Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : še vedno kockarija

nejcx11
02.03.2007, 21:27
Bi lahko prosim nekdo to preveril. Na začetku vse lepo in prav zadnje 3 tedne pa sama kockarija. Kličem pa mi spremenijo nek profil in je bilo še slabše poleg tega da mi še internet ni več deloval vredu.(bil sem tudi 2 cela dneva brez slike in zvoka; delal je samo EPG) Sedaj internet dela TV pa še vedno šteka. Pisal sem storžu 2x in se ni oglasil. Kaj lahko še storim da mi ne bo na minuto 3x zamrznila slika.

Kaya
02.03.2007, 22:04
Nam ni kockalo do dva dni nazaj - kockanje sovpada s tem, ko so tudi na naši lokaciji omogočili tv plus vmesnik.

70M1
02.03.2007, 22:09
Pri meni je enako. Npr. zdaj, ko mat gleda James Bonda, je tekom filma slika zamrznila ali pa se zakockala že vsaj 7x.

rock
02.03.2007, 22:16
Danes je veliko kockic v našem koncu. Že v zadnjih dneh je bilo nekej težavic a še ni bilo sile.

DAC
03.03.2007, 01:15
Tudi pri nas šteka preveč, vsake 2-3 minute zgine slika in zvok za nekaj sekund, skratka popolnoma negledljivo. Prav tako še vedno niso uspeli popraviti potujoče črte po zaslonu. Nazaj k anteni dokler ne popravijo, pa še kakšna reklamacija ne bo odveč.

vojteh
03.03.2007, 02:21
Pr men šteka že skoraj cel februar.Kličem na pomoč in podporo,pa je enkrat kriv kabel do tv,enkrat da je linija slaba,drugič zopet da je v centrali nekaj narobe,sedaj že pravijo naj si priskrbim nadomestni modem,pa ne vem kaj še.Sami izgovori,naredijo pa nič,da bi odpravili napake.Do februarja je pa delalo dobro.

ToniT
03.03.2007, 06:47
@Kaya
Vidim, da imaš sliko Ptuja v profilu, si mogoče vezan na centralo Breg?
Tudi meni so se začele pojavljati kockice kaka 2 do 3 dni nazaj.
Kaj je to TV plus vmesnik? Imam Aminota 103 in ne vidim nobene razlike - razen kockic seveda.

miro74
03.03.2007, 07:45
Včeraj je operater rekel da odpravljajo napako in da je ta napaka že skoraj cel februar.

Kaya
03.03.2007, 11:26
@Kaya
Vidim, da imaš sliko Ptuja v profilu, si mogoče vezan na centralo Breg?
Tudi meni so se začele pojavljati kockice kaka 2 do 3 dni nazaj.
Kaj je to TV plus vmesnik? Imam Aminota 103 in ne vidim nobene razlike - razen kockic seveda.

Ja, vezani smo na centralo Breg.

Amino menda ne omogoča TV plus vmesnika - mi imamo Sagem. Ko ga prižgeš, lahko izbereš stari način ali pa TV vmesnik plus. Kaj omogoča, si lahko prebereš v navodilih (snemanje, video na zahtevo...):

http://storitve.siol.net/fileadmin/useruploads/SiOLTV/SiOL_TV_plus_NavodilaZaUporabo.pdf

nejcx11
03.03.2007, 13:06
Še vedno se ne oglasi nihče od Siola. Zanima me zakaj je lahko na začetku vse delalo normalno sedaj pa ta kockarija.

tinamandarina
03.03.2007, 16:20
Tut pr ns šteka....in to FUL! Dans še nism opazla, ampak učeri je ceu dan vsake 3 minutke vsaj enkrat za 5 sekund šteknl, pa kocke...Mam pa Sagema.

rock
03.03.2007, 16:25
Morda je kakšna napaka ali hrošč ob kakšni nadgradnji. To se je pred časom nekajkrat zgodilo. Po mesecu ali dveh so kocke spet 100% zginle. Tako hudo kot ti praviš ni blo nikoli po tistih prvih cca. pol leta. Kakšni problemi znoraj kabla - so dodatne parice v uporabi? Okol tega je zlo malo malo napisanga a glede na debate vplivi med paricami znotraj kabla niso ravno zanemrljivi. Si probal menjat komunikator in STB z kolegom, če je z njima morda kaj naobe?

Klič prijavljaj napako, saj drugega ti ne preostane. Storž očitno ni več aktiven prek foruma.

Pri nas je danes vse 100.0 OK. Zvečer pa že kar nekaj dni opažamo kockice. Sploh snoč je blo že kar krizno. VLC je vsaj 15* zmrznu zarad tega v dobrih 2 urah. Pa neglede ali je 2. kanal bil vklopljen ali ne. So zadeve nekje na meji propustnosti ob prometnih urah?

nejcx11
03.03.2007, 18:18
Menjal sem samo komunikator STBja ne. Ne ostale parice niso v uporabi, tako da težko verjamem, da bi bil to problem. Sem se kar malo naveličal klicarjenja saj so mi dvakrat spremenili nek profil, kar je povzročilo to, da niti internet ni več deloval (ping na siol vse nad 100ms in 50%loss). Vendar to smo spremenili nazaj, tako da sedaj dela vsaj internet. Downstreama mam trenutno 9216 kbps in kolikor jst vem bi mogl špilat.