Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ko se rodi ljubezen...

spartan
11.03.2007, 00:53
za intermeco....kako hitro se je pri vas pojavilo to sestavljeno čustvo.....:shy:

hitro...počasi....nikoli......:shy:

mislim na ljubezen do zdajšnjega partnerja....da mi ne boste kam drugam ušli z debato...kot po navadi:clown:

popka
11.03.2007, 01:18
postopoma....najprej zaljubljenost, metuljčki, ... potem pa ljubezen....po kakem letu pa pol zveze nekje se je preobrnl, bi rekla.

Sharice
11.03.2007, 09:15
Zelo počasi....zadnja pa prepozno(napačen timing) :dvojcica:

chicken
11.03.2007, 18:12
hm...po kakih 8mescih?:clown:

nattka
12.03.2007, 07:09
15 let sem bila totalno zaljubljena ... potem sem opazila, da ima kup napak ... a sem ga kljub temu še naprej imela blazno rada ...

that´s love ...:approve: ;)

Nodika
13.03.2007, 08:43
za intermeco....kako hitro se je pri vas pojavilo to sestavljeno čustvo.....:shy:

hitro...počasi....nikoli......:shy:

mislim na ljubezen do zdajšnjega partnerja....da mi ne boste kam drugam ušli z debato...kot po navadi:clown:

Ljubezen je sestavljeno čustvo?! :confused:

maestro II.
13.03.2007, 13:20
15 let sem bila totalno zaljubljena ... potem sem opazila, da ima kup napak ... a sem ga kljub temu še naprej imela blazno rada ...

that´s love ...:approve: ;)

Vauu, to pa je ljubezen

roxa
14.03.2007, 08:12
Ljubezen je sestavljeno čustvo?! :confused:

Tale besedna povezava je tud meni padla v oko:shy:

Nodika
14.03.2007, 10:40
Tale besedna povezava je tud meni padla v oko:shy:

JA, kva je hotla s tem povedat?? :dontknow:

Marduk1
14.03.2007, 16:23
JA, kva je hotla s tem povedat?? :dontknow:

Da je zaljubljena.

spartan
15.03.2007, 07:02
no....primarno čustvo je tisto, katero se prvo pojavi. Strah je tipično primarno čustvo zaradi nagona po samoohranitvi.

Ljubezen je sestavljeno čustvo...kompletirano iz več osnovnih čustev. Ali pa ljubosumje....ali pa prijateljstvo.

roxa
15.03.2007, 08:09
Dej ne moraliziraj, ampak razloži, kako si ti to sestavljenost predstavljaš:shy:

Lencka
15.03.2007, 19:34
To o sestavljenosti in enostavnosti čustev ni nekaj, kar ali pa si ne predstavljaš, ampak je del psihološke paradigme.
Za info.

roxa
16.03.2007, 09:55
To o sestavljenosti in enostavnosti čustev ni nekaj, kar ali pa si ne predstavljaš, ampak je del psihološke paradigme.
Za info.

Naj razloži svojo predstavo

Nodika
16.03.2007, 12:02
Za info.

Pretvorila sam se u uho. Povej, povej.:O :O

Lenčka, resno, objasni mi to psihološko paradigmo..

Mowgli
16.03.2007, 13:35
Ega tu je en tak eksemplar d enga lubš pa ga lohk č ti ne vrača čustev zarad tega tud mau sovržš u bistvu pa ne veš kaj bi sam s sabo počeu... Piu bi ga k vodo lačen nisi pa ob tem pa glih nč. Čustvo je torej sestauleno ti si pa čist razstauln. :dontknow: :clown:

Lencka
17.03.2007, 16:48
Pretvorila sam se u uho. Povej, povej.:O :O

Lenčka, resno, objasni mi to psihološko paradigmo..

Pravzaprav sem podrobnosti o tem, katera so sestavljena in katera nesestavljena čustva že pozabila, tako da ne bi "predavala" - sem pa prepričana, da bi znal dobro pojasniti že kdo, ki se na primer pripravlja na maturo iz psihologije. Bi pobrskala, pa trenutno nimam časa ;)

La-di-da
17.03.2007, 18:51
Mowgli: Naj se ti ne zdi čudn, da Štajerci Kranjcev ne zastopmo pol tolk kokr folka iz Goričkega. Hočem povedat, ne znam prebrat tvoje čudne šribarije(pisanja).

Jst se zelo težko/počasi zaljubim. Rabim čas. Ni mi všeč, da mi tip že po enem zmenku pod nos turi svoje žnable, da mi že po drugem zmenku razlaga kok boma skupi šla na dopust ipd. Rabim čas, da se navadim na novega človeka v svojem življenju, da mi s svojim obnašanjem in dejanji priraste k srcu, in nenazadnje da ga vzljubim z vsem srcem. To po navadi zagotovo traja več kot pol leta.

baby
18.03.2007, 15:37
Trenutno mam tipa, v katerga sm bla zaljubljena že 5 let nazaj, pa takrat on ni vedu zame! Zdej pa se je on zaljubu v mene in sm ful srečna, da sm ga končno dobila!! :)
Sej ne da sm ga čakala 5 let..Sm mela vmes 2 resni zvezi, sam zdej pa mislm da bo to kr tapravo!!! ;)
Rajš mam, da se use odvija bol počas, da lahko sproti vidiš kaj te pr partnerju moti, kaj ti je všeč, pa se pol odločiš..Če gre prehitro, vse prednosti in slabosti spregledaš in jih opaziš prepozno...

PrincessOfTheSeas
19.03.2007, 11:56
Ko zaljubljenost izpuhti, ko začneš opažati da tvoj partner ni popoln, da ima napake in ko te napake brezkompromisno sprejmeš, se rodi ljubezen. Časovno pa to lahko traja različno dolgo, kajti močno je odvisno, koliko sta parterja drug do drugega odprta in iskrena. Ko se enkrat popolnoma sprostita drug ob drugem, ko sta lahko to kar v resnici sta, in se ob tem počutita prijetno, takrat se rodi ljubezen in predvsem spoštovanje.

Mislim, da tega, kako dolgo traja, da se rodi, ne gre posploševati, saj je odvisno od vsakega posameznega para.

Trobentica*
19.03.2007, 12:40
Najprej te nekdo pritegne ali odbije, s svojimi prepričanji z načinom razmišljanja, ti je všeč in tako mu daš priliko za kaj več. Tako sa zaljubiš in iz tega razvijaš ljubezen. Toda od tu naprej je pot najtrša z vzponi in padci, s solzami in smehom. :2thumbs:

Mowgli
19.03.2007, 13:41
Mowgli: Naj se ti ne zdi čudn, da Štajerci Kranjcev ne zastopmo pol tolk kokr folka iz Goričkega. Hočem povedat, ne znam prebrat tvoje čudne šribarije(pisanja).

Tisto moje nakladanje je bila očitno sprejeto kot tako globoka izjava, da se jo splača nerodno poskusiti tudi v štajerščino ponatisniti. :angel: Te se boma pa zaj bolj zastopla, čuj...

Te ti je to eni taki čudni gemišt, če nekoga ljubiš, te pa ti ta nea čustev vrača, ne. Zato ga lahko zato malo tudi sovražiš, ne. Čuj, te maš na eni strani sestauleni gemišt čustev, na drugi strani si pa sam povsem razsštelani, ne... :clown::dontknow: Kaj vse iz trenutka neresnosti nastane... :D

Jst se zelo težko/počasi zaljubim. Rabim čas. Ni mi všeč, da mi tip že po enem zmenku pod nos turi svoje žnable, da mi že po drugem zmenku razlaga kok boma skupi šla na dopust ipd. Rabim čas, da se navadim na novega človeka v svojem življenju, da mi s svojim obnašanjem in dejanji priraste k srcu, in nenazadnje da ga vzljubim z vsem srcem. To po navadi zagotovo traja več kot pol leta.

Uh, pol leta... povprečen samec že težko toliko časa koncentracijo ohrani. Ko je on čisto preč, ti še razmišljaš, ko se pa ti zaljubiš, je pa on morda že preč... :angel: :D

Njuška Trap
27.03.2007, 16:36
Naj razloži svojo predstavo
Kaj res tako težko razumeti, da tu ne gre za subjektivne eeee, predstave, ampak za preproste definicije iz psihologije?

...da ločimo med primarnimi in sekundarnimi čustvi (nekateri jih imenujejo tudi osnovna in sestavljena)? Da najprej (kot otroci) občutimo primarna (a la strah, veselje, presenečenje, žalost itd.), skozi razvoj (zavesti, če hočeš) pa občutimo tudi kompleksnejša, t.j. sestavljena čustva - zavist, ljubezen, strahospoštovanje itd.?

Jaz sem vse moje fante najprej imela za prijatelje, šele skozi druženje se je počasi rodilo nekakšno navdušenje nad temi ljudmi, privlačnost, želja po dotikih - pri enem po enem letu druženja, pri drugem po nekih dveh mesecih... Dvakrat sem se zaljubila v embalažo (eden je izgledal kot Michael Stipe, drugi kot Eddie Vedder), v glavi pa zgradila zidealizirano podobo njunih karakterjev, in mislim, da mi ni treba poudarjati, da se je sprevrglo v polom, ko sem "padla na realna tla".