Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako prenehati ( smo prenehali) kaditi

dom_ini_chi
18.12.2005, 10:53
Zanimajo me vaše izkušnje kako ste prenehali kaditi in kolikokrat ste poskusili predno vam je zares uspelo! Vem, da je najpogostejši odgovor "preprosto nehaš" ampak mene firbcajo posebne metode.
Koliko let si kadil/a In koliko časa si že čist/a?

_lunica_
18.12.2005, 14:45
Sem 3 leta čista...Sem si zapičila v glavo,da moram nehati, preden padem se v vecjo krizo, takrat sem bila glih zacetnik. Čeprav je bilo težko, mi je le uspelo..ko so mi pa ponujali, sem si govorila, ne smem, ne smem...tako, da glih nisem posegla po cigaretih.

iri
18.12.2005, 15:32
Jst sem kadila bolj v najstniških letih par let skupaj, potem sem bila pa enkrat prehlajena in mi ni pasalo, pa pač nisem več kadila. :approve:

stLARA
18.12.2005, 15:49
jaz sem tudi kadila bolj v srednješolskih letih, pa na začetku faksa... Sicer mi je to prišlo v navado, vendar ne pa v odvisnost... Tako da sem nehala čisto brez problema - odločila sem se (razlogi: denar, zdravje) in to je bilo to.

Zdaj me čisto nič ne mika, da bi znova začela, pa tudi kadilci, ki kadijo poleg mene, me načeloma ne motijo.

lump muc
18.12.2005, 16:44
jaz ne kadim,s tem prihranim čas in denar:cool2:

vojko.sukljan@siol.net
18.12.2005, 21:59
lahko nehaš samo z močno voljo. Vse ostalo je drek.

sadie_007
19.12.2005, 07:20
jst sem brezupen primerek ... sem nehala že stokrat, tud za dve leti, pa za eno leto ... pa zmeri nazaj zaidem na kriva pota :nonono:

mrjerry
19.12.2005, 07:52
Jaz kadim, ko mi pase. To pomeni, da lahko nekaj casa sploh ne kadim, potem pa imam `svoje dni', ko pokadim vec (ceprav mi skatle v enem dnevu se ni uspelo pokuriti). Nisem se se potrudil nehati, mislim pa, da takrat, ko se ti to resnicno zagabi, preprosto nehas. Tisti trenutek, ko se sam sebi zagnusis ze s tem, ko primes cigaret, ti prav gotovo ni problem nehati. Dokler ti pa to pase, je pa tezko. In vecina kadilcev pac kadi zato, ker jim pase, zato pa tudi tako tezko nehajo.

castor
19.12.2005, 08:57
Jst sem kadila bolj v najstniških letih par let skupaj, potem sem bila pa enkrat prehlajena in mi ni pasalo, pa pač nisem več kadila. :approve:

Pridna.

soncnica
19.12.2005, 08:58
kadila...dobrih 6 let(:shock: tok dolg??), pa nehala, ker sm mela tezave z zdravjem...tko da mi ni bčlo tezko, mi tut ni pasal sploh!sam ce bi me par dni prej prasu kdo ce bom kdaj nehala, bi odlocno zatrdila da ne...tko da-pride neki u lajfu, preblisk, karkol...pa nehas...:wink:

Sharkica
19.12.2005, 09:01
Jaz sem priložnostna kadilka. Pomeni, da kadim na žurkah oz. ko je fajn družba in dobra debata, pijačka itd. Sem pa prej redno (dnevno) kadila ca. 15-18 let. Nikoli grozno veliko (v povprečju 5-10 na dan), ampak vseeno, bilo je redno kajenje. Dokler mi ni pred časom dopi***lo - skoz to študiranje, a maš škatlo al je nimaš, predvsem pa smrad in okus v ustih... tko da zdej recimo prižgem enkrat na mesec - včasih en čik, včasih pol škatle... kakor mi paše. In potem spet nič. In upam, da bo tako ostalo. Ne bi pa hotela reči "nikoli več nobenega". Se mi zdi, da je učas nam, ki smo po srcu kadilci, treba prikurit ... za dušni mir in užitek...

dom_ini_chi
19.12.2005, 09:05
Baje je znanstveno dokazano, da cigaret ne pomiri ampak pripomore k stresu :dontknow:

Salmantino
19.12.2005, 09:37
Pravzaprav je najpreprostejši odgovor res "preprosto nehaj". Sam sem nehoval kar nekajkrat naključno.... sem zbolel, nisem kadil en teden zaradi tega (na srečo sem spadal med redke kadilce, ki z zamašenim nosom, grlom in vročino ne morejo kadit) in to vlekel kakšen mesec, dva, ker "se mi je pač dalo". In ko se mi ni dalo (ko je bil prisoten kakšen alko, kadilska družba, žur...), sem se hitro vrnil na stare količine.

Sedaj sem nekadilec slabo leto, kar je zame velik rekord. Z dveh škatel dnevno (mal sem pretiraval z njimi in si "miril" živce) sem iz jeze (in z vzpodbudo prave osebe :kisses: ) prijel zadnjo škatlo cigaret, še skoraj polno, zmečkal in vrgel v smeti. Nič izgovorov "jutri pa neham, z novim letom neham, po izpiu neham, samo še ta projekt naredim in neham, sam še to škatlo skadim" ter hudega razmišljanja na to temo. Če boš preveč gruntal, si boš vmes za pavzo kak cigaret prižgal :evil:

Priznam, da pogrešam tisto "A greva na cigaret?". No, tudi na cigaret še grem za družbo. Kadim pa ne.

KRUNCHY
19.12.2005, 09:38
kadim ja že neki časa.vmes je bo pa 3 mesce pavze pa sm ugotovu da to ni zame pa sm začel nazaj kadit.

mrjerry
19.12.2005, 09:38
Salmantino, to pomeni, da greva brez problema spet na eno tekilo :approve:

(resno mislim. Ce greva se letos, dobiva naslednje leto recept ;) )

Salmantino
19.12.2005, 09:42
jerry, si ti tudi nehal???

Letos imajo tudi cimetovo, samo ni ravno ne vem kaj. Tisti ananasov kompot s tekilo je boljši :tongue:

mrjerry
19.12.2005, 09:45
Ne, nisem nehal :blush:... ampak sej ti se nehal kadit, pit pa ne :clown:

Torej, bistveno je, da imajo kompot, na cimetovo se greva lahko se vedno kasneje gret v penjasa. Imas do vkjucno cetrtka kej casa?

freya
19.12.2005, 10:53
Sem pa že rahlo jezna sama nase, ker postajam sitna....ne prenašam več zelo zakajenih prostorov, celo k sosedi, ki kadi v stanovanju ne grem več rada, ker pridem domov vsa zasmrajena. priznam pa, da mi včasih tako zadiši, da bi cigareto požrla, ne samo pokadila. Takrat potegnem nekaj dimov, da so oči zadovoljene. torej, če sem pod temi pogoji bivši kadilec, sem nekadilec že kakšno leto.

dzuko
19.12.2005, 12:49
Jaz sem kadil skoraj 7 let...potem pa sem se prehladil, me je bolelo grlo, cigaret je imel ogaben okus..in sem nehal...zdej ne kadim skoraj 4 mesece že (ali pa 3, ne vem sploh točno) in dvomim, da bom spet kdaj (se velik bolš počutim kot prej, pa še včasih se celo zavoham, kateri deodorant uporabljam)..cigareti mi sedaj nenormalno ogabno smrdijo, ampak zamika me pa včasih tolk, da ratam čist neumen..najbolj pogrešam tist filing, ko si prižgeš, dvakrat puhneš (a se tko reče?) ven in nato globoko zainhaliraš...ja...

Tisti izgovori glede denarja so pa čist brezvezni, ker jaz ga imam kvečjemu manj, kot sem ga imel pol leta nazaj...

:approve:

dzuko
19.12.2005, 12:50
Aja drugače se pa podpišem pod freyin post...

dom_ini_chi
19.12.2005, 12:51
Zakaj nikoli nisem bolan tako hudo, da mi nebi pasal cigaret :disapp:

dzuko
19.12.2005, 13:29
To ti je lahko samo izgovor...jaz sem že kar nekaj časa iskal kao en utemeljen razlog zakaj bi nehal kadit (za zdravje se mi/ti itaq je.be, dokler se ti kej ne zgodi)..potem pa sem bil prehlajen, me je bolelo grlo pri kajenju in sem nehal..in pol čez tri dni se vprašaš zakaj bi ga sploh pokadil..in pol ga ne...je.bi ga...kr en klik v glavi...tisti izgovori kolk bi nehal pa ne morem, sem odvisen itd, pomoje pol ku.rca niso vredni...nehaj, enostavno je tolk kukr se sliši...

Cifra
19.12.2005, 13:59
Zanimajo me vaše izkušnje kako ste prenehali kaditi in kolikokrat ste poskusili predno vam je zares uspelo! Vem, da je najpogostejši odgovor "preprosto nehaš" ampak mene firbcajo posebne metode.
Koliko let si kadil/a In koliko časa si že čist/a?
Jest sem redno kadila 7 let, potem pa sčasoma vedno manj. Zdej kadim le občasno, kadar grem žurat, se pravi, v kombinaciji z alkoholom. Vsak drug "normalen" :big: dan niti ne pomislim na cigaret, ob pivičku pa se enostavno ne morem zadržat :dontknow:

d_streets
21.12.2005, 12:08
Občasen kadilec

Slowhand
23.12.2005, 14:13
Nisem kadil devet mesecev in pol,potem pa prižgem en cigaret (me je šef raz.....),ga po dveh,treh dimih ugasnem,čez pol ure sem pa že škatlo nabavil.Drugače pa kadim že skoraj 30 let,z občasnimi pavzami kot je bila ta zadnja.Cigaret ima name močan učinek pomirjanja,zato ne vem od kod podatki raziskav,da povzroča stres.
Je pa res,da v stanovanju ne kadim že kar nekaj let (grem na balkon ali pa ven),pa tudi med vožnjo sem takrat prenehal (se raje ustavim,pokadim enega ali dva v miru,nato pa naprej,pa še počitek paše).Pa tudi na obiskih pri ljudeh,ki ne kadijo,se vzdžim kajenja.

Aja,zadnjič sem nehal kaditi s pomočjo tablet (Zybane),pomagajo premagati abstinenčno krizo.Se pa dobijo samo na recept,pa še dosti drage so (mesečna zaloga cigaret).

Luka2k
23.12.2005, 16:04
po letu in pol abstinence, sem dobil 'dober' izgovor, da sem spet začel kadit. Ampak pokadim sam par na dan, pa še to zgolj zvečer ob kakem pivu.
Med službo pa ne kadim, kar zna trajat od jutra do večera. Pa zjutraj tud nočem kadit, niti ob kavi ne. Pa na žurkah, kjer je že fajn zakajen, mi tud ne paše.

Skratka, paše mi sam zvečer ob pivu, v nezakajenem prostoru.

Ahja, kako sem nehal? Začel kadit tobak in se mi je po enem letu popolnoma zagabil, na cigarete pa nisem hotel prešaltat. Zato sem rajš nehal.

JstSama
23.12.2005, 19:43
Nej že neki poštudirajo, kako čim laži nehat. To je to. :smile:

aliasme
25.12.2005, 11:19
KADILA SEM 8 LET! IN POTEM SE SI REKLA...PA ZAKAJ HUDIČA SI BOM KVARLA ZDRAVJE IN ZAPRAVLJALA DENAR ZA ZATO....IN TAKO SEM POSKUSLA PRVIC..MI NI RATALO...ŠTUDENTSKO ŽIVLJENJE MI TEGA PAČ NI DOPUSTILO!!!:rolling: POL PA JE STAVA PADLA...STAVO SEM DOBILA...:2thumbs: IN ČEPRAV, JE OBDOBJE STAVE MINLO..SEM SE ODLOČLA, DA NE BOM VEČ KADILA!!KAR TAKO! IN DELUJE!! :cool2:

čudežni
25.12.2005, 14:44
Sovražim cigarete in vse kar je povezano z njimi!:mad:

veska
26.12.2005, 17:46
Kadila 5 let- najstniska leta, sm se zaljubla v nekadilca sm nehala cist komot, v 10 dneh postopoma. Pa mi ni on tezil, sploh nevem kako...kr ratal je...

Michelinko
27.12.2005, 21:35
Začel kadit na koncu srednje šole, in kadil devet let, na koncu celo po dve škatli na dan. (kakšen dan tudi več :nonono:) Pol se mi ja pa v glavi nekaj premaknilo in sem nehal. Kar tako ... :dontknow: Zdej pa že skor osem let nič. :approve:

freya
28.12.2005, 11:06
Jaz sem tudi kadil 20 let, 20. oktobra letos, ko mi je zmanjkalo cigaret zvečer, pa se mi ni dalo na Petrol it kupit.:big:
Od takrat ne kadim več.:cool: http://freeweb.siol.net/efendi08/Xmas/xmas_approve.gif

:

...in potem se vprašaš, zakaj si sploh kadil toliko časa in si zapackal pljučka??

:dontknow:

Sliva
04.01.2006, 13:10
kadila sem 5 let, sam bolj tko včasih po cel
teden nič pol čez vikend celo škatlo. Končalo se je
tak da sem ga enkrat na žurki mal preveč popila
pol pa so mi še cigarete v usta rinil in mi je blo tko slabo,
in od tistega časa se več ne taknem cigaret

dzuko
05.01.2006, 06:58
po letu in pol abstinence, sem dobil 'dober' izgovor, da sem spet začel kadit. Ampak pokadim sam par na dan, pa še to zgolj zvečer ob kakem pivu.
Med službo pa ne kadim, kar zna trajat od jutra do večera. Pa zjutraj tud nočem kadit, niti ob kavi ne. Pa na žurkah, kjer je že fajn zakajen, mi tud ne paše.

Skratka, paše mi sam zvečer ob pivu, v nezakajenem prostoru.

Ahja, kako sem nehal? Začel kadit tobak in se mi je po enem letu popolnoma zagabil, na cigarete pa nisem hotel prešaltat. Zato sem rajš nehal.

:nonono:

Trillian
05.01.2006, 09:35
jest pa sm še zmer v društvo kadilcev....luka2ka bemti ježa, pejt z mano na pivo in cigaret v nezakajen prostor..ane ane ane...doh.:nonono: :cool2:

sadie_007
05.01.2006, 09:42
jst sem pa kljub stresnim dnevom že tretji dan brez čika :shock:

dzuko
05.01.2006, 09:50
jst sem pa kljub stresnim dnevom že stotretji dan brez čika :shock:

sadie_007
05.01.2006, 09:55

will you marry me :blush:

Teo
05.01.2006, 10:03
baje en hipnotizer obstaja, ki dela čudeže. poznam par ljudi, ki so se pri njemu rešli kajenja.

freya
05.01.2006, 10:14
tejka, v poreču za 50 eurov
ampak tisti, ki so res hoteli nehat, bi lahko nehali tudi brez hipnoze, ostali so pa itak večni povratniki (teh poznam več)
mal poguma fantje in punce, tudi brez cigaretka se zdrži.

dzuko
05.01.2006, 10:29
tejka, v poreču za 50 eurov
ampak tisti, ki so res hoteli nehat, bi lahko nehali tudi brez hipnoze, ostali so pa itak večni povratniki (teh poznam več)
mal poguma fantje in punce, tudi brez cigaretka se zdrži.

Jp...od moje gresta starša baje čez en mesec (tri tedne je baje minimum za čakat pri njemu)..bom poročal o rezultatih...

soncnica
05.01.2006, 21:13
za unga u porecu sm pa slisala od enga da ni blo "nc"...in se naprej kadi...:dontknow:

milijana
05.01.2006, 21:54
za unga u porecu sm pa slisala od enga da ni blo "nc"...in se naprej kadi...:dontknow:
:angel: pomagaj si sam in bog ti bo pomagal, plačilo pa je ???
Čista pljuča, svež zrak, denar za beljenje pa porabiš za izdatke, ki jih drugače ne bi zmogel !
100 % drži, lastna izkušnja 15 let !

Sharkica
06.01.2006, 07:45
baje en hipnotizer obstaja, ki dela čudeže. poznam par ljudi, ki so se pri njemu rešli kajenja.

POznam vsaj 3 ljudi, ki so, potem ko so stopili iz njegove ambulante, z užitkom enega prikurili - in mirno kadijo naprej.
Stran vržen denar...

Sharkica
06.01.2006, 07:46

Zakaj pa šteješ dneve? :dontknow:

freya
06.01.2006, 10:29
Jp...od moje gresta starša baje čez en mesec (tri tedne je baje minimum za čakat pri njemu)..bom poročal o rezultatih...

takole bi ti jaz dala malo navodilce
tvoja starša naj že vnaprej dobro pripravita in odločita, da bosta res nehala (ker drugače naj rajš tebi data tistih 100 evrov). že vnaprej naj se dogovorita, s čim si bosta zaposlila roke in duha, ko se bo oglasila želja po čiku- hrana ni rešitev, ker bodo posledice katastrofalne. ko bosta pri hipnotizerju, naj se čimbolj prepustita, upirat se nima smisla, ker ne bo rezultata. za nobeno ceno naj ne poskušata, če jima res smrdi , ker efekt tega traja kvečjemu 2-3 tedne (s klicem v sili vred).

tako, jaz še zmeraj trdim, da se da nehat tudi brez hipnotizerja, ampak motivacija je večja, če dobro plačaš "zapisovanje v male možgane". pri nas je tole zelo moderno, ampak od tistih, katere poznam, jih je več kot 50% kaj kmalu spet začelo kaditi. zato je zelo pomembna predpriprava.
srečno
:wink: :)

dzuko
06.01.2006, 11:31
Freya...sej ne gresta moja starša, ampak starše moje dekline...ampak jima bom povedal tko, kukr si zgoraj napisala... :approve:

freya
06.01.2006, 12:32
Freya...sej ne gresta moja starša, ampak starše moje dekline...ampak jima bom povedal tko, kukr si zgoraj napisala... :approve:

doch, mal sem površna

anyway, denar lahko dasta tudi svoji hčerki, pa si bo sama kupila kakšne čevlje, tebi ne bo treba
v glavnem, splača se nehat, ker se pripravlja rigorozen protikadilski zakon in cene cigaret se bližajo cenam žefrana. ko sem hodila po Italiji, kjer že velja tak zakon, je bilo kadilcem prav neprijetno (mučno), nam pa tudi, ker smo se jim morali precej prilagajati.

milijana
07.01.2006, 14:44
doch, mal sem površna

anyway, denar lahko dasta tudi svoji hčerki, pa si bo sama kupila kakšne čevlje, tebi ne bo treba
v glavnem, splača se nehat, ker se pripravlja rigorozen protikadilski zakon in cene cigaret se bližajo cenam žefrana. ko sem hodila po Italiji, kjer že velja tak zakon, je bilo kadilcem prav neprijetno (mučno), nam pa tudi, ker smo se jim morali precej prilagajati.

:kmet: Prva vrstica 4, za drugo vrstico ocena 5, treja 1, se ti ne zdi, da si strpna do ljudi, ki so sicer zaradi svoje razvede ubogi (lastna izkušnja) z malo truda in volje pa bi lahko stopili čez prag odvisnosti:big:

delavec67
12.05.2006, 07:56
Ne vem, ce ta tema sodi sem, pa vseeno me zanimajo vasa mnenja!!!
Ko sem spoznal mojo sedanjo zeno je ze kadila. Na zacetku sem jo hotel nekako prepricati, da naj neha , vendar mi nekako ni uspelo... OK sem se sprijaznil s tem... Sedaj, ko so otroci tukaj, pa me njeno kajenje vedno bolj moti... Cigaretni ogorki doma v pepelniku... v avtomobilu itd.. Tudi ko gremo z otroki skupaj na sok.. kavico...itd. poiscemo prostor kjer se kadi... Kot ze povedal to me vedno bolj moti.. ne vem kaj narediti...
Z zeno sem se ze veckrat pogovarjal o tej zadevi, vendar nekakor sploh noce slisati, da bi prenehala kadit... Kaj mislite vi o tem??
LP
p.s. jaz sem nekadilec :2thumbs:

bradonja
12.05.2006, 08:00
ce te je ze na zacetku to motilo oz. si striktno proti temu, se ne bi porocil z njo....
ok lustn je to rect....
mah se ji povej, da naj neha kadit, sprintaj ji kak clanek o zdravju in kajenju....otroke nahujskaj, da naj ji tezijo....

bobi
12.05.2006, 08:00
Če kadi samo doma to ni problem, hudič je ko začne kaditi tudi drugod :)

delavec67
12.05.2006, 08:12
ce te je ze na zacetku to motilo oz. si striktno proti temu, se ne bi porocil z njo....
ok lustn je to rect....
mah se ji povej, da naj neha kadit, sprintaj ji kak clanek o zdravju in kajenju....otroke nahujskaj, da naj ji tezijo....

hmm... ta taktika z otroki se mi ne dopade :( ne mislim hujskat otroke proti zeni.... hotel bi , da ona to sama dojame , da kajenje ni zdravo kot si napisal...
Tudi jaz nisem maral tega, da me ona hoce spremeniti oz. odvrniti od moji navad.. sport.. hobijev... itd..
Zato sva se ze nekako na zacetku odlocila , da ostaneva vsak pri svojem... In sedaj kot ze napisal, mi to kajenje gre vedno bolj na zivce.... :(

bradonja
12.05.2006, 08:18
a potem se poljubljas s pepelnikom
;)
najbolje. da za nekaj casa zamenjata vloge....ti zacni kadit, ona pa naj se ukvarja s sportom
:D

delavec67
12.05.2006, 08:23
[QUOTE=bradonja]a potem se poljubljas s pepelnikom
;)

ta stavek verjetno razumejo samo tisti, ki so v podobni situaciji kot jaz :2thumbs:

bradonja
12.05.2006, 08:24
ok resno.....pojdi v ZD po kaksne brosure in jih diskretno nastavi na mesto, kjer jih bo lahko nasla....ali pa med posto itd....mogoce bo kaj prebrala in zacela misliti s svojo glavo....

mrjerry
12.05.2006, 08:27
Pri meni sta obratni vlogi - jaz kadim, ona ne. Se nikoli jih nisem slisal zaradi tega, ker hodiva v kadilske dele lokalov. Se trudim, da ji takoj po ciku ne pritisnem kaksnega mastnega na usta - v bistvu si ga dostikrat kar sama vzame (does that mean she really loves me?).

Ampak: ce bo zahtevala, da se usedeva med nekadilce, ji tega ne bom zameril. V svoji hisi ne mislim kadit, puscanje ogorkov v avtu je pa sploh neki najbolj odurnega (ker so ogorki tisti, ki najbolj smrdijo - dim se zlufta, tisto pa mal tezje).

Moj nasvet tebi pa je naslednji: preprosto ne it z njo med kadilce. Povej ji, da ti gre to na jetra, da naj ona gre, ce ji to pase, ti jo bos pa pocakal, magari zunaj.

delavec67
12.05.2006, 08:32
Pri meni sta obratni vlogi - jaz kadim, ona ne. Se nikoli jih nisem slisal zaradi tega, ker hodiva v kadilske dele lokalov. Se trudim, da ji takoj po ciku ne pritisnem kaksnega mastnega na usta - v bistvu si ga dostikrat kar sama vzame (does that mean she really loves me?).

Ampak: ce bo zahtevala, da se usedeva med nekadilce, ji tega ne bom zameril. V svoji hisi ne mislim kadit, puscanje ogorkov v avtu je pa sploh neki najbolj odurnega (ker so ogorki tisti, ki najbolj smrdijo - dim se zlufta, tisto pa mal tezje).

Moj nasvet tebi pa je naslednji: preprosto ne it z njo med kadilce. Povej ji, da ti gre to na jetra, da naj ona gre, ce ji to pase, ti jo bos pa pocakal, magari zunaj.

no ta tvoj odnos kot kadilec se mi tudi zdi nekako fer.... predstavljaj si , da imas dva mala froca zraven in ta gresta med kadilce zaradi tega, da mama lahko enega pokadi... :nonono:

mrjerry
12.05.2006, 08:36
Ni sans :approve:

sadie_007
12.05.2006, 08:43
te ful štekam, k moj tud precej kadi ... pa sama nisem nekadilka, ampak občasno prižgem, včeih tri na dan, včasih en teden nč ... ko mi zapaše pač (in tko tud mislim, da bi nekako moglo bit)

on mi gre pa na živce, k zjutri takoj enga pržge, pa zvečer, preden gre spat, obvezno še enga ... pa preden se usede v avto, pa pred fitnesom, pa po fitnesu, pa ko nese smeti dol, pa ob kofetu ... pol ga pa vsake tolk mal napiizdim, pa je par dni boljš ... dvomim pa, da bo kdaj nehal in tega se zavedam

ampak sva se pa dogovorila, da v stanovanju se ne kadi :approve: ... k če bi lohk še pred TV-jem, pol bi blo pa za crknit in če bi vztrajal pri čem takem, pol bi nehala z njim ... k to bi se mi zdel pa že absolutno preveč in ignorantsko od njega, če me ne bi niti tolk upošteval

aja ... pa preden bova imela otorke se bova zmenila, da se v njihovi prisotnosti ne kadi ... ampak pravim PREDEN jih bova imela

delavec67
12.05.2006, 08:53
te ful štekam, k moj tud precej kadi ... pa sama nisem nekadilka, ampak občasno prižgem, včeih tri na dan, včasih en teden nč ... ko mi zapaše pač (in tko tud mislim, da bi nekako moglo bit)

on mi gre pa na živce, k zjutri takoj enga pržge, pa zvečer, preden gre spat, obvezno še enga ... pa preden se usede v avto, pa pred fitnesom, pa po fitnesu, pa ko nese smeti dol, pa ob kofetu ... pol ga pa vsake tolk mal napiizdim, pa je par dni boljš ... dvomim pa, da bo kdaj nehal in tega se zavedam

ampak sva se pa dogovorila, da v stanovanju se ne kadi :approve: ... k če bi lohk še pred TV-jem, pol bi blo pa za crknit in če bi vztrajal pri čem takem, pol bi nehala z njim ... k to bi se mi zdel pa že absolutno preveč in ignorantsko od njega, če me ne bi niti tolk upošteval

aja ... pa preden bova imela otorke se bova zmenila, da se v njihovi prisotnosti ne kadi ... ampak pravim PREDEN jih bova imela

ja , hvala da me se kdo razume... ves premalo sem pameten in ne vem kako bova z zeno dopovedala otrokom da naj ne kadijo, da to ni zdravo itd... ko pa mami sama kadi....
no moja zena kadi samo na hodniku, pa vseeno ko prides v bajto ze takoj "prijetne" disave....
pa tudi zobna pasta ne pomaga proti "nikotinskim disavam" zato sem preprican, da bi tudi zvecer padlo vec cmokecov ce tega ne bi bilo :P

mrjerry
12.05.2006, 09:02
Ali bodo otroci kadili ali ne, naj te ne skrbi. Moj fotr je kadil, ko sem bil majhen (potem je nehal), pa to ni vplivalo na mojo odlocitev, da bi zacel kaditi. Mas kup otrok, ki ne kadijo, starsi pa kot turki in obratno. Dosti vec je odvisno od otrokove samopodobe, druzbe, nacinu razmisljanja, ali pa je preprosto zapeceno v njem, da mu bo to vsec (ali pa da mu ne bo vsec). Vse to so urban legends. Tudi na zenino kajenje kaj dosti ne mores vplivati. Lahko samo ne hodis z njo v zakajene prostore, ji ne dajes tolerance `samo se tole skadim', ko se mudi in v skrajni sili vzames blazino in kovtr ter se preselis na kavc, ce te moti, da je sla zakajena spat.

delavec67
12.05.2006, 09:20
Ali bodo otroci kadili ali ne, naj te ne skrbi. Moj fotr je kadil, ko sem bil majhen (potem je nehal), pa to ni vplivalo na mojo odlocitev, da bi zacel kaditi. Mas kup otrok, ki ne kadijo, starsi pa kot turki in obratno. Dosti vec je odvisno od otrokove samopodobe, druzbe, nacinu razmisljanja, ali pa je preprosto zapeceno v njem, da mu bo to vsec (ali pa da mu ne bo vsec). Vse to so urban legends. Tudi na zenino kajenje kaj dosti ne mores vplivati. Lahko samo ne hodis z njo v zakajene prostore, ji ne dajes tolerance `samo se tole skadim', ko se mudi in v skrajni sili vzames blazino in kovtr ter se preselis na kavc, ce te moti, da je sla zakajena spat.

tudi to kaj si napisal se strinjam s tabo... predvsem kaj se zene tice... ne morem vplivati na njeno kajenje..
kaj se pa otrok tice (ne vem ali jih ti imas ali ne) pa jih bom zagotovo probal usmerit med nakadilce... zavedam pa se tudi tega kar si napisal, da to ne bo odvisno samo od mene temvec tudi od drugih dejavnikov.. druzbe... posebaj, ko bodo ta "kritina leta " nastopila ....
Glede na to kako so otroci danes navihani pa me ne bo cudilo, ce bom dobil odgovor "Ja saj mami tudi kadi" !!

bradonja
12.05.2006, 09:20
tocno tako.....ali bodo otroci kadili ali ne je res odvisno od samopodobe in vzgoje....ceprav mama kadi, ce se jih vzgaja, da kajenje ni zdravo itd....pa sploh ce ima mama tezave z zdravjem - kasljanje itd....potem ni receno, da bodo kadili....pr nas je tud fotr kadil, pa mene ni nikol niti zammikal, da bi probal, pac mi smrdi in bliznjih kontaktov s kadilci se izogibam - beri lubckanja
na vsakem moznem koraku jo opozori, da nima prav, kot ze receno, ne iti v kadilski prostor, ne jo cakat, da se enga prizge itd....pa bo kmalu skapcala

delavec67
12.05.2006, 09:27
tocno tako.....ali bodo otroci kadili ali ne je res odvisno od samopodobe in vzgoje....ceprav mama kadi, ce se jih vzgaja, da kajenje ni zdravo itd....pa sploh ce ima mama tezave z zdravjem - kasljanje itd....potem ni receno, da bodo kadili....pr nas je tud fotr kadil, pa mene ni nikol niti zammikal, da bi probal, pac mi smrdi in bliznjih kontaktov s kadilci se izogibam - beri lubckanja
na vsakem moznem koraku jo opozori, da nima prav, kot ze receno, ne iti v kadilski prostor, ne jo cakat, da se enga prizge itd....pa bo kmalu skapcala

no da ne bo pomote.... z zeno se drugace dobro razumeva... zato jo nocem na vsakem koraku opozarjati , da nima prav... mislim, da to ne vodi nikamor... samo k prepirom....

Sacha
12.05.2006, 09:30
Tvoja žena mora sama priti do spoznanja, da v prvi fazi škoduje sebi in neposredno še vam ostalim. Ne pomaga teženje, zaradi tega se lahko le kregaš, pomaga le zdrav in razumski pogovor o tem njenem početju kako škodljiv je za ostale če se že požvižga nase.

Ponavadi ljudje dojamejo ko se jim kaj zgodi....

Citymamba
12.05.2006, 09:55
Ko sem spoznal mojo sedanjo zeno je ze kadila. Na zacetku sem jo hotel nekako prepricati, da naj neha , vendar mi nekako ni uspelo... OK sem se sprijaznil s tem... Sedaj, ko so otroci tukaj, pa me njeno kajenje vedno bolj moti... Cigaretni ogorki doma v pepelniku... v avtomobilu itd.. Tudi ko gremo z otroki skupaj na sok.. kavico...itd. poiscemo prostor kjer se kadi... Kot ze povedal to me vedno bolj moti.. ne vem kaj narediti...
Z zeno sem se ze veckrat pogovarjal o tej zadevi, vendar nekakor sploh noce slisati, da bi prenehala kadit... Kaj mislite vi o tem??
LP
p.s. jaz sem nekadilec :2thumbs:Nateraj hudiča u božju mater pa boš videl kako hitro bo nehala cuzat čik. Ko ji zagroziš, da boš šel od nje in socialni povedal, da zastruplja deco jo bo hitro srečala pamet.

sJavorshek
Sam kadim, ampak ti svetujem takole. Ne toleriraj.
Ko greste z otroki ven, se sam usedi v nekadilski prostor z otroci. Prvič te bo čudno gledala, ampak ji potem diskretno povej, da otrok ne boš izpostavljal kadilcem. Če želi, naj odide v kadilski del na cigaret in naj se vrne. :dontknow:
Bolj jo boš forsiral, naj ne kadi itd, bolj jo boš odvračal od tega. Pokaži ji, da jo imaš rad, kljub razvadi, ampak da nekje potegneš mejo.

Otroke pa nikar ne forsiraj v nekadilske vode, še posebno ne na kake ekstremne načine. Kar starši pravijo, da ni v redu, bodo ob prvi priliki, ko so sami sprobal. Če se z ženo strinjata, da otroci naj nebi kadili, naj jim sama občasno pve, ob priliki, da to ni zdravo itd, nikar pa nič ne forsiraj, ker bo delovalo le kot bumerang. Dobil jih boš sam po glavi. :veryevil:

roxa
LP

to je problem ja...

jaz če bi mi pasalo ne bi nehala ga ni na svetu, da mi lahko prepreči...sicer pa zakaj bi pa morala ona nehat?
zato, ker tebe tko zlo moti?

joj:nonono: :nonono: :nonono:

roxa
12.05.2006, 09:57
Ko greste z otroki ven, se sam usedi v nekadilski prostor z otroci. Prvič te bo čudno gledala, ampak ji potem diskretno povej, da otrok ne boš izpostavljal kadilcem. Če želi, naj odide v kadilski del na cigaret in naj se vrne. :dontknow:
Bolj jo boš forsiral, naj ne kadi itd, bolj jo boš odvračal od tega. Pokaži ji, da jo imaš rad, kljub razvadi, ampak da nekje potegneš mejo.

dobro si tole povedal...ima smisel tko probat:D

april
12.05.2006, 10:10
Nateraj hudiča u božju mater pa boš videl kako hitro bo nehala cuzat čik. Ko ji zagroziš, da boš šel od nje in socialni povedal, da zastruplja deco jo bo hitro srečala pamet.

ja pajade, glih socialna se ukvarja s problemom kajenja. Če bi blo to res, bi bli že mnogi brez čika v ustih, in na centru mnogo več zaposlenih...;)

delavec67
12.05.2006, 10:26

Otroke pa nikar ne forsiraj v nekadilske vode, še posebno ne na kake ekstremne načine. Kar starši pravijo, da ni v redu, bodo ob prvi priliki, ko so sami sprobal. Če se z ženo strinjata, da otroci naj nebi kadili, naj jim sama občasno pve, ob priliki, da to ni zdravo itd, nikar pa nič ne forsiraj, ker bo delovalo le kot bumerang. Dobil jih boš sam po glavi. :veryevil:

saj ravno to poskusam ze nekaj casa, na zalost mi ne uspeva najbolje... :( poskusam najti neki kopromis, naj ona naprej kadi, ce ji tako pase... seveda pa se mora ozirati tudi na nas .. druge clane druzine... napisat je lazje kot dejansko izvesti.... predstavljaj si, da gremo na sok in kavico in sedimo vsak v svojem delu kafica... :nonono: moski pa tako veste kako je to z zenami, da nas hitro "zapeljejo" in jim potem damo prav, samo da je "mir pri hisi" !!!

Kahla
12.05.2006, 10:40
LP

Je ona teb rekla, da nehi zjat fuzbal?

Kahla
12.05.2006, 10:46
Ja. Ne. Vsak ma svojo odvisnost.

Sacha
12.05.2006, 10:50
to je problem ja...

jaz če bi mi pasalo ne bi nehala ga ni na svetu, da mi lahko prepreči...sicer pa zakaj bi pa morala ona nehat?

joj:nonono: :nonono: :nonono:Samo poglej roxič, ona s kajenjem škodi bližnjim okoli sebe, že zaradi vesti, da ve kaj dela bi morala razmisliti kako naj to počne ne da bi pri tem trpeli ostali. Več bo škode, če se bodo otroci in mož cel čas umikali(saj bo začelo presedati tako njej kot ostalim, ker bo izolirana) kot če bi se ona magari na balkon umaknila ali pa pokadila cigareto predno stopi v avto.
Vseeno mislim, da je na njej, da to tako naredi, da drugi okoli nje ne občutijo odpora.

roxa
12.05.2006, 10:52
Samo poglej roxič, ona s kajenjem škodi bližnjim okoli sebe, že zaradi vesti, da ve kaj dela bi morala razmisliti kako naj to počne ne da bi pri tem trpeli ostali. Več bo škode, če se bodo otroci in mož cel čas umikali(saj bo začelo presedati tako njej kot ostalim, ker bo izolirana) kot če bi se ona magari na balkon umaknila ali pa pokadila cigareto predno stopi v avto.
Vseeno mislim, da je na njej, da to tako naredi, da drugi okoli nje ne občutijo odpora.

imaš prav ja...sam tale tle hoče enostavno, da ona neha pač zato, ker njega moti...
imam doma pri starših tak primer....mama kadi že 20 let, oče je pred 15 nehal in zdaj zahteva naj ona tud...

tale primer pa...po mojem ona ni tko netolerantna do otrok...itd...po moje se gre za njegov princip in ta recimo name ne deluje;)

Sacha
12.05.2006, 10:54
imaš prav ja...sam tale tle hoče enostavno, da ona neha pač zato, ker njega moti...
imam doma pri starših tak primer....mama kadi že 20 let, oče je pred 15 nehal in zdaj zahteva naj ona tud...

tale primer pa...po mojem ona ni tko netolerantna do otrok...itd...po moje se gre za njegov princip in ta recimo name ne deluje;)

Aja, no sam da se ve za kaj gre :D;):kisses:

roxa
12.05.2006, 10:57
Aja, no sam da se ve za kaj gre :D;):kisses:

preberi njegova prva dva stavka...;)

Sacha
12.05.2006, 10:59
preberi njegova prva dva stavka...;)Sej sem, samo ga nisem resno vzela :D

mrjerry
12.05.2006, 11:10
Tuki je problem v konfliktu interesov. Ce onadva sama ne moreta najti sebi primerno resitev, potem nobeni predlogi ne bodo pomagali.

mrjerry
12.05.2006, 11:11
saj ravno to poskusam ze nekaj casa, na zalost mi ne uspeva najbolje... :( poskusam najti neki kopromis, naj ona naprej kadi, ce ji tako pase... seveda pa se mora ozirati tudi na nas .. druge clane druzine... napisat je lazje kot dejansko izvesti.... predstavljaj si, da gremo na sok in kavico in sedimo vsak v svojem delu kafica... :nonono: moski pa tako veste kako je to z zenami, da nas hitro "zapeljejo" in jim potem damo prav, samo da je "mir pri hisi" !!!

Potem imas pa 2 problema, ne samo enega ;)

roxa
12.05.2006, 11:14
Tuki je problem v konfliktu interesov. Ce onadva sama ne moreta najti sebi primerno resitev, potem nobeni predlogi ne bodo pomagali.

problem je v njemu, ker hoče, da neha...in si pri tem zmišljuje, da zarad otrok...itd...

zakaj?
saj je ves čas vedel, da kadi.
zakaj si potem ni našel nekadilko?

jaz osebno ne maram tipov, ki pijejo in se jih izogibam:dontknow:

mrjerry
12.05.2006, 11:21
Po tej logiki bi si jaz ze danes poiskal zensko, ki ima fantasticno sluzbo, je noro bogata, druzbeno vplivna in ima svojo nespremenljivost zavarovano pri vseh vecjih svetovnih zavarovalnica, za povrh pa se pri mafiji in triadah (za vsak slucaj). V odnosu se stvari spreminjajo, vcasih veliki hudourniki hitro usahnejo, majhne kapljice pa naredijo ocean.

Tip je lepo napisal, da njega osebno moti, da zena kadi in opisal situacije, ki ga se posebej motijo. Otroke je navedel kot bonus, zato ne mors rect, da so otroci temelj njegovega negativnega mnenja o njenem kajenju. To, kar imata onadva, je konflikt interesov. Tega pa lahko resis samo tako, da skupaj s partnerjem pretehtas moznosti, das na mizo argumente in protiargumente ter si pripravljen na kompromis (zelo malo je verjetno, da bos iztiscal svoje).

roxa
12.05.2006, 11:25
sam finta je v tem, da ga moti kajenje že od samega začetka...in mislim, da če mu je tolk hudo bi lahko ukrepal že takrat...drugač pa mislim, da je ne bo prepričal.

mrjerry
12.05.2006, 11:27
Se ti se nikdar ni zgodilo, da te je pri partnerju nekaj sicer motilo, vendar si ga vseeno sprejela kot partnerja?

Sacha
12.05.2006, 11:27
sam finta je v tem, da ga moti kajenje že od samega začetka...in mislim, da če mu je tolk hudo bi lahko ukrepal že takrat...drugač pa mislim, da je ne bo prepričal.Kolikor sem jaz razumela ga prej ni toliko motilo, ker je mislil, saj bo, samo to je sedaj prešlo v bolj motečo situacijo kot si je takrat mislil.

roxa
12.05.2006, 11:33
Se ti se nikdar ni zgodilo, da te je pri partnerju nekaj sicer motilo, vendar si ga vseeno sprejela kot partnerja?

ja, še vedno se mi...ampak ta primer je ****** tko, kot je ****** članek, ki sem ga natipkala....
mene, če nekaj na človeku takoj moti (hudo moti) se umaknem....

sicer je pa rekel, da ga ni tolk motilo, ampak da jo je poskušal prepričati naj neha že od samega začetka...:censored:

roxa
12.05.2006, 11:35
Ko sem spoznal mojo sedanjo zeno je ze kadila. Na zacetku sem jo hotel nekako prepricati, da naj neha , vendar mi nekako ni uspelo... OK sem se sprijaznil s tem...

tkole je povedu...

no pa še to mu povem...NISI SPREJEL...VEDNO TE JE MOTILO:think:

matt
12.05.2006, 11:40
preselta se v kak blok, ki je znan po tem, da ma plinsko lajtngo sumljivo.

delavec67
12.05.2006, 11:43
tkole je povedu...

no pa še to mu povem...NISI SPREJEL...VEDNO TE JE MOTILO:think:

roxa... verjemi mi, z zeno sem skupaj 15 let... hotel sem ji odsvetovati cigarete predvsem zaradi zdravstvenih ralogov ne zaradi mene... ce tega ne bi sprejel ne bi zdrzal 15 let...... motiti me je zacelo zadnja leta,j ko so otroci v druzini, kot ze napisal, ko gremo ven se vecinoma vsedemo pri kadilcih.... in to je to kaj me moti....:nonono:

roxa
12.05.2006, 11:43
preselta se v kak blok, ki je znan po tem, da ma plinsko lajtngo sumljivo.

ti me pa zmeri tko prekleto fajn nasmejiš:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:

roxa
12.05.2006, 11:45
roxa... verjemi mi, z zeno sem skupaj 15 let... hotel sem ji odsvetovati cigarete predvsem zaradi zdravstvenih ralogov ne zaradi mene... ce tega ne bi sprejel ne bi zdrzal 15 let...... motiti me je zacelo zadnja leta,j ko so otroci v druzini, kot ze napisal, ko gremo ven se vecinoma vsedemo pri kadilcih.... in to je to kaj me moti....:nonono:

aha...ok..:clown:

sam, če ji v 15 letih nisi dopovedal...nehaj in vžgi varijanta, ki so ti jo že tle predlagali-mogoče bi pa ta zalegla;)

mrjerry
12.05.2006, 11:49
Men se zdijo take mascevalne resitve ful brez veze. Enkrat si vzemi cas in ji mirno povej, da te to moti in da naj o tem malo razmisli. In potem skupej poiscita eno varianto, ki je v globalu obema sprejemljiva. Sej hoces resit konflikt, ne pa ga se poglobit.

Jelengar
12.05.2006, 11:51
Jaz sem imel popolnoma isti primer. Dokler ni bilo otrok me to ni motilo, ceprav je kadila kot Turk. Ko so prisli pa otroci sem ji naravnost avtoritarno prepovedal kadit v stanovanju. Rekel sem ji, da samo sebe lahko zastruplja kolikor hoce, ampak mojih otrok pa ne bo. Tega ne bom dovolil. Pepelnik sem pa postavil na balkon. Je zaleglo. Ce bi jaz bil na tvojem mestu, bi z otroci izkljucno sel samo v take lokale, kjer je prostor za nekadilce !!! Potem se naj pa tvoja zena odloci ali zeli bit s svojo druzino ali z dimom. :approve:

roxa
12.05.2006, 11:53
Jaz sem imel popolnoma isti primer. Dokler ni bilo otrok me to ni motilo, ceprav je kadila kot Turk. Ko so prisli pa otroci sem ji naravnost avtoritarno prepovedal kadit v stanovanju. Rekel sem ji, da samo sebe lahko zastruplja kolikor hoce, ampak mojih otrok pa ne bo. Tega ne bom dovolil. Pepelnik sem pa postavil na balkon. Je zaleglo. Ce bi jaz bil na tvojem mestu, bi z otroci izkljucno sel samo v take lokale, kjer je prostor za nekadilce !!! Potem se naj pa tvoja zena odloci ali zeli bit s svojo druzino ali z dimom. :approve:

tko se dela:approve: ...sam pri enih žena nosi hlače veš...in potem večno trpijo:D :D :D

Jelengar
12.05.2006, 11:55
to je problem ja...

joj:nonono: :nonono: :nonono:
Saj ni potrebno, da neha. neha naj samo otroke zastrupljat. ;)

roxa
12.05.2006, 11:59
Saj ni potrebno, da neha. neha naj samo otroke zastrupljat. ;)

ampak on hoče, da ona neha:dontknow:

Jelengar
12.05.2006, 12:03
predstavljaj si, da gremo na sok in kavico in sedimo vsak v svojem delu kafica... :nonono:
Ja in ???? Naj bo pac njena odlocitev kje bo sedela. A trije naj bi se prilagajali enemu, ki se ne more kontrolirat??? :nonono:
moski pa tako veste kako je to z zenami, da nas hitro "zapeljejo" in jim potem damo prav, samo da je "mir pri hisi" !!!
Ja ce ji pa dajes prav, potem pa ima prav, a ne? :nonono: Potem nam nehaj jamrat, a ne!? A si dec al ne? :nonono:

delavec67
12.05.2006, 12:05

hmm... verjetno bom res moral malo bolj "ostro" ukrepati, ceprav nisem privrzenec tistih , ki probleme resujejo na silo !!!:nonono: res mislim, da se bo eden moral prilagoditi trem, ne pa obratno !!!:2thumbs:

roxa
12.05.2006, 12:06
to se jaz že ves čas sprašujem:nonono: :dontknow:

Jelengar
12.05.2006, 12:08
ampak on hoče, da ona neha:dontknow:
Naj se sam odloci kaj zares hoce. :dontknow: Bi bilo pa lepo od matere, da bi pricela upostevat zdravje svojih otrok in jih ne izpostavljat pasivnemu kajenju, ce ze sebe zastruplja. :nonono:

Jelengar
12.05.2006, 12:12
hmm... verjetno bom res moral malo bolj "ostro" ukrepati, ceprav nisem privrzenec tistih , ki probleme resujejo na silo !!!:nonono: res mislim, da se bo eden moral prilagoditi trem, ne pa obratno !!!:2thumbs:
Ma ja seveda. :approve: In se nekaj. Kajenje ze dolgo ni cool. V bistvu je out.

matt
12.05.2006, 12:13
aja se en predlog: preselta se na skotsko - paklc po jurja osemsto (5£), in absolutna prepoved kajenja v vseh javnih prostorih (celo na avtobusnih postajah!) .. in ne pozabt, da je skoz slabo vreme ;)

Jelengar
12.05.2006, 12:17
Ze res, Matt, ampak v Dublinu je pa vec folka pred pubi kot v pubih. :D Vidu ta fenomen na lastne oci. :D

mrjerry
12.05.2006, 12:19
To je blo ze takrat, ko je bilo v pubih se dovoljeno kadit ;)

Jelengar
12.05.2006, 12:20
:dontknow: jaz sem to videl po prepovedi.

Cifra
12.05.2006, 12:24
Midva sva tud v pdobni situaciji, kot Sadie in njen. Moj nonstop kadi, jest pa na vsake svete cajte... odvisno od pitja alkohola :D
V njegovi sobci, kjer spiva, je tolk zakajeno, da je za po****it. In seveda moj tud vedno pred spanjem še 2-3 skadi, pol pa v takem spat. Pa še lufta se bolj slabo, ker je okno precej majhno :D
Sicer sem bla od doma navajena, da je bilo celo stanovanje zakajeno, ker je mat kadila 25 let, sem se pa v zadnjih 3eh letih, odkar ne kadi več, zelo navadila na luft brez cigaretnega dima.

roxa
12.05.2006, 12:41
aja se en predlog: preselta se na skotsko - paklc po jurja osemsto (5£), in absolutna prepoved kajenja v vseh javnih prostorih (celo na avtobusnih postajah!) .. in ne pozabt, da je skoz slabo vreme ;)

jaz bi tam živela:angel:

MyWay_SI
12.05.2006, 12:48
:2thumbs: :2thumbs:

Jelengar
12.05.2006, 12:51
Be careful for what you wish. :veryevil:

Sicer pa vidim, da imas cigaret v ustih. ;)

freya
12.05.2006, 12:56
Ko sva midva še oba kadila, je bil dogovor, da v stanovanju, avtu..ne kadimo.
ne moreš ji prepovedat kadit, lahko pa se dogovorite, kje in kdaj ni primerno kadit....

roxa
12.05.2006, 12:56
Sicer pa vidim, da imas cigaret v ustih. ;)

v resnici se pa odvajam...lepo mi uspeva...že 3 tedne nisem:approve: :approve: :approve:

roxa
12.05.2006, 12:57
Ko sva midva še oba kadila, je bil dogovor, da v stanovanju, avtu..ne kadimo.
ne moreš ji prepovedat kadit, lahko pa se dogovorite, kje in kdaj ni primerno kadit....

midva imava isto...me pa ne moti, da on kadi, pa se jaz recimo zdele odvajam:dontknow:

matt
12.05.2006, 12:58
Ze res, Matt, ampak v Dublinu je pa vec folka pred pubi kot v pubih. :D Vidu ta fenomen na lastne oci. :D
Sej tle je isti drek .. poleti sicer se gre, ampak pozim je pa kriza :)

mrjerry
12.05.2006, 13:01
morte z viskijem regulirat toploto?

roxa
12.05.2006, 13:03
morte z viskijem

:drunk: :P :yes:

matt
12.05.2006, 13:08
morte z viskijem regulirat toploto?:rolling:
babe ne .. so dost podlozene :P
drgac se pa v pubih popije vec vodke kot viskija. ..

partibrejker
12.05.2006, 14:02
LP
p.s. jaz sem nekadilec :2thumbs:mal več storpnosti nej kadi če ji paše ane:dontknow:

april
10.03.2007, 11:56
Hja, takole je na stvari...prenehala sem s kajenjem. Zdaj bo dobre tri tedne od zadnjega pokajenega cigareta.
Do tukaj vse ok, prav nič mi ne diši, me ne mika, vendar je problem kam z rokami, oziroma, namesto čika v ustih, skos nekaj žvečim, skos sem lačna, sladko, slano, ni važno, sam da so roke zapoljnene.

Očitno se v telesu pa le nekaj dogaja:dontknow:

Sedaj pa imam eno vprašanje za vas...

kaj ste počeli vi, ko ste se odvajali, oziroma kako ste to prebrodili?

In kaj naj jem, da se ne zredim , ker se mi je v tednu dni nabralo 2 kg:clown: :blush:

No ja...vsak nasvet bo dobrodošel

Hvala
april:2thumbs:

ponga
10.03.2007, 16:16
Moj oče je v tistem obdobju kar naprej lizike kupoval. :D

Nodika
10.03.2007, 17:00
Hja, takole je na stvari...prenehala sem s kajenjem. Zdaj bo dobre tri tedne od zadnjega pokajenega cigareta.
Do tukaj vse ok, prav nič mi ne diši, me ne mika, vendar je problem kam z rokami, oziroma, namesto čika v ustih, skos nekaj žvečim, skos sem lačna, sladko, slano, ni važno, sam da so roke zapoljnene.

Očitno se v telesu pa le nekaj dogaja:dontknow:

Sedaj pa imam eno vprašanje za vas...

kaj ste počeli vi, ko ste se odvajali, oziroma kako ste to prebrodili?

In kaj naj jem, da se ne zredim , ker se mi je v tednu dni nabralo 2 kg:clown: :blush:

No ja...vsak nasvet bo dobrodošel

Hvala
april:2thumbs:

ŠPORT! Tek v naravi, sadje (pa ne preveč), pitje nesladkanih napitkov,... štrikanje,.. nekaj kar ti bo koristilo in ne škodilo..:)

Predvsem ti pa svetujem prazne omare. Ničesar, kar imaš rada, in je redilno, ne kupuj. Ker, če bo omara prazna, bodo tudi "očke manjše".;) V trgovino hodi sita!

nattka
11.03.2007, 16:22
uh, kako leto sem sploh nisem kave pile, ker nisem znala brez čika ...:blush:

kar se kil tiče, se dogaja v telesu sprememba metabolizma in lahko se pojavi nekaj kil več ... rešitev je v športu, kmalu se uravnovesi apetit, metabilozem se umiri in ni več nevarnosti ...
sicer pa je vedno bolje nekaj kil več, kot cigareta v ustih ...

predvsem si najdi nov hobi ... pa naj bo tak, da te bo malo napolnil z adrenalinom ... ta je odličen za uravnavanje inzulina v krvi in s tem lakote ...

meni uspeva 9-to leto, v tem času nisem nikoli več prižgala cigarete ... sem pa morala urediti težo, ker nisem takoj našla nadomestila v športu ampak v sladkarijah ...

:2thumbs: čestitam na prenehanju kajenja ...