Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Jezusov grob

sati
02.03.2007, 11:37
Najnovejše odkritje jame, kjer so dobili sarkofage z domnevnimi posmrtnimi ostanki Jezusa in njegove družine, utegne zamajati temeljno vero krščanstva o Kristusovem vstajenju. Sicer ni dokazano, da se gre prav za Jezusov grob, kljub temu pa namerava James Cameron posneti o tem dokumentarec, saj je prepričan, da se gre prav za Jezusovo družino. Kaj menite o tem, ali je možno, da bi se šlo za posmrtne ostanke Jezusove družine, ki bi v tem primeru potemtakem imel tudi sina, torej je bil poročen in kaj spremeni to v vaši veri, če se izkaže, da je resnica?

Domnevna Jezusova grobnica (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&PAGE_ID=6&article_id=16070225210737104&c)

Lipovnik
02.03.2007, 14:10
Poudarek na DOMNEVNA.

Ampak ker je za kar nekaj vernikov na tem forumu domneva že potrdilo in neovrgljiv dokaz, se verjetno nimamo več kaj pogovarjat.

kopron
02.03.2007, 17:08
Aaaaah, bratje+sestre, bežite no stran od teh zavajajočih bednikov :O :nonono: . Hja, in vidim, da nekateri še ne vedo za "Vnebovzetje" , kot ...:angel: ...

mizarstvo.lorencak
02.03.2007, 18:08
Aaaaah, bratje+sestre, bežite no stran od teh zavajajočih bednikov :O :nonono: . Hja, in vidim, da nekateri še ne vedo za "Vnebovzetje" , kot ...:angel: ...

Saj veš kdo hoče na vsak način zanikati in noče priznati vstajenja od mrtvih,
ter hoče prikazati Kristusa za umrljivega.
Ampak, če se še tako trudi, ne bo mogel z lažjo proti resnici nič doseči.
Lahkoverni in njemu podobni pa mu nasedajo in prisegajo.

sati
02.03.2007, 18:59
Poudarek na DOMNEVNA.

Ampak ker je za kar nekaj vernikov na tem forumu domneva že potrdilo in neovrgljiv dokaz, se verjetno nimamo več kaj pogovarjat.

Tudi jaz mislim, da se gre za domnevno grobnico. Še zmeraj pa ostaja dejstvo, s krščanskega pogleda, da nekje morajo biti grobovi Jožefa, Marije Magdalene.... Samo za Marijo se veruje, da je bila vnebovzeta, kje je deloval Jezus po vstajenju ni dosti podatkov, razen teorije, da je šel po vstajenju v Indijo.

Lipovnik
02.03.2007, 19:11
Če je sploh obstajal.

mizarstvo.lorencak
02.03.2007, 20:00
Tudi jaz mislim, da se gre za domnevno grobnico. Še zmeraj pa ostaja dejstvo, s krščanskega pogleda, da nekje morajo biti grobovi Jožefa, Marije Magdalene.... Samo za Marijo se veruje, da je bila vnebovzeta, kje je deloval Jezus po vstajenju ni dosti podatkov, razen teorije, da je šel po vstajenju v Indijo.

Sati, mislim, da je veliko več podatkov, kje je Jezus deloval po vstajenju, kot pa teorij o odhodu v Indijo.
Pazi kam gledaš in komu verjameš.

sati
02.03.2007, 20:19
Če je sploh obstajal.

Lipovnik, po vseh zgodovinskih podatkih in zapiskih je nedvomno Jezus živel, tu je le vprašanje, kaj kdo v njemu vidi. Po vedskih spisih je bil odposlanec Boga, Božji sin, po krščanskem verovanju je ena od oseb Troedinega Boga. Za nekatere pa je zgolj genij, ki je bil daleč pred časom, revolucionar, izjemna osebnost. Tako da obstajal je, gre se le za to, kaj komu predstavlja.

sati
02.03.2007, 20:20
Sati, mislim, da je veliko več podatkov, kje je Jezus deloval po vstajenju, kot pa teorij o odhodu v Indijo.
Pazi kam gledaš in omu verjameš.

Da, sem se malo informirala in zvedela, da je bil vnebovzet po 40-ih dneh.

legenda
05.03.2007, 18:52
Najnovejše odkritje jame, kjer so dobili sarkofage z domnevnimi posmrtnimi ostanki Jezusa in njegove družine, utegne zamajati temeljno vero krščanstva o Kristusovem vstajenju. Sicer ni dokazano, da se gre prav za Jezusov grob, kljub temu pa namerava James Cameron posneti o tem dokumentarec, saj je prepričan, da se gre prav za Jezusovo družino. Kaj menite o tem, ali je možno, da bi se šlo za posmrtne ostanke Jezusove družine, ki bi v tem primeru potemtakem imel tudi sina, torej je bil poročen in kaj spremeni to v vaši veri, če se izkaže, da je resnica?

Domnevna Jezusova grobnica (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&PAGE_ID=6&article_id=16070225210737104&c)

Jezusov grob je prazen.

Lipovnik
05.03.2007, 19:06
Seveda je prazen, ker nikoli ni obstajal ne on, ne grob :nonono:

legenda
05.03.2007, 19:33
Žal te moram razočarati Lipovnik, zopet.
Gospod Jezus Kristus je objstajal in je tretji dan od mrtvih vstal.
In še vedno živi, ter nas opazuje kako komunicirava...

Lipovnik
05.03.2007, 19:57
Gimme some proof baby, not just: "I say so so it must be true"
Only material proof, for us who say there is nothing beyond material.

legenda
05.03.2007, 20:47
Hebrejcem 11 poglavje
Vera

slehernik
05.03.2007, 21:30
Za nekatere pa je zgolj genij, ki je bil daleč pred časom, revolucionar, izjemna osebnost. Lahko kdo pojasni, v čem je bil tak genij pred časom in revolucionar?

slehernik
05.03.2007, 21:35
Only material proof, for us who say there is nothing beyond material.V tem si najbrž preskrajen, po mojem je SP materialen vir, ki sredi verske slame še vedno kaže na zgodovinsko osebo v ozadju Kristusa. Če je to bil Jošua ben Josef ali kdo drug, je vseeno ...

Lipovnik
05.03.2007, 21:46
Sorry. Mogoče bi bilo bolje:
"Only material proof from a non-christian source."

redfax
05.03.2007, 21:48
Za nekatere pa je zgolj genij...

Nietzsche bi bil zelo jezen... njegovo delo "antikrist" bi moral prebrat vsak posameznik...

anarchy
05.03.2007, 21:53
Je, kdaj bo vzeboletje.:angel:

anarchy
05.03.2007, 21:54
Mah ĐIZUS my es. uno ni njegov grob in pika.

slehernik
05.03.2007, 22:00
Sorry. Mogoče bi bilo bolje:
"Only material proof from a non-christian source."Sori, po mojem je to še vedno preskrajno, je le zgodovinski vir. In če se odstrani navlaka, včasih ostane prav nebožja podoba zgodovinskega Kristusa, ki so jo oznanjevalci spregledali.

slehernik
05.03.2007, 22:02
Aaaaah, bratje+sestre, bežite no stran od teh zavajajočih bednikov :O :nonono: . Hja, in vidim, da nekateri še ne vedo za "Vnebovzetje" , kot ...:angel: ...Mimogrede, še huje je, da nekateri, ki imajo polna usta višjega védenja, še ne vedo za vnebohod ... :sleepy:

kopron
05.03.2007, 23:14
Only material proof, for us who say there is nothing beyond material.

Ha, ; these are NOT my words :O :2thumbs: :O .
There s' proof ; These words are from - THE ONE , - Who said many things in the past, that later did really happen' :O :2thumbs: :O . So, HE is "unmistakeable " :O :approve: :O . Is there ONE reason, NOT 2 believe Him :dontknow: ??? Tell me now , baby ?:2thumbs: ?:2thumbs: ?:2thumbs: ?

slehernik
05.03.2007, 23:40
Is there ONE reason, NOT 2 believe Him :dontknow: ??? Tell me now , baby Aucun, sauf qu'il même n'a pas raison d'être...

sati
05.03.2007, 23:50
Aucun, sauf qu'il même n'a pas raison d'être...

Kdaj pride na vrsto kitajščina.:D Taki poligloti, da bi vas človek kar poslal razvozlat napise na sarkofagih v domnevni Jezusovi grobnici.

slehernik
05.03.2007, 23:54
Kdaj pride na vrsto kitajščina.:D Taki poligloti, da bi vas človek kar poslal razvozlat napise na sarkofagih v domnevni Jezusovi grobnici.Natanko moja poanta, draga moja ...

kopron
06.03.2007, 07:06
Ja, un me je uprašu pu anglešk, pa sm mu mogu po tut razlužit pu anglešk, a ne ?:dontknow:

Aldebaran
06.03.2007, 07:18
Zaklepam!