Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Spremeniti se zaradi ljubezni

Ošpica
04.03.2007, 19:03
Mene pa zanima, kaj mislite o tem, da se nekdo želi spremenit, za nekoga , katerega je izgubil zaradi svojih preteklih napak, slabega obnašanja... Vejamete, da je možno, da se osebnostno lahko spremeniš, če maš nekoga(punco, fanta)res fesjt rad?? Če ma kdo izkušnje....:D :)

Lencka
04.03.2007, 19:35
Osebnostno se spreminjaš tako ves čas. Ampak se moraš zaradi sebe. Ne zaradi drugih.

DjCanon
04.03.2007, 21:42
žal ne da se ker je pritisk na sebe preveč velik...si pa vsi nekako želim kdaj pa kdaj spemenit sam hmmm odvisno kako voljo ima kdo :P

spartan
05.03.2007, 08:56
Mene pa zanima, kaj mislite o tem, da se nekdo želi spremenit, za nekoga , katerega je izgubil zaradi svojih preteklih napak, slabega obnašanja... Vejamete, da je možno, da se osebnostno lahko spremeniš, če maš nekoga(punco, fanta)res fesjt rad?? Če ma kdo izkušnje....:D :)

V bistvu se lahko od vsakega človeka lahko nekaj naučiš; pri tem vedi, da ima vsaka negativna stvar tudi nekaj pozitivnega oz. kot kovanec za Euro:clown: ima vsaka stvar v lajfu 2 obraza (2 plati).

Spoznanje nečesa novega lahko človeka "spodbudi", da najde v sebi nekaj kar prej ni poznal....čeprav je bilo ves čas tam. Zakaj bi bilo torej v ljubezni drugače....spoznavaš svoje možnosti, ki jih prej nisi poznal, ker nisi imel priložnosti. Ali je to spreminjanje.....pa moraš čisto sam presoditi.

Je pa pravilo tudi....če se Janezek ne nauči, se lekcija ponavlja tako dolgo, dokler se Janezek nauči.....eni temu pravijo začarani krog. Eni tudi iz tega kroga ne stopijo, ker se bojijo, kaj jih čaka zunaj. Eni se sprijaznijo s tem. Eni so zaradi tega nezadovoljni in nesrečni. Eni temu rečejo usoda. Eni postanejo apatični. In česar se bojijo; ravno tiste usode, ki jih preganja v njihovih mislih....ravno tisto se zgodi.

Drugi spet razmišljajo drugače.....da je usoda stvar naših odločitev. In da tisto, kar izbereš, tudi udejaniš.

spartan
05.03.2007, 08:58
...seveda bolj simpl povedano....v besednjaku odraslega pa ne obstaja beseda simpl:lala:

sanjci
05.03.2007, 18:43
Ne, človek in njegov osebnosti razvoj sta povezana s procesom socializacije, na katero res vpliva veliko dejavnikov, vendar sprememba osebnosti in znacajskih lastnosti je lahko le kratkotrajna, namrec to je nekaj vecinoma gensko pogojenega, zaradi česa bo prej ali slej prišlo zopet do enakega vzorca obnašanja.
Oziroma povedano iz izkusenj - moj bivsi se je skusal spremeniti zaradi mene in mu je zacasno uspevalo, ampak potem je bilo vse po starem ali se huje. Koncalo se je zaradi vecih razlogov, vendar poglavitni je bil ravno ta, prej omenjen, zaradi česa sem se bolj prepričana v sociološko teorijo, ki je v mojem primeru povezana in dokazana s praktičnim delom :)

LP in ne delaj si utvar, če se gre zate ... nihče se ne bo spreminjal, sploh pa ne za drugega.

Sanja

Lencka
05.03.2007, 19:55
Ne, človek in njegov osebnosti razvoj sta povezana s procesom socializacije, na katero res vpliva veliko dejavnikov, vendar sprememba osebnosti in znacajskih lastnosti je lahko le kratkotrajna, namrec to je nekaj vecinoma gensko pogojenega, zaradi česa bo prej ali slej prišlo zopet do enakega vzorca obnašanja.
Oziroma povedano iz izkusenj - moj bivsi se je skusal spremeniti zaradi mene in mu je zacasno uspevalo, ampak potem je bilo vse po starem ali se huje. Koncalo se je zaradi vecih razlogov, vendar poglavitni je bil ravno ta, prej omenjen, zaradi česa sem se bolj prepričana v sociološko teorijo, ki je v mojem primeru povezana in dokazana s praktičnim delom :)

LP in ne delaj si utvar, če se gre zate ... nihče se ne bo spreminjal, sploh pa ne za drugega.

Sanja
To ne drži, in ne vem, kakšno sociološko teorijo imaš v mislih :nonono:

roxa
06.03.2007, 15:03

zakaj bi se pa spreminjal zarad nekoga:shy:
za vsak lonec je pokrov

snežko
06.03.2007, 16:46
:) vsak se s časom spremeni, samo problem je da ponavadi ne moreš vplivati kako se bo spremenil in ali ti bo po spremembi še všeč...

roxa
07.03.2007, 07:35
:) vsak se s časom spremeni, samo problem je da ponavadi ne moreš vplivati kako se bo spremenil in ali ti bo po spremembi še všeč...

tule bi se dalo filozofirat, ja:blush:

soncnica
07.03.2007, 08:40
bi se dalo ja...sam se kr strinjam.Vprašanje ce ti je pol se vsec..

Sharice
07.03.2007, 10:30
Osebnostno se res spremenimo skozi čas in bi mogoče ko pogledamo nazaj res naredili kaj drugače, s tem razmišljanjem (bolj odraslim in zrelim), ki ga imamo sedaj v tem trenutku. Kot je nekdo napisal na napakah se učimo in ko se ena neuspela zadeva iz naše preteklosti malce usede in lahko bolj trezno razmišljamo o njej potem vidimo marsikaj...je pa res, da spreminjati oz. spremeniti se za nekoga nikoli ni uspešno dolgoročno. Predstavljaj si igrati iz dneva v dan nekoga ali nekaj kar v resnici nisi, živeti kot si drugi želijo iz dneva v dan 24 ur na dan :nonono:.
Odvisno je tudi od volje obeh partnerjev kako se prilagajat in koliko vložit v nek odnos. Če misliš, da ima smisel in da bo ta oseba enako dala vse od sebe za voljo vajine ljubezni, ki bi lahko bila že v preteklosti takšna in takšna če bi se oba bolj potrudila potem probajta. Da pa bi se samo ti spremenila pa kot sem napisala dolgoročno no way - se ne bo izšlo, nima smisla.
Tudi sama sem v takšni situaciji, ampak ko pomislim nazaj nebi sama pri sebi popolnoma nič spremenila in če bi se ta oseba iz preteklosti vrnila bi bila popolnoma ista kot sem bila takrat - sem pa prepričana da on zdaj gleda na vse drugače, z drugega zornega kota in vidi da je ravnal kot nikoli nebi, če bi mu danes stala pred nosom in bi mu dala vse takorekoč na pladnju. Tko pač je - jaz rečem temu preteklost - priložnost izgubljena ne vrne se nobena - vsaj v tem primeru ne. Škoda da nas nekatere doleti tisti napačni "timing".

Njuška Trap
07.03.2007, 13:14

Da bi človek spremenil lasten vzorec obnašanja, je potrebno ogromno ene samodiscipline, pa naj gre za prenehanje kajenja ali pa za kolerične izpade... Ko si enkrat vpet med določene navade, moraš pri spreminjanju le-teh pač vztrajati (brez popuščanja) in hkrati gojiti nove, če gre pa za linije karakterja, je stvar še toliko težja, včasih že skoraj nemogoča... Če gre za bolj kompleksen vzorec, je treba pa po mojem mnenju najprej prepoznati njegov izvor, šele potem lahko začneš delati na tem, da ta vzorec spremeniš...

Ne vem, na kaj točno se nanaša tvoje vprašanje, ampak zase lahko rečem, da če mi partner "dela štale", zaradi katerih ga želim zapustiti, on pa mi obljubi, da se bo spremenil, bom težko verjela... Načeloma ne težim k temu, da bi se kdor koli spreminjal zaradi mene, po drugi strani pa je stvar tudi v tem, da v partnerskem odnosu ne želim imeti nikakršne terapevtske vloge. Spreminjanje samega sebe je pač dolgotrajen proces in kot partnerka ne bi želela čakati, opazovati, ugotavljati, dvomiti, itd., kdaj bo partner prišel do točke, ko bova lahko zadovoljno rekla, da se je pa res spremenil... ***iga, ko je zaupanje omajano, ob vsaki kretnji, gesti, besedi, premiku, s strahom opazuješ, ali sledi "stara štala" ali ne...

No, vsekakor ti želim vso srečo, kakor koli se bo obrnilo. :)

mckeky
10.03.2007, 18:44
Po moje se clowek ne da spremeniti. "ti si le ti in ti bos ostal" Lahko pa se neke stwari nawadis ce ves kaj hocem powedat.

Lencka
10.03.2007, 23:50
Ma meni res ni jasno... spreminjamo se iz dneva v dan :nonono:
Razlika je samo v tem, ali zavedno ali ne, ali celo načrtno, ali se temu upiramo ali pa celo sami težimo k spremembi, ali si to želimo ali ne...
(Seveda to ne pomeni, da spremenimo 100% svoje osebnosti, nismo pa neke izklesane skale, ki so take in pika amen stop.)

spartan
11.03.2007, 00:51
...verjeti v spremembe je prav tako kot verjeti v čudeže...za vse skupaj potrebuješ vero.

Vero vase in vero v bližnje.

PrincessOfTheSeas
11.03.2007, 08:58
To ne drži, in ne vem, kakšno sociološko teorijo imaš v mislih :nonono:

Spremeniš lahko vedenje - osebnosti ne moreš. Lahko pa zatreš svoje karaktrne lastnosti in sebe - vendar se ti bo poznalo drugje (ljudje postanejo alkoholiki, debeli, agresivni, pasivni...) ali pa ti bo slej kot prej tvoja osebnost planila na plan. Človeku moramo vedno dovoliti da je to kar je.

PrincessOfTheSeas
11.03.2007, 09:00
Ma meni res ni jasno... spreminjamo se iz dneva v dan :nonono:
Razlika je samo v tem, ali zavedno ali ne, ali celo načrtno, ali se temu upiramo ali pa celo sami težimo k spremembi, ali si to želimo ali ne...
(Seveda to ne pomeni, da spremenimo 100% svoje osebnosti, nismo pa neke izklesane skale, ki so take in pika amen stop.)

Človek se osebnostno ne spreminja - malo se zazri vase in ugotovila boš, da si osebnostno ves čas enaka. Samo svoje vedenje se z leti naučiš bolj nadzirati - to je pa vse kar se spreminja, ti pa ostajaš ista.

Lencka
11.03.2007, 13:29
Človek se osebnostno ne spreminja - malo se zazri vase in ugotovila boš, da si osebnostno ves čas enaka. Samo svoje vedenje se z leti naučiš bolj nadzirati - to je pa vse kar se spreminja, ti pa ostajaš ista.
Bolje, da se vzdržim nadaljnih komentarjev. Če pač mislite, da se rodiš in umreš enak, samo stopnja samokontrole se spreminja... po eni strani me prav zanima, od kod črpate ta vedenja (ali gre samo za nek občutek "jaz se ne spreminjam" "nihče se ne spreminja" ali kaj drugega), vendar raje zapuščam to debato. :)
Ošpica, tebi pa v vsakem primeru vso srečo. Odločaš vedno ti.

nattka
11.03.2007, 16:10
Spremeniš lahko vedenje - osebnosti ne moreš. Lahko pa zatreš svoje karaktrne lastnosti in sebe - vendar se ti bo poznalo drugje (ljudje postanejo alkoholiki, debeli, agresivni, pasivni...) ali pa ti bo slej kot prej tvoja osebnost planila na plan. Človeku moramo vedno dovoliti da je to kar je.

:approve:

volk dlako menja, nravi pa ne ...

Jelengar
11.03.2007, 16:44
Ospica, jaz pa zares ne razumem vprasanja. Zakaj bi se nekdo spreminjal zaradi tistega, ki ti je ze itak dal brco v rit? :dontknow: Stvar je ze itak brezpredmetna.

Ce pa si s prosnjami in obljubami zelis povrniti naklonjenost osebe, ki te je dala ne cevelj, se mi pa zdi nesmiselno. Ce se sploh lahko kdo spremeni, je to dolg proces, ki se meri z desetletji. Ti pa potrebujes hitro spremembo, ki pa je nemogoca. Ce bi bila mogoca bi se ze preje spremenila, tako da do tiste brce v rit sploh ne bi prislo. ;)

Torej - ne verjamem v spremembe cez noc. To so le prazne obljube, nasedajo jim pa samo naivci.

Lipovnik
11.03.2007, 22:59
Ne spremeniš se za nekoga. Spremeniš se zase.
Ko imaš nekoga rad in se z njim izstovetiš, imaš rad njegove poglede na svet/stvari/dogodke, je normalno da do neke mere spoštuješ njegovo mnenje.

Seveda ni nihče popoln in vsak bi se rad spremenil na bolje.

In če ti nekdo, ki ga imaš rad in ga spoštuješ, v afektu nesporazuma, iskreno našteje vse tvoje napake, jih boš verjetno vzel z vso resnostjo in jih boš premislil.

Tudi, če jih nemudoma ne želiš spremenit, jih boš s časoma podzavestno spremenil.
Seveda se lahko tudi zavestno spremeniš.

A zakaj?

Zato ker so prelomnice v življenju najboljši čas za spremembo osebnosti.

Če želiš nehat kadit, je najbolje da to storiš ko se seliš ali, ko nehaš razmerje. Takrat si najbolj dovzeten za spremembe. Ker, kjer je ena sprememba, se jih lahko naseli več. Nekatere celo prikrito. To je dejstvo.

Ob vsakem končanem razmerju se vsak človek spremeni. Tudi to je dejstvo..
Kako, je pa čisto odvisno od njega.

roxa
13.03.2007, 13:48
Po moje se clowek ne da spremeniti. "ti si le ti in ti bos ostal" Lahko pa se neke stwari nawadis ce ves kaj hocem powedat.

tole je dokaj fino povedano:shy: :approve:

zeriX
13.03.2007, 19:40

pod nobenim pogojem
sem to kdo sem
popravit napake že, ampak spremenit svoje živlenje in vse ostalo nikakor

pk
13.03.2007, 20:05
tole je dokaj fino povedano:shy: :approve:

aha, le da se vsi spreminjamo, naj nam bo ljubo ali ne, tako da še sami ne vemo točno, kdaj in kako.
torej se tudi s tega vidika ne splača na silo spreminjat nekomu drugemu na ljubo, ker se bomo itak potem še naprej spremenili:)

roxa
14.03.2007, 08:04
aha, le da se vsi spreminjamo, naj nam bo ljubo ali ne, tako da še sami ne vemo točno, kdaj in kako.
torej se tudi s tega vidika ne splača na silo spreminjat nekomu drugemu na ljubo, ker se bomo itak potem še naprej spremenili:)

nekak tako naprej pride:clown:

baby
18.03.2007, 15:41
V prvi zvezi, ki je trajala 1 leto in pol sm se morala neprestano prilagajat in podrejat..Ampak sm to opazila šele, ko je blo že zelo hudo..Prej sm bla tko zaljubljena, da nism vidla nikjer nobene napake..Zdej pa se sprašujem, kaj sem delala z njim tolko časa...In ne bom se več spreminjala zaradi drugih, kr mam načelo: Če te kaj moti, se ne ubadaj z mano!! ;)