Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : MotoGP 2007

Teo
10.03.2007, 13:15
Pravkar je končala prva dirka letošnje sezone. Me prav čudi, da še nimamo teme tukaj, čeprav je po novem prenos tudi na PoopTV.

Komentator niti ni napačen, čeprav je dolgočasen in mal pojoče komentira. Recimo, da se bo po par dirkah privadil in se lepo sprostil. Žal sem ga poslušal samo kadar so bile na eurosport reklame... sori, sam ekipa na eurosportu mi je domača že vrsto let in njihovo komentiranje je za moje pojme lahko za zgled vsem. Deci se med komentiranjem očitno zabavajo, o njihovi strokovnosti pa ni debate. Komentarji na italjanski tv so mogoče v tehničnem smislu še boljši, saj je pol ljudi v motoGP italjanov in tako dobijo info o vseh tehničnih podrobnostih, ter o dogajanju v boksih med samo ekipo. Ker pa sam nisem prevelik fan italjanov, se držim eurosporta.

Še par besed o sami dirki. Ducatijeva hitrost:O ..na ciljni ravnini je imel 20km/h večjo hitrost kot Rossi. Vsekakor čestitke Stonerju za prvo zmago v kraljevskem razredu in kapo dol pred Ducatijem.

25.3. je dirka v Jerezu. Tam pričakujemo triumf Yamahe in Rossija. :) Je pač ena njegovih ljubših dirk.

forza 46

ježek
10.03.2007, 14:51
rossiju yamaha na ravnini ni šla.. ne sam ducati tut pedrosa je biu full hitrejši... yamaha ni bla nikol med najhitrejšimi.. polek tega pe je rossi mel drugačne nastavitve...:)
Casey pa full dobr vozu.. ze na kvalifikacijah je biu full hitr na dirki pa sploh supr. :2thumbs:

Kenny pa biu spet neki slab na kvalifikcacijah na dirki pa niti ni blo tolk slabo.. razn prvih neki krogou.. ampak sj bodo nekak tko kot lanskled na sred sezone nardil en dobr motor.. se posebi zj ku so dobil sponzorja ;)

Pr hondi pa nevem.. neki niso lih najbl pr seb... ker letos vse nekak kaže na tako slabo sezono kot je bla pa 2 let nazaj.. sam da jih bo letos gladko prehteu tudi ducati ne sam yamaha.. motor so po moje prevec prlagodil pedrosi.. ostalim pa motor nekak ne paše... glede pedrose sm pa tudi mal skeptičn vsaj za to sezono.. tak da so se pr hodi pomoje mal z***al

V Jereza pa... lansklet je biu ducati ceu vikend najbolsi... 1 in 2 na kvalifikacijah in zmaga capirossija na dirki pa tudi sete bi biu lahko 2 ce nebi ducati pac crknu.. tako da letos prcakujem neki podobnga...:approve:

Kar se tice pop tv-ja... pac je ze velik da sploh prenasajo dirke. komentatorja pa tak ni nobenga ku bi se dobr spoznou pa bi biu polek tega se dobr komentator... ampak do konca sezone bo vse skup 5x leps zgledal ku pa formula z alisicom...
Eurosport pa se zmeri zakon ;)

stLARA
11.03.2007, 08:41
Eh, mi bomo itak vedno nastrojeni proti našim komentatorjem, pa ne glede na vse, tudi če bo "dober". Smo pač že navajeni na to, da smo proti vsem že na začetku. :D

Sicer pa, em. :blush:
Res da je že dolgo, od kar sem dirke za motociklizem spremljala (takrat, ko so jih na naši nacionalki prenašali), toda - od kdaj so dirke ob SOBOTAH? :O :O :shy: :blush:

:angel:

Teo
11.03.2007, 10:38
ponavadi so ob sobotah takrat, ko so na isti vikend s F1 in pol še vsake tlk, zaradi kake čudne navade države gostiteljice. Zdaj je bla recimo v soboto, ker je v Katarju vikend petek in sobota. Nedelja pa je že delavni dan.

stLARA
11.03.2007, 13:24
aha, hvala za razlago :D

petergaja2
15.03.2007, 13:00
Moto dirke so ob sobotah samo v Assnu na Nizozemskem ter v Quatarju. Včasih, ko se je dirkalo še v Misanu je bila dirka ravno tako v soboto. Drugače pa so dirke vedno v nedeljo.

Ježek sorry, nč t n zastopm

Abronsius
15.03.2007, 17:37
Ja tale Ducatijeva hitrost na ravnini v primerjavi z Yamaho je bila že rahlo kriminalna. Rossi je bil praktično brez možnosti, tudi če bi v zadnji zavoj pripeljal kot prvi. :nonono: Upam, da uspejo pri Yamahi vsaj delno sanirat tale hendikep.

Komentator na Pop TVju je bil za moje pojme povsem soliden, sploh če upoštevamo, da je bilo tole zanjga prvič. Pomoje se bo čist soldino unesel, seveda pa tisti druščini na Eurosportu ne more priti blizu nihče.

ježek
15.03.2007, 18:46
no petrgaja sm popravu par besed ku so ble mogoče mal slab napisane.. sam če pa tega ne zastopš pa nwm k naj ti pomagam :p

Cedrik
20.03.2007, 16:44
Ja, res je!

Ducati jih bo letos nesel, verjemite mi. Edina možnost za Rossija je zame dirkališče v Angliji, saj je še najbolj ovinkasto, tu bo pa Ducati verjetno počepnil. Drugače pa je Stoner vsekakor zelo talentiran voznik. Dukati pa kaže zobe tudi v drugih razredih motociklizma. Počasi-a vztrajno

LP Cedrik

ježek
20.03.2007, 22:38
sam nevem.. men je tak vseen bol čudno kot ne... da je bla yamaha skoz najhitrejša na vseh testih skoz in povsod skor pa pol na pristih treningih tut.. pol pa na kvalifikacijah že mal slabš.. n soboto na Warm UP pa čist slabo. in na dirki isto... ne razumem zkaj na ovinkih se mi zdi da je yamaha še zmer bolša al pa vsaj enaka drugim... razmerje moči motorjev se pa tak ni moglo tak na hitro poslabšat v škodo yamahe

nelarozii
24.03.2007, 15:49
Rossi ima dobro izhodišče za jutrišno dirko :2thumbs:

Forza 46!!

ježek
24.03.2007, 22:30
mogoče si pozabu da ma pedrosa še boljše.. ;)

snežko
25.03.2007, 18:41
:) tokrat rossi ni pustil presenečenja. se je vedl celo dirko da bo zmagal...

Dalmatinec
25.03.2007, 19:30
:) tokrat rossi ni pustil presenečenja. se je vedl celo dirko da bo zmagal...

Se strinjam! Danes smo gledali dirko v stllu F1; Rossi ni dopustil presenečenja. Me pa veseli spet eno 2. mesto Pedrose!:2thumbs:

ježek
25.03.2007, 19:54
zgleda je ku da me dirka dobesedno ***e u glavo..

vrstni red do 3. mesta je biu enak moji lestvici nepriljubljenih dirkačev....
kennyju se je motor z***u
hopkins je padu
casey je biu pa nekak slab....

drugač je pa mela yamaha očitno prednost pred vsemi.. razn mogoče suzukijem.. glede na to da je biu še gnida edwards 3. tak čist u izi brez naprezanja...

krof
16.07.2007, 15:02
kaj mislite o letošnjem moto GP-ju??:rolling:

snežko
16.09.2007, 19:03
:) svoje čase je bla to resna redna tema, pa so šli zgleda vsi motoristi tega foruma že v pokoj. ampak današnja dirka si zasluži da malo obnovimo tole temo. čeprav kaže da je stoner letos že osvojil prvenstvo je danes portugalska pokazala nove razmerje moči. pedrosa s svojo hondo je bil realno hitrejši od caseya in rossija, a sta se ga valentino in casey držala celo dirko. krog pred ciljem rossi spektakularno prehiti za zmago in tako pokazal da ni za staro šaro. kapo dol.

kobilica
03.10.2007, 12:52
No, pa ga že skoraj imamo.. Zmagovalc mislim... Stoner in Ducati sta letos nepremagljiva. Rossi je imel letos strašne težave z gumami, motorjem. Verjamem, da mu bo drugo leto uspelo. Sicer pa imamo nov mladi up. Zakaj pa ne...

snežko
20.10.2007, 20:09
:) stoner je razred zase letos,...rossi pa je obupal...

Shorty
22.10.2007, 09:49
Rossi letos preprosto ni zmogel, ker je bilo preveč težal z Yamaho, pa tud gume je mel slabše! Upam, da se bo to do druzga leta popravl!?

kobilica
22.11.2007, 13:14
Sem prepričana, da se bo popravil. Menjal bo gume, upam, da bodo izboljšali Yamaho, govora je bilo tudi o tem, da prestopi k Ducatiju.

snežko
22.11.2007, 21:08
:) ja tko pač je - če maš dober motor in dobre gume - potem si pa č lahko tudi sam dober, če tega ni tudi rossi ne more nič....isto ko v foruli ena. to mi ni všeč

kobilica
23.11.2007, 06:58
Točno, zato bi jaz dala Stonerja in Rossija na enakovredne motorje, pa da vidimo, kdo je boljši...

ježek
25.11.2007, 10:50
evo mene tlele nazaj...
k tolk časa ni noben nč napisu sm mislu da je vse skup zamrlo pa sm pol opazu da vm je uspela še ena stran v celi sezoni ;)

no kakorkol ker od jereza nism nč napisu bi napisu neki o celi sezoni in sicer bla je odlična ;)
kjub temu da vse skupi ni blo nevem kak zanimiu je vsaj zmagu tisti ki bo pr men naslediu nekoga za kterga sm naviju skor celih 9 let., dokler ni letos končou svojo kariero...
Velik jih prau da je zmagu sam zarad najbolšga motorja pa gum...
gume so bl najbolše tuki ni dvoma... motor je biu res najhitrejši na ravnini( z izjemo zadnje dirke) ampak noben pa ne ve če je biu motor res najbolši.. ducati je biu vedno najhitrejši na ravnini pa nikol ni biu najbolši...
če gledaš po uspehih ostalih bi reku da ne... če gledaš po lorisu ki je zablesteu takoj na suzukiju bi tut reku da ne.. melandri se tut ni izkazu na prvem testu.... eno je pa sigurno jasno... da je bla yamaha slabši motor od ducatija... ampak tut če bi rossi bil na enakem motorju caseya pomojem nebi mogu premagat ;)(ampak to je samo moje mnenje)...
odločitev rossija po sezoni da zamenja gume se mi ne zdi precej pametna... michelin sigurno lahko čez zimo nadoknad kar je izgubu...še posebi ker majo dost motivov da bodo to nardil... in rossi... bo sam za vse s polovico moštva.. polek tega pa bo treba se še prlagodit na gume... namest da bi tist del testiranj porabu za razvoj motorja ki je itak slab...
vrjamem da se bo rossi nasledn let sekiru da je zamenu gume...
ampak lahko mu uspe ker glede na to kakšn voznik je če njemu nebo uspel nebi nobenmu...

torej snežko... vedno je tak da če sta dva vsaj prbližno enako dobra bo zmagu tist ko ma bolši motor... v F1 je pa tak da če si dost slab lahko premagaš izjemno dobrega ki ma slabši avto... v motogp tega ni... če nisi dober maš lahk nevem kak motor pa šezmer nimaš zagotovjene zmage...
tut rossi je dokazu da se pač da s takim motorjem premagat ostale na bolših motorjih... casey je pa pač predobr da bi rossi lahko proti njemu nadoknadu razliko ki jo delajo motorji...

in ka kj mislte glede tega da si rossi želi k ducatiju?... pomoje v tovarniški ekipi ni več prostora.. še posebi če bo melandri dosegu pričakovanja rossija sigurno nebo noben pogrešu... tk da je edina rešitev honda... bi ga vzel nazaj k repsolu? pomoje da ne... ostala moštva honde pa tak nimajo za burek..
zakaj? zarad politike ki se jo gre honda... nasledn let bodo dal vsm priavtnim ekipam zadnje verzije letošnjega motorja... in s tem honda pomoje dela napako.... če bi mela več novih motorjev(kot jih ma ducati al pa yamaha) bi biu tut razvoj bollši...
verjetno bosta tut suzuki in kawasaki zlo napredovala... in tk bi dobil 5 različnih proizvajalcev ki bi bli zlo konkurenčni :)
a si predstavljate rossija na kawasakiju :P
na suzuki ga pa jst ne pustim :D

pa če pogledamo zadnjo dirko in namenm še neki besed o daniju... če bi dani vozu vsako dirko tak kot jo je v valenciji bi bil pomoje že zdavni prvak... je pa v svoji motoGP karieri pokazu takih predstav največ 5.... medtem ko ga je med sezono še clo nicky premagvou... pa sj ne rečem da nicky ni dobr sam tok pa spet ne... ampak nasledn let pa vsi na bridgestone... michelin lahk da bo bolši pa bo nicky v boju za naslov :P pedrosa tak in tak nebo celo sezono dobr...

pa če pogledamo mal prestope... melandri na ducatija.. glede nato kak dobr je pa da je sposobn zmagat dirko si zasluž tak motor... tista honda je bla itak za en k***... sam problem je da je v ekipi že en ki je full dobr in se bo mogu zlo potrudt da bo številka 1 v ekipi...
hopkins k kawasakiju... prouzaprou nevem zakaj.. sej je meu pr suzukiju dobr paket... čeprou na testiranjih tut kawasaki kaže zobe... mogoč mu pa uspe :)
njegovo mesto je na suzukiju zapolnu capirossi in že na začetku pokazu da še ni za u penzijo... pomoje bo nasledn let suzuki še bolši kt letos in bosta oba na suzukiju še bolša kot letos :)
za depunieta nism biu sigurn da se je prou odloču čeprou je na hondi odličn... padat pa šezmeri ni nehu hehe :) no ampak tut kawasaki se je zlo izbolšu... upam da nebo tk kt pr nakanotu :/
novinci pa tak... mislm da noben nima materjala za kej več nardit... yamaha pač yamaha honda pa tak nebo dala materjala... tk da od nobenga ne prčakujem kej preveč... mogoč da bodo premagal moštvene kolege... :)

sicer pa bomo vidl 9. 3. 08 ko bo nasporedu prva dikr v novi sezoni... in prva nočna dirka v zgodovini... še posebi me veseli da bo pred F1 :) sj kolkr jst vem je bla tut ideja najprej za motoGP al kako...
razsvetlitev je bla dobra ka so pokazal tut testi.. čeprou... kolkr sm gledu bi lahk dal še kkšn refletorčk več :D
ampak pomoje da je telih 66 tisoč kr maximum k ga lahk nardijo... konckounceu bo šlo velik štroma... :)
kakorkol.. jst kr čutm da bo janez (hopkins) zmagu ;)

no to naj bi blo vse.. bi še kj napisu pa mt teži da morm na kosiu
no upam da vm nau šlo preveč u nos kar sm napisu... še posebi tistim rossi fanom... ker sm se mal prot njemu obrnu... sam to mam v naravi :P

LP

snežko
13.04.2008, 09:42
:) deni al rossi?? stoner v krizi:

snežko
13.04.2008, 18:15
:) ja no - noben od obeh - prva zmaga za jorgeta. lorenzo je pokazal da misli resno že letos, čeprav je prvo leto v gp. malo me spominja na lewisa v f1 lani....me zanima če bo res tudi tako skozi sezono...deni drugi in rossi tretji...yamaha se je lepo pobrala po lanskem debaklu, težave pa ima stoner, ki je bil šele 6 pa še to pa nekaj odstopih...jo je dobro odnesel...in verjamem da letos ne bo obranil naslova...ampak bo prvak eden izmed današnje trojice na stopničkah.

ježek
23.04.2008, 16:27
glede zadnje dirke v estorilu je blo tak.. lorenzo je odpelu izjemno, vednar pa ne prčakujem da bo vsako dirko tko... tut dani je v prvi sezoni kdaj odpelu izjemno na ostalih dirkah pa povprečno letos pa mislm da bi biu lahko njegou čas ampak mora bit skoz celo sezono konstantno pri vrhu... rossi letos pomojem nima za burek, v estorilu je bil lahko samo srečn da je pršu na podium, ker bi ga dovi in nicky če nebi padla tk pojedla... ampak sta padla in kar je je... res pa je da je rossi na bridgestonu in sta bli zadnji dve dirki zanj težki, še težji sta bli za stonerja, ki ima polek gum težave še z ducatijem in težave pr ducatiju so tolk velke, da jih niti casey ne more nadomestiti.. ampak na kitajskem bo velik laži pomoje, ker bi proga tako gumam kot motorju morala bol ustrezat...
tk da na nasledni dirki prčakujem pravi boj rossi stoner, pa kakega suzukija pa kwasakija v ospredju, kaj pa lahko repsolovca pa ostale yamahe na michelinu nardijo bomo pa vidl... dovi pa tak ni važno kaj pa kje voz vedno bo dobr.. po moje je še bolji od lorenza, sam na precej slabšem motorju, ko bo pa naslednje leto na kakem bolše motorju ga bo pa že nesu (tk ko je stoner pedroso lansklet)...
glede naslova pa še vedno mislm da ga stoner povsem lahko ohrani in od njega prčakujem da ga bo, če le ducati ne rata povsem nekonkurenčn, kar pa pomojem da ne bo, ker slabš ko je bo težko :rolling:, rossija stoner lahko premaga, razn če nebosta pedrosa al pa lorezno pokazala da sta najbolša, sam za lorenza je pomoje še prekmal... rezultati s prvih treh dirk so seveda posledica samo njegovega znanja in ne boljšega motorja, čeprou pomojem yamaha ma prednost...kakorkoli še vedno menim da dokler maš tak dober motor je lahko, ko bo pa honda na pnevmatskem motorju, pa če se ducati popravi, pa pr kawasakiju pridejo s screamer motorjem pol bo pa tut lorenzotu velik teži...
kaj pa toseland? mene je zlo pozitivno presenetu, glede na to da je bil že na 1. dirki v prvi vrsti in mu s pnevmatskim motorjem pole verjetno nebi ušel... in nato 6, 6. in 7. mesto pa še na zadnjih dveh dirkah je nastopu nekoliko bolan... mislm da zdek ko ma nov motorj bi lahko kmal osvoju tut stopničke, če ne prej pa potem, ko bo pršla kaka proga ki jo pozna že od prej, v qatarju, kjer je že prej dirku, je bil zlo hiter, sam je mel mal hendikepa na ravnivi čene bi lahko bil vsaj 4. pomojem pa mu niti stopničke nebi ušle :), v jerezu kjer so pozimi testiral, je bil pa precej bolan in ni mogu vsega pokazat, skratka mislm da bo že letos na stopničkah če ne še clo zmagu kako driko... nasploh so vsi novinci razn mogoče de angelisa izjemni...

Dalmatinec
24.04.2008, 08:19
Rossi je 'star'; prihajajo mladi dirkači, ki si malo več upajo, ki imajo boljše sposobnosti, reflexe itd., in treba je vedet, da Rossi počasi končuje s svojo ero...

ježek
26.04.2008, 09:35
Rossi je 'star'; prihajajo mladi dirkači, ki si malo več upajo, ki imajo boljše sposobnosti, reflexe itd., in treba je vedet, da Rossi počasi končuje s svojo ero...

hjah.. no to v sposobnostih, refleksih itd... rossi ma šele 29 let se mi zdi... velik dirkačev je dokazal da se da zmagovt tut krepko po 30em letu, tak da to nebi smel bit problem, večji problem je pa lahko v glavi, itak ma že tolk naslovov, da čeprou bi mu še en zlo velik pomenu vseen ni isto... pa ja ko si mal bol star že gledaš na to da se neboš polomu, na kar ko si mlad 100% ne gledaš sploh, u biitsvu je pa tak ko je rossi zmagoval je bil z izjemo prve sezone zlo malkrat na tleh (pa ne zdej rečt ja v suzuki 2002 se je 2x skor ubil, to je bil slučaj)... v zadnjih dveh letih je mel pa kr neki padcev vlo poškodb.. tk da lahko bi tut to mal vplivalo...
vseen pa mislm da rossi ni več tam kjer je bil, ker je takrat ko je zmagoval vozu hondo, ki je bla takrat precej bolša, in tut če bi bil kdo bolši od njega ga nebi mogu premagat, da pa so ostali slabši je pa dokazu tut ko jih je premagu na yamahi... mislm pa da če bi bil sete takrt na repsolu, ko je bil rossi na yamahi prvo al pa drugo leto, da bi bil lahko prvak on... ampak kakokrol... v zadnjih dveh letih in pol so v motoGP pršli novi vozniki, repsol honda se je pobrala iz krize, ducati je sestavil fajn motor še 990ccm lanski je bil pa še boljši, tut bridgestone je prehteu michelin (pa čeprou sam za eno sezono...) in rossiju je postal velik teži in pokazal se je da tut on ni vsemogočen, res da je mel ogromno problemov z motorjem.. samo letos ima pa najboljšega na girdu za 1x, pa ducati mislm da jih nemore prehtet, honda pa ma potencial, ker je že s fedri hitra, kaj bo šele s pnevmatiko.. kakorkol... če ga letos casey premaga (vozta tut na istih gumah) bo končno vsem jasno da je casey boljši in tut tisti najbolj slepi nebodo mel izgovora, zakaj je rossi zgubu...
tk da gooo casey ;)

snežko
26.04.2008, 10:04
:) nekaj sem slišov da se je miha šumaher z motorjem grdo prekucnil?? a kdo kaj ve o tem??

ježek
26.04.2008, 14:51
ja.... nevem na neki dirki bol amaterskega nivoja, je vozu s triumphom 675 pomoje... in je kljub najhitrejšemu času hotel štartati zadnji, da bi blo bolj zanimivo, pa je že v prvem ovinku za***u pa je pokosu še ene par folka s sabo...

več boš pa tuki vidu klik (http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=25854)

snežko
04.05.2008, 18:38
:) bravo za rossija, še bolj bravo za lorenzota...dani se je trudil, a danes to ni bilo dovolj...stoner tretji, bolje kot v zadnjih dirkah, a še vedno daleč od prvih 2...

ježek
05.05.2008, 13:33
hjah casey ma probleme zgleda... sam sej bo boste vidl, edino upam da ne prepozno...
rossi super odpelu,
dani ni mel šans mal tut ker je honda še zmeri na fedrih... bi blo fajn da bi pohtel s pnevmatiko...
čestitke rossiju, za caseyja pa... naslednič je nova dirka...

snežko
18.05.2008, 21:21
:) naslednjič ni pomagalo,,, rossi suvereno...spet je dobil zmagovalni občutek in sedaj ga bo težko ustavit...lorenzo je spet briljiral...

grgo
30.05.2008, 15:44
Upam da Rossiju uspe že 7ma zaporedna zmaga v Muggelu

Dalmatinec
30.05.2008, 20:42
Upam da Rossiju uspe že 7ma zaporedna zmaga v Muggelu

jaz pa da ne.:veryevil:

snežko
02.06.2008, 16:01
:) ni ti uspelo