sem zasledila, da do delavcev niso ničkaj prijazni. Na Hrvaškem so se namreč delavke pritožile, da morajo v času menstruacijer nositi posebne rutke, da lahko večkrat skočijo na wc. Tega po zagotovilih Lidla pri nas sicer ne bo ( bo pa kaj drugega).

bobi
05.03.2007, 11:27
Jaz imam pa podatek da bodo izredno dobre plače!
Npr. viličarist v skladišču 1250€ plače, to ni malo :O

pia2001slo
05.03.2007, 13:49
@bobi

he,he..tudi za Hofer so baje obljubljali bajne plače, kaj je od tega ostalo vprašaj kakšno zaposleno v Hoferju (oz. verjetno bivšo zaposleno). S tem da so npr. na Češkem v Lidlu (objavljeno v časopisju) uvedel pravilnik, ki je par stoletij za našim časom

- prepovedano glasno govorjenje
- 1x na dan na malo potrebo (če ima ženska mesečne težave lahko 2x, vendar mora imeti okoli glave rdeč trak da se ve)
- in še par cvetk

Kolega ki je bil zraven pri snemanju reklame v Avstriji za slovensko tržišče je dejal, da ne bi kupil niti enega artikla, ker je imel tam čas (po 16 ur na dan v trgovini) in so lahko preizkušali posamezne artikle.

Tako da bo kaj boljše kot s Hoferjem ni za pričakovati

bobi
05.03.2007, 14:06
Zanimivo, to pomeni da bodo folk privabljali z visokimi obljubami, realnost je čisto nekaj drugega :clown:

freya
05.03.2007, 14:19
Hofer je imel tako zaposlovalno politiko, da so v začetku zaposlili več ljudi za 6 ur dnevno, seveda za določen čas, kasneje so jih selekcionirali. Vsekakor obljubljajo ogromno, dajo malo.

temp64
05.03.2007, 14:20
a ni povsod tako?

freya
05.03.2007, 14:20
V Domžalah čakajo na obratovalno dovoljenje za centralno skladišče.

temp64
05.03.2007, 14:21
a ni centralno skladišče v vodicah?

gostMR
05.03.2007, 14:24
Ja demokracija je to.
Da lahko izbirajo med delavci. V Sloveniji prevec ne morejo, ker dobrih delavcev ni vec na prostem trgu.
Ali pa zelo malo.
Mene moti, pri hoferju in pri lidlu in pri aldiju, predvsem to, kako hitro na blagajni mecejo tiste izdelke, da jih dva komaj umikata.
ZELO MOTECE.
uboge delavke, ki morajo tako delati 8 ur. Nemogoce!!!!

vejca
05.03.2007, 15:51
a ni centralno skladišče v vodicah?

Centralno skladišče je v Žejah pri Komendi

castor
05.03.2007, 17:32
a ne.

roba bo boljša kot v hoferju, veliko naj bi bilo tudi slovenskih artiklov :dontknow:

Pametnjakovič
05.03.2007, 19:57
Jaz imam pa podatek da bodo izredno dobre plače!
Npr. viličarist v skladišču 1250€ plače, to ni malo :O

Ej bobi, tale tvoj post je razlog, da sem se po nekaj mesecih spet ponovno prjavu na forum.
Od takrat so očitno razni ultra desni smetilci odšli in je okolje manj "hostile", he he...
Drgač dam pa vsem viličaristom s 1250€ plače še jaz kak € zraven... :angel: :rolling:
edin če si pozabu rečt, da naj bi bla to bruto? :dontknow: :clown:
pa LP

bobi
05.03.2007, 21:32
Kaj imam jaz pri tem, da se ti pojaviš na forumu :dontknow:, sem ti mogoče všeč :clown:
Kar se pa tiče zneska ki je omenjen, pa mislim da bi bil vsak viličarist vesel da toliko dobi za mesečno delo.

Pametnjakovič
05.03.2007, 22:20
dej bobi ne jezi se... s tem sem samo hotu rečt, da sem se res nasmejal pri taki ceni. pa da ne bo nesporazuma-tud jest vsakmu privoščim vsaj tako plačo.
samo priznaj da je malo smeha... sej pravim, razen če ni bruto :clown:

pa brez zamere

IceY
05.03.2007, 23:02
Nikjer se ni Lidl odprt, ker sm sam sosed od ene trgovine! In bo se trajal en cajt :D

Irina
05.03.2007, 23:16
Pozdravljeni,
mi lahko zaupate, kaj imajo ti novodobni konzumi takega, da bi moral človek tako željno čakati na njihovo otvoritev. Ali je samo radovednost?

bobi
05.03.2007, 23:43
dej bobi ne jezi se... s tem sem samo hotu rečt, da sem se res nasmejal pri taki ceni. pa da ne bo nesporazuma-tud jest vsakmu privoščim vsaj tako plačo.
samo priznaj da je malo smeha... sej pravim, razen če ni bruto :clown:

pa brez zamere

Ni nobene zamere ;), sva se pač narobe razumela!
Ravno pred parimi dnevi sem imel pogovor z znancem in on mi je omenil da je zasledil da bo taka plača (netto) za viličarista. Zato sem napisal, če bi koga zanimalo. Kakor si pa tudi verjetno prebral, da radi našponajo folk z oblubami, potem v resnici pa ni nič od oblubljenega, tako da upam da se bodo držali svojih besed.
O kvaliteti ponujenega blaga, bi pa težko komentiral, ker firme od zunaj ne poznam, lahko je pa tudi kak podoben sistem z hofferjem v Avstriji, kjer obstajata dva tipa trgovine, roba na paletah, kjer je poceni in pa normalna trgovina, kjer so cene višje in pa bolj kvalitetna ponudba.

DrOnyx
06.03.2007, 15:02
Če bo podobna primerjava kot v Avstriji, bo definitivno slabše!
Low cost hangar stuff

Samo da hrani ne bo potekel rok uporabe. Sovražim namreč trgovce, ki dajo na polico hrano, ki ima rok trajanja še nekaj dni. Samo to nikjer ne piše, ko doma slučajno pogledaš do kdaj zadeva traja, je že dfan čez rok in vržeš stran.:veryevil:

gostMR
06.03.2007, 17:09
Pozdravljeni,
mi lahko zaupate, kaj imajo ti novodobni konzumi takega, da bi moral človek tako željno čakati na njihovo otvoritev. Ali je samo radovednost?

Ja bolj radovednost. Zame pa se ena posebnost, ene konzerve imajo, ki so mi vse. Ha ha. Pa res je to. Sem jih v Nemciji vedno cel karton vzel.
Drugace pa raje malo nasim tgovcem in proizvajalcem promet delam.Ttricetrt vseh mojih nakupov je domaca roba. Podpiram SLOVENIJO:
:2thumbs:

vejca
06.03.2007, 17:54
Jaz sicer ne gledam na izvor robe, samo da je malo cenejša in kvalitetna. Slovenska roba tudi ni vsa kvalitetna npr. Olimp in Tuš.

Jakec
06.03.2007, 19:33
Samo da hrani ne bo potekel rok uporabe. Sovražim namreč trgovce, ki dajo na polico hrano, ki ima rok trajanja še nekaj dni. Samo to nikjer ne piše, ko doma slučajno pogledaš do kdaj zadeva traja, je že dfan čez rok in vržeš stran.:veryevil:
da ne boste mislili, da je izdelek pokvarjen takoj, ko preteče rok uporabe. ima še kar nekaj "fore"... saj ne da podpiram tako prodajo, samo tko, če kdo ne ve...

dkivi
07.03.2007, 05:28
da ne boste mislili, da je izdelek pokvarjen takoj, ko preteče rok uporabe. ima še kar nekaj "fore"... saj ne da podpiram tako prodajo, samo tko, če kdo ne ve...tako politiko ima tuš,vsaj pri svojem mleku...še nisem videl mleka ki bi imelo rok trajanja več kot dva dni...zato pa imajo lahko 5 C (cca 12 SIT) ceneje kot mercatori,od mlekarn kupujejo staro mleko,ki je občutno ceneje..........
aja,lidl me itaq ne bo videl:veryevil:

spartan
07.03.2007, 13:20
Nisem še obveščena, da bi odprli kak Lidl.
Bojda bo podobna zadeva kot Hofer. v Financah pa sem zasledila, da do delavcev niso ničkaj prijazni. Na Hrvaškem so se namreč delavke pritožile, da morajo v času menstruacijer nositi posebne rutke, da lahko večkrat skočijo na wc. Tega po zagotovilih Lidla pri nas sicer ne bo ( bo pa kaj drugega).

sem tudi bral v Financah...

cyber99
07.03.2007, 23:37
- ALDI v Nemčiji je HOFER v Avstriji -- ista firma
- LIDL je del koncerna Schwarz skupine (Lidl, Kaufland,..)

- zgodba z rdečimi rutami in da ljudje ne smejo na stranišče se vlečejo že v vseh otvoritvah Lidla v zadnjih 7 letih (nekoč nekdaj je bilo da se je izmed 120.000 zaposlenih v tem koncernu našel nek blazen poslovodja ki je to mogoče storil in ta zgodba se vleče že leta)
Dejstvo: Ne drži.
Kaj pove o slovenskih novinarjih: Da znajo samo prepisovati in ne opravljajo raziskovalnega dela.

-Hrvaška: Pred kratkim vodilni za inšpekcijske nadzore na Hrvaškem dal izjavo, da je podjetje vzorno urejeno in da so kadrovske zadeve zelo fer.

- Plače pri Lidlu so za slovenske razmere v trgovinski dejavnosti boljše kot drugje v Sloveniji
Dejstvo! Vprašajte prodajalke, zaposlene!

- Delo v službah: Je treba opraviti, ker za to si plačan. Za nedelo ni plačilo temveč povsod dobiš odpoved.

- Izdelki Lidla: Kdo bi vedel. Bomo videl. Ni pa vedno vse od podjetja odvisno. Slovenski trgovci bodo tudi opravili kakšno blokado... kar je pač praksa tega področja vedno pri štartu konkurence...

Irina
10.03.2007, 09:48
Danes smo prejeli reklamni listič, ki napoveduje otvoritev čez 19 dni. Torej bo to 29.marca 2007.
Spletna stran Lidla: www.lidl.si

Želim uspešen nakup!

grof-92
15.03.2007, 08:02
Delavci bodo pošteno plačani, vendar se od njih pričakuje pošteno delo.J e pa res da tile tujci malo zviška gledajo na nas...to vem ker sem izvajal določena dela za njih v sklopu teh trgovin in njihovega logističnega centra. Predvsem bo več artklov slovenskega porekla in ne bo fake izdelkov ala hoferjeva NUTTOKA. ...lidl prodaja nutello original...nekaj v tem smislu.
Pa nobeden me ne bo prpričal da so pa izdelki pod blagovno znamko tuš, aneta olimp, lumpi in podobno vrhunec kvalitete...
Po moje bo tako da se bo pač v vsako trgovino hodilo pa določene artikle ki se tam najbolj izplaajo, oziroma kjer se bo dobilo največ za ta denar.

vejca
01.04.2007, 11:37
Končno smo dočakali odprtje Lidla. Glede na to kakšne kritike so letele nanj še preden se je odprl, čeprav govoricam nisem niti malo verjela, sem bila pozitivno presenečena. Presenetili so me prijazni prodajalci in dobra založenost trgovine. Roba je več ali manj tudi poznana že iz drugih trgovin.
Sama sem bila v trgovini včeraj in me je motilo edino to da je bilo zelo veliko takih kupcev ki so bolj ali manj "firbcali" in delali gužvo ostalim ki so imeli željo kaj kupiti.
Zanima me če ste že bili v Lidlu in kakšne vtise ste vi odnesli?

castor
01.04.2007, 12:20
Sveže sadje in zelenjava.

Jelengar
10.05.2007, 05:15
Pred nekaj dnevi sem bil v enem Lidlu in zasledil v hladilniku s panceto, prsutom in podobnimi artikli, nekaj tovrstnih artiklov na katerih je bila nalepljena velika rdeca nalepka z napisom 30%. To je bilo 30% popusta za prsut, kateremu potece rok trajanja cez en teden dni. To navado imajo v Lidlu povsod po Evropi in tudi pri nas. ;)

Jelengar
10.05.2007, 05:36
Zanimivo je, da je v nasem Lidlu cena piva nekoliko (cca 10 centov) visja kot drugod po Evropi. Le zakaj? :dontknow: Nekatere druge stvari pa so po enakih cenah. Po Evropi ima Lidl vecinoma boljso ponudbo prehrane, medetm ko je Aldi boljsi za tehnicno robo. Menim, da bo pri nas enako.. Nas Hofer je samo podruznica avstrijskega Hofra, ki je clanica velike evropske "druzine " Aldi (http://www.aldi.com/) . Smo pac premajhni, da bi imeli Aldi Slovenija (ocitno). Meni je Lidl v redu in res ne razumem tistih, ki se nad Hoferjem in Lidlom zmrdujejo. Edino kar sem opazil slabega je izredno razmetan Hofer v Ljubljani. Skoraj vedno je pravi svinjak. Kaj takega ne vidim nikjer drugje po Evropi. Nekoc sem se mimogrede ustavil Hofru v Litiji in na Jesenicah, tam pa sta bila oba lepo urejena kot v Nemciji. :dontknow: Ce ze nimamo evropskih plac imamo zdaj vsaj evropske cene. Pred prihodom Hoferja in Lidla so bile cene prehrane nasplosno visje.

Irina
10.05.2007, 09:40
Seveda me je ob priliki radovednost gnala tudi v Lidl. Kakor si tudi ti opazil smo v povprečju slovenski kupci dokaj "razmetani", pa ne samo v Lidlu tudi drugje brskamo po policah kakor kure in pustimo stvari, ki nam niso všeč kjer nam odpade. Urejenost trgovin je v veliki meri odvisna od tega, kako hitro uspejo prodajalke pospraviti za nami. V diskontih ne nakupujem, ker pri nas načeloma nimamo večjih nakupov hkrati, ali enega artikla v večji količini. Rajši zavijem v Mercator, katero drugo trgovino, ali tržnico, ker sem že kar malo "bolana" glede izvora izdelka. Ljubši so mi slovenski proizvodi, ker se me drži prepričanje, da mora preživeti naš delavec in naš kmet, in z nakupom domačih izdelkov jih nekako podpiram.
Da se zmrdujemo nad vsem kar nima visoko zvenečega imena je pa obče znano. Sama se ne zmrdujem nad tem kje kdo kupuje, bolj mi je zanimivo kaj ljudi ob vsaki otvoritvi tako pritegne, da so pripravljeni čakati pred vrati trgovine, da pridejo na vrsto.

freya
10.05.2007, 10:15
V Hofru je nemogoče pustiti pospravljeno, če iščeš kakšno stvar....recimo kolesarsko opremo, ki je bila zadnje čase tako aktualna.
Nikjer nimaš razstavljenega vzorčnega komada, artikli niso sortirani po številkah..zato je pol škatlic napol odprtih , poškodovanih, velikosti artikla na embalaži se ne ujemajo z artiklom, potrebuješ pa pol ure brskanja, da ugotoviš, če iskano številko še imajo.

Jelengar
10.05.2007, 17:20
Pri nas imamo drugacno (ne)kulturo nakupovanja. Mi smo se navajeni se iz starih casov, da vsako stvar preden jo kupimo, dodobra preslatamo. V Nemciji je prepovedano odpiranje embalaze. Kupci vzamejo zavitek in ga odnesejo domov. Ce je z njim kaj narobe, ga lahko v (Achtung! Pazi!) roku enega meseca prinesejo nazaj in ga zamenjajo, ce je se na voljo, bodisi dobijo nazaj denar. Se povedat ni treba zakaj. Se sedaj razmisljam, kako to, da so trgovine Lidl in Hofer na Jesenicah manj zasvinjane kot tiste v Ljubljani. Stevilo kupcev?:dontknow:

biz
11.05.2007, 09:58
Nakupovalne navade slovencev se bo tudi spreminjala z leti kakor se spreminja vse. LIDL pa bo k temu tudi pripomogel tako z konkurenčno ponudbo kakor tudi z našim načinom razmišljanja.
dejansko povedano smo Slovenci kot potrošniki zelo razvajeni in tako močno ne gledamo na cene, saj če bi potem Mercatorja več ne bi smelo biti. Diskonti kot so Hofer, LIdl, Hardi, EuroSpin itd. pa malo poživljajo in hkrati tudi spreminjajo naše nakupovalne navade.
Čeprav me ta obilica nakupovalnih centrov in trgovin že skoraj malo moti, pa nimam nič proti konkurenci saj na koncu pridobi potrošnik.

freya
11.05.2007, 10:28
Pri nas imamo drugacno (ne)kulturo nakupovanja. Mi smo se navajeni se iz starih casov, da vsako stvar preden jo kupimo, dodobra preslatamo. V Nemciji je prepovedano odpiranje embalaze. Kupci vzamejo zavitek in ga odnesejo domov. Ce je z njim kaj narobe, ga lahko v (Achtung! Pazi!) roku enega meseca prinesejo nazaj in ga zamenjajo, ce je se na voljo, bodisi dobijo nazaj denar. Se povedat ni treba zakaj. Se sedaj razmisljam, kako to, da so trgovine Lidl in Hofer na Jesenicah manj zasvinjane kot tiste v Ljubljani. Stevilo kupcev?:dontknow:

Preden stvar kupim, jo želim vsaj pogledati. Če kupujem obleko, želim artikle videti v živo, ne samo iz reklamnega prospekta. Ni problem samo v kulturi kupcev, problem je tudi v načinu ponudbe. Če bi bil razstavljen vsaj kos ali dva določenega artikla, bi bilo odpiranje nepotrebno, nihče ne kupuje rad mačka v žaklju. In po moje nihče ne uživa v brskanju po koritih, ko išče določene številke....prodajalci samo vržejo artikle v korito, malo posortirajo, da ne zgleda vse razmetano, številke jih ne zanimajo.

Jelengar
11.05.2007, 11:14
Res je, kar pravis. Ampak, potem, ko pogledas stvar, jo das nazaj v skatlo. V Hofru pa vecina kupcev tega ne dela. Odpre embalazo, pogleda in odvrze nazaj v kosaro. :( Sicer pa, ali je macek v zaklju nekaj, kar lahko prineses nazaj, brez vprasanj, v casu enega meseca? :dontknow:
A je res treba odpirat zavitke s hlacnimi ogavicami, perilom in podobno? ;)

freya
11.05.2007, 12:48
ne razumeš...če je artikel ali dva razstavljen, dan vsem na ogled in otip, embalaž ni potrebno odpirati sploh.
Za nogavice je znano pravilo, da se ne odpirajo..in če bi bili v Hofru toliko inteligentni, da bi kos ali dva ponudili na ogled, ne bi bi melii toliko reklamacij in poškodovanih artiklov.
Zakaj bi kupovala nekaj, kar bi že takoj v trgovini videla, da mi ne bo ustrezalo? ..in po enem mescu vrneš blago z nepoškodovano embalažo? vsa čast ;)

mrjerry
11.05.2007, 14:04
Nakupovalne navade slovencev se bo tudi spreminjala z leti kakor se spreminja vse. LIDL pa bo k temu tudi pripomogel tako z konkurenčno ponudbo kakor tudi z našim načinom razmišljanja.
dejansko povedano smo Slovenci kot potrošniki zelo razvajeni in tako močno ne gledamo na cene, saj če bi potem Mercatorja več ne bi smelo biti. Diskonti kot so Hofer, LIdl, Hardi, EuroSpin itd. pa malo poživljajo in hkrati tudi spreminjajo naše nakupovalne navade.
Čeprav me ta obilica nakupovalnih centrov in trgovin že skoraj malo moti, pa nimam nič proti konkurenci saj na koncu pridobi potrošnik.

Predvsem je v normalnih trgovinah zdaj malenkost manj guzve :approve: :approve: :approve:

Irina
11.05.2007, 17:27
Verjetno, da res ni potrebe odpirati, zavitkov z nogavicami in podobnim, ker to na našo željo opravi prodajalka, če ne, se vsaj jaz osebno obrnem in grem drugam, ker ponudba je res velika.
Kar se pa tiče tehničnega blaga ali ostalih uslug se pa dejansko Slovenci, kot potrošniki še vedno ne zavedamo svojih pravic. In veletrgovci v veliki večini to vedo. V mnogih primerih zaslediš v spremni dokumentaciji za tehnično blago, da ga lahko vrneš samo v originalni embalaži, in nekateri so še tako napredni, da napišejo v nepoškodovani. Oprostite, kako pa naj vrnem pralni stroj, v nepoškodovani embalaži?
Prvi korak je ta, da se kot prošnik zavedamo svojih dolžnosti in pravic in prisilimo nekorektnega prodajalca, da se vede korektno. Nas je pa še vedno nekako sram, oditi nazaj v trgovino in povedati, da smo z izdelkom ali uslugo nezadovoljni ali smo bili celo zavedeni.

vejca
28.05.2007, 10:39
Mene najbolj moti v trgovinah to ( pa naj bo to katera koli trgovina, samo to je največkrat v Lidlu ali hoferju zaradi res ugodnih akcij) da tisti dan ko je akcija, nekateri ljudje pokupijo skoraj vse izdelke. Prejšnji teden sem bila v torek v Lidlu čisto tako ker sem pač rabila nekaj stvari. Pri eni od košar je bila velika gneča in tudi mene je zanimalo kaj se tam dogaja. Ko sem stopila bliže sem ugotovila da imajo japonke po 2.50 eura. To je bilo v zgodnjih dopoldanskih urah okoli 10 ure. Meni je sicer uspelo da sem si našla ene s svojo številko. So jih pa ostali kupovali na veliko- tudi po 10 in več parov. Ker so bili moji hčeri zelo všeč jih je želela imeti tudi sama in jih je šla popoldne iskat sama jih niso imeli več. Povprašala je prodajalko če jih še imajo in ji je odgovorila da jioh je že pred 12 zmanjkalo. V četrtek sem šla pa s prijateljico namenoma ker ima malo punčko in so imeli v akciji lego kocke. V trgovini sva bile ob pol desetih dopoldne in ne boste verjeli Lego kock je zmanjkalo.Spet so jih kupovali po več škatel. Mislim da to ni prav in bi morala to trgovina malo omejiti, ne moreš za svojo uporabo kupiti 15 japonk ali 5 škatel lego kock. Nekateri to kupujejo in potem doti dražje prodajajo naprej. Ti ki bi pa rabil en ali dva izdelka jih pa ne dobiš.

Jelengar
28.05.2007, 13:47
Vse je res kar pravis. Na reklamah, ki jih dobivamo pise, da so izdelki posebne ponudbe v omejeni kolicini itd..... O vsaki akciji pa itak vsi obvescajo vsaj 14 dni v naprej. Torej, kdor prej pride, prej melje. :dontknow: Tako pac je. Nakupovalne navade se pocasi spreminjajo. ;) Sicer pa lahko Lidlu telefoniras na brezplacno stevilko

freya
28.05.2007, 13:51
in zakaj so količine tako omejene?
določene stvari zmanjka že po 15 minutah....ker je samo nekaj kosov v akciji

Gric
28.05.2007, 14:05
Rajši zavijem v Mercator, katero drugo trgovino, ali tržnico, ker sem že kar malo "bolana" glede izvora izdelka. Ljubši so mi slovenski proizvodi, ker se me drži prepričanje, da mora preživeti naš delavec in naš kmet, in z nakupom domačih izdelkov jih nekako podpiram.

Se pravi ti ni vseeno če plačuješ 50% dražje. Tudi prav. Vsak ima svoje.

Hiter primer: Iz lidla sem domov pripeljal za cel voziček "robe" za cca 16€|. Punca je iz Mercatorja v vrečki prnesla za cca 14€ podobne stvari.

Kar se pa tiče porekla. Lidl je najprej vprašal slovenska podjetja katera so pripravljena svoje izdelje nuditi preko Lidla in nekaj zadev imaš tudi slovenskih. Če se pa slovenci zmrdujemo nad vsem kar ni slovenskega (tle smo zelo podobni našim južnim sosedom) je pa naš problem.

sam osebno grem z veseljem v Lidl. Že prej sem hodil v Italijo.
Edino kar lahko mogoče zmoti, da ima Lidl po en šampon, eno znamko čokolade, eno model multikoltivatorja, ko imajo ostali po 20 vrst vsakega.

Pa happy shopping ;)

Jelengar
28.05.2007, 14:07
@ Freya.....Poklici na 080 2860 in vprasaj. ;) Ocitno je povprasevanje vecje od ponudbe.:dontknow: Ko bodo v Ljubljani zgradili se nekaj Lidlovih trgovin, bo zagotovo bolje. V tujini je v mestih velikostnega razreda Ljubljane vsaj 5 Lidlovih trgovin. V Mariboru imajo dve trgovini.

Gric
28.05.2007, 14:10
Pa zakaj bi si delali zalogo?
Hvala bogu nimajo politike kot jo imata najdražji sosed in šparček.
A veš zakaj je kruh tko drag?
Vpraš pekarno kolko ton kruha jim vrnejo vsak dan in ga vržejo stran.

Jelengar
28.05.2007, 14:17
Predvsem je v normalnih trgovinah zdaj malenkost manj guzve :approve: :approve: :approve: ...in vse manj in manj. :approve: :approve: :approve:

Gric
28.05.2007, 14:18
AMEN to that ;)

mrjerry
29.05.2007, 10:19
Kar se pa tiče porekla. Lidl je najprej vprašal slovenska podjetja katera so pripravljena svoje izdelje nuditi preko Lidla in nekaj zadev imaš tudi slovenskih. Če se pa slovenci zmrdujemo nad vsem kar ni slovenskega (tle smo zelo podobni našim južnim sosedom) je pa naš problem.

Tukaj ni problem v tem, kaj je slovensko in kaj ni, pac pa, katerim dobaviteljem so se pogoji, ki jih je lidl postavil, zdeli sprejemljivi.

biz
29.05.2007, 10:44
Tukaj ni problem v tem, kaj je slovensko in kaj ni, pac pa, katerim dobaviteljem so se pogoji, ki jih je lidl postavil, zdeli sprejemljivi.

Vprašaj najboljšega soseda , kako se ucenjujejo dobavitelji - če boš prodajal tudi LIDLu ali pa HOFERju pa nam ne boš. Takšna so bila sporočila za dobavitelje.
Drugače pa vsakemu svoje, če ti je LIDL všeč kupuj tam če ni pa nekje drugje.

Glede akciije v LIDL-u in HOFER-ju še to - trgovine ne morejo omejevati količine nakupov, saj bi bilo to proti pravno. Država pa bi morala končno stopiti na prste preprodajalcem, ki poceni kupujejo in potem drago prodajajo in še to na črno, če to dela legalno - prva , če ne pa robo vzeti pa še mastno kazen plačati, saj takšni zajedalci, največkrat vlečejo še socialno podporo in živijo na naš račun

kekez
29.05.2007, 12:11

Kako sploh ugotoviš poreklo?
Kolega, ki dela v Gei, pravi, da je njemu čisto vseeno, ali kupi v Mercatorju olje, kjer gor piše made in Hungary, ali pa z Madžarske pripeljejo olje v Geo v cisterni, ga tam stočijo v steklenice in piše potem gor made in Slovenija. Na koncu dobiš isti artikel. ;)

Sicer pa, saj ste slišali za mlekarsko "afero" z alpskim mlekom. Ljubljanske mlekarne so uvozile mleko s Slovaške in prodajale kot alpsko mleko, čeprav je bilo v resnici karpatsko mleko :d .
Mislite, da je gor pisalo made in Slovakia? Malo morgen!

freya
29.05.2007, 12:18
@ Freya.....Poklici na 080 2860 in vprasaj. Ocitno je povprasevanje vecje od ponudbe. Ko bodo v Ljubljani zgradili se nekaj Lidlovih trgovin, bo zagotovo bolje. V tujini je v mestih velikostnega razreda Ljubljane vsaj 5 Lidlovih trgovin. V Mariboru imajo dve trgovin
me nit ne zanima preveč, ker ne kupujem v lidlu....bolj poznam hofer. Do takrat, ko se vrnem iz službe itak skorajda nobenega izdelka iz akcij ni več na policah. In moram priznat, da , kar vidim, kvaliteta sovpada s ceno blaga v akcijskih ponudbah.....veliko je čistega pofla.

Pod izdelki vedno piše poreklo , koliko se pa zanašat na to....ne vem. Če piše Kitajska, dvomim, da je resnično poreklo Italija

Jelengar
29.05.2007, 14:03
Mah, Kekez, ti nic ne ves.:clown: To je vse imperialisticna zarota. :clown: Treba je kupovat samo pri najboljsem sosedu, kjer je vse doma pridelano, kar pomeni, da je neoporecno in oh in sploh. :clown: Pa se drago je zapovrhu. Saj, ce ze ne vemo kaj je dobro, kupimo tisto kar je drazje, mislec, da je zato tudi bolje. :clown: Tako se bolje pocutimo. Deluje psihoterapevtsko. :clown: Seveda, edino v Sloveniji se proizvaja vse neoporocno (pri nas sploh ni prevarantov in barab). Vse kar pride od drugod in je poceni pa je pofl. Razen avtomobilov seveda. :rolling:

mrjerry
31.05.2007, 09:14
Kako sploh ugotoviš poreklo?
Kolega, ki dela v Gei, pravi, da je njemu čisto vseeno, ali kupi v Mercatorju olje, kjer gor piše made in Hungary, ali pa z Madžarske pripeljejo olje v Geo v cisterni, ga tam stočijo v steklenice in piše potem gor made in Slovenija. Na koncu dobiš isti artikel. ;)

Sicer pa, saj ste slišali za mlekarsko "afero" z alpskim mlekom. Ljubljanske mlekarne so uvozile mleko s Slovaške in prodajale kot alpsko mleko, čeprav je bilo v resnici karpatsko mleko :d .
Mislite, da je gor pisalo made in Slovakia? Malo morgen!

Jaz sem slisal da je bilo mleko iz Madzarske...